Xmilden

okres Přerov
Bad Mother Fucker

1 2 3 4 5 6 7 28 55 82 109
    • 15.8.2017  07:15

Guy Ritchie je po čertech osobitej rejža, kterých široko daleko moc nevidím. Když si někdo dovolí udělat z Legendy o Králi Artušovi v podstatě britskou gangsterku, tak ten člověk je buď úplný šílenec nebo se jmenuje Guy Ritchie. Bohužel na mě film fungoval o dost méně než jeho předchozí snímky. Jude Law mě do role neseděl vůbec a Charlieho Hunmana mohl klidně také zastoupit prakticky kdokoliv. Zbytek postav prakticky nestojí za zmínku a tak pokud něco z filmu vyloženě ční nad ostatní aspekty, je to hudba. Nelidsky zajímavá a přesně podle potřeb filmu uhánějící stále dopředu. 70%

• 15.8.2017  07:10

Docela zábavná blbinka, která po mega dlouhé době předkládá Bruce Willise zhruba takového jakého jsme jej kdysi milovali. Vilíš prostě ještě není mrtvej a třeba se mu v hlavě konečně rozsvítilo. 60%

• 9.8.2017  06:44
    Wilson (2017)

Nezávislárna s průměrně dobrým Woodym, který hraje neskutečného vola, který dostává od života jednu ránu za druhou a vždy se nějakým způsobem z toho oklepe. 35%

• 8.8.2017  06:52

Zvláštní film, který nemám nějak potřebu si někdy v budoucnu pustit znovu. Tom Tykwer natočil snímek, ve kterém oslavuje samotný čich, ten smysl, který dneska hodně lidí téměř ignoruje, pokud tedy člověk nejede nějakou tou letní tramvají. Zkrátka čich postupně zaniká a jak nám ukazuje tento film je to zcela určitě škoda, protože se s ní zažít hodně zajímavého. Jean-Baptiste má takový hodně zvláštní koníček a to zabíjet nebohé dívky a vyrábět z jejich vůní dokonalý parfém. Upřímně musím říct, že mě film přišel notně zvrácený a do nějaké hodinky a půl mě zase tolik nebral. Poté se rozjíždí nějaké to patrání po vrahovi a nakonec se divák celý třepe na tu odplatu naštvaného davu, jenže .... Závěr je prostě divný. Přesto film, který jen tak z hlavy nevyženu. 60%

• 7.8.2017  13:26

Jedno R-ko vládne všem aneb Nejlepší komix za posledních x let. Vlastně výhodou těch nejlepších komixovek jako jsou Nolanova batmanovská trilogie nebo třeba i klidně tohodle Logana je to, že se jako komix vůbec netváří. Jsou zasazené do zcela normálního světa a scény jsou brutální přesně tak akorát jak by měly být a jak je v dané situaci adekvátní. Jsem opravdu hodně potěšen tímhle Loganem, protože už jsem přestával doufat že to Mangoldovi někdy výjde. Povedlo se. Zajímavý příběh, parádní akce a hrdinové z masa a kostí někdy i z malou příměsí adamantia jací by měli být. Hugh Jackman se rozloučil nejlepším filmem celého univerza. Tleskám! 95%

• 5.8.2017  18:48
    Pamětnice (2009)

Přes úctu k žijícím veteránům českého filmu (bylo mi jich skutečně hodně líto) si myslím že tahle zrůdnost neměla nikdy vzniknout.

• 4.8.2017  10:49
    Arsenal (2017)

Další Cageova sračka. Tentokráte pojednává o dvou bratrech, únosu, výkupném a jednom šáhnutém kriminálníkovi. 20%

• 3.8.2017  07:32
    Velký dar (2017)

Opět jsem naletěl na zdejší vysoké hodnocení. Tentokráte u mě vůbec příběh nezafungoval a ani herecké výkony, rejžovy dovednosti nebo práce kamery či snad hudba mě nikterak nepřesvědčily. Nevěřícně jsem kroutil hlavou nad tím jak je možné si takhle zázračné dítě a vůbec dítě přehazovat jako horký brambor. 80% značí hodně povedený kousek. Tohle diváci zbytečně nadhodnocují a výsledné hodnocení by mělo tedy časem snad spadnout. 40%

