Xmilden

okres Přerov
Bad Mother Fucker

• 14.12.2009  06:47
    Zombieland (2009)

Komediální tohle moc nebylo, ale dobrodružné rozhodně ano. Spíše je pro diváka zážitkem sledovat plnohodnotný comeback Woodyho Harrelsona, který na podobnou roli myslím čekal jako na smilování. Že stále ještě umí hrát nám myslím velice vkusně předvedl v Sedmi životech. Upřímně jsem velice rád že dostal novou šanci pro návrat do první ligy a že se jí takto zhostil. Přesto ale i jeho výkon dokáže svou 5 minutovkou trumfnout Bill Murray. Závěrečná jatka nám dají připoměnout že akční stránka se prostě šidit nesmí. Příjemný nenáročný filmík, který dokáže bez problému bavit a nudit se rozhodně nebudete. PS: Jednoznačné plus úvodní titulky podepřené skvělou klasikou od Metallicy: For Whom The Bell Tolls, lepší volbu tvůrci opravdu nemohli mít!

• 12.12.2009  12:59

O něco lepší než vánoční Shrek, ale nemůžu si pomoct tyto vánoční speciály mi prostě ani trošku nesedí. Jedním slovem ZBYTEČNOST.

• 11.12.2009  16:02
    Geriho hra (1997)

Hodnocení trošku nerozumím, ale budiž. Určitě natočili v Pixaru lepší kraťasy.

• 11.12.2009  07:28
    Polojasno (2009)

Trošku zaráží, kde všude dokáží nalézt inspiraci tvůrci Pixaru. Tentokráte si vzali na paškál čápy a výsledek opět výborný. Tento kraťáček je součástí výborného Up, na disku se nalézá ale mnohem lepší kraťas a to Dogova sólo mise. Jedná se vlastně o vysvětlení jak se Dog seznámil s našimi hrdiny.

• 9.12.2009  07:42

Hrabě, Quentin, Dr. Dave, Angus, News John, Mark, Bob, Trouba Kevin, Harold, Simon, GAVIN, novic Carl a lesbická Felicity. Tak tohle je jedna z nejlepších posádek co se kdy plavila po moři. Každá postava má něco do sebe a těžko někoho vyzdvihnout. Směsice vynikajících britských komiků + jeden Amík P.S. Hoffman. Můžu se tady nad našimi svéráznými reportéry rozplývat klidně celý den, faktem ale zůstává že já se při jejich dobrodružstvích náležitě bavil a k tomu navíc jsem dostal slušnou porci skvělé muziky. PS: Herci, kteří ve filmu hrají se opravdu narodili snad ve všech koutech Británie, jeden je z Irska, další z Nového Zélandu a poslední z Ameriky.

• 6.12.2009  19:25

75 minutové zpestření nedělního večera. Hodnocení jednotlivých dílů není náhodné, každý díl opravdu je o těch zhruba 10% slabší, takže se musím připravit na to že 5. díl bude lehce olizovat hranici koukatelnosti. Několikrát jsem se ale musel usmát nad situacemi typu, že chlápek je zatlačený v plotě tak že z něj začnou vypadávat jednotlivé dílečky a jeden z našich hrdinů se zeptá "Ježiši, není vám nic?" Anebo když zahradník nalívá do traktůrku benzín a vesele u toho žmoulá cigáro. Stále tedy čekám na nějakou 3-D pecku.

• 6.12.2009  11:10
    Gamer (2009)

Připadám si jako z planety Opic. Jestli bude jednou takhle úchylně vypadat budoucnost a lidé se změní pouze na bandu nemyslících prasat, tak součástí této společnosti vím určitě že nebudu chtít být a raději spáchám sebevraždu. Ve filmu zpočátku nefungují akční scény a to je u akčňáku myslím minimálně na pozvednuté obočí. Poté vynikající nápad s chlastem do nádrže a projistotu tam Butler ještě nachčije. Převrácený náklaďák vypadá slušně. Pak se opět začnou dít ty oplzlé věci a mé hodnocení se může jít pást. Nakonec ještě Butler vykouzlí parádní mlátičku, při které několik chlápků doslova zadupe do země. Nic ovšem nemůže smazat rozpaky, které ve mě tento film vyvolal. Nepředpokládám že se na tohle ještě někdy kouknu. Butler má charisma, ale to je tak asi všechno. PS: Málem bych zapomněl na skvělého Mansona ve Sweet dreams.

