Xmilden

okres Přerov
Bad Mother Fucker

<< předchozí 1 2 3 4 28 56 83 110
    • 24.2.2018  07:56

Mě tyhlety teen horory jaksi nejdou pod čumák. Světlou výjimkou bylo snesitelné Všechno nejhorší díky napaditému scénáři a sympatické hlavní hrdince. U Chůvy jsem doufal v něco podobného. Navíc solidní hodnocení a známý režisér určité naděje skýtali. Výsledek je ovšem takový že i přes kratičkou stopáž jsem se dost často nudil. 40%

• 22.2.2018  20:17

Dunkerk jinak aneb lekce dějepisu, která nemohla být snad ani nudnější. Snímek se zaměřuje pouze na období května 1940. Politikaření na anglické scéně, které vede k tomu že jsme svědky toho že více než 9/10 stopáže sledujeme různé formy Churchillových pochybností. Celé to začne být zajímavé až v momentu kdy Churchill vyrazí do metra. Potom na konci řekne onen památný proslov při kterém se dostavila i husina. Gary Oldman ztvárnil hlavní postavu na jedničku s hvězdičkou. Přesto si film ani kvůli jeho výkonu již znovu nepustím. 55%

• 20.2.2018  07:27

Začnu trošku zeširoka. Rok 2017 nám přinesl spoustu parádních filmových zážitků. Nelítostný Dunkerk, nekompromisní Logan, stísněný Blade Runner, Liduprázdný Wind River nebo ultimátní šleha ve formě Bloku 99. Všechny tyto pecky (komiksy u mě vyklízejí pozice z předních příček velmi rychle) trumfly Tři billboardy kousek za Ebbigem. Martin McDonagh mě v minulosti více než zaujal prvotinou V Bruggách natolik že jsem dlouhý čas chtěl do toho osudového města zavítat na Vánoce, poté se mě více než většině zdejších uživatelů líbilo Sedm Psychopatů. Po pěti letech se tedy Martin vytasil s Billboardy a musím vám říct že rozhodně nestřelil mimo mě. Nedokážu přesně popsat v čem se skrývá kouzlo jeho režie. Proč na mě jeho filmy tolik fungují. Zdali to mají na svědomí hodně nepředvídatelné scénáře, které rozhodně obsahují plno momentů překvapení a přitom se postavy chovají ve svých rolích vlastně logicky. Herecké výkony jsou úžasné a pokud nedostane Frances Oscara, tak je to hodně nefér. Stejně tak bych uvažoval i u mého oblíbence Rockwella. Rozhodně kousek, který se dá sjíždět minimálně jednou dvakrát do roka aniž by se jej divák přejedl. 100%

• 19.2.2018  06:43
    The Ritual (2017)

Dokud neproběhne odhalení jedná o hodně výživný strašící kousek. Několikrát je hodně nešetrně zacházeno s divákovými nervičkami. Horory z lesa jednoznačně ano. Vždyť jen si to představte když se vám začnou dít divné věci, místo 4 hodinové zkratky se zabloudíte, začnou se vám ztrácet kamarádi a do toho pořádně nevíte co tam venku vlastně je a co na vás číhá. Ritual se mě jevil od začátku peckoidně, škoda závěrečných zhruba 20 minutek. 70%

• 19.2.2018  06:38
    Mayhem (2017)

Režisér talent rozhodně má, sice ukradl klasický koncept patrové vyvražďovačky, kdy musíte postupně stoupat strukturou od protivníka k protivníkovi abyste se vyškrábali na vrchol, ale zase si myslím že akci má daleko zajímavě zvládnutou než v trošku podobném Resident Evil. Sympatický menší snímeček, který je zde zřejmě omylem uváděný jako horor. 60%

• 15.2.2018  06:50

První díl se mě s druhou reprízou líbil více, ale nevím jestli to bude případ i pro Dvojku. Postav je mnoho a už se nejedná jen o souboj dvou tátů o srdce dětí. Tady už máme i dědečky a tátové jdou malinko do pozadí. Navíc zde na scénu přibyla jedna celá rodina. No zkrátka postaviček jako o Vánocích. Vánoční klasiku v tomhle ovšem nevidím. Na Gibsona jsem si postupem času zvyknul. Rok 17 Ferrellovi vyšel průměrně. Nicméně neházel bych flintu dožita, zcela určitě si zase najde nějaký projekt, kterým nás dokonale uzemní. 50%

