Xmilden

Milan Dohnal

okres Přerov
Bad Mother Fucker

• 4.5.2007  09:00

Červený drak je co se týče obsazení nejhvězdnější ze všech 3 dílů o kanibalovi Lecterovi. Anthony Hopkins již tady přece jen tolik nefunguje, ale to nevadí, protože roli zde dostal Ralph Fiennes, jenž si svého Červeného draka zahrál opravdu s gustem. Je to prakticky postava, která zachraňuje tento film. Detektivka slušná. Na konci příjemné zakončení s odkazem na Mlčení Jehňátek. Bylo by asi pro někoho zajímavé si pustit nejprve tento film, poté Mlčení Jehňátek a nakonec Hannibala. Já bohužel viděl filmy v pořádí v jakém byly točeny.

• 4.5.2007  08:54

Škoda že mi není o několik let méně a nepíše se rok dejme tomu 1990. To bych u takového hororu asi strachy ani nedýchal. Bohužel čas nikdo nezastaví:( Ale rozhodně to kultem zavání. PS: Ta ruka je vážně cool, a vyzbrojení Ashe za pomocí motoračky a upilované brokovnice ... Co více si přát.

• 4.5.2007  08:53

Skvělá zábavovka a pro mě nejlepší film Bruce Campbella. Opravdu tady neskutečně válí a neúnavně mě rozesmívá celých 90 minut. Měl jsem možnost vidět obě verze Armády temnot a nelze objektivně říct, která se mi líbila více. Režisérská verze nabízí 2 prodloužené pasáže a alternativní konec. Prodloužená pasaž číslo 1 se nachází ve mlýně poté co se vyklubou malí darebové. Jedná se o 2 a půl minutové prodloužení. Bitva s kostlivci je přibližně o 4 minuty delší. A nejdůležitější je pozměněný konec filmu, kdy si Ash jde zdřímnout do jeskyně a ještě předtím musí spolknout přesně 6 kapek lektvaru, samozřejmě se splete a dá si kapek 7. Takže si asi dokážete představit co se stane, když každá kapka znamenala prospání 100 let.

• 2.5.2007  11:28

Nechápu odkud se vynořil režisér Marco Brambilla, ale natočil nejlepší Stallonovku 90. let. Celým filmem se linou parádní hlášky a těch narážek, ve kterých si Stallone dělá srandu sám ze sebe nebo z Arnolda je opravdu požehnaně. Tady se to opravdu všechno sešlo přesně tak jak mělo. Je s podivem že o 6 let starší Arnoldovo sci-fíčko Running Man vypadá oproti tomuhle hrozně špatně. Aby toho pomrkávání nebylo málo dostal zde menší roli bezbolestný Jesse Ventura. Nejlepší dialog ve filmu : - Be well. -Be fucked. 85%

• 2.5.2007  11:25

Česká odpověď na americké velkofilmy.

• 2.5.2007  11:20
    Jízda (1994)

První česká road movie a dle mého velmi povedená. Hudba Buty nemá chybičku. Aňa zde hraje takovou tu malou mršku, která je rozmazlená až hanba. Konec mě trošku dostal.

• 2.5.2007  11:19

4 hvězdičky jsou pro mě nutnost, protože filmy Jaroslava Soukupa z 80. let věrně ukazují tehdejší dobu, narozdíl od dnešních čím dál nesmyslnějších snímků. Navíc tento film i Vítr v kapse jsou velmi drsné a s hlavními hrdiny se nikterak nemazlí.

• 2.5.2007  11:18

I po čase má tento muzikálový filmík co říct. Vztah otec a syn je komplikovaný prakticky vždy. K tomu nám hrají hezké písničky Michala Davida. Spousta hlášek zlidověla. např. "Do hlavy ne".

• 2.5.2007  11:16

Tentokrát nás čeká dobrodružství při kterém hlavní hrdinové vstupují přímo do filmů. Dočkáme se tedy německé verze Indiana Jonese, Rockyho a Drákuly. Myslím, že na svou dobu je to povedený filmeček.

• 2.5.2007  11:16

Spolu s Videem nejpovedenější díl o Nosáčích. Vždy se dobře pobavím a některé dialogy znám nazpaměť. Dabing přímo luxus. Petr Oliva a Karel Heřmánek. Co více si přát.

