Xmilden

okres Přerov
Bad Mother Fucker

1 2 3 4 5 6 29 58 86 114
    • 23.5.2018  06:52

O Black Sabbath s Ozzym se nediskutuje. Jak říká Ozzy pokud na show nezazní Iron Man bude to propadák vždycky. Moji favorité jsou ovšem hlavně Children of the Grave a Snowblind. 100% už prostě z principu za skvělou hudbu.

• 22.5.2018  07:33

Podivná špionážní slátanina, kterou pro mě bylo nějakou dobu složité časově začlenit. Dlouho jsem tápal zda se to celé neodehrává v dobách studené války nebo jak to vlastně je. Minutáž nabobtnala do obřích rozměrů a ve filmu se toho zajímavého zrovna moc nestane. Jennifer se občas vysleče, ale že by to bylo ku prospěchu příběhu se říct nedá. Rudá volavka mohl být při troše štěstí zajímavější film s lepší akcí a vypjatějším vyprávěním, ale ta jedna scéna s odřezáváním kůže výsledek k lepšímu moc neposune. 45%

• 20.5.2018  07:21
    Příslib (2016)

Hrozný film o hrozné historické události. Nechápu moc důvod proč to měli a mají Arménci tak těžké. Ale silně doporučuju zvolit jako oslavu arménské hrdosti System of a Down. Tohle dobrý film v žádném případě není a Christian Bale, můj někdejší oblíbený herec se mě začíná povážlivě zajídat. 40%

• 19.5.2018  11:08
    Noční hra (2018)

Další povedená komedie pro dospělé od Warnerů. Scénky jako čištění psa, Denzel Washington nebo uplácení jsou naprosto boží. K tomu se dozvime s kym randí Debbie. Ústřední dvojice je spíše jen sympatická než vtipná, ale vedlejší postavičky jako třeba Jessie Plemons dodávají pořádnou porci zábavy. Inspirace Fincherem správná volba. Prosím pokračování. 70%

• 19.5.2018  07:56
    Líbánky (2013)

Po prasárně s názvem Svatá Čtveřice přišly Líbánky. Už z prvních záběrů je zřejmé, že se bude jednat o mnohem lepší snímek. Jarchovský s Hřebejkem se vytasili se zajímavým příběhem a i jeho skladba je dlouho na české poměry pěkně mysteriózně vystavěná. Herci jsou vesměs neznámí a tudíž ve svých rolích přesní. Jarchovský si navíc většinou odpustil na rozdíl od Medvídka hlášky, které z postav čouhají. S blížícím se koncem Líbánky utahují šrouby a dostavuje se pocit že tady to neskončí pro někoho dobře. Nebudu prozrazovat jak tohle celé dopadne. První polovina je zbytečně dlouhá a závěr není zase až tolik úderný jak by mohl být. Tyto dvě věci srazí výsledné hodnocení na 60%.

• 19.5.2018  07:45
    Svatá čtveřice (2012)

Není těžké určit nejhoršího Hřebejka. Svatá čtveřice tuto volbu hodně usnadňuje. Tady není nad čím přemýšlet. Nesympatické postavy, nechutný příběh a scénář, který by sotva vystačil na 40minutovou televizní epizodu. Ondra a Vítek se na konci ptají, kde udělali chybu? Můj názor: Vzali roli v tomhle hnusu. 0%

• 18.5.2018  09:20
    Pračlověk (2018)

Ať si říká kdo chce co chce, pořád je to solidní porce zábavy. Aardman umí a postavička jako lord Bafoň by si zasloužila klidně vlastní film. Některé vtípky jako třeba s doručováním zpráv nebo Real Bronzio nemají prostě chybu. 70%

• 16.5.2018  10:55
    Medvídek (2007)

Mistr Hřebejk by měl asi uvážlivě vybírat do čeho strčí tlapku. Nerozumím tomu co Hřebejka vedlo k podobné ztrátě kvality a vydal se s Medvídkem do srmdutých vod průměru až podprůměru českého filmu. Vydat se cestou kvantity na úkor kvality nevěstí nikdy nic dobrého. Medvídek dobrý film opravdu není ani náhodou. Sice se Jarchovského pero občas vytasí s hodně kvalitním dialogem či monologem, ale sledovat tohle tragikomické plácání postaviček, kdy se rochní ve vlastní typické české průměrnosti (Macháček, Luknár, Vilhelmová a Geislerová), nebo naopak ve výjímečnosti (Trojan) je hlavně v první třetině nudné. Z postav jsem si nejvíce oblíbil Menzela s Křesadlovou, kteří dávají zbytku dosti výrazně na zadek. Nepochopil jsem nutnost postavy Kláry Issové. Nechopím diváka, kterému musí být popiskem oznámeno, že se teď nacházíme v Římě a teď zase pro změnu v Praze. Po Medvídkovi přišel ještě horší Nestyda. Od té doby Hřebejk potřebuje na jeden kvalitní snímek, 3-4 špatné. 50%

