Xmilden

Milan Dohnal

okres Přerov
Bad Mother Fucker

• 7.1.2010  09:59

Chytlavá komedie, která mě zpočátku moc nebavila, pak se ale dva sympaťáci stanou z nouze vychovateli ve vlastní školce a začnou se dít věci. Když k nim pak ještě přibyl Steve Zahn a jeho Startrekovské pindy, bylo vymalováno:) Nejlepší scénou je ale pro mě v době kdy nastal v domě již totální chaos a binec, když do toho všeho jedno dítě osedlalo traktůrek a jen tak si jezdilo po zahradě, to už ten smích nešel zadržet:) PS: Na můj vkus moc fekálního humoru, včetně vymalovaného záchodu, ale tentokráte promíjím. PS2: Ještě jsem si vzpomněl jak tříleté děti sedí v lavicích a drtí Freuda + 4 světové jazyky a od nového roku přibývá Portugalština. Prostě nářezovej film. PS3: Podruhé je to už docela slabota. 40%

• 6.1.2010  06:48
    Wimbledon (2004)

V tomto romantickém díle se tvůrci tentokráte už diváka nesnaží ani napínat s nějakým chozením kolem horké kaše. Kirsten a Paul se do sebe prostě zamilují hned od začátku a basta. Romantické filmy díky svému jasně danému a předvidatelnému ději stojí tím pádem většinou na hercích a nejvíce na ústředním duu. Neřekl bych že tentokráte byla volba nejlepší. Paul Bettany rozhodně nedokáže utáhnout film. Vedlejší postavy jsou typicky anglické a tak tady máme sympatické rodiče, nepřejícího tenisového trenéra (otec hrdinky) anebo bratra našeho tenisty, který sází zásadně proti svému sourozenci. Kýčem se tady ale bohužel nešetří (co mělo proboha znamenat to interview v televizi, kdy se tenista veřejně vyznává k lásce? Viděl snad někdo něco podobného u nějakého sportovce? Třeba u Jardy Jágra nebo u Dominika Haška? Co je vlastně veřejnosti po tom? Tak k tomu přistupují sportovní celebrity a já jim rozumím), když někdo napíše u Avatatu "tenhle příběh jsme viděli už mockrát" uvědomuje si že co se týče Wimbledonu tak "tenhle příběh jsme viděli už milionkrát". Je to opravdu tak, chci být jen spravedlivý. Film je to příjemný a určitě si svých 50% zaslouží i ode mě. Ale tím to končí. PS: Proč se tedy ti tenisti tolik válejí po zemi?

• 5.1.2010  06:52

Mě to zase tak úchvatné nepřišlo. Odvážné až příliš. Do filmu mi moc nepasovala spousta věcí a nakonec možná přestože nejsem operní vyznavač tak mi ta podbízivá hudba vadila snad nejméně. Celé bych to shrnul tak že se jedná o jakýsi kultovní druh blbůstky.

• 5.1.2010  06:44

Překvapivě elegantně kvalitnější Seagal. O tragédii na filmovém plátně se nemá cenu bavit, tímto filmem se nekoná. Steven tentokrát překvapivě účinkuje v soubojích a není to pouze tak že se někde krčí v rohu s pistolí. Prostě pár Japončíků škaredě zmaluje. Z tohoto pohledu jednoznačná spokojenost. Na konec ještě přidává své mistrovství meče a naporcuje záporáky. PS: Trošku se divím že se Stevenem šla Yakuza do křížku, když věděla jaká nesmrtelná pověst mu předchází. Také nerozumím tomu jak se na SS lepí pořád ty rajcovní buchty, tentokráte se jedná o Japonku.

• 4.1.2010  08:37

Tentokráte slabší dvě hvězdy, ale hlavně po dlouhé době mírně lepší filmík s oblíbeným tlouštíkem. Film si sice hraje na jakéhosi špionážního Bourna, ale mě to tentokráte nechává plně klidným. Je to přece Segalovka, takže dokážu příjmout téměř cokoliv. Příběh se zdá být celkově v pořádku a atmosférě není co vytknout. Dokonce nás čeká i jedna velice slušná automobilová honička. Pouze mám asi dvě výtky směrem k filmu. První je ta že nevím co měla znamenat ta kraťoučká rvačka na schodech, kdy bylo téměř jasně vidět, že se nejedná o Stevena, ale o nějakého dost nepodobného kaskadéra. Takže celá scéna pro mě zbytečnost. A druhá výtka směřuje k obalu filmu, nějak jsem nebyl svědkem kopu, který je na obalu DVD vyobrazen. Kdyby se ve filmu podobný úder objevil a kdyby jej provedl Steven okamžitě přihazuju další hvězdu. To mi věřte!

