hony23

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 20.6.2018  23:09
    Nikdys nebyl (2017)

Postava samorosta s kladivem, který osvobozuje unesené dívky, slibovala zajímavou podívanou. Bohužel polovinu stopáže sledujeme duševní trosku, který vzpomíná na svá traumata a má všelijaké vidiny, no a když konečně dojde na nějakou akci, tak ta se stane mimo záběr kamery, aby se nám citlivým divákům neudělalo z kapky krve nevolno.

• 20.6.2018  04:39
    Den 12. mann (2017)

Máme tu variaci na Zmrtvýchvstání, ale tentokrát si dá norský voják na útěku před Gestapem několik koupelí v ledovém fjordu, pošpásuje si s lavinou, aby byl od půlky filmu už tak vyřízený, že jen pořád někde polehává a spoléhá na pomoc druhých na cestě do bezpečného Švédska. První půle obstojná, druhá už trochu nuda, zvlášť když scénárista vyzradil happy end hned na začátku filmu.

• 18.6.2018  23:30

Brilantně natočený válečný film, který sice trvá úmorné 3 hodiny, ale díky věrohodně ztvárněným bojovým scénám celkem odsýpá. No a charismatický hlavní hrdina, který si z farmy odskočil pozabíjet pár rusáků, opravdu nemá chybu. Bravo Suomi!

• 11.6.2018  22:05
    Pomsta (2017)

Tak tohle těžko hodnotit :-) Žánrově těžko zařaditelná peachovinka, zřejmě myšleno jako parodie na Plivu na váš hrob, Šílený Max, možná i Tomb Raider... nevím. Ale bylo to příjemně odsejpající a solidně brutální, vždyť ty 4 postavy prolili více filmové krve, než Spielberg při vylodění v Normandii.

• 3.6.2018  21:34
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Plná palba od spokojeného koncesionáře.

• 3.6.2018  00:46
    Za sklem - Série 2 (série) (2017)

Pokud jste ochotní uvěřit tomu, že je Bratislava centrem světového obchodu se zbraněmi, kde si to rozdává Hamas s Mosadem, ukrajinská i ruská mafie a zkorumpovaná policie i vláda, tak si užijete brilantní osmihodinou jízdu. Do posledního dílu netušíte, kdo je na čí straně a o překvapivé momenty není nouze. Slovákům se povedl skvělý kousek, nebývá zvykem, aby 2.série dokázala převýšit velmi zdařilou první.

• 30.5.2018  22:31

Z naší planety se stalo tiché místo. Mohou za to jakési příšery, které se tu objevili a zmasakrují každého tvora, který vydá nějaký hluk. Naplnil se tak sen všech ženáčů, kteří už mají po krk blbých keců svých manželek, nemusí se luxovat a nikdo ráno nemlátí nádobím. Horší však je, pokud se vám vymkne z rukou antikoncepce, čas porodu se blíží a vy dumáte, jak umlčet rodičku i novorozence, protože těm nevysvětlíte, že nemůžou při porodu řvát. No celkem milý a originální thriller s jemně hororovou atmosférou.

• 30.5.2018  15:04
    Šťastné pondělí (TV pořad) (2016)

Čau lidi, já jsem Šídlo a jako jeden z mála lidí u nás umím politickou satiru.

• 25.5.2018  22:34
    Nepřátelé (2017)

Klasický western. Táhne se to jak sopel, dlouhé záběry na jezdce jedoucí krajinou, dlouhé dialogy o tom, jak je život těžký a krátké akční přestřelky. A to celé jen kvůli tomu, aby jeden jeliman nenávidějící rudochy objevil v sobě lepšího člověka.

• 24.5.2018  22:11
    Milada (2017)

Takto silný příběh si zasloužil lepší zpracování, pokud možno od zkušeného scénáristy a režiséra. David Mrnka je určitě nadějný filmař, ale je znát, že jde o jeho první film, ve kterém musel být sám sobě producentem, scénáristou i režisérem.

• 23.5.2018  23:25
    Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)

Bravurní filmařina, originální způsoby vraždy a solidní příběh zasazený do nádherné krajiny. Trochu zvláštní severská krimi, ve které bych se obešel bez mystična a šamanismu. Někde v půlce tam byly dost nudné pasáže, ale závěr vygradoval do skvělé podívané.