• 16.5.2018  10:45

Pokud by se Clint měl loučit tímhle filmem, tak by mě to určitě moc mrzelo, protože se nejedná vlastně ani o nějaký regulérní trhák, ale spíše o 80ti minutovou poctu jedné hrdinské události v boji proti terorismu. Přitom první polovina se mě poměrně líbila a nízké hodnocení jsem dopředu nezjišťoval. Je zkrátka vidět, že v Clintových filmech je obsažena jistá přirozenost, či snad talent pana režiséra, točit velmi dobře vlastně jakékoliv téma. Bohužel s příletem do Evropy film na 25 minut začne připomínat cestovatelský dokument, aby v závěru konečně podal svědectví o tolik očekávané temné události ve vlaku do Paříže. Je neobvyklé, aby hlavní hrdinové hráli sami sebe. Škoda Clinte, šlo k tomu přistoupit lépe, některé scény jsou natolik kvalitní že z filmu hodně čouhají. Ale jako celek spíše slabota. Příště se doufám uvidíme zase u něčeho povedenějšího. 50%

• 14.5.2018  07:20

Klidně tomu přidám nějaké body navíc za snahu vytvořit poctivou napodobeninu nedostižného Heatu. Člověk si samozřejmě řekne že Schreiber není DeNiro a Butler není Pacino, ale ruku na srdce koho podobné filmy o gansterech, kteří se snaží dostat policajtům na kobylku nebaví. Smekám před režisérskou prvotinou Gudegasta. Délka je sice vražedná, ale Butlet nehrál možná 5 let v ničem lepším. Některé scény parádní a akční stránka hodně povedená. 70%

• 9.5.2018  07:58

Byla by velká škoda se tomuto hodně netradičnímu Scottovi vyhnout. Ridley dle mého soudu značně pozměnil svůj rukopis a pro svůj nový film zvolil pro mě absolutně nečekané téma. Přecijen se v posledních letech rád vrtal ve sci-fi tématice a často v nedávné minulosti volil i historické velkofilmy. Takto se vytasil s tématem, o kterém mě nebylo vůbec nic známo a budu muset ještě na Wikipedii doplnit znalosti. Je zvláštní že v americkém filmu hrají mnohem přesvědčivěji evropští herci a třeba Wahlberg je zde prakticky zcela do počtu. Michelle nesympatická až na půdu a o hnusných životních moudrech, které plive nejstarší Getty by měl vzniknout samostatný film. I když on vlastně vznikl. Film dostál svého jména a je opravdu z velké části hlavně o penězích. 65%

• 9.5.2018  07:50

Pohodová rodinná oddychovka, z podobného ranku jako Paddington, akorát s králíkama. Děj nikterak objevný není, ale povedený humor dokáže nahnat kladné body. 70%

• 4.5.2018  07:17
    Death Note (2017)

Japonský originál jsem neviděl a věřím že by mohl být ještě lepší, ale i u tohoto jsem se díky zjevení postavy L bavil více než kvalitně. To co začínalo jako jen takové nevinné blbnutí s tím čí jméno napíše hlavní hrdina do notýsku se moc pěkně rozjelo směrem, který mě dokonale pobavil svými nápady. 70%

• 4.5.2018  07:08
    Boj (2015)

Dánskou kinematografii moc nesleduji, ale Lindholma mám v hledáčku hlavně díky výbornému Honu a zajímavému pojetí problematiky Somálských pirátů. Tentokrát se vydal do Afghánistánu a my v první polovině sledujeme život v jednotce, kdy náš hlavní hrdina má zároveň doma manželku s dětmi. V druhé polovině už film pouze odpovídá na otázku, zda-li bude náš hlavní hrdina odsouzen za své válečné rozhodnutí. Podobné problematiky se dotýkal už snímek Krvavá volba. Hon i Únos se mě ale přecejen líbily více. 60%

• 2.5.2018  14:24
    Specialista (1994)

Specialista se u nás doma kdysi na VHS dával poměrně často, ale člověku tak nějak docvakne, že režisér je opravdu břídil a ze zajímavého námětu čouhá tak maximálně povedený Woodsův záporák. Stone se v té době ráda a ochotně svlékala v čemkoliv ale nevím jestli je režisér homo, protože mnohem více ve společné erotické scéně kamera zabírá Slye a jeho muskulatůru :) Pár solidních hlášek. Nic víc. Stallone mohl předvést mnohem více. Hudba dementní. 45%

• 30.4.2018  14:10
    Nepřátelé (2017)

