Xmilden

Bad Mother Fucker

1 2 3 4 5 6 7 29 58 86 114
    • 4.9.2017  10:51
    Mumie (2017)

Daleko větší problém než v režisérovi vidím hlavně v budování celého Dark Universe. Snímky by mohly být určitě zajímavé, kdybychom ovšem na místo poctivého hororu nedostali dobrodružnou akčňárnu. Rozumějte mi, většina z nás by opravdu spíše ocenila ani ne tak hororovou atmosféru jako spíše poctivý horor u kterého člověk prožije nejednu krušnou chvilku. Takhle vlastně sledujeme něco co se snaží tvářit jako další Marvelovka, kdy je svět opět v ohrožení a aby se to celé nezvrtlo máme zde super tajnou organizaci, která na to všechno dohlíží. Před scénáristy tleskám, jak je onen nápad hrozně moc "originální". Za vše hovoří přístupnost od 12 let, tohle si zkrátka naše bájná monstra nezaslouží, aby se na nich přiživovaly fabriky a vyráběly neškodné dobrodružné jednohubky, které povedou dějově odnikud nikam. A navazovat na ně bude tak snadné v dalších pokračováních, protože konec příběhů nebude existovat. Herecká sestava obsahuje v Mumii všehovšudy 5 kousků. O zbytku není potřeba prakticky hovořit, protože ve filmu více postav snad nepromluví. Takže zde máme kolegu, krásnou buchtu, tajemného a zcela zbytečného Russella, zajímavou ale nevyužitou Sofii a v poslední řadě hvězdu první zářivosti a svítivosti samotného Tomina Kruše. Mumie je po stejně zoufalém a zbytečném Drákulovi jen další v zástupu filmů, na které si 14 dní po premiéře nikdo nevzpomene. Průměr všude kam se podíváš a ani ten hoch z kaskadérské rodiny na tom nic změnit nedokáže. 40%

• 22.2.2018  20:17

Dunkerk jinak aneb lekce dějepisu, která nemohla být snad ani nudnější. Snímek se zaměřuje pouze na období května 1940. Politikaření na anglické scéně, které vede k tomu že jsme svědky toho že více než 9/10 stopáže sledujeme různé formy Churchillových pochybností. Celé to začne být zajímavé až v momentu kdy Churchill vyrazí do metra. Potom na konci řekne onen památný proslov při kterém se dostavila i husina. Gary Oldman ztvárnil hlavní postavu na jedničku s hvězdičkou. Přesto si film ani kvůli jeho výkonu již znovu nepustím. 55%

• 14.4.2018  19:33

Muzikály snáším dobře. Zcela určitě bych si odtud vybral 3 silné songy, které si v budoucnu rád někdy poslechnu. Některé scény správně bombastické, přesto nedokážu udělit vyšší hodnocení. Něco mě zde chybělo. Nicméně v celkovém vyznění lepší a vyrovnanější než Bídníci. 65%

• 30.4.2018  14:10
    Nepřátelé (2017)

No to mě podržte, meditativní western. Vzhledem k vysokému hodnocení jsem očekával přeci jen mnohem větší kvalitu. Nevím jak moc oceňovat hereckou kvalitu Balea, když se tady téměř nemluví a sám herec předvádí stále dokola jednu až dvě mimiky po celý film. Samozřejmě jsem rád že si někdo znovu vzpomněl na Wese Studiho, ale minulé Cooperovy filmy mě sedly od dost více. 55%

• 4.6.2018  12:43
    Nikdys nebyl (2017)

Pokud se nějaký herec malinko blíží svým perfekcionismem k Day-Lewisovi je to Joaquin Phoenix. Tím neříkám že se jedná o srovnatelně kvalitního herce. Spíše vidím jako přínos fakt, že se dokáže poměrně přesvědčivě vizuálně měnit pro potřeby postavy. Tady si tvůrci vzpomněli na DeNirova Taxikáře a usoudili že je ten správý čas, aby přišli s postavou tichého zabijáka, který je dosti podivínský, ale když před něj položíte úkol vybílit dům od neřádů a zachránit dítě, vždy obstojí. Nikdys nebyl má stopáž naštěstí tak akorát, aby příliš nenudil, protože místy se pokouší o art. Nejvíce samozřejmě baví násilné scény a pochopitelně scény kde se mluví, kterých ovšem mnoho není. 50%

