Xmilden

okres Přerov
Bad Mother Fucker

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 82 109
    • 20.11.2017  13:15

Musel jsem svůj původní komentář smazat a hodnocení samozřejmě zvednout. Čert ví kam jsem minule koukal. Po tom co jsem viděl nedávno Wind River mě napadlo, že budu muset kouknout na Hell or High Water znovu, protože není přece možné aby mě tahle Sheridanovka nedokázala zaujmout. Samozřejmě, že i tohle je docela pecka. Sheridan se vyžívá v prostředích kam se ruka zákona ne zrovna často a ráda ukazuje. Příběh bratříčků, kteří vykrádají banky a na záda jim dýchá samotný Jeff Bridges se šerifskou hvězdou nutně musí připomínat western. Závěrečnou scénu na verandě, ve které se dvě hlavní postavy navzájem častují nelítostnými a zavilými pohledy, jsem si musel pustit projistotu několikrát. Jeff Bridges měl za tuhle roli obdržet Oscara okamžitě. Jenže mu holt tyhle postavy jdou vždy jedničku. Jsem moc zvědavý co si pro nás filmově dospělé diváky připraví Taylor Sheridan příště. Pro mě momentálně číslo jedna mezi scénaristy. 75%

• 20.11.2017  13:05

První díl je rozhodně nejkoukatelnější. Renée se chová oproti například Dvojce uvěřitelně a téměř normálně. Jistě příjde v nevhodném kostýmu na slavnost nebo sjede po požární tyči přímo do kamery, ale jsou spíše situace za které přímo nemůže a nikdo by jí je neměl dávat za vinu. V druhé polovině se řeší už hlavně to zda na věčně volnou pozici v jejím srdci nastoupí slušňácký Mark Darcy nebo prasácký Daniel Cleaver. Nikdy postavě Bridget zcela nepropadnu a nezačnu nosit bavlněné bombarďáky ani nezačnu doma pochlemtávat víno u romantických filmů s očima zpocenýma od slz, nicméně musím přiznat že scénář Richarda Curtise, který je zodpovědný za Lásku Nebeskou ve filmu jistou stopu zanechal. 70%

• 16.11.2017  07:29

Škoda slabší druhé poloviny, Besson opět vytřískal ty nejlepší nápady zpočátku a potom film už jen tak nějak samospádem koriguje do finále. Lucy byl menší filmík, který mohl vlastně jen potěšit a překvapit. Tohle je drahé a rozhodně jde vidět každé utracené euro. Mrzí mě finanční krach filmu, protože v kinech jsou podstatně větší hrůzy, které si na sebe bezproblému vydělají. Valerian disponuje tou správnou filmovou duší. Postavy našich hlavních hrdinů jsou rozhodně povedené a výborně zahrané. Valerian je takový ten nafoukaný rošťák, který je hrdina jen díky souhře okolností, naproti tomu Laureline je nejen krásná, ale také chytrá a oba se skvěle doplňují. Jak jsem uvedl, film ve druhé polovině pustí nohu z plynu a šlápne na brzdu a výsledkem jsou podstatně nudnější scény. Navíc Rihannu bych označil za dost trapnou a Ethan Hawke mohl taky dostat zajímavější roli. Škoda že druhý díl zřejmě nikdy nevznikne, tahle série by si to dost možná zasloužila, ale šla do kina bohužel v nesprávný moment. 65%

• 16.11.2017  07:17

Vrchní trikař, který dal světu vizáž Predátora, Terminátora anebo překopal Alieny do Cameronovy dvojky Aliens, natočil svůj vlastní film, který sice úrovní nesahá ani jednomu ze zmiňovaných kultů po kotníky, nicméně je z něj cítit tvůrcovo nadšení pro skvělé masky a triky. Lance Henriksena si vzal tak nějak pochopitelně k ruce, nemohl přeci očekávat že by v tomhle hrál v 80. letech Arnold. Výsledek jak jsem již naznačil není bůhvíjaký. Pumpkinhead mě dlouhá léta míjel. Možná kdybych jel zaznamenal v dětství, můj vztah k němu by byl vřelejší. Herci jsou neskutečně prkenní a střih takovej zvláštní. 45%