No to mě podržte, meditativní western. Vzhledem k vysokému hodnocení jsem očekával přeci jen mnohem větší kvalitu. Nevím jak moc oceňovat hereckou kvalitu Balea, když se tady téměř nemluví a sám herec předvádí stále dokola jednu až dvě mimiky po celý film. Samozřejmě jsem rád že si někdo znovu vzpomněl na Wese Studiho, ale minulé Cooperovy filmy mě sedly od dost více. 55%

• 29.4.2018  23:02
    12 Strong (2018)

Někdo si tady vzpomněl na Ramba v Afghánu a ještě si k tomu trošku přidal aneb jak 12 hrdinných Amíků vyhrálo Americe málem válku. 40%

• 24.4.2018  11:04

Zpočátku to vypadalo na neskutečnou pecku, tedy spíše komediální pecku. Bohužel to má slabší období lehce za polovinou příběhu ale s blížícím se záběrem se Taika zase utrhne z řetězu a pálí jeden džouk za druhým. Je to docela zvláštní, že tahle Marvelovka je až tak moc vtipná a přitom zde umře tolik lidí. Chris má určitě solidní komediální potenciál. Bohužel ač nerad, tak musím přiznat že Marvel vskutku DC přímo válcuje a pokud neudělá nějakou vyloženě krpu, bude si moct se svým vesmírem hrát jak uzná za vhodné a dosazovat si libovolně postavy z jiných celovečeráků. Skvěle se navíc tento díl rozloučil s Natálkou, která se do série vůbec nehodila. 75%

• 23.4.2018  09:10

Flanagan mě v poslední době několikrát ne zrovna příjemně překvapil a už jsem si myslel že po zajímavé skoro prvotině Oculus se bude konat jeho postupný ústup do druhé až třetí béčkové ligy. Geraldovou hrou se ovšem zase jednou pochlapil. Parádní psychologický napínák, který se řadí k těm určitě lépe zfilmovaným Kingovkám. Carla Gugino mě svým útrpným blouzněním zpočátku trošku zaskočila, nakonec ovšem vše dává dokonalý smysl a zcela určitě se snímek dostal do mé oblíbené kategorie PUSTÍM SI RÁD ZNOVU. Přestože to moc nevypadá, hororovou atmošku to má přesně ve správných chvílích. 80%

• 23.4.2018  07:44

Mezi prvním a druhým Batmanem se zřejmě Timu Burtonovi zdála Noční můra a zrodil se Střihoruký Edward. Kdyby se mě někdo zeptal na jednoho jediného ikonického a transparentního zástupce Burtonovy tvorby, musel bych zmínit tuto hořkosladkou prosmutnělou komedii. 90%

• 23.4.2018  07:25
    Riziko (2000)

Při sledování jsem dostal neodolatelnou chuť pustit si Wall Street nebo Vlka z Wall Street. Boiler Room bych ale zase neměl úplně odpálit, občas má svou hodně silnou chvilku a například úvodní Affleckův proslov nebo když otec (soudce) několikanásobně odpálí svého syna (špinavého makléře) jsou dost luxusní. Hodně se povedly telefonáty, ve kterých nutí makléři své vorvaně ke koupi za každou cenu. Diesel zde má značně menší roli než jsem čekal. 65%

• 23.4.2018  06:39

Ne, takhle opravdu ne. Takhle se strašilo dávno před Wanem, ten přišel a učinil tomu ráznou přítrž a od té doby se jelo podle jeho pravidel. Tedy pokud chtěl být horor aspoň trošku strašidlený. Smůla Winchesteru spočívá v tom, že se vrací k těm starým ne moc strašidelným metodám. Není to úplná zívačka, ale po solidní první polovině se film bohužel nasměroval úplně špatně a nepodává zrovna přesvědčivou výpověď o tom že sídlo Winchesterů je nejstrašidelnějším domem v Severní Americe. 35%

• 19.4.2018  11:30

Lepší ukončení série, nad kterou jsem po 2. díle zlomil hůl, než jsem si dokázal představit. Je to správně epické a už to není zase až tak moc děcké. Vždyť ono ostatně hercům je často dost přes 20 let. Nevidím zde žádného herce, z kterého by mohlo vyrůst nějaké opravdové eso. Už si přesně nepamatuju předešlé díly. Jednička byla celá v bludišti a Dvojka se dostala do okolního světa. Trojka nám nabídne ústředí ZLOSYNU, které sídlí ve zřejmě posledním fungujícím městě planety. Hlavní postava je zároveň klíčem k celé epidemii. Nakonec poměrně snesitelná série, na kterou se třeba jednou kouknu se svými dětmi, když jim bude kolem 12. 60%

