Xmilden

Bad Mother Fucker

1 2 3 4 5 6 7 28 56 83 110
    • 9.10.2017  08:21
    Živý terč (1993)

Po Není úniku přichází v New Orleansu čerstvě vylovený John Woo a začíná s okamžitým průzkumem nového území a koho to nevidí, samozřejmě mu oko ulpí na v té době akční veličinu number 1. Bohužel pro mě osobně Woova akční režie mě nikdy tolik neoslovila a dnes ji vidím jako veliký handicap jeho filmů. Ty věčné zpomalovačky byly tehdy samozřejmě v pořádku, dneska je ovšem situace úplně jiná. Nebýt různých zpomalovaček a záběrů na létající holuby trval by film určitě o 5 minut méně. Film disponuje mamutí akční porcí a vždyť to každý známe. Čeho je moc, toho je příliš. Po solidním Vojákovi a více než slušné rodinné pohodě přichází pro mě vystřízlivění. Nevím proč, ale oproti zdejší většině si u mě Živý terč nikdy nedokázal vydobýt prominentní postavení a dávám přednost spíše jiným filmům. 50%

• 9.10.2017  08:20
    Není úniku (1993)

Mé první první zklamaní s půjčením nové kazety se u mě dostavilo tímhle snímkem. Kdysi jsem si zase tak spěchal s ještě horkou VanDammovou novinkou ze školy a rovnou jsme to zapíchli u spolužáka, kde se nás sešlo více a já měl ten úkol půjčit film. Takže jsme zasunuli kazetu do videa a ...akce nikde. To byl prostě neodpustitelný průser pro 12leté smrady. Samozřejmě jsme ocenili milostnou scénu s paní Clydií, ale film se půjčoval ze zcela jiných důvodů. Dlouho jsem tomuhle filmu nedokázal nedostatek akce odpustit. Dneska je pro mě Nowhere to Run poměrně kvalitní podívaná, která představuje Van Damma zase malinko v jiném světle. Zkrátka takový ten chlápek do nepohody co se úplně náhodou nachomejtne jedné ovdovělé majitelce velikého ranče s dvěma dětma. Kluk si moc užívá že má zase tátu. Naproti tomu si přestane užívat místní policajt a banda grázlů, kteří mají s pozemky na kterých stojích farma své plány také zrovna neštimuje, že Van Damme spává ve stodole a větrá motorku. Celé to eskaluje k nevyhnutelnému střetnutí, které díky parádnímu Tedu Levinemu a jeho karetnímu kouzelníkovi stojí prostě za to. Pro mě jasný kandidát na nejzajímavějšího záporáka, který se kdy VanDammovkama mihnul. Takže super rodinný pohodový filmík, který mám čím dál raději. 60%

• 9.10.2017  08:19

V roce 92 si po úspěšném Dvojitém zásahu odskočil JCVD z Hongkongu do Států a stal se Universálním vojákem. Dnes již legendární podívaná, která dává logice notně na frak. Nicméně co se odpárat nedá, obsažený humor funguje stále na jedničku. Lundgren je neskutečně nahláškovaný "Jsem jedno ucho." V pidiroli na začátku filmu Michael Jai White. Pro WHS jsem tehdy okamžitě musel letět do videopůjčovny a tuhle novou Van Dammovku s Dolfem jsem musel prostě mít za každou cenu. Pokud byl Dvojitý zásah hit. Tohle v mých očích bylo tehdy ještě o něco výše. Dneska už samozřejmě dokáži vidět, jak moc Emmerich koukal vedle k panu Cameronovi a jak akční scény, kromě autobusové honičky a závěrečného fajtu stojí za starou bačkoru. Úvodní akce ve vodní elektrárně je těžce o ničem. Další díly Universálních vojáků už potom nestály nikdy za nic. 60%

