Xmilden

Bad Mother Fucker

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113
    • 19.7.2018  11:56
    Tau (2018)

Tyhle malé sci-fíčka by měly mít alespoň nějakou šokující pointu. Tady toho divák na ploše 90 minut nejen že zase tolik neprožije, ale na závěr není ani ničím "navíc" odměněn. Herecké obsazení hodně slaboučké a Oldmanův hlas z počítače jsem zpočátku vůbec nepoznal. 40%

• 17.7.2018  11:50
    Kazišuci (2018)

U scény pití piva jsem prskal smíchy. Rozhodně ji považuju za jednu z nejsměšnějších v historii. Potom je ještě dobrá jedna sexuální hra v jistém domě, kde rodiče zůstanou sami a synátor se jde bavit na maturiťák. Kromě tohoto obsahují Kazišuci jen plno moralisticky předvídatelných trapáren. Díky nezdařenému dětskému castingu se druhé Prcičky ani náhodou nekonají ale na druhou stranu John Cena by se rozhodně v komediích dokázal živit poměrně s přehledem. Škoda, tohle potenciál mělo rozhodně větší než byl výsledek. 50%

• 16.7.2018  09:05

Přestože se mě to zpočátku kdovíjak nepozdávalo, musím přiznat že atmosféru beznaděje film dokázal prodat naprosto přesvědčivě, podobně jako kdysi Blair Witch Project. Skutečně bych neměl problém postavy označit za skutečné. Ze scény kdy si žena nasedne do policejního auta a kamera sleduje její přicházející postupnou beznaděj, která se mění v hrůzu, když zjistím ke komu že si to přisedla, mě bude mrazit pěkně dlouho. 70%

• 16.7.2018  09:01
    Brubaker (1980)

Režisér slavného Frajera Luka se vydal do vězení pro změnu tentokráte s Redfordem a výsledek je opět výborný. Tentokráte se příběh zaměřuje na ty s puškami a obušky. Redford ztělesňuje postavu, které nelze jinak než fandit, protože jako buldok bourá prostředí korupce, špíny a bezdůvodného lynčování. Wakefield nám ukazuje v prvních okamžicích, jak drsný svět může být. Poslední scéna se neobejde bez slz. Jedna z nejlepších Redfordovek. 85%

• 14.7.2018  10:20

Ničím zajímavá blbinka, která nejvíce potěšila kvalitním dabingem. Toho Krytona v roli trenéra bylo příjemné slyšet. 40%

• 11.7.2018  07:16

Občas se vynoří film, kde by člověk takového malého šmejda nejradši vzal bejsbolkou po zátylku. Zpočátku to figurovalo na solidní horůrek aby přišel ve 30. minutě pro mě nečekaný zvrat, který film přenesl trošku jiného žánru šikany. Škoda, jakmile jsou postavy jen připoutány k židlím, ty možnosti nápadů pochopitelně trošku docházejí. Musím, ale uznat že to měl ten malej šulda dobře připravené. 65%

• 10.7.2018  12:29

Hodně markantní zhoršení už tak z minula slabší úrovně. Tam kde minulý díl ještě dokázal i přes chabý děj a nesympatické postavy zaujmout, tam Poslední rytíř dotáhl vše k naprosté "dokonalosti." Přestože jsem si sjel předchozí díly a například 1 a 3 bych označil za dosti povedené, tak 5 absolutně nestačí a považuji ji za naprostou ztrátu času. Jasně vzniklo nám tady 5 dílů za 10 let a jen těžko se u těchto dvou a půl hodinových kolosů hledá prostor pro originalitu, ale Poslední rytíř je už nebetyčně hloupoučký a skoro bych řekl že trpí senilitou vinou svého tvůrce, který se absolutně vyčerpal a došly nápady. Takže se dějově ocitáme v prostředí kolem rytířů kulatého stolu ve starodávné Anglii. Sledujeme nalitého Merlina, kterak jde prosit Transformery aby pomohly jeho armádě proti Sasům. Optimus letí se vypořádat se svými stvořiteli a na Zemi zuří boj lidí proti robotům. Do toho všeho dostává roli Anthony Hopkins a své si ke všemu řekne Agent Simmons, toho času na Kubě. Pokud si myslíte že tohle už přeci nemůže nikoho zajímat, tak ...máte naprostou pravdu. První díl je příjemná rodinná zábava, dvojka je dobrodružná, trojka trošku konspirační a naposledy aspoň trošku zábavná. Čtyřka sází alespoň na jednu zajímavou akci, Lockdowna a na konci příjdou i Dinosauři. Pětka do guláše přihodí i legendu o Merlinovi a jsem upřímně rád že pohořela i v kinech a my si nějakou dobu od Transformerů odpočineme. Protože s tímhle tempem by 6. díl byl čiré zlo. Vykrádání hlášek jako Say hello to my friend a jiných trapáren mě už přestalo bavit. Megatrone třeba se ještě někdy potkáme, ale doufejme že to jen tak znovu nebude. 30%

