Xmilden

Yahoo: Xmilden

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105
    • 26.5.2017  11:37
    Kruh (2002)

Detektivní horor, který na mě kdysi solidně fungoval. Dneska z něj čouhají hlavně dvě hororové scény na začátku a na konci. Hned mě naskočila skvělá parodie na tu úvodní ze Scary Movie. V rámci hororů přesto nadprůměrné dílo, kterému z filmařského hlediska lze jen těžko něco vytknout. 80%

• 26.5.2017  11:34

Touha po pomstě šmrncnutá s romantikou. Russell v té době ještě kdovíjaký herec nebyl a riskuje zde život kvůli Japonce, za kterou se pachtí její manžel, aby ji mohl zabít. 50%

• 24.5.2017  07:00

Jelikož mám k Jugoslávii silný vztah, dokázal bych se kochat krajinou bez ohledu na to, že zde hraje jistý mladík, který se později stane proslulým Bradem Pittem. Tím, který v SEVEN bude lapat Johna Doea, ve Světové válce Z kosit zombíky a v Panchartech prozměnu srážet Nácky. Tady jsme na začátku jeho kariéry a sledujeme příběh kluka s vážnou a vzácnou kožní chorobou, který si musí vybrat zda prožít 3 dny naplno nebo celý život schovávaný pod maskou. Musím přiznat že krásná Cheryl Pollak mu jeho rozhodování hodně usnadní. 60%

• 22.5.2017  13:07
    Uteč (2017)

Kdyby tady nešlo o život, balancovalo by to po celou dobu na hraně hodně slušné komedie. Ty rasistické dialogy zkrátka nemají chybu. Od poloviny filmy, kdy divák už pomalu začíná tušit, která bije mě bylo hlavního hrdiny i trošku líto. Protože mezi takové psychouše spadnout prostě nemůže dopadnout dobře. Budování atmosféry parádní. Nicméně i tak váhám zda si Get Out pustím ještě někdy znovu. 70%

• 22.5.2017  13:01
    Zakladatel (2016)

Keaton je prostě boží! Jeho Ray Kroc umí dávat pěkně tvrdé pásy pěkně pod pás. Skoro bych tohle nazval klasickým splněným americkým snem, kdy se neskutečnou houževnatostí dokáže někdo vyškrábat až na samý vrchol potravního řetězce. Keaton dodává snímku dobrých 20% navíc a nechápu proč nebyl nominován na Oscara. 70%

• 19.5.2017  06:35

Covenant dostal nepěkně naloženo a myslím si že ne všechna kritika je zde oprávněná. Ano, je pravda že dřívější koncept vhodit posádku do mlýnku na maso a čekat kolik z nich se zachrání, pokud vůbec někdo, tady je odsunut na souběžnou kolej s dilematem, jestli může výtvor shodit svého stvořitele. Podle mého neudělal Ridley zrovna moc šťastné rozhodnutí když vložil obrovskou zodpovědnost, kterou má už prakticky 40 let vůči všem Alienovským fanouškům, na bedra Fassymu. A potažmo jeho postavě Davida. Mě osobně to zase tolik nevadí, cítím zklamání, že film není více Alienovský, a že je více Prometheovský, to samozřejmě ano, ale dokáži se smířit s tím že se tady buduje nějaká trilogie a tak Covenant nemohl ani vypadat moc jinak, než ve finále vypadal. Mě mrzí spíše jiné věci. Děj jsem prakticky znal dopředu, protože jsem si na Moviezone přečetl zhruba před 3 měsíci nabotnalý článek, který obsahoval strašnou spoustu spoilerů. Trailery také vykecaly hodně. Vždyť skoro veškeré scény Alienů jsou v nich obsaženy. Potom mě už film překvapit evidentně moc nedokáže. Čekal jsem prostě ještě něco podstatně navíc a to jsem nedostal. Také mě přišlo že film prožívá svůj vrchol zhruba po 50 minutách a potom dochází k hodně velkému sundání nohy z plynu. Totéž následuje při opouštění chrámu po, kterém nám přichází hodně zrychlené utkání na palubě lodi. Kdyby si Ridley trošku více dal záležet na atmošce, možná bych mu líbal ruce. Bohužel závěr se odbyde. A příjde ujištění že se zřejmě potkáme za nějaký čas znovu a třeba u toho bude Alien figurovat více než tentokrát. A třeba taky ne. Nechme se překvapit. Na další díl stopro půjdu opět. Mé očekávání byly zkrátka neuvěřitelně vysoké a já dostal "jen" povedený film. 85%

