Xmilden

Bad Mother Fucker

1 2 3 4 5 6 7 29 57 85 113
    • 16.1.2018  06:50
    Blok 99 (2017)

Steven Craig Zahler je vypravěč přesně podle mého gusta. Režisér, který oplývá obrovským talentem. Už jeho prvotina Bone Tomahawk byla pro mě pecka, která mířila přímo do černého. A potom tady máme novinku Brawl in Cell Block 99. Westernové kulisy nahradila vězeňská žumpa a Vince Vaughn dostal šanci. Takovou šanci kterou dostal svého času Liam Neeson v 96 Hodinách. Prostě na Vince nebudu moct, nejen já, ale ani další filmoví fajnšmekři, po ztvárnění postavy Bradleyho Thomase, nahlížet stejnýma očima jako v minulosti. Ten kluk budu jednou Craigovi líbat ruce, nohy a třeba i jiné části těla. Blok 99 je pro mě ultimátní nelítostná agresivní a nekompromisní šleha, která opravdu nenese znaky Made in Dreamland. PS: Neumím si představit že by se o produkci snímku postaral Disney :)) 90%

• 13.1.2018  20:11
    Sněhulák (2017)

Alfredson se u mě prostě moc nechytá. Fassy toho moc nepokazil, ale na severskou detektivku tedy docela slabota. Mít k dispozici takto solidní herecký tým a ztratit divákovou pozornost zhruba v polovině příběhu není určitě dobré vysvědčení pro věřím, že výbornou knížku. Norsko na mě působí depresivním dojmem. Všude samý sníh a semtam nějaký ten vyšinutý jedinec. Škoda. Takto promarněná šance zamrzí. 55%

• 13.1.2018  20:05

Jestli má někdo z komediálních herců kromě Jima Carreyho herecký talent tak to je rozhodně Ben Stiller. Ten člověk umí spolehlivě prodat své mírně tragické postavy. Brad je otec, který chce pro svého syna jen to nejlepší a tak se s ním vydá prozkoumat vysoké školy a samozřejmě bude velmi stát o to, aby se kluk dostal na Harvard. Při tom se bude muset vypořádat s démony minulosti. Film je pochopitelně člověčinka, která zastihne postavy v určitém období života a po chvilce stejně tak tyto postavy opustí. Jak jsem uvedl na úvod. Ben Stiller je v mých očích dostečně kvalitní herec, abych s ním těchto 100 minut prožil. 60%

• 11.1.2018  08:17

Před slovíčko horor bych klidně dodal kinder horor. Krev opravdu nečekejte a napětí při kterém si ohlodáte nehty také ne. Filmík stojí na postupem času sympatické hlavní hrdince a nejvíce na pro mě oblíbeném Hromnicovém tématu. Tvůrci inspiraci nijak nepopírají. Jako příjemně utíkající jednohubka svou úlohu Happy Death Day bez problému plní. A tentokráte tu dětskou přístupnost odpouštím. 60%

• 8.1.2018  11:02
    Junior (1994)

Nechali otěhotnět Arnolda, ti syčáci! Nejhorší Arnoldův počin má jméno Junior. Trapná komedie, ve které se sice sešel opět trojlístek DeVito/Schwarzenegger/Reitman, ale nic hezkého tohle spojení nepřineslo. Tenhle film je dovoleno oficiálně nenávidět. 90. léta nám sice daly Terminátora 2 nebo Pravdivé lži, ale kromě těchto skvostů Arnold nenatočil kdovíjakou hitparádu a například v tomhle filmu si se sympatiemi svých fanoušků hodně zahazardoval. 20%

• 8.1.2018  10:57
    Dvojčata (1988)

"If you're lying to me, I'll be back!" Námět k popukání. No uznejte, koho by nepobavilo že Danny DeVito má dvojče, které se jmenuje Arnold. Pár solidních scének, ale žádné salvy smíchu se rozhodně nekonají. Spíše taková pohodovka, kterou jsem ve své době ignoroval a neměl jsem rád, že vůbec kdy vznikla, protože já chtěl mít Arnolda hlavně jako pořádného bourače. Dneska se můj pohled na Dvojčata malinko zmírnil, ale i tak si musím stát za názorem, že Arnold umí být mnohem více vtipnější svýma hláškama v akčních filmech než jako ryze komediální herec. 50%

• 8.1.2018  07:11
    Gerry (2002)

Gus Van Sant přišel na to jak zhmotnit filmovou nudu u zajímavého příběhu. Jsem osobně zvědavý zda-li by se našel někdo kdo by si Gerryho pustil někdy znovu. 30%

