Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Tenhle Saw ukazuje i trošku jinou polohu a čas, kdy trávíme s budoucími oběťmi během pastí se smrskl na úplné minimum. Místo toho sledujeme zmatené vyšetřování detektiva Rocka. Suverénně nejslabší příspěvek do už 9dílné série. A to i přesto že opět dorazili konečně trošku známější herci. Má cenu vůbec dále pokračovat? 20%

Stillwater (2021)

Obvykle škaredá Breslin trčí ve francouzském vězení a jedinou otázkou příběhu, tedy je zda-li oprávněně či nikoliv. Otec v roli Matta Damona za tímto účelem chodí po Marseille, aby dceři pomohl s dopadením skutečného vraha. Že to nebude jednoduché, když není zrovna 2x chytrý, neumí francouzsky a chová se jako slon v porcelánu? Osud mu přihraje do cesty nesmírně sympatickou Camille Cottin. Jak s touto životní šancí on sám naloží? Nebudu vám lhát, o nějaký zázračný film se rozhodně nejedná. Damon se snaží hrát trošku jinak než jsme u něj zvyklí a kdyby někdo z filmu vystřihnul minimálně 20 minut, mohlo to být určitě lepší. Jenže... V hlavě mi po tomhle utkví nejvíce fakt, že Američani zde jsou zkrátka za sebestředné a amorální hovada, které možná na konci čeká i nějaká ta (pro mě nezasloužená) odměna. A osoba která to celé zpískala? Tu nechají na závěr zálibně se koukat na svou pěknou zahradu v teple domova. Home sweet home alias Lhát je v pohodě. 60%

The Tragedy of Macbeth (2021)

Shakespeare na filmovém pásu mě nikdy nebavil a možná by mě nebavil ani v divadle. Přiznávám snímku umělecké kvality stejně jako herecké výkony, ale zbytek jde mimo mě. 35%

Ubal a zmiz (2021)

Příjemný bonus pro českou tvorbu. Člověk si tady jaksi zvykl, že zde pořád dokola jak na běžícím pásu vznikají romantické komedie nevalné kvality. Takže jsem rozhodně uvítal, když se našel někdo kdo se rozhodl inspirovat u velikána britské gangsterky Guye Ritchieho. Musím uznat, že NAŠI si nepočínali úplně nejhůř a bylo příjemné sledovat vyšinutého policajta Hoffmana, jeho apatického koleho Leoše Nohu, charismatického Karla Dobrého nebo snad ústřední kamarádské trio. Scénář navíc není úplně blbý a potěší i hudba. Zkrátka taková mírně přestřelená záležitost, kterou sice člověk nemůže brát zcela vážně, ale u které se rozhodně nenudí a herci připomenou skutečnost slušného českého řemesla. 65%

Ulička přízraků (2021)

Guillermo del Toro začal točit trošku jinak. Více akademicky a přilákal slušnou řadu velkých ryb. Tentokráte vypráví příběh z prostředí mentalistů, šejdířů, cirkusáků, kdy vrcholem všeho je někdy více či méně obalamutit diváka. Bradley Cooper se ukazuje jako stále lepší a lepší herec. Ulička přízraků není rozhodně krátký film, ale je to z důvodu toho, že film je rozdělen na dvě poloviny. Ta první se mě líbila o chloupek víc. 70%

Val (2021)

Těch úseků, které se mě líbily je minimum, pár zajímavostí hlavně kolem natáčení filmů jako Top Gun, The Doors nebo Tombstone a pasáže spojených kolem Valova nynějšího zdravotního stavu. Jako herec mě určitě nevadil, zaslechl jsem že se s ním těžko pracuje. Když koukám na tento dokument minimálně musím konstatovat že se jedná o docela zvláštního člověka. Bohužel v dokumentu neutrefil tempo a délku. 40%

Válka zítřka (2021)

Překvapivě snesitelnější než jsem čekal. Chris Pratt není sice žádnej Tonda, ale tenhle trošku klon Na hraně zítřka/Světová válka Z mě docela bavil. Zpočátku tedy nic extra nefunguje, ale děj se pěkně posunuje stále kupředu, osud lidstva a postav mě jedno není a tvůrci nějaké vyložené chyby nedělají. Tedy až opět na tu příšernou délku, zkrátit úvod a po 15 minutách se mělo jít do akce. Stejně jsem si ze začátku filmu nic neodnesl. 70%

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Půjdu trošku proti proudu, ale mě se druhý díl líbil více než Jednička. Přichází Harrelson, velmi zajímavá postava. Záporák je daleko silnější než Venom. Samozřejmě přijít s něčím novým v komiksovém žánru by se rovnalo zázraku, ale u Venoma divák tak nějak očekávání nemá a velkým, alespoň pro mě plusem zůstává krátká stopáž. Než nějaké zbytečné odbočky a natahování scén, takhle je to občas fajn. Existují ambicióznější kousky, tady alespoň Hardy sype solidní hlášky. Film mě lezl prvních 20 minut krkem, ale ustál jsem to. 60%

Viník (2021)

Tenhle rýmejk má dva jasné nedostatky, zaprvé vznikl příliš brzo a za druhé jej natočil nudař Fuqua. Gyllenhaal se snaží prodat všechno co má na skladě a stejně to nebude nikdy stačit, protože v nějakém mimořádném filmu zkrátka nehraje. Raději si jdu znovu pustit originál. 50%

V obležení (2021)

Jeden z novodobých mistrů akčního řemesla Joe Carnahan i nadále drží zásadu, že po lepším snímku (Boss Level) následuje malinko slabší kousek. Akční prostředí tentokráte nacházíme na policejní stanici v Nevadě, kam se za každou cenu snaží dostat dva mazaní kriminálníci, kterým byste dobré úmysly vskutku nehádali. Když na stejnou stanici zavítá jeden pošahaný nájemný vrah je o zábavnou zápletku postaráno. Butler zase jednou dává vzpomenout, na své lepší časy. Oproti tomu Frank Grillo působí hodně nenápadným dojmem. Má to švih, má to zápletku, má to zajímavé postavy. Více z tématu zřejmě vytřískat ani nešlo. 60%