• 5.12.2009  21:46
    Nevinná (2008)

Francouzi zase trošku začali kouzlit! Hlavnímu hrdinovi nechybí motivace, plán, odvaha, peníze. Vše si důkladně promyslí a když nazraje čas začně nemilosrdně jednat. Film působí chvílemi dosti obyčejně, ale to je jen zdání. Ve skutečnosti je to opět velice vkusně provedená francouzská kriminálka, tak jak ji máme rádi. Diane Kruger dost v pozadí, hlavní leader pro mě naprosto neznámý Vincent Lindon.

• 5.12.2009  21:41

Moderní vykrádačka Van Dammova Lvího srdce. Hvězdička musí jít dolů, protože Jean Claudeovy kopačky tady nikde nevidím. Tvůrci tohoto filmu opravdu vzorně opisovali a tak těch podobností se starším bratříčkem není vůbec málo. Navíc Tatumovi těžko lze věřit tuto postavu, možná budu mít s tímto hercem do budoucna trošku problém.

• 4.12.2009  10:14
    Tuxedo (2002)

Jackie špulí zadek na všechny kolem, no peklo. Tohle si Jackie určitě mohl odpustit. Na J.L. Hewitt je skvostný pohled a několikrát krásně dokáže hlasem imitovat, hlavně tedy tu hloupoučkou blondýnku. Akční scény jsou možná nejslabší co jsem měl možnost u Chana vidět. Tentokráte se nedostavily žádně moc nápady. Snímek vyložěně nenas**e, ale určitě nenadchne.

• 3.12.2009  06:53

Pochopitelně podobné téma jako Mise na Mars, jen úplně jiný pohled. Po povrchu Marsu se tentokráte naši hrdinové prohánějí bez pomoci dýchacích přístrojů. Na Marsu totiž je vzduch, jen ze začátku nikdo neví jak se zde objevil. Všechny otázky nám ale zůstanou bezpečně zodpovězeny. Rudá planeta je o dost akčnější než De Palmova "Odysea". Tentokráte se hlavním záporákem stává robot Amee, který byl zapůjčen od námořnictva a který bezpečně ovládá taktiku boje. Herecké obsazení se opět hemží mnoha známými tvářemi. Val Kilmera moc nemusím, ale tady se to dalo vydržet. Celkové zhodnocení obou snímků je takové že jsou průměrné. 50%.

• 3.12.2009  06:40
    Mise na Mars (2000)

V roce 2000 se z nějakého důvodu v Hollywoodu rozšoupli a natočili hned dva filmy, které se zabývají přístáním na Marsu. Brian De Palma zde předložil svou verzi Vesmírné Odysey. Určitě se zde dá nalézt několik inspirací Kubrickem, jedná se hlavně o rotující kruhovou loď vesmírem, kterou nám za pomoci jednoduchého efektu již předložil mistr Kubrick. Mise na Mars je neakční výpravnou podívanou, která se snaží o jakousi psychologii člověka ve vesmíru. Najdeme zde nějaký ten hrdinský kousek a i notně překvapivý závěr. V mých očích je přecejen tento film o něco výše než konkurenční Rudá planeta. 55%

• 2.12.2009  08:21

Popravdě nevím jestli mě už na tyhle experimenty po shlédnutí Paranormal Activity nepřešla chuť. Nedovedu si představit že bych na tento film šel do kina a že bych za lístek měl zaplatit více než kolik byl rozpočet filmu. Tohle berte s rezervou. Herecké výkony protagonistů jsou tragické a nepřesvědčivé. Navíc zde figuruje moře nelogičností. Proč když měli vše zdokumentováno na kameru neposlali tyhle záběry někam do televize? Proč nepožádali nějakého jejich kamaráda ať s nimi přespí? Proč pořád spali v té ložnici? Proč se sakra na noc nezamkli? Mě by teda celkem vadilo kdyby mi po pokoji chodil duch. Proč jim ten exorcista, nebo kdo to vlastně byl, nepomohl? Vždyť nemusel chodit do toho domu když se tam cítil špatně, mohli to prodebatovat třeba venku. Takhle naši hrdinové šli pomalu jako ovce na porážku. Člověk se lehce dokáže vcítit do role tří lidí co bloudí po lese a chtějí se vrátit zpátky do civilizace (Blair Witch) anebo skupince, která je zapečetěná v domě, kde pobíhají nepříjemní zombíci (Rec), ale naši hrdinové v Paranormal Activity měli na výběr, jen toho prostě nevyužili, protože někdo chtěl film. Proto mě tento film a jakékoliv umělé šílenství, včetně všech těch "Nejstrašidelnější film všech dob, atd" nechávají chladným. Ps: Abych tento film jen neshazoval, několikrát mě opravdu silně přepadla pořádná husí kůže. Ty noční dobrodružství byly pěkně gradující.