• 8.1.2018  07:06

Platí prakticky to stejné co jsem napsal minule u Lego Batmana. S tím rozdílem, že už jsem ani moc nečekal že by mě dokázalo tohle Lego nějak pobavit. Jackieho Chana jsem viděl dvakrát po sobě a trošku mě mrzí, že o něm vím jak moc je vášnivým Číňanem. Tohle mě kdysi v době Police Story absolutně nezajímalo a na jeho kaskadérské estrády se mě tudíž koukalo lépe. Příští Lego pokud vznikne, tak zřejmě už pouze s minimálním rozpočtem. Nápady došly. 55%

• 4.1.2018  13:46

Čínská odpověď na Ramba, ve které nechávají sakra nebezpečného Jackieho pobíhat v lese kdesi v Severním Irsku, aby dostal z bývalého Bonda seznam teroristů, kteří způsobili smrt jeho dcery. Místy výborné a hodně netradiční role pro Chana. Film, přestože se jedná o čínskou práci na zakázku je až nebezpečně solidní a je vidět že to Čína se vstupem na Hollywoodský trh myslí smrtelně vážně. Martin Campbell vyloženě špatný film ani natočit neumí. 65%

• 2.1.2018  10:55

I akční ikony si musí čas od času od toho zabíjení odpočinout a třeba se na chvilku uklidit do školky. Arnold se tedy po návratu z Marsu, nebo spíše po jeho téměř vylidnění stal dobrovolně panem Kimblem a šel si s dětmi zablbnout do školky. V jeho představě školky, je jasné že z dětí chce mít vojáky, začne se s posilováním a disciplína je až na prvním místě. Aby ovšem zcela nezradil své oddané příznivce, scénář mu postavil do cesty jednoho pěkně slizkého záporáka s copánkem, jehož je potřeba zneškodnit. Policajt ze školky je přesně ten typ filmu, kterému leccos odpustíte, když na něj zrovna máte přesně tu správnou náladu. Děti kariéru Arnoldovi nepokazily jak jej před tímto filmem varovali jeho agenti. 60%

• 2.1.2018  10:46

Arnold v 80. letech ztvárnil velkou spoustu nezapomenutelných postav a vedle Terminátora, Conana, Dutche nebo Matrixe se tady objevil Ben Richards. Běžící muž mě společně se Špinavou dohodou v době WHSek minul. Tento "klenot" jsem si tedy užil až díky Novácké produkci. Bohužel jsem zjistil, že to jaksi není vončo. Running Man moc nefunguje. Knížka může být skvělá, ale i Arnold se ve své autobiografii vyznal z toho, že režisér Paul Michael Glasser neměl věci tak nějak pod kontrolou a výsledek není nikterak ohromující. Arnold si své uhraje. Kouří doutníky. Kosí protivníky a do toho trousí ty své hlášky. Neupírám filmu pokus o nadčasovost, ale spíše cítím hodně promrhaný potenciál výborné látky. Závěr z kategorie špatných. Protivníci mají spíše legrační kostýmy i dovednosti. 55%

• 2.1.2018  09:58

Můžu s klidem prohlásit, že Trojkou se to celé malinko podělalo, vlastně podobně jako u série Alien. Nechápejte mě špatně, pořád se fanoušek hrozně těší před každou kino premiérou a že to pro mě byl zážitek v roce 2003, ale jen po dokonalých prvních dvou dílech, už s odstupem si jaksi říkám, zda-li by Terminátor neměl raději odpočívat. Trojka šlape na brzdu poměrně dosti a tak po bombastické Dvojce, která se stala nesmrtelným etalonem a nedostižným dílem. Najednou zde máme záporačku, po které po letech neštěkne ani pes. John Connor vypadá jako někdo komu bylo v mládí nepěkně ubližováno nějakým oplzlým strýčkem a Claire Danes mnoho bodů taktéž neposbírá. No casting se prostě vůbec, ale vůbec nepovedl. Občasné vtípky naštěstí díky komediálnímu talentu Arnolda fungují. Jedna zajímavá honička s autojeřábem a vedle toho neexistující atmosféra. Koukat se na to pořád dá, ale .. Omlouvám se za možná nepěknou kritiku, ale je třeba se spíše maximálně soustředit na chystaný návrat Camerona a nechejme se překvapit co strejda Jim s touhle sérií provede. 70%

• 31.12.2017  10:45

Základem arénovek je fandit sympatickému hrdinovi a to tady bohužel nejde. Zcela zbytečná a neskutečně dlouhá bojovka. 15%

• 30.12.2017  11:41

Podobnost s Vlkem z Wall Street čistě náhodná. Tonda Cruise potvrzuje svou univerzálnost a po posledních dvou přešlapech do toho zase pěkně šĺapnul a nemá problém s jakoukoliv rolí. Barry Seal mu sednul jak ulitý a přestože se Leo dostal ještě o stupínek výše, vůbec to nevadí, protože podobných látek není nikdy dost. 80%