• 1.8.2017  07:34

U Osmičky platí, že sudý díl bývá slabší než lichý. Po našlapané 7 tady máme co do akce průměrnější pokračování, které opět sází na vylomeniny s autama, proti je tentokráte ponorka a Charlize Theron. Co do záporáka o něco lepší průměr. Chtělo to nějakého ultimátního bouchače, ale souboj s Kristoferem Hivjou se smrskne zhruba do 15 sekund. Z tohodle dílu mě toho zrovna moc v hlavě neutkvěje. Závěr snímku je natolik nostalgický, že se to dá odpustit snad jen v téhle sérii. Takže abych to shrnul. Vlastně se jedná o Bondovku s autama. Ti hoši se prostě musí všude dopravit autem. Pokud mě nějaká postava dostává, tak je to Mr. Nobody. Kurt Russell si ho neskutečně dává. Ta postava je pro tuhle sérii neskutečná výhra a díky ní věřím že se série Fast and Furious stane vlastně nesmrtelnou a díly budeme dostávat stejně jako v případě Bondovek, protože tohle nejde brát v žádném případě vážně a herci i tvůrci to vědí moc dobře a všichni si svou účast náramně užívají. Jsem i docela zvědavý jaké špičkování nás čeká příště. 70%

• 31.7.2017  12:55
    Volný pád (1993)

Kdysi mě to zřejmě i díky vynikajícím hláškám z dabingu přišlo jako naprostá bomba. Jednoho dne chlápkovi v dopravní zácpě rupne v bedně a jde dělat do ulic "pořádky". Každopádně Douglas se opět vytáhl v další nezapomenutelné roli. 80%

• 26.7.2017  20:28
    Kolos (2016)

Na to jaká je to vlastně hloupost, tak to překvapivě dlouhou dobu docela funguje. Člověk by tomu ale musel odpustit strašnou spoustu věcí. Například proč konečně neevakuují Soul nebo proč jsou Oscarovi kamarádi takové srágory že jej nedokáží zastavit. Vidím to celé tak že pokud by měl tohle brát někdo jako komedii tak se jedná o hodně vážnou monster tématiku a pokud by tohle měl brát jako monster film, tak zde jsou hrozné nelogičnosti. 60%

• 26.7.2017  19:46
    Dunkerk (2017)

Pokolikáté musí člověk napsat věty typu že Nolan to opět dokázal a že Nolan je někde úplně jinde než ostatní režiséři. Pochyboval jsem před 3. Batmanem, Intestellarem i Dunkerkem a stejně mě vždycky dokázal Nolan převálcovat. Hardy v roli RAF pilota tomu celému dává rámec. PS: Pokud někomu přišel film složitý? Mě rozhodně ne. 100%

• 26.7.2017  19:42

Prakticky nikomu se to nelíbilo a má to 73%. Caine, Morgan a Arkin chtějí vykrást banku a příště zkusí třeba zase proniknout do nejlepší hokejové ligy světa. Komu stačí podobné úvahy k úsměvu po celou stopáž snímku, tomu upřímně závidím. Protože snímek je přesně o tom jestli důchodci mohou vyloupit peněžní ústav. Takže samotný námět je tím jediným vtipným momentem na celém Going in Style. 50%

• 21.7.2017  08:56

Bohdan Sláma si jede svoje pomalé blues od ničeho k ničemu. Z našeho českého rybníku vyzobne charaktery lidí, kteří jsou tak nějak životně v hajzlu a pomalu je posunuje k dalším životním průserům. Jára lže, fetuje a chlastá. Jana se kurví. Karel má v hlavě svůj svět a Jerry tomu celému dá závěrečnou tečku. No prostě takhle nějak se žije u dna společnosti. 60%

• 21.7.2017  07:02

Big Al toho v osmdesátkách mnoho nenahrál a jediný pamětihodný snímek z té doby je nesmrtelný Scarface. Pokud jde o jeho herecké umění může být divák naprosto klidný. Výkon který předvádí i v téhle romanťárně v pohodě splňuje parametry. Autor! Autor! není možná nějaká mega pecka v jeho filmografii, ale určitě by jej každý fanda tohoto vzrůstem malého ale výkonem velkého herce neměl minout. 60%