• 6.7.2018  16:56

Tak a přece jen se nepromění se ve zlato vše v čem účinkuje Dwayne Johnson. Nezachránil Pobřežní hlídku a Rampage je sračka s ním i bez něj. Podobné "skutečně monstr" filmy nějak neodsuzuju, protože je ve mě obsažen občas ten malý kluk co se rád koukne na nějakou tu mega demolici a mega pumelici kdy třeba obří gorila praští ještě většího krokodýla kusem mostu. Proč zrovna tenhle film není tak dobrý jako Transformers nebo Pacific Rim je prostý. Peyton není Bay ani del Torro. V mých očích je to s bídou třetiligový režisér, který neznámo proč dostává do pracek veliké rozpočty. San Andreas se mě nelíbilo. Tohle se mě líbí o trošku víc, ale jen díky lepšímu castingu a atraktivnímu tématu. Taky si to občas umí ze se sebe trošku vystřelit. Nicméně povedený film, který bych měl někomu doporučit to není ani náhodou. 50%

• 4.7.2018  16:29

Zajímavý doplněk k Somálské pirátské problematice. Hlavní hrdina odtáhne snímek na svých bedrech zcela sám. Al Pacino se zde téměř nevyskytuje. Jsem rád že podobné snímky vznikají, protože ani 100 snímků, které jdou každý rok do kin neobsahuje tolik zajímavých informací o určitém státu světa. 60%

• 4.7.2018  08:19

Soderbergh mě opět nezklamal a více podobných filmů, kde se divák bojí o postavy a kde dopředu není vůbec nic jistého. Spolu s Invitation další důkaz toho, že na tyhle filmy se musí zkrátka takříkajíc od lesa. A když má tvůrce pod čepicí a ještě to celé zvládne natočit za 10 dní na svůj mobil. Tak tady už vyloženě musím zatleskat. Herecky byla hlavní postava naprosto boží a Joshua Leonard představuje jednu z nejděsivějších novodobých postav. 80%

• 4.7.2018  08:14

Pokud byla před třema rokama Čtyřka nepřiznaným remakem Jedničky, tak Pětka zase hodně opisovala u Dvojky. Vyvstává tedy otázka zda-li je nutné točit znovu filmy, které jsme už svým způsobem jednou viděli a možná že v lepším balení. Pokud se zeptáte producentů, ti by poskytli jednoznačnou odpověď a to rozhodné ANO. Diváci do kin chodí na dinosaury jako urvaní, přestože tedy v sále kde jsem byl já bylo jen pár jedinců. Film samotný není zase takové zlo za jaké jsem jej dopředu považoval. Sice záporáky není těžké odhadnout, ale směřování série vlastně podobným směrem jako je nová Opičí trilogie se mě zrovna dvakrát nelíbí. Kdo vyloženě potěší je Jehňátkovský Ted Levine. Méně už však naši staří známí z minula Pratt s Howardkou. Dvakrát se mě sice dojetím sevřelo hrdlo, ale nic to nemění na faktu že minule to bylo lepší a kdysi ještě dávno předtím to bylo mnohem lepší. 60%

• 1.7.2018  20:12
    Hangman (2017)

Městečko Monroe terorizuje vrah, který věší své oběti. A na stopu se mu vydává skoro osmdesátiletý Al Pacino. Ano, chápu, spousta zaměstnavatelů má problém s tím kde sehnat schopné lidi, ale Pacino by se klidně už na odpočinek vydat mohl. Místo toho ho Lionsgate vytahuje z rakve. 40%

