Xmilden

Milan Dohnal

okres Přerov
Bad Mother Fucker

• 26.2.2010  20:52

Poctivý kus práce, pane Scorsese. Je zajímavé že film na mě začíná působit až zpětně po odhalení pointy. Pravděpodobně nejsem natolik geniální abych si ve filmu dal od začátku 1 a 1 dohromady. Do poslední chvíle jsem opravdu netušil jaké bude vyústění a v ten moment mi celý Prokletý ostrov začal připadat teprve zajímavý. Velice zvláštní zážitek. Pokud se ve filmu skrývá ale nějaký opravdový klenot pak je jím hudba. Takto silný hudební doprovod již dlouho nepamatuju. Poslední záběr ve filmu mě dokonale přimrazil do sedačky. 90%

• 25.2.2010  06:44
    Legie (2010)

Totální úlet, který nemohli myslet tvůrci vážně (režisér, scénáristi, producenti). Je mi líto všech herců, kteří se této kraviny zůčastnili. Netuším co měl tento paskvil znamenat a na co si vůbec film jako hrál? Napětí nula, akční scény se zubatou babičkou, která leze po stropě (pokud tohle někoho vyděsí, tak by si měl zajít k psychiatrovi). Celý film jsem nevěřícně kroutil hlavou z čeho všeho se dá natočit film, myšlenka kdesi mezi Koncem světa, Resident Evil a podobné zombie věci. Atmosféru se film snažil čerpat na poušti aby to vypadalo cool a hlavně apokalypticky zoufale. Zoufalé to ovšem bylo. Totálním úletem veškeří andělé a ty kecy o víře. PS: Lucac Black hraje totálního losera, kterému ani nevadí když jeho těhotná manželká kouří jako fabrika.

• 24.2.2010  08:57
    Mladý mistr (1980)

Souboje hezké, ale zpočátku rozhodně zdlouhavé a málo vtipné. Asi po 30 minutách, se ale začíná dostávat do hlavní role Jackie a konečně film začne šlapat. Závěrečný protivník je myslím nejtěžší který kdy proti němu stál. Pro srovnání, kdyby existovalo v kung fu bodové hodnocení tak by Jackie prohrál asi 1000:3. Tolik ran co schytá za posledních 20 minut je vskutku neuvěřitelný. V tomto směru hladce trumfnul Rockyho ve 4. díle proti Dragovi:)

• 24.2.2010  08:40

Tak nám Daniel Craig trošičku zabilancoval svou kariéru. Joe Scott je povadlá filmová hvězda, která jednoho dalšího nepovedeného dne zavzpomíná na své dětství a na důvody, které jej vedly k odchozu z domova. Co se týče dějové linie Před 25 lety, odvážné erotické scény v ní mě připomněly Předčítače. Opět zde vystupuje zkušená učitelka sexu, které nedělá sebemenší problém se odhalit. Celé to ovšem spěje k nevyhnutelné tragédii. Celý film zdobí povedený soundtrack. Písnička skupiny Roxy Music mi bude znít ještě hodně dlouho. Sečteno podtrženo: povedené drama s překvapivě výborným Craigem.

• 23.2.2010  10:20

Solidní apelovka na všechny zahleděnce, ale jak bylo zmíněno v závěrečných titulcích, dokud budou na světě vládnout peníze a s ní spojená úzká elita, asi těžko můžeme očekávat nějakou změnu. Zkrátka a dobře svět je místo kde vládnou peníze a tak to ještě hodně dlouho bude. K filmu není moc co bych napsal, přišel mi místy hodně plytký, dějově prázdnější a určitě né tolik naléhavý. Ono ostatně asi těžko jde porovnat demonstaci v Seattlu s například Krvavou nedělí v Severním Irsku. O hercích se zmiňovat nemá cenu, protože tento film nebyl na nich postaven, spíše šlo o nějaké to poselství.

