Xmilden

Milan Dohnal

okres Přerov
Bad Mother Fucker

• 13.6.2015  08:14

Přestože Jurské parky pro mě nikdy nějakou srdcovkou nebyly, na nový díl jsem se pochopitelně po spokojených recenzích těšil. Líbí se mě recept, že není potřeba za každou cenu sekat pokračování jako na běžícím pásu, ale klidně si nějaký ten rok navíc počkat. Vyplatilo se to u Maxe a funguje to i tady. Divák prostě musí být natěšený. Posbírají se nápady a film má veliký předpoklad uspět. K Jurskému světu: Čekal jsem určitě o trošku více akce. Záporák je velmi povedený. Lepšího dinosaura bychom asi těžko dostali. Tadyhle určitá scéna připomene druhé Vetřelce, tam zase Predátora. Tyhle filmy já prostě miluju! Postavy jsou fajn. Není důvod nebýt spokojený. Závěrečný fight sice na Godzillu samozřejmě nemá, ale Bluea by chtěl mít doma asi každý. 70%

• 13.6.2015  08:07

"Vzpomínky jsou jako straky. Vyzobou všechno zářivé a lesklé a nezajímá je to, na čem opravdu záleží." Určitě zajímavá a povedená člověčinka, které bych vytknul zřejmě nejvíce fakt, že divák po celou dobu samozřejmě nevěří že se S. W. Scott chce zabít, také po hodince už film moc neví kudy kam a tak se všechny rozehrané vztahové partie začnou řešit a uzavírat. Pokud jde o režisérku. Moc nevěřím že tohle natočila sama, bez pomoci. Na to vypadá tenhle její debut a příliš studiově uhlazeně. Jinak příjemný filmeček. 65%

• 11.6.2015  11:30

Hodnocení trošku nerozumím, vlastně je to stejné jako v málem oscarovém Help. Za téma rasismu se lidi nepřidávají automaticky hvězdičky navíc, jen proto že má lidstvo špatné svědomí. Přecejen se jedná o film jako takový. A když je to navíc komedie, která je mnohem více trapná než směšná a k tomu ještě špatně natočená, je určitě ten pádný důvod takové dílo nevelebit a udělat spravedlivé zhodnocení. To kdysi seriálová Helena byla oproti tomuhle paráda. 40%

• 9.6.2015  11:14

Mé první setkání se SpongeBobem. Vůbec jsem nečekal co mám od podobného filmu očekávat. Zpočátku jsem se bavil více než královsky, protože je to tak dementní, až je to vlastně geniální. Ta spršť originálních a ustřelených scének, mě ohromila. Film ovšem nezvládne svou stopáž, nápady začnou docházet, více se přešlapuje dějově na místě a závěrečný Avengers styl mě téměř urazil. Naštěstí před titulky proběhne rap dance mezi mluvícím delfínem a houfem racků. 70%

• 9.6.2015  11:07

Rozhodně sem se nějak nezasmál ale spíše tak nějak občas pousmál. Filmík je takový příjemný a člověk má pocit, že věznice mají něco do sebe a že se tam musí dobře žít. Rob Schneider se u mě přemístil ze škatulky NEMŮŽU HO ANI VIDĚT do škatulky VLASTNĚ MI NEVADÍ. Tady se navíc spojil s postavami, které ztvárňují David Carradine a M. Emmet Walsh. Nejpovedenější scény má na svědomí výskyt Davida Carradina a hlavně jeho metod výcviku. Prakticky mě naštval už jen samotný fakt, že tady ze sebe blbec jako je Rob Schneider udělá ultimátního bouchače. 50%

• 8.6.2015  06:50
    60 sekund (2000)

Když se někomu líbí celý film jen proto že v něm jednu z hlavních rolí hraje auto, tak by stálo za to popřemýšlet zda-li by nebylo vhodné vyhledat příslušného lékaře. Například docent Chocholoušek, by po takovém pacientovi sáhnul s obrovskou chutí.... Hodnotit příběh by nemělo cenu, Bruckenheimer se z toho snaží udělat podívanou ve stylu Skály. To usilí vypadá hodně směšně. Přemýšlím zda existuje něco lehčího než krást v LA auta. Docela rád jsem si tuhle "podívanou" po letech připomněl a zjistil že mě vlastně chybět nebude. 50%

• 5.6.2015  22:26
    Skrytá vada (2014)