• 29.6.2018  08:27

Abych se takhle moc bál o postavy se mě u hororu dlouho nestalo. Visel jsem jim po většinu filmu na rtech a trnul aby náhodou nevydaly ani hlásku nebo snad výkřik. Závěr přišel tak akorát a ode mě velká pochvala za částečnou originalitu snímku a ukázkové tempo. Přestože to hororové zase tolik nebylo, takové napínáky si určitě nechám velmi rád líbit. 75%

• 29.6.2018  07:34

Podobné boje o přežití mám rád, škoda že jsem zpočátku měl v postavách hrozný zmanek a jen horko těžko jsem si hledal k neznámým hercům nějaký vztah. Cageovi se povedlo trošku se odlišit od svých v posledních letech obvyklých postav a přestože byl film, na zvyklosti válečných filmů, natočen s menším rozpočtem, výsledek není zase tak hrozivý jak jsem se dopředu obával. 45%

• 29.6.2018  06:36
    P.Ě.S.T. (1978)

Stallone neučinil zrovna dvakrát šťastné rozhodnutí, kdy plný sebevědomí, které získal po svém průlomovém Rockym se vydal směrek charakterní role a ztvárnil šéfa odborů. Občas zajímavější, ale po většinu času nudné drama. Jeden ze zbytečnějších kousknů ve filmografii Slye. 40%

• 25.6.2018  07:05

Balada o Danny Greenovi si u mě vyžádá ještě jednu reprízu. Docela se mě to i přes nízký rozpočet, který na filmu je vidět líbilo. Ve filmu se kolem hlavního hrdiny motá spousta známějších jmen z minulosti a závěrečný bombonek nám dodá Robert Davi. 65%

• 25.6.2018  07:01
    211 (2018)

Tenhle Cage mě velmi příjemně překvapil. Nekompromisní béčko, které mě poskytlo větší zážitek než zdejší hodnocení naznačuje. Bankovní lupiči se s tím moc nemažou a výsledkem je spousta mrtvých a vystřílených zásobníků. Zapomněl jsem se podívat zda-li se to celé netočilo v Rumunsku či byl dovezen z této země jen komparz. 50%

• 22.6.2018  12:31

Druhý díl je plus mínus tak nějak na podobné úrovni jako jednička. V nečem lepší a v něčem horší. Příběh se vyvíjí logičtějším směrem ale hlavně zpočátku akce vypadá hrozně špatně. Angelina se poučila a dává do své role tentokráte emoce navíc. Burler nahradil Craiga. K čertu s tím dvojka mě příjde o něco sympatičtější, hlavně díky závěru. 45%

• 18.6.2018  09:22

Co jsem viděl z filmů v poslední krátké době bych si mohl opět na Čínu stěžovat, ale kašlu na to. Můj problém že na tyhle filmy, které vznikají za pomoci peněz ze země s velkou zdí vznikají, čumím. První díl je pro mě nedoceněnou monster zábavou, kterou se del Toro přesně trefil do mého vkusu. Původní Pacific Rim prostě můžu. Míra mezi zábavou, trapností, hrdinstvím a akcí je zde namixována v naprosto dokonalém poměru. Přestože film ekonomickou díru do světa neudělal, líbil se v Číně. Výsledek Dvojky? Je to blbé, trapné s horším príběhem, včetně mnohem slabších herců, kteří nemají ani správnou dávku charismatu. Navíc někoho napadlo razantně omladit sestavu. Prosím třetím dílem už bych diváky netrestal. 40%

• 17.6.2018  21:42

"A tyhle filmy vám poradil pane Stallone kdo?" Neříkej Sylvestře, že jsi byl na pivko se Seagalem a ten ti ukázal jak vydělávat peníze v akčním žánru i po sedmdesátce. Druhý Plán útěku by udělal nejlíp kdyby vůbec nevzniknul, protože radost nedělá opravdu nikomu. Pro Stallonovy fanoušky nepříjemné zjištění, že by se mohl zaplést do rumunských průserových "céček". Závěr bohužel ukázal jistou možnost případného třetího dílu, ale lobuji za jeho nevznik. 20%