• 23.2.2010  07:35

Mé první seznámení s Rogerem Moorem v 007. Starší díly Jamese Bonda jsem nikdy neviděl, takže jsem měl trošku obavy jak budou vypadat hlavně akční scény. Nakonec jsem se dočkal místy příjemných překvapení. Je zde výborná dostihová honička, zajímavý záporák v podobě Chistophera Walkena a hlavně Roger Moore rád hází velice solidní hlášky. Škoda trošku roztáhlosti děje a také jasné mínus za upištěnou Tanyu Roberts. 69%

• 21.2.2010  08:40

V hlavě mi oscilují dvě myšlenky, buď jsem viděl nádherně smutný příběh anebo prostě neskutečný kalkul, který měl za cíl již od začátku nasmrkat nějaké ty miliony kapesníkovému průmyslu. Nakonec se tedy přikláním k tomu smutnému příběhu. Film byl pro mě mnohem snesitelnější hlavně díky postavě Aleca Baldwina, protože jinak by byl člověk nucen neustále se plácat v tom deprimujícím umíráčkovém prostředí nemocnice. Ve filmu totiž o nic jiného než o takovou rozlučku se životem nejde. Příběh je vcelku vkusně zfilmován a kdo si rád čas od času pobrečí dostane tady několik možností rychle tasit kapesník. Nejpřesvědčivějším hereckým výkonem pro mě byla naprosto zaslepená matka Cameron Diaz.

• 19.2.2010  15:22
    Otčím (2009)

Původní film, natož následující díly jsou mi utajeny, takže jsem si směle mohl vychutnat tuto psychologickou hru, ve které se čeká 80 minut na závěrečné finále. Prvních 80 minut se mi nezdálo přesto nijak zbytečně natahovaných. Dost se mi líbila atmosféra filmu, která opravdu stupňovala, a náš Otčím musel postupně vyřazovat některé postavičky ze hry, aby se sám v této hře dokázal udržet. Kdybych se ovšem měl rozhodnout, který z rodinných hororů je lepší, zda-li Orphan nebo Otčím. Tak výsledek je si myslím naprosto jasný. 50% PS: Hodně filmu škodí mírná přístupnost a málo vygradované finále.

• 17.2.2010  18:27

Líbilo určitě více než poslední díly Saw. Tam té brutalitě po těch dílech se už nedá nikterak věřit, kdežto tady máme postavu Collectora, která je prostě záhadná až z toho mrazí. Jen tak si týrá lidi a semtam někoho vybere a strčí do své bedýnky. Je zajímavé že ačkoli tyhle brutální prasárny nejlépe umí Francouzi, tak jsem zase tolik neocenil snímky Inside a Martyrs. Na můj vkus už totiž byly opravdu až moc drtící. Tady v Collectorovi ač jsem hlavnímu hrdinovi fandil sebevíc, tak mi přece jen bylo jasné že tentokráte se žádného happyendu nedočkám. Ano bylo to nespravedlivé, ale co s tím naděláme. Jenom se modlím aby si Collector nevybral právě náš dům, proto raději žádné hubitele zvát nebudu. 55%

• 14.2.2010  21:56

Zajímavé setkání dvou superhrdinů. Nezůstalo ovšem pouze u Bruce Wayna a syna Jor-Ela, ve filmu se objevila celá řada jejich protivníků, z nichž jsem neznal ani jednoho. Soubojů se tady udává opravdu spousta, ale mě tyhle animované komiksy moc pod vousy nejdou. Pokud můžu vždy dám raději přednost hranému zpracování. Pro mě pouze taková výplň nedělního večera, s krátkou stopáží.

• 13.2.2010  17:38

Tentokrát jsem to Clooneymu nezbaštil. Dopředu jsem věděl že se bude jednat o strašnou hloupost. Nečekal jsem ovšem že film bude tolik nevyrovnaný. Začátek filmu super. Ale přecejen postupně se člověk v těch pitominách zamotává. Přitom příběh humorným situacím jen a jen nahrává. Film má své lepší chvilky (Dim Mak) a také své nudné chvilky. Těch nudnějších bohužel bylo podstatně více :( 50%

• 13.2.2010  09:55
    Svítání (2009)