• 29.12.2017  21:52

Písničky super, pár solidních hlášek, ale Byl jednou jeden král se povedl více. 70%

• 28.12.2017  12:17

Další Robin Williams, kterého jsem kdysi úmyslně vynechával. Za což se mu musím zpětně hluboce omluvit. Robin umí a i v komediálních rolích prokazuje značnou dávku talentu. Tady se jedná o hodně převlekovou komedii, která sice trošku zavání Transsexuálnem, ale pokoukání na Vánoce je to rozhodně příjemné. Brosnan ukázkově nesympatický a musím uznat že Sally Field je zralá na okamžité odebrání dětí ze svěřené péče. 70%

• 28.12.2017  12:14

Jedna z nejkrásnějších pohádek. Není náhodou že ji má na svědomí zrovna Jan Werich. Když se navíc dal dohromady s Vlastou Burianem, výsledek jiný než na výbornou ani nemohl být.- "Co ta pixla?" -" Ta se vstřebá." 100%

• 27.12.2017  12:24
    To (2017)

Bohužel jsem nikdy knihu nečetl a nejsem si jistý zda-li jsem udělal dobře či ne. Evidentně na mě tato látka působí vlažněni než na spokojenou většinu. Zpočátku se mě přitom zdá být vše absolutně v pořádku. Kanálová scéna s loďkou je bombastickým představením nebezpečného záporáka. Casting se povedl a dětské postavy jsou dostatečně výrazné a zapamatováníhodné. Určitě první díl nehaním a sám jsem zvědavý jestli za dva roky na mě bude působit lepším dojmem. 60%

• 27.12.2017  12:10

Klasická česká pohádka by Martin Frič. Toho tancování a baletu je zde požehnaně, naproti tomu slovního humoru podstatně méně a na svědomí jej mají jen vedlejší postavy. Epos o Myším kožíšku jsem jako dítě miloval z pohádkové knížky Boženy Němcové. 60%

• 21.12.2017  13:10
    Silnější (2017)

David Gordon Green mě opět nepřesvědčil o svých režisérských kvalitách. Jeho styl vyprávění mě prostě nesedí. Jake po Bojovníkovi předvádí další snaživý výkon, ale stejně jej mám raději jako Slídila. Američané tyhle filmy o silných událostech potřebují, já to respektuju. Víc než jedno shlédnutí ovšem tomuhle nedám. 40%

• 20.12.2017  10:45
    matka! (2017)

Aronofsky se mě začíná vzdalovat. Natočil hodně velký art, ve kterém dvě hodiny sledujeme Jennifer v různých hereckých kreacích. Kvalitní herečka to je, to zajisté. Bardem jakbysmet. Přesto zrovna k tomuhle Aronofskemu snímku budu hledat cestu v budoucnu znovu velmi obtížně.Procentuelní hodnocení si nedovolím udělit. Vskutku rozporuplný film.

• 18.12.2017  14:13

Dá se vůbec pokazit Survivor téma, kde je vlastně téměř zaručená divácká pozornost až do úplného konce? Odpověď: Dá! Kate Winslet a Idris Elba se po zhruba 10 minutách zřítí s letadlem do pustých hor a musí řešit svou záchranu. Klidně prozradím že diváka čeká velká nuda a také dost nelogické chování postav. V jednu chvíli jsou oba vyčerpaní, aby se poté ze všech sil pomilovali, aby později opět upadli do absolutního vyčerpání. Úrovně Mezi vlky nebo například Na ostří nože tohle nedosahuje ani náhodou.Slaboučký příběh, zpracování i herecké výkony. 40% za krásnou přírodu.

• 18.12.2017  14:03

Tak nějak jsem si myslel, že když jsou na zde uveřejněném plakátu vyfocení tři lidé, tak se bude jednat o příběh tří postav. Jenže vlastně se jedná o one woman show. Tina Fey nesleze z plátna od začátku do konce. Není to špatně, jen divák musí prožívat všechno zrovna s touhle postavou a to včetně ranního vstávání po opici. Prostě novinářka v Afghánistánu. Co chceš od tohohle příběhu. Koho baví podobné novinářské šťourání v zemích třetího světa, ten si v tomhle svoje najde. Režisérská dvojice mě jen utvrdila v názoru, že jsou to dokonale průměrní řemeslníci. 55%

• 16.12.2017  19:11

Opět další výkonnostní sešup směrem dolů. První díl byl slušný horůrek, který představil nového hrdinu. Druhý díl pokazil méně než se možná čekalo a než odpovídá jeho výsledné hodnocení. Celé roky jsem tak trošku čekal s čím by mohla přijít očekávaná Trojka, jenže bohužel ani samotný Creeperův stvořitel Victor Silva nedokázal garantovat očekávanou kvalitu. Je to o ničem a jedinou vychytávku tak představuje pojízdná spižírna, která má veliké množství vychytávek. 30%