• 15.11.2017  09:50

Povedených vztahových komedií není nikdy dost. Pokud se navíc nejedná o žánr přiblblé hollywoodské romantické rádoby komedie dokáže takový snímek i poměrně snadno přilákat mou pozornost. Tak se také stalo v příběhu Kumaila a Emily. Divák sleduje vyprávění, ve kterém to s těma muslimama nebude zase tak žhavé. Náš hrdina se musí vzbouřit proti zavedené pakistánské tradici dopředu sjednané svatby. Nejvíce se mě líbily scény, ve kterých je se svou rodinou a špatné nejsou ani ty s rodinnou Emily. Co je naopak na pěst jsou Stand up výstupy, které mě nikdy v životě nikde nebavily. Jedinou světlou vyjímku tvoří DeNirovka Král Komedie. Abych ovšem neodbíhal. Napnutý jsem byl až do konce, přestože stopáž byla, jak už tomu tak bývá v apatowkách, opět přestřelená. Hlavní hrdina je pořádný kus sympaťáka. Aby taky ne, když hraje sám sebe :) 75%

• 13.11.2017  06:47

Pro mě absolutně neznámý snímek ve filmografii tohoto pro mě dosti oblíbeného akčního borce. Herecky se Kurt snaží, ale jaksi to celé není ono. O 10 let později dá tomuhle zcela jasně na prdel Seven. Docela jsem koukal až do jakých situací se dokázal vetřít novinářský fotograf Pantoliano a ohromující je i vliv hlavního novinářského hrdiny. V dnešní době nemyslitelná věc, aby si prakticky sám vedl vyšetřování. 45%

• 13.11.2017  06:42
    Aftermath (2017)

Normálně bych klidně tomuhle filmu vlepil i druhou hvězdu, protože horší filmy opravdu existují (každá druhá Cageovka a úplně každý Seagal), ale v tomhle hraje Arnold. A na film se nemůžu dívat stejnou optikou jako na béčkové braky. Bohužel ale musím uznat že můj akční idol míří, pokud nechce zcela vyklidit místo před kamerou, právě do kalných, zabahněných a zatuchle zavánějících stok. Arnolde, proč? Já se ptám proč? 15% za jedinou solidní scénu na věži.

• 10.11.2017  07:13
    Wind River (2017)

Hodně velká parádička pro milovníky žánru. Rozlehlé, pusté a zasněžené krajiny Wyomingu vydávají tělo mladé indiánky, začíná vyšetřování a divák zase jednou dostává možnost vidět pravděpodobně nejlepší kriminálku za několik posledních let. I když ona to vlastně ani tak úplně není kriminálka. Těch žánrů se zde sešlo malinko více a tak nějak tuším že nejlepším hercem je zde tentokráte sníh a okolní ticho. 100% PS: Jsem strašně moc rád, že zrovna tenhle kousek je mým 4 000 zdejším ohodnoceným.

• 8.11.2017  12:04

Zřejmě poslední povedený Van Damme. Nejedná se přitom o pouhý akční výplach. JCVD dokáže i hodně solidně hrát a ve svých 52 letech podobnou roli bezproblému uhraje. Charismatem rozhodně disponuje a na roli Řezníka měl vyloženě podobné štěstí jako kdysi Liam Neeson. Ostatně ta inspirace je více než zřejmá. Řezník nastupuje na scénu tam a tehdy když policie je už bezradná. Příběhově tedy žádný problém. Ernie Barbarash natočil zřejmě svůj nejlepší kousek, který není vůbec špatný. A na to že se natáčelo opět kdesi v prdelovicích v Rumunsku tak super. Stopáž je malinko přestřelená, ale jak jsem uvedl filmu to nějak neubralo a do mé filmotéky tak nějak patří, jako připomínka toho, že jsem s Jean-Claudem strávil u televize hodně příjemných chvilek a vždy jej budu považovat za nedílnou součást mého dospívání. Mistře klaním se vám. 60%

• 8.11.2017  11:54
    JCVD (2008)

Po dvaceti letech se JCVD vrací domů do Belgie jako naprosto vyždímaný člověk. Potká nesympatickou taxikářku, vyfotí se s fanouškama a jde na poštu a tady se dostane do problémů. Vypadá to na velice fádní film, ale věřte mi že fádní není ani trošičku. Spousta výborných dialogů co se týče zákulisí ve filmech. Vtípky na Stevena mě hodně dostaly. Stejně jako že John Woo ulítává na holubech. Zhruba 30 minut před koncem tomu na pár minut spadne tempo, ale závěrečný souboj už mluví plně za vše. Jsem velmi rád že jsem se filmu JCVD dočkal. Myslím že podobnou sebereflexi na plátně nevidíme naposledy a že by ji spousta kdysi oblíbených herců potřebovalo jako sůl. 70%

