hony23

okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 15.1.2019  17:28

Pawlowská = dobrá scénáristka, Renč = dobrý režisér, Issová = dobrá herečka. Tak proč se tento film tak nepovedl? Zoufalý Hony viděl zoufalý pokus o českou Bridget Jonesovou a dává ještě celkem milosrdné 2 hvězdy.

• 13.1.2019  22:14

Film ukazující všechen ten hnus, do kterého spadnou lidé závislí na chlastu. Hodně depresivních 90 minut, které zpříjemnil jen povedený casting, všechny hlavní postavy jsou výtečně zahrané a David Švehlík ukazuje, že je nejvýraznější hereckou personou své generace.

• 8.1.2019  05:01

Začalo to luxusně a já na chvíli uvěřil, že se tento díl přiblíží kvalitou tomu prvnímu, kdy Arnie honil po džungli mimozemšťana vytrhávajícího obětem hlavu i s páteří. Jenomže pak se děj přesunul do města, objevilo dítě ovládající vesmírné zbraně, obludní čoklové, zlý predátor začal honit toho hodného a z děje se stala totální bramboračka. Akčním scénám ovšem není co vytknout, po této stránce film opravdu bavil.

• 6.1.2019  22:04

Režisér chtěl evidentně šokovat, zřejmě nám chtěl i sdělit nějaké poselství, ale já nepochopil jaké. Jack 2 a půl hodiny filozofuje o umění zabíjet, občas někoho šokujícím způsobem opravdu zabije a nakonec svůj dům opravdu postaví. Divák si u toho nudou ukousává nehty, slabší nátury při krvavých scénách odvrátí zrak, ale požitek z tohoto díla může mít jen artový fanatik, který najde hlubší smysl i v rozšlápnutém hovně.

• 6.1.2019  17:11
    Happy! (TV seriál) (2017)

Tohle je opravdu CRAZY! Hlavním hrdinou je bývalý polda a dnes ztroskotanec Sax, kterému se snad vlivem chlastu a prášků zjevuje animovaná postavička poníka s předkusem a růžovým rohem a tento ukecaný píčus je také jeho parťákem a rádcem v hledání Santa Clause, který unáší děti. Jasně, takhle to zní jako úplná píčovina a ono to vlastně tak i je, na druhou stranu tento seriál opravdu baví nejen šílenými hláškami a černým humorem, ale i příznivci krvavých scén si přijdou na své, protože Sax se se svými protivníky fakt nesere.

• 2.1.2019  23:31
    Equalizer 2 (2018)

Z Denzela se stal dobroděj, co jezdí taxíkem, páchá dobro a trestá zlo. Copak o to, když už se odhodlá k nějaké akci, stojí to opravdu za to, ale po většinu filmu spíše jen žvaní a snaží se klukovi ze sousedství ukázat správnou cestu. Oproti jedničce tak ubyla nejen spousta mtrvol, ale i jedna hvězdička v hodnocení.

• 1.1.2019  22:32

Těžko hodnotit film, který se svou halucigenností totálně vymyká. Má to rozhodně svoji atmosféru, podpořenou skvělou kamerou i hudbou. Nicolas Cage konečně zase natočil slušný film, minirole Billa Duka potěšila. První hodinu ovšem sledujeme hodně nudnou podívanou, kdy kameraman zbytečně exhibuje dlouhými a zpomalenými záběry ve chvílích, kdy se nic neděje. Jakmile ale nastoupí Cage na cestu fantasmagorické pomsty, dostane to konečně koule a nastanou vizuelně perfektně ztvárněná jatka. Pokud před sledováním užijete psychotropní látky a naladíte se na stejnou vlnu s tvůrci filmu, asi si to užijete víc než já....

• 1.1.2019  18:02

Takoví Homolkovi po 50 letech, akorát ten humor a nesmrtelné hlášky tomu nějak chybí. Sledujeme pouze do absurdna vyvedené postavičky, neustále mezi sebou rozhádané. Casting se ale vyloženě povedl, postavy jakoby byly psány hercům přímo na tělo.

• 30.12.2018  22:33

Film o prvním člověku na měsíci, který se samotnému letu na měsíc bohužel věnuje až v poslední třetině dosti přepálené stopáže. Do té doby sledujeme Armstrongovy rodinné peripetie, jeho výcvik a neúspěšné mise jeho kolegů, což mělo spoustu hluchých míst. Samotná cesta na měsíc je ovšem natočena brilantně.