Vadí mě když si režisér natočí film jen pro sebe. Režiséra Andersona jsem měl v předchozí tvorbě rád. Ale nemůžu jít cestou na kterou se v poslední době vydává. Už Mistr byl u mě hodně na hraně a tohle jsem pro změnu vůbec nepochopil. Co deset minut solidnější krátký vtípeček nezachrání tu hroznou dvou a půl hodinovou nudu. 30%

• 5.6.2015  12:09

Mike Wazowski si pořídí nové auto a podle předpokladů mu ještě nestihl vychytat všechny mouchy. 80%

• 4.6.2015  06:46
    Duch (1990)

Některé filmy stárnou bohužel trošku rychleji. Patrick Swayze miluje krátkovlasou Demi Moore, ve filmu scénaristy Bláznivých střel Jerry Zuckera. Po tom co si s ním osud divně zalaškuje vyhledá pomoc Whoopi Goldberg a dokáže, že i po smrti se dá žít téměř plnohodnotný život. Městská doprava zdarma, může okukovat všechny největší kočky New Yorku zadarmo při jakékoliv situaci, jenže on si umane, že vypátrá svého vraha... Mrzí mě že komediální rovina po letech už nefunguje tak jak by měla a hlavně Whoopi toho nemá zkrátka moc co nabídnout. Patrick předvedl lepší roli v Bodu zlomu a na Hříšný tanec se také těším čím dál víc. Demi hrát nikdy moc neuměla. 70%

• 2.6.2015  06:43
    Chappie (2015)

V mých očích neskutečně originální a rovněž talentovaný fachman Blomkamp si napravuje částečně reputaci po patlanině s názvem Elysium. Bohužel Chappie mohl být určitě ještě o fous lepší. Se začátkem druhé poloviny prichází dosti velké polevení, kdy se děj začíná i docela vléct. Film je do nějaké 40. minuty skvělý podobně jako například District 9. Nicméně Blomkamp si natolik drží svůj ksicht, že mě to zase ani tolik nenervuje, protože stále sleduji smršť originality, která se v dnešním Hollywoodu snad trestá i smrtí. Logické lapsy kvůli kterým bych lecjaký snímek na místě odstřelil ignoruji. Hugh Jackman více upozaděný než bych si přál. Co si ale budeme nalhávat, největší hvězdou je stejně robot s hlasem Copleyho. Vetřelce beru okamžitě. Zhodnocení Joburgské trilogie bych viděl takto: District ...90%, Elysium....50% a Chappie....70%

• 1.6.2015  11:00

Akční šílenost, která nejlépe demonstruje fakt, že v určité době fanoušci brali vše v čem se objevil Clive Owen. Objektivně by si dneska musel každý soudný divák odečíst minimálně jednu hvězdičku, protože pumelice jako třeba John Wick je určitě o level výše. Monica Bellucci v roli sexsymbolu je už trošku na hraně. 50%

• 30.5.2015  11:42
    Iluzionista (2006)

Člověk se těší na nějaké alespoň menší vysvětlení a nakonec nedostane vlastně nic, tedy kromě konce ve kterém se nebohá postava detektiva Uhla chytne za hlavu a řekne si "a jo vlastně." Celé mě to příjde že Eisenheim kouzlí seč mu síly stačí a divák se musí jen spokojit s faktem že tomu tak je. Tvůrci jsou líní vymýšlet jakékoliv důmyslné prozrazování. Takový film si pánové strčte příště za klobouk. S tímhle na mě nechoďte. Dokonalý trik je někde zcela jinde. 60%

• 29.5.2015  10:13
    Odvlečen (2007)

Odvlečený má své lepší okamžiky (výslech), ale i horší (veškeré scény s Reese Witherspoon). Jake Gyllenhaal tady nehraje ještě takového bouráka jako jej mám zaškatulkovaného z poslední doby, spíše bych řekl že pouze lehce výraznější. Režie velmi fádní a J.K. Simmons zoufale nevyužitý. Zkrátka hodně postav, málo napětí, hodně keců. Téma terorismu jde natočit mnohem líp. 60%

• 28.5.2015  08:46
    Švec (2014)