• 9.10.2017  08:19

První vlna WHS byla za náma a tady už se začínalo chodit do videopůjčoven. Double Impact už tedy jsem tuším viděl poprvé s dabingem. Van Damme se přesunul opět do Hongkongu, kde se mu dařilo s Krvavým sportem a aby se to ještě lépe pamatovalo, vrátil na scénu i Bolo Yeunga. Když jsem minule psal o Sheldonovi Lettichovi, tady bych to musel ještě podtrhnout. Ta režie je hrozně mdlá. Film je zbytečně dlouhý. Souboje absolutně nezvládnuté. Choreografie soubojů navíc nikde. Mydlí se to poměrně často, také střílí, ale tu správnou atmosféru dřívějších VanDammovek zde už nenacházím. Přitom Krvavý sport je rok 88 a tohle 91. Zvláštní. Dvojitý zásah u mě funguje čím dál méně a na některé scény se už ani neteším. Například souboj bratrů proti sobě. Prostě kluci dostali k dispozici snad poprvé pistole a tak z toho není tak bojovka jako spíše gangsterka. Film poprvé nabídl opravdu milostnou scénu a to možná zrovna tu best of Van Damme. Vyloženě otravná je role Franka. 50%

• 9.10.2017  08:18
    Lví srdce (1990)

Kromě Smrtícího zatykače vznik v roce 90 ještě Lion. Úvodní atmoška ugrilovaného chlápka, který je brácha našeho JCVD dává tušit, že tentokráte se legrace určitě nedočkáme. Téma je notně pochmurné a přestože jsem nikdy nepobral, jak může být švagrová na našeho hrdinu naštvaná, kvůli tomu že propásl smrt svého bráchy. Z lidského hlediska přeci chápu, že cizinecká legie není holubník a JCVD se snaží seč mu síly stačí, aby se nějak protloukl až do LA. A taky že se mu to pomocí výdělků na pouličních zápasech nakonec podaří. Bohužel pozdě. Jenže zbývá ještě vydělat penízky pro svou jedinou rodinu a tak musí sfouknout celkem 6 protivníků v soubojích různorodé kvality. Dva souboje jsou zcela o ničem, v dalším pleskne chlápka přes pytlík, v dalším si to rozdají kdesi na parkovišti mezi auty se Skotem a zajímavé jsou tedy jen když vlasatého Tarzana knokautuje efektně loktem do držky a poslední závěrečný proti Attilovi. Kromě tohoto nabízí Lion opět děj, ale ten stojí docela zahouby. Lion není zrovna sympatická postava a poprvé jsem měl s Jeanovou postavou jako takovou slušný problém. Působí zbytečně arogantně až nafoukaně, přestože mu vlastně okolí neustále pomáhá. Problém Lvího srdce vidím také v tom, že na Lettichových filmech zub času zapracoval možná víc než u jiných. Neumím to moc vysvětlit, ale kouká se na to podstatně hůř, přestože prvních 10-15 minut není vůbec špatných. Také mě moc nesedí jakýsi pokus o doják. Tohle mě prostě k Jean-Claudeovi moc nejde. 55%

• 9.10.2017  08:18

Po úspěchu Kickboxera se stává přesně to, co se stát prostě muselo. Van Damme se dostává k ambicióznějším filmům, tedy s příběhem a není to tedy jen o tom že umí skvělé otočky a soupeř mu roztrhá tričko, aby na nás vybafly jeho svaly. Příběh ve Smrtícím zatykači má na svědomí jistý David S. Goyer, který je spoluzodpovědný za nejlepší komiks všech dob Temný rytíř. Musím říct, že minimálně hodinku mě tahle věznice bavila hodně slušně, bohužel se vzpourou to jde celé tak nějak dolů. Záporák je docela fajn, Sandman patří k tomu lepšímu co se VanDammovkách kdy objevilo. Krásná Cynthia Gibb také potěší. Tímhle filmem pro mě končí malinké produkce tohoto herce a dále se už pojede ve větším. PS: Film mě ve své době minul, ale už jsem jej stačil vidět určitě 4x o nějakou tu dekádu později, takže jsem tento nepatrný nedostatek částečně odboural. 60%

• 9.10.2017  07:45
    Květ pouště (2009)

80% za takovou hudlařinu? Jak by trefně poznamenal bratranec Ludva z Vrchni, prchni! No prostě je to kravina na kvadrát, která se pyšní tím jak ukázkově dokázala upozornit na problém ženské obřízky. Tvůrci jsou kopyta a scény se nesmyslně natahují. Ženský snímek pro nejcitlivější muže.

