hony23

okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 12.8.2020  22:19

Kdo by čekal politické drama od filmu, kde je hlavní rolí Nelson Mandela v podání Morgana Freemana, ten by se spletl. Politika postupně ustupovala rugby, takže nakonec z toho byl pěkný sportovní film, který musí milovníky rugby nadchnout.

• 12.8.2020  12:07

Další film z apokalyptické budoucnosti, kdy se díky neplodnosti populace již 18 let nenarodilo žádné dítě, navíc celou planetou zmítají občanské nepokoje a teroristické činy. Clive Owen hraje muže, který dostane za úkol transport jedné dívky, která se snaží utajit před světem své pokročilé těhotenství.

• 10.8.2020  21:45
    Já, legenda (2007)

Za mně tedy velká nuda. Will Smith jako přeživší smrtící pandemii bloumá New Yorkem a odchytává agresivní nakažené, na kterých zkouší protilátky. A protože mu už evidentně hráblo, rozmlouvá s plastovýma figurínama a se svým psem. Takto uplyne většina filmu, abychom se na závěr konečně dočkali trocha akce.

• 10.8.2020  00:00

Hodně silné drama, místy nahánějící husí kůži, tohle prostě Dánové umí! Dva bratři se dostanou do sirotčince, kde musí čelit šikaně od jiných dětí a především od vychovatelů. Ti malí kluci své role zahráli skvěle, hereckým výkonům však vévodí démonický šéf domova Mikkelsen, větší lidskou zrůdu opravdu jen tak nevidíte. Místy to opravdu nebyla příjemná podívaná, ale o to silnější to divácký zážitek byl.

• 8.8.2020  00:35

Filmů z prostředí hokeje je minimum, takže se dá tento lehce označit jako ten nejlepší. Příběh univerzitních amatérů, kteří dokázali skolit neporazitelnou sovětskou Sbornou a získat zlaté olympijské medaile, je notoricky známý. Filmová verze příběhu je zdařilá, až na ten všudepřítomný patos, který Amíci musí nacpat do každého filmu vyprávějícího o nějakém úspěchu jejich země.

• 6.8.2020  23:36
    Ruská panenka (TV seriál) (2019)

A máme tu znova časovou smyčku jako zápletku. Tento námět je poslední dobou nadužívanej, přitom už je toto téma vyčpělé i na film, natož na seriál. Opět tu máme hlavní postavu, která neustále umírá, aby se znovu a znovu objevovala na začátku příběhu. Samozřejmě se celé věci snaží přijít na kloub, divák má ale problém s ní nějak soucítit, protože je to dost nesympatická kráva. Kladem seriálu je určitě černý humor i krátká stopáž jednotlivých dílů.

• 5.8.2020  00:03

Povídkový film z Divokého západu navnadí vtipnou 1.povídkou, jenomže druhá o už o něco slabší a pak už následuje sešup dolů. Vyvrcholením je závěrečná povídka, u které opravdu netuším, co tím chtěl autor říci.

• 3.8.2020  22:27
    Ržev (2019)

Rusko zrovna nedává světu nějaké filmové megahity, vlastně kromě ropy a plynu nedává světu užitečného nic. Čas od času se objevý nějaký film z 2.světové války, tedy z doby, kdy Rusko naposledy produkovalo hrdiny, o jejichž statečnosti má smysl něco točit. Ržev je celkem slušný válečný film, jehož nejsilnější stránkou jsou realisticky natočené bojové scény.

• 2.8.2020  21:53

Zajímavá sonda do života dnešních pubescentů, kteří jsou schopní prožívat své vztahy skrze videohovory, maily a mobilní chaty. A velice snadno se mohou stát obětí agresora a kyberšikany. Poučný příběh pro teenagery i jejich rodiče.

• 30.7.2020  23:55
    Amnestie (2019)

Slovenský film mapující okolnosti masivní amnestie, kterou po revoluci udělil prezident Havel. Ke cti tvůrcům slouží, že se nesnažili oslavovat ani kritizovat tento kontroverzní krok, který v té době byl zřejmě nevyhnutelný, protože ve vězeních seděla spousta odpůrců režimu a nebylo možné u každého vězně individuálně posuzovat, zda je ve vězení právem. První půlka filmu se odehrává těsně před revolucí a poměrně nudně ukazuje poměry, jaké ve věznicích panovaly. Druhé půlce už nemám co vytknout, přináší strhující drama o hektické době, která přinesla amnestii a vzpouru vězňů v Leopoldově.