• 20.5.2018  00:17

Griswoldi zestárli, děti dospěli a tak sledujeme syna Rustyho, jak po vzoru svého otce bere rodinu napříč státy do Walley Worldu. Starý Clark se ve filmu jen mihne a mladý Rusty zdaleka nedosahuje jeho komických kvalit. Zůstala jen chytlavá písnička, trocha nostalgie a asi 2 solidní fóry.

• 7.5.2018  21:52
    Špindl (2017)

Navzdory nespornému komediálnímu talentu Anny Polívkové je Špind pouze podprůměrnou komedií plnou upocených vtipů, které jsme už stokrát viděli jinde. Děj je takřka nulový, prostě se jen kalí, souloží, padá na lyžích a řeší problémy se sousedy. Vrcholem trapnosti je pak postava prezidenta Klause. Další hřebíček do rakve české komedie...

• 6.5.2018  22:21

Krásné přírodní scenérie, hudba od Radůzy a solidní výkon neherce Hradílka. To jsou hlavní klady filmu, který je i přes pomalé tempo děje koukatelný.

• 30.4.2018  20:07
    Metanol (TV film) (2018)

Pádná odpověď všem koncesionářům, kteří mají problém platit měsíční poplatek, když mohou sledovat komerční kanály ( kanál čili stoka ) zadarmo. Výtečně natočené drama o lidské blbosti a hamižnosti, kterou prokázali ve větší míře pachatelé metanolové kauzy, ale v menší míře i oběti nasávající rozlévané patoky z trafik, aby ušetřili v době, kdy se už o celém problému všeobecně vědělo.

• 26.4.2018  23:03

Co může být horší, než se v rámci sexuálních radovánek nechat připoutat k posteli kardiakem nadopovaným viagrou? Třeba koukat půldruhé hodiny na pizdu, kterou pronásledují vzpomínky z dětství a která hovoří nastřídačku s mrtvým manželem a se svým druhým já. Sorry jako, ale horor si představuji jinak a nic na tom nezměnila ani jedna roztomile brutální scéna při vyprošťování z pout.

• 24.4.2018  23:45
    Epitafy (TV seriál) (2004)

Argentinci se pod křídly HBO opravdu vytáhli! Hlavně první série nabízí špičkovou krimi, kde nechybí nic. Na jedné straně slizký zabiják, který si libuje v brutalitě a na cestě za pomstou tvoří svým obětem jeden náhrobek za druhým. Na straně druhé charismatický policista Renzo, jehož náhrobek už je také připraven. A když později přibyde i svérázná policistka Marina se zálibou v ruské ruletě, vše začne směřovat ke skvělému finále, ve kterém není vítězů a kdy mráz přebíhá po těle. Druhá série je bohužel o poznání slabší. Renzo s Marinou se potýkají s dalším sériovým vrahem, do toho však řeší i každý své problémy a děj trochu ztrácí spád. Navíc do vyšetřování vstupují těžko uvěřitelné postavy, jako je jasnovidec odhalující příští oběti, nebo policista s nadměrně vyvinutým čichem. Hodnocení: 1.série 95%, 2.série 70 %

• 10.4.2018  23:33

Děj předvídatelný, zápletka postrádající logiku a gerontoakční scény s Liamem - to je asi tak vše, co tohle průměrné akční béčko nabízí.

• 9.4.2018  18:04

No nic naplat, Blaníkovi daleko více sedí krátké epizody. Byť je ve filmu spoustu dobrých vtipů a narážek na politiky, bohatě by to stačilo sestříhat na půlhodinu. Naopak potěšila spousta známých tváří v epizodních rolích i odvaha dělat politickou satiru v době, kdy tragikomičnost spousty skutečných politiků se prostě trumfnout nedá.

• 30.3.2018  09:16
    Mečiar (2017)

Dokument o vzestupu a pádu bývalého slovenského premiéra. Když jsem se tak koukal na ty vypatlance, kteří v 90.letech vyvolávali na náměstích Mečiarovi slávu, hrozně by mě zajímalo, jak se po letech sami na sebe dívají...