• 8.11.2017  11:50
    Až do smrti (2007)

Po 3x mírně podprůměrných snímcích, které Van Damme stvořil po nečekaně slušném Peklu se z Van Damma stává špinavej polda v New Orleans. Kdysi se mě tohle líbilo přecijen více a v roce 2007 jsem vítěžně sevřel pěst a hned jsem se jal snímek náležitě pochválit, za to že Van Damme ještě neřekl poslední slovo. Jenže, to by bylo příliš jednoduché. Po sjetí víceméně celé filmografie musím smutně konstatovat, že sice zlepšení nějaké nastalo, ale i tak tedy žádná extra hitparáda. Záporák ani nevypadá nebezpečně. Otočky a kopance tentokráte nepřicházejí odnikud. V první polovině sledujeme pomalý sešup dolů a v druhé ještě pozvolnější stoupání vzhůru. Zkrátka takový jeden napravený darebák, který se všem omluví, zachrání svou vyvolenou, aby hrdině (úplně zbytečně) umřel a vdova měla chodit koho oplakávat. Přemýšlím, že Van Damme zase tak často neumírá. Simon Fellows je mimochodem žabař. Když jsem nadával na ty ásíjské spolupráce, tady to určitě lepší nebylo. 45%

• 8.11.2017  11:48
    Peklo (2003)

Když nevezmu duševní klystýr své duše JCVD je tohle nejlepší Van Damme minulého desetiletí. Rozumnějte nejedná se o žádné veledílo. O produkcích na americkém území si může nejznámější Belgičan tak leda nechat zdát. Tady jsme se přesunuli i se štábem do Rumunska nebo Bulharska. Máme zde odsouzeného Američana, který se dostává do nejhroznější ruské věznice a musí se o sebe naučit nějakým způsobem postarat. Zpočátku mu chybí životní síla, což je pochopitelné po ztrátě milované manželky. Ve vězení se konají zápasy a co by to bylo za dozorce, aby si Van Damma neproklepli a nezajistili mu místo v levém rohu vězeňského dvorečku. Co by to bylo za vězeňský snímek, aby se také Van Damme nepokusil o útěk. Pravdou je že závěrečné minuty zachraňují dojem jak se jen dá a výsledkem je 60% PS: Známe herce zde opravdu nehledejte.

• 8.11.2017  11:36
    Replikant (2001)

Většina zdejšího osazenstva je na snímek zbytečně přísná. Ringo Lam sice nemá oscarové ambice, ale oproti břídilům, kteří neumějí vytvořit jiný než epileptický bordel hlavně v Seagalovkách, je tohle vlastně docela příjemná paráda. Jean-Claudea naklonují a tak potřetí v kariéře běhá po ulicích dvakrát. Prakticky vždy mě přišlo, že když začínal tušit že neví v kariéře kudy kam, tak se vytasí s dvojčetem. Určitě má na svědomí podstatně větší tragédie než Replikanta. Leccos odpustím a dávám 40%

• 8.11.2017  11:22
    Inferno (1999)

Po tragédii s názvem Univerzální voják II se rozhodl Van Damme umřít v poušti (opět) a tentokráte k tomu jakože potřebuje požehnání indiána, kterého hraje Danny Trejo. Inferno je takové peklíčko. Slabé béčko, které má sice zvládnutou režii (což o to, John G. Avildsen má na svědomí Rockyho), ale absolutně nestačí ve všech dalších směrech (i závěrečný souboj, úhlavní záporák, který to má schytat za všechny zlé spíše tak nějak zbyde, je slabota největší). Je to blbé, je to obšlehlé z všemožných různých jiných filmů. Opět nám do městečka přijíždí osamělý bojovník a opět zde máme dva gangy, které je potřeba zlikvidovat. Obyvatele městečka tvoří staří lidi, Číňan, mladé holky a jedna sketa. Van Damme už si jen tak dojíždí své devadesátky a tak si do postele přihraje dvojičku holek a jeho apetít uspokojí až barmanka, která umí skvělé jablečné koláče. Opravdu hodně nenáročná podívaná po, které následovalo solidní Poslání. 30%

