Policejní jednotka v barvách (1982) (seriál)

První dva díly Bláznivých střel jsou určitě lepší, nicméně tady je taky pěkná řádka vychytávek. Například čistič bot, který ví úplně vše a o všem. Leslie Nielsen v těch letech na poli parodie neměl konkurenci a určitě vřele doporučuju každému, kdo jej má rád, aby kouknul na tohle. 80%

Alpha Dog (2006)

Občas mírně kritizovaná Cassavetesova režie mě vyhovuje hlavně díky silným příběhům. Přestože zde mě nejvíce zamrzel fakt, že Ben Foster nedostal daleko větší prostor. Ten člověk je prostě magor! V dobrém slova smyslu. Každou svou scénu neuvěřitelně nakopl a podívá jeden ze svých mnoha přesvědčivých výkonů. Koneckonců přes počáteční pochyby svou roli v pohodě zvládne i Justin. Na tyhle naivní kluky je zkrátka radost pohledět. 75%

Díra u Hanušovic (2014)

49% beru jako důkaz toho že lidé se stále ještě nenaučili akceptovat současnou tvorbu, která k mému úžasu, často není vůbec špatná. Krobot sehnal hooodně kvalitní tým herců a k jeho cti slouží například fakt, že moje otázka těsně před koncem zněla "Není tohle Vilhelmová?". Herci předvádějí milimetrově přesné výkony a hrají postavy tak jak jsou na papíře napsané. 70%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Po třetí repríze jednoznačně film, který posílá Transformery do druhé ligy. Ikonická scéna je hlavně scéna kdy Gypsy Danger táhne po ulici loď. Přestože v době kdy jsem na tomhle seděl v kině mě film ani trošku nenadchnul, tak nyní se jedná o téměř přesný opak. Úžasná oddechovka a moc se těším na slibovaný druhý díl. 80%

Chlapectví (2014)

Dá se věrohodně zachytit stárnutí na filmovém plátně než jak to dokázal Richard Linklater a to v projektu na kterém pracoval 12 let se stále stejnými herci? Klobouk dolů, protože film působí dějově naprosto dokonale a zcela uvěřitelně. Prostě divák sleduje dospívání jednoho trošku zvláštního kluka. Nejvíce mě bavily kromě krásného (ne)konce scény s věčně opilým Billem, který se stal na nějaký čas otčímem. 75%

Avengers: Age of Ultron (2015)

Při první projekci jsem vyloženě trpěl. Nicméně byla by velká chyba Avengers odepisovat. Dvojka se mě ve své podstatě líbí možná i více než nepřekvapivá Jednička. V prvním díle se museli pořád všichni mydlit, aby si navzájem poměřovali své pohlaví kdo je lepší. Dvojka nabízí spolupracující tým, ve kterém začínají probleskovat první spory. Hlavně tedy co se týče zrodu Visiona. Parádní je souboj Hulka s Hulkbusterem. Zajímavou postavou je v menší roli Andy Serkis. 80%

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Severský humor já prostě můžu. Zpočátku mě vyrušovaly vzpomínky staříka na věci dávno minulé, nicméně nejvíce jsem se nasmál při Allanově snaze vysvětlit svůj plán útěku bratrovi Alberta Einsteina z ruského gulagu. Prozradím jen že to trvalo rok a ukázalo se to jako krajně nemožné. Film má několik hlušších míst, na druhou stranu věřím že knížka musí být skvělá a film má obrovský potenciál dalších projekcí. 70%

Oblečen na zabíjení (1980)

Často Cronenbergovsky úchylné, nicméně ve spoustě scén patřičně napínavé. Navíc svou službu poměrně hodně špatnému scénáři dělá nadstandartní kamera. Michael Caine pro mě v 80. a vlastně ani v 70. letech nic neznamenal. Oblíbil jsem si jej jako herce až hlavně v současnosti. Nancy Allen se do toho nebojí šlápnout a film je kromě krve našlapaný i erotikou. Zkrátka takový erotický hororový thriller. De Palma nikdy nebude Scorsese, ale svůj jasně daný rukopis má. 70%

2001: Vesmírná odysea (1968)

Místy určitě by to chtělo více krátit. Jeden z minima Kubricků, který mě nezdemoloval. 2001, u mě nejvíce fungovala svou první projekcí. Druhá a poslední třetí jen potvrdily že vedle geniálních scén, zde stojí také ty méně silné. Přesto pozoruhodný film, který se zcela jednoznačně může honosit titulem KULT. 80%

Jakubův žebřík (1990)

Musím poděkovat J.Roseovi z Crazydiamondu, který píše o filmech neuvěřitelně poutavě. V jednom článku rozebírá právě Jakubův žebřík. U tohoto snímku platí známá Hartlova věta (Z Vesničko má středisková) ..."a konec? Konec je úplně nejlepší. V žádném případě neodcházej před koncem." Tady by to sedělo naprosto přesně. Celý film je směsicí divnoty, hnusu a neuspořádaného zmateného děje. Hlavní postavě se dějí dosti zvláštní věci, aby nám závěr dal konečně odpověď! I když dal? No já myslím že ano :) Jacob's Ladder je hodně nepříjemnou pilulkou, kterou ovšem z hlavy člověk jen tak nedostane. 75%