Xmilden

Milan Dohnal

okres Přerov
Bad Mother Fucker

• 25.11.2006  21:35

Výborná akční podívaná, která si troufnu říci poslala Ethana Hunta na opravdový áčkový akční vrchol. Herecká sestava je vynikající. Režisér nesmírně talentovaný, takže úspěchu nemohlo stát nic v cestě. Navíc když se do role hlavního záporáka převtělí opravdové eso P.S. Hoffman tak nastává skutečný šach mat.

• 25.11.2006  21:29
    Hard Boiled (1992)

Něco mezi sci-fi a komedií. Honkongu hrozí totální vyhynutí obyvatel do 14 dnů. Neuvěřitelní policisté v roli supermanů. PS: Efektivní konec s uhašením hlavního hrdiny močí dalšího možného budoucího superhrdiny.

• 25.10.2006  08:43

Jsem nadšen, film splnil vše co sem od něj očekával, vybornou zábavu a na konci i nečekané emoce. Adam Sandler je od svého parťáka Rob Schneidera vzdálen už na míle daleko. Adam Sandler opět dokázal ,že hrát rozhodně umí. A co se týče ostatních herců tak vlastně jen splnili co sem od nich očekával. Slizký a úchylný Walken, Nádherná Kate a idol všech plavčíků Hasselhoff.

• 25.10.2006  08:36

Vejdělek = lidový rejža. Dává lidem přesně to co by chtěli. A když chtěli Češi jet na dovolenou autobusem k moři. Prostě nechal nasednout dvě buzny, topmodelku, celebritu, buranskou rodinku, dvě pomatené důchodkyně, dvě kámošky, jeden pár před výbuchem a do toho zamindrákovanou dceru. První půlhodinka se hlavně díky autobusákům Karlovi a Karlovi ještě dá. Ale jakmile se dorazí k moři. Vtip mizí, nastupují úchylárny a Bob Klepl se z toho málem uchlastá. Délka dvou hodin je vražedná. Zkrátit na 90 minut, vyhodil linie s Fialovou a určitě by nějaká procenta navíc nastočila. 50%

• 25.10.2006  08:30
    16 bloků (2006)

Richard Donner zažívá opravdu pád. Teď už je to skutečně zřejmé. Postavy jsou velmi originální a i téma příběhu není vůbec špatné. Ale zarážející je fakt, že i sebelepším scénam chybí nějak úspěšné dotažení. Novinami pokrytý autobus určitě potěší. Zkrátka koukatelný film ,ale nic extra navíc. 55%

• 25.10.2006  08:24

Skutečně velmi krásný film. Tom Cruise dokáže diváka rozhodně zaujmout, přestože nikdy v podobném filmu nehrál, a i já si zprvu říkal ,že to nemůže dopadnout dobře, tak výsledek byl úplně opačný. Tenhle film mu prostě sedí. Také je určitě dobře ,že zde hraje řada neokoukaných herců. Kdo na konci neuroní povinnou slzičku, musí být snad z kamene.

• 16.10.2006  19:19
    8. míle (2002)

Nejsem příznivce Hip Hopu takže mi spousta věcí nic neříká. Ale režisér L.A. Přísně tajné Curtis Hanson, to se prostě musí někde ta kvalita projevit. Myslím že s tímhle filmem dokázal neskutečné. Režírovat to slabší režisér tak výsledek by byl asi trošku hůře koukatelný. Takhle to byl velmi oddychový snímek. Eminem exceluje, těžko říct jestli je to tím ,že hraje sám sebe.

• 16.10.2006  19:14
    Jsem agent (2002)

Odechová komedie , u které není třeba přemýšlet. Owen Wilson se pro komedii prostě narodil. 55%

• 16.10.2006  19:11
    Zoolander (2001)

Skutečně těžký oříšek. Musím říct že po většinu filmu se mi ten film skutečně velmi nelíbil, ale po jeho závěru bych si jej rád pustil zase znova. Zkrátka mi ten film připadal velmi slabý ,ale postupem času a díky většímu zapojení Owena Wilsona do děje , jakoby film neskutečně v mých očích ožil. A můj dojem z něj je nakonec velmi pozitivní. Je to tak blbé, až je to hodně vtipné. 70%

• 2.10.2006  16:55

Je to velmi slabé. Myslím že dokonce i Segalovy filmy v porovnání s tímhle filmem nejsou zase tak špatné. Nejsem ani policajt protidrogového oddělení ani drogový dealer, abych poznal ,že ten film působí velmi nereálně. Slabé scény střídají jiné slabé. Ps: Scéna ,ve které umírá hlavnímu hrdinovi jeho žena je jedna z nejhorších v historii filmu. Ten člověk to bere velmi statečně, a posléze se skutečně naštve.

