Xmilden

Bad Mother Fucker

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 88 117
    • 22.1.2019  09:43
    Hellboy (2004)

První Hellboy pouze lehce načrtl v jakém zhruba vesmíru se budeme pohybovat. Každopádně zajímavý hrdina i komiks, který je naštěstí tolik odlišný od všech těch Iron Manů, Batmanů atd. 60%

• 20.1.2019  18:17

Svatá panenko podsrpenská, to byla ale blbost. Ve druhé polovině se už zřejmě nejelo podle scénáře a snaha filmařů bylo nějak celou tu kravinu uzavřít. 0%

• 20.1.2019  17:24
    Beze stop (2018)

Trošku jsem tušil syndrom z války, který hlavní hrdina řeší odloučením z civilizace. Poselství filmu mě bylo jasné, ale chybělo mě větší množství zajímavějších scén. Captain Fantastic byl mnohem barvitější a divácky přívětivější. Vyprávění začíná v bodě 8 a skončí v bodě 9. Sledujeme pár dní v životě člověka, který nestojí o společnost. 55%

• 20.1.2019  08:43

Chazelle se mě začíná povážlivě vzdalovat. První člověk se mě nejvíce dotknul rodinou tragédií u Amstrongů. Potom jsem už jen sledoval něco o čem by bylo téměř zajímavější si přečíst. First Man opět trpí neduhem posledních let a to ubíjející délkou. Navíc Goslingem se cítím poměrně přesycen. 55%

• 18.1.2019  10:18

Opět špičková zábavná mise, jestliže mě minulý díl připadal místy slabší, tady to už zase fičí na plný knedlík, až má člověk neodvratný pocit, že už to snad více Impossible být ani nemůže. Cavill se ukázal minimálně při bitce na záchodcích jako skvělá volba. Samozřejmě se budu těšit s čím příjdou zase příště. Docela mě i baví směr sérii, který nahlíží na terorismus jako na nutné zlo, abychom se jednou mohli mít všichni lépe, jenže to by nesměl teroristům křížit plány nezmar Tom Cruise. Ten člověk je zkrátka ve filmech úžasně 100% soustředěný. Tentokráte tedy 85%

• 18.1.2019  08:23

Bohužel se Cage vrátil zase tam kde se cítí v poslední době v herecké profesi nejbezpečněji. Hraje další tragickou postavu, která se kolem jen potácí, chlastá a chová se velmi podivně. V Mandy to bylo velmi stylové. Between Worlds je ovšem hrozně špatně natočená zmatečná kravina. 20%

• 15.1.2019  08:03

Trošku nerozumím zdejším chvalozpěvům. Jasně, je to lepší než 90% nových Seagalovek, ale ani tento fakt ze Skin Trade lepší film nedělá. Tony Jaa má svých 5 minut slávy za sebou a dobrý herec z něj nikdy nebude. Naproti tomu z Lundgrena dobrý herec nikdy nebyl ani na těch 5 minut :) Do Bangkoku se s touhle sestavou už nikdy nepodívám. 30%

• 15.1.2019  07:59

Se sérií Sám doma to nemá nic společného. Navíc Culkinovo kouzlo je zcela fuč. Více jsem se pobavil u regulérní Trojky. 20%

• 15.1.2019  07:55
    Sám doma 3 (1997)

Hodnocení předpovídalo jasného odpadníka, ale v pohodě se to dalo zvládnout. Hlavnímu hrdinovi sice Kevinovo charisma chybí a přestože je 3. díl ještě více dětský než jeho předchůdci, tak scénář vypadá dobře a největší problém ve finále vězí v trošku nevhodném castingu. 30%

• 12.1.2019  15:53

Luxusně nadabovaný filmeček (Vašut, Rosner) s nesmrtelnými hláškami. "Vždycky si vzpomenu na poslední slova mýho otce. Řekl: Nedělej to hochu, je to nabitý." 80%

