Xmilden

Bad Mother Fucker

<< předchozí 1 2 3 4 33 64 96 127
    • 27.5.2020  12:29
    Frčíme (2020)

Přestože Frčíme nemohl být finančně žádný trhák, tak je sympatické že jej Pixar nechal vzniknout. Sice bych mohl kritizovat fakt, že inspiraci pro nápady si tvůrci brali z poměrně dosti známých filmů, ale ty emoce, které se povedlo zachytit prostě za prominutí stojí. Frčíme je poctivé dobrodružství dvou kluků, kteří se chtějí naposledy vidět se svým tátou. Rozhodně dospělejší animák než zcela neškodný Nemo s Dory. 75%

• 26.5.2020  11:29
    Neviditelný (2020)

Tleskám! Je to opravdu strašidelné. Umí to skvěle podat představu, že i když jste sami v místnosti, tak to tak vlastně vůbec nemusí být. Vnímám v poslední době velkou péči o hororový žánr, že to už není jen o tom, že nějaký maniak běhá po lese s mačetou a likviduje nebohé lidi, jen z toho důvodu že ho to baví nebo že prostě chce. Tady se už dostáváme do zcela jiných scénáristických výšin. Neviditelný srší nápady, stříká z něj napětí a hlavní hrdinka sice není žádná modelka, ale to trápení má v obličeji zcela jasně napsané. 85%

• 25.5.2020  13:12

Hodnocení dvě hvězdy jsem musel z principu změnit na jednu, už kvůli tomu že je tady u toho napsané komedie. Pokud tohle někomu připadá vtipné, tak by se měl nad sebou začít trošku zamýšlet. A vůbec, my nemáme v Česku kvalitní herce? Ty dabingy vám paní Ferencová poradil kdo? Dabování je zcela mimo pusu, takže to poměrně hodně ruší. Chlapské charaktery bych charakterizoval do škatulek: sprostý debil, ožralý mimoň, starý perverzák... Netuším co měla milostná linka Balzerové s nějakým nadabovaným Chorvatem znamenat, jaký měla mít přínos pro tento film. Omlouvám se že jsem tentokráte sprostý, ale dlouho mě žádný film tolik nenaštval. Obraz pěkný, dalo by se na film bezproblému koukat, ale bohužel je to nebezpečně blízko k tureckým odpoledním telenovelám a to nemůžu akceptovat. Tady si někdo hrál na umění a bohužel mu to i přes fakt že měl k ruce talentované herce (Balzerová, Tatiana) nevyšlo... 20%

• 25.5.2020  12:55

Po dvou slušných filmech se Chuck dostal v kariéře tam, odkud se bude jen těžko zvedat. Je mu už přeci jen pár let přes 50 a ty efektní otočky nemohl šlehat věčně. Takže vzývá na pomoc Izrael aby mu přivedl pořádného protivníka, samotného Ďábla. Opět mám takový pocit, že Arnold dosti v kariéře opisoval. Protože opět to byl Chuck, kdo první nakopal Peklu zadek. 35%

• 21.5.2020  09:31

Překvapivě snesitelné i přes to jak mě zaskočilo, že zde Chuck vůbec nehraje hlavní roli. Vysledoval jsem že dříve než Arnold v Posledním akčním hrdinovi, si ze sebe udělal srandu Chuck Norris. Mistr kickboxu je tím správným výchovným karate filmem, který bych s chutí jednou pustil svému synkovi. Brácha režisér Norris se evidentně lepší každým filmem. 50%

• 20.5.2020  12:20

Gibson ve svém životě nechal na plátně zemřít slušnou řádku lidí, takže je Umučit samotného Ježíše Krista pro něj nepředstavovalo zase až takovou výzvu. Udělal to velmi krvavě a podle mého dosti pravdivě. Možná ve své době nedoceněný film, nad kterým kdekdo ohrnoval nos, ale stále má sílu hodně velkého kladiva. 70%