• 14.6.2018  08:40

Původní Lara Croft dostává od té nové škaredě nasekáno. Angelina je nesympatická a hrát rozhodně neumí (přesto v té době byla jakousi logickou volbou pro tuto roli). Její šatník je spíše trapný. Běhat po zimní Sibiři s rozeplou bundou může jen blbec. Craig je nevyužitý a i záporák Iain Glen toho mohl ukázat mnohem více. Simon West měl štěstí na jeden Con Air a od té doby toho moc nepředvedl. Nepochopil jsem jak se vůbec výprava nasměřovala k druhé části trojůhelníku, připadalo mě jakoby ve filmu minimálně 10 minut chybělo. 40%

• 12.6.2018  11:35
    Tomb Raider (2018)

Nová Lara Croft je hodně fajn a svou předchůdkyni strká snadno do kapsy. Akce je zcela určitě lepší, honičky svižnější a výborně sestříhané a Alicii bych z fleku označil za momentálně číslo 1 co se týče ženské části žebříčku. Díky Vikander je novější Lara mnohem méně prošpikována sexepílem, nevyžívá se v ukazování svého šatníku a sází se nejvíc na opravdové dobrodružství ve stylu Indiana Jonese a jak dobře všichni víme, těchto filmů není nikdy dost. Každý trošku kvalitnější přírůstek je okamžitě vynesen do nebes. Jsem za podobný film moc rád. Hlavní hrdinka pořád někam a před něčím utíká a snímek poprvé zpomalí až někdy po hodince, aby závěrečných 30 minutek doklepl ve stylu Poslední křížové výpravy. Obsazení ok, režisér mě moc neříká, ale úlohu zvládl. Warneři potěšili spuštěním této série a určitě bych ocenil i pokračování. 70%

• 11.6.2018  07:12

Jednou takhle jako vždycky si sedli producenti na pivko a přemýšleli jaké pokračování by natočili. Žánr? No přeci horor. Není potřeba platit známé herce, záporáky schováme pod masky a navíc je to extrémně levné a prakticky vždy si na sebe nejen vydělá, ale hodí to slušný peníz do kapsy i tvůrcům. Druhý díl solidně průměrného Strangers je naprosto zbytečná podívaná, která dokáže děsit tak leda svou drzostí že vůbec vznikla a hlavně záporáci (jsou z masa a kostí) spoléhají nejvíc na to že se hlavní postavy neumějí prakticky bránit. Hlavní hrdinka je otravná natolik, že jsem si přál její skon už od 5. minuty. Rating R by bylo možné navíc ždímat o hodně více. Jediná vizuálně povedenější scéna je bazén. Další věcí je samotné ubytování v pofiderně vypadajícím kempu. Trojku už opravdu netočit. PS: Alespoň že je tady připomenuto solidní množství hitparádovek. 40%

• 10.6.2018  07:20

Rob Cohen má na svědomí hodně hloupé filmy a Hurricane Heist (časem český distributor snímek přejmenuje nějakým zajímavým titulem) z této škatulky neuhýbá ani o milimetr. Scénář smíchal povedený Twister s méně povedenou Povodní. Přestože zde hrají poměrně zajímaví herci, jejich postavy bych stěží označil za sympatické. Hláškuje se jako o život, ale akce je nevěrohodná a lidé se tady chovají jako naprostí dementi. Závěrečný úprk kamiónů absolutně vládne. I přes všechny uvedené zápory bych tohle celé za nudu neoznačil. 40%

• 4.6.2018  12:43
    Nikdys nebyl (2017)

Pokud se nějaký herec malinko blíží svým perfekcionismem k Day-Lewisovi je to Joaquin Phoenix. Tím neříkám že se jedná o srovnatelně kvalitního herce. Spíše vidím jako přínos fakt, že se dokáže poměrně přesvědčivě vizuálně měnit pro potřeby postavy. Tady si tvůrci vzpomněli na DeNirova Taxikáře a usoudili že je ten správý čas, aby přišli s postavou tichého zabijáka, který je dosti podivínský, ale když před něj položíte úkol vybílit dům od neřádů a zachránit dítě, vždy obstojí. Nikdys nebyl má stopáž naštěstí tak akorát, aby příliš nenudil, protože místy se pokouší o art. Nejvíce samozřejmě baví násilné scény a pochopitelně scény kde se mluví, kterých ovšem mnoho není. 50%