Ajaj, myšlenka dobrá. Zpracování zajímavé, ale chybí mi tu podstatně více akce. Zoufale nevyužití jsou Odpadlíci, kteří díky svému netopýřímu vzhledu a síle by byli pro nějaké ty souboje jistě způsobilí. Oceňuji originalitu a celkově prostředí upířího světa, se kterým si tvůrci vyhráli. Na Zemi vládnou upíři a basta. Logika tady v žádném případě nedostává na frak, čehož jsem se obával nejvíce. Pro mě osobně představují Daybreakers obrovsky nevyužitý potenciál. 50%

• 11.2.2010  07:02

Velice zvláštní film bratrů Coenovic. Bez účasti hvězdných herců, na to jsme poslední nebývali u Coenů zvyklí, natočili velice seriózní film. Humor je zde schován pod poměrně silnou slupkou dramatu. Larry Gopnik je možná největší loser jakého si jen lze představit, žena mu spí s jiným chlapem a on na to vše doplácí, třeba i tím že se odstěhuje z domu. Velice se mi líbila scéna, ve které rabín Nachtner vyprávěl našemu Larrymu zubní příhodu, ze které vlastně nevyplynulo vůbec nic. Ostatně tak jako z celého film. Snímek není nikterak ukončen. Těžko říct jaké vyvolá reakce. Dost možná že spoustě lidí se nebude líbit, přece jen Brad Pitt, George Clooney nebo Xavier Bardem chybí. Ale do Seriózního muže by se rozhodně nehodili. PS: Pořád mi hlavou vrtají ti herci, kdyžtak mě opravte, ale hrál vůbec někdo z této sestavy v nějakém jiném filmu bratrů Coenů?

• 10.2.2010  17:09

Zbytečný díl, který se nějakým zvrhlým způsobem nepovedl. První díly byly zábavné a béčkovost nevadila, ale tentokráte jsem si všímal jen té béčkovosti a dosti slabých herců. Jeffrey Combs zde k sobě neměl kvalitní materiál. První hodina se nesla v takových nějakých mantinelech, ale co se dělo posledních 20 minut nad tím zůstává rozum stát. Těšil jsem se na kvalitní pokračování, ale bohužel.

• 10.2.2010  10:50

Tentokráte se nebojím napsat místo The Rock, Dwayne Johnson, protože v tomto filmu přidal tento sympaťák kromě svého úsměvu také notnou dávku herectví. Film je jedním velkým klišé o partě outsiderů, kteří se snaží vydrápat na vrchol. Tolikráte omílaný příběh mi tentokráte nevadil. Oni Američani tento druh filmů umí velmi vkusně natočit, takže pokud člověk chce emoce zažít, tak je prostě zažije. Na konci dostaneme srovnání s přístupem opravdového kouče Seana Portera, tomuhle faktu ale osobně nepřikládám žádnou váhu.

• 9.2.2010  06:45
    12 kol (2009)

Přestože se John Cena oproti minulému Vojákovi docela zlepšil, stále to nestačí na nějaký status akčního hrdiny. Skoků a hlavně výskoků z hořících objektů tentokráte naštěstí ubylo, čeho ale bohužel přibylo jsou nesmyslné postavy. Například černošský agent FBI je nesympatický psychopat, Ashley Scott v roli milované Molly často příliš ochotně spolupracuje se zlotřilým Milesem. Tenhle člověk měl buď IQ 400 nebo chystal nástrahy až podle toho jak byly přesně napsané ve scénáři. Přichystat všech 12 kol do takových detailů zkrátka nebylo dost dobře možné. Film ne že by mě nějak nebavil, ale prostě je to hloupé béčko, které tentokráte nezachraňuje Robert Patrick, ale spíše jen o něco lepší režie Rennyho Harlina. 40%

• 8.2.2010  07:08

Krásný příběh, který umí zahrát na tu správnou citlivou strunu. Jediné co bych vytknul je slabší závěrečná půlhodinka, která mi trošku kazila celkový dojem. Sandra Bullock si střihla velice výraznou ráznou ženskou, které není radno odporovat. Americký fotbal je pro mě stále nepochopený sport, ale tady naštěstí o nějakou propracovanou taktiku hry nešlo, takže jsem se v tom dokázal orientovat.

