Samotáři (2000)

Já si myslím že tady lidi málo hulej. Parádní výpověď doby, schválně si pusťte Samotáře po 20 letech, budete žasnout nad tehdejší svobodnou bezstarostnou dobou. 85%

1BR (2019)

Nepěkný a velmi znepokojující pohled do zákulisí jednoho bytového komplexu. Nebudu případně nic moc dále prozrazovat. Tyhle na první pohled zase ne moc průhledné hry kočky s myší mám velmi rád. Invitation kdysi v mém případě bodovalo ještě více, ale tady je zase možná ještě lépe zachycena destrukce člověka a jeho individuality. O horor se sice nejedná, spíše o temný thriller. 70%

Evoluce (2001)

David Duchovny postavil svou kariéru na jedné roli, Orlando Jones to stejné tvrdit rozhodně nemůže. Evoluce je poměrně zajímavá blbina, která není podle mě vůbec směšná, tedy až na cameo účast Dana Aykroyda. Jeho postava guvernéra bez obalu přizná že se v ničem nevyzná. 60%

Stopař (1986)

Nevidím mnoho kvalitativních rozdílů mezi tímto originálním Stopařem a jeho remakem z roku 2007. Obě záležitosti jsou nelogické až na půdu. Divák stále čeká na nějaký finální zvrat, kdy by nám John Ryder konečně prozradil proč trápí nebohého klučinu. Nemůžu si pomoct, ale opravdu jediný dálniční horůrek, který mě vyloženě sednul byl Duel. Navíc Stopař vlastně horor ani není. Hodně se zde střílí, jezdí, bourá, mává zbraní, takže spíše akční thriller. 50%

Volání divočiny (2020)

Překvapivě příjemný kousek, u kterého jsem se zpočátku ošíval, že se přece nebudu koukat na nějakého digitálního psa. Jakmile se ovšem dostaneme na drsný sever a Buck jde do psího spřežení, okamžitě jsem začal hlavnímu hrdinovi nepokrytě fandit. Občas je to ten správný doják, natočený navíc v krásné přírodě a když dojdou nápady, tak je tady ještě starý dobrý Harrison, který zase o kus posunul svůj odchod do důchodu. 70%

Démoni (1985)

Italské horory zřejmě nebudou pro mě. Když jsem nedávno četl článek na mém oblíbeném Moviezone na téma 10 skvělých filmů, které se odehrávají v kině. Jeden z těch, které jsem neviděl byli Démoni. Musím ovšem konstatovat, že se o skvělý film v žádném případě nejedná. Je to krvavé, je to zvrácené, je to prostě Italské. Taková ta evropská úchylácká přidaná hodnota, která mě nikdy moc nelákala. Démoni never more. 40%

Po čem ženy touží (2000)

Bývala doba, kdy mě tato komedie přišla parádní. Bohužel je velmi dlouhá a ve druhé polovině tempo notně uvadá. Nápad o tom jaké by to bylo slyšet ženské myšlenky je dokonalý. Stejně jako Mel Gibson. Kdo by si pomyslel že o pár let později bude ženské mlátit. 65%

Caddyshack (1980)

Ať v průběhu natáčení kouřili, šňupali nebo chlastali tvůrci cokoliv, nezapomenutelnou komedii se jim vytvořit nepovedlo. Přesto mě postavy Rodneyho a Billa Murrayho dokázaly skvěle pobavit. 50%

Kniha džunglí (1967)

Knihu džunglí jsem jako dítě samozřejmě viděl, nicméně pořádně jsem se na podíval znovu až po shlédnutí "hraného filmu" z roku 2016. Tedy jsem zvolil opačný postup než u Lvího krále, kde po několikaletém nakoukávání animovaného originálu nikdy nebudu moct příjmout hranou verzi. Bylo by nošením dříví do lesa, že Disney tyto pohádky s písničkami vždy uměl. 75%

Špióni v převleku (2019)

Sice ke konci Špioni začínali docela drhnout, ale první 2/3 snímku všechno šlape přesně tak jak má. Will Smith zase jednou hláškuje jako o život. Kvalit Úžasňákových Špioni nedosahují, ale rozhodně na animovaném písečku se dají označit za dospělejší zábavu než často bývá zvykem. 70%

Ovládací panel
199. nej uživatel Česko