Xmilden

Yahoo: Xmilden

<< předchozí 1 2 3 4 28 54 81 107
    • 21.9.2017  13:33
    Vodní svět (1995)

Od 80. minuty se film zlomí směrem, který se mě vůbec nelíbil. Dokud se totiž držíme na lodi v zatopeném světě, je všechno v naprostém pořádku. Bohužel si tvůrci později uvědomí že by měli dodat nějakou velkolepou akci a tímto bohužel zohyzdí Waterworld. Costnerův na dlouhou dobu poslední zapamatováníhodný zásek. 65%

• 21.9.2017  13:30

Podtitul sedí jako prdel dvouletého dítěte na nočníku. Co mě ovšem absolutně nesedí je neskutečná trapná zoufalá debilní kráva, kterou jsem nikdy neměl rád. Řeč je o Renée. Chápu že se jedná zřejmě o její životní roli, ale já tu herečku opravdu nemusím. Pro tento film by měli stanovit nový subžánr, protože o komedii se nejedná a romantické to rozhodně není. 40%

• 17.9.2017  07:41
    Wonder Woman (2017)

Zbytečně dlouhé. Parádní chemie mezi Dianou a Stevem. Závěrečná destrukce spíše na škodu. DC tentokrát nabídl podstatně větší hloubku postav než Marvel a přestože svůj filmový vesmír staví poměrně chaoticky. Zcela určitě na mě působí o něco dospěleji. Wonder Woman je svým způsobem Captain America. 75%

• 17.9.2017  07:31

V momentě kdy že scény definitivně zmizí Stanley Tucci je to pro film hrozně špatně. Jím hraný zabiják oplývá totiž zvláštní mystikou. Denzel a Julie k sobě tak nějak romanticky pasují. Celkově spíše lepší politický thriller, který mě ve své době minul. 65%

• 15.9.2017  09:41
    Tanec s vlky (1990)

Indiánské veledílo, které se zcela poprávu dočkalo nejen diváckých ovací již v době svého vzniku. I po tolika letech příběh Toho co tančí s vlky dokáže zaujmout a dojmout až k slzám. Miluju tenhle snímek a pravděpodobně si časem obstarám rozšířenou verzi. 100%

• 13.9.2017  10:51
    V utajení (2017)

Vůbec mě tahle špionážní záležitost neoslovila. Máme výborné Bourneovky, máme Bondovky, tak k čemu potřebujeme proboha Alice? Kdo ovšem tenhle žánr hltá všema desetima, určitě bude náležitě spokojený. Mě se nejvíce vyšetřovací scéna, která se zvrtla v následný úrpk. John Malkovich je správně nad věcí, Douglas je už poměrně starý a zdaleka ne tak zajímavý jako v Ant-Manovi, Orlandovi jsem zase jeho roli vůbec nevěřil a Noomi mě do podobné role vůbec neštimuje. 40%

• 11.9.2017  12:27
    Shot Caller (2017)

Jak já miluju tyhlety chlapácké filmy. Nemůže být skoro většího kontrastu než si po Psím poslání pustit tuhle záležitost :) Zločinec se mě líbil, ale už si pořádně nevzpomínám o čem byl, kdežto Shot Caller je hlavně zpočátku dosti nečitelný a nepřehledně vypadající. Nakonec do sebe ovšem všechna kolečka soukolí zapadnou přesně jak mají. Nikolaj je k nepoznání charismatický bouchač. Musel bych házet superlativy hodně dlouho, ale bylo by to nošení dříví do lesa. 80%

• 11.9.2017  06:55

Výkřiky o tom jak Lasse zase zabral šponu a dal vzniknout parádnímu filmovému kousku bych doporučil zase umlčet. Ono to totiž zrovna moc slavné není a nebýt hrozného Dear John, bylo by Psí Poslání u mě považováno za nejslabší podívanou tohoto režiséra. Svůj vysoký podíl na tom má příběh, kdy nám rejža vnutí ne jedno psí skonání, ale hned 3. Film je rozčleněn do dvou příběhů a 2 kraťasů, které působí spíše nevhodně, protože se nacházejí zhruba uprostřed a notně narušují vyprávění hlavního příběhu. Z herecké sestavy je na tom suveréně nejlíp retrívr, zbytek hraje ořežtužku a například z hereckého výkonu Ethanova tatínka, který se snaží hrát alkoholika, se dělá člověku poměrně zle. Shrnul bych to celé zhruba tím, že zdejší procenta zcela určitě nesedí a objektivně se film pohybuje někde na úrovni 55%