• 2.1.2010  23:25

Veliká škoda dřívějšího odhalení pointy. Takto se film bohužel nemůže řadit k nečekaným peckám typu Sedm nebo Obvyklí podezřelí. Tady prostě skandální závěr příjde o nějakých 20 minut dříve než by člověk chtěl. Ale jinak se jedná o luxusní podívanou. Celý film jsem nepokrytě fandil Butlerovi a jeho zvrhlému plánu udělat z těch krys, co nám vládnou a řídí naše osudy za vidinou vlastního zviditelnění, sekanou. Režisér tedy naprosto oprávněně ukazuje zvrhlost dnešního práva, kdy se dá domluvit za přiznání prakticky cokoliv. Jenom dobře že zde existují takoví Sheltonové, kteří nad těmito věcmi nemávnou rukou, ale jdou s tím sakra něco udělat! Jednu chvíli sem si nemohl odpustit srovnávat film se Saw, ale naštěstí mě ta myšlenka opustila. PS: Dovětek: v roce 2018 se o zase až tak luxusní záležitost nejedná. Foxx nehraje moc dobře a že je Butler kopyto jsem zjistil už někdy 5 let zpátky. Režisér F. Gary Gray není bůhvíjaký kouzelník. Ctihodný občan je takový hodně jednoduchý film. 60%

• 2.1.2010  23:13

Jan Dolanský se snaží co to jde, ještě tak charismaticky působí Ladislav Potměšil, ale tím výčet plusů asi i končí. Zbytek zajímavých hlasů bohužel obstarávají dabéři. Asi nebylo tolik peněž aby se ve filmu i ukázal třeba takový Ota Jirák, když už půjčil jedné z postav svůj hlas. Děj je natahovaná žvýkačka a po asi 50 minutách začíná připomínat nekonečné kolo. Člověk začíná pomalu přemýšlet jak tohle může dopadnout. Nakonec je hádanka vyřešena, posledních 10 minut se udá vše podstatné co se udát mělo. Všichni jsou š'ťastní. Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

• 2.1.2010  22:59

Tak zase jsem to dokázal a dokoukal dalšího Seagala poslední doby. Tentokráte naštěstí neošahává mladé "herečky" ze zemí bývalého východního bloku. Ale když jsem viděl zápletku měl sem ze začátku obavu zda-li se nebude jednat o nějaký druh incestu. Naštěstí mé obavy se ukázaly být naprosto liché a tak jediným ptákem který zde poletuje je nějaký poraněný dravec. Steven předvedl ve filmu myslím jeden pěkný úder, kdy mu bylo i vidět do obličeje. A také se trošku oháněl v závěrečných minutách mečem. Hláška prakticky žádná. Škoda! Ty má Steven někdy smrtící. Režisér je opravdový břídil, ale narozdíl od dementního Létajícího zabijáka, tento film do odpadu nepatří.

• 1.1.2010  13:47

Shane Black se těžko mohl jen tak spokojit s obyčejným scénářem. Opět se jedná o jakýsi typ Buddy Movie tentokráte ale obsazení vskutku nečekané. Jedním s detektivů je gay a ten druhý vlastně má detektiva jenom hrát. V tomhle filmu normálnosti opravdu nehledejte. Bláznivá jízda, které by ještě trošku akce rozhodně prospěla. On se ten film vážně ale brát ani nedá. Takže vše co bylo uvěřitelné na Posledním skautovi nebo na Smrtonosným zbraních tady je naprosto šílené.

• 1.1.2010  13:42

Rozumím tomu že ve své době tohle znamenalo návrat Eddieho Murphyho. Scénář filmu je jedním slovem skvělý. No uznejte nápad natočit film s hvězdou akčních filmů aniž by o tom dotyčná ikona cokoliv tušila. Teď už vlastně zbývalo pouze čekat kdekoliv ve křoví nebo na podzemním parkovišti na své záběry. U filmu jsem se místy skvěle bavit, škoda trošku nevyrovnanosti. Robert Downey Jr. i přes svou pidi postavu těžko přehlédnutelný. PS: Dostal jsem vás čůr.ci!