• 5.10.2017  06:47
    Katka (2009)

Nehezký dokument o problematice, která mě osobně sice vůbec nic neříká, ani se mě přímo nedotýká, přesto uznávám, že tito lidé bohužel tady s námi na planetě žijí a vedou svůj každodenní, ve většině případů, zoufalý souboj se životem. Sebedestrukce Katky je zachycena naprosto přesvědčivě. Nemůžu říct že by se mě dokument líbil, spíše jsem rád, že jsem ho viděl. Roman Liška je veliká hvězda a hrozně mě mrzí, že třeba nehraje ve filmech :) 60%

• 4.10.2017  11:18

Po právu skvělý i doceněný snímek, kterému zub času vůbec neubližuje. Matta Bena osvítila můza a světlo světa spatřilo výborné psychologické drama o jednom značně nadaném chlapci, kterého má dostat na dráhu života nikdo menší než v životní formě hrající Robin Williams. Snímek, který dle mého soudu obsahuje největší množství silných dialogových scén co jsem kdy ve filmu viděl. 100%

• 4.10.2017  11:11
    Oklamaný (2017)

Takže už se nám tady remakůjí i filmy, které kdovíjakou stopu v historii nezaznamenaly a o horory se nejedná. To už to s tím Hollywoodem jde teda pěkně z kopce, když je líný i tvořit zajímavé scénáře. No ale budiž. Oklamaný verze o 46 let později je špatenka. Na co si jen vzpomenu je značně horší. Kdybych neviděl původní snímek, tak bych postavám jejich motivace asi jen hodně těžko uvěřil. Dopoledne se koukat na přesvědčivého Clinta a večer sáhnout po nevýrazném a slizkém Colinovi taky není nic z čeho by měl být divák navětvi. Ženské osazenstvo to odneslo nejméně. Nicole se snaží seč jí síly stačí, ale i její předchůdkyně mě do role seděla o malinko víc. Vrchol totáního zmaru přinášejí odfláknuté klíčové scény a to nejen závěrečná pointa, ale hlavně klíčová erotická scéna po které má následovat pád ze schodů. Prostě tuhle verzi určitě nebrat a ať si říká kdo chce co chce, Sofia není její tatínek ani náhodou. 35%

• 2.10.2017  12:17
    Kickboxer (1989)

Druhá nejlepší VanDammova bojovka má název Kickboxer. Je to ten film kde Tong Po kope do sloupu až omítka opadává, kde si v rámci tréninku nechá hrdina padat kokosový ořech na báchor a kde zazní památná věta "Mylee mi dala." Dovolil bych si tvrdit že se jedná o takový Jean-Claudeův Diskopříběh. Schválně si poslechněte soundtrack, který je neskutečně nabušený. Roli hlavního protivníka vyfasoval již dříve mnou zmiňovaný Michel Qissi. Jenže ani ten nedokázal zastavit Nack suk cao. Tréninková pasáž opět nadchne. 70%

• 2.10.2017  12:08
    Kyborg (1989)

Díl 4 : apokalyptické sci-fi. Produkce Cannon Group. Tato bájná společnost nám roznášela v 80. letech spoustu zážitků a radosti. Cyborg je Céčko jako řemen. Je to blbé, je to stupidní, ale hraje v tom Van Damme a ten na začátku 90. let prostě frčel ať už se objevil v čemkoliv. Optikou dneška je to na hraně koukatelnosti, ale postapokalyptická atmosféra tam cítit prostě je. Nikdy nezapomenu na kanálovou scénu a parádní Jeanovu roznožku, při které to bohužel Ralf Moeller schytá. Tahle scéna zachraňuje jinak dost bídnou VanDammovku. Nostalgie jako prase a jako hlavní záporák věčně napumpovaný a zatnutý Vincent Klyn, který toho kromě démonických očí moc nepřináší. 40%

