Xmilden

okres Přerov
Bad Mother Fucker

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114
    • 20.9.2018  07:03

Terminátor šel do kopru v roce 2015, říkají že Alien se vydal do věčných lovišť loni a letos to vypadá že Predátora odbouchli Foxové navěky taky (a to vlastně i Smrtonosná past hledá marně cestu kudy kam). Dříve jsem byl za každé pokračování slavné série vděčný a těšil se na opětovné shledání. Ale když si vezmu posledních minimálně 20 let, tak kromě Promethea žádný vyložený hit nevidím. A v roce 2018 je situace o to vážnější, že i veskrze průměrnější Antalovi Predátoři vypadají najednou jako parádní díl. Dvojka je definivně pomalu mlník žánru detektivního sci-fi a o nedosažitelnosti prvního dílu, který může být oprávněně považován za jeden z nejlepších filmů všech dob se nemá cenu ani bavit. Do Shane Blacka jsem vkládal nemalé naděje a myslím že film nemusel zase až tolik pokazit (zkurvit). Velkou slabinou jsem herci. Potažmo hlavní hrdina. Boyd Holbrook nesahá ani po kotníky Gloverovi nebo Arnoldovi. Copak nešlo přemluvit třeba takového Stathama? Dostali bychom hodně suché anglické hlášky a akčního hrdinu jako víno. Boyd je hrozně podprůměrná volba a to je podle mě hodně veliký problém v této sérii. Po prakticky všech hercích co zde hrají časem neštěkne ani pes. Jasně postavy ukázkově hláškují, to mě zase až tolik nevadí, ale vytratilo se zcela napětí. Někdo si řekl že jej v roce 2018 mladí diváci asi nepotřebují a raději budou koukat na nepřehlednou a rychle sestříhanou akci. Jenže do kina příjdou právě ti fotříci, kteří milují původní značku a jsou zvědavi co nového je Predátorů doma. Co dostanou? Nelogický příběh, otravné postavy, kterým jen těžko můžou fandit, nulovou dávku napětí a notně zrychlený přeplácaný děj. Kdepak, tohle je nejslabší díl série. Raději nechme Predátora spát. Stejně nikdy znovu nedostaneme parádní Jedničku z roku 1987 ani hodně slušnou a zajímavou Dvojku z roku 1990. Ani ať vás nenapadně křížení s Aliení sérií, to tady taky už dvakrát bylo a podruhé z toho byla úplná šílenost, který ani já jako obrovský fanda Lovců z vesmíru raději nevlastním. Maximálně 70% a to hlavně z úcty ke klasice.

• 17.9.2018  11:45

Tentokráte nebudu překlápět hodnocení směrem nahoru, kvůli tomu že poslední minuty jsou prostě emocionálně boží. Dávat do podle mě slabého filmu, mimořádných 20 minut je hřích. Hodinu a 45 minut sledujeme prakticky pouze život v jednom hasičském sboru. Podle mě ne zrovna extra zajímavé ani sympatické postavy se potkávají, povídají si, občas spolu zajdou na pivo, semtam něco nasvičí a málokdy jdou do opravdové akce. Předem varuju, že kdo čeká podobnou nálož akce a napětí jako byl Oheň s Kurtem Russellem, bude hodně nepříjemně tak jako já zaskočen. Alespoň že poslední minuty jsou opravdu jakousi odměnou. Vůbec jsem nečekal že to celé dopadlo, tak jak to dopadlo. Hned jsem si samozřejmě článek vyhledal na Wikipedii. Smekám před touto událostí. 65%

• 13.9.2018  09:51

Vlastně je docela legrace jak se při jedné večeři jen vinou mobilů dokáží proměnit a zhroutit vztahy mezi dlouholetými kamarády. Skvělá myšlenka, scénář i dialogy, přestože působí až nevěrohodně kolik toho postavy zrovna tento večeř řeší a že se to vše tak pěkně sešlo. Určitě jsem se nenudil a díky italským hercům a evropské režii má film dostatečné kouzlo a atmosféru, kterou do potencionálního amerického remaku nelze přenést. 85%

• 13.9.2018  09:48
    Psí ostrov (2018)

Nadhodnocená Andersonovka, kterou napoprvé snad ani nejde milovat. Po rozverném, zábavném a barevném Grandhotelu Budapešť je nám servírováno studené a depresivní Japonsko. Pokud bych Budapešť označil za nejpřístupnější Wesův film, tohle by byl naopak nenepřístupnější, často to nemá ani tu Andersonovskou atmošku. Časem se můj vztah ke Psímu Ostrovu může měnit, protože stále z toho projektu Wesova tajná přísada cítit je. Přístě bych ale prosil něco hraného než animovaného. 65%