• 7.2.2010  12:14
    Norbit (2007)

Titulek na obalu DVD "Třeskutě zábavné" se nezakládá na pravdě. Prdelatá komedie, kterou si může, po právě prodělané lobotomii, vychutnat nejeden divák. V případě že máte funkční mozek tak jej hlavně při sledování Norbita nepoužívejte.

• 6.2.2010  10:25

Trošku tady nevěřícně zírám, že se to tolika lidem líbilo a ještě více hledím že se i zasmáli. Jack Black se sice nebojí jít do originálních projektů a dodat jim svém charisma, tady ovšem jeho herecký výkon šel naprosto kolem mě. Scénář je naprosto debilní, až je to vlastně k smíchu. Celý film ostatně působí jako takový špatný vtip.

• 6.2.2010  10:15
    Spirit (2008)

Kýble nudy prošpikované vymakanou vizuální stránkou Sin City. Zatímco Sin City v sobě ukrývá silné příběhy, Spirit po většinu času solidně nudí (jednoznačně prim hrají v tomto případě nesmyslné dialogy a monology). Hlavní hrdina je nejmíň charismatický suprhridna co si vzpomínám. Záporák je sice bestiálně dokonale zábavný (S.L. Jackson - takže se není čemu divit), ale tento film není šance zachránit. Slabší komiks v mých očích představuje už pouze Ghost Rider. Nevím jestli je dílem náhody že v obou těchto filmech hrála Eva Mendes.

• 5.2.2010  13:30

O něco málo lepší než blbina To nejsem já, to je on! Přesto jsem se neubránil dojmu, že ze zajímavé situace šlo vymáčknout stonásobně více humoru. Béatrice Camurat je uhrančivě krásná a nestydí se to v jedné hodně zajímavé scéně dokázat. 45%

• 5.2.2010  08:32

Druhý díl mi příjde jako strašná slabota. Děj je příliš melancholický, čemuž dopomáhá depresivní hudba. První díl byl prostě originál a taky skvělá zábava. Tady ubylo humoru, přibylo na vážnosti a příběh se na můj vkus moc vleče.

• 3.2.2010  10:03

Úžasně natočený sled údálostí, který následoval během jedné zdánlivě obyčejné neděle v severoirském Derry. Hodně přesvědčivě natočené a maximálně syrové. Paul Greengrass se pro mě stává jedním z géniů filmového plátna. Poněvadž mi připravil menší šok, nečekal jsem totiž že mi v mém filmovém vzdělání chybí takovýto snímek. Britská armáda je naprosto odporná a zavrženíhodná, ať už se jedná o vojáky, kteří střílí na bezmocné lidi jak se jim zlíbí, nebo ať se jedná o velení, které tuto událost zamete pod kobereček s odůvodněním že vše proběhlo naprosto v pořádku a podle pravidel. Závěrečná slova poslance Ivana Coopera, že Britové zaseli bouři, mě naprosto odrovnala!

• 3.2.2010  09:45

Upřímně mě tenhle dokument nikterak nedostal. Ano měl jsem nebo mám Michaela Jacksona moc rád, byl to opravdový umělec a možná největší persona druhé poloviny 20. století. Osobnost, kterou znají všude na světě. Spousta nesmrtelných hitů, ale když si můžu vybrat mezi tímto dokumentem, který mimochodem mi ničím extra okouzlujícím k srdci nepřirostl, anebo výběrem videoklipů Number Ones. Dávám přednost vyběru hitů. Přece jen Michael měl klipy vždy nádherně udělané a originální, navíc se s nimi krásně vzpomíná. Tento dokument, kdy se člověk přece jen trošku dívá pod ruce samotného zpěváka a tanečníka, nikterak bombastický nebyl. Navíc i výběr hitů mohl být o něco lepší (chybí Dirty Diana, Bad nebo Stranger in Moscow)

• 2.2.2010  11:18
    Štvanec IRA (2008)

O nějak zázračný film se rozhodně nejedná.. Kdybych mohl doporučit nějaký snímek s tématikou IRA určitě by to byla po stránce akce Vysoká hra patriotů s Fordem. Tahleta Britsko/Kanadská produkce mi k srdci moc nepřirostla. Hrdina je na můj vkus málo sympatický a záporáci tady prakticky nejsou. Zvláštní, průměrný film, ve kterém začnou přicházet zajímavější scény až s blížícím se koncem. Poselství je jasné. Ale kde zůstal film ptám se já. 60%