• 1.1.2010  13:27

Určitě přesvědčivější snímek než Miami Vice, ale stále těžko Mann dosahuje na vysokou laťku, na které se ukrývá název Nelítostný souboj. Veřejní nepřátelé mě ale určitě potěšili. Děj hezky odsýpá a ani nějak nevadí tentokráte slabší soundtrack. Christian Bale už u mě dosáhl úrovně totální okoukanosti a tak jsem rád že zde nedostává kdovíjaký prostor. Souboj s Johhnym by stejně měl jasného vítěze. Navíc divák určitě raději fandí sympatickému zloději než spravedlivému policajtovi. Největší rušičkou filmu je kamera, tentokráte to myslím už Mann totálně přehnal. PS: Ale ty akční sekvence jsou v podání Michaela Manna prostě geniální, takže mé hodnocení určitě 80% po prvním shlédnutí.

• 31.12.2009  07:30

Celkově vzato slabší snímek známého nemehla Richarda. Herec, který postavil svou kariéru na roztržitosti, smolných pádech anebo prostě na své umíněné hlouposti v tomto filmu toho příliš nepředvedl. Rána deštníkem má povícero slabších míst než by se na 90 minutovou komedii slušelo. Celý film je postaven vlastně na záměně. A upřímně si myslím že z této taškařice šlo vycucnout trošku více. Příběh hodně vykrádá slavného Blondýna. Gérard Oury tímto filmem zakopává. 50%

• 29.12.2009  07:07
    Battlestar Galactica (TV film) (2003)

Velice kvalitní pilot seriálu, o kterém jsem nikdy dříve neslyšel. Věřím že dalšími díly, kdy se jistě budou jednotlivé postavy ještě více představovat, by mé hodnocení vzostlo na 5 hvězdiček. Jenže já prostě na ty seriály moc nejsem. Proto jsem si vybral tento pilotní filmík abych pouze osondoval situaci na poli sci-fi. Zvedám palec směrem vzhůru a chválím hlavně úkaz, který není tolik častý a to jsou těžká rozhodnutí, která jsou ve filmu učiněna i za cenu velkých lidských ztrát.

• 28.12.2009  07:17

Ujetý animák, který mě dokázal příjemně bavit po celou dobu. Ze začátku jsem pociťoval menší problémy zvyknout si na odlišnější typ humoru a animaci. Místy film působí značně přitrouble. Po vypořádní se s těmito fakty jsem si ale nemohl na nic stěžovat. Myšlenka že by nám z nebe mělo pršet jídlo je naprosto fantastická. Bruce Campbell navíc v roli starosty ukojil mé zvrhlé choutky co se týče charismatického hlasu. PS: Neviděl jsem film ve 3D, ale myslím si že pro tento film je tento efekt naprosto zbytečný. Ale to je jen můj dojem.

• 27.12.2009  22:28

Pokračování se již tolik nepovedlo, hodnotil bych to tak nějak u 30%. Přece jen směšné scénky tady nejsou. Celý film se tady řeší rezervece potažmo medvědí rodinka. Spíše to celé směřuje k rodinnému filmu pro menší.

• 27.12.2009  06:26

Takový americký způsob České Sody. Vtípky z předchozích scének nenápadně vstupují do následujících, takto sem to měl vždy rád. Bohužel všechny gagy ve filmu nejsou prvotřídní, ale najdou se zde skvělé a originální nápady, např. o tom že věznice jsou v Americe již přeplněny a že několik vybraných rodin dostane na starost vězně. Anebo scéna s počítačema Bates 4000,5000, až 9000. Kdy zákazník prostě nemá šanci držet krok s vývojem. Steven Seagal ve filmu zase tolik nevystupuje, ale jeho postava Cockpunchera je rozhodně zapamatováníhodná.

• 27.12.2009  06:15

Co se týče univerzitních komedií, tak musím konstatovat že se jedná o slabší průměr. Film působí mírně neškodně a nějakých extra záseků jsem se nedočkal. Trošku jsem to srovnával v hlavně s Prcičkama: Spolek Beta, ale ten je o nějakou hvězdu výše.

• 24.12.2009  22:06
    Dr. Dolittle (1998)

Chvílemi směšné, chvílemi trapnější. Jsem si jist, že Eddie má v zásobě lepší snímky, alespoň zde má pořád ten svůj neskutečnej hlas. 40%.