• 26.9.2006  15:08

Tenhle film se skutečně velmi povedl. Přestože může působit chvílemi trošku trapněji. Nejvtipnější scény jsou pochopitelně uvnitř domu, jako třeba scéna na záchodě, ve vaně, v jídelně a podobně. Nesdílím názor, že by druhý díl za moc nestál. Spíše až ten třetí je jasná nádstavba. Francouzské komedie jsou nám velmi blízké svým hůmorem. Američani by takový typ komedie rozhodně nesvedli.

• 26.9.2006  14:56

Stanley Kubrick potvrdil svou velmi vysoce položenou laťku i tímhle filmem. U jeho filmů snad není ani možné nedávat méně než 5 hvězdiček. Režisér je vskutku velmi náročný, mezi jeho filmy uplyne dlouhá doba, zkrátka je na 100 % připraven. Spielberg by mu měl vskutku závidět. Olověná vesta je snímek bez slabiny. Obzvláště prvních 40 minut je fantastických. Film diváka perfektně vtáhne do hry. A o to by mělo přece v každém filmu jít. Ps: R. Lee Ermeyho dokáže neuskutečné!

• 18.9.2006  15:18

Začátek nevypadal vůbec zle, ale to co se postupně rozjíždělo z celého filmu mě neustále nepřestávalo udivovat. Bohužel ale musím říct, že v negativním slova smyslu. Čekal sem cokoliv. Dokonce sem čekal procitnutí hlavních hrdinů na konci filmu ze snu. Tohle přání se mi nevyplnilo. Slušná byla scéna na záchodě. Dvě hvězdičky na takhle přiblblý film jsou opravdu hodně. Obě jsou za originalitu snímku.

• 7.9.2006  08:19
    Jak ukrást Dagmaru (2001)

Kdo vydrží zhlédnutí takového filmu už musí opravdu vydržet všechno. A myslím že kdyby mi někdo někdy řekl že se mu to libilo, tak ...., ale to se opravdu stát nemůže.

• 7.9.2006  08:16
    Varan vs. Kobra (TV film) (2005)

Tak tenhle film mě svým zhlédnutím dokonale dostal. Film s podobně skvělými triky už asi nikdy neseženu. Nedokážu pochopit že někdo jen tak vyhodí peníze za natočení tak "skvělého" trháku. Odmyslíme- li herce, prostředí, zvířata a chabé mozky tvůrců, mohl by z toho vyjít celkem pěkný filmek. Ps: U závěrečného souboje sem napětím ani nedýchal, a opravdu mě zajímalo, který z těch dvou tvorů vyhraje. Bohužel remíza.

• 7.9.2006  08:10
    Predátor (1987)

Naprostá klasika žánru. Nezbytná věc pro každého fanouška Arnolda. Nadčasové dílo prověřené časem. I po tolika letech nebylo lepší akční sci-fi natočeno (s vyjímkou Terminátora). Ten fešák co se kryje džunglí je opravdu hustej. A elitní jednotka nemá taktéž slabé místo. U mě je to jasných 5 bodů. PS: Kdo nemá rád Predátora nemá rád život:) 110%

• 7.9.2006  08:03

Po letech je to už jen takové úsměvné vzpomínání na tento film, který si myslím veškerou tu mánii v záchodovém a sprostém puberťáckém humoru odstartoval. Nejlepším hercem a i postavou je tady Stifler.

• 7.9.2006  08:01

Zvrhlé, špinavě odporné a místy vlastně vtipné. Rob Zombie působí trošku jako drsnější Tarantino s Rodriguezem. Některé záběry třeba na holku rozjetou kamionem jsou opravdu Over The Top. Herecká sebranka a její herecké výkony výborné. Obzvláště zaujme fanda Elvise Forsythe, kterého bych nominoval na Oscara. PS: Duo Vyvrženců Kapitán Spaulding a Otis zase naproti tomu by neměli uniknout v nominaci Prasata roku:)

• 7.9.2006  07:59

Ne zrovna nejlépe zfilmovaný P. K. Dick. Co na tom, že závěr umí mrazivě překvapit, když se do té doby divák slušně nudí. Béčkové provedení a bohužel v tom hraje Gary Sinise. 40%

• 7.9.2006  07:58

Kdyby tohle nenapsal Shane Black nevím, nevím jestli by to byl až takhle vynikající film. Spousta dialogů je k popukání, hlavně když jde Riggs kupovat od překupníků drogy, vše za stovku a následně po malém rozmýšlění, že jde přece jen o dost peněz, se začne hrabat v peněžence. Má nejoblíbenější scéna celé série.