• 8.1.2019  13:16

Nejvtipnější (konkurence je slabá) agent Anglie, znovu zasahuje. Minule se vracel a za moc to nestálo. Tentokráte to dopadlo o něco lépe. Vrací se Bough, který je určitě lepší pomocník než minule agent Tucker. Samozřejmě ti dva stropí zase pořádné zmatky. V celé sérii se většina gagů odehrávala kolem různých záměn, zmatků apod, v tomhle se třetí díl malinko pochlapil. Padouch není tak výrazný jak v minulých dílech, ale naproti tomu příběh se povedl určitě více. Volba Olgy Kurylenko se navíc povedla. 50%

• 8.1.2019  08:03
    Bird Box (2018)

Sandra Bullock tyhle silné hrdiny(ky) umí dokonale. Prostě ženská co se hned ze všeho neposere a dokáže se vyhrabávat i ze zdánlivě neřešetilných šlamastyk. Malkovich zase umí skvěle zahrát tyhle hovada a Hollander zase narušené lidi. Casting tedy rozhodně na jedničku s hvězdičkou. Bird Box se bude pohybovat v mém osobním žebříčku velmi vysoko, protože tyhle tajemné a napínavé filmy já prostě můžu. Udělalo mi radost jak pro lidstvo významní můžou být malí ptáčci. Pro milovníky kina je to kacířská skutečnost, ale moc se mě líbí Netflixovská kamera. 85%

• 6.1.2019  09:36

Bria Vinaite může zfleku kandidovat na ocenění "Matka roku". S blížícím se koncem mě to začlo docela bavit. Divák samozřejmě tak nějak tuší že hlavní hrdince to celé nemůže beztrestně projít. Willem Dafoe zde hraje jakéhosi hrdinného správce, který celý děj drží pohromadě a nedopustí aby se to celé režisérovi rozpadlo. Milovníci rodinných dramat ze života socek by si film neměli nechat ujít a všichni ostatní vlastně taky, aby zjistili že si žijeme docela fajn. 65%

• 5.1.2019  20:11

Díky zajímavému pohledu na svět blízké budoucnosti film neshodím níže. Samozřejmě triky jsou v dnešní době pomalu úsměvné, ale Mnemonicovi ve finále nejvíce podrazí nohy závěrečná půlhodina s delfínem v hlavní roli. Padouch yakuzy docela zaujme svým vybavením a když je řeč o japonské mafii, tak dorazí i Lundgren. Jeho role je ovšem mnohem menší, než se mě kdysi zdálo. 50%

• 4.1.2019  10:47
    Attrition (2018)

Stívn natočil v posledních letech spíše megasračky. Navíc často pouze akční, kde absolutně rezignoval na nějaké fighty. K mému úžasu, nevím co se v něm hnulo, ale zřejmě se rozhodl že zase jednou potěší více své fanoušky než svou pokladnici a znovu se vydal předvést něco ze svého umění. Jasně je to 66letý pardál a často působí trošku trapně jak jej obdivují mladé holky, že jej ovšem obdivují kluci, tomu docela i rozumím. Několikrát tady ve své Poslední misi rozkmital ručky a výsledkem byla protivníkova demolice. Sice je to blbě natočené, ale pořád tam něco ještě z umění zůstalo. Kdyby měl točit podobné filmy, proložené občasnými moudry, asi bych nenadával. Jistě staré dobré časy se už nikdy nevrátí, ale tohle ve mě alespoň vyvolalo chuť se podívat na starého dobrého Caseyho "kurva" Rybacka. 40%

• 3.1.2019  09:06

Zbytečně dlouhé. Není to tak špatný díl jak jsem si kdysi myslel. Závěrečné zúčtování je mnohem větší minule, na druhou stranu pochybuju že by cihly, hlavu v hořlavém záchodě, pytel cementu když spadne na hlavu a četné pády z výšky na záda vůbec kdo přežil natož rozchodil. Takže pozoruji že by se Sám doma 2 dalo klidně označit za jednu z prvních komiksovek. Lupiči dostávají neuvěřitelně naloženo. Co mě naopak už nadzvedává ze židle jsou už vyloženě trapná moudra, která ze sebe Kevin vysype tragické postavičce (tady se jedná o paní s holuby) 70%

• 3.1.2019  09:00
    Sám doma (1990)