• 13.9.2018  09:25
    8 MM (1999)

Zcela určitě jeden z nejlepších hodně temných thrillerů, které vznikaly vlastně jen v Devadesátkách. Mlčení jehňátek nebo Sedm, ale dalších bych z hlavy asi nevysypal. Když jsem tohle poprvé viděl zhruba v 18 letech dostavilo se zpočátku menší zklamání, protože zaprvé jsem si tuto temnotu nedokázal tehdy adekvátně vychutnat a zadruhé vidět Cage po dokonalé akční trojici ve filmu, kde se téměř nestřílí pro mě znamenalo pomalu hereckou zradu. Dneska vidím věci samozřejmě zcela jinak. Výborný thriller, ve kterém se hlavní hrdina, který vyšetřuje možnou vraždu propadá podsvětím stále hloub, aby případ vyřešil. Že se to neobejde bez obětí, jak fyzických tak duševních je dikákovi jasné. Miluju scénu s Dinem, Machinou a naším detektivem, když se poprvé setkávají a náš hrdina je prozrazen. Podobné filmy dneska již nevznikají, ale ukazují nám minimálně že Devadesátky byly vyjíměčné. PS: Dino Velvet by mohl mít i vlastní film. 85%

• 7.9.2018  13:20

První hodinka nám nabídne hodně zvláštní propletenec rodinných vztahů, kdy jsem přemýšlel zda-li tento film vůbec má smysl považovat za horor. Druhá polovina ovšem hororovou zápletku skutečně přidává a musím říct že poslední minuty si člověk milující hororovou atmosféru alá Rosemary má děťátko vyloženě pošmákne. Poslední minuty jsem se přistihl že se opravdu bojím. Hereditary se může směle postavit vedle netradičních hororů jako Uteč nebo Ghost Stories, přestože překvapuje zase něčím trošku jiným, jedná se vyloženě o dílko, ke kterému se budu velmi rád opakovaně vracet a bude mě nutit jej zkoumat stále více do hloubky. 70%

• 7.9.2018  10:46

Plakát kde se Stallone přetahuje s jakousi pudlovitou nádherou je hodně zavádějící. Bude se totiž zpívat a rovnou country. Nápad je to určitě zajímavý a s blížícím se koncem to Sylvestrovi skutečně začne jít. Inspiraci sice nalezl u samotného Elvise, ale vůbec to nevadí. Pohodový a rozhodně netradiční snímek ve filmografii akčního hrdiny. 50%

• 5.9.2018  09:56

Čekal více vypjatějších scén, ale marně. Někomu stačí pohodová bezstarostná atmosféra italského venkova v době prázdnin. Já očekával i něco jiného. Jediné co ve mě zanechalo nějakou stopu byla závěrečná promluva otce k synovi. Tuhle přiteplenou romantiku strčí Zkrocená hora kdykoliv, kamkoliv. 30%

• 4.9.2018  10:13
    Upgrade (2018)

Když tedy není po ruce Robocop, tak se tenhle stylový mírně kyberpunkový výlet do blízké budoucnosti rozhodně šikne. Australani zase jednou vystrčili drápky a naservírovali sice poměrně dosti jednoduchý příběh, ve kterém se ovšem najde pár luxusních vychytávek. Zbraně v rukách rozhodně vévodí. Hororový prvek se ukrývá maximálně v určité depresi, že stroje nám jednou všem nakonec vládnout stejně budou ať se nám to líbí nebo ne. 80%

• 3.9.2018  08:48

Buď scénáristům rapidně ubývá nápadů nebo jsou prostě jen pohodlnější a daleko častěji než dříve sahají po příbězích, které posléze opatří zaklínadlem PODLE SKUTEČNÉ UDÁLOSTI. Takže sledujeme jeden hodně sledovaný historický tenisový duel mezi pohlavími a vyjasňujeme si sexualitu Billie Jean Kingové. Nebudu prozrazovat jak tenisový duel dopadne. Herecké výkony kromě hlavních představitelů jsou dosti průměrné a celé to působí spíše televizním dojmem. 50%

• 31.8.2018  14:06

Dannyho parťáci v sukních. Mnohem hůře a méně sympaticky než tomu bylo v libovolném případě Clooneyho partičky. 30%

