Medená veža (1970)

Slovenský velkofilm z krásného prostředí Vysokých Tater. Vřele doporučuju. Nerozumím tomu, že na Slovensku vzniklo něco takového a mělo to bylo po celou dobu ukryto. Děkuji chlapcům z Moviezone, že mě film naservírovali až pod čumák. 85%

Bullet Train (2022)

Proč je Bullet Train peckoidní? Protože Brad Pitt, ten člověk má prostě charisma jako kráva a co je nejdůležitější, tak prostě je to neskutečnej sympoš. Celkově casting na jedničku. Pokud Aaron Taylor-Johnson nedostane příštího Bonda budu fakt smutnej. David Leitch vzal hodně vymazlenou akční předlohu a opět nezklamal. Už minulosti třeba vyloženě potěšil druhým Deadpoolem, ale potvrzovat kvality je vždy těžší než jednou překvapit. Možná nejzábavnější film roku 2022 a to se prostě počítá. 85%

Nejhorší člověk na světě (2021)

Kdepak mí Seveřané mě rozumí, přesně takový typ filmu jsem potřeboval. Stěží bych uvěřil, že hlavní hrdinka je vůbec herečka, ona totiž vůbec nehraje, ona prostě existuje a je maximálně přirozená. Nevěřím jestli se velmi brzo neobjeví v Hollywoodu, pro mě jednoznačně nejlepší ženský výkon roku. Nicméně kdo z nás by se v příběhu aspoň na chvilku nepoznal. 85%

Mechanický pomeranč (1971)

Kubrick znásilnil klasiku Singing in the Rain aneb Mechanický pomeranč je absolutně nepřípustné pouštět svým rodičům. Kubrick tímto filmem završil své různé experimenty a pak už následoval jeden skvost za druhým. 85%

Třináct životů (2022)

Možná nejtěžší a nejstatečnější záchranná akce co jsem měl možnost kdy sledovat. Ron Howard zase jednou dokazuje že točit skvělé zážitky ještě rozhodně nezapomněl. O herecké výkony zde skutečně nejde a jako hlavní padouch se zde objevuje počasí. Určitě jasný adept na na film roku. 100%

Kdo seje vítr (1960)

Soudní dramata já rozhodně můžu! Stanley Kramer je pro mě velikánem světové režie a ve velmi krátké době jsem slupnul jako malinu už jeho třetí kousek a musím říct, že jsem si vysloveně pošmáknul. Spencer Tracy a proti němu Fredric March, je učiněná radost sledovat jejich souboj před ctihodným plukovníkem Potterem. 90%

Psycho (1960)

Praotec všech slasherů. Ve filmu se v jedné z hlavních rolí vyskytuje postava Sama Loomise, Carpenter (Halloween) byl zřejmě velkým fandou. Zpočátku se buduje napětí, aby ve druhé půlce film držel pedál až na podlaze. Na svou dobu tedy řádně napínavé. A samozřejmě jeden z nejvyžívnějších filmových zvratů všech dob. 90%

Monty Pythonův smysl života (1983)

Dlouho se tenhle Cirkus rozjíždí, ale skvělá zábava nakonec stejně dorazí, ostatně jako vždycky. John Cleese nám předvede jak by mohla vypadat výuka, pak se podíváme na bojiště, ukousnutá noha tygrem není zase tak velký problém a samozřejmě je zde tolik propíraná nechutná scéna z restaurace. Určitě ne tak skvělé jako Svatý Grál, ani dějové jako Brian, přesto jsou to Pythoni. PS: Galaxy Song. 85%

Psanci (2021)

Skvělá retro záležitost z Katalánska. Kdo neviděl, měl by urychleně napravit. Já z filmu jen těžko dokázal odtrhnout oči a nebyla za tím zdaleka jen krásná Begoňa Vargas. Ve filmu zazní dokonalá.... The Michael Zager Band - Let's All Chant (1978). Pro mě zatím nejlepší Netflix záležitost ever. 100%

Selhání vyloučeno (1964)

V době trvající války na Ukrajině je tento snímek mnohem aktuálnější než v posledních zhruba 30 letech. Selhání vyloučeno jen potvrzuje status Sidneyho Lumeta jako velikána světového filmu a navíc se zde objevuje mladý J.R. S blížícím se závěrem film neustále stupňuje tlak takovým způsobem, že divákovi padá čelist na zem. Jaderná apokalypsa je v tomhle snímku přímo hmatatelná! 85%