• 24.12.2009  21:56
    Halloween II (2009)

Tak takhle nějak může vypadat, když si Rob Zombie dá něco ostřejšího do žil. Psychedelie nezná hranic. Ve filmu spolehlivě funguje asi prvních 20 minut, ale jak se později ukáže jedná se stejně o sen, takže smůla pro diváka. Poté se dozvídáme že z hlavní představitelky je naprosto vyřízená bytost, která musí chodit na terapie a pořád kolem sebe jen nadává. Postava doktora Lomise je příběh sám o sobě, tohle snad McDowell nemohl myslet ani vážně. Vraždy jsou zbytečně brutální až to přestává bavit. Celým filmem se jako pojítko vznáší duch paní Myersové a bílý kůň.? Nebudu to raději komentovat. Zhodnocení je takové: jestliže se mi Rob Zombie celkem líbil se svým prvním dílem, tak tentokrát mě totálně nasral. Ve filmu vlastně nic nefunguje. Konec filmu může kandidovat na největší filmový průser všech dob. Vlastně Rob Zombie ukončil dohady o tom zda-li by šel natočit ještě 3 díl. Věřím že k Halloweenu se teďka žádný režisér nepřiblíží minimálně na 20 let. PS: Po skončení této tragédie se začínám upínat už pouze na Scream 4, který snad pozvedne letošní shozenou a polámanou laťku Slasher hororů. PS2: Není to sice důležité ale viděl jsem delší verzi filmu.

• 23.12.2009  21:27
    Paparazzi (2004)

Slabé tři hvězdy. Snadno předvídatelný film, který sice potěší svou jakousi originalitou, ale zase těžko lze uvěřit jeho obsahu. Chápu že to někdy filmové celebrity nemají lehké, ale aby na druhou stranu začaly s likvidací bulvárních posluhovačů? Ale jděte. Cole Hauser navíc opravdu není dobrý herec. Těžko si tedy představit že by se z něj zrovna měla stát nějaká opravdová filmová hvězda. Upřímně mě nezajímá soukromí žádného slavného človíčka, protože každodení starosti a potřeby máme veskrze všichni stejné.

• 23.12.2009  10:34
    Létající zabiják (2007)

Film ignoruje základy jakékoliv ekonomiky, jinak by asi těžko únosce za letadlo v hodnotě 70 milionů dolarů mohl inkasovat 100 milionů dolarů. Tohle se velice těžko chápe. Steven Seagal hroznější než ve filmu Dnes zemřeš! Zvládl jsem během dvou dnů dva filmy se Stevenem a vím na beton že Letající zabiják by měl být jistojistě v černém hodnocení. Film bez logiky a se spoustou střílení, Steven nic neukázal.

• 22.12.2009  07:42

Pominu-li takové detaily, že při každé rvačce je Seagal snímán zezadu, takže mu není vidět do obličeje. Nutně se mi tedy dost vkrádá myšlenka jestli ve všech scénách kdy se má Steven Seagal hýbat, je to opravdu on a ne dablér. Upřímně na mě totiž jeho zavalitější postava nepůsobí zrovna přesvědčivým dojmem. Dokonce i hlášek trousí tentokráte Steven méně než je u něj zvykem. Postava jeho přítelkyně je naprosto zbytečná. Něco se jí pořád zdá, ale já nevím jaký to má v tom filmu význam. PS: Policajti nosí odznak na krku aby bylo hezky vidět že jsou to opravdu policajti.

• 21.12.2009  08:14
    Prohnilí (1984)

Králem francouzské komedie pro mě není nikdo jiný než Claude Zidi, režisér, který dokázal dokonce i z Pierra Richarda vykouzlit něco více než jen totální nemehlo. Claude Zidi nám tentokráte servíruje příjemnou komedii o dvojici notně zkorumpovaných policistů, kteří se prostě umí ve svém oboru otáčet. Především poklidné a nenucené herectví Philippeho Noireta je jako balzám na duši.

• 21.12.2009  08:04
    Slimák (2006)

Příjemný horůrek, který dokáže kvalitně zpříjemnit podvečery, kdy si člověk chce odpočinout u nějaké odlehčené jednohubky na téma, "Něco přiletělo z vesmíru a chce nás to všechny ovládnout." Příjemní herci, z nichž bych vyzvidhnul pana "Paybacka" Gregga Henryho. Tvůrcům samozřejmě nechybí smysl pro humor a tak je zde postava, která se jmenuje Grant Grant (to už je na pováženou takto pojmenovat své dítě). Elizabeth Banks kočkoidní a Nathan Fillon náležitě hrdinský. 65%

• 21.12.2009  07:55
    Galaxy Quest (1999)

Čekal jsem že mě Galaxy Quest trošku více nahchne. Sympatické trio herců, pár povedenějších scén, nepřesvědčivý a zamračený Alan Rickman, který až moc okatě dával najevo jak ho jeho postava nebaví. Zajímavá myšlenka se filmu upřít nedá, ale co se týče vesmírných taškařic tak já stále zůstávám věrný posádce z Červeného trpaslíka. 60%

