Xmilden

Bad Mother Fucker

<< předchozí 1 2 3 4 30 58 87 115
    • 9.11.2018  06:29
    Black Water (2018)

O vyložený průšvih se nejedná, má to ambice být trošku lepším Céčkem, ale přiznejme si to. Na Van Dammovi je věk už docela vidět. Doplh (mimochodem se zde vyskytuje velmi zřídka a jeho role je vyloženě vedlejší) tady působí jako jisté lákadlo, takže si divák dopředu řekne, aha on tam hraje i Lundgren a má tedy dvojnásobnou motivaci film shlédnout. Příběh je pitomý jen velmi lehce a při sledování jsem dostal chuť na Caseyho Rybacka na palubě Minneapolis. 35% PS: Dostaví se i Kilpatrick, který kdysi Van Dammovi naložil jako Sandman.

• 8.11.2018  11:40

Příšerná dovolená = v tomto případě příšerný film. Suveréně nejslabší setkání s monstry, které tentokráte potřebují odfrknout na dovolené. Bohužel si vybral dovolenou i humor. Postavičky začínají být spíše vlezle otravné. Kromě krátké lekce Moldavského šišlání mě tady nezaujalo nic. Série se každým dalším dílem stává spíše dětskou záležitostí. 40%

• 8.11.2018  11:36

Dneska to zní až neuvěřitelně, ale ještě než ho unesli Piráti a v každém druhém ne-li každém vycucal Burton, byl Depp hlavně charakterní herec, který účinkoval v lidských dramatech. Muž, který plakal není v žádném ohledu dobrým filmem. Sledujeme pohnuté osudy Suzie. Na pozadí příběhu dívky, která prakticky neměla nikdy svůj domov sledujeme nástup fašismu ve Francii. Deppova role je spíše menší. 40%

• 5.11.2018  07:26

Allenovka jak vyšitá a ty jak známo já nemusím. Keanu s Winonou jsou štiplaví a pesimističtí až za hrob, zpočátku to může být zajímavý, ale postupem času to trošku omrzí. Nevím proč jsou ve filmu uváděni kromě titulní dvojice další hrdinové. 40%

• 5.11.2018  07:20
    Nebe a dudy (1941)

Škoda slabší a šablonovité druhé poloviny, kdy Marvan zbytečně stojí v cestě lásce. Každopádně jeden z nejvlídnějších filmů, který kdy vzniknul. Malí kluci jsou nejlepší. 75%

• 2.11.2018  07:01
    Deadpool 2 (2018)

Odpustím slabší první polovinu, protože u té druhé, jakmile přestane mít Wade sebevražedné sklony to pálí jeden gag za druhým. Mou nejoblíbenější částí asi zůstane nábor nových členů a následná první akce X-Force. Přál bych si aby jejich výsadek nikdy neskončil. U druhého dílu se projevila přítomnost Davida Leitcha, takže akce je opravdu špičková. Budu se těšit na Trojku. Tahle série je fakt jízda. 85%

• 1.11.2018  06:29

Jak zde zmiňuje kolega Chrustyn posledním filmem, kterým mě vytřel Spielberg zrak byl Mnichov. Od té doby natočil solidní kousky a také bohužel pár takových, se kterými se už neuvidíme. Ready Player One je vlastně takovou trošku klasickou Spielbegovkou posledních let. Řemeslo má režisér stále v malíku a umí jej minimálně lépe než 95% kolegů. Možná právě v tom je ta potíž že už toho natočil tolik, že moment překvapení je pryč. Zvolené téma je pro Stevena trošku netradiční, pravda, jenže já během prvních minut nabyl dojmu že celý RPO bude velká pecka. Bohužel tempo na začátku druhé poliviny upadlo na 20 minut a film už nenaskočil tam kde byl předtím. Herecky jsem žádnou vyloženou hitparádu nepostřehl. 70%

• 31.10.2018  09:19

Přestože jsem si to při sledování druhého Ant-Mana hned neuvědomil, tak se u Disneyho Marvelovek začíná rozmáhat smích a zábava všemi směry. Jen si to zrekapitulujme 3. Iron Man = legrace, 3. Thor = toho ani nešlo brát prakticky vážně. Strážci Galaxie tam se s humorem jaksi počítá zcela automaticky a teď zde máme mravenčí minisérii. Už jen mě připadá že jediný kdo jede ještě na vážnou akční notu je Cap America? Zatím mě to nevadí, ale vím určitě že časem budu mít zřejmě s těmito směšnými filmy trošku problém, kdežto Capitána budu přímo vyhledávat. V druhém Ant-Manovi nepřišel o život, i když závěr jsem jaksi nepobral. Čeká nás nějaká nepříjemná událost v Marvel Universu? Uvidíme příště ... PS: Paul Rudd už na mě působí sympatičtějším dojmem než tomu bylo minule. Třetí díl? Může být. 70%