• 8.11.2017  11:13
    Legionář (1998)

Osud zavál tedy Van Damma až do pouště. A jak to tak na pouštích bývá, bojové sucho bylo nesnesitelné. První polovina snímku se odehrává v Marseille, kde se rozhodne VanDamme pozměnit domluvený boxerský zápas a dá svému soupeři na budku. Jenže tím si proti sobě poštve mafii, příjde o ženu svých snů a nenapadne ho nic lepšího než narukovat do francouzské legie. V průběhu putování pouští se mu vykrystalizují 3 kamarádi a jeden hloupý nadřízený (Steven Berkoff z druhé Ramba). Utrápená posádka a společně s ní divák nakonec doputují do pouštní pevnosti a zde se snaží klást odpor chrabrým arabským bojovníkům, kteří uplatňují jen právo na svou zemi. Že se jim to nakonec nepodaří a Van Damme jako jediný přežije klidně prozradím. Arabové vždy nechávají nejstatečnějšího bojovníka z řad protivníka naživu.... Legionář je slabota. Nemá to tempo. Ve vzduchu je cítit nedostatek peněz na kvalitní produkci. Na tento kousek může divák s klidnou hlavou zapomenout a rozhodně to stejné můžou udělat i Van Dammovi fanoušci. 40%

• 8.11.2017  11:04
    Kontraband (1998)

Hark Tsui podruhé a světe div se, mnohem lépe než minule. Oddechová pohodička, skvělé akční momenty a kousky a nápaditější režie než minule dělají z této VanDammovky hodně vzácný kousek ve filmografii slovutného mistra. Vím přesně co mě na Double Teamu vadí nebo spíše kdo. Rodman! Tady jeho roli převzal Schneider a u něj je to vždy tak že v 9 rolích je hroznej a ta 1 se mu povede (spíše v ní nevadí). A zrovinka to padlo na Kontraband. Snímek šlape, béčkovost nevadí, ženy jsou krásné, akce povedená a nápaditá. No prostě do snímku jsem se malinko přiznám, že zamiloval. Přitom se mě častokrát dříve nelíbil a jediné co jej v mých očích zachraňovalo byl závod rikší. Hospodářský přínos snímku není moc třeba sáhodlouze rozebírat. Van Dammovi se nedařilo s Double Teamem a i Kontraband byl akční krach, který velel že nastává pomalu čas upíchnout se pro Video:( Na konci devadesátek už tyhle akční mlátičky zavíraly krám a kdo tohle včas pochopil mohl si pogratulovat. Pro rychlé nohy zde místo tak nějak nebylo. Van Damme se začal poohlížet někde jinde. Kontraband: 70%

• 8.11.2017  10:17

Robin Williams nastupuje do nemocnice, ve které je skupinka pacientů ve zvláštním druhu spánku. Jím zahraný doktor Sayer se snaží přijít celé záhadě na kloub a snaží se pomocí nového léku vrátit tyto lidi zpátky do života. Robin Williams po Společnosti mrtvých básníků a stejně tak Dobrém Willu Huntingovi dokazuje že je hercem více než mimořádným. Podobné role mu sedí naprosto dokonale. Robert De Niro naproti tomu hraje trošku jinou postavu než na jaké jsme u něj zvyklí, ale troufnu si říct, že roli Leonarda se musel ve svém životě věnovat možná nejvíce. Věrohodnost s jakou dokáže ztvárnit těžce nemocného člověka vhání člověku do očí s blížícím se koncem slzy. Awekenings jsou velikým dojemným příběhem, který klade velké množství otázek. Je vůbec správné tyto lidi přivádět zpátky k životu po tolika letech "spánku". Co vše se za tu dobu změnilo a co vše jim čas vzal. Nebylo lepší je nechat spát věčným spánkem? Na tyto a mnohé jiné si musíme odpovědět každý z nás sám. 100%

• 8.11.2017  10:07

Dosti složitý špionážní snímeček, který táhne kupředu jako buldozer skvělý casting v čele s dokonalou Charlize, která do své role dává úplně všechno. Musím říci že Atomic Blonde se mě postupně čím dál více zarýval pod nehty až jsem byl nucen si jej pustit po skončení zase pěkně od začátku. 10 minutová akční sekvence bez jediného střihu je pomyslným vrcholem co letos v akčním žánru bylo k vidění. Zapomeňte na nového Bourna, dejte spát Johnu Wickovi. Charlize si to neskutečně dává na schodišti, v bytě a následně v automobilové honičce. Skvělé! PS: Vůbec jsem to filmu nečekal, ale další projekce budou nutností a upřímně tenhle film v mých očích vyroste spíše než Dvojka Johna Wicka. 75% PS: Soundtrack!