• 19.7.2017  07:20

Pokud má taková pi*ovina stejné nebo lepší hodnocení jak poslední Vetřelec, tak něco je s filmovými diváky v nepořádku. Vždyť tohle nemělo ani hlavu ani patu a definitivně to znamená tři věci. Tohle není ani náhodou druhý Blade Runner, Rupert Sanders je definitivně hodně velký neumětel a zatřetí Scarlett Johansson by se měla hodně vážně obávat o svou kariéru. 20%

• 18.7.2017  14:01

"Luk at mi!" Pacino vždycky byl, je a bude skvělej herec. O tom žádná. Tentokráte si vzal i řežisérskou taktovku a k dispozici dalšího staršího pardála, aby mohli hodinku a půl tlachat, hádat se a přemítat nad tím kam svůj život vlastně dovedli. Pohled na jedno zničené staré kamarádství je podán hodně dramaticky. Pačíno herecky opět dominuje a do filmu natřískal snad všechny své nejznámější hlášky. 60%

• 18.7.2017  13:53

Horko těžko jsem do tohodle zakousával. Po většinu času jsem tedy téměř netušil která bije. Zazlívám to samozřejmě tvůrcům že podobně nudný snímek nechali vůbec spatřit světlo světa. Pacino dokáže předvést mnohem více. Snímek spíše z let kdy pomalu ale jistě začínal vyklízet pozice a stahovat se do horších snímků. 35%

• 17.7.2017  06:58
    Mimi šéf (2017)

Poměrně nevyrovnaný animák, který nejvíce potěší úvodními minutami. Celkově mám pocit, že animáků které se snaží pomrkávat směrem k dospělým je čím dál více, ale úrovně série Toy Story nedosahuje ani jeden. 60%

• 13.7.2017  07:02
    Pláž (2000)

Boylova Pláž se mě líbí zhruba do 70 minuty. Poté se ke slovu dostávají Richardovy halucinace a filmu to určitě neprospívá. DiCaprio stále ještě v období kdy jsem jej jako herce zrovna dvakrát nemusel. Soundtrack jak je Boylea zvykem neskutečně kvalitní. 65%

• 12.7.2017  08:41

Další Cage je samozřejmě opět kravina, ale díky ní jsem si uvědomil jak moc mě chybí na plátnech Don Johnson. Jeho advokát je lahůdkový. Zpočátku film působí skoro jako dovětek ke Con Air :) naštěstí jsou v podobném duchu pouze barové scény. 30%

• 10.7.2017  07:59

První díl nebyl bůhvíjaký zázrak a v mých očích mu druhá projekce jen prospěla. Bojím se ale že to nebude případ Líbáš jako ďábel. Poledňáková moc neví kam se ve vztazích postav dále pohnout a tak místo vztahových propletenců vsadila na exotické dobrodružství. Druhý díl neobsahuje legrační scény a hlavní Helenka je už přímo otravná. Holubová vše zachránit nedokáže a jediný kdo si drží jakousi úroveň je Bartoška. Bambulo! 30%

• 10.7.2017  07:25

Čert ví proč mě ta severská filmová produkce prostě sedí. Ove je věčně nafrněný, nepříjemný, zásadový důchodce, který si rozhodně nebere servítky před ničím a nikým. Jeho příběh rozhodně stojí za shlédnutí. Ony komediální prvky (Volvo against Saab) ustoupí časem mírně do pozadí a do popředí se prodere i kus toho osobního dramatu. Vlastně bych řekl že se jedná o švédskou odpověď na Gran Torino. 75%

• 10.7.2017  06:39

Netuším jestli to měla být parodie nebo je vážně míněno, že nikomu nedocházejí zásobníky a když tak zrovna jak na potvoru ve chvíli když je někdo zhruba na dvou metrech. Stejně tak je mě záhadou, proč úspěšnost střelby u gangsterů = úspěšnosti 0,0001%. Takhle bych mohl pokračovat donekonečna. Zkrátka i přes krátkou stopáž ubíjející nuda. 30%

• 8.7.2017  20:18
    Song to Song (2017)