• 19.5.2020  09:08

V Hitmanech je celkem solidní bordel. Možná by kluci z Moviezone mohli vydat nějaký speciál, ve kterém by dokázali vysvětlit, proč zrovna film s Chuckem Norrisem někoho napadlo pojmenovat Hitman 3. Film se překvapivě nese ve velmi temném duchu, což je pro Norrisovku hodně neobvyklé. Některé scény jsou téměř až hororové. Potěšila chuckova krátká výchova stylem otec/syn. Ano, přesně takový Chuck je, správňák každým coulem. 50%

• 18.5.2020  12:37
    Vražda v salónním coupé (divadelní záznam) (1997)

Úvodní referát zbytečně dlouhý a spíše slabší, zato 40minutová hra skvěle vystavěná. O nečekané zvraty není nouze a Miloň Čepelka s vševědoucím vysokoprofesorským Smoljakem tady perlí. Seminář: 60, Hra: 100. 80%

• 18.5.2020  12:35

Mulan jsem si rozhodně užil. Ono koukat s děckama na Krtečka a Pandu není zrovna dvakrát kdovíco. Takže když se vyskytla možnost vybrat si nějaký ten animák, který jsem ještě neviděl, tušil jsem že Mulan může být poměrně dospělejší. Hlásím spokojenost. A třeba si dám i tu Dvojku. Co mě nebavilo, byla hudební čísla, ale třeba záporák byl dokonalý. 80%

• 18.5.2020  12:28
    Downhill (2020)

Že je Will Ferrell dobrý herec to víme. Sice nemá úplné štěstí na dramatické pecky, s jednou vyjímkou (Horší už to nebude), ale rozhodně tomuto rodinnému dramatu sluší. Tady ztvárnil otce rodiny, který se musí vypořádat s vlastní zbabělostí, což mu dá pochopitelně nejvíce sežrat jeho manželka. Nízké hodnocení opět absolutně nechápu. 60%

• 15.5.2020  12:08

Mé nulové očekávání se u téhle koniny vyplatilo. Kdo nic nečeká nemůže být zklamán. Margot Robbie to zase pořádně rozjela a vytáhnout Ewana McGregora byl rozhodně dobrý nápad. Film měl ambice odlehčeně pobavit a to podle mě splnil. Jasně druhý Kick Ass to vskutku není. 70%

• 15.5.2020  12:03

Každý divák (včetně mě) velebí Quentina Tarantina, ale všimnul si někdy někdo, jaké pecky natočil Mel Gibson? A hlavně jak. Vždyť už jeho prvotina před velebeným Statečným srdcem, bylo velice povedeným dramatem. Hlavní role si střihli Mel se začínajícím a ještě talentovaným Nickem Stahlem. Ta lehkost s jakou Gibson umí točit je zkrátka fantastická. 75%

• 15.5.2020  10:31

Jako kluk jsem to ve své době bral, jenže čas zastavit nelze. Je to hrozná konina, kterou nelze tolerovat. Ten Chuck tady prostě zoufale chybí.

• 15.5.2020  10:30

Hodně velký sešup dolů. Chuck to na konci sice solidně poseká a předvede jeden hodně dobrý a dlouhý zápasnický souboj, ale tento díl si budu pamatovat jen kvůli hodně slabému zfetovanému záporákovi Billy Dragovi. PS: První díl měl skvělou hudbu a tady už to šlo absolutně do kopru. 35%

• 15.5.2020  10:17
    Delta Force (1986)

Budu neobjektivní ale musím jít nahoru. Oproti většině Norrisovek je tahle vskutku Áčková. Konečně si zahrál Chuck ve velké produkci a ještě navrch vyfasoval parádní motorku, která umí střílet rakety. Arabský Robert Foster na konci dostane solidně na kasu. No co více si přát. Dabing, nostalgie, jednoduché, jasné. 70%

• 7.5.2020  11:40
    Výkupné (1996)