• 19.5.2017  06:24
    Yoga Hosers (2016)

Nevím co provedli fanoušci Kevinu Smithovi, že se na nás takhle mstí. Johnny Depp si svou účast jako pravděpodobně jediný užíval. Celé je to pitomé asi jako obě ústřední hrdinky. 30%

• 15.5.2017  08:18

Clint natočil i nemnoho lepších filmů, ale tenhle obsahuje příliš silné téma, aby jej Akademie nevyznamenala. Film ovšem není vůbec důvod shazovat. Pořád jsou zde vynikající postavy, Clint má ten svůj "správný" výraz. Hillary dostala šanci zahrát si ve svém druhém nejcenějším filmů své kariéry a Morgan Freeman ještě tolik nelezl na nervy svým patentem na životní moudrost. Boxerská část není špatná, ale s blížícím se nevyhnutelným závěrem film teprve dostává ty správné grády. 85%

• 15.5.2017  08:13

Tady někdo nakoukal moderní horory a okopíroval strašící postupy, bohužel ale také přidal porci rodinného dramatu a na závěr se snažil vystavět detektivní zápletku. Pokud film zůstává u strašení, funguje to poměrně přesvědčivě. Zbylé ingredience jsou bohužel hrozné. Britský příspěvek do čarodějnických témat nemá šanci na nějaký výraznější zápis do historie. 40%

• 15.5.2017  08:09

Woody si nasadil tupé, narazil Němčoura a šel čmuchat mezi selánku vysoké politiky, hrát karty s paničkami a mimochodem se zapletl do jedné vraždy. Pokud někdo miluje zbytečné filmy s oblíbenými herci. Tenhle kousek se 4 procentním bývalým Takovým normálním zabijákem by ho určitě neměl minout. Dvě hvěždy jako když vyšije. 40%

• 10.5.2017  06:53
    Zvířátko (2016)

Nápad lepší realizace. Přecijen tvůrci dokáží dostat krásku do klece, dokáží vytvořit tajemno kolem toho, že jsou věci malinko jinak než se původně zdají aby ji v poslední třetině celou zahodili do koše a udělali domácího mazlíčka ze samotného únosce. Z budované atmosféry tím pádem zůstává spíše pachuť z divnoty. 50%

• 9.5.2017  09:13

Jednička byla hloupost, dvojka co si pamatuju byla úplná kravina a Vin Diesel má momentálně takové koule, že po Riddickovi se snaží oživit i Xandera Cage. Vin Diesel je pravděpodobně nejškaredší chlap v Hollywoodu, ale díky Autíčkám mu narostlo sebevědomí natolik že se může tvářit jako největší bourak a myslet si že na každou "jeho" sérii budou stát lidé u pokladen fronty. A tak tedy ve finále tenhle 3. díl XXX je téměř nerozeznatelný od Rychle a zběsile, protože i zde je jasný pokus nahrnout do nás postavy, představit je, udělat z nich sympaťáky a pokud možno neprodělat, aby mohl vzniknout další díl a na ten přilákat zase o něco více lidí. Příště si série může půjčit třeba Dwayna nebo Arnolda a do role záporaka přihodit třeba Mela Gibsona. Zkrátka ukázkový pokus o vytvoření dalšího, tentokráte špionážního universu. Ke kvalitám filmu? Je to sračka, ale dokoukat jsem to ve zdraví zvládnul. 40%

• 5.5.2017  07:06
    La La Land (2016)

Budu upřímný a přiznám že na mě nejvíce začala účinkovat až poslední desetiminutovka. Muzikály nejsou zrovna můj šálek kávy. Rozumím režisérským ambicím, líbily se mě herecké výkony ústřední dvojice, ale hrozně dlouho mě La La Land pocitově míjel. Třeba se někdy v budoucnu znovu setkáme. 60%