Prakticky můžu překopírovat svůj komentář k minulé Malickovce Knight of Cups. PS: Těším se že v příštím Malickově filmu nebude účinkovat žádný můj oblíbenec a já tedy jeho další festivalovku můžu vynechat :) 30%

• 5.7.2017  06:52

Bohužel stejně jsem čekal alespoň trošku toho Indyana Jonese. Nicméně, ani fakt že nepřišel v mých očích film kdovíjak nezvednul. Divák sleduje minimum Percyho zážitků a skoro mě přišlo že scénář byl takhle slabý spíše s ohledem na co nejnižší rozpočet. Charlie Hunman nicméně podává pozoruhodný výkon. 60%

• 5.7.2017  06:49

Dokud Carola nevytáhne karty na stůl (nastolení civilizace a s ní spojený feminismus), tváří se film jako sympatické dobrodrůžo o jedné Evropské pipině, která chtěla poznat nepoznané a zakouká se do masajského bojovníka. Snímek u romantiky nezůstane a tak jsme svědky toho jak si takhle kráva občas dupne a převrátí život v kdysi spokojené vesnici vzhůru nohama. Paní co psala tuhle knížku by se měla spíše stydět než oslavovat. 55%

• 29.6.2017  09:03

Jacksonův King Kong se mě líbil o něco více, ale těžko srovnávat tyhle dva filmy, protože žánr je přecejen jiný. Předchozí byl dobrodružné drama o tom jak se opice zamilovala a stálo jí to život. Nový Kong se má plánovaně začlenit do Monster Universu a jeho hlavním žánrem je akce šmrncnutá s dobrodružstvím. Z filmu si budu pamatovat hlavně pavoučí scénu, fantastické záběry a strašně moc nevýrazného Hiddlestona. Nechápu proč mu rejža nepřihodil nějakou silnější vygradovanou scénu, ve které by natřel všem okolo sebe natřel řiť a tím si nás získal. Samuel určitě nezklamal, jeho záporák je zase chuťový jako vždy. Čekal jsem výsledek o něco lepší, ale jako popcornová zábava film bezproblému obstojí. Taková nová Godzilla na mě měla větší dopad. Přesto chci další filmy, protože soubojů obrovských monster se člověk jen tak nepřejí. 70%

• 29.6.2017  07:56
    Jumanji (1995)

Ke shlédnutí mě přiměl fakt, že má jít letos do kin remake. Robin Williams v komediálních rolích nebyl nikdy můj šálek kávy a nevím proč, ale v 90. letech jsem jej prakticky zcela ignoroval. Povědomí o tom že existuje Jumanji jsem nicméně měl. Filmu musím nechat, že oproti současné rodinné zábavě si opravdu dává záležet na postavách, ději a není mu vůbec cizí občasná až hororová atmosféra. No zkrátka dnešní caparti by oproti svým předchůdcům z devadesátek mohli mít hodně solidní noční můry. K udělení lepšího hodnocení mě možná do jisté míry brání i fakt že se nejedná o mou srdeční záležitost z dětství, stejně jako to že rodinné filmy nejsou zrovna v popředí mého filmového vkusu. 65%

• 26.6.2017  09:58

Upřímně si myslím že pokud se nevrátí Lord s Millerem nemají další díly Lego série v kině co pohledávat. Zpočátku jsem na sobě pozoroval prazvláštní pachuť si tohle vůbec pouštět. Svět LEGO považuju za specifický nejvíce v tom, že je v něm dovoleno zcela vše a jeho primární funkcí je bavit diváka a to tak že to musí být zábava pořádná. Vždy si raději pustím oficiální Batmanovské filmy než abych koukal jaké šílenosti se dějí v jeho LEGO verzi. Vtipné to zrovna dvakrát není a spíše cítím do jisté míry vynucenost ždímat potenciální zdroj příjmů. Do kina tohle určitě nepatří. Poprvé to fungovalo i díky originalitě, ale podruhé už moment překvapení chybí. Potřetí si to na sebe nevydělá. Nedlouho po projekci a já si nepamatuju prakticky žádnou scénu, která by mě rozsekala. 60%

1 2 3 4 5 6 7 28 55 82 109