Poprvé mě Výkupné docela zklamalo. Mel v té době pravidelně vyprazdňoval zásobníky, já totiž tehdy objevil Smrtonosnou zbraň a najednou nový Gibson, zvláštní. Unesli mu kluka, hodně psychologie, vyjednávání. Snažit se soupeřit na dálku přes telefon... Samozřejmě i já jsem dospěl. Z dnešního pohledu lehce nadprůměrný thriller. Ron Howard natočil určitě lepší filmy a Gibson vlastně taky. 70%

• 7.5.2020  11:35

Kdo někdy miloval hokej, hokejové prostředí, hokejové tradice, ten prostě musí nejpozději po zhlédnutí tohoto dokumentu Litvínovu držet palce. 100%

• 6.5.2020  12:50

Zajímavá vztahovka, ve které hraje kupa známých (nechci napsat dobrých) herců, kterou režíruje Ben Stiller. Dnešním mladým divákům tomhle nemá moc co říct a vlastně ani mě to moc nedalo. Koukal jsem na to jen z důvodu účasti těch známých herců. PS: Renéé se zde mihne asi sekundu, to aby někdo na to nekoukal kvůli ní. 50%

• 4.5.2020  09:09

Těchto chytrých filmů, ve kterých se jednotlivé postavy snaží dostat tomu druhému na kobylku není nikdy dost. Douglas se rozhodně jednoho krásného dne že by se mohl zbavit své krásné manželky, ta ovšem jej touží pro změnu opustit. Spustí se řetězec událostí, které dlouhou dobu nedokáže vyjasnit ani věhlasný Hercule Poirot. 70%

• 4.5.2020  09:02
    Chata (2019)

Atmosféra v určitém bodě vskutku kulminuje a divák dlouho marně hledá záchytné body, protože ty zkrátka neexistují. Chata daleko od civilizace a macecha s poměrně nepěknou minulostí. Koho by napadlo téhle paní svěřit děti. V jistém bodě jsem se z filmem rozešel, protože jsem si přál aby se vydal trošku jinou cestičkou. Škoda. 60%

• 4.5.2020  08:58

Špatný Braddock. Chuck se opět vrací do Vietnamu, protože scénaristé zjistili, že tam má ještě nevyřešenou minulost. Takže jakmile se dozví, že tam má syna, je vymalováno. Samozřejmě ve Vietnamu udělá pořádný brajgl. Záporák toho moc kromě řvaní hrdinova jména mnoho nepředvede. Série Braddock vždy docela parazitovala na Rambovi, ale až v tomhle dílu je to zcela jasně patrné. 35%

• 30.4.2020  07:28
    Bloodshot (2020)

Kdy Dieslovi konečně dojde že na takového napuchlého a nateklého padesátníka, kterým je a který navíc hrát doopravdy neumí nikdy nebudou stát davy natěšených diváků. Série Rychle a zběsile začla být komerčně úspěšná v době kdy do ní přibyl Dwayne Johnson a postupně i další posily. Fakt to není tebou Dísle. Bloodshotu zpočátku nemám moc co vytknout, až po první akci v tunelu to jde celé do kytek a přestává to bavit. Člověk od filmu s Díeslem toho logicky tolik neočekává, takže je docela těžké být zklamaný. 45%

• 28.4.2020  10:57

Všechno se tady sešlo, krvelačný Gibson, nejlepší soundtrack všech dob a parádní bitvy nesoucí se na příběhu lásky, pomsty a touha po svobodě. Braveheart snad ani zestárnout nemůže. Je hrozně zajímavé, kolik skvělých režisérů je právě mezi herci a nikoliv třeba mezi kameramany. Freeedoooooooom! 100%

• 27.4.2020  07:12
    Vlastníci (2019)