Vlastně zjišťuju že mě Kevin co zůstal na Vánoce sám doma, mě baví každou další projekcí míň a míň. Jedničku jsem jako dítě sjel hodněkrát. Lupiči jsou docela zábavní a na závěrečné zúčtování se rozhodně počkat vyplatí, ale do té doby je to až na strýčka Franka slabší. 70%

• 3.1.2019  08:57
    Pátrání (2018)

Občas se stane že je pro určitý typ filmu zvolena ta správná nejlepší forma. A tady to přesně vyšlo. Film jako například Výměna s Angelinou Jolie působí občas napínavě. Tohle je napínavé vlastně po celou dobu. Zoufalý otec ví že mu dochází čas, on svou dceru přeci zná, přestože o sobě začne v průběhu pátrání pochybovat. Film nevyběhl jen s kolegou Hanysem. I já si už už myslel, že vím kdo za tím vším stojí. No prostě paráda, která strčí do kapsy i nejlepší film podle Moviezone Tísňové volání. Nechápu, že tahle pecka unikla naší kinodistribuci. 100%

• 30.12.2018  08:48

Nezábavná forma filmu mě bohužel nedovolí udělit vyšší hodnocení. Ještě více než šokující pravda o vytvoření války USA proti Iráku, je fakt jak je na denním pořádku manipulace s informacemi v médiích. Nezávislá média dnes skutečně bohužel neexistují. Nixona ve své době potopil mnohem menší skandál, než ve 21. století dokázal ustát například Bush. A vlastně to nikoho ani neštve. 50%

• 30.12.2018  08:31
    A.X.L. (2018)

Chladné sci-fi, ve kterém nehrají herci, ale lidské stroje. Alespoň že příběh je zajímavý. 35%

• 30.12.2018  08:25
    Mrazík (1964)

Fenomén Vánoc, který prostě musí televize každý rok odvysílat, i kdyby na chleba nebylo. 90%

• 27.12.2018  09:13

Určitou kvalitu přiznat musím. Na tom Kdepak ten ptáček hnízdo má něco bude. Jinak jedna z našich nejlepších pohádek. 75%

• 27.12.2018  09:09

Yakuza prostě v Los Angeles nemá šanci. Jednohubka od komandovského Marka L. Lestera, která dle mého soudu moc nefunguje. Dolph samozřejmě není bůhvíjaký herec, ale tady toho předvádí ještě daleko méně jeho parťák Brandon Lee. Přestože jeho hláška "Máte právo na smrt." byla docela fajn. Navíc se zde obdivně vyjadřoval o velikosti hrdinova mužství. Nevzpomínám si na období kdy bych Showdown in Little Tokyo vyloženě žral. Střih je často velmi zmatený a akce špičková, přestože jí není málo, taky není. Naši hrdinové mají několikrát vyloženě z prdele kliku, například když se dostanou ze slisovaného auta. Film zapadá přesně do konce 80. let, takže kozy, krev, hnusní záporáci a dušínovští klaďáci. 50%

• 26.12.2018  12:43

Nerozumím proč se film jmenuje Prvotní strach, ale oceňuju Hoblit, Gere a Norton se potkali s vrcholnou formou a tedy vznikla možná nejlepší soudní psycho kriminálka. Norton je zde opravdu pekelně přesvědčivý. 75%

• 26.12.2018  12:37

Přestože by filmu slušelo možná malinko větší množství vygradovanějších scén, tak musím ocenit skvělý herecký výkon hlavní postavy. Naposledy ukázal tlak kamery ustát Tom Hardy když cestoval autem mezi Londýnem a Birminghamem. Tísňové volání z hlavy jen tak nedostanu. Nebudu více prozrazovat. Vyložená pecka pro milovníky minimalistických a chytrých thrillerů. 75%

• 19.12.2018  10:37

Když nic jiného tak by si z filmu divák odnesl tvrdé zjištění, že v Asii se jede prostě ve velkém. Evropa? Amerika? Pche. Asie, to je panečku meřítko. A když navíc dojde na Singapur, jeden z nejbohatších států světa, je to pecka sledovat jak tady vlastně ve staričké Evropě machrujeme s ničím. Film mě víceméně nebavil a až do 90. minuty, potom se to trošku zlepší, aby před závěrem budoucí tchýně zničila budoucí snachu, potom snacha ještě více semele tchýni, aby nakonec vše dopadlo.... No přece vám to tady nevyslepičím :) Nakonec se to docela dalo, je to otázka zvyku. 55%