Tohle měla být komedie? Já vlastně ani nevím. Adam Sandler jednoho dne objeví že díky starému obuvnickému stroji je možné prožívat životy druhých, ale pouze za předpokladu že si nazujete jejich boty, které nesmíte vyzout. Pokud někdo očekává smršť komických situací, je vedle jak ta jedle. Sandler nemá formu a celý film nemá hlavně smysl. Co tím chtěl básník (režisér) říci? 35%

• 27.5.2015  06:41

Nesympatické postavy, děj trvající 85 minut a do toho jeden Superpredátor. Výsledkem je téměř absolutně zbytečné pokračování série, která toho kromě přelomové jedničky zase tolik světu nenabídla. I ti raptoři se už prostě okoukali. Pokud se nestane zázrak, tipuju že Nový Jurský Park moc velkou díru do světa neudělá. 55%

• 23.5.2015  14:04
    Focus (2015)

Docela škoda že ve své druhé polovině nakonec film udělá podraz maximálně tak sám na sebe, protože první polovinu považuji za hodně povedenou a skvěle vygradovanou podfukem na B.D.Wonga. Ono je docela velkým problémem, když divák ve filmu už vůbec ničemu nevěří, když nevěří, tak jej to vlastně přestane i zajímat. Takže už mě bylo docela i fuk co se stane s našimi zlodějíčky. Chemie mezi Willem a Margon jinak zcela v pořádku. První půlka 70%, druhá 40%.

• 22.5.2015  17:43
    Ex Machina (2014)

Skoro vždy když už si člověk myslí že jej nemůže v rámci sci-fi nic překvapit, se najde někdo kdo se vytasí s pořádně nosnou myšlenkou a výsledkem je film, ke kterému stojí za to se stále vracet. A když už záporáka, tak rovnou jednoho z nejpovolanějších. Oscar je prostě démon. Raději nechci nic prozrazovat a hrát si na machra. Film mě hlavně ke konci několikrát slušně překvapil. 80%

• 22.5.2015  13:33

Ve svých počátcích se The Rock nebál přiznat že jeho hlavní inspirací jsou hlavně Arnold a Sylvester. Oslovení Král Škorpión po celý film nezazní, až na konci. A nebýt krátké scénky, ve které je náš hlavní hrdina nakažen štířím jedem, vlastně by divák ani netušil proč ho tak Clarke Duncan osloví. Zábavná akční pitominka, která svým vyzněním směřuje více ke Conanovi než k Mumii. 50%

• 22.5.2015  12:55

"Já jsem žádný objednávky nepsal, pane Karfík." -"To mě nezajímá, ale píšete tam blbosti."

• 18.5.2015  13:13
    Hacker (2015)

Nějak mě tenhle Mann moc neoslovil. Škoda, protože ke konci to začalo být opět zajímavé. Bojím se že doby Heat a Collateralu jsou nenávratně pryč. Kamera je stále funkční a nepřehlédnutelná, ale ten příběh mě nijak zvlášť nebavil. 60%

• 18.5.2015  13:06

Chemie mezi hlavními postavama 0, ale na druhou stranu má tohle i přes tento zjevný nedostatek u mě velikou šanci na reparát. Dějově to není totiž zase tak veliká bída. Wachowští se s tím vůbec nemazlí a rovnou do diváka naperou od první minuty vesmír, ve stylu Star Wars, který nějakým způsobem funguje a divák přestože o něm vlastně vůbec nic neví se s tím musí poprat. Druhou projekci vidím jako povinnost, ale více než 70% z toho asi naprodruhé stejně nedostanu. Dvojice Tatum/Kunis mě tady totiž vůbec nepasuje. 55%

• 15.5.2015  07:22

Přece ode mě nemohl nikdo čekat jiné hodnocení. Vždy jsem chtěl vidět dalšího Maxe, ale ani ve snu mě nenapadlo že uvidím tohle. Naprosto uvěřitelný a (ne)fungující systém světa. Akce (nepočítám CGI nebo různé komiksové srágory), hlavně tedy počáteční, která činí podobný mezník jako Terminátor 2 nebo Matrix. Opravdu skvěle udělané a myslím že tohle muselo kaskadéry pořádně bolet. Castingově patřičně elitní a nejlepší role pro elektrickou kytaru v historii filmu. Bože, jak tohle bylo úžasné. Přeji filmu obrovský finanční úspěch, protože tohle mělo duši! Georgi, dle mého soudu jsi se na tohle připravoval 30 let. Děkuji. 100%

• 15.5.2015  06:59
    Šofér (2014)