• 2.10.2017  12:03
    Černý orel (1988)

Třetí snímek trošku komentářsky ošidím, protože jeho kvality nejsou zrovna kdovíjak vysoké. Jako malého kluka mě hrozně štvalo že se zde ukazuje Van Damme hrozně málo a na konci umře. Byl jsem tím docela šokován, protože jsem fandil pochopitelně Jean-Claudovi a jeho japonského protivníka bral jako záporáka. Úrovní neuvěřitelně špatné céčko a i na svou dobu to bylo považováno za hodně kravský film. 30%

• 2.10.2017  12:00

Druhý díl mého povídání o JCVD nese název Bloodsport. Opět zde máme parádní písničku (Fight to Survive od Stan Bush). Tentokráte se jedná o turnajový snímek, kdy náš hrdina touží vzdát holt svému učiteli a vyhrát Kumite. Upřímně tyhle turnajové záležitosti můžu, navíc zde se Jean poprvé v kariéře převtělil do kladné postavy a rovnou do titulní role legendárního Franka Duxe, který skutečně existuje. Proti němu stojí zřejmě nejlepší protivník, který se ve Van Dammovkách kdy vyskytl. Bolo Yeung si Chong Lieho užil a vždy mě budou fascinovat jeho prsáky, opičí gestikulace nebo to jak jednomu ze soupeřů zlomí nohu. V menší roli se zde navíc objeví později další ikonický záporák Michel Qissi. Takže abych to sečetl. Záporák:1, Sympaťák: 1-, Hudba:1 a souboje: 2-. Mě z toho vychází nedostižných 80%

• 2.10.2017  11:28

Jsou filmy, ke kterým chovám jistou úctu, protože jsem je jako malý sledoval na videokazetách. Karate Tiger byl jeden z těchto snímků, ani jsem netušil tehdy že existují další díly, natož že se snímek jmenuje ve skutečnosti Neustupuj, nevzdávej se. Pamatuju si jak jsem strašně moc žral tréninkové scény, kdy si kluk zatíží nohy olovem a dělá kliky na jedné ruce. Rovněž jsem si ovšem všimnul jednoho pro mě do té doby neznámého herce, kterým nebyl nikdo jiný než později veliký Jean-Claude Van Damme. Zde v roli záporáka jakého svět později spatřil až v Ivanu Dragovi. Jeho Ivan Kraschinsky měl v sobě všechno co jsem v té době od padouchů požadoval.... dneska bohužel spatřuju, že Karate Tiger 1 není kdovíjaký kousek a že se zde nachází i celé hejno pořádných masařek. Z nostalgie, za parádní písničku (Hold On To The Vision od Kevin Chalfant) a za závěrečné zúčtování v ringu ovšem dávám 55%

• 2.10.2017  08:06
    The House (2017)

Námět je pecka. Je to škoda, protože tahle komedie mohla být opravdu suprová. Zápasy v kasínu mě nějak moc nepobavily, ale co mě dokonale uzemnilo, bylo když se Ferrell transformoval do role Řezníka, kterou si později náležitě užíval. Dva hlody (Italské brýle a italská cigareta, vymáhání peněz) se moc povedly, nad zbytkem má člověk takový ten lehký úsměv. 60%