• 6.11.2017  07:18

Moc nerozumím tomu proč se tenhle díl líbí víc než ještě poměrně ucházející Dvojka. S tím jak ubývá lidských postav začíná to být pro tuto sérii poměrně smrtící. I přítelkyni moc nejde na rozum jak můžou gorilí samci sedlat koně a ti je v pohodě uvezou. No ale budiž, problém třetího dílu Opiček není ani tak otázka kolik uveze kůň jako spíše fakt, že se tady mluví o nějaké válce. Nevím jak vy, ale já si Válku o planetu opic představuji trošku jinak než jednu základnu, ve které mají nádrž která může kdykoliv vybuchnout a která se nachází přímo pod obrovskou horou, ze které je může kdykoliv zasypat lavina. Hrdinného James Bondovského Caesara mám už úplně plné zuby. Dokud naše opičky jedou zasněženou krajinou není to ještě tak hrozné, ale druhá polovina se odehrává už zcela na lidské základně a to už je tedy zívačka. Bad Ape je nejotravnější postava série. Dvojce vládl pevnou rukou Koba. Tady jsme dostali Apokalyptického Woodyho, ale dostává hrozně málo prostoru. Ape-pokalypse odkazuje si myslím zcela jasně k legendě. Naproti tomu z tohodle díla se žádná legenda nestane a v mých očích se jedná o solidní průserek. Čtyřku určitě nechci. Zrození: 85%, Úsvit: 70%, Válka: 50% PS: Závěr se snaží vydolovat nějaké emoce, ale u mě se naproto míjí účinkem.

• 3.11.2017  07:12
    Auta 3 (2017)

Pixar se snažil vymezit k druhému dílu a snaží se zamaskovat vůbec jeho existenci. Takže zde máme znovu hlavně závodění, žádný animovaný a okolečkovaný James Bond se nekoná. Co napsat k zápletce? Spousta velkoprodukcí v čele s Myšákem ve znaku absolutně rezignuje na scéniristickou stránku a tak příběh vykrádá Rockyho kde to jen jde. Zhruba o nějakých 10 minut dříve mě došlo i samotné "šokující" odhalení na závěr. Nedokážu si moc vysvětlit, proč zrovna Auta, které považuju za jednu z nejméně atraktivních Pixarovek mají na svém kontě už třetí díl. Už ten první za moc nestál. Naštěstí diváci v kinech tohle pochopili a tak Jednička vydělala při rozpočtku 120/462, u Dvojky 200/562 a Trojka 175/380. Další díl by tedy snad hrozit neměl. A z těchto čísel kdy tahle série zase tolik ani v minulosti nevydělávala musí být absolutně zřejmé že důvod vzniku dalších pokračování je jen a pouze prodej hraček a předmětů spojených s touhle značkou. Komentovat to, že se Pixar propadá do bahna stále hloub už snad ani není potřeba. 50%

• 2.11.2017  13:22
    Auta (2006)

Auta verze 2017 moc nefungují. Svého času když vznikla chatrná Dvojka, jsem si myslel, že Jednička byla o třídu lepší, ale není to pravda. Ten kvalitativní rozdíl tam moc není a myslím že by se dneska hodně diváků dost divilo, že se jim podobně jako mě Cars vlastně už nelíbí. Příběh je plytší, zábava k popukání, natož pro dospělé to rozhodně není a těch několik povedenějších okamžiků výsledný dojem nezachrání. Příšerky, Úžasňákovi, Nemouš a samozřejmě Brouk nebo Hřačková trilogie stojí o dost výš. 60%

• 2.11.2017  13:16
    First Kill (2017)