• 30.8.2018  06:51

Tři povídky, jeden spojující hrdina, občas solidní husina a hlavně na horor neskutečný koncept, který celý tenhle projekt vykopl o úroveň výš. Hlavní postava tak nějak samozřejmě potírá veškeré nadpřirozeno a jak říká postava Martina Freemana (mimochodem tenhle herec tady hraje absolutně bravůrně) "...pravdu byste neviděl, ani kdyby vás udeřila mezi oči." Pro milovníky chytrých příběhů a šokujících konců můžu tuto duchařinu jedině než doporučit. 75%

• 29.8.2018  06:55
    Máš ji! (2018)

Noční hra byla mnohem vtipnější. Osobně jsem byl zvědavý zda mě dokáže Renner přesvědčit o svém komediálním talentu, ale to se nestalo. Jeho angažmá v komediích beru jako úlet mimo. Představoval jsem si že Warneři, kteří tyhle dospělácké komedie většinu umí, si celou tuhle taškařici lépe pohlídají. A přestože bych si to moc přál, tak jsem se u této hry na honěnou vlastně vůbec nezasmál. 40%

• 27.8.2018  11:39

Je to skoro jako nedávná romanťárna Než jsem tě poznala, akorát že tohle se odehrává na moři a distributoři tomu vymysleli trošku jiný název. Společným jmenovatelem tak zůstavá pouze hlavní mužský představitel. Adrift je další z moře ukázek, co vše musí člověk v krizové situaci podstoupit aby mohl přežít. Tyto námořní filmy mě na jednu stranu a na druhou mě nemotivují k opakovaným zhlédnutím. Režisér zručně roztrhal skutečný příběh a aby to bylo zajímavější, tak jej nahodile poslepoval zase dohromady, takže diváka čeká i jedno překvapení na závěr. 60%

• 18.8.2018  06:51

Za zbytečný doplněk ze světa Cloverfieldu bych tohle až tolik nenazýval. Na vině není ale příběh, který není zlý (jedná se o vesmírné sci-fi s posádkou lodi). Špatné jsou ovšem herecké výkony. Je to škoda, protože díky Netflixu tohle vypadalo obrazově a trikově slušně. Ovšem ten casting všechno totálně pohřbil. Třeba ještě vznikne časem nějaká omluvenka za tento dovětek ke dvěma hodně slušným Cloverfield snímkům. 50%

• 17.8.2018  13:45

Vlastně ani pořádně nevím o čem to bylo. Celou dobu jsem si myslel že Ben Affleck hraje ztělesněné sebevědomí Jeremyho Daviese. 20%

• 14.8.2018  11:33
    Sagvan Tofi - Dávej, ber (hudební videoklip) (1988)

Až doteďka ... TOP! TOP! TOP! :)

• 13.8.2018  07:15
    Pomsta (2017)

Hodně stylově natočená Pomsta. Hlavní hrdinka přežije nemožné, její vrahové to schytávají tak, že stříká krev a od začátku jsem prostě tušil že tohle se mě do vkusu prostě trefilo. Pokud by to někoho zajímalo, tak Francouzi fakt ještě nevyměkli a umí na to pořád jít pěkně od podlahy. Krví se nešetří, Tarantíno občas probleskne, zpočátku se to nese na Refnově Driveu a tuhle Evropskou záležitost si nechám líbil klidně znovu. 75%

• 13.8.2018  07:06

Demme natočil dva parádní filmy a zbytek jeho filmografie zřejmě za moc nestojí. Dokonce zde Kurtík ani nehraje nějakého chlapáka, ale člověka, který se vyhnul vojně s Japončíkem. 40%

• 13.8.2018  07:02
    Přes palubu (1987)

Ne nadarmo se může Garry Marshall považovat za odborníka přes romantické komedie, na kterých jsme vyrůstali. Tady dal dohromady Kurta s Goldie a hodil je pěkně přes palubu aby se do sebe zamilovali. Kurt zde oplývá už solidní muskulaturou a Goldie bych netipoval čtyřicítku ani náhodou. Je to příjemné, letní, vtipné i dojemné na přesně těch správných místech. Jako náctiletému se mě to líbilo a ani po dvaceti letech se na tom nic nemění. 75%

• 8.8.2018  10:00
    Ghostland (2018)

Mučedníci mě neseděli svou nechutností a sadismem, tohle je ovšem docela pecka otevřenou dlaní přímo do tváře. Mé očekávání prakticky neexistovala. Ghostland měl být jen dalším neškodním horůrkem, který si občas pustím abych si odpočinul od romantických komedií. První zde máme invazi do baráku, pak dalších 30 minut pomalu nevím, která bije aby přišel zásadní zvrat a návrat zase zpátky hodně rychle na zem. Film bych rozhodně mé drahé polovičce nepustil, protože se opravdu nejedná o příjemné pokoukání. Laugier mě bude v budoucnu ještě hodně zajímat. 75%