• 2.5.2007  11:12
    Nesvatbovi (2005)

Jedna z nejlepších romantických komedií co jsem viděl. Ústřední duo naprosto bezchybné a všechny ostatní postavičky náležitě ujeté (vrchol Will Ferrell). Nápad obrážet svatby není na škodu a dlouho našim hrdinům vycházel dokud nepotkali své životní lásky.

• 30.4.2007  18:15

Steven jak si ho rádi připomínáme, drsný, nesmlouvavý a krutě spravedlivý. Ostatní (ne)hereci jsou zde pouze do počtu. V tomto filmu se Steven zaměřil na Jamajčany a pár z nich na setkání s ním vzpomínat moc dobře nebude.

• 30.4.2007  18:15

Pro mě druhý nejlepší Seagal hned po nedostižném Přepadení v Pacifiku. V Nemilosrdné spravedlnosti to Steven mlátí hlava nehlava. Už nikdy mi v hlavě nepřestane znít věta: "Ví někdo proč Richi zabil Bobbyho?"

• 30.4.2007  18:12

Výborná zábavná Seagalovka, kterou ničí některé nelogičnosti. Herecký tým je opravdu vytříbený a mě osobně udělal obrovskou radost Michael Jai White. Trošku jsem nepochopil co tady dělala Eva Mendes, takže šok. Steven se předvádí už od začátku kdy zápasí se židlí. Nakonec prohlásí že má štastnej ksicht a tím pro něj terapie prakticky končí.

• 30.4.2007  18:11

Casey "kurva" Ryback!

• 30.4.2007  18:06
    Ong-Bak 2 (2005)

Faster, Stronger and Anger. Tony Jaa je peklo. Ten člověk asi přijel vylidnit Austrálii. Je to neuvěřitelné co vše Tony dokáže, hlavně ty jeho skoky do lidí koleny napřed v plné rychlosti jsou zkrátka maso. Ano děj a dialogy jsou prakticky úsměvné, ale bože ty bojové scény. Ty neskutečně dlouhé sekvence bez střihu, hlavně na točivých schodech. Fantazie! Tony jen zařve "Kde mám slona?!" ... A začnou se dít věci!

• 30.4.2007  14:27

Hodnocení mi vychází sice na 4 hvězdičky, ale opravdu je to nejvíce povedený díl dnes už série, která čítá zatím 3 díly. Určitě se bude časem dále pokračovat, protože tenhle typ filmu si prostě diváky vždy najde. Johnny Depp náležitě kouzelný a tento film by bez něj za moc nestál.

• 30.4.2007  14:25

Ne zase tak špatné pokračování jak jsem mnohdy z různých stran zaslechl. Piráti z Karibiku měli vždy hlavně za úkol bavit a myslím že tento film tuto myšlenku podporuje více než solidně. Pořád se něco děje, jednotlivé postavy dostávají čím dál větší prostor a režisér se nebojí posunout jejich charaktery zase o kousek dál. Překvapuje výborně hrající Keira a hlavně opravdu velice směšný a chvílemi bláznivý Johnny. Orlando zůstává trošku nenápadně v pozadí. Celkově vzato impozantní dobrodružství se spoustou soubojů a honiček.

• 30.4.2007  11:47
    Oheň (1991)

Když nevezmu dva výtvory s Russelem Crowem tak se jedná o nejlepší Howardův film. Plejáda herců je přímo exkluzivní. Spousta mých oblíbených herců jakými jsou nejtvrdší hasič historie Kurt Russell a vynikající pan De Niro. Hasičské filmy jsou pro mě vždy poutavé, protože jak se později člověk dovídá, vždy jde o život a je velice pravděpodobné, že některý z hlavních hrdinů to "schytá". Backdraft naštěstí byl natočen ještě v roce 1991, takže zde nevidíme miliony vlajek v každém záběru a hasiči se starají hlavně o to aby něco uhasili a nebo někoho zachránili. Romance zde nemá moc místo. Hudba Hanse Zimmera a úchvatné záběry kamery nám vykreslují řádící oheň jako živou bestii, která přemýšlí a dokáže vycítit lidský strach.

• 30.4.2007  11:43

-"Tak se mi zdá jako by nám jeden scházel." - "Jsou tady dva navíc." Začátek filmu a já nemám slov a tuhle laťku si film udrží další 3 hodiny. Westernové veledílo.

• 30.4.2007  10:10
    Planeta opic (2001)

Přece jen trošku chatrnější Burton. Když už tedy do filmu zakomponovali akční scénu, tak bohužel prakticky nefunguje. Trošku člověk neví co si o tomhle remaku má myslet. Hrdinové opičím věznitelům uprchnou prakticky již na začátku. Jediné co bych rozhodně pochválil tak je výběr masek a kulisy, které snad jediné dávají odkaz na Burtona.