• 2.12.2009  07:56
    Smrt přišla brzy (TV film) (1990)

Vážení diváci nenechte se oblafnout tak jako já celkem solidním hodnocením tohoto filmu. Je mírně nadnesené. Snímek nemá moc co nabídnout, kromě tedy závěrečného rozuzlení jestli Juliette Lewis půjde do plynové komory nebo ne. Zní to trošku morbidně. Brad Pitt tady také zrovna neoslňuje, takže určitě se jedná o film, který si znovu nepustím. Nevidím jediný důvod.

• 30.11.2009  07:08

Proč se proboha domácí distributoři neřídili originálním názvem? Vždyť okolo Nepříjemné pravdy se točí celý film. Z Butlera se pomalu ale jistě začíná stávat hitmaker, který je dsnější než Chuck Norris a pohlednější než Mel Gibson. Tyhle role trošku hrubších buranů mu opravdu sednou. No rozhdodně Butlerovi musí fandit každý, protože ten umělohmotný doktůrek je opravdu mužská atrapa. Takoví muži snad ani nemůžou být. 60%

• 30.11.2009  07:01
    Norimberk (TV film) (2000)

Mohl to být ještě větší nášup. Tenhle film na to opravdu měl. Vždyť se jednalo o možná nejdůležitější soudní proces v historii naší planety. Göring náležitě odpudivý ale zároveň hypnotizující řečník. Tenhle film nebyl zdaleka ale o nějakých hercích nebo postavách, byl o veliké kaňce, která asi nikdy nezaschne. Když člověk slyší že běžně bylo v Osvětimi odstraněno 2 tisíce lidí denně a že to za 2. světovou válku nakonec vyskočilo na 2,5 milionu lidí tak je to opravdu velice silný šálek kávy. Postoj Ameriky asi těžko někdy ocením, přecejen vím jaká panika zavládla když jim v New Yorku spadla Dvojčata, a teď ať si spočítají jak vypadala Evropa, ve které probíhalo minimálně 80% bojů. Německo zdevastované nálety, Rusové chudší o 28 miliónů lidí, Židé na pokraji vymření. Kdepak válka je hrozná věc, za vše mluvilo jasnou řečí video z koncentračních táborů.

• 27.11.2009  06:59

Trošku musím přibrzdit, filmu chybí akčnost a i k té kriminálce to má tentokráte poměrně daleko. Více to připomíná jen politickou hru a Alain Delon v ní bohužel nakonec prohrává. Ona ta hra koneckonců ani vyhrát nešla. Film mě nějak extra neoslovil a odkázal bych proto ty, kteří váhají zda Delon nebo Belmondo na Jean Paula. Jeho filmy na mě působí tak nějak svižněji.

• 27.11.2009  06:53
    Orphan (2009)

Pro mě veliké překvapení, nikdy bych si nepomyslel že by se pod tímto trošičku ohraným dějem skrývala takto originální zápletka. (Opět se potvrdilo, že dobrý film prakticky v našich kinech neuvidíme). Režisér vystavěl precizní hru, která drží člověka v napětí již od úvodních titulků. Ta malá bestie dokáže využít sebemenší bolesti kohokoliv v rodině, ať už se jedná o problémy s pitím, s potratem, s nevěrou. Zkrátka v jednu chvíli to už vypadá že na ni neexistuje žádná páka. Závěrečný zvrat je proto přímo neuvěřitelný a v mých očích kvalita filmu ještě vzrůstá. Film navíc působí uvěřitelně a to v sebemenších detailech. Závěrečná kopačka na zamrzlém rybníce alá Van Damme bombastická!