• 2.10.2017  06:43

První dva díly jsou malinko lepší průměr a tenhle je už pouze jen průměr. Gru po Vektorovi a El Machovi schytá dalšího protivníka, uvíznutého v osmdesátých letech. Příjde mě že zatímco jiné animované série mají tendenci neustálého růstu a nabubřelosti. U Universalu a jejich animované divizi jdou na to přesně naopak. Dobře vědí, že Mimoněma trefili zlatou žílu a tak je nic nenutí k navyšování rozpočtů a skoro bych řekl, že na každém dalším fimu šetří více a více. Trojka je opět tedy prakticky to stejné co minule. Gru má svoje holčičky, ty mají své problémy, nakonec se jako rodina ještě více všichni stmelí a jsou u toho i Mimoni. Mimochodem bratr Dru je hodně těžko stravitelný a klidně bych jej nominoval na nejotravnější postavu ever. Viděl jsem rozhodně horší animáky a v minulosti i určitě lepší. Tohle je takový neškodný průměr. 55%

• 29.9.2017  18:38
    Přízrak (2017)

Podobné filmy určitě netočí kvůli divákovi jako jsem já. Snímek šel zcela mimo mě. 10% za člověka co byl více než 2/3 snímku schovaný pod prostěradlem.

• 27.9.2017  08:43

Farrellyovy rozhodně můžu. Neznám jiné tvůrce, kteří dokáží svým krajně blbým humorem zlepšit okamžitě náladu, kdykoliv člověk potřebuje. Jejich smysl pro humor narozdíl od většiny zdejších uživatelů neodsuzuju. Možná to není intelektuální hitparáda v jejich filmech, ale já mám pro jejich filmy slabost. Shallow Hal je zcela určitě jejich slabší kousek, ale své silné chvilky nabídne i on. Jack Black se pro tuhle roli zřejmě hodí více než Jim Carrey. Nicméně názor na tohoto herce jen tak nezměním. Blacka moc nemusím. Gwyneth krásná jako vždy. 50%

• 27.9.2017  08:29

Costnerovy začátky tedy vypadají hodně strašidelně. Vrcholně nevýrazný snímek, kterým si naštěstí dojem z tohoto charismatického herce pokazit nenechám. Příběh? Vlastně ani moc netuším o čem to celé bylo. 10%

• 25.9.2017  09:16

Klidně prozradím, že nám tvůrci na závěr přichystali sešněrování s původní trilogií. Salazarova pomsta je o něco lepší než Na vlnách podivna a to hlavně z důvodu, že noví režiséři mají moře daleko lépe v oku a také se zde dočkáme i dvou (svatba a trezor) solidně vtipných scén. Vyjádřit se k tomu ostatnímu znamená, že zde probíhá jistá zápletka s kletbou, kterou může zlomit jen Trojzubec. O toto prolomení má zájem jistý Salazar a k tomu potřebuje Jackův kompas. Když jsem psal o sešněrování s původními díly, tak zde kromě malinko méně otravného Sparrowa hrají dcera jistého piráta a od Willa Turnera kluk. Zkrátka a dobře, jedná se o 5. díl a už je hodně znát, že nápady došly. Zamotávají se tedy rodinné vazby, oživují se mrtví a ruší se veškeré kletby, aby příště mohly vzniknout kletby pro změnu nové. Osobně už další pirátské dobrodrůžo nepotřebuju. Těch digitálních efektů je totiž už na mě prostě moc. 50%

• 23.9.2017  12:15

Dvouhodinová onanie nad dokonalostí amerických vojáků. Nedoporučoval bych ani pro fanatického obdivovatele všeho kolem USA military. Film se totiž točí kolem trošku nečeho jiného. Nechápu proč zkušený a kvalitní pracant Ang Lee vzal zrovna tuhle práci. 20%

• 21.9.2017  13:33
    Vodní svět (1995)

Od 80. minuty se film zlomí směrem, který se mě vůbec nelíbil. Dokud se totiž držíme na lodi v zatopeném světě, je všechno v naprostém pořádku. Bohužel si tvůrci později uvědomí že by měli dodat nějakou velkolepou akci a tímto bohužel zohyzdí Waterworld. Costnerův na dlouhou dobu poslední zapamatováníhodný zásek. 65%