• 30.10.2018  08:37
    Halloween (2018)

Nejnovější Halloween dopadl vlastně úplně nejlépe jak mohl. Osobně jsem moc rád, že po duchařinách u kterých se divák spíše neustále leká přichází zase jednou poctivý slasher, u kterého se bojíte trošku jinak. Bojíte se o postavy a bojíte se hlavního zabijáka. Že má Myers formu poznáme hned od úvodní scény v blázinci. Stále nemluví a zlo co v sobě ukrývá, je skoro hmatatelné, že jsem ho snad poprvé jasně cítil. Pro milovníky série je skvělé že pocitově tenhle díl přesně zapadá za slavnou Jedničku. Postavy nosí a vypadají prakticky stejně jako na konci 70. let a i feeling je dost podobný. Na konci dochází k finálnímu střetu. Většinou ve filmu považuji tyto finální střety za jistou slabinu, ale tentokrát se povedl filmařům parádní duel. Jamie Lee Curtis, přestože její postavě je 60, bych rozhodně naštvanou vidět nechtěl. Myersovi je více než důstojným soupeřem. David Gordon Green s Danny McBridem překvapivě oživili dávnou slavnou značku a doufám že se nevidíme naposled. Co se týče oživování, tak naposledy mě podobně překvapil nový Šílený Max. 85%

• 30.10.2018  08:12
    2001: Vesmírná prda (2000)

Vesmírná prda je bohužel pravděpodobně nejhorší Leslieho komedie. Trapné až za samou hranici dalekého vesmíru. Kromě krásné Ophélie Winter zde není vůbec nic k vidění.

• 29.10.2018  12:58

Hlavní hrdinky jsou zpočátku notně otravné, ale nakonec přiznávám filmu alespoň určitou formu funkční úsměvnosti. Stopáž je zbytečně dlouhá, příběh by si klidně vystačil s akorátní délkou 90 minut. Feministky budou hlásit, že u nich všechno v naprostém pořádku. Za mě 50%

• 26.10.2018  13:58
    CHUD II. (1989)

Dvojka je sice stejně hloupá jako minulý díl, ale alespoň je u ní trošku více legrace a má zcela jistě lepší režii a postavy. Bohužel přístupnost zůstala někde u osmi let a tak ve filmu není ani kapička krve a kamera se při napadeních vždy raději zdekuje. 30%

• 26.10.2018  13:53
    C.H.U.D. (1984)

Mizerné béčko o hrozbě z kanálů. o které jsem ve své době hodně stál, abych jej o páteční půlnoci na Nově zhlédl. Dneska zjišťuju že je dobře že mě minulo, protože je to hloupé a špatně napsané i zahrané. Daniel Stern je známý díky zcela jiné roli, kterou o pár let později dostane. 10%

• 26.10.2018  13:49

Jakmile Darabont vykoupil Tima Robbinse, vzal do rukou dalšího Kinga. Vypravil se do vězení znovu a celý příběh odvyprávěl tentokráte očima bachařů. Tom Hanks dostal po Forrestovi další příležitost přesvědčit že on je tím nejlepším hercem devadesátek. Moc se mě líbil šílený Sam Rockwell. Snímek ukázkově graduje a jako doják funguje i přestože už dávno vím jak tohle celé dopadne. 100%

• 25.10.2018  12:46

Robert Redford pod taktovkou George Roy Hilla potřetí, ale tentokráte bez Paula Newmana. Waldo Pepper je talentované letecké eso, které ovšem svému okolí přináší smůlu. Nicméně, když bych měl vybrat někoho kdo uměl v 70. letech spolehlivě ztvárnit charismatické postavy, Redford pro mě znamená nejlepší volbu. 60%

• 24.10.2018  06:56
    A Prayer Before Dawn (2017)

Pro fanoušky Mua Thai tohle možná může znamenat modlu, ale mě se film ukrutně nelíbil svým provedením. Zmatečné a zaměnitelné postavy v Thajské věznici mě nedovolily si k filmu vytvořit pouto a když dojde na souboje v ringu, tak ty jsou natočeny v třetiligové kvalitě. Autenticky to vypadá na jedničku, až mě to donutilo přemýšlet nad tím, že tohle se ani za film nedá vlastně považovat.