Škoda, že si režisér myslí, že jeho zatím nejpovedejší snímek potřebuje akční scény. Zaprvé nepotřebuje, není v nich silný a naprosto spolehlivě nejvíc baví právě v těch konverzačních chvílích. Navíc má štěstí na poměrně silnou tragickou postavu v roli Leviho. Řeknu vám, že se mě jeho rozmlouvání s mladým chlapcem o dospívání obecně docela líbilo. Kdo čekal že by Bruce mohl hrát zase jednou kladnou postavu, ten se ani tentokráte netrefil. Škoda že jeho znuděné herecké výkony se už patrně nikdy nezmění. Jinak slušný film, který nemám důvod shazovat, protože natočen je solidně. 55%

• 27.10.2017  06:44
    Nicota (2016)

Novodobému Hellraiserovi určuje pravidla Vládce temnot a to je teda Věc. Nechci napsat triky, ale monstra jsou mnohdy spíše úsměvná, nicméně ranec práce za nimi stojí. Určitě lepší než digitální efekty. Takové solidní zaplácnutí večera, když na Nově dávají Ordinaci. 35%

• 26.10.2017  07:20
    Já, Bruce Lee (TV film) (2012)

"Vyprázdni svoji mysl!! Buď neforemný, beztvarý! Jako voda. Teď nalij vodu do poháru. A ona se stane pohárem. Nalij vodu do láhve a ona se stane lahví. Nalij jí do konvice na čaj a ona se stane konvicí. Teď, voda může proudit nebo bořit. Buď vodou, můj příteli!" Bruce Lee je dnes již nežijící ikona a modla. Člověk, který toho za svůj krátký život spousty dokázal a dodnes dokáže ovlivňovat lidi na celé planetě. Dokument mohl být určitě zajímavější, nicméně jako připomenutí toho jak moc veliká osobnost tady mezi námi žila svůj účel bezproblému splní. 70%

• 24.10.2017  07:14
    Let's Dance (2006)

Z tohoto filmu trčí závěrečné taneční číslo natolik, že si říká jestli to celé nešlo natočit jinak, lépe a hlavně ve více strhujícím a naléhavém tempu. Většina scén končí někde uprostřed tím, že z ní pokaždé někdo odchází. Když už nic jiného, tak tohle mě dokázalo bavit sledovat. Tatum v nejhorší roli své kariéry a jeho paní také není z těch kvůli které by se mě mělo zastavovat srdce. PS: Hříšný tanec je někde úplně jinde. 10%. Z toho 10 bodů právě za poslední taneční číslo.

• 23.10.2017  11:25

Sandberg děsit umí. Je vidět že má hodně nasledovanou Wanovu práci a tak se divák dokáže dlouho konstatně bát. Souhlasím s názorem, že Annabelle 2 je oproti slabé jedničce zábavou minimálně o dvě úrovně výše. Bohužel dějově se žádná extra hitparáda nekoná, máme zde vyděšení dívenky, kterou ovšem pro mě zcela záhadně, to že v době straší nijak vzlášť s nikým neřeší. No mě potkat taková lekačka jako je tady scéna pod schodama, tak beru kramle a už mě v tom domě nikdo nikdy neuvidí. 65%

• 20.10.2017  12:16

A to jsem si už myslel že se mě nikdy žádná Marvelovka nebude líbit. Holt James Gunn natočil svůj nejlepší kousek a celé si to sedlo přesně tak jak mělo, alespoň tedy v mých očích druhý díl zafungoval. Nerozumím tomu, že jednička tohle kouzlo nemá, přitom oba filmy jsou si hodně podobné koniny. Je pravdou že zatímco jednička lítala z planety na planetu a styl připomínal Star Wars. Dvojka má mnohem sevřenější příběh. Chlapec konečně pozná svého tátu a z něj se vyklube darebák. Tvůrci šikovně obsadili Kurta Russella a na třetí díl se musím těšit, protože to vypadá že Stallonova úloha nabyde na významu. Rozloučení s Yondou nemohlo snad být ani důstojnější. 85%

• 20.10.2017  08:09
    Double Team (1997)