• 5.5.2017  07:00

Damone, ty jsi démon! Hrát v něčem podobném musel být tvůj sen. Kam se až je schopen dostat herec, kterého nejdříve zachraňovali z válečné Francie a potom dokonce i z Marsu. Je to hloupost obludných rozměrů, jenže aspoň se v ní něco děje. 30%

• 4.5.2017  08:18

Nejlepší hororový thriller všech dob. Antony Hopkins ve své nejznámější roli. Suveréně nejlepší díl série. Zkrátka tady se není o čem bavit. I po letech naprostá špička, která má v zásobě scény jako Hannibalův útěk nebo závěrečné zúčtování. 100%

• 2.5.2017  08:32
    Zlato (2016)

Jeden z mála hereckých chameleónů Matthew McConaughey v roli chlápka co si nenechá ukrást za žádnou cenu svůj zlatý sen. Gaghanova režie nenabízí nic z čeho by člověk měl chrochtat blahem, ale kdo má rád příběhy o vzletech a pádech zajímavých hrdinů určitě by ho neměl Gold minout. 60%

• 2.5.2017  08:15
    Triple 9 (2016)

Pro mě hodně atraktivní téma z prostředí špinavých poldů. Ne všichni hrdinové se dožijí závěrečných titulků. Není třeba z herecké sestavy někoho zvláště vypichovat. Filmy Johna Hillcoata rozhodně můžu a velmi si u něj cením že se příště vrhne zase třeba do něčeho jiného. Zdejší nízké hodnocení je pro mě poměrně veliké překvapení. Možná by si film u mnohých zasloužil případně druhou šanci. 75%

• 28.4.2017  14:22
    Ploty (2016)

Jistojistě oscarový kandidát jako blázen z pro mě neznámého důvodu narazil. Životní moudra tryskají všemi směry a Denzel hraje jako o život. Škoda přílišné délky. Film je vlastně taková směsice dialogů většinou dvou postav, které si navzájem vysvětlují své stanoviska. Nemusím tohle nikdy vidět podruhé, ale to rozhodně neznamená že jde o špatný film. Pro milovníky hereckých výkonů určitě povinnost. 65%

• 25.4.2017  11:18

Zřejmě nastala chyba spíše na mé straně, protože po shlédnutí zdejšího hodnocení jsem se neskutečně těšil na parádní horor. Atmosféra je vytvářena přímo ukázkově a divák hodně dlouho netuší která vlastně bije. Po odhalení skutečností kdo za tím vším stojí bohužel snímek ztrací na kvalitě a prostředí pitevny je dosti malé a rychle se okoukává. Škoda. Film měl tak našlápnuto! 65%

• 25.4.2017  11:10
    Barva noci (1994)

Na začátku 90. let měly tehdejší akční hvězdy Sly, Švancík i Willis dojem že si mohou dovolit hrát v čemkoliv a divák jim to s přehledem sežere a bude se do kina nadšeně hrnout hlavně kvůli nim. Muselo být hrozné zjištění hlavně pro Willise, že když hraje v podobné sračce jako Barva noci, bude moc rád když se na film při trošku dobré vůle podaří jeho fanouškům vůbec zapomenout. Na druhou stranu si zde Bruce poprvé v kariéře vyzkoušel roli psychologa, což se mu později i docela hodilo. Třetí plus vidím v krásné Jane March. Snímek je jinak neskutečně natáhlý a zmatený. Jsem rád že jej mám za sebou. 30%

• 20.4.2017  07:02

Překvapivě ani tenhle Cage neznamená návrat do extraligy. Trojice hlavních hrdinů ovšem představuje poměrně zábavné figurky. Nejvíce jsem si užil psychopatického Doga. 30%

• 18.4.2017  06:52
    Učitelka (2016)

