Slepičí úlet (2000)

Velká parodie na Velký útěk, která je určitě slabší než Králíkodlak. Hodnocení neodpovídá výsledným kvalitám snímku. Nebýt vykutálené dvojice myšáků, šlo by mé hodnocení níže. 70%

Hačikó - příběh psa (2009)

Celou dobu mě to moc nebralo, ale nakonec i já jsem podlehl. Nebudu prozrazovat, co se ve filmu změní, ale 3. třetina je strašně moc smutná. Jsem jenom člověk a nemám srdce z kamene. 75%

Miliónový hurikán (2020)

Proboha! Děsím se toho, že se Gibson vydá stejnou cestou jako Bruce, Nicolas nebo JCVD. Prosím raději netoč Mele, než další Force of Nature. 10%

Space Jam (1996)

"Liga je teď fakt v krizi. Musí se teď poohlížet po dobrých hráčích úplně jinde. Co je to za foťák? Na mě s tím nemiř a dej na to kryt. Larry započítám si tu jamku na dva. Na zakončení jsme byli moc rozrušení." Jedno z mých největších životních přání by bylo, strávit den s Billem Murraym na golfu. Ten člověk je prostě neuvěřitelný. Filmu přisoudil hvězdičku navíc a to zde má jen dvě scény. Jordan by se jako herec rozhodně neuživil. 50%

Šprtky to chtěj taky (2019)

Olivia Wilde předvědla naprosto sebevědomý debut. V hlavních rolích: lesbická šprtka, mírně zakulacená šprtka. Vedlejší postavy, směsice prapodivných často homosexuálních nebo těžko sexuálně určitelných kreatur. Výsledek? Velmi dobrý. Překvapilo mě jak film dokáže bodovat na komediální i dramatické úrovni. V leccěm hodně podobné se Superbad. Vedle Good Boys další povedená komedie s trošku netradičními hrdiny. Když si to čtu, vlastně to dává smysl. Normálním lidem by se jen těžko někdo smál :) 75%

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Po 39 letech se nám jistý režisér Flanagan snaží vnutit představu, že potřebujeme vědět co se stalo s Dannym Torrancem z Osvícení. Ano, jistě základem pro film je Kingova knížka, která původní příběh rozvíjí. Upřímně musím říct, že jsem byl na začátku spíše skeptikem a podobné návraty po letech vnímám jako dosti násilný způsob jak vykrást předlohu a napěchovat si dolarama kapsy. Jenže, tak jednoduché to nebude. On se Doktor Spánek překvapivě povedl. Původní myšlenku o osvíceném Dannym rozvinul do mnohem větší podoby a my zjišťujeme že svět je mnohem nebezpečním místem než by nás kdy předtím napadlo. Příběh je často tak silný jak je silný jeho záporák a tady nastala trefa do černého. Rebecca Ferguson je zkrátka luxusní. Tu paní rozhodně doporučuji sledovat! 85%

Cesta draka (1972)

Takže shrnutí : skoro celý film se toho nějak moc neděje a na závěr vše řeší nezapomenutelná bitka s Chuckem Norrisem. Když jsem byl malý tak filmy Bruce Leeho pro nás byly něco jako kult. Teď je ale vidět na nich, že zub času nemilosrdně pracuje.PS: což v roce 2020 platí ještě o dost více. Přesto jistý nádech nostalgie musí být. 60%

Cutter (2005)

Chuckova labutí píseň, kromě pozdější malé účasti v Expendables se na to tímhle filmem vlastně vyfláknul a musím říct že udělal dobře. Je důležité zachovat si nějakou soudnost a to Chuck, přestože nehrál ve skvělých filmech, ale často ve spíše průměrných, uměl. Musím říct že v jeho filmech je na něm jednoznačně vidět skromnost, snaha i dobrý charakter, kdy se často staví bez váhání na stranu utlačovaných, aby potrestal nepravost a zlo bylo potrestáno. Z jeho filmů budu mít vždy nejraději Nezvěstné v boji nebo Delta Force. Cutter: 30%

Nepřítel (2013)

Už minimálně 5 let platí jméno Denis Villeneuve za člověka, kterého je třeba sledovat a kterého jsem si velmi oblíbil. Sicario, Zmizení nebo Blade Runner 2 jsou všechno jasné pecky. Nepřítel mě unikal, ale věděl jsem o něm, jen se mě do něho nechtělo. Vůbec jsem nepochopil ty pavouky. Bojím se že bych na film mohl koukat 3x a výsledek by byl stále tentýž. Taky se bojím toho, že ten film už nikdy z hlavy nedostanu a budu na něj muset stále myslet. 65%

Cesta zpátky (2020)

V případě Bena Afflecka ve mě stále zůstává jakási pachuť, která je spojená s tím že hrál Batmana a v civilu je prakticky alkoholik. Takže co s ním? Dáme ho na střední katolickou školu, aby trénoval kluky basket a do ruky mu dáme ve volných chvílích skleničku. S tímto nápadem přišel Gavin O'Connor, který dokáže prodávat sportovní dramata přesvědčivě jako málokdo. Je spíše otázkou zda-li tohle tedy chcete sledovat či ne. Affleck smutný být umí. Hrát se taky naučil, ale vadilo mě to křesťanské prostředí. 60%