• 2.2.2010  11:12
    Hlídač (2009)

Tak Ruslan se mi dost líbil, ale Hlídač, navzdory vysokému hodnocení neskýtá žádnou chuťovku. Spíše se jedná o nepoživatelný předkrm. Opět jsem se dočkal spousty pitomin, jako třeba boxer, který vypadá že by trpěl podvýživou a po nocích šňupe kokain. Ke konci Stevenovi přibývá nový pomocník v osobě šoféra Manuela, ale jak už to tak bývá nic neumí. Mám rád tyhle týpky co se hned hrnou pomoci a při prvním výstřelu je trefí a tím pádem jsou pak už vlastně na obtíž. A to nemluvím o tom že se stejně stále někde krčí v pozadí a zabírají místo, které potřebuje Steven. Jinak na konci Steven ukážu svůj nějaký tajemný úder z říše snů, jímž protivníkovi probodne rukou krk. Taky nám tady na sebe vysype že kdysi pobýval v zemi jménem Siam, ale už se neobtěžuje nám sdělit že ta země se už dneska jmenuje Thajsko. Abych uvedl na pravou míru Siam se v roce 1939 přejmenoval na Thajsko a v letech 1945 až 1948 naposledy užíval název Siam. Takže je mi záhadou v kterém životě se tam Steven objevil :)

• 1.2.2010  15:57

Brad Silberling je břídil a spolehlivě to prokázal i tady. Will Ferrell si také vybral slabší chvilku a Danny McBride toho více předvede až někdy v budoucnu. Sečteno podtrženo: pro milovníky totálních konin, bez větší porce humoru, samozřejmě nepůjde o šlápnutí vedle. Pro všechny ostatní bych doporučil raději komedošky Adama McKaye.

• 30.1.2010  15:24
    Pevné pouto (2009)

Zajímavý film, když už ničím jiným tak určitě postavou režiséra. Kdybych upřímně nevěděl že tohle natočil Peter Jackson, nevěřil bych. Tvůrce King Konga a nedílný direktor Pána Prstenů nám ukazuje svou odvrácenou tvář. Pevné pouto je fantasy snímek se silným hudebním podkladem. Film hraje krásně na city. Bylo mi opravdu moc líto že tak mladá dívka přišla o život, zrovna v době kdy našla svou lásku. S tímto si Jackson opravdu hlavu nikterak nelámal a nasadil na ni nelítostného slizkého vraha, kterého skvěle zahrál, pro mě neznámý, Stanley Tucci. Trošku škoda že ve filmu není více dechberoucích scén, podobné té na konci, kdy se sestra zavražděné ocitá v domě vraha. Zvláštní film, který ale pro mnoho diváků nebude lehkým oříškem.

• 30.1.2010  08:59

Korejská válka skončila v roce 1953, takže nevím co by tam Robert Forster vůbec pohledával. V té době by mu bylo 12. Navíc ve filmu na mě nepůsobil dojmem 76 letého starce. Z čehož vyplývá, že kdyby jeho manželka měla třeba jen o 10 let míň bylo by jí 66 let. Přišlo by mě dost zvrhlé od našeho hrdiny že balí takovou babičku. Ale to jen taková malá odbočka na úvod. Film se svou morální myšlenkou prakticky neliší od ostatních podobných romancí. I tady si divák může být od začátku naprosto jistý napravením hlavního hrdiny. Originalitou na mě působili duchové, ale na druhou stranu film o komediální složku nezavadil, což je u romantické komedie zkrátka problém.

• 29.1.2010  14:57
    Velký risk (1960)

Zajímavá kriminálka, která mi ale nijak zvláště k srdci nepřirostla. Belmondo se zde ukazuje jako ochránce žen i jako velice statečný mladík. Ostatně takto si jej pamatujeme z jeho filmů. Kariéra Lino Ventury mi není zase tolik známá. Ale zahrál určitě na výbornou. Bohužel film neudržel tempo po celou svou stopáž.