• 8.9.2017  13:39
    Snílek (2005)

Průměr se vetřel všude kam jen to šlo. Jen neskutečný naiva by si mohl myslet, že klisna, která si zlomí před půl rokem nohu nemůže vyhrát největší dostih v Americe. Mrzí mě že Kurtík musel v té době brát i tyhlety role :( Dakota je opět chodící příšernost. 40%

• 7.9.2017  09:38
    Mlčení (2016)

Obrovský film v každém ohledu. Tleskám Scorsesemu že nakonec dokázal protlačit svůj vysněný projekt a my máme tak možnost sledovat snímek o velikosti víry a nesmrtelnosti ducha. Musel jsem se samozřejmě prokousat ne zrovna moc divácky atraktivní úvodní hodinkou. Naštěstí poté je divák odměnen neskutečně silným příběhem, poutavými dialogy a úžasnými scénami s precizními hereckými výkony. Přiznám se že jsem už dlouho takhle silně o nějaké Scorsesovce nezapochyboval jako právě nyní. Nicméně hluboce jsem se mýlil a uctívám tě Martine i nadále. 80%

• 4.9.2017  10:51
    Mumie (2017)

Daleko větší problém než v režisérovi vidím hlavně v budování celého Dark Universe. Snímky by mohly být určitě zajímavé, kdybychom ovšem na místo poctivého hororu nedostali dobrodružnou akčňárnu. Rozumějte mi, většina z nás by opravdu spíše ocenila ani ne tak hororovou atmosféru jako spíše poctivý horor u kterého člověk prožije nejednu krušnou chvilku. Takhle vlastně sledujeme něco co se snaží tvářit jako další Marvelovka, kdy je svět opět v ohrožení a aby se to celé nezvrtlo máme zde super tajnou organizaci, která na to všechno dohlíží. Před scénáristy tleskám, jak je onen nápad hrozně moc "originální". Za vše hovoří přístupnost od 12 let, tohle si zkrátka naše bájná monstra nezaslouží, aby se na nich přiživovaly fabriky a vyráběly neškodné dobrodružné jednohubky, které povedou dějově odnikud nikam. A navazovat na ně bude tak snadné v dalších pokračováních, protože konec příběhů nebude existovat. Herecká sestava obsahuje v Mumii všehovšudy 5 kousků. O zbytku není potřeba prakticky hovořit, protože ve filmu více postav snad nepromluví. Takže zde máme kolegu, krásnou buchtu, tajemného a zcela zbytečného Russella, zajímavou ale nevyužitou Sofii a v poslední řadě hvězdu první zářivosti a svítivosti samotného Tomina Kruše. Mumie je po stejně zoufalém a zbytečném Drákulovi jen další v zástupu filmů, na které si 14 dní po premiéře nikdo nevzpomene. Průměr všude kam se podíváš a ani ten hoch z kaskadérské rodiny na tom nic změnit nedokáže. 40%

• 4.9.2017  08:28

Počátek Carreyho kariéry a ještě zdaleka ne tolik využívání jeho trademarků. Příběh o jedné upířici, která si vyhlédne mladého zajíčka. Komediální to zase nějak extra není ale přesto příjemný návrat do 80. atmošky. 50%

• 1.9.2017  11:12

Po skvělé Trojce spíše zbytečná nádstavba a jen další ujištění o tom, že u Boyky platí "čo bolo to bolo, terazky som správný chalan." Bohužel produkce zase malinko zlevnila a jediné kvůli čemu stojí film za skouknutí jsou výborné souboje v ringu. 50%

• 30.8.2017  07:46

Nejsem kdovíjaký fanoušek Faunova labyrintu a několikrát jsem si na něj vzpomněl. A Monster Calls bych doporučil spíše věčným snílkům, kteří moc často rádi popouští uzdu své fantazie. Velmi se mě líbily Neesonem vyprávěné příběhy. Tady má pozornost fungovala na jedničku. Bohužel s přesunutím děje do školy nebo do Conorova osobního života, šla má soustředěnost vždy o úroveň níž. 60%

