Terapie láskou (2012)

Je to americké, v dobrom a i zlom zmysle. Páči sa mi však predstava, že dve psychózy sa môžu stretnúť a dať si vzájomnú podporu a lásku. A kde doteraz bola Jacki Weaver?

V tátově stínu (2012)

Hodnotný film vďaka skvelému De Nirovi (pre mňa neprekonateľným mužským hercom), úžasnej Julianne Moore a príbehu, ktorého smútok sa dá precítiť.

Dobrá manželka (2009) (seriál)

Milujem Kalindu v podaní Archie Panjabi a všetko ženské... A že je tam toho veľa! Zaujímavo vykreslené postavy a pútavo vystavané mnohovrstevné zápletky. Výborný seriál.

Transparent (2014) (seriál)

Perfektné. Nemám slov.

Komedianti (1992)

Inteligentný film dotýkajúci sa mnohých tém a žánrov. A medzi Aidanom Quinnom a Robin Wright to naozaj pekne iskrí. Jediné, čoho mi bolo ľúto, boli zvieratá, konkrétne jednej sliepky a jedného prasiatka.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Porovnávam napríklad s takými Kosťami. Má to viac ľudskosti, nesračkovitosti, viem pri tom zrelaxovať a aj sa zabaviť. A Stana Katic je najsexi vyšetrovateľka a k tomu stále uveriteľná. Fajn.

Nikdo mě nemá rád (1959)

Tento film ma jednoznačne očaril. Jean-Pierre Leaud je skvelý nepochopený chuligán s charizmou.

Interstellar (2014)

Sklamanie z amerického sračkovania a la rodina, láska a iné hovadiny . Páčil by sa mi koniec, kde by sa aj napriek vedeckej onanie zistilo, že iný svet okrem tohto na planéte Zem pre nás neexistuje. Zem nás stvorila, tu aj umrieme. McConaughey ma s tou svojou slabou artikuláciou a neintonácou otravoval celý film. Jediné a naozaj veľké plus tohto filmu vidím v priblížení vesmírnych zákonitosti a teórie relativity.

Björk: All Is Full of Love (1999) (hudební videoklip)

Jednoznačne jeden z najlepších klipov k jednej z najlepších pesničiek. Robotika spojená s citmi a erotikou. All is full of love.

Odbor městské zeleně (2009) (seriál)

Na tomto seriály sa mi páči humor (áno, aj ten "trápny", ktorý nevyvoláva okamžitý smiech), výsmech byrokracie, politiky a politikárčenia, girl power atmosféra a okrem Amy Poehler aj vedľajšie postavy v podaní Rashidy Jones a Aziza Ansari, ale aj rôzni hosťujúci herci a herečky ako napr. Kathryn Hahn alebo Megan Mullally.