Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Důstojné "zatím?" rozloučení s našimi hrdiny. Při sledování jsem se příjemně bavil a zároveň jsem si pohrával s myšlenkou, že by vlastně vůbec nebylo naškodu se s našimi Básníky setkávat častěji. Pokud byla původní trilogie v něčem silná, bylo to hlavně dané i faktem, že díly vznikly během 5 let. Takto sledujeme čím dál delší intervaly mezi jednotlivými díly a je to samozřejmě škoda. Protože si myslím že i dnešnímu divákovi má postava Štěpána Šafránka stále co dát. Linda Rybová jako ústřední láska obstála na jedničku. Přesně do tohodle typu ženské by se Štěpánek ve verzi 2016 určitě mohl zamilovat. Dětské postavy nerušící. Zkrátka za sebe hlásím spokojenost. 70%

Jak napálit banku (2016)

Wolfgang Petersen se zřejmě chtěl rozloučit feel good pohodičkou, takže si vybral čteřici sympatických looserů a vnuknul jim nápad že by se mohli pokusit vyloupit banku. Nevadí mi že si za pár dní na film stěží vzpomenu. Potěšil mě fakt, že Němci nejsou s humorem až tak marní jak předvádějí v sérii Fakjů pane učiteli. Til Schweiger je stále bůh! 60%

Já, kocour (2016)

Děsná slátanina. Kdopak to mluví bylo minimálně v prvním díle zábavnější. Fanatičtí milovníci koček si můžou připočíst samozřejmě hvězdičku navíc. 30%

Já, pomsta (2016)

První hodina šlape v dobře známých revenge stopách zhruba tak jak by měla. Od střílečky v korejském baru se ovšem vše stočí do krajně béčkových vod, ve kterých se v příštích 20 minutách utopí. Travoltův hrdina, který má zpočátku problém zabít jediného chlapíka, to ke konci rozjede natolik, že před ním vlastně není úniku. Docela škoda. Film měl solidně našlápnuto. 45%

Jason Bourne (2016)

Musel bych si samozřejmě znovu dát všechny předchozí díly, ale stejně mám pocit že tenhle je tak nějak nejslabší. Příběhově neopodstatněný návrat Jasona Bournea, ve kterém vlastně ani Matt Damon nemá hlavní roli, takže to vypadá jakoby sem spadnul jaksi odnikud. Vychtěné pokračování, ve kterém už ani akce není taková na jakou jsme byli zvyklí. Dříve mě bavilo mnohem více poznávat Jasonův svět. 55%

Jean-Claude Van Johnson - Pilot (2016) (epizoda)

Hodnocení napovídalo, že se bude jednat o parádní satyru, ale jedno rýpnutí do Nika Cage dobrý film ještě nedělá. Moc zdejšímu nadšení nerozumím. Na druhou stranu JCVD natočil v poslední době děsné koniny. A taky je hodně zvláštní jak vypadají po stránce technické mistrovy filmy a jak dokonale vypadá tenhle kraťas.55%

Kartel smrti (2016)

Seagalovky musím hodnotit trošku mírněji oproti zbytku filmového universa. Koukat se na tohle dalo. Jen překvapí, že ti tvůrci snad myslí i na druhý díl :) 30%

Kickboxer: Vengeance (2016)

Lepší než většina Seagalovek, ale nic to nemění na faktu jak hrozně blbě natočené tohle je. Choreografie hlavního souboje je přímo zoufalá a film svůj nějaký děj (remake se vším všudy, tady není co vymýšlet) ukončí vlastně po 2/3 a potom už nás čeká jen roztáhlý finální fight. Z tohoto je tedy naprosto jasné že jakékoliv vyšší tempo a gradace neexistují. Vlastně netuším proč takováhle bojovka vznikla, když Raid je od ní vzdálen na galaktické světelné roky. Dave Bautista pokračuje v rolích málomluvných tvrďáků. 30%

Kniha džunglí (2016)

Neskutečná technická dokonalost bere dech. Ty digitální zvířata vypadají až neskutečně. Příběh je samozřejmě notoricky známý, ale i přesto podobný snímek udělá radost. Hlavně tedy celé rodině. Šer Chán bude určitě letos kandidovat na Záporáka roku. 75%

Kolos (2016)

Na to jaká je to vlastně hloupost, tak to překvapivě dlouhou dobu docela funguje. Člověk by tomu ale musel odpustit strašnou spoustu věcí. Například proč konečně neevakuují Soul nebo proč jsou Oscarovi kamarádi takové srágory že jej nedokáží zastavit. Vidím to celé tak že pokud by měl tohle brát někdo jako komedii tak se jedná o hodně vážnou monster tématiku a pokud by tohle měl brát jako monster film, tak zde jsou hrozné nelogičnosti. 60%