• 30.8.2017  07:40

Úvodními scénami mě spadla čelist hodně nízko. Kanibalismus ve filmu? Chov lidí na maso? Špatná sorta s touhle tématikou hlavu rozhodně nedělá. Vždy jsem tušil že Jason Momoa skrývá obrovský potenciál pro podobné role a mé tušení se mě vyplnilo. Jima Carreyho jsem poznal jen podle mimiky a schválně se nechte lidi překvapit zda-li vůbec ve filmu promluví. Neznámá režisérka každopádně dokonale upoutala mou pozornost a klidně bych jí svěřil další díl Mad Maxe. 65%

• 28.8.2017  10:38

Škoda že tvůrci nezůstali u prvních minut a neměli jsme tedy možnost celou dobu sledovat shazování a sebeironizování celého fenoménu Baywatch, ke kterému jsem nikdy zase tolik nepřilnul, jako třeba k Beverly Hills. Myslel jsem si že ústřední herecké obsazení bude největším triumfem této komediální předělávky, ale zdálo se mi jakoby nebylo kde hrát. Jedna pitevní scéna rozhodně nestačí. Rovněž vidím problém ve spojení s Baywatch night. Zac Efron mě tentokráte tolik nezaujal a Dwayne Johnson si připisuje první vážnější zaškobrtnutí. 40%

• 28.8.2017  07:27

Vorel se zasekl a letí pomalu k zemi. Už Vejška naznačovala, že náš kultovní rejža začíná mít malinko problémy a Instalatér tuhle doměnku jen potvrdil. Nejedná se naštěstí o žádný extra průser, spíše sledujeme naprosto průměrnou člověčinku o jednom starém zpomaleném podivínovi, který se zasekl u maminky, čučí pořád na fotbal a chodí se s dvouma podobnýma tragédama co chvíli vypít do místní knajpy. Kuba Kohák působí jako magnet a snímek spolehlivě táhne. Výsledek jsem čekal malinko lepší. 60%

• 24.8.2017  10:32
    Replikant (2001)

Většina zdejšího osazenstva je na snímek zbytečně přísná. Ringo Lam sice nemá oscarové ambice, ale oproti břídilům, kteří neumějí vytvořit jiný než epileptický bordel hlavně v Seagalovkách, je tohle vlastně docela příjemná paráda. Jean-Claudea naklonují a tak potřetí v kariéře běhá po ulicích dvakrát. Prakticky vždy mě přišlo, že když začínal tušit že neví v kariéře kudy kam, tak se vytasí s dvojčetem. Určitě má na svědomí podstatně větší tragédie než Replikanta. Leccos odpustím a dávám 40%

• 21.8.2017  06:53
    Černý orel (1988)

Jako malého kluka mě hrozně štvalo že se zde ukazuje Van Damme hrozně málo a na konci umře. Byl jsem tím docela šokován, protože jsem fandil pochopitelně Jean-Claudovi a jeho japonského protivníka bral jako záporáka. Úrovní neuvěřitelně špatné céčko a i na svou dobu to bylo považováno za hodně kravský film. 30%

• 17.8.2017  10:43
    The Wall (2017)

Minimalistický snímek, jak jen to jde. Téměř to připomíná takovou válečnou Telefonní budku. Irácký sniper má jasnou převahu a náš hrdina celou dobu řeší a přemýšlí jak by se mu jen dostal na kobylku. Pomoc v nedohlednu, zásoby vody se tenčí a s těmi náboji musí také šetřit. Navíc když vystrčí nos, může o něj velmi snadno přijít. Situace jednoduchá to vskutku není. Doug Liman má na svém kontě horší a také určitě lepší snímky. Tenhle na jedno zkouknutí potěšit rozhodně dokáže. 60%

• 16.8.2017  19:42
    Jean-Claude Van Johnson (TV film) (2016)

Hodnocení napovídalo, že se bude jednat o parádní satyru, ale jedno rýpnutí do Nika Cage dobrý film ještě nedělá. Moc zdejšímu nadšení nerozumím. Na druhou stranu JCVD natočil v poslední době děsné koniny. A taky je hodně zvláštní jak vypadají po stránce technické mistrovy filmy a jak dokonale vypadá tenhle kraťas.55%

• 16.8.2017  10:50
    Kill'em All (2017)

Trošku úsměvný pokus o finálové vyústění ve stylu Obvyklí podezřelí. Taková patlaninka, kterých bohužel za poslední roky už Jean-Claude zase několik natočil. Tentokráte nemá ani adekvátní protivníky (zamačkávám slzu při vzpomínkách na občas taky špatné trháky tohoho belgického ovčáka, ve kterých hrál alespoň Scott Adkins). 20%