• 7.9.2006  07:57

Ve druhém díle si tvůrci pomohli, dost významně, postavou Lea Getze. Druhému dílu samozřejmě nechybí ještě více akce a humoru. Původní plán Shane Blacka byl nechat Martina Riggse zemřít, to ale studio zamítlo. A tak se můžeme těšit z dalších dvou dílů, kterým už ale něco chybělo k dokonalosti.

• 7.9.2006  07:57

Třetí díl známé série už na mě začíná působit trošku odlišně než předešlé dva, je zde větší počet taškařic a slovního humoru než v minulých dílech. Nezapomenutelná je především scéna ze začátku filmu, kdy si naši hrdinové hrají na pyrotechniky.

• 7.9.2006  07:57

Krásné a důstojné rozloučení s jednou ze dvou nejlepších policejních sérií co kdy byla natočena. Více než kdy jindy se nám zde objevují odkazy na to že jsou už naši hrdinové opravdu trošku staří na to aby skákali po střechách, absolvovali nekonečné souboje a přestřelky. Prostě postavy zestárly a my všichni s nimi. Jediná role Chrise Rocka kdy mi vyloženě nelezl na nervy. Rozhodně chválím závěrečné fotoalbum.

• 7.9.2006  07:52

Rozhodně výborný film o válečných ponorkách. Neurazí a potěší.

• 7.9.2006  07:47

Po letech a několikátém shlédnutí filmu musím konstatovat, že zde Russell předvádí pravděpodobně životní výkon. Sice za něj nebyl oceněn oscarem, ale to jen proto že v témže roce byl natočen Training Day. Čistá duše je jedním z mých nejoblíbenějších filmů takže není moc co řešit ani u hodnocení 5 hvězdiček.

• 7.9.2006  07:43

A jednoho dne přiletěli Ufoni, chtěli nás vyhladit a dostali řádně na prdel. Kdyby v tom nehrál Will Smith tak je to skoro nekoukatelné, přestože tady ještě nedostal kdovíjaký prostor.

• 7.9.2006  07:38
    Apokalypsa (1979)

This is the end, beautiful friend. This is the end, my only friend. The end of our elaborate plans. The end of everything that stands. The end ... A tahle píseň nejlepe vystihuje celý film, kde není místo ani na kouzek pozitivní nálady, tedy kromě výstupu Roberta Duvalla. Film je jedním slovem úžasným mistrovským dílem.

• 7.9.2006  07:38
    Matrix (1999)

Naprostá kultovní klasika, jejíž pověst poté mírně utrpěla dvěma vycucanými pokračováními. U tohoto dílu mělo zůstat a nebylo by co řešit. Spousta uměleckých záběrů, atraktivní zelené prostředí Matrixu, zpomalené souboje ve vzduchu, kulky dopadající na zem jako déšť atd. atd.

• 7.9.2006  07:37

Podobně jako po novém shlédnutí druhého dílu musím zde opět významně korigovat své hodnocení. Je tak zvláštní že věci které mi vadily tehdy při mé první dávné projekci naprosto vymizely. Trošku mě to až zaráží. Matrix Revolutions moc nohu z plynu nesundal. Dále přikládá pod kotlem dechberoucím útokem Sentinelů nebo závěrečným soubojem Nea se Smithem. Kolem těchto událostí nepozoruji žádné obří dávky vaty a režisérům se daří držet neustále mou pozornost. PS: Přestože jsem měl kdysi názory typu že Matrix je jen jeden a prvním dílem to mělo celé skončit. Dnes jsem rád že se tak nestalo, protože bychom byli ochuzeni o dost povedené pokračování, které je sice o dost jiné než původní díl, ale kvalitativně o moc nezaostává.

• 7.9.2006  07:37

Po delší a několikaleté pauze, opět viděný díl a já musím dost korigovat své hodnocení, přestože mi nějak druhý díl ve své době nevoněl jedná se o vynikající akční podívanou, která nemá zase tak hloupý scénář jako se mi zpočátku zdál. Trošku mě mrzí že mi trvalo tolik let než jsem ocenil precizní práci bratří Wachowských. PS: Je fajn toulat se dobrodružstvím zeleného světa. Já věřím že Reloaded bude přece jen časem doceněn. V době vzniku určitě vládlo mírné zklamání.