• 18.12.2018  11:34

Jasně, nejedná se o veledílo, Cage zde navíc hraje překvapivě spíše méně významnou roli. Takže pro jeho skalní fandy určitě trošku zklamání že se tady jejich oblíbenec vyskytuje málo a ještě v ne zrovna charismatické roli. Navíc pozor! Ve filmu se nestřílí. Kdo se ve filmu naopak vyskytuje, tak jsou dvě ženy a budou mít společného více než by si minimálně starší z nich přála. Nicky Whelan to v záporné roli sluší a Gina na ty roky je stále kočka. Scénář nám připravil několik hodně nereálných situací a občas sledujeme rodinné sci-fi ze života maminek. Film ale bezproblému udržel mou pozornost. 50%

• 17.12.2018  07:02
    Venom (2018)

Dosti netradiční origin a to hlavně svou délkou. Po hodině a půl je vlastně hotovo. Sice zde máme mezi titulkovou scénu, která láká na plánovanou Dvojku, ale to nic nemění na faktu, že po opravdu dlouhé době stopáž komiksového filmu působí jako učiněný balzám. Tom Hardy samozřejmě skvělá volba. Přivést ho do filmu znamená prakticky one man show. Venom neohromí akcí, neohromí příběhem, ale určitě bych jej nezatracoval. Záporák, tempo, zajímavý hlavní hrdina, to všechno se povedlo. PS: Ten rating R mohli klidně na blůčko dát. 70%

• 17.12.2018  06:56

Zpočátku hodně na sílu tlačený projekt, na kterém je vidět jednoznačná snaha přivést za každou cenu do kin animák, který diváci přece zaručeně musejí vidět. Diváci myšleno pochopitelně děti v doprovodu rodičů. Člověk nemusí být matematický génius, aby si dokázal dobře spočítat, že právě proto animáky sklízí v kinech často takový komerční úspěch. Přiznám se že u Yetiho dospělák sice netrpí, ale také nedostává kvalitu, která je obsažena například v sérii Toy Story. Máme zde Himaláje a v těch žijí Jetiové, máme zde městečko pod nimi a v něm žijí lidé. Jedni většinou netuší o existenci druhých a všem to nějakou dobu vyhovuje. Samozřejmě se to celé zamotá a ... Prostě zazvonil konec a pohádky je konec. Dosti průměrný animák, který strčí do kapsy i nedávné Čapí dobrodružství od téhož studia. 50%

• 14.12.2018  12:19
    Equalizer 2 (2018)

Jednička se od začátku jevila jako naprostá pecka a například proklepávací střety hlavního hrdiny s hlavním záporákem byly jednoduše boží. Bohužel to celé šlo ve druhé polovině dolů a konečné IKEA finále mě docela zklamalo. Přeci jen z Denzela udělalo až zbytečně moc velkého superhrdinu. Druhý film to má skoro přesně opačně. Zpočátku mě moc nebavil. Občasný vedlejšák kdy McCall někoho zmastí a napraví křivku, OK ale hlavní příběh se rozjíždí notně pozvolna. Celé to ovšem postupně graduje a nejlepší scéna se nachází zhruba kolem 90. minuty v superhrdinově bytě. Jenže finální zúčtování proti čtveřici záporáků, kdy nedostanou znovu ani čuchnout a Denzelovi neublíží, i jejich poměrně nudné skony, mě opět zklamaly. Equalizer by klidně mohla být dobrá a funkčí série o jednom rentiérovi, který rád dává věci do pořádku. Jenže hlavní hrdina prostě nemá konkurenci. Všechno umí. Všechny zmlátí. Vedlejší postavy potom působí hrozně moc jako joudové. Světlá vyjímka Csokas z prvního dílu. Denzel navíc herecky vládne naprosto suveréně. Opět z toho dokážu vydolovat 60%. Tentokráte o malinko slabší než minule. Fuqua má prostě talent na fajn akční průměry, ale na to aby z toho udělal akční pecku ještě nemá.

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 88 117