Legenda o zlaté perle (1987)

Kluci z Moviezone tohle vychvalovali do nebes, ale zřejmě u nich naplno zapůsobila nějaká forma nostalgie. Legenda o zlaté perle je totiž tuze špatný film, ještě horší než Murphyho Zlaté dítě. Jak někdo tohle může nazývat asijskou odpovědí na Indiana Jonese, to prostě nechápu. Navíc Samuel Hui možná umí zpívat, ale určitě se neumí prát. 30%

Nene (2022)

I u třetího filmu Jordana Peeleho musím znovu konstatovat, že mě svým způsobem opět dostal. Nope možná není chodící filmová dokonalost, ale je natolik jiný a originálně zpracovaný, přitom stále napínavý že mě to ke štěstí úplně stačí. Je to takové trošku Znamení, ale s minimem hororových prvků. 75%

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Druhá odysea je rozhodně svižnější, ale samozřejmě absence Kubricka je cítit na každém filmovém políčku. Paradoxně, přestože je dvojka o 16 let mladší, vypadá vlastně starší. Jsem rád že se některé události prvního putování dovysvětlují a je rovněž příjemné že záhada kolem tajemného monolitu stále zůstává. 75%

Halloween končí (2022) odpad!

Halloween končí ....ještě že tak. David Gordon Green začal v prvním díle velmi slibně, aby na konci odevzdal sérii naprosto zdevastovanou.

Hellraiser (2022)

Bezproblémový remake, který představuje obstarožní tématiku v úplně novém balení. Je to samozřejmě velmi těžká úloha oživovat takovou legendu, ale troufnu si napsat, že David Bruckner to zvládl více než dobře. Na jeho Rituál se skvěle kouká a mě se moc líbil i Temný dům. K Hellraiseru musel mít určitě velký respekt. V nedávné minulosti se často o remaku mluvilo a teď ho tady konečně máme. 65% PS: Hlavní hrdinka se mě vůbec ale vůbec nelíbila.

Manželé z roku II (1971)

Určitě mnohem zábavnější Belmondovka než třeba podobný Cartouche. Belmondo má opět vše co by měl mít, tedy je to přesně ten typ rošťáka, který je nekompromisní k ženám a nenechá si od nikoho nic líbit. Jaká škoda, že jsem nakoukal až po dlouhých letech. 75%

Serpico (1973)

Psí odpoledne se Serpicem nedokáží v mých očích vyvážit lepší duo z 60. let Pahorek, Selhání vyloučeno. Sidney Lumet je rozhodně velikánem světové režie, ale Serpico mě dnes už tolik nebaví jako kdysi. Al Pacino podává jistě zajímavý výkon, ale souhlasím s názorem, že jeho nejhvězdnější období přišlo v 90. letech. Tam už to bylo herecky jiné kafe. Serpico se mě zpočátku docela táhl. 70%

Vyšehrad: Fylm (2022)

Gagy už tolik nerazí do očí a jsou upozaděné za příběhem. Ano, film má příběh. Lavi se stal nečekaně otcem, opíchal nechtěně svou tchýni, naštěstí jen trošku, takže má u svojí nové manželky útrum ještě před svatební nocí a je to minimálně zpočátku stejné hovado jako v seriálu. I on ovšem prochází určitým vývojem. Klidně bych si setkání s ním po krátkém čase zase zopakoval. V téhle fotbalové tématice jsme my Češi myslím docela schopní. 75%

Třináct životů (2022)

Možná nejtěžší a nejstatečnější záchranná akce co jsem měl možnost kdy sledovat. Ron Howard zase jednou dokazuje že točit skvělé zážitky ještě rozhodně nezapomněl. O herecké výkony zde skutečně nejde a jako hlavní padouch se zde objevuje počasí. Určitě jasný adept na na film roku. 100%

Všechno, všude, najednou (2022)

Název filmu přesně vystihuje jeho příběh. Přes 2 hodiny člověk čučí na všechno, pořád, všude, bez odpočinku najednou. Je to občas slušný guláš, plný parádních nápadů, ale je jich tolik, že se to nedá moc ustíhat. Hrají v tom s výjimkou Jamie Lee Curtis a dvou šutrů prakticky samí Asiati. Z filmu jsem zrovna dvakrát moudrý nebyl, celou druhou půlku jsem si sliboval že se na to už nechci nikdy znovu dívat, ale posledních 10 minut jsem film stejně vzal na milost a budu se zase někdy příště těšit. Nejdivnější film s nejdivnějším názvem roku. 60%