• 21.9.2017  13:30

Podtitul sedí jako prdel dvouletého dítěte na nočníku. Co mě ovšem absolutně nesedí je neskutečná trapná zoufalá debilní kráva, kterou jsem nikdy neměl rád. Řeč je o Renée. Chápu že se jedná zřejmě o její životní roli, ale já tu herečku opravdu nemusím. Pro tento film by měli stanovit nový subžánr, protože o komedii se nejedná a romantické to rozhodně není. 40%

• 17.9.2017  07:41
    Wonder Woman (2017)

Zbytečně dlouhé. Parádní chemie mezi Dianou a Stevem. Závěrečná destrukce spíše na škodu. DC tentokrát nabídl podstatně větší hloubku postav než Marvel a přestože svůj filmový vesmír staví poměrně chaoticky. Zcela určitě na mě působí o něco dospěleji. Wonder Woman je svým způsobem Captain America. 75%

• 17.9.2017  07:31

V momentě kdy že scény definitivně zmizí Stanley Tucci je to pro film hrozně špatně. Jím hraný zabiják oplývá totiž zvláštní mystikou. Denzel a Julie k sobě tak nějak romanticky pasují. Celkově spíše lepší politický thriller, který mě ve své době minul. 65%

• 15.9.2017  09:41
    Tanec s vlky (1990)

Indiánské veledílo, které se zcela poprávu dočkalo nejen diváckých ovací již v době svého vzniku. I po tolika letech příběh Toho co tančí s vlky dokáže zaujmout a dojmout až k slzám. Miluju tenhle snímek a pravděpodobně si časem obstarám rozšířenou verzi. 100%

• 13.9.2017  10:51
    V utajení (2017)

Vůbec mě tahle špionážní záležitost neoslovila. Máme výborné Bourneovky, máme Bondovky, tak k čemu potřebujeme proboha Alice? Kdo ovšem tenhle žánr hltá všema desetima, určitě bude náležitě spokojený. Mě se nejvíce vyšetřovací scéna, která se zvrtla v následný úrpk. John Malkovich je správně nad věcí, Douglas je už poměrně starý a zdaleka ne tak zajímavý jako v Ant-Manovi, Orlandovi jsem zase jeho roli vůbec nevěřil a Noomi mě do podobné role vůbec neštimuje. 40%

• 11.9.2017  12:27
    Trestanec (2017)

Jak já miluju tyhlety chlapácké filmy. Nemůže být skoro většího kontrastu než si po Psím poslání pustit tuhle záležitost :) Zločinec se mě líbil, ale už si pořádně nevzpomínám o čem byl, kdežto Shot Caller je hlavně zpočátku dosti nečitelný a nepřehledně vypadající. Nakonec do sebe ovšem všechna kolečka soukolí zapadnou přesně jak mají. Nikolaj je k nepoznání charismatický bouchač. Musel bych házet superlativy hodně dlouho, ale bylo by to nošení dříví do lesa. 80%

• 11.9.2017  06:55

Výkřiky o tom jak Lasse zase zabral šponu a dal vzniknout parádnímu filmovému kousku bych doporučil zase umlčet. Ono to totiž zrovna moc slavné není a nebýt hrozného Dear John, bylo by Psí Poslání u mě považováno za nejslabší podívanou tohoto režiséra. Svůj vysoký podíl na tom má příběh, kdy nám rejža vnutí ne jedno psí skonání, ale hned 3. Film je rozčleněn do dvou příběhů a 2 kraťasů, které působí spíše nevhodně, protože se nacházejí zhruba uprostřed a notně narušují vyprávění hlavního příběhu. Z herecké sestavy je na tom suveréně nejlíp retrívr, zbytek hraje ořežtužku a například z hereckého výkonu Ethanova tatínka, který se snaží hrát alkoholika, se dělá člověku poměrně zle. Shrnul bych to celé zhruba tím, že zdejší procenta zcela určitě nesedí a objektivně se film pohybuje někde na úrovni 55%

1 2 3 4 5 6 7 28 56 83 110