Ambice zřejmě byly nemalé, ale stvořit českých 12 mužů se nepovedlo, ani přes v našich končinách hodně nevídaný finální twist. Na vině že se vše nepovedlo lépe je fakt že jsem sledoval daleko více tragických nesympatických figurek než jsem dokázal v tu danou chvíli unést. Film jsem si pustil pod zdáním skvělé komedie a tak jsem nebyl připraven na věčný a nelítostný sousedský souboj o výtah, vodu, elektřinu nebo půdní prostory. Tereza Voříšková sice hodně vylepšila své jméno, ale afektovanou a vzteklou ženskou jsem jí uvěřit nedokázal. Pochválit musím hlavně zpočátku Lábusův výkon a hlavně totálně nečitelného Hádka. Ten kluk ty ... (nemůžu prozradit) zkrátka umí dokonale. 60%

• 27.4.2020  07:07

Tuším že jediný celovečerák ústřední dvojice. Což je rozhodně škoda, tady by si zasloužilo pokračovat. Ve filmu je spousta nápadně nenápadných filmových odkazů. 80%

• 27.4.2020  07:02

Chuck jako hlavní hvězda Cannonu hraje ve filmu, ve kterém nestřílí ani nekope do lidí. V roli detektiva musí stanout proti samotnému obrovitému Teroru a srovnat s ním všechny účty. Celým filmem se prolíná romance Chucka s jednou paní, která mu porodí dítě. Nemusím snad dodávat, že v minulosti na mě tento film udělal přece jen lepší dojem. Tohle je jakási levná odpověď na Mikea Myerse. 40%

• 27.4.2020  06:55

Chuck jako záporák? Ano i takové začátky měla kdysi za sebou akční legenda. Závěrečná bitka je docela fajn, zbytek se dá koukat s notným sebezapřením. 15%

• 24.4.2020  08:46
    Guns Akimbo (2019)

Krvavá nevěsta se snaží odprásknout Harryho Pottera. Jasně zní to tak blbě až je to tuze lákavé. Film se může směle zařadit mezi další ztrěštěné gun fu záležitosti jako Crank nebo Hardcore Henry. Nepatřím mezi fanatické Radclifovy vyznavače, takže neusínám večer co večer s kouzelnickou hůlkou, ale musím uznat že ten člověk hrát umí, jen bohužel to není žádný extra Dwayne Johnson, aby z filmů dělal kasovní hity. Tady si vzal k ruce čím dál parádnější Samaru Weaving, která je sympatická už jen tím, že hraje ve filmech, kde se násilí rozhodně nešetří. Guns Akimbo je zábavná průměrná akční pitomina. 60%

• 23.4.2020  10:26

Zvědavost veliká, bohužel mám takový pocit že Trojka měla přijít mnohem mnohem dřív, takže je to tak trošku s křížkem po funuse. Na to že jsem hned za sebou loupl oba dva předchozí díly, tak Trojka na mě minimálně prvních 30 nedokázala vůbec účinkovat a přišlo mi jako bych ani neslodoval Mikea a Markuse. To kouzlo bylo prostě fuč. Potom se to částečně i díky dalším postavám dokáže vrátit, ale už je to zkrátka hodně jiný film. Z naší dvojky Mizerů se stali pomalu dědečkové a nějakou divokou akci od nich divák vlastně ani moc neočekává. Spíše je zde prostor pro solidní rýpání jeden do druhého. Dvojka nastavila laťku příliš vysoko a zastihla všechny protagonisty ve vrcholné formě. Mé hodnocení vidím mezi silnou 3 nebo slaboučkou 4. Ale z nostalgie k postavám dávám 4. 70%

• 21.4.2020  08:17
    Král (2019)

Pokud se budou točit podobné filmy, které dokáží v divácích vzbudit zájem o historii, nezbývá mě než zatleskat. Chalamet si toho původně floutka vystřihl s chutí, ale mě ještě více zaujal čím dál více lepšící se Pattinson v roli Dauphina. Koukala na to se mnou i moje manželka a mě svitla naděje že bych jí konečně dokázal prodat třeba takovou parádu jako Statečné srdce. No ale nepředbíhejjme. Každopádně The King jen potvrdil současný trend, že kvalita se v dohledné době bude přesunovat spíše na Netflix. 80%

<< předchozí 1 2 3 4 33 64 96 127