Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Hrozné, jaká vysokorozpočtová hrůza může dneska vzniknout. Nevtipné, nudné a fádní. Detektiv Pikachu se v upoutávce jevil děsně nahláškovaně. Překvapivě výsledek je zcela opačný. Má to všechny myslitelné zápory: neživé postavičky, mladé zřejmě netalentované herce i režisérského tragéda. 30%

Bez jištění na El Capitan (2018)

Ano bez debat, hlavní hrdina je skvělý lezec, ale jako člověk je dost uzavřený, nezábavný a prostě svéráz v jakémkoliv ohledu. Závěrečný výstup je extrémně napínavý, ale kromě něj člověk sleduje téměř hodinu a půl neustálé psychologie, kdy hlavně Alexova přítelkyně je často dost otravný element ve filmu. Nechápu proč jsme museli sledovat například jejich zařizování bytu. 87% je hodně přemrštěných. U mě 60%.

Žena na válečné stezce (2018)

Zajímavě podaný boj po islansku proti nadnárodním společnostem. Až do závěrečné scény mě vůbec nedošlo že hlavní hrdinka hraje dvojroli. Lepší využití hudebního tělesa ve filmu jsem nikdy neviděl. 65%

Alita: Bojový Anděl (2019)

Druhá polovina druhé dekády 21. století je doba komiksům zaslíbená. Alita nám sice nabízí něco trošku jiného, ale díky přehšeli digitálních efektů vlastně spadá do stejné kategorie jako prakticky téměř všechno co se za vysoké rozpočty dneska točí. Robert Rodriguez měl zase jednou den a zcela určitě obstál více než slušně. Casting se hodně povedl. Waltz společně s Alim a Connelly jsou skvělé neotřelé volby. S mladšími herci už je to trošku složitější. Postava Huga mě moc nesedla. Kdyby jednou vzniknul druhej díl vůbec bych se nezlobil. 70%

Hellboy: Královna krve (2019)

Budu přísný, ale celá druhá polovina je prostě slabá. Po tom co Hellboy vyřídí obry se bohužel zastaví na slovíčko u Baby Jagy, aby zjistil že Nimue je konečně seskládaná to jde celé do kopru. Ta mladá černoška s povinným Asiatem mě to děsně znechutili svou zbytečnou přítomností. Přitom to zpočátku vypadalo, že nahláškovaný David Harbour by Hellboye mohl zvládnout. Prostě se něco v druhé polovině zaseklo. Hlášky došly, nápady taky a potom už vše sledujeme jen do povinného a očekávaného finále. Mezitím se zastavíme u Merlina a ze země nám vylezou potvory alá Pacific Rim. Prostě je to přeplácané. Neil Marshall akci zvládá na jedničku. Je škoda že tohle neuspělo. Krvavé to je řádně a sprostě se tady mluví taky. Docela oddych od všech těch Marvelovek, kde se za každých okolností musí mluvit slušně. 40%

Hledá se Yetti (2019)

Sympatické a nesmírně pracovité studio Laika přichází dobrodružstvím Lionela Frosta. Úplně zbytečně se v českém názvu hledá Yeti. Kvality Hugha Jackmana jsou setsakra za mikrofónem znát. Ten chlap má zkrátka charisma někde na jiném levelu. Pocitově mě minulá tvorba Laiky zaujala více. 50%

Bláznivá škola (1996)

Film Nebezpečné myšlenky mě v hlavě moc neutkvěly, takže mě ani parodie na něj nikdy moc nezajímala. Bláznivá škola má hlavně v prvních minutách pár solidních heftů, ale s blížícím se koncem se dostavuje spíše nuda. Přecijen komedie měla potenciál hlavně v tom, že ředitelka stojí na chodbě s bejsbolkou, učitelé nevědí ani co vlastně učí a tělocvikářka pro dívčí tělocvik vypadá jako chlap. Nevyhnutelný happy end tomuhle vůbec neslušel. 50%

Favoritka (2018)

V Raném novověku se odehrává pozoruhodné drama dvou žen o přízeň Anglické královny. Musím uznat že s přibývajícím časem mě tato černohumorná komedie solidně bavila. Co vše dokázala Abigail vymyslet, zintrikovat, nahrát aby porazila svou sestřenici. A z toho plyne poučení pro ženy, nikdy nepodávej pomocnou ruku své sestřenici, která nemá co ztratit. Herecké výkony jsou jedním slovem úžasné a Yorgos Lanthimos se začíná blýštit stále víc a víc. Pomalu jej začínám považovat za následníka trůnu, na kterém se dlouhá desetiletí vyhříval Stanley Kubrick. 70%

Americká krása (1999)

Kevin Spacey byl opravdovou hereckou veličinou než si definitivně posral kariéru tím, že praskla jeho temná minulost. Jenže kdyby nic jiného tak dal světu Lestera Burnhama. A vznikl velmi krásný film o ošklivých nešťastných lidech. V mém osobním žebříčku se tento film bezproblému vejde do TOP20. 100%

Kursk (2018)

Podruhé během pár dní jsem sledoval událost, ve které je obsaženo víceméně ruské hrdinství, ale taky hrozná nadutost. Je škoda, že ruští námořníci byli zcela zbytečně obětováni z politických důvodů. Filmařsky to mohlo dopadnout určitě lépe. 65%