• 15.2.2018  06:46

Monahan kdysi spolupracoval s Ridleym Scottem a toho se měl rozhodně držet, protože jím vyprodukované filmy za mnoho pozornosti nestojí. Tady jasně platí pravidlo, že co se rozehraje v poušti, má se tam také dohrát nebo to v opačném případě bohužel odskáče Wahlberg. Isaac opět nezklamal. Ovšem často nezajímavá režie a hodně rozvláčné tempo snímku mu rozhodně nepomáhají. 45%

• 13.2.2018  10:44

Hrozně mě mrzí že jsem za ty roky zapomněl jak vynikajícím režisérem je Mel Gibson. Jeho způsob vypravování příběhů mě plně vyhovuje, nemám problém s tím že bych se v ději ztratil a pokud jde o autentičnost ta je bezproblémově zachována. V druhé polovině to začne pěkně bouchat a jakmile se dostáváme do bitevní vřavy Gibson ukáže samozřejmě svou pravou tvář :D pro lidi se slabším žaludkem zlomyslně zatajím co je čeká. První neakční polovina ovšem té druhé v žádném případě ostudu nedělá. Dětství hlavního hrdiny (skutečného hrdiny) je jasně načrtnuto během slabé čtvrthodinky, pak tady máme randění a konečně vojenský výcvik. Kdybych si film pustil dříve Block 99 by mě zase tolik nepřekvapil. Z Vaughna se začíná stávat pěkně charismatický dacan. Sam je nudař a hlavní postava Garfield se dá vcelku snesitelně přežít. A té víry v boha je v příběhu sice dosti, ale bezproblémově jsem to ustál. 80%

• 12.2.2018  08:19
    Wonder (2017)

Ze Stephena Chboskyho se rýsuje poměrně solidní odborník na silné lidské příběhy. Byl jsem správně naladěnej na tenhle druh příběhu a přiznám se že jsem se nechal úmyslně dojmout. Malinko mě neseděla role Owena Wilsona, přišlo mě že mají s Julií prohozené role v rodině. Owen zde hraje hrozného podržtažku :) Tématicky podobný film Maska z roku 1985 mě sice zasáhl více, ale mě to vůbec nevadí. 75%

• 11.2.2018  15:14
    Dobrý časy (2017)

Že by z Pattinsona mohlo tak nějak i něco být, kdyby se dostal pod ruku těm správným lidem jsem tušil už dlouho. Jeho možnosti jsou trošku někde jinde než pro mě podobného ale mrňavého Radclifa. Pattinson by klidně mohl být pořádná hrouda, klidně pořádný zápasník v ringu a nebo charismatický kriminálník. Zkrátka v tom chlapovi něco je a když už se tedy jednou odsekl od Twillightu, proč toho tedy nevyužít. Good Time je hodně zvláštní nezávislý filmík, který nám ukazuje skutečnost o které v předchozí části píšu, tedy že Pattinson hrát umí. Nedá se říct, že by film obsahoval nějakou scénu, která by mě nutila si tohle do omrzení sjíždět stále dokola, ale pro jedno zkouknutí zajímavě nezávislé. 55%

• 10.2.2018  19:31

V minulém roce "hrál" Cage v 5 "filmech" a na ten 2017 se rozhodl pro 6 kousků. Humanity Bureau je postapo pokus nevalné úrovně. Na filmu je vidět nedostatek peněz v každé scéně. Do jaké hrůzy se Nic pustí příště? Nechme se samozřejmě překvapit ;) 10%

• 4.2.2018  22:26
    Detroit (2017)

Katka mě jaksi přestává sedět, už minulým snímkem Zero Dark Thirty mě kdovíjak neoslnilo a jeho délka pro mě byla poměrně neúnosná. Dalo by se říct, že se režisér poučí a příští film na stopáži oseká. Nestalo se tak. Detroit je pro mě příběh o jedné dávné černošské kapele, což mě prakticky vůbec nezajímá na pozadí rasových událostí ve městě Detroit. Černoští herci mě až na Boyegu a Mackieho splývali a od Poultera jsem čekal větší zázraky. Nevím kam se paní režisérka vrtne příště, ale já u toho možná už nebudu. 40%