• 19.12.2009  13:48
    Boot Hill (1969)

Jedním slovem OTŘESNÉ! Nejslabší film s Budem a Terencem. Mimořádná slátanina, kam se tohle hrabe na Bůh odpouší, já ne! PS: A co má znamenat tahleta titulní fotka? Vždyť Terence je celý film zarostlý a nikoliv oholený. PS: Dal jsem tomu šanci ještě jednou, zjišťuji že je film přecejen o něco lepší než minule, přesto stále velká slabota. Komedie ani náhodou, noční přestřelka zoufale nepřehledná a Terence s Budem velmi málo. Nevím co to Giuseppe Colizzi blbnul, když moje dva oblíbence využil v téhle kravině.

• 18.12.2009  11:17

Jediné co mi příjde opravdu k smíchu je ten fakt, že tohle bylo zvoleno komedií roku. To je asi jako by v Americe zvolili nejlepším filmem za rok 2005 "skvělý" opus Varan vs. Kobra. To jen tak na úvod. Často tady mnoho recenzentů hýří ve svých recenzích k všelijakým komediím větami typu "Ani jednou jsem se neusmál" apod. Význam této větě ale dal skutečný smysl až snímek Líbáš jako Bůh. Film o jedné hlášce, s trapnou Lucií Bílou v titulcích, s nudným a všedním dějem, ve kterém hrají hlavní roli mobilní telefony (celé to působí jako takové Vodafone vánoce). SMSky lítají vzduchem až z toho bolí za krkem, konec filmu vypadá v nenávratnu a celé to vlastně nedopadne nijak. Takže diváci odcházejí z kina ukojeni a já ten film upřímně nesnáším, ale rozhodně ce cítím jako vítěz, že jsem to dokázal nějak dokoukat. PS: Dost se divím "Bambulce" Kaiserovi a "Tesákovi" Holubové, že se dokázali něčemu podobnému propůjčit. Český vtip je když se Kaiser, který drží v ruce šálek s čajem, podívá na hodinky a ono se mu to vylije. PS2017: druhá projekce dopadla už lépe, přecejen stárnu a mírně infantilním. 40%

• 17.12.2009  19:00
    Avatar (2009)

Dějově možná méně převratné, ale co se týče vizuální stránky naprosto úchvatné. Dabing místy působil trošku rušivěji, ale nějaké veliké mínus v něm nespatřuji. Poznámka že se jedná o jakýsi planetární Tanec s vlky se určitě pochopit dá, protože jsou zde jasné indície k tomuto tvrzení. James Cameron udělal natolik precizní svůj vysněný Avatar, že to možná málokomu nakonec dochází čeho jsme se vlastně stali svědky. Jediné co tomuto filmu ubírá mírně hlasy a to se stává i v mém případě byla možnost shlédnout nachystané trailery. Přecejen nedokážu si představit toto dobrodružství prožít bez jakékoliv přípravy, jak se říká z čisté vody. Musím rovněž Jamesovi pochválit skvělý tip na herce, nejvíce asi duo záporáků Giovanni Ribisi a Stephen Lang. PS: Jamesi děkuju, Bravo!

• 17.12.2009  07:16

Eddie Murphy po vcelku originálním kousku Meet the Dave, trošku ubral nohu z plynu a střihnul si rodinnou komedii, která má opravdu "velmi" originální vyústění. Párkrát jsem se zasmál, což jsem upřímně nečekal. Eddie Murphy má stále výbornou vyřídilku takže když má zaplatit 400 dolarů své dceři za spálené palačinky, hodí přímo smrtící hlášku. Kdo si ale zaslouží obdiv je indiánský T.H. Church, ten se dle mého názoru musel setsakra vyřádit. Např. svému synkovi nechá prolít hrdlem několik plechovek Red Bullu a výsledek vám jistě nemusím prozrazovat. Celkový kontext komedie je trošku více či méně trapný, záleží kolik kdo zvládne. Vydržet se na to dívat, i přes notně slabší úvod, rozhodně dá. 50%

• 15.12.2009  06:54

V dnešní době příjemný návrat do 80. let. Nekomplikovaný film se spoustou známých klišoidních výkřiků typu : "Zabiju tě Eismane." nebo třeba "Dneska mám špatnej den." Vcelku přijatelné pokračování v žánru Buddy movies. Dvojice motorkářů vypadá náležitě drsně, škoda že nedostali větší prostor pro své řádění. Nikoho nemůže překvapit že hudbu pro film složil James Horner. Ty zvuky Komanda a Rudého horka prostě nejdou ignorovat. 50%