• 30.4.2007  10:10

Režiséra Burtona jsem si poprvé všimnul u Batmana a od té doby si pravidelně doplňuju sbírku jeho filmů. I Karlíkovi dokázal Tim vykouzlit svou pohádkově jedinečnou atmosféru, upřímně jsem s tímto režisérem měl problém pouze jednou a to bylo v hrubě nepovedeném Mars útočí! To byl vskutku úlet i na něj. Karlík se mi řadí do takové prostřední kategorie jeho filmů. Na skvosty jakými jsou Ospalá díra nebo Velká ryba sice nemá, ale podívaná je to stále notně excelentní. Nemám problém přisoudit filmu 90%. Rodina je prostě základ a tečka.

• 27.4.2007  09:06

Scénarista Brian Helgeland znovu nezklamal. Pro někoho se příběh může zdát jednoduchý a on i docela prostý je. Ale přesto se jedná o nadstandardní krimi s velmi dobrým obsazením jednotlivých postav. Udělené oscary jsou toho důkazem. "Takže Jimmy kdy si naposledy viděl Dave Boyla?" A závěrečné gesto mezi dvěma hlavními hrdiny již mluví zcela za vše.

• 25.4.2007  10:10
    Muž v ohni (2004)

Rozhodně vynikající film. Jen mě již místy dost štve u Tonyho Scotta jeho kamera, barva a celkově klipovité snímání. Jeho filmy již pomalu připomínají klipy na MTV. Jinak příběh je silný, Denzel jako vždy vynikající a přesvědčivý. Dakota mi překvapivě neleze na nervy žádným pištěním:)

• 25.4.2007  09:58

Ve filmu se mi nejvíce líbilo dostatečně výživné množství dlouhých scén bez jediného střihu. Musím uznat že hlavně ta první v autě byla opravdu vynikající. PS: Těžko soudit co by s civilizací udělala 18tiletá neplodnost. Ale asi by to moc růžová událost nebyla. Takže souhlas a spokojenost s touto temnou vizí.

• 25.4.2007  09:55
    Čelisti II (1978)

Chvílemi dost napínavé, ale už tomu chybí ta dřívější Spielbergova mistrnost. První díl byl přece jen napínavější, lépe natočený a navíc byl první. Druhá část je taková ta klasická dvojka se vším všudy, bohužel ubylo takové té brutality a žralok se zase až tak často neobjevuje. 60%

• 25.4.2007  09:46

Antonio Banderas jako správně vyšinutý Miguel Bain exceluje v tomhle Stallonovském akčňáku, který na dlouhou dobu znamenal poslední zdařilý kousek v jeho filmografii. Osobně bych označil Nájemné vrahy (aby taky ne, když se na nich podílel čtyřlístek Wachowští, Helgeland, Donner) stejně jako Cliffhanger nebo Demolition Man za nejlepší Slyovy filmy v Devadesátkách. Banderas později ještě více zazářil v Desperádu a minimálně konec 90. mu patřil. Třetí do party je krásná Julianne, která klame tělem a dokáže v pohodě zahrát i trošku ztřeštěnou třicítku. Finále správně vygradované a tyhle sniperské souboje zřejmě nikdy neomrzí. 75%

• 25.4.2007  09:45
    Maverick (1994)

Velice vkusně povedená westernová komedie s přímo hvězdným obsazením a se spoustou precizního humoru. Mel Gibson ve své době dostatečná záruka kvality.

• 25.4.2007  09:44

Precizní kriminálka s dobrou promakanou pointou, kdy během 100 minut není ve filmu jediná scéna navíc a vše do sebe krásně zapadne. Herecká sestava je přímo hvězdná a film velice příjemně pobaví. Bruce Willis ve své další charismatické roli zabijáka.

• 25.4.2007  09:41

Russell Crowe jako dvorní herec Ridleyho Scotta opět plní svou roli na jedničku. Pro někoho možná trošku netypická role tohoto drsného Novozélanďana. Pro mě o to milejší. Russell je vskutku dobrý herec, jak sme se měli možnost přesvědčit třeba v Čisté duši. Dobrý ročník = pohodově strávené dvě hodinky v jížní Francii, kde se to jen hemží vinicemi a krásnými ženami.