12 rozhněvaných mužů po Slovensku. Hřebejk s Jarchovským stále dokáží přitáhnout mou pozornost natolik že film projel společným večerním programem jako nůž máslem a rozhodně zanechal nosné téma pro následnou diskuzi na téma, jak to tehdy bylo a jak je vlastně dnes. Po zjištění že celý film je ve Slovenštině, která se pro tyto účely hodí daleko lépe. Určitě je pro metodu cukru a biče vhodnější než více monotóní Čeština. Holt pedagogů je málo a tak si stát nemůže moc vybírat kdo zasedne za katedru. 85%

• 18.4.2017  06:39
    Lion (2016)

První půlhodina určitě poutavá svou informační hodnotou, přiznejme si že málokdo z nás byl někdy v Indii. Po přesunutí děje do Austrálie se už řeší pouze to, jestli Saroo najde svou pravou maminku nebo ne. I tohle téma letos zaujalo Akademiky. 60%

• 13.4.2017  11:48
    Rozpolcený (2016)

Shyamalan to po letech opět dokázal! Určitě bych potřeboval klidně ještě jednu reprízu, protože zdánlivě prostá zápletka o vězniteli a obětech se neuvěřitelně rozvětvuje. V roce 2016 nevzniklo moc filmů, které bych si toužil tolik pustit znovu jako je zrovna tento. Chytré, nápadaté, skvěle zahrané a Shyamalan je prostě znovu bůh. PS: Anya Taylor-Joy se silou dere mezi nejzajímavější ženská jména v Hollywoodu. James McAvoy mou počáteční nedůvěru zcela rozdrobil a zadupal parádním výkonem. Nakonec se možná dostaví i sám Vyvolený. 85% PS: Díky závěrečným sekundám bych si s chutí dal případný druhý díl :)

• 13.4.2017  11:43

Občas solidní záblesk, nicméně šlo z toho určitě vytěžit více. Filmu delší dobu trvá než se rozjede. Jako parádní bych viděl scénu v zasedačce, kde se postavy utvrzují, že párty nakonec přecejen bude. Druhé plus vidím v komediálních jistotách Kate McKinnon a Jennifer Aniston, tentokráte v roli chlapa. 60%

• 13.4.2017  11:32

Ano, existují i notně nezábavné filmy s Denzelem. Ďábel v modrém je takovým typickým zástupcem těchto snímků. Hrdina se plouží od ničeho k ničemu a ono celé to nakonec nějak i dopadne. Pro milovníky filmové nudy ideální biják. 35%

• 7.4.2017  18:01
    Paterson (2016)

Jim Jarmusch byl pro mě vždy strávitelnější než Terence Mallick. Pomalý film, který toho nabízí pro milovníky artu vskutku hodně. Pro mě osobně znamená Paterson příjemnou zastávku a na pár okamžiků klidu před příštím hollywoodským konzumem. 50%

• 7.4.2017  06:57
    Pasažéři (2016)

Nejsem už ve věku, kdy mě každé sci-fi dokáže ohromit jen samotným faktem že se odehrává v budoucnosti nebo ve vesmíru a potom musím sledovat laciné interiéry a mdlé herecké výkony nelogicky se chovajících postav. Nic podobného jsem v Pasažérech nenašel. Tvůrci se vybavili jednou z nejzajímavějších hereček současnosti a k ní přiřadili překvapivě více než solidně hrajícího Pratta. Vše klaplo nad očekávání dobře. Loď pluje rozlehlým osamělým vesmírem za svým cílem a něco začíná být špatně .... Kdyby někde v okolí existoval bar, ve kterém by naléval kořalku Michael Sheen, stal by se ze mě asi alkoholik :) 75%

• 6.4.2017  13:55

Arnolde promiň, ale tohle ti moc nevyšlo :( Komiksové tématice v 90. letech vskutku pšenka nekvetla. 30%

• 5.4.2017  06:45

Stevea Martina jsem nikdy nemusel a tohle bude navíc zřejmě jeden z jeho nejslabších filmů. Zdráhám se psát něco o komedii, protože vtipné tohle určitě není. Spíše často zbytečně ukřičené. Adam Sandler s Liev Schreiberem tady hrají jedny ze svých nejdivnějších rolí. Podobně bláznivý film by se hodil spíše do francouzské produkce. 20%

<< předchozí 1 2 3 4 27 53 79 105