• 29.7.2020  21:53
    Delhi Crime (TV seriál) (2019)

Kriminálka Dillí - příběh hromadného znásilnění v Indii před časem obletěl svět a Netflix se rozhodl o vyšetřování tohoto případu natočit seriál. Jelikož to točili Indové, pro Evropana to není obvyklá krimi, má to pomalejší tempo a filmařina je na nižší úrovni, než jsme zvyklí. Na druhou stranu je to zajímavá sonda do života v Indii, v jakých podmínkách tam lidé žijí a policie pracuje. Kdyby se natočeného materiálu chytnul zručný střihač a osekal minutáž na polovinu, bylo by hodnocení vyšší.

• 27.7.2020  11:31
    Po životě - Série 2 (série) (2020)

Bohužel Toni prošel proměnou, už to není ten arogantní morous, jehož cynický a černý humor byl kořením celé 1.série. Zůstala jen deprese, sebelítost a snaha dojmout diváka za každou cenu. Prostě jen nastavovaná kaše.

• 26.7.2020  19:19
    Po životě - Série 1 (série) (2019)

Tonymu zemře manželka a on se s tím vyrovnává tak, že se z něj stane nevrlá a sarkastická kunda, která slovně setře každého, kdo mu přijde do cesty. Navzdory depresivnímu tématu je to ale překvapivě milé a často i vtipné pokoukání, a to hlavně díky skvělému hereckému výkonu Rickyho Gervaise, jehož sarkasmus si prostě zamilujete.

• 25.7.2020  21:14
    Psychiatr - Série 1 (série) (2018)

Krimi série o vrahovi malých chlapců, která se odehrává koncem 19.století v New Yorku a kde pátrání po vrahovi vede více uznávaný psychiatr, než policie. Poctivá filmařina, jenomže samotný děj mě příliš nechytnul, určitě také proto, že onen psychiatr se chová často spíše jako psychopat. Navíc policejní práce, které v seriálu moc nebylo, je určitě divácky atraktivnější, než neustálé dumání nad psychologickým profilem vraha a nad motivy jeho činů.

• 20.7.2020  21:45
    Palm Springs (2020)

Tak upřímně, už jsem viděl lepší filmy, ve kterých někdo uvíznul v časové smyčce a prožíval stále dokola jeden den. Ale ač tohle zrovna nebyla komedie k popukání, špatné to nebylo.

• 20.7.2020  18:24
    365 dní (2020)

Polská varianta na 50 odstínů ejakulátu je první hodinu ještě celkem koukatelná, pokud při ní vykonáváte nějaké ty domácí práce a příliš se nesoustředíte na tu debilní zápletku. Pak nastane půlhodina nezáživného soft porna a závěr, ten je jak kniHOVNA Rosamunde Pilcher. Životem zklamané romantičky čekající na bohatého, urostlého a romantického hřebce si na tom jistě pošmáknou, já si půjdu zpravit náladu něčím záživnejším, třeba teleshopingem.

• 18.7.2020  21:42
    Greyhound (2020)

Tom Hanks ve své klasické roli správňáka v novém válečném filmu. Ale nečekejta dalšího Vojína Ryana. Mě to spíše evokovovalo vzpomínky na dětství, kdy jsme na čtverečkovaném papíře hráli lodě. B4? Vedle! D6? Zásah, potopena! Tom Hanks má na ochránit flotilu obchodní lodí před německýma ponorkama a po celý film sledujeme různé manévry na moři, uhybání torpédům a střelbu na většinou neviditelné cíle. Štěstím je přijatelná stopáž kolem 90 minut, takže se to dá vydržet až do konce.

• 18.7.2020  00:40
    Gomora - Série 4 (série) (2019)

Je pravdou, že chvílema máte pocit, že seriálu dochází dech. Začíná už to být na jedno brdo, znepřátelené gangy, zrady ve vlastních řadách i mezi spojenci, když se jeden gang vystřílí, brzy se objeví nový a jede se dál. Navíc ústřední postava se snaží žít jako spořádaný občan a je trochu v seriálu upozaděna. Jenomže ve chvíli, kdy si říkáte, že to asi měli ukončit po 3.sérii, se to rozjede a překvapivý závěr vás navnadí na sérii pátou, protože zbývá spoustu nevyřízených účtů.

• 15.7.2020  22:17
    Gomora - Série 3 (série) (2017)

Konečně série, která mě chytla hned od začátku! Naši hlavní 2 hrdinové, kteří jediní přežili od počátku až do 3 série, se ocitají na úplném dně. To je vede k tomu, že zapomenou na staré sváry a společně se pokouší znovu postavit na nohy. Občas dokonce v sobě najdou špetku lidskosti, už to nejsou jen přes mrtvoly kráčející gauneři, byť k Mirkům Dušínům mají stále na míle daleko.