• 22.10.2018  07:28
    Fontána (2006)

Krásněji, magičtěji a dojemněji příběh o nekonečné nesmrtelnosti podat ani nešlo. Aranofsky se vytasil 6 let po Requiemu s dalším zásekem o kterém mluviti jen ja o filmu = kacířství. Fontána je neskutečný zážitek, který je nemožné s něčím porovnávat. Když jsem ji viděl poprvé bylo mě 25 let a zcela určitě jsem ji nedokázal tehdy plně docenit ani jsem na mě nepůsobila tolik přehledným dojmem jako nyní. 100% je málo.

• 18.10.2018  14:15

Zvolená forma mě moc nenadchla. Vše sledujeme prakticky jen očima hlavní hrdinky, která se schovává před něčím co vlastně ani nevidíme. Takže se dozvíme maximálně to, že kolem běhají zmateně lidé, ozývají se výstřely, že mají v Norsku stromy a skalnaté pobřeží. Navíc kromě hlavní hrdinky jsou postavy hrozně nesympatické. 40%

• 18.10.2018  14:11

V rámci tématu, ve kterém se pohybujeme z toho šlo vykřesat zcela určitě více, zvláště když se povedlo přemluvit Stathama. Na druhou stranu podobné filmy často skončily v minulosti také naprostým průserem. MEG je zbytečně dlouhý, přístupný od 12 let a bohužel i trošku čínský. Krví, napětím a poctivou filmařinou tohle bohužel nezavání. Na druhou stranu nemůžu říct, že bych se nudil. 60%

• 17.10.2018  07:05
    Noc a město (1992)

Trošku zmatečná a uspěchaná záležitost, ve které sice De Niro dokazuje že ze svého arzenálu zcela neodstranil vzpomínku na Krále komedie, nicméně Noc a město se nikdy nebude mít šanci zapsat tučným písmem do povědomí De Nirových fandů. Spíše se jedná o film, bez kterého bychom se klidně obešli. 40%

• 11.10.2018  07:03

Přestože první Sicario nabídl skvělou postavu Alejandra, určitě si nemyslím, že byla nutnost aby někdy vznikal druhý díl a pokud ano, tvůrci určitě měli několik let počkat. Samozřejmě divákům i mě se první Sicario velmi líbil. Přecijen nám dodal dostatečně charismatickou a tajemnou postavu, o kterou stojí za to se zajímat. Jenže vznikl snad někdy ke geniálnímu Sedm od Davida Finchera druhý díl? Mají snad druhý díl Obvyklí podezřelí nebo snad Heat? To už trošku přeháním, ale chápejte kam tím mířím. Prostě Sicario 2 vznikat opravdu nemusel. Když už ale vzniknul, co nám vlastně dodal. Podruhé už je to přecejen slabší. Denis je fuč, Deacon je fuč, hudebník Jóhansson zemřel a pro postavu Emily Blunt ve scénáři prostě místo nebylo. Takže nám vlastně zůstávají jen Sheridan, Brolin a Del Toro. To jsou 3/7 z původního týmu. Na filmu to poznat samozřejmě jde, je jiný. Nepůsobí tolik velkolepě, bezútěšně a nabízí už ne tolik zajímavý příběh, který jehož vyznění je ještě zbytečnější než minule. Zatímco minulý díl končil pomstou, tentokrát jde o jakési usmíření. Samotný Sicario už bohužel nepůsobí tolik cool a nedotknutelně. 70%

• 8.10.2018  13:25

Pozapomenutý snímek, ve kterém hraje Robert De Niro člověka co neumí číst a psát. Tento svůj handycap se snaží zpočátku skrývat, ale není mu to nic platné a vždy se na to příjde, takže si vyhlédne Jane Fonda, která ho to má naučit. Určitě se nejedná o slabý film, ale chybí gradující scény a nevidím důvod si tuto jemnou romantiku ještě pustit znovu. 60%

• 8.10.2018  09:48
    Jurský park (1993)

Tu poslední hvězdičku musím přihodit, protože tohle je prostě jasně nejlepší díl a parádní Spielbergovské dobrodružství, které statečně odolává zubu času. Stále fungují scény jako příchod Tyranosaura, v kuchyni s Velocyraptory nebo auto na stromě. Prostě klasika, na kterou se vždy moc rád znovu kouknu, protože obsahuje přesně ten typ dobrodružství, který mám rád. 85%

• 5.10.2018  11:29

Čekal jsem lepší kvalitu. Ani by mě nevadilo že triky zestárly, ale režisér má veliký problém s napínavostí scén a také první polovina je vyloženě nudná. Dále platí, že opravdu dobrý Vlkodlačí horor je nedostatkové zboží. 40%