• 31.5.2018  07:08

Kersey se vrátil a jelikož Bronson už umřel, dostal tentokráte postavu do péče Willis. Zatímco v originále divák tušil že udělaný Bronson na to rozhodně má a musel hrát zpočátku přemýšlivého blbečka s brýlema, který poté vzal spravedlnost do svých rukou. Přerod aktuálního doktora Willise v zabijáka Willise moc uvěřitelný není. O nějaký průser se nejedná a i v tomhle filmu existuje určitá hierarchie, po které náš hrdina se zbraní stoupá, aby v závěru vystoupil na bájný Olymp a zahlásil že má splněno. Nebo spíše možná prozatím splněno? Uvidíme. Každopádně podle posledního záběru je jasné že si Willis po delší době účinkování ve filmu užil a nepodává svůj v poslední době obvyklý znuděný výkon. Mrtvých šmejdů: 8. 60% za nostalgii.

• 29.5.2018  13:13

Při sledování jsem nestačil žasnout nad tím jak jdou celé Star Wars hrozně rychle do kopru. Určitě bych se neoznačil za nějakého hardcore fanouška ani původních Star Wars ani těch pozdějších prequelových dílů, ale čas od času si všechny díly jen tak sjedu, protože je považuji za hodně povedenou fantasy sérii. Abramsova Sedmička se mě navíc hodně líbila. A když jsem si ji dával předevčírem znovu, musím znovu spokojeně uznat že je v ní kouzlo Star Wars jednoznačně obsaženo mírou vrchovatou a můžeme se samozřejmě přít o to jak moc a kolik vykrádá původní trilogii. Jenže potom se ke mě dostala Osmička. Nebudu nikomu lhát. Tohle se mě nelíbí. Nelíbí se mě směřování celého univerza. Nelíbí se mě pochlebování Číně. První kdo hrdinsky umře je Číňanka. Nová chrabrá postava, se kterou se v Last Jedi seznamíme je opět z té samé země za Velikou zdí. Roque One byl průser, ale dalo se to snést, protože kdo bude chtít může tento samostatně působící film klidně vynechat. Což bohužel nejde u Osmičky. Už od začátku je jasné, že tvůrci absolutně nevědí kudy a kam se vydat v rámci série. Děj je podivný, nikam neposouvající a staří známí tentokráte nedokáží sérii zachránit před zkázou, která klepe na dveře. Mišmaš scének, které dokonce v jednu chvíli připomenou Bondovku se mě přímo hnusil. Nepobral jsem to, nelíbilo se mi to a jsem opravdu hodně zklamán z inovací, které Rian Johnson rozjel. Jako regulérní Star Wars mě to moc nepřipadalo a z přijetí Hana Sola je jasné, že série po sobě už teď zanechává 1 povedený a 3 špatné díly. Což by si o Vánocích 2015 neuměl nikdo představit. 50%

• 29.5.2018  12:59
    Annihilation (2018)

Tohle se hodně těžko dá uchopit, ale zase se jedná po dlouhé době o sci-fi, které mě připomnělo časy kdy jsem vědeckofantastickou literaturu hltal ve dne v noci. Přeci jen ono obsažené tajemno a dobrodružná výprava do místa, které se po dopadu meteoritu na Zemi rozpíná a pohlcuje původní ekosystém a hrozí že lidstvo bude proti němu zcela bezbranné. Zkrátka první polovina je ukázkově atmosferická a ani u druhé Garlandova filmu nehrozí, že by si jej divák zaměnil za 99% běžné Hollywoodské produkce. 70%

• 28.5.2018  14:05
    Identita (2003)

Z filmů, které obsahují nečekané zvraty je ten zde obsažený sice dost nečekaný, ale taky spíše trapnější. Hra na to KDO JE VRAH se dá hrát i mnohem lépe. Nechápu až tak moc vysoké hodnocení. Mangold má na svědomí i povedenější kousky. 50%

• 26.5.2018  11:53

Film u kterého se budou citlivé maminky zmítat blahem, zatímco muži ho bez újmy na zdraví přežijí. Nemám potřebu vidět někdy znovu. 60%

<< předchozí 1 2 3 4 29 57 85 113