• 11.7.2020  21:05
    Gomora - Série 2 (série) (2016)

Druhá série za tou první v ničem nezaostává, škoda jen, že v některých dílech tempo upadá a není to taková ta jízda od začátku do konce. Opět sledujeme boj o moc drogových bossů, ve kterém veškerá spojenectví jsou velice křehká, podrazy na denním pořádku a sympatie diváka se přesouvají podle toho, která z hlavních postav se zrovna chová více jako naprosto bezpáteřní hajzl. Protože zde opravdu kladné postavy nejsou, zato tísnivá atmosféra a zhnusení nad lidskou krutostí jsou všudepřítomné.

• 6.7.2020  00:40
    Gomora - Série 1 (série) (2014)

Nekompromisní seriál z prostředí italské mafie, kde všichni jsou děsní křiváci a zmrdi a jakmile začnete náhodou některé postavě trochu fandit, vyklube se z ní ještě větší bezskrupulózní zmrd. Několik dílů mi to trvalo, než jsem se do zažral, ale vysoké hodnocení zde mě naštěstí udrželo v napětí, jak se to bude vyvíjet. No a pak se to rozjelo v neskutečnou jízdu, posledních 5 dílů jsem dal na jeden zátah a zvědavost mě před usnutím donutila pustit si i úvodní minuty 2.série. Něco mi říká, že toto mé léto bude ve znamení gomoraviru.

• 3.7.2020  08:32
    V pasti - Série 2 (série) (2018)

Na Islandu se od první série nic nezměnilo. Krásná příroda, škaredé ženy a zajímavý příběh, který se jen velmi pozvolna rozjíždí. Tak pozvolna, že někdy po 3.dílu jsem zvažoval, že to ani nedokoukám. Druhá půlka seriálu už byla ale výborná.

• 30.6.2020  20:35
    V pasti - Série 1 (série) (2016)

Přirovnání zima jak v ruském filmu není nic oproti zimě v islandském seriálu. Desetidílná krimi zasazená do prostředí městečka odříznutého vánicí od okolního světa má své kouzlo, byť pomalejší tempo děje nemusí každému vyhovovat.

• 28.6.2020  00:44
    Togo (2019)

Když v městečku na Aljašce vypukne epidemie a kvůli sněhové bouři není možné normální cestou dopravit léky, vydá se pro ně musher se svým psím spřežením napříč nehostinou přírodou. Jak už to tak bývá, filmy o psích hrdinech jsou divácky vděčné, tento je i pěkně natočený.

• 20.6.2020  00:31
    Gangs of London (TV seriál) (2020)

Možná jsem od toho, vzhledem k recenzím, čekal ještě o něco víc, přesto jsem si docela pošmáknul. Gangsterka plná násilí, napětí a dějových zvratů, k tomu silné postavy a poctivá filmařina. Hlavně ze začátku jsem se trochu ztrácel v množství postav a v orientaci, kdo je s kým a proti komu, ale 4.dílem se to skvěle rozjelo. A ten otevřený konec dává naději na další řadu.

• 13.6.2020  19:04

Pominuli, že považuji wrestling za jeden z nejdebilnějších sportů, pak to nebyl zas tak úplně špatný film. Životopisný příběh mladé wrestlerky přináší několik vtipných situací zásluhou jejích pošahaných rodičů a Florence hlavní roli zvládla s přehledem. Nebýt to zrovna o wrestlingu, hodnotil bych výš.

• 13.6.2020  00:17

Jeden dědek sejme druhého a odmítá ke svému činu cokoliv říct. Jako obhájce je mu přidělen nezkušený právník a ten se ho z toho proti jeho vůli pokouší vysekat. Kdo má rád dramata ze soudní síně, ten bude spokojený. Jen moment překvapení zde trochu chybí, neboť motiv onoho zabití jsem si domyslel hned zkraje filmu.

• 4.6.2020  22:51

Ďábelský Toník Hopkins sejme nevěrnou manželku a posléze si vychutnává mladého žalobce, který si myslel, že soud zvládne s prstem v nose. Pěkná kriminálka se spoustou překvapení, škoda jen, že postava Hopkinse nedostala ještě více prostoru.

• 1.6.2020  21:45
    Raluca (2014)

Docela neznámý český film o soukromém očku, který si totálně posere život kvůli jedné barakundě.

• 29.5.2020  22:09
    Joker (2019)

Joaquin Phoenix předvádí skvělé herectví s neuvěřitelnou mimikou, bohužel tím výčet dobrých zpráv končí. Scénář za povedený nepovažuju, a celé je to dost nuda.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33