• 26.11.2009  07:19
    Hellraiser (1987)

Vyvážená porce pekelného napětí a gore efektů. Ve své době určitě převratný film, po uplynutí více než 20 let, hlavně poctivě provedená práce Clive Barkera. Hellraiser je odporný, zvrácený a krvavý horor, který není pro každého. Na dnešní dobu triky působí prakticky směšně, je proto důležité se dívat na film trošku z jiného pohledu a tím určitě je vytvořená atmosféra. Viděl jsem všechny díly Pekelníka a tenhle se mi zdál být nejlepším. Trošku škoda že nedostal větší prostor Doug Bradley, ale on si to vynahradil dalších dílech. Upozornění pro všechny co se s Hellraiserem teprve setkávají poprvé, doporučuji sledovat pouze první tři díly, pak se celá koncepce série notně změní. PS: Už při první větě, která zazní ve filmu náležitě zamrazí, takže "Co si přejete, pane Cottone?" PS2: Mé soukromé pořadí dílů od nejlepšího : H1, H2, H3, H5, H8, H6, H4, H7

• 26.11.2009  07:11

Opět výborný Kevin Smith se svými narážkami na nejrůznější filmy. Je na něm poznat že to musí být opravdu filmový maniak. Trošku škoda že nakonec padlo filmování Star Whores. To bych asi opravdu nevydržel. Na Clerks 2 Zack a Miri nedosahují ale já se bavil přesto královsky. PS: Katie Morgan je nejlepší sexbomba co kdy účinkovala ve filmu. Za tím si stojím. Jinak kdo z nás by nechtěl někdy točit porno? A jinak je tady nový výraz pro sexuální začátečníky "Bludný Holanďan".

• 21.11.2009  21:58

Zábavná komedie o tom jestli si vybrat holku co nás podvede se svalnatým potápěčem na líbankách nebo raději randit s Jennifer Aniston. Samozřejmě je lepší Jennifer. Kdo mi ale v tomto filmu opět neunikl byl skvělý P.S. Hoffman. Jak to ten herec prostě dělá že dokáže své postavy neuvěřitelně zvyditelnit ať už hraje v čemkoliv. Jako další skvělá volba se zde ukazuje Alec Baldwin. Jinak komedie je to koukatelná, snad jen si tvůrci mohli odpustit některé ty fekální výlevy. Chudák Ben Stiller. 50%

• 19.11.2009  07:40
    Štamgast (1987)

Henry Chinaski byl a bude chodící reklamou na chlast o tom není sporu. Častokrát mi dokázal vykouzlil na tváři takový ten chlípný úšklebek. Už z knih jsem byl zvyklý že se jedná o neskutečného prasáka, ale ve filmu tohle všechno ještě bylo umocněno neskutečným bordelem v bytě, těma rozlívanýma panákama, které bych přísahal že jsem téměř cítil i přes monitor a celou špinavostí Henryho. Skutečného Charlese Bukowskeho vidíme jak si sedí v baru asi po 22 minutách filmu ve scéně kdy se Henry jde seznámit s Wendy. 60%

• 16.11.2009  07:46

Zatím nemohu moc posuzovat kvalitu jednotlivých japonských animáčů, protože jsem kromě Úpířího lovce D viděl jen Cestu do Fantazie. A ta se mi jevila přecejen o něco lépe. Každopádně tohle rovněž nebyla špatná podívaná. Hudba pulzující jako krev v žilách a konec dojemnější než jsem čekal. Přesto je zdejší hodnocení dost nadhodnocené. 70%

• 14.11.2009  10:47

Mírné zklamání, popravdě animáky Pixaru mají laťku položenou úplně někde jinde. Trošku se začínám obávat jestli nám nezačal boom v podobě dětsko dospělých animáků. O ději filmu jsem úpřímně dopředu vůbec nepátral. Začátek mě nechával naprosto klidným. Sám jsem si kladl otázku jakou originalitu lze vlastně ještě stvořit. Příběh je poskládaný trošku z Mars Útočí!, Akta X bych ani neřekl, nějaké ty superhrdinské motivy typu Fantastická 4, kde každý umí něco. Komu unikne tenhle film o moc nepříjde, ale koukat se na to samozřejmě dá. PS: Podruhé jsou Monsters vs. Aliens určitě o dost lepší. Bavil jsem se. 75%

• 14.11.2009  10:40
    Mělký hrob (1994)

Rozhodně film, ke kterému stojí za to se vrátit v době kdy Danny Boyle má již své jméno jistojistě zapsané v bájném Hollywoodu. Mělký hrob je prvotinou tohoto režiséra a už zde se dají snadno nalézt významné poznávací znamení. Především je to vynikající hudba a precizní uvážlivé dialogy a do jisté míry ne zrovna cítění s hlavními postavami, které dokáže Boyle provést skutečným peklem. Zkrátka a dobře debut jako hrom!