Smolaře ze Sony smůla evidentně provázela i v devadesátkách, protože do svých spárů se jim dostala kdysi zářící a v 97 už notně pohaslá akční stár JCVD. V dřívějších dobách jsem viděl Double Team pohledem, že po hodně špatném období přichází poslední pecka a snímek, kterým se dostal Jean-Claude opět do mého zorného pole. Tohle platilo zhruba v době vzniku snímku, nyní zjišťuji že se mě styl, kterým je Double Team natočen vůbec nelíbí. Claude nosí divné háro, Rodman zralý tak na přesdržku, Rourke takovej neutrální padouch co ničemu neprospěje ale ani vyloženě nic nepokazí. Možná jeden dva souboje se mě líbily, plus pasáž přípravy na útěk z ostrova. Zbytek nestojí za zlámanou grešli. Snímek si evidentně nedělá z ničeho moc hlavu a tak nepřekvapí porodní interiéry, tajní mniši nebo fakt, že vám Coca Cola automaty můžou snadno zachránit život. Nevím čím to je, ale mě tyhle výlety čínských režisérů (je zajímavé že Hark Tsui společně s Ringo Lamem natočili povedenou Chanovku Dračí dvojčata) do Hollywoodu nikdy moc nechutnaly. 40%

• 19.10.2017  09:50

První VanDammova spolupráce s Ringem nedopadla kdovíjak zvesela, ale zase nedopadla tak hrozně jak poslední 3 kousky. Film je solidně vážný a herecká skvadra nestojí ani za starou bačkoru. Natasha je sice krásná žena, ale její hraní je dosti bídné a záporáci také nejsou na kdovíjaké úrovni. Více se zde střílí než mlátí a dojem nezachrání ani tři solidní souboje s udělaným Rusem. Kdysi jsem zde měl napsanou poměrně komickou poznámku, že se jedná o jednu z nejvíce inteligentních VanDammovek, ale to si už opravdu nemyslím. No uznejte sami, jestli ve druhé polovině 20. století by dala matka jedno ze svých dětí pryč od sebe jen proto že by neměla peníze na jídlo. Po delší době také přichází na scénu milostná scéna, kdy náš hrdina si přecejen musí na chvilku odfrknout. Kdo se také vrací je Kamel Krifa, ale bohužel si jej moc neužijeme, protože dostane od Van Damma místo pecky mezi oči kulku. Maximální riziko (rozpočet: 25, tržby: 51) je název titulu, který se mě celkově moc nelíbí a uvnitř je film, který svou úrovní je spíše slabší než lepší. Kdysi mě vážná nota poměrně zaujala, ale v době Bournovek pro tuhle VanDammovku nevidím nikde místo na slunci. PS: Hraje tady mimochodem ten Tlusťoch z Leona :) 45%

• 19.10.2017  09:50
    Souboj cti (1996)

Po dvou vánočních kinopremiérách, které dopadly po kvalitativní stránce prachmizerně, Van Damme dostává poslední šanci u Universalu a do ruky 30 míčů a hodně důrazné várování, aby to tentokráte dopadlo podstatně lépe než v předešlých dvou případech. Výsledek? Snímek utržil jen 57 a to i přesto že Van Damme se poprvé v kariéře uvelebil v režisérské židličce a žánrově se pokusil rozpomenout na kouzlo Krvavého sportu. Vyhlásil tedy vyřazovací turnaj pro bojovníky z různých zemí a různých stylů s tím, že vítěz vyhraje kromě prestiže také Zlatého draka. Možná že kdyby Jean-Claude uvedl v život pouze tuto ideu, výsledek by nemusel být zcela nejhorší, přestože choreografie soubojů nedosahuje ani náhodou úrovně o 8 let staršího originálu. Mistr měl zapotřebí udělat ze Souboje cti epos o jistém Chrisi Duboisovi, který se z newyorské ulice dostane k Muay Thai na Thajském pobřeží a spřáhne se s dvojicí elegantních pirátů, z nichž jednoho hraje Roger Moore. Pokud si někdo už dopředu myslí že z toho bude kravina, tak má pravdu. Je to neskutečná slátanina zřejmě všeho co si VanDamme vysnil že bude fungovat. Režie, střih scén a kamera jsou vyloženě často divné. Jediné co oceňuji je fakt, že Van Damme se evidentně na roli fyzicky náležitě připravil a také vrátil na scénu bájného toporného Attilu z Leona. Snímek svou nízkou kvalitou navazuje na předchozí dvě "pecky" a tedy 30%

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 82 109