• 8.8.2018  09:52

Wolfgang Petersen se zřejmě chtěl rozloučit feel good pohodičkou, takže si vybral čteřici sympatických looserů a vnuknul jim nápad že by se mohli pokusit vyloupit banku. Nevadí mi že si za pár dní na film stěží vzpomenu. Potěšil mě fakt, že Němci nejsou s humorem až tak marní jak předvádějí v sérii Fakjů pane učiteli. Til Schweiger je stále bůh! 60%

• 6.8.2018  06:55

Originál si budu muset v nejbližší době připomenout. Novému kousku jsem musel odpustit fakt, kterak se vysmál obecně roli muže v rodině a také že z Mexičanů udělal největší borce pod slunce. Ale na druhou stranu, když se pořád v Hollywoodu pochlebuje Číně, tak to Mexiko pro mě bylo určitě snesitelnější. Manžel na zkoušku připomínal svou stavbou děje spíše starší francouzské komedie, které miluju. Jejich zápletky často plynuly z různých nedorozumnění, podfuků apod. Takže i u tohoto filmu jsem měl po většinu sledování takový ten hřejivý příjemný pocit klidného romantického příběhu o tom jak miliardář konečně ke štěstí přišel. Anna Faris je až neuvěřitelně podobná Goldie Hawn. 60%

• 5.8.2018  07:55
    Tully (2018)

Reitman se zamýšlí nad tím jak asi zvládají matky narození 3. dítěte. Charlize Theron předvádí opět svou další dokonalou transformaci a tuhle typickou 35třicítku ji v pohodě uvěříte. Snad poprvé se Reitman snaží šokovat nečekanou pointou. Není důležité ji prokouknout, spíše oceňuji, kterak suverénním stylem dokáží jeho snímky plynout. 60%

• 5.8.2018  07:47

Další zoufalost, za kterou bych De Nira profackoval. 30% za pokusy být originálnější.

• 2.8.2018  05:15
    Top Gun (1986)

Jeden z nejznámnějších Cruisových snímků, který jsem ovšem za pecku nikdy nepovažoval. Cruise začal předvádět herectví až o něco později v Barvě peněz. V Top Gunu slouží pouze jako mladík s hezkých ksichtem na kterého letí ženské. Film samozřejmě hodně zestárl a letecké souboje jsou hlavně zpočátku hodně nepřehledné. Závěrečný je už zcela v pořádku. Za druhý díl jsem nikdy neorodoval, ale samozřejmě jsem zvědavý co přinese. 60%

• 2.8.2018  04:53

Občas nečekaně vtipné putování za poznáním, kdo je vlastně otec. Owen Wilson se mě zdál po delší době zase tak nějak správně sympatický jako v dobách své největší slávy. Za nejlepší scénku považuju návštěvu v Miami kdy Ving Rhames vzpomíná na matku našich pátrajících bratrů. Role potenciálních otců si střihly hodně zajímavé postavičky. Všem vládne Simmons. 60%

• 1.8.2018  04:53

V roce 2002 bylo sledovat cokoliv v čem hrál, kdysi vynikající, Robert DeNiro úplnou ztrátou času. Kdysi jsem tento obal ve videopůjčovně zdárně míjel a musím konstatovat, že zcela oprávněně. 35%

• 23.7.2018  07:25

Skoro celý film jsem si myslel že tohle natočil Spike Lee a jak jsem později zjistil on to byl někdo jinej. Zhruba rozumím co tím tvůrci chtěli divákovi sdělit a Denzelovo herectví je naprosto v pořádku. Dokonce se zde vyskytuje i pro jednou opět sympatický Farrell, který doufám bude podobné výkony předvádět od teďka pořád. Co mě na filmu tedy vadí? Trošku délka, trošku zvolené téma, trošku podivínská postava, málo vypjatých momentů.... od všeho trošku. 55%

• 19.7.2018  11:56
    Tau (2018)

Tyhle malé sci-fíčka by měly mít alespoň nějakou šokující pointu. Tady toho divák na ploše 90 minut nejen že zase tolik neprožije, ale na závěr není ani ničím "navíc" odměněn. Herecké obsazení hodně slaboučké a Oldmanův hlas z počítače jsem zpočátku vůbec nepoznal. 40%

<< předchozí 1 2 3 4 29 58 86 114