• 4.2.2018  17:51

Nakonec tedy hlavně s příjezdem Oscara Isaaca na chvilku stoupne Suburbicon na zajímavosti a humornosti. Scénka s pojišťovacím agentem jako vystrižená z Coenovek. Mimoto ovšem dlouhou dobu nezajímavý Démon. Clooney je zcela určitě lepší herec než režisér. 50%

• 31.1.2018  20:44
    Jigsaw (2017)

Tohle už tady kdysi bylo a dokonce se to 6x ve slabších provedeních vracelo. Resuscitovat tuto sérii zavání jen sprostým kalkulem. Výrobní náklady nízké, diváka si to vždy nějakého najde a na sebe si tohle divadýlko vydělá. V ději mě nedokáže překvapit vůbec nic a už se ani nesnažím přemýšlet. Scénáristé to nějak vymyslí celé za mě. 40%

• 31.1.2018  12:57
    Borg/McEnroe (2017)

Podstatně lepší než nereálně vyhlížející Wibledon s Bettanym. Škoda že si Shia svého času pustil hodně pusu na špacír, protože herec je to nesmírně talentovaný a jeho McEnroe je správně šťavnatý hajzlík. 70%

• 29.1.2018  11:27

Troufnu si tvrdit že se Blade Runner po 35 letech povedl! A to je ohromná zpráva. Měl jsem z toho obavy, protože původní snímek považuji za hodně jedinečný a cestu k němu jsem si hledal dosti složitě. Nový příběh nezačíná tam, kde se minule skončilo, ale v momentu, kdy se samozřejmě udála spousta dalších událostí. Budoucnost vypadá všelijak jen ne vesele. Ta vyprázděnost skutečných lidí je do očí bijící. Důstojník LAPD Joe, kterého famózně ztvárnil Ryan Gosling se vydává na pátrání, které postupem času přepíše dějiny replikantů. Což on samozřejmě na začátku nemůže tušit. Silné téma kdo je více lidský zda-li tvůrce nebo jeho výtvor se line napříč celým filmem, který je z audiovizuálního hlediska opět neskutečně nadupaný. Stačí si pustit libovolný úsek a hned je divákovi jasné že Deakins je momentálně největší kameramanský machr. Měl jsem malinko obavy z Goslinga, ale ten podává od dob Drive svůj nejlepší herecký výkon. Záporačka taky luxusní. Ford překvapí menší stopáží než jsem očekával. BR2049 je pro mě zcela určitě titul, ke kterému se v budoucnu budu hrozně moc rád vracet a to mě těší úplně nejvíc. Uměl bych si představit z tohoto temného a depresivního světa i více snímků. 100%

• 25.1.2018  09:08

Největším překvapením pro mě bylo jak moc je Geostorm špatný. Ty pokusy o jakýsi Armagedoon po dvaceti působí dosti srandovně. Gerard Butler ve své snaze o hrdinnou postavu jde se svým špatným hereckým výkonem ještě mnohem dál než v minulosti. Myslím že tady se musejí stydět zcela všichni a to jak před, tak za kamerou. Emmerich i Bay můžou vklidu usínat na vavřínech dál. 30%

• 16.1.2018  06:50
    Blok 99 (2017)

Steven Craig Zahler je vypravěč přesně podle mého gusta. Režisér, který oplývá obrovským talentem. Už jeho prvotina Bone Tomahawk byla pro mě pecka, která mířila přímo do černého. A potom tady máme novinku Brawl in Cell Block 99. Westernové kulisy nahradila vězeňská žumpa a Vince Vaughn dostal šanci. Takovou šanci kterou dostal svého času Liam Neeson v 96 Hodinách. Prostě na Vince nebudu moct, nejen já, ale ani další filmoví fajnšmekři, po ztvárnění postavy Bradleyho Thomase, nahlížet stejnýma očima jako v minulosti. Ten kluk budu jednou Craigovi líbat ruce, nohy a třeba i jiné části těla. Blok 99 je pro mě ultimátní nelítostná agresivní a nekompromisní šleha, která opravdu nenese znaky Made in Dreamland. PS: Neumím si představit že by se o produkci snímku postaral Disney :)) 90%