• 11.4.2018  11:43

Pítí točí prostě jinak než ostatní. Jeho filmy jsou podobně jako třeba Wese Andersona naprosto originálně točené a divák má tedy vždy naprostou jistotu, že skuteční umělci ještě nevymřeli. Co víc, přestože se absolutně nejedná o filmy pro širokou diváckou obec, i Nit z přízraků zavítala do kin. Proč vlastně sledovat pomalý a uhrančivý příběh s hudebním podkresem, který nevykazuje žádné emoce. Když už nic jiného, ve filmu hraje Daniel Day-Lewis a to je panečku sakra kanón. Pokud má být Phantom Thread jeho hereckou rozlučkou. Tak lepší zřejmě ani nemohla být. Kdykoliv Pan herec vstoupil na scénu dokonale si mě omotal kolem prstu a když do toho navíc ještě něco řekl nezbylo mi než se hluboce poklonit. 75%

• 4.10.2017  11:11
    Oklamaný (2017)

Takže už se nám tady remakůjí i filmy, které kdovíjakou stopu v historii nezaznamenaly a o horory se nejedná. To už to s tím Hollywoodem jde teda pěkně z kopce, když je líný i tvořit zajímavé scénáře. No ale budiž. Oklamaný verze o 46 let později je špatenka. Na co si jen vzpomenu je značně horší. Kdybych neviděl původní snímek, tak bych postavám jejich motivace asi jen hodně těžko uvěřil. Dopoledne se koukat na přesvědčivého Clinta a večer sáhnout po nevýrazném a slizkém Colinovi taky není nic z čeho by měl být divák navětvi. Ženské osazenstvo to odneslo nejméně. Nicole se snaží seč jí síly stačí, ale i její předchůdkyně mě do role seděla o malinko víc. Vrchol totáního zmaru přinášejí odfláknuté klíčové scény a to nejen závěrečná pointa, ale hlavně klíčová erotická scéna po které má následovat pád ze schodů. Prostě tuhle verzi určitě nebrat a ať si říká kdo chce co chce, Sofia není její tatínek ani náhodou. 35%

• 19.3.2018  12:15
    Paddington 2 (2017)

Kladné recenze rozhodně nelhaly. Druhý díl jde se zábavností ještě o kus dál než Jednička. Hugh Grant je obrovskou hereckou posilou a kdo oplakal neúčast Nicole Kidman, ten díky němu nebude určitě truchlit dlouho. Nejvtipnější scény nás čekají ve vězení. Anglická zábava jak se sluší a patří a hlavně přesně tak jak jí mám rád. Vrací se i Simon Farnaby, který tentokráte dělá strážného v muzeu a opět se u něj projeví slabost pro krásné ženy:) 85%

• 25.9.2017  09:16

Klidně prozradím, že nám tvůrci na závěr přichystali sešněrování s původní trilogií. Salazarova pomsta je o něco lepší než Na vlnách podivna a to hlavně z důvodu, že noví režiséři mají moře daleko lépe v oku a také se zde dočkáme i dvou (svatba a trezor) solidně vtipných scén. Vyjádřit se k tomu ostatnímu znamená, že zde probíhá jistá zápletka s kletbou, kterou může zlomit jen Trojzubec. O toto prolomení má zájem jistý Salazar a k tomu potřebuje Jackův kompas. Když jsem psal o sešněrování s původními díly, tak zde kromě malinko méně otravného Sparrowa hrají dcera jistého piráta a od Willa Turnera kluk. Zkrátka a dobře, jedná se o 5. díl a už je hodně znát, že nápady došly. Zamotávají se tedy rodinné vazby, oživují se mrtví a ruší se veškeré kletby, aby příště mohly vzniknout kletby pro změnu nové. Osobně už další pirátské dobrodrůžo nepotřebuju. Těch digitálních efektů je totiž už na mě prostě moc. 50%

• 28.8.2017  10:38

Škoda že tvůrci nezůstali u prvních minut a neměli jsme tedy možnost celou dobu sledovat shazování a sebeironizování celého fenoménu Baywatch, ke kterému jsem nikdy zase tolik nepřilnul, jako třeba k Beverly Hills. Myslel jsem si že ústřední herecké obsazení bude největším triumfem této komediální předělávky, ale zdálo se mi jakoby nebylo kde hrát. Jedna pitevní scéna rozhodně nestačí. Rovněž vidím problém ve spojení s Baywatch night. Zac Efron mě tentokráte tolik nezaujal a Dwayne Johnson si připisuje první vážnější zaškobrtnutí. 40%

• 13.8.2018  07:15
    Pomsta (2017)