• 17.4.2018  07:19

Zpočátku točil Collet-Serra filmy ze zajímavou zápletkou, které přes slibný potenciál a myšlenku nedokázal ukočírovat až do konce. Tentokrát si ovšem vzal vyloženě Den Blbec a snímek se mu začne rozpadat ještě hodně před polovinou stopáže. Na jednu stranu obdivuju jak tvrdošíjně se snaží dělat ze sympatického Liama akční ikonu, aniž by si byl ochotný přiznat že věk zastavit prostě nelze. Na druhou stranu to právě tohle začíná být docela otravné. Neeson si zaslouží po 3 dílech 96 hodin, Non Stopu nebo Nočním běžci už prostě jiný žánr. On už tenhle vlak s podivnými cestujícími opravdu vymlátit a zachránit nemá. Zkrátka do role One Action Hero už rozhodně nepasuje. Ale je to z velké části tím že si jej oblíbil (zasedl) ne zrovna moc dobrý režisér. A jeho kariéře to rozhodně neprospívá. 40%

• 16.4.2018  06:59
    Kriminál (1989)

Stallonův první pobyt ve vězení. Žádná mega pecka to rozhodně není, ale díky sympatickým postavám a hlavnímu záporákovi, kterého hraje Sonny Landham jsem si hlavně první 2/3 náramně užil. Až ten konec je už takový hodně přitažený za vlasy. Docela se divím že ve stejném roce Stalonne seděl v base dvakrát. Podruhé to ale byla o něco větší zábava. 70%

• 16.4.2018  06:54
    Capone (1975)

Pokud si hlavní roli ve filmu o Al Caponovi nestřihne nějakej fakt charismatickej borec, tak to nemůže dopadnout nikdy dobře. Ben Gazzara je pro mě velká neznámá a musím říct že zcela oprávněně. Tohle fakt není člověk co by mohl utáhnout příběh o takhle slavném gangsterovi. Stallone se zde ani moc nevyskytuje. Zaujalo mě že podle faktů se jeho postava na konci setkává s Caponem u bazénu, ale Frank Nitti byl tou dobou už po smrti. Susan Blakely, která v Over the Top hraje takovou tichou myšku, tady rozhodně překvapí odvážností. 45%

• 14.4.2018  19:33

Muzikály snáším dobře. Zcela určitě bych si odtud vybral 3 silné songy, které si v budoucnu rád někdy poslechnu. Některé scény správně bombastické, přesto nedokážu udělit vyšší hodnocení. Něco mě zde chybělo. Nicméně v celkovém vyznění lepší a vyrovnanější než Bídníci. 65%

• 11.4.2018  11:43

Pítí točí prostě jinak než ostatní. Jeho filmy jsou podobně jako třeba Wese Andersona naprosto originálně točené a divák má tedy vždy naprostou jistotu, že skuteční umělci ještě nevymřeli. Co víc, přestože se absolutně nejedná o filmy pro širokou diváckou obec, i Nit z přízraků zavítala do kin. Proč vlastně sledovat pomalý a uhrančivý příběh s hudebním podkresem, který nevykazuje žádné emoce. Když už nic jiného, ve filmu hraje Daniel Day-Lewis a to je panečku sakra kanón. Pokud má být Phantom Thread jeho hereckou rozlučkou. Tak lepší zřejmě ani nemohla být. Kdykoliv Pan herec vstoupil na scénu dokonale si mě omotal kolem prstu a když do toho navíc ještě něco řekl nezbylo mi než se hluboce poklonit. 75%

• 11.4.2018  11:31

Nechápu hodnocení 43%. Cage natočil za posledních pár let často podstatně větší hrůzy a jejich hodnocení je zde často mnohem lepší. Looking Glass má podle mě hlavně hlavu a patu a kamera vypadá jako něco co opravdu nestálo milion dolarů a netočilo se někde v rumunských ateliérech. Looking Glass má něco málo z Davida Lynche a stejně tak z Motelu smrti. Prostě trošku mysteriózní snímeček s kvalitně hrajícím Cagem. Že je Cage schopný herec víme, ale bohužel leze do mnohdy až hrůzných projektů. 50%

• 9.4.2018  08:19

S přibývajícími reprízami jsem si tuhle Marvelovku docela oblíbil. Od Hulka se totiž vždy čeká hlavně ultimátní akce a tu nám v tomhle filmu dodal. Leterrier je akční specialista a na filmu je to prostě vidět. První akce spíše navnadí svou tajemnou atmoškou. Po postupném vylepšování Tima Rotha, nejlepší postavy celého filmu, začíná mít Hulk více než adekvátního protivníka. Edward Norton do role nepasuje a ještě horší castingové rozhodnutí bylo učiněno v případě Liv Tyler. Škoda že se patrně nikdy nedozvíme co se stalo s panem Modrým. Závěrečné řádění v New Yorku prostě nejde nemilovat. Hulk rozmlátí policejní auto a použije ho jako rukavice. Hulk! Smash! Yeh. Tímhle se ve mě probouzí dítě:) PS: Rozpočet:150, Tržby: 263. 75%

1 2 3 4 5 6 29 58 86 114