Notre-Dame v plamenech (2022)

Troufnu si říct, že Notre-Dame je pro mě osobně určitě jednou ze 3 nejkrásnějších památek v Evropě. Ta atmosféra co na člověka dýchne když stojí před ním je neskutečná. Sledovat jak hoří je hrozný pocit bezmoci. Lepší rekonstrukci této události jsme si přát rozhodně nemohli. Francouzi to pojali jako jistou hrdinnou poctu svým hasičům. 70%

Známí neznámí (2021)

Až díky vygradované poslední půlhodince film získává nějaké ty body navíc. Hercům občas není moc dobře rozumět. Jinak ten scénář je díky předloze tak silný, že úspěch je téměř předem zaručen. Spíše do očí tluče ta zbytečnost. Originál je samozřejmě pouze jeden a ani megapopulární Martin Hoffmann na tom nedokáže nic změnit. 60%

Drazí soudruzi! (2020)

Má to své chvilky, ale určitě jsem v minulosti viděl zajímavější a záživněji natočené filmy, které vykreslují ruský svéráz. Hodnocení je v mých očích absolutně nereálné a nechť se jím nenechá nikdo zmást. 50%

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

Mimoni jsou zpátky! Žvatlají a mojí nového člena jménem Otto. Tentokráte si vzali na pomoc Grua. Už si nevzpomínám jaké to bylo s nimi minule, nemám ani moc odvahy to znovu zjišťovat, ale pokud to bude každých 5 let minimálně takové jako tenhle díl, bez problému to přežiju. Umění člověk holt musí hledat jinde. 55%

Aguirre, hněv Boží (1972)

Mé očekávání byly obrovské, ale nějak mě tato podivnost nezasáhla. Chápu že filmové šílenství se dá natočit takto, ale mě se mnohem více líbí Apokalypsa. 60%

Watcher (2022)

Bukurešť město kde to nežije (a to v něm žijí necelé 2 miliony lidí). Nicméně tvůrci nám jej ukazují jako nejosamělejší místo na světě. Takové místo, ve kterém jste jedno i svému partnerovi, přestože jste cizinkou v cizí zemi. Hlavní hrdinka je chudera, našla si hrozného blbce, který ji táhne na druhý konec světa a pak na ni nemá čas. Celý film jsem se potýkal s ukrutnými nelogičnostmi. V doprovodu policisty hrdinka raději nikam nejde, aby pak na druhý den sama vlezla prakticky kamkoliv. Musím říct, že jsem si tyto krátké jednoduché kousky docela oblíbil. Není to nic složitého, vlastně se divák jen usadí a počká až se to NĚCO začne dít a ono se vždy dít začne. Když to má navíc jen 90 minut o to lépe. Jenže tady se toho zase tak moc neděje a poměrně dlouhou dobu. Nakonec se finále smrskne na nějakou slabou desetiminutovku. Škoda že naše hrdinka neodstřelila i toho vola co ji do té Bukureště vzal. Hodně slabý zástupce žánru. 40%

Ronin (1998)

V roce 1971 vznikl film Francouzská spojka s pravděpodobně nejlepší automobilovou honičkou všech dob. Druhý díl dostal v roce 1975 na starosti jistý John Frankenheimer. Nevím co jej vedlo k tomu, že o nějakých 23 let později natočil snímek Ronin, ale opatřil jej hned dvěma skvělými honičkami, o kterých se vyučuje dodnes :) Jakoby ten člověk cítil nějaký dávný dluh a chtěl se Friedkinovi něčím vyrovat. Nevím. Každopádně De Niro podle mě od té doby nehrál v lepším filmu. 80%

Viník (2021)

Tenhle rýmejk má dva jasné nedostatky, zaprvé vznikl příliš brzo a za druhé jej natočil nudař Fuqua. Gyllenhaal se snaží prodat všechno co má na skladě a stejně to nebude nikdy stačit, protože v nějakém mimořádném filmu zkrátka nehraje. Raději si jdu znovu pustit originál. 50%

V zajetí rychlosti (2005)

Není mnoho herců, kteří umí udělat z toho že stárnou přednost. Anthony Hopkins je podle mě jasný lídr v této skupince. Zkrátka když potřebujete do filmu nasadit charismatického dědka, dáte tam Anthonyho a máte v určitém smyslu vystaráno. Svádět fakt, že tenhle příběh o Indiánovi je zajímavý ovšem pouze tím, že zde hraje jistý Brit by bylo velmi nefér. Nicméně bez něj by to nebyla taková zábava. Pěkný příběh o tom, že na to aby si člověk dokázal splnit sen není vlastně nikdy pozdě. 80%

Vlna (2015)

Norové do toho umí pěkně šlápnout i v katastrofickém žánru. Vlna je sice takovou nedopečenou jednohubkou na nedělní odpoledne, to jí ovšem nic neupírá na tom, že chvíle než se něco stane jsou přímo ukázkově natočené. Filmu se dá leccos vytknout, ale dostal jsem přesně to co mi vlastně stačilo. 60%