Joe Carnahan točí filmy pro radost. Jeden z mála režisérů, který se nestihl zaprodat Hollywoodu. Umí filmy napěchovat jak správně dávkovanou akcí, tak sympatickými postavami a hlavně nechce diváka nudit. Šofér není zcela určitě jeho nejlepším dílem, ale výborná camea a Patrick Wilson z něj hodně solidní podívanou rozhodně dělají. Být řidičem limuzíny v LA může být určitě zajímavé. 65%

• 12.5.2015  07:45

Spíše grandiózní propadák. Na druhý den si z filmu pamatuju maximálně to, že mě to vůbec nebavilo a Deppův přiblblý knír. Je trošku k zamyšlení, že při možnostech, které dává hodnocení CSFD je možné že i tahle kravina může dosáhnout na 61%. U mě všechno špatně. 20%

• 11.5.2015  07:50

Zbytečně dlouhé. Ve druhé polovině se konečně dostává ke slovu ona Bestie, o které se do té doby stále jen mluví. Trošku jsem nepochopil kung fu ve středověké Francii. Vincent Cassel umí zahrát lepší záporáky. 40%

• 8.5.2015  21:19

Asterix mě zajímal maxímálně v dětství. Podobně jako Šmoulové. Oproti nim se ovšem tenhle kousek povedl. Pro milovníky kančích pojídačů naprostá povinnost. Pro všechny ostatní určitě příjemně strávených 80 minut. Nevzpomínám si na moc vydařenějších Asterixů. Pro mě lepší než dneska notně zaprášených a předceňovaných 12 úkolů. 65%

• 8.5.2015  21:14

Hodně staromódní komedie, kterou snad ani nejde veteránovi jako je Danny DeVito vytknout. Zápletka je postavená jednoduše na tom, že Bába otravuje život dvěma novomanželům, kteří udělali největší chybu v životě. Některé fórky se dají určitě označit za povedené, například Mr. Peacock. Jiné spíše za trapné Mr. Peabody. 55%

• 4.5.2015  08:15

aneb za pokladem ponorkou snadno a rychle. Účast Jude Lawa slibovala mnohé, přecejen oproti zbytku hereckého osazenstva ční, jenže ve filmu to není poznat. Taková Ponorka nebo Ponorka U-571, případně K-19 společně s Krvavým přílivem mají jednu obrovskou výhodu oproti Black Sea. Kapitán je neohrožený borec, který si dokáže hlavně v počátečních fázích zjednat v mančaftu pořádek děj se co děj. Nedokáži si moc vysvětlit co mělo znamenat zkratkovité chování jednoho z členů, který se prostě rozhodl že zapíchne kolegu. Příběh mohl být mnohem mnohem záživnější a hlavně dobrodružnější. Takto se divák plaví vlastně od ničeho k ničemu a přemýšlí, proč vlastně tahle zbytečnost vznikala. Závěrečná lekce že zlato umístění v záchraném obleku v pohodě vyplave na hladinu mě bije do očí ještě teďka. 45%

• 4.5.2015  08:06

Šifru jsem četl a jednalo se o hodně zajímavé čtení, ve kterém mají milovníci různých historických teorií učiněné žně...... film pro mě znamená možná ukázkový případ jak by se neměla natáčet adaptace knížky. První chybou je už to, že se na scénáři nepodílel samotný Dan Brown. Viděli jsme to například u Zmizelé, kde se autorka podílela výraznou měrou na scénáři a výsledek stál za to. Věřím že kdyby Tolkien kopal do rozsezeného režisérského křesla Péťovi, jednalo by se o neskutečný zážitek. Zfilmovanou Šifru rozhodně nebrat a raději sáhnout po výborné knize. PS: Role nesedí ani jednomu herci a to už o něčem svědčí. 50%

• 1.5.2015  15:59

Weinsteinům sice ty jejich Oscarové útoky často moc nebaštím, ale tentokrát jsem spokojen. Bill Murray hraje po svém takovou trošku verzi alá Hank Chinaski. Postupem času zkušenému divákovi samozřejmě dojde, jak se bude děj vyvíjet. To ovšem nic nemění na faktu, že se jedná, alespoň pro mě, o velmi příjemnou pohodovou záležitost, u které jsem byl na konci patřičně dojat. Zkrátka taková poctivá člověčinka. 75%