• 13.1.2018  20:11
    Sněhulák (2017)

Alfredson se u mě prostě moc nechytá. Fassy toho moc nepokazil, ale na severskou detektivku tedy docela slabota. Mít k dispozici takto solidní herecký tým a ztratit divákovou pozornost zhruba v polovině příběhu není určitě dobré vysvědčení pro věřím, že výbornou knížku. Norsko na mě působí depresivním dojmem. Všude samý sníh a semtam nějaký ten vyšinutý jedinec. Škoda. Takto promarněná šance zamrzí. 55%

• 13.1.2018  20:05

Jestli má někdo z komediálních herců kromě Jima Carreyho herecký talent tak to je rozhodně Ben Stiller. Ten člověk umí spolehlivě prodat své mírně tragické postavy. Brad je otec, který chce pro svého syna jen to nejlepší a tak se s ním vydá prozkoumat vysoké školy a samozřejmě bude velmi stát o to, aby se kluk dostal na Harvard. Při tom se bude muset vypořádat s démony minulosti. Film je pochopitelně člověčinka, která zastihne postavy v určitém období života a po chvilce stejně tak tyto postavy opustí. Jak jsem uvedl na úvod. Ben Stiller je v mých očích dostečně kvalitní herec, abych s ním těchto 100 minut prožil. 60%

• 11.1.2018  08:17

Před slovíčko horor bych klidně dodal kinder horor. Krev opravdu nečekejte a napětí při kterém si ohlodáte nehty také ne. Filmík stojí na postupem času sympatické hlavní hrdince a nejvíce na pro mě oblíbeném Hromnicovém tématu. Tvůrci inspiraci nijak nepopírají. Jako příjemně utíkající jednohubka svou úlohu Happy Death Day bez problému plní. A tentokráte tu dětskou přístupnost odpouštím. 60%

• 8.1.2018  11:02
    Junior (1994)

Nechali otěhotnět Arnolda, ti syčáci! Nejhorší Arnoldův počit má jméno Junior. Trapná komedie, ve které se sice sešel opět trojlístek DeVito/Schwarzenegger/Reitman, ale nic hezkého tohle spojení nepřineslo. Tenhle film je dovoleno oficiálně nenávidět. 90. léta nám sice daly Terminátora 2 nebo Pravdivé lži, ale kromě těchto skvostů Arnold nenatočil kdovíjakou hitparádu a například v tomhle filmu si se sympatiemi svých fanoušků hodně zahazardoval. 20%

• 8.1.2018  10:57
    Dvojčata (1988)

"If you're lying to me, I'll be back!" Námět k popukání. No uznejte, koho by nepobavilo že Danny DeVito má dvojče, které se jmenuje Arnold. Pár solidních scének, ale žádné salvy smíchu se rozhodně nekonají. Spíše taková pohodovka, kterou jsem ve své době ignoroval a neměl jsem rád, že vůbec kdy vznikla, protože já chtěl mít Arnolda hlavně jako pořádného bourače. Dneska se můj pohled na Dvojčata malinko zmírnil, ale i tak si musím stát za názorem, že Arnold umí být mnohem více vtipnější svýma hláškama v akčních filmech než jako ryze komediální herec. 50%

• 8.1.2018  07:11
    Gerry (2002)

Gus Van Sant přišel na to jak zhmotnit filmovou nudu u zajímavého příběhu. Jsem osobně zvědavý zda-li by se našel někdo kdo by si Gerryho pustil někdy znovu. 30%

• 8.1.2018  07:06

Platí prakticky to stejné co jsem napsal minule u Lego Batmana. S tím rozdílem, že už jsem ani moc nečekal že by mě dokázalo tohle Lego nějak pobavit. Jackieho Chana jsem viděl dvakrát po sobě a trošku mě mrzí, že o něm vím jak moc je vášnivým Číňanem. Tohle mě kdysi v době Police Story absolutně nezajímalo a na jeho kaskadérské estrády se mě tudíž koukalo lépe. Příští Lego pokud vznikne, tak zřejmě už pouze s minimálním rozpočtem. Nápady došly. 55%