Hodně stylově natočená Pomsta. Hlavní hrdinka přežije nemožné, její vrahové to schytávají tak, že stříká krev a od začátku jsem prostě tušil že tohle se mě do vkusu prostě trefilo. Pokud by to někoho zajímalo, tak Francouzi fakt ještě nevyměkli a umí na to pořád jít pěkně od podlahy. Krví se nešetří, Tarantíno občas probleskne, zpočátku se to nese na Refnově Driveu a tuhle Evropskou záležitost si nechám líbil klidně znovu. 75%

• 12.7.2017  08:41

Další Cage je samozřejmě opět kravina, ale díky ní jsem si uvědomil jak moc mě chybí na plátnech Don Johnson. Jeho advokát je lahůdkový. Zpočátku film působí skoro jako dovětek ke Con Air :) naštěstí jsou v podobném duchu pouze barové scény. 30%

• 22.6.2017  12:09

O tématice Power Rangers mě nebylo nic známo. Šokuje mě do jisté míry fakt, že je to vlastně celé úplně stejně pitomé jako dnešní komiksárny. Extrémní pokles kvality oproti například často vychvalovanému Marvelu jsem nezaznamenal. Přestože film není dokonalý a je to vlastně hodně dětská kravina, snaží se tvářit sebevědomě. Vlastně kdyby vznikl druhý díl ani by mě to nějak extra nevadilo. Jak jsem poznamenal, ročně vzniknou i nepovedenější komiksárny, taková Fantastic Four by mohla klidně i Rangerům závidět. 55%

• 11.9.2017  06:55

Výkřiky o tom jak Lasse zase zabral šponu a dal vzniknout parádnímu filmovému kousku bych doporučil zase umlčet. Ono to totiž zrovna moc slavné není a nebýt hrozného Dear John, bylo by Psí Poslání u mě považováno za nejslabší podívanou tohoto režiséra. Svůj vysoký podíl na tom má příběh, kdy nám rejža vnutí ne jedno psí skonání, ale hned 3. Film je rozčleněn do dvou příběhů a 2 kraťasů, které působí spíše nevhodně, protože se nacházejí zhruba uprostřed a notně narušují vyprávění hlavního příběhu. Z herecké sestavy je na tom suveréně nejlíp retrívr, zbytek hraje ořežtužku a například z hereckého výkonu Ethanova tatínka, který se snaží hrát alkoholika, se dělá člověku poměrně zle. Shrnul bych to celé zhruba tím, že zdejší procenta zcela určitě nesedí a objektivně se film pohybuje někde na úrovni 55%

• 15.11.2017  09:50

Povedených vztahových komedií není nikdy dost. Pokud se navíc nejedná o žánr přiblblé hollywoodské romantické rádoby komedie dokáže takový snímek i poměrně snadno přilákat mou pozornost. Tak se také stalo v příběhu Kumaila a Emily. Divák sleduje vyprávění, ve kterém to s těma muslimama nebude zase tak žhavé. Náš hrdina se musí vzbouřit proti zavedené pakistánské tradici dopředu sjednané svatby. Nejvíce se mě líbily scény, ve kterých je se svou rodinou a špatné nejsou ani ty s rodinnou Emily. Co je naopak na pěst jsou Stand up výstupy, které mě nikdy v životě nikde nebavily. Jedinou světlou vyjímku tvoří DeNirovka Král Komedie. Abych ovšem neodbíhal. Napnutý jsem byl až do konce, přestože stopáž byla, jak už tomu tak bývá v apatowkách, opět přestřelená. Hlavní hrdina je pořádný kus sympaťáka. Aby taky ne, když hraje sám sebe :) 75%

• 29.9.2017  18:38
    Přízrak (2017)

Podobné filmy určitě netočí kvůli divákovi jako jsem já. Snímek šel zcela mimo mě. 10% za člověka co byl více než 2/3 snímku schovaný pod prostěradlem.

• 23.7.2018  07:25

Skoro celý film jsem si myslel že tohle natočil Spike Lee a jak jsem později zjistil on to byl někdo jinej. Zhruba rozumím co tím tvůrci chtěli divákovi sdělit a Denzelovo herectví je naprosto v pořádku. Dokonce se zde vyskytuje i pro jednou opět sympatický Farrell, který doufám bude podobné výkony předvádět od teďka pořád. Co mě na filmu tedy vadí? Trošku délka, trošku zvolené téma, trošku podivínská postava, málo vypjatých momentů.... od všeho trošku. 55%

• 1.8.2017  07:34

U Osmičky platí, že sudý díl bývá slabší než lichý. Po našlapané 7 tady máme co do akce průměrnější pokračování, které opět sází na vylomeniny s autama, proti je tentokráte ponorka a Charlize Theron. Co do záporáka o něco lepší průměr. Chtělo to nějakého ultimátního bouchače, ale souboj s Kristoferem Hivjou se smrskne zhruba do 15 sekund. Z tohodle dílu mě toho zrovna moc v hlavě neutkvěje. Závěr snímku je natolik nostalgický, že se to dá odpustit snad jen v téhle sérii. Takže abych to shrnul. Vlastně se jedná o Bondovku s autama. Ti hoši se prostě musí všude dopravit autem. Pokud mě nějaká postava dostává, tak je to Mr. Nobody. Kurt Russell si ho neskutečně dává. Ta postava je pro tuhle sérii neskutečná výhra a díky ní věřím že se série Fast and Furious stane vlastně nesmrtelnou a díly budeme dostávat stejně jako v případě Bondovek, protože tohle nejde brát v žádném případě vážně a herci i tvůrci to vědí moc dobře a všichni si svou účast náramně užívají. Jsem i docela zvědavý jaké špičkování nás čeká příště. 70%

• 27.3.2018  13:40
    Sidney Hall (2017)

Ve svém žánru pravděpodobně naprosto dokonalý film. To něco málo co chybělo Manchestru by the Sea se tady nachází. Tragičnost dostala opět další kapitolu. Zpočátku jsem sledoval něco co jsem nebyl schopen pochopit. Sidney Hall vykládá karty na stůl postupně, aby diváka náležitě semlel. Při sledování jsem přemýšlel nad tím, že tyhle osudové filmy mám vlastně moc rád a nějak si neumím bez nich představit své filmové dospívání. 85%

• 21.12.2017  13:10
    Silnější (2017)

David Gordon Green mě opět nepřesvědčil o svých režisérských kvalitách. Jeho styl vyprávění mě prostě nesedí. Jake po Bojovníkovi předvádí další snaživý výkon, ale stejně jej mám raději jako Slídila. Američané tyhle filmy o silných událostech potřebují, já to respektuju. Víc než jedno shlédnutí ovšem tomuhle nedám. 40%

• 13.1.2018  20:11
    Sněhulák (2017)

Alfredson se u mě prostě moc nechytá. Fassy toho moc nepokazil, ale na severskou detektivku tedy docela slabota. Mít k dispozici takto solidní herecký tým a ztratit divákovou pozornost zhruba v polovině příběhu není určitě dobré vysvědčení pro věřím, že výbornou knížku. Norsko na mě působí depresivním dojmem. Všude samý sníh a semtam nějaký ten vyšinutý jedinec. Škoda. Takto promarněná šance zamrzí. 55%

• 8.7.2017  20:18
    Song to Song (2017)

Prakticky můžu překopírovat svůj komentář k minulé Malickovce Knight of Cups. PS: Těším se že v příštím Malickově filmu nebude účinkovat žádný můj oblíbenec a já tedy jeho další festivalovku můžu vynechat :) 30%

• 3.9.2018  08:48

Buď scénáristům rapidně ubývá nápadů nebo jsou prostě jen pohodlnější a daleko častěji než dříve sahají po příbězích, které posléze opatří zaklínadlem PODLE SKUTEČNÉ UDÁLOSTI. Takže sledujeme jeden hodně sledovaný historický tenisový duel mezi pohlavími a vyjasňujeme si sexualitu Billie Jean Kingové. Nebudu prozrazovat jak tenisový duel dopadne. Herecké výkony kromě hlavních představitelů jsou dosti průměrné a celé to působí spíše televizním dojmem. 50%

• 16.10.2017  07:09

Opět je to zbytečně dlouhé a to i přesto že nemusíme útrpně poněkolikáté sledovat, kterak došlo ke zrození Spider-Mana. Klidně bych film dokázal zařadit k ostatním Marvelovkám, protože Sony zde v podstatě jen kasíruje penízky. Hlavní slovo evidentně měl Marvelovský producent Kevin Feig. Co ve filmu fungovalo? Jednoznačně středoškolské prostředí a hlavně Keaton. Ten člověk je neskutečnej tahoun. Co nefungovalo? Akce je taková vlastně nijaká. Marisa Tomei určitě není žádná Milf. Nebo pro někoho možná ano, ale tomu člověku evidentně stačí hodně málo. Hlavní Peterova láska u mě také mnoho bodíků s přibývajícími minutami neposbírala. Nebýt účasti Keatona a jeho parádnímu minutovému proslovu v autě směrem k Hollandovi, mé hodnocení by zcela určitě pokleslo. Takto 70%

• 29.5.2018  13:13

Při sledování jsem nestačil žasnout nad tím jak jdou celé Star Wars hrozně rychle do kopru. Určitě bych se neoznačil za nějakého hardcore fanouška ani původních Star Wars ani těch pozdějších prequelových dílů, ale čas od času si všechny díly jen tak sjedu, protože je považuji za hodně povedenou fantasy sérii. Abramsova Sedmička se mě navíc hodně líbila. A když jsem si ji dával předevčírem znovu, musím znovu spokojeně uznat že je v ní kouzlo Star Wars jednoznačně obsaženo mírou vrchovatou a můžeme se samozřejmě přít o to jak moc a kolik vykrádá původní trilogii. Jenže potom se ke mě dostala Osmička. Nebudu nikomu lhát. Tohle se mě nelíbí. Nelíbí se mě směřování celého univerza. Nelíbí se mě pochlebování Číně. První kdo hrdinsky umře je Číňanka. Nová chrabrá postava, se kterou se v Last Jedi seznamíme je opět z té samé země za Velikou zdí. Roque One byl průser, ale dalo se to snést, protože kdo bude chtít může tento samostatně působící film klidně vynechat. Což bohužel nejde u Osmičky. Už od začátku je jasné, že tvůrci absolutně nevědí kudy a kam se vydat v rámci série. Děj je podivný, nikam neposouvající a staří známí tentokráte nedokáží sérii zachránit před zkázou, která klepe na dveře. Mišmaš scének, které dokonce v jednu chvíli připomenou Bondovku se mě přímo hnusil. Nepobral jsem to, nelíbilo se mi to a jsem opravdu hodně zklamán z inovací, které Rian Johnson rozjel. Jako regulérní Star Wars mě to moc nepřipadalo a z přijetí Hana Sola je jasné, že série po sobě už teď zanechává 1 povedený a 3 špatné díly. Což by si o Vánocích 2015 neuměl nikdo představit. 50%

• 20.10.2017  12:16

A to jsem si už myslel že se mě nikdy žádná Marvelovka nebude líbit. Holt James Gunn natočil svůj nejlepší kousek a celé si to sedlo přesně tak jak mělo, alespoň tedy v mých očích druhý díl zafungoval. Nerozumím tomu, že jednička tohle kouzlo nemá, přitom oba filmy jsou si hodně podobné koniny. Je pravdou že zatímco jednička lítala z planety na planetu a styl připomínal Star Wars. Dvojka má mnohem sevřenější příběh. Chlapec konečně pozná svého tátu a z něj se vyklube darebák. Tvůrci šikovně obsadili Kurta Russella a na třetí díl se musím těšit, protože to vypadá že Stallonova úloha nabyde na významu. Rozloučení s Yondou nemohlo snad být ani důstojnější. 85%

• 4.2.2018  17:51

Nakonec tedy hlavně s příjezdem Oscara Isaaca na chvilku stoupne Suburbicon na zajímavosti a humornosti. Scénka s pojišťovacím agentem jako vystrižená z Coenovek. Mimoto ovšem dlouhou dobu nezajímavý Démon. Clooney je zcela určitě lepší herec než režisér. 50%

• 8.6.2017  13:48

No More Catolics/ Raging Spud a závěr nesoucí se na vlně Blade Runnera. Danny Boyle nám vrátil naše oblíbené hrdiny až po dvaceti letech. Občas se zavzpomínalo, občas padlo něco ostřejšího a celému tomu zase šéfují staří známí Sick Boy, Renton, Begbie a ultimátní hrdina Spud. 75%

• 17.10.2017  06:52
    Temná věž (2017)

Po první půlhodině jsem si říkal, že to s tímhle filmem zase až tak špatné není a věřil jsem že si Temnou věž nakonec díky své kratší délce užiju. Bohužel nestalo se. Prostřední část strhne kormidlo pro mě zcela nežádoucím směrem a ani solidní záporák McConaughey nezmění nic na tom že je to stejně špatné jako Sedmý syn nebo 47 roninů. Idris Elba umí zahrát charismatické bouráky, ale zde mě o svých schopnostech rozhodně nepřesvědčil. 35%

• 15.8.2017  07:10

Docela zábavná blbinka, která po mega dlouhé době předkládá Bruce Willise zhruba takového jakého jsme jej kdysi milovali. Vilíš prostě ještě není mrtvej a třeba se mu v hlavě konečně rozsvítilo. 60%

1 2 3 4 5 6 7 29 58 86 114