Lady a Tramp (1955)

Nesdílím všeobecné nadšení. Příběh není zdaleka tak silný jak jsem si myslel. Místo tohoto si raději pustím libovolný díl Toma a Jerryho. 60%

Oscar (1991)

Stallone zde naplno rozvinul svůj komediální talent a výsledkem je příjemná retro komedie, u které je lepší nebrat v potaz že se jedná o remake. 60%

Pánská jízda (1984)

Pánská jízda přesně reprezentuje odlehčenou osmdesátkovou zábavu, která nebyla šešněrována prakticky žádnou cenzurou. V životě bych nevěřil že ve filmu takového svatouška jakým je Tom Hanks budou lítat polonahé ženské a příjde parádní vtip Nick the Dick https://www.youtube.com/watch?v=jrhfSBbu1bY Střelený film ze stáje Pata Profta, který komedie dělat uměl. 60%

Souboj s rodinou (2019)

Vince Vaughn by měl zulíbat ruce svému agentovi za to jakým směrem jeho kariéra poslední roky směřuje. Z otravného komediálního herce přesedlal k postavám chlapů co se s ničím moc neserou. Na filmu je hodně cítit zaprvé britský režisér a zadruhé The Rock někde v zákulisí. Wrestling zrovna dvakrát nemusím, příjde mě to jako absolutně pitomá šou ve které se lidi v ringu předvádějí. Nicméně sympaticky vyprávěným příběh o dívce a její švihlé rodince z anglického zapadákova, kterak ke slávě přišla se mě asi nikdy úplně nepohrdnu. 65% PS: Frost parádně rýpne do Johnsona s Vinem Dieselem. -Jakej pičus mě prudí během WrestleManie? -Tady...tady je Dwayne Johnson. -Jasně...a já jsem Vin Diesel, kámo.. -Tak to doufám, že ne.

Potomek (2019)

Specialista pouze na horory místy vyvolal slušnou husinu. Zvolené téma mě také docela bavilo. Dokonce se dostavil i Maďarský dialekt poblíž rumunských hranic a stejně to na lepší hodnocení nestačilo. Solidní nášlap, ale závěr bych označil za téměř pitomý. Proč jej musela matka tahat někam mezi vinice nepochopím. Celé to mohli klidně dohrát v domku. U těchto dětských hororových záležitostí hodně záleží na hlavní postavě, jaký je to herec. Tady to vidím tak půl napůl. Nebylo moc míst, kde by mě vyloženě lezl na nervy. 60% asi nakonec ano.

Všechno nejhorší 2 (2019)

Pokud už jednička byla kinder horor, tak z dvojky byly hororové prvky prakticky zcela odstraněny. Připadal jsem si že sleduju něco jako Repli-Kate. Dospěleji film působil jen zpočátku. Hlavní hrdinka je stále sympoška, ale všichni ostatní jsou otravní až běda. Navíc ty postavy nehrají ani dobří herci. 40%

Mrazivá pomsta (2019)

Zbytečné leč přesto zábavné. V každém ohledu je to sice horší než originál, ale ani v US verzi to nenudí. Takovýto černý humor s cáklými postavičkami si nechám líbit totiž kdykoliv. 65%

Na špatné straně (2018)

S. Craig Zahler se s postavami nemazlí ani nadále. Tentokráte jsem čekal zaváhání, které ovšem zase až takové nepřišlo. Dvojice detektivů na mě zpočátku působila trošku podivně a nesourodě. Nicméně režisér si pro nás připravil hned několik překvapení a lahůdek. Absolutně mě vyhovují jakoby nezúčastněné dialogy, které jsou natolik rázné a trefné, že by mě ani moc nevadilo, kdyby akce tentokrát zcela chyběla. Film má mírně přestřelenou stopáž. Nechápu že tohle u nás nešlo do kin, když se na to tolik lidí těšilo. 80%

Teče tudy řeka (1992)

Pozdější Legenda o vášni je určitě lepší, ale už tady ukazuje Brad Pitt svůj talent pro tyto bohémské postavy. Redfordova režie, ač se zdá naprosto obyčejná, dokáže s přehledem poutavě odvyprávět osudy jedné rodiny z Montany. Rybaření je zde povýšeno na uměleckou disciplínu. Montana je krásná! 70%

The Science of Interstellar (2014)

Interstellar stojí na pevnějších základech než by si běžný popcornožrout mohl myslet. Cestování červími dírami, problematika černé díry nebo pojem časoprostor zde dostávají řádného vysvětlení. Těch informací k možnosti vesmírné turistiky nebo osidlování planet je zde ukryto více. Jeden z největších pro mě šoků pro mě ovšem skrývá informace, že planeta si už jeden svůj Dust Bowl prožila. Víme co jej dokáže způsobit, nicméně se poučit buď nechceme nebo je nám to jedno. Či snad je nám to zakazováno? Pořadem provází slovem Mattew McConaghey.