• 2.10.2018  14:02
    Amy (2015)

Ukázkový případ toho jak dokument v žádném případě nedělat. Vždy se mě líbily dokumenty, které o dotyčném, dotyčné nebo o dotyčné události dokázaly poutavě vyprávět, že člověk dostal chuť pídit se po dalších informacích. U Amy má člověk stejnou chuť pátrat, ale spíše po tom aby se vůbec cokoliv dozvěděl. Dokument mu totiž nabídne jen to že koukáme na naivní nafoukanou stár, která si kousek po kousku kope svůj vlastní hrob a je plně neschopná poslouchat ty správné rady. Takže zde máme talentovanou zmatenou alkoholičku nebo feťačku s hlasem jako zvon, která by toho v případě jiné výchovy dokázala pravděpodobně mnohem více. Nechme ale kritiku hlavní postavy. Nemusí nás ani zajímat čí POMNÍK vlastně sledujeme, jde hlavně o to jakým stylem se to celé dokáže prodat. Asif Kapadia pohořel na celé čáře. Buď vytřídil ten nesprávný filmový materiál nebo zkrátka nebylo kde a z čeho brát a tak jedinými trošku zajímavějšími situacemi bylo když Amy odmítla zpívat na koncertu v Bělehradě a pak záběr, ve kterém si dává pěkně panáčka v nočním Londýně u pouličního stánku.

• 2.10.2018  13:54

Pozapomenutá příjemná romantika mezi našimi dvouma spolubydlícíma, u které se člověk leccos dozví třeba o sobě samém. Nechápu proč je v titulcích uveden Brad Pitt, když ve filmu prakticky ani nepromluví a jeho role je dosti epizodní. Patrick Dempsey a Helen Slater tvoří dokonalý pár, který si by člověk uměl představit i v běžném životě. O humorné scény se stará jeden týpek, který žije s dámskou figurínou. 60%

• 2.10.2018  06:45
    První očista (2018)

Kvalitativně už nevidím rozdíl mezi touhle hloupostí a Seagalovkama. Koncept je víceméně podobný. Prostě se jde z bodu A do bodu B někoho zachránit a u toho umírají lidé. 4. Očista už je čistý rasistický hnus, který nemá mimo Ameriku snad šanci uspět. Série Očisty si dává už dvouletou přestávku, ale úroveň to opravdu nezvedá. Souhlasím s tvrzením, že oproti tomuhle vypadají 1 a 2 jako velkofilmy. Prosím ukončit sérii, která toho kromě zvráceného nápadu mnoho nenabídla. 5%

• 1.10.2018  08:59

Původně jsem přemýšlel nad tím se American Animals vyhnout. Udělal bych ale velikou chybu. Tato plánovaná loupež mě totiž hodně bavila. Jak by asi mohlo dopadnout když si parta amatérů vysní svou velkou loupež a jako přípravu zvolí sledování heist movie ale absolutně jim chybí GEN kriminality. Evan Peters opět boží a v tom klukovi třímá talent jako prase. 75%

• 1.10.2018  08:51
    Mrakodrap (2018)

Chvílemi mě to připomínalo parodii na Smrtonosnou past. Iritují mě scény když rádoby zlý záporák (dnes už i klidně záporačka) střelí do ležícího člověka, který už jen čeká na kulku a kamera vše zabírá od pasu nahoru. Irituje mě pochlebování Číně. Zcela upřímně prohlašuju že Dwayne Johnson je borec v tom že natočil 3 ař 4 hodně špatné filmy za poslední 2 roky a dokázal na ně přesto dostat lidi do kina. Mrakodrap je dost možná ještě horší než Rampage a San Andreas. Nemám nic proti invalidům, ale předpokládám že kdyby měl Rock ještě o další končetinu míň, stejně by mu nezabránilo zachránit mrakodrap, zabít padouchy, zachránit rodinu a ještě zamávat lidem kteří vyšli do ulic mu fandit. 40% jen za téma, které je atraktivní samo o sobě a za to že ve filmu funguje tempo.

• 1.10.2018  07:12

Wahlberg se vrací z kriminálu, plně důvěřuje Phoenixovi, celé se to samozřejmě podělá a nakonec to nedopadne dobře pro nikoho. Svět Jamese Graye mě v minulosti nikdy nebavil a tento film není vyjímkou. Na to jací herečtí kanóni tady účinkují, mohla být režie o dost živější. 40%

<< předchozí 1 2 3 4 30 58 87 115