• 13.12.2017  08:55
    Komando (1985)

Mezi Terminátorem a Predátorem měl Arnold tak akorát chvilku času na to, aby vylidnil jeden ostrov nedaleko LA. Šmejdi v čele s Hedayou a Vernonen Wellsem si bohužel neuměli spočítat, že když Johnu Matrixovi unesou dceru, tak dlouhý život je vskutku čekat nebude a víc než penzíjní spoření by se měli začít starat o to, jestli včas zaplatili topenářům za parovodní potrubí. Komando je skvělá pecka, která nezklame ani po letech a s nadšením sleduju ty úžasné boty, kládu na rameni nebo roztláčení auta a následnou jízdu lesem bez brzd. Prostě Arnold se vyřádil a kdybych měl vyjmenovávat všechny kousky, kterými nás tady zásobuje, tak by můj komentář byl pořádně dlouhý. Proto do toho hodím pořádné vidle a rozloučím se slibem že Sallyho zabiju jako posledního. 100%

• 13.12.2017  08:47

Vaughn se poprvé zadrhnul. Kingsman dva je hrozně moc zbytečný díl. Věřím že navázat na suprovou jedničku se dalo určitě lépe. Navíc nechápu notně přestřelenou délku. Scény samy o sobě nejsou zase tak špatné a hlavně zpočátku Mat stále sype napády kdykoliv si vzpomene. Akce vypadá skvěle. Jen prostě ta zápletka není nějak vončo. Tarona jsem možná přejezenej, Firth šokoval už minule a nikdo nový nepřibyl. Spíše naopak. Záporáci byli minule zajímavější. Tady máme masokombinátní Můru a druhý záporák se odkryje až úplně na konci. Tohle se nedá nazvat ani přešlapování na místě, ale rovnou krok zpátky. 60%

• 13.12.2017  08:40
    Zimní lidé (1989)

Kurt Russell je dosti zvláštní herec. Jeho postavy z Osmdesátek jsem si zamiloval ať už to byl MacReady, Snake Plissken, Jack Burton nebo Gabriel Cash. Bohužel poměrně často propůjčil svou osobu také postavám jako je například Wayland Jaskson. A to beru jako jasnou zradu jeho chlapáctví. 40%

• 8.12.2017  07:16

A co ta délka Patricku Hughesi? Pro podobnou "zápletku" by přeci bohatě stačila svižná hoďka a půl. Málokdy to napíšu, ale akce je tady prostě hrozně moc a to myslím v negativním smyslu. Některé honičky jsou docela fajn. Například ta na lodi nebo s Fordem, ale celkový dojem z filmu je spíš takový, že jsem z něčeho podobného jako divák asi už vyrost. Přitom se nedá říct, že by ústřední duo nebylo solidně zvoleno. Jak Ryan tak Samuel mají solidní vyřídilku a dostatek slovních nápadů aby se mohli špičkovat po většinu filmu. Trošku tomu ubližuje, že hlavní záporák jen nečině sedí a čeká na vyjádření tribunálu. Holt nikdy člověk nedostane co si zamane, ale tohle nejde označit jinak než za lehký průměr i v rámci žánru. 60%

• 8.12.2017  07:09

Zpočátku se z toho rýsovala poměrně solidní záležitost, protože v hororech hraje svou významnou roli i prostředí a přiznejme si že Indie je pro svou tajemnost a mytologii úplnou oázou pro to, abychom byli svědky něčeho významnějšího a děsivějšího. Bohužel scéna v chrámu je osekaná na minimum, záhadnost jde pryč prakticky okamžitě po návratu domů a potom si už divák odškrtává jen povinné scény. Poslední scéna malinko překvapí snahou o to ukázat že lidská blbost nezná mezí :) 40%

• 7.12.2017  14:17
    Notting Hill (1999)

V slávy mě tohle minulo, nicméně o Notting Hillu a o příběhu jsem dobře věděl. Po letech musím bohužel přiznat, že se o kdovíjak zázračný úkaz nejedná, přestože první minuty dávají velkou naději. Můj vztah k Julii se poměrně vylepšuje a moje dřívější alergie na ni, je pryč. Spíše jsem čekal více od Granta. Tenhle styl romantika mě k němu moc nesedí, raději ho vidím jako toho zlého z Bridget. V menší roličce na začátku jsem postřehl Dylana Morana, na tom člověku bych to celé postavil a ještě bych přihodil víc minut Ifansovi. To by pak byla panečku pecka :) 60%

1 2 3 4 5 6 7 29 57 85 113