Birdman (2014)

aneb co vše musí vyhaslí herci absolvovat, aby si jich ještě někdo všimnul. Keatona i Nortona považuji oba za herce, kteří mě sice nikdy nezklamali, nicméně se o nich nedá říct že se momentálně těší obrovské popularitě. Což je samozřejmě velká chyba, protože oba jsou to vynikající herci. Hlavně tedy Norton dokazuje svou genialitu po většinu času kdy dostává prostor. Birdman je místy hodně solidní psycho, kamera nedává odpočinout a za střihaře vlastně ušetřili. Iňarritu mě minulým filmem hodně zklamal. Birdmanem se vrací ovšem zpátky do sedla. 80%

Black and White (2014)

Kevin Costner herecky táhne tuhle rachotinu. Hlavně díky němu se na tohle částečně soudní drama dá vcelku bezbolestně kouknout. Trošku jsem čekal malinko jiné vyústění, ale film svůj účel splnil a rozhodně se mě líbil snad i trošku více než děsně zprofanovaný a na oscarovou pilu tlačící Help. 60%

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Přestože ve své podstatě postava Nilse ke konci prakticky z příběhu víceméně mizí na úkor skvělého Bruno Ganze v roli srbského Papa, tak to vůbec nevadí. Na film se kouká parádně. Norské filmy mě baví stále víc a mě mrzí že Češi přestože mají v roce 2015 k dispozici vlastně stejné technologie jako zbytek světa nedokáží disponovat takhle talentovanými filmaři. Pro mě největší tahák ve filmu představuje Pal Sverre Hagen, který mě zaujal už v Kon-Tiki a tady jen potvrzuje že po něm co nevidět sáhne Hollywood. Hlavní roli zasněžená krajina a úžasný vizuál. Bravo! 75%

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Nepochopil jsem distributory! 90% filmu je Winter Soldier nejzajímavější postavou široko daleko, tajemný žoldák, zdánlivě nezastavitelný. Výsledek: Film jde místo pod názvem Zimní voják do kina jako Návrat prvního Avengera. Mnohem údernější by bylo zachovat Winter Soldier v českém názvu filmu, ale jinak spokojenost. Pro mě nejzajímavější a nejlepší postava z celých Avengers. Thorův vesmír mě moc nezajímá. Iron Man je příliš velký sebestředný machr. Black Widow a určitě ne Hawkey by své solovky moc neutáhli. Hulk svou šanci několikrát už propásl. Kdepak Captain America je prostě bijec. Navíc se povedlo nalákat Roberta Redforda. Chválím zcela určitě akci, která dokáže nejen skvěle gradovat, ale je zároveň logická, navazující. Abych vysvětlil Nick Fury uprchne před Winter Soldierem jen na chvilku, tak to má zkrátka být. Scény jsou prostě řádně dohrávány. A tak se mě to přesně líbí. Žádný efekt, ale účel. Potřebuju někoho sejmout, jdu po něm a chci jej dostat do nejdříve. Ukazuje se že právě série s Kapitánem bude to co potáhne celý universe Avengers vždy kupředu. 85%

Cesta (2014)

Překvapení se nekoná a povedených úvodních 12 minut samozřejmě k lepšímu dojmu nestačí. Mad Max je zkrátka jen jeden. Malinko jsem čekal, že by se mohlo povést to dávné kouzlo znovu oživit, ale marně. Guy Pearce jistě předvádí působivý výkon, jenže mě tenhle Tulák zase tolik nesedl. Přitom potenciál rozhodně měl. 40%

Cesta naděje (2014)

Nenechte se zmást mým nízkým hodnocením. Russell Crowe jako režisér příště zcela určitě obstojí. Je vidět že zajímavou scénu vykouzlit umí. Tohle bohužel jako celek nefunguje. Špatně napsané a neumí se to rozhodnout čím by film chtěl v příštích minutách vlastně být. Příště to výjde, Russelle. 30%

Cesta za pomstou (2014)

Radím všem počkat si na závěrečnou scénu, už jsem skoro uvěřil, že tentokráte si Steven nevybral svou gáži v podobě osahávání krásné Rumunky, samozřemě stalo se. Steven je opět správně velkej a možná by se mohlo začít uvažovat o jeho startu v druhé Godzille. Těžko nazvat jeho výkon herectvím. V chystaném pokračování by prozměnu mohl spolupracovat se svým jednovaječným dvojčetem Petrem Novotným. Hvězdičku dávám jen opravdu za fakt, že jsem se více než půl filmu skvěle bavil hledáním nedostatků.

Co děláme v temnotách (2014)

Poměrně zábavný snímek, který formou dokumentu ukazuje co dělají třeba i takoví upíři po setmění. Jak vypadá jejich život, kam chodí za zábavou a jaký mají vztah mezi sebou, k lidem a k vlkodlakům. Snímku originalitu a vtip nemohu upřít, ale spíše si neumím představit, že bych si tohle pustil někdy znovu. Vlastně se jedná o takového Borata s hororovou tématikou. 65%

Co jsme komu udělali? (2014)

Hodnocení trošku nerozumím, vlastně je to stejné jako v málem oscarovém Help. Za téma rasismu se lidi nepřidávají automaticky hvězdičky navíc, jen proto že má lidstvo špatné svědomí. Přecejen se jedná o film jako takový. A když je to navíc komedie, která je mnohem více trapná než směšná a k tomu ještě špatně natočená, je určitě ten pádný důvod takové dílo nevelebit a udělat spravedlivé zhodnocení. To kdysi seriálová Helena byla oproti tomuhle paráda. 40%

Čarovný les (2014)

To se skoro ani nedá. Co nutí herce hrát v podobných filmech? Kouknul jsem kvůli Deppovi a zjistil že tady hraje 3 minuty, přitom plakáty na něj nestoudně lákají. S blížícím se koncem už film totálně nedává smysl a režisér je posledním člověkem, kterému by tohle mělo vadit, hlavně když dostal svůj tučný šek. 20%