• 29.12.2018  22:07

Norský film mapující útok teroristy Breivika na letní tábor na ostrově Utoya. Filmařům evidentně nešlo o detailní ztvárnění události, jako spíš o zachycení atmosféry mezi obětmi a tím o vyvolání emocí u diváků. Z tohoto důvodu je to natočené z pohledu napadených a na jeden záběr. A to je podle mého největší slabinou celého filmu. Skoro celých 90 minut sledujeme pobíhání teenagerů po lese za zvuku střelby, prokládané chvílemi, kdy najdou dočasný úkryt. Naopak nejdůležitější postava celé události Breivik se v záběru sotva mihne. Navíc nezůstaly zodpovězeny ve filmu hlavní otázky: proč norské tajné služby ignorovali Breivikovu činnost před útokem, jak se útočník na ostrov dostal, proč se napadení nemohli dovolat na tísňovou linku, proč to trvalo hodinu, než dorazila pomoc a jakým způsobem byl terorista zlikvidován. Osobně bych dal určitě přednost klasicky natočenému a sestříhanému filmu.

• 29.12.2018  00:20
    Sestra (2018)

Horor se slušně hutnou atmosférou a s několika povedenými lekačkami. Démonická Abatyše se s řádovými sestrami moc nesrala a dnešní církev může litovat, že někoho podobně přesvědčivého nemá k dispozici při vyjednávání o církevních restitucích. Na druhou stranu, jako každá duchařina, i tato přináší spoustu událostí, které odporují jakékoliv logice.

• 28.12.2018  21:55
    Naneživo (2017)

Že jsou Japončíci ujetí, to vím dávno. Proto jsem si sliboval od jejich zombie komedie slušnej bizár, 77% na ČSFD má očekávání ještě přiživilo. Z recenzí jsem pochopil, že sice první půlka je naprosto pitomá, ale v té druhé přijde slibovaný nářez. Až zhruba po hodině jsem pochopil, že to bude stupidní až do samého konce.

• 25.12.2018  23:32
    Halloween (2018)

Trochu zbytečný film. Kráčející Míša s kudlou, to už tu bylo mockrát a tento film ty minulé nepředčil ani atmosférou, ani brutálností. Babička Curtisová působí vyloženě trapně a celé to působí jako křečovitě nastavovaná kaše.

• 23.12.2018  22:08
    Bird Box (2018)

Máme tu invazi jakýchsi přízraků a kdo je spatří, v záchvatu šílenství spáchá sebevraždu. Většina lidstva už takto vyhynula a my sledujeme 2 hodinou hru na slepou bábu s paní Buldokovou, která se snaží zachránit sebe a dva fakany, které má na krku. Hodnotím jako lepší průměr, nejhororvější na celém filmu je fakt, že prvorodičku zde hraje 54 letá herečka.

• 12.12.2018  04:43
    Outlaw King (2018)

Tam kde Statečné srdce končí, Outlaw King začíná. Ve srovnání s Gibsonovým velkofilmem sice pokulhává, ale pořád jde o solidní středověkou řezničinu. Je až s podivem, že po tom všem dnes dokáží Skotové a Angličani žít spolu v jednom státě a rozhodně bych dnešním Britům doporučil, aby k dosažení hladkého Brexitu do Bruselu poslali někoho jménem Douglas :-)

• 9.12.2018  21:18
    Kvarteto (2017)

Typická Krobotovina. Dobře napsané i zahrané postavy, ale téměř žádný děj, pomalé tempo, jen spousta dialogů o ničem. O komedii se nedá mluvit ani náhodou, sledujeme jen proplouvání postav všedními dny bez nějakých zajímavých událostí.

• 3.12.2018  08:03
    Rédl (TV seriál) (2018)

Temný seriál od Hřebejka měl ty nejvyšší ambice, naplnil je však jen částečně. Ondra Sokol je možná dobrý bavič, takto vážná role mu ale nesedla a v seriálu ho naprosto zastínila dvojice gaunerů Novotný, Hofmann. Zápletka plná agentů byla dost nepřehledná a úplně ji nerozpletl ani závěrečný díl.

• 1.12.2018  22:56

Má to všechno. Tajné služby, agenty, teroristy, nukleární bomby, přestřelky i honičky na silnicích i ve vzduchu. Akce natočená působivě, děj, který to má spojovat, je však neoriginální a předvídatelný. No a 2 a půl hodinová stopáž je hodně přepálená.

• 17.11.2018  21:38

Až se bude jednou vyhlašovat nejlevněji natočený thriller, máme jasného vítěze. Stačí call centrum, jeden herec a nepočetný komparz. Něco přes hodinu sledujeme policistu na tísňové lince, který se po telefonu snaží vyřešit únos. Má to nápad, dějové zvraty i napětí a v klidu jsem tomu odpustil pár nelogičností.

• 17.11.2018  00:49

Tenisový zápas mezi lesbickou feministkou a šovinistickym prasetem o to, zda ženská patří ke sporáku nebo na kurty, nám přináší 2 hodinovou podívanou na dvě extrémně nesympatické postavy. No už jsem viděl z tenisového prostředí lepší filmy a s hrdiny, kterým se dalo při troše vůle fandit.