• 25.3.2018  19:26
    Stoupenci zla (TV seriál) (2013)

1.série: Udržet v divákovi napětí a pozornost po 15 dílů je celkem umění a zde se to podařilo. Máme tu charismatického hlavního hrdinu skvěle zahraného panem Slaninou, který se musí vypořádat se sektou zabijáků. Tvůrci se rozhodně nebáli násilnických scén a našli odvahu nechat zemřít i některé klíčové postavy, takže se nikdy nemůžete uklidňovat, že to dotyčný musí přežít, protože je ještě spousta dílů před námi. A závěr 1.série je skvělou pozvánkou k sérii další. 2.série: Začátek byl trochu nudnější, ale postupem času se to rozjelo a dá se říci, že dvojka není o nic slabší, než jednička. Jedinou vadou je občasná snaha udělat zajímavou zápletku i za tu cenu, že některé postavy se chovají zcela iracionálně. 3.série: Poslední řada je trochu jiná. Záporáci z prvních 2 sérií jsou buď mrtví nebo zavření a tak nastupují jiní, bohužel ne tak charismatičtí. Také je tu dáno více prostoru pro soukromý život našich hrdinů, naštěstí v celkem snesitelné míře. Finále je ale strhující a naplňuje onu okřídlenou větu, že v nejlepším se má skončit. Takže díky, těch 45 dílů uteklo jako voda.

• 16.3.2018  23:12
    Annihilation (2018)

Proti první půlce filmu nemám žádné připomínky, prostě komando zpruzelých pičulí jde prozkoumat les zasažený tajemnou září, z kterého se až na jednu vyjímku nikdo předtím nevrátil. Čím více ale přicházíme záhadě na kloub, tím méně mě to bavilo, prostě fanda sci-fi a fantasy ze mně nikdy nebude.

• 14.3.2018  22:03
    Braven (2018)

Já bych teda rozhodně nechtěl mít den, jako Braven. Být obklíčen v horské chatě drogovou mafií a za parťáka mít pana Alzheimera, který neví, zda je úterý, nebo prosinec... to nejsou nejlépe rozdané karty. No ale po většinu filmu sledujeme záživnou akční podívanou, na kterou nepotřebujete žádné mozkové buňky a pokud nějaké zapojíte, v závěru vám při debilním finále odumřou.

• 11.3.2018  08:09

Pro člověka historií nepolíbeného by tento film mohl být slušným doplněním vzdělání o Winstonu Churchillovi, já se však nic nového nedozvěděl a po většinu času jsem tak sledoval jen nudné žvanění z prostředí britské politiky. Ale abych nebyl jen negativní, Oldman zahrál hlavní roli opravdu skvěle.

• 10.3.2018  00:02

Hokejové zlato z Nagana pohledem zvenčí, aneb jak tento český úspěch vidí dnes v zámoří. Ani po 20 letech se neokoukají záběry na turnaj století!

• 7.3.2018  22:14
    Špína (2017)

Slováci chtěli natočit hnusný film o jednom znásilnění a dost se jim to povedlo. Ač se tomu nedá moc vytknout, těžko dát vyšší hodnocení takové esenci deprese, zmaru a špíny.

• 6.3.2018  22:22
    The Ritual (2017)

Čtveřice rádoby dobrodruhů se courá lesem plným tajemných sil a čím dýl na to čumíte, tím ubíráte hvězdičky v hodnocení

• 3.3.2018  08:27

Ve chvíli, kdy upadáte v depresi z toho, že lump s estébáckou minulostí zahrnuje naši zem do svého holdingu a kdy komunistické mlátičky získávají vysoké funkce díky politickým handlům s Okamurovci a Babišovci, je balzámem na duši tento dokument o jednom z největších písničkářů našich dějin, který svými geniálními texty nemilosrdně tepal zločinný komunistický režim.

• 3.3.2018  08:19
    Borg/McEnroe (2017)

Wimbledon 1980. Prý nejdramatičtější finále v historii. Na jedné straně chladný Švéd Bjorn Borg usilující o 5.titul v řadě, na druhé impulsivní nováček John McEnroe. Film nabízí celkem zajímavý pohled nejen do zákulisí tohoto finále, ale i do dětství obou zúčastněných. No ale stejně, sebelepší film nenabídne takové drama, jako živě sledovaný sportovní přenos...

• 25.2.2018  23:22
    Masaryk (2016)

Karel Roden to zahrál skvěle, díky příběhu se člověk i lecos dozví z historie, ale na můj vkus se děj vleče příliš pomalým tempem a i samotný Masarykův životní příběh bohužel nebyl dovyprávěn až do konce.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24