• 13.11.2009  08:45

Horor? Kdo to sem proboha napsal? Film disponuje jednou lekavou scénu a to když po skončení vyprávění dosti morbidní historky nečekaně spadne větev. Film na začátku rozdává karty, kdy je možné hádat kdo že je ta vraždící dvojice antihrdinů, jako první tady máme krajně nesympatického bývalého kriminálníká s ne o moc příjemnější družkou. Druhou dvojici představuje sympaťák a bývalý válečný veterán co se vyzná v divočině a který vlastní kovovou destičku v hlavě a jako poslední dvě hlavní postavičky novomanželé, kteří si jedou užít na Hawai líbánky. A nakonec se konal neskutečný zvrat, který se tvůrcům povedl, následuje boj o holé přežití. Jak jsou karty rozdány nám prozradí černobílý flashback. Hodně dobře povedený thriller s krásným prostředím.

• 13.11.2009  08:31
    2012 (2009)

Myslím že Roland Emmerich stihl zvládnout nejvíce dechberoucí akční scénu roku 2009. Útěk z postupně pustošeného Los Angeles mě zastihl s husí kůží po celém těle a několikrát se mi možná dokonce zastavil dech. Ano tento závod s časem sice je v jednom z trailerů, ale mě ta scéna příjde prostě naprosto úžasná a dokonalá. Jinak nám film nabízí obvyklou směsici hrdinou na jakou sme mohli vidět i v Dnu Nezávislosti (Vědec, Otec od rodiny a Americký hrdinný prezident). Překvapivě nevím ani proč ale nepůsobilo to na mě vůbec trapně. Ničení světa probíhalo naprosto v pořádku a v monstrózním provedení. Emmerich nás nechal napadnout Mimozemšťany, Godzillou, dostavila se Doba Ledová a tentokráte to celé ještě zvětšil. Proč nezničit rovnou celý svět? Zajímavé a jasný podzimní leader v našich kinech. PS: Filmu jinak bohužel došel v druhé polovině nepochopitelně dech. 55%

• 12.11.2009  08:49

Druhý díl mi vychází ještě za 3 hvězdičky, ale ty jsou hlavně za povedenou a přehlednou choreografii soubojů. Co se týče příběhu je to dost na hraně. Ztráty na lidských životech? Pohoda. Amerického prezidenta vyměnil Francouz a máme tady na kontinentu nečekanou horkou novinku z USA. A ty klíčky, tlačítka, naléhající velitel armády. Tohle už je opravdu obehraná písnička. Kdo tento typ filmů někdy viděl nechť přetočí filmové kecy a vychutná jen povedené souboje. PS: Dost se mi líbilo na závěr komando poskládané z celé směsice obyvatel planety. A celé to je jedna velká reklama na tetovací salóny:) 50%

• 11.11.2009  09:41
    Faktótum (2005)

"Co? 30 minut? Nechám si to celou noc a vymlátím ty zmrdy všechny." Aneb jak chytil Henry Chinaski filcky a v lékárně mu prodali hojivou mast s doporučenou dobou působení. Knížky se mi moc líbily, hlavně tedy vyloženě sprostý román Ženy, ale tenhle film se kdovíjak nepovedl. Matt Dillon sice celkem věrně ztvárnil toho flegmatického flákače Hanka, jehož nej vášní je nasávání, ale filmu chybělo více zapamatováníhodných scén. Film pomalu plyne formou krátkých příběhů. 70%

• 9.11.2009  07:13
    Moon (2009)

Sunshine je trošku někde jinde. Nedá se nic dělat, tento fakt nelze opominout. Hudba perfektní, myšlenka si myslím správná, protože jak jinak dlouhodobě vydržet ve Vesmíru osamoceně. Trošku mě zaráží že tady vidím že ve filmu hrálo tolik herců:) Přecejen kdo má rád Sama Rockwella tak si musí užít mírou vrchovatou, už ukázka prozradila že se bude jednat o víceroli. Tento předpoklad se potvrdil a Sam Rockwell řádí. Hodně se mi líbily ty záběry na Měsíc, kdy v pozadí vidíme Zemi. Uchvatný obrázek! Ale je fakt že po třech letech už tohle dávno omrzí a člověk by nejraději zamířil zpátky domů. Každopadně mě těší fakt že v Hollywoodu se nezalekli žánru sci-fi a vypadá to tedy v nejbližší době na opravdové žně.