• 10.11.2018  14:02

Dvouhodinový gejzír bohového umění, ve kterém praskají kosti, stříkají proříznuté tepny a vyhřezávají střeva. Nic proti bojovým scénám, natočené jsou solidně a brutalita je nadprůměrná, ale samotný děj je naprosto primitivní a střelné i bodnosečné rány nijak neomezují hlavní hrdiny v masakrování mnohonásobné přesily.

• 3.11.2018  21:02

Tak předně, pokud je nějaký film vyrobený pro obří plátno Imaxu a skvěle nazvučený sál, tak je to Bohemian Rhapsody. Za druhé, pokud Rami Malek nedostane Oskara za stvárnění Mercuryho, tak porotci ztratí poslední zbytek soudnosti. Za třetí, to že přenesete na plátno silný životní příběh nejlepšího zpěváka všech dob a prošpikujete ho jeho geniální hudbou, ještě neznamená, že se do filmu nedostanou slabší pasáže. Tvůrci naštěstí přeskočili Freddyho dětství i smutný konec a z jeho životopisu nám naservírovali pasáž počínající jeho hudebními začátky a konče legendárním vystoupením ve Wembley na LIVE AID. Sledujeme i jeho sexuální eskapády, výstřelky i divoké večírky, které střídají chvíle osamění - naštěstí to vše ve snesitelném množství. Film je samozřejmě nejsilnější ve chvílích, kdy se zpívá a díky famóznímu výkonu herců i maskérů nesledujeme žádný přiblblý revival ani Tvář má známý hlas, ale dechberoucí koncert rockových legend. Jako důkaz slouží to, že se z natřískaného sálu během titulků nezvedla ani noha a všichni vydrželi až do posledních tónů Show Must Go On.

• 28.10.2018  08:54
    Halloween (2007)

Blíží se další Halloween, a tak nastává čas nasadit si masku, vzít nůž a vopíchat pár teenagerů. A nebo si alespoň na dané téma pustit film. Pro letošek jsem si vybral remake z roku 2007 a jedná se vskutku o nadprůměrnou podívanou, ve které mě paradoxně více bavil 11 letý Míša Meyers, než ten dospělý.

• 22.10.2018  12:09
    Rašín (TV film) (2018)

Filmařsky dobře odvedená práce, Ondra Vetchý trochu přehrával, ale jinak v pohodě. Film, který částečně plní úlohu učebnice dějepisu a díky kterému jsem se o hrdinech té doby něco dozvěděl. Mohlo to být ale podáno zábavnější formou, mělo to hluché a nezáživné pasáže.

• 7.10.2018  00:11

Polská produkce poslední dobou nabízí zajímavé filmy a tento i přes pomalejší rozjezd k nim patří. Nechybí dějové zvraty, sex, ani násilí, lingvisté pak ocení dialogy plné nadávek, které jsou v polštině vyloženě uchu lahodící.

• 6.10.2018  05:21

Nové pořádky mi přišly lepší, tím že zmizely všechty ty bizarní postavy, tento Pitbull klesnul na průměrnou krimi.

• 5.10.2018  00:20

Poláci nám názorně předvedli, že se dá i ve střední Evropě natočit zábavná gandsterka. Děj tedy zrovna není moc duchaplný, ale vše vynahrazují skvěle napsané postavy. Na jedné straně pokérovanej polda s čírem, kterej se s předpisy zrovna moc nesere, na druhé skvělí záporáci a jejich roztomile tupé gorily. Škoda jen, že kameraman při každé brutálnější řežbě zvedal oči i kameru v sloup a odříkával Otčenáše, aby mu silně náboženští pšonkové veškeré to násilí odpustili.

• 29.9.2018  13:18

Druhý díl Zahradnictví je výrazně lepší, přibyl Pelíškovský humor a také postava komunistobijce Jindřicha dostala větší prostor - Kodet byl v jeho stvárnění sice nepřekonatelný, ale na Martina Fingera jsem si po chvíli zvyknul a ten v rámci možností odvedl maximum.

• 19.9.2018  04:48

Nepříliš vtipná politická satira, která si utahuje z bolševických dobytků. Pro dnešního diváka je to dost nuda, ale natočit tohle někdo před 50 lety, stáhla by z něj KGB kůži za živa.

• 5.9.2018  23:10

Tento remake ve mně od začátku vzbuzoval pochybnosti, přece jen syrový Bronson byl v roli Kerseyho nepřekonatelný. Navíc policejní metody se za těch 50 let dost změnili, v dnešní době pouličních kamerových systémů, DNA a mobilů s GPS by osamělý mstitel moc dlouho neunikal. Dlouho to také byla docela pruda, zábavná scéna z autoservisu ale nakonec odšpuntovala do té doby prkenného Willise a dala vzpomenout na doby, kdy ještě točil dobré filmy.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26