• 15.8.2017  07:15

Guy Ritchie je po čertech osobitej rejža, kterých široko daleko moc nevidím. Když si někdo dovolí udělat z Legendy o Králi Artušovi v podstatě britskou gangsterku, tak ten člověk je buď úplný šílenec nebo se jmenuje Guy Ritchie. Bohužel na mě film fungoval o dost méně než jeho předchozí snímky. Jude Law mě do role neseděl vůbec a Charlieho Hunmana mohl klidně také zastoupit prakticky kdokoliv. Zbytek postav prakticky nestojí za zmínku a tak pokud něco z filmu vyloženě ční nad ostatní aspekty, je to hudba. Nelidsky zajímavá a přesně podle potřeb filmu uhánějící stále dopředu. 70%

• 15.8.2017  07:10

Docela zábavná blbinka, která po mega dlouhé době předkládá Bruce Willise zhruba takového jakého jsme jej kdysi milovali. Vilíš prostě ještě není mrtvej a třeba se mu v hlavě konečně rozsvítilo. 60%

• 9.8.2017  06:44
    Wilson (2017)

Nezávislárna s průměrně dobrým Woodym, který hraje neskutečného vola, který dostává od života jednu ránu za druhou a vždy se nějakým způsobem z toho oklepe. 35%

• 8.8.2017  06:52

Zvláštní film, který nemám nějak potřebu si někdy v budoucnu pustit znovu. Tom Tykwer natočil snímek, ve kterém oslavuje samotný čich, ten smysl, který dneska hodně lidí téměř ignoruje, pokud tedy člověk nejede nějakou tou letní tramvají. Zkrátka čich postupně zaniká a jak nám ukazuje tento film je to zcela určitě škoda, protože se s ní zažít hodně zajímavého. Jean-Baptiste má takový hodně zvláštní koníček a to zabíjet nebohé dívky a vyrábět z jejich vůní dokonalý parfém. Upřímně musím říct, že mě film přišel notně zvrácený a do nějaké hodinky a půl mě zase tolik nebral. Poté se rozjíždí nějaké to patrání po vrahovi a nakonec se divák celý třepe na tu odplatu naštvaného davu, jenže .... Závěr je prostě divný. Přesto film, který jen tak z hlavy nevyženu. 60%

• 7.8.2017  13:26

Jedno R-ko vládne všem aneb Nejlepší komix za posledních x let. Vlastně výhodou těch nejlepších komixovek jako jsou Nolanova batmanovská trilogie nebo třeba i klidně tohodle Logana je to, že se jako komix vůbec netváří. Jsou zasazené do zcela normálního světa a scény jsou brutální přesně tak akorát jak by měly být a jak je v dané situaci adekvátní. Jsem opravdu hodně potěšen tímhle Loganem, protože už jsem přestával doufat že to Mangoldovi někdy výjde. Povedlo se. Zajímavý příběh, parádní akce a hrdinové z masa a kostí někdy i z malou příměsí adamantia jací by měli být. Hugh Jackman se rozloučil nejlepším filmem celého univerza. Tleskám! 95%

• 5.8.2017  18:48
    Pamětnice (2009)

Přes úctu k žijícím veteránům českého filmu (bylo mi jich skutečně hodně líto) si myslím že tahle zrůdnost neměla nikdy vzniknout.

• 4.8.2017  10:49
    Arsenal (2017)

Další Cageova sračka. Tentokráte pojednává o dvou bratrech, únosu, výkupném a jednom šáhnutém kriminálníkovi. 20%

• 3.8.2017  07:32
    Velký dar (2017)

Opět jsem naletěl na zdejší vysoké hodnocení. Tentokráte u mě vůbec příběh nezafungoval a ani herecké výkony, rejžovy dovednosti nebo práce kamery či snad hudba mě nikterak nepřesvědčily. Nevěřícně jsem kroutil hlavou nad tím jak je možné si takhle zázračné dítě a vůbec dítě přehazovat jako horký brambor. 80% značí hodně povedený kousek. Tohle diváci zbytečně nadhodnocují a výsledné hodnocení by mělo tedy časem snad spadnout. 40%

<< předchozí 1 2 3 4 28 54 81 107