• 4.1.2018  13:46

Čínská odpověď na Ramba, ve které nechávají sakra nebezpečného Jackieho pobíhat v lese kdesi v Severním Irsku, aby dostal z bývalého Bonda seznam teroristů, kteří způsobili smrt jeho dcery. Místy výborné a hodně netradiční role pro Chana. Film, přestože se jedná o čínskou práci na zakázku je až nebezpečně solidní a je vidět že to Čína se vstupem na Hollywoodský trh myslí smrtelně vážně. Martin Campbell vyloženě špatný film ani natočit neumí. 65%

• 2.1.2018  10:55

I akční ikony si musí čas od času od toho zabíjení odpočinout a třeba se na chvilku uklidit do školky. Arnold se tedy po návratu z Marsu, nebo spíše po jeho téměř vylidnění stal dobrovolně panem Kimblem a šel si s dětmi zablbnout do školky. V jeho představě školky, je jasné že z dětí chce mít vojáky, začne se s posilováním a disciplína je až na prvním místě. Aby ovšem zcela nezradil své oddané příznivce, scénář mu postavil do cesty jednoho pěkně slizkého záporáka s copánkem, jehož je potřeba zneškodnit. Policajt ze školky je přesně ten typ filmu, kterému leccos odpustíte, když na něj zrovna máte přesně tu správnou náladu. Děti kariéru Arnoldovi nepokazily jak jej před tímto filmem varovali jeho agenti. 60%

• 2.1.2018  10:46

Arnold v 80. letech ztvárnil velkou spoustu nezapomenutelných postav a vedle Terminátora, Conana, Dutche nebo Matrixe se tady objevil Ben Richards. Běžící muž mě společně se Špinavou dohodou v době WHSek minul. Tento "klenot" jsem si tedy užil až díky Novácké produkci. Bohužel jsem zjistil, že to jaksi není vončo. Running Man moc nefunguje. Knížka může být skvělá, ale i Arnold se ve své autobiografii vyznal z toho, že režisér Paul Michael Glasser neměl věci tak nějak pod kontrolou a výsledek není nikterak ohromující. Arnold si své uhraje. Kouří doutníky. Kosí protivníky a do toho trousí ty své hlášky. Neupírám filmu pokus o nadčasovost, ale spíše cítím hodně promrhaný potenciál výborné látky. Závěr z kategorie špatných. Protivníci mají spíše legrační kostýmy i dovednosti. 55%

• 2.1.2018  09:58

Můžu s klidem prohlásit, že Trojkou se to celé malinko podělalo, vlastně podobně jako u série Alien. Nechápejte mě špatně, pořád se fanoušek hrozně těší před každou kino premiérou a že to pro mě byl zážitek v roce 2003, ale jen po dokonalých prvních dvou dílech, už s odstupem si jaksi říkám, zda-li by Terminátor neměl raději odpočívat. Trojka šlape na brzdu poměrně dosti a tak po bombastické Dvojce, která se stala nesmrtelným etalonem a nedostižným dílem. Najednou zde máme záporačku, po které po letech neštěkne ani pes. John Connor vypadá jako někdo komu bylo v mládí nepěkně ubližováno nějakým oplzlým strýčkem a Claire Danes mnoho bodů taktéž neposbírá. No casting se prostě vůbec, ale vůbec nepovedl. Občasné vtípky naštěstí díky komediálnímu talentu Arnolda fungují. Jedna zajímavá honička s autojeřábem a vedle toho neexistující atmosféra. Koukat se na to pořád dá, ale .. Omlouvám se za možná nepěknou kritiku, ale je třeba se spíše maximálně soustředit na chystaný návrat Camerona a nechejme se překvapit co strejda Jim s touhle sérií provede. 70%

• 31.12.2017  10:45

Základem arénovek je fandit sympatickému hrdinovi a to tady bohužel nejde. Zcela zbytečná a neskutečně dlouhá bojovka. 15%

<< předchozí 1 2 3 4 28 56 83 110