Malá mořská víla (1989)

Tak tohle mě sedlo. Příběh Ariel jsem vůbec neznal, mile mě překvapil a upřímně tohle bude jedna z lepších hraných pohádek, až se Disney bude rozhodovat, z čeho vytřískat peníze. 75%

Lví král 2: Simbův příběh (1998)

Simba má dceru a místo legrace nás čekají rodinné řešky. Druhý díl samozřejmě kvalit Jedničky nedosahