Xmilden

okres Přerov
Bad Mother Fucker

1 2 3 4 5 6 7 29 57 85 113
    • 1.8.2017  07:34

U Osmičky platí, že sudý díl bývá slabší než lichý. Po našlapané 7 tady máme co do akce průměrnější pokračování, které opět sází na vylomeniny s autama, proti je tentokráte ponorka a Charlize Theron. Co do záporáka o něco lepší průměr. Chtělo to nějakého ultimátního bouchače, ale souboj s Kristoferem Hivjou se smrskne zhruba do 15 sekund. Z tohodle dílu mě toho zrovna moc v hlavě neutkvěje. Závěr snímku je natolik nostalgický, že se to dá odpustit snad jen v téhle sérii. Takže abych to shrnul. Vlastně se jedná o Bondovku s autama. Ti hoši se prostě musí všude dopravit autem. Pokud mě nějaká postava dostává, tak je to Mr. Nobody. Kurt Russell si ho neskutečně dává. Ta postava je pro tuhle sérii neskutečná výhra a díky ní věřím že se série Fast and Furious stane vlastně nesmrtelnou a díly budeme dostávat stejně jako v případě Bondovek, protože tohle nejde brát v žádném případě vážně a herci i tvůrci to vědí moc dobře a všichni si svou účast náramně užívají. Jsem i docela zvědavý jaké špičkování nás čeká příště. 70%

• 27.3.2018  13:40
    Sidney Hall (2017)

Ve svém žánru pravděpodobně naprosto dokonalý film. To něco málo co chybělo Manchestru by the Sea se tady nachází. Tragičnost dostala opět další kapitolu. Zpočátku jsem sledoval něco co jsem nebyl schopen pochopit. Sidney Hall vykládá karty na stůl postupně, aby diváka náležitě semlel. Při sledování jsem přemýšlel nad tím, že tyhle osudové filmy mám vlastně moc rád a nějak si neumím bez nich představit své filmové dospívání. 85%

• 21.12.2017  13:10
    Silnější (2017)

David Gordon Green mě opět nepřesvědčil o svých režisérských kvalitách. Jeho styl vyprávění mě prostě nesedí. Jake po Bojovníkovi předvádí další snaživý výkon, ale stejně jej mám raději jako Slídila. Američané tyhle filmy o silných událostech potřebují, já to respektuju. Víc než jedno shlédnutí ovšem tomuhle nedám. 40%

• 13.1.2018  20:11
    Sněhulák (2017)

Alfredson se u mě prostě moc nechytá. Fassy toho moc nepokazil, ale na severskou detektivku tedy docela slabota. Mít k dispozici takto solidní herecký tým a ztratit divákovou pozornost zhruba v polovině příběhu není určitě dobré vysvědčení pro věřím, že výbornou knížku. Norsko na mě působí depresivním dojmem. Všude samý sníh a semtam nějaký ten vyšinutý jedinec. Škoda. Takto promarněná šance zamrzí. 55%

• 8.7.2017  20:18
    Song to Song (2017)

Prakticky můžu překopírovat svůj komentář k minulé Malickovce Knight of Cups. PS: Těším se že v příštím Malickově filmu nebude účinkovat žádný můj oblíbenec a já tedy jeho další festivalovku můžu vynechat :) 30%

• 16.10.2017  07:09

Opět je to zbytečně dlouhé a to i přesto že nemusíme útrpně poněkolikáté sledovat, kterak došlo ke zrození Spider-Mana. Klidně bych film dokázal zařadit k ostatním Marvelovkám, protože Sony zde v podstatě jen kasíruje penízky. Hlavní slovo evidentně měl Marvelovský producent Kevin Feig. Co ve filmu fungovalo? Jednoznačně středoškolské prostředí a hlavně Keaton. Ten člověk je neskutečnej tahoun. Co nefungovalo? Akce je taková vlastně nijaká. Marisa Tomei určitě není žádná Milf. Nebo pro někoho možná ano, ale tomu člověku evidentně stačí hodně málo. Hlavní Peterova láska u mě také mnoho bodíků s přibývajícími minutami neposbírala. Nebýt účasti Keatona a jeho parádnímu minutovému proslovu v autě směrem k Hollandovi, mé hodnocení by zcela určitě pokleslo. Takto 70%

• 29.5.2018  13:13

Při sledování jsem nestačil žasnout nad tím jak jdou celé Star Wars hrozně rychle do kopru. Určitě bych se neoznačil za nějakého hardcore fanouška ani původních Star Wars ani těch pozdějších prequelových dílů, ale čas od času si všechny díly jen tak sjedu, protože je považuji za hodně povedenou fantasy sérii. Abramsova Sedmička se mě navíc hodně líbila. A když jsem si ji dával předevčírem znovu, musím znovu spokojeně uznat že je v ní kouzlo Star Wars jednoznačně obsaženo mírou vrchovatou a můžeme se samozřejmě přít o to jak moc a kolik vykrádá původní trilogii. Jenže potom se ke mě dostala Osmička. Nebudu nikomu lhát. Tohle se mě nelíbí. Nelíbí se mě směřování celého univerza. Nelíbí se mě pochlebování Číně. První kdo hrdinsky umře je Číňanka. Nová chrabrá postava, se kterou se v Last Jedi seznamíme je opět z té samé země za Velikou zdí. Roque One byl průser, ale dalo se to snést, protože kdo bude chtít může tento samostatně působící film klidně vynechat. Což bohužel nejde u Osmičky. Už od začátku je jasné, že tvůrci absolutně nevědí kudy a kam se vydat v rámci série. Děj je podivný, nikam neposouvající a staří známí tentokráte nedokáží sérii zachránit před zkázou, která klepe na dveře. Mišmaš scének, které dokonce v jednu chvíli připomenou Bondovku se mě přímo hnusil. Nepobral jsem to, nelíbilo se mi to a jsem opravdu hodně zklamán z inovací, které Rian Johnson rozjel. Jako regulérní Star Wars mě to moc nepřipadalo a z přijetí Hana Sola je jasné, že série po sobě už teď zanechává 1 povedený a 3 špatné díly. Což by si o Vánocích 2015 neuměl nikdo představit. 50%

• 20.10.2017  12:16

A to jsem si už myslel že se mě nikdy žádná Marvelovka nebude líbit. Holt James Gunn natočil svůj nejlepší kousek a celé si to sedlo přesně tak jak mělo, alespoň tedy v mých očích druhý díl zafungoval. Nerozumím tomu, že jednička tohle kouzlo nemá, přitom oba filmy jsou si hodně podobné koniny. Je pravdou že zatímco jednička lítala z planety na planetu a styl připomínal Star Wars. Dvojka má mnohem sevřenější příběh. Chlapec konečně pozná svého tátu a z něj se vyklube darebák. Tvůrci šikovně obsadili Kurta Russella a na třetí díl se musím těšit, protože to vypadá že Stallonova úloha nabyde na významu. Rozloučení s Yondou nemohlo snad být ani důstojnější. 85%

• 4.2.2018  17:51

Nakonec tedy hlavně s příjezdem Oscara Isaaca na chvilku stoupne Suburbicon na zajímavosti a humornosti. Scénka s pojišťovacím agentem jako vystrižená z Coenovek. Mimoto ovšem dlouhou dobu nezajímavý Démon. Clooney je zcela určitě lepší herec než režisér. 50%

• 8.6.2017  13:48

No More Catolics/ Raging Spud a závěr nesoucí se na vlně Blade Runnera. Danny Boyle nám vrátil naše oblíbené hrdiny až po dvaceti letech. Občas se zavzpomínalo, občas padlo něco ostřejšího a celému tomu zase šéfují staří známí Sick Boy, Renton, Begbie a ultimátní hrdina Spud. 75%

• 17.10.2017  06:52
    Temná věž (2017)

Po první půlhodině jsem si říkal, že to s tímhle filmem zase až tak špatné není a věřil jsem že si Temnou věž nakonec díky své kratší délce užiju. Bohužel nestalo se. Prostřední část strhne kormidlo pro mě zcela nežádoucím směrem a ani solidní záporák McConaughey nezmění nic na tom že je to stejně špatné jako Sedmý syn nebo 47 roninů. Idris Elba umí zahrát charismatické bouráky, ale zde mě o svých schopnostech rozhodně nepřesvědčil. 35%

• 15.8.2017  07:10

Docela zábavná blbinka, která po mega dlouhé době předkládá Bruce Willise zhruba takového jakého jsme jej kdysi milovali. Vilíš prostě ještě není mrtvej a třeba se mu v hlavě konečně rozsvítilo. 60%

• 24.2.2018  07:56

Mě tyhlety teen horory jaksi nejdou pod čumák. Světlou výjimkou bylo snesitelné Všechno nejhorší díky napaditému scénáři a sympatické hlavní hrdince. U Chůvy jsem doufal v něco podobného. Navíc solidní hodnocení a známý režisér určité naděje skýtali. Výsledek je ovšem takový že i přes kratičkou stopáž jsem se dost často nudil. 40%

• 9.3.2018  07:08

O takhle existenci takhle kravského filmu (The Room, 2003) jsem neměl vůbec ponětí, takže jsem vůbec netušil co si to Franco společně se svými přáteli na nás zase vymysleli. Místy rozhodně neskutečně originální zábava. 70%

• 4.1.2018  13:46

Čínská odpověď na Ramba, ve které nechávají sakra nebezpečného Jackieho pobíhat v lese kdesi v Severním Irsku, aby dostal z bývalého Bonda seznam teroristů, kteří způsobili smrt jeho dcery. Místy výborné a hodně netradiční role pro Chana. Film, přestože se jedná o čínskou práci na zakázku je až nebezpečně solidní a je vidět že to Čína se vstupem na Hollywoodský trh myslí smrtelně vážně. Martin Campbell vyloženě špatný film ani natočit neumí. 65%

• 2.10.2017  08:06
    The House (2017)

Námět je pecka. Je to škoda, protože tahle komedie mohla být opravdu suprová. Zápasy v kasínu mě nějak moc nepobavily, ale co mě dokonale uzemnilo, bylo když se Ferrell transformoval do role Řezníka, kterou si později náležitě užíval. Dva hlody (Italské brýle a italská cigareta, vymáhání peněz) se moc povedly, nad zbytkem má člověk takový ten lehký úsměv. Amy Poehler toho moc nepředvedla. 55%

• 10.2.2018  19:31

V minulém roce "hrál" Cage v 5 "filmech" a na ten 2017 se rozhodl pro 6 kousků. Humanity Bureau je postapo pokus nevalné úrovně. Na filmu je vidět nedostatek peněz v každé scéně. Do jaké hrůzy se Nic pustí příště? Nechme se samozřejmě překvapit ;) 10%

• 4.7.2018  16:29

Zajímavý doplněk k Somálské pirátské problematice. Hlavní hrdina odtáhne snímek na svých bedrech zcela sám. Al Pacino se zde téměř nevyskytuje. Jsem rád že podobné snímky vznikají, protože ani 100 snímků, které jdou každý rok do kin neobsahuje tolik zajímavých informací o určitém státu světa. 60%

• 19.2.2018  06:43
    The Ritual (2017)

Dokud neproběhne odhalení jedná o hodně výživný strašící kousek. Několikrát je hodně nešetrně zacházeno s divákovými nervičkami. Horory z lesa jednoznačně ano. Vždyť jen si to představte když se vám začnou dít divné věci, místo 4 hodinové zkratky se zabloudíte, začnou se vám ztrácet kamarádi a do toho pořádně nevíte co tam venku vlastně je a co na vás číhá. Ritual se mě jevil od začátku peckoidně, škoda závěrečných zhruba 20 minutek. 70%

• 17.8.2017  10:43
    The Wall (2017)

Minimalistický snímek, jak jen to jde. Téměř to připomíná takovou válečnou Telefonní budku. Irácký sniper má jasnou převahu a náš hrdina celou dobu řeší a přemýšlí jak by se mu jen dostal na kobylku. Pomoc v nedohlednu, zásoby vody se tenčí a s těmi náboji musí také šetřit. Navíc když vystrčí nos, může o něj velmi snadno přijít. Situace jednoduchá to vskutku není. Doug Liman má na svém kontě horší a také určitě lepší snímky. Tenhle na jedno zkouknutí potěšit rozhodně dokáže. 60%

• 24.4.2018  11:04

Zpočátku to vypadalo na neskutečnou pecku, tedy spíše komediální pecku. Bohužel to má slabší období lehce za polovinou příběhu ale s blížícím se záběrem se Taika zase utrhne z řetězu a pálí jeden džouk za druhým. Je to docela zvláštní, že tahle Marvelovka je až tak moc vtipná a přitom zde umře tolik lidí. Chris má určitě solidní komediální potenciál. Bohužel ač nerad, tak musím přiznat že Marvel vskutku DC přímo válcuje a pokud neudělá nějakou vyloženě krpu, bude si moct se svým vesmírem hrát jak uzná za vhodné a dosazovat si libovolně postavy z jiných celovečeráků. Skvěle se navíc tento díl rozloučil s Natálkou, která se do série vůbec nehodila. 75%

• 27.12.2017  12:24
    To (2017)

Bohužel jsem nikdy knihu nečetl a nejsem si jistý zda-li jsem udělal dobře či ne. Evidentně na mě tato látka působí vlažněni než na spokojenou většinu. Zpočátku se mě přitom zdá být vše absolutně v pořádku. Kanálová scéna s loďkou je bombastickým představením nebezpečného záporáka. Casting se povedl a dětské postavy jsou dostatečně výrazné a zapamatováníhodné. Určitě první díl nehaním a sám jsem zvědavý jestli za dva roky na mě bude působit lepším dojmem. 60%

• 10.7.2018  12:29

Hodně markantní zhoršení už tak z minula slabší úrovně. Tam kde minulý díl ještě dokázal i přes chabý děj a nesympatické postavy zaujmout, tam Poslední rytíř dotáhl vše k naprosté "dokonalosti." Přestože jsem si sjel předchozí díly a například 1 a 3 bych označil za dosti povedené, tak 5 absolutně nestačí a považuji ji za naprostou ztrátu času. Jasně vzniklo nám tady 5 dílů za 10 let a jen těžko se u těchto dvou a půl hodinových kolosů hledá prostor pro originalitu, ale Poslední rytíř je už nebetyčně hloupoučký a skoro bych řekl že trpí senilitou vinou svého tvůrce, který se absolutně vyčerpal a došly nápady. Takže se dějově ocitáme v prostředí kolem rytířů kulatého stolu ve starodávné Anglii. Sledujeme nalitého Merlina, kterak jde prosit Transformery aby pomohly jeho armádě proti Sasům. Optimus letí se vypořádat se svými stvořiteli a na Zemi zuří boj lidí proti robotům. Do toho všeho dostává roli Anthony Hopkins a své si ke všemu řekne Agent Simmons, toho času na Kubě. Pokud si myslíte že tohle už přeci nemůže nikoho zajímat, tak ...máte naprostou pravdu. První díl je příjemná rodinná zábava, dvojka je dobrodružná, trojka trošku konspirační a naposledy aspoň trošku zábavná. Čtyřka sází alespoň na jednu zajímavou akci, Lockdowna a na konci příjdou i Dinosauři. Pětka do guláše přihodí i legendu o Merlinovi a jsem upřímně rád že pohořela i v kinech a my si nějakou dobu od Transformerů odpočineme. Protože s tímhle tempem by 6. díl byl čiré zlo. Vykrádání hlášek jako Say hello to my friend a jiných trapáren mě už přestalo bavit. Megatrone třeba se ještě někdy potkáme, ale doufejme že to jen tak znovu nebude. 30%

• 11.9.2017  12:27
    Trestanec (2017)

Jak já miluju tyhlety chlapácké filmy. Nemůže být skoro většího kontrastu než si po Psím poslání pustit tuhle záležitost :) Zločinec se mě líbil, ale už si pořádně nevzpomínám o čem byl, kdežto Shot Caller je hlavně zpočátku dosti nečitelný a nepřehledně vypadající. Nakonec do sebe ovšem všechna kolečka soukolí zapadnou přesně jak mají. Nikolaj je k nepoznání charismatický bouchač. Musel bych házet superlativy hodně dlouho, ale bylo by to nošení dříví do lesa. 80%

• 27.11.2017  07:24

Bohužel snímek moc mít jako dobové drama našlápnuto mnohem lépe, ale spousta věcí mě prostě rušila. Například to, že to vypadalo že v Amsterdamu existuje jedna ulice kolem pobřeží nebo že implantace černochů do Holandska není vlastně vůbec žádný problém. Alicia Vikander tentokráte lépe vypadá než hraje. Horečku jsem si pustil hlavně kvůli tomu, že zde hraje Waltz, ale ten není v druhé polovině snad ani využitý. Klidně bych přidal nějaké vyhrocenější scény. Z DeHaana druhý DiCaprio určitě nebude, tak nevím proč se nás o tom režiséři snaží přesvědčovat. Zbytek více než solidního hereckého obsazení rozhodně nepřesvědčuje. Snad s jedinou vyjímkou Toma Hollandera. 40%

• 7.3.2018  12:10
    Tvář vody (2017)

Další z řady filmů, které sice dostaly Oscara za nejlepší film, ale jen málokdo z nás si jej kdy pustí znovu a raději sáhne po jiných kouscích. Tyhlety ocenění nechápu. Děj je čitelný, občasně to slouží jako reklama dávných časů a kinematografických historických skvostů. Herecká sestava je slušná a hlavně záporák Shannon opět jede na plný knedlík. Del Toro natočil svůj nejslabší kousek a zrovna ten tedy překvapivě urval ocenění "nejvyšší". 55%

• 15.2.2018  06:50

První díl se mě s druhou reprízou líbil více, ale nevím jestli to bude případ i pro Dvojku. Postav je mnoho a už se nejedná jen o souboj dvou tátů o srdce dětí. Tady už máme i dědečky a tátové jdou malinko do pozadí. Navíc zde na scénu přibyla jedna celá rodina. No zkrátka postaviček jako o Vánocích. Vánoční klasiku v tomhle ovšem nevidím. Na Gibsona jsem si postupem času zvyknul. Rok 17 Ferrellovi vyšel průměrně. Nicméně neházel bych flintu dožita, zcela určitě si zase najde nějaký projekt, kterým nás dokonale uzemní. 50%

• 20.2.2018  07:27

Začnu trošku zeširoka. Rok 2017 nám přinesl spoustu parádních filmových zážitků. Nelítostný Dunkerk, nekompromisní Logan, stísněný Blade Runner, Liduprázdný Wind River nebo ultimátní šleha ve formě Bloku 99. Všechny tyto pecky (komiksy u mě vyklízejí pozice z předních příček velmi rychle) trumfly Tři billboardy kousek za Ebbigem. Martin McDonagh mě v minulosti více než zaujal prvotinou V Bruggách natolik že jsem dlouhý čas chtěl do toho osudového města zavítat na Vánoce, poté se mě více než většině zdejších uživatelů líbilo Sedm Psychopatů. Po pěti letech se tedy Martin vytasil s Billboardy a musím vám říct že rozhodně nestřelil mimo mě. Nedokážu přesně popsat v čem se skrývá kouzlo jeho režie. Proč na mě jeho filmy tolik fungují. Zdali to mají na svědomí hodně nepředvídatelné scénáře, které rozhodně obsahují plno momentů překvapení a přitom se postavy chovají ve svých rolích vlastně logicky. Herecké výkony jsou úžasné a pokud nedostane Frances Oscara, tak je to hodně nefér. Stejně tak bych uvažoval i u mého oblíbence Rockwella. Rozhodně kousek, který se dá sjíždět minimálně jednou dvakrát do roka aniž by se jej divák přejedl. 100%

• 22.5.2017  13:07
    Uteč (2017)

Kdyby tady nešlo o život, balancovalo by to po celou dobu na hraně hodně slušné komedie. Ty rasistické dialogy zkrátka nemají chybu. Od poloviny filmy, kdy divák už pomalu začíná tušit, která bije mě bylo hlavního hrdiny i trošku líto. Protože mezi takové psychouše spadnout prostě nemůže dopadnout dobře. Budování atmosféry parádní. Nicméně i tak váhám zda si Get Out pustím ještě někdy znovu. 70%

• 13.9.2017  10:51
    V utajení (2017)

Vůbec mě tahle špionážní záležitost neoslovila. Máme výborné Bourneovky, máme Bondovky, tak k čemu potřebujeme proboha Alice? Kdo ovšem tenhle žánr hltá všema desetima, určitě bude náležitě spokojený. Mě se nejvíce vyšetřovací scéna, která se zvrtla v následný úrpk. John Malkovich je správně nad věcí, Douglas je už poměrně starý a zdaleka ne tak zajímavý jako v Ant-Manovi, Orlandovi jsem zase jeho roli vůbec nevěřil a Noomi mě do podobné role vůbec neštimuje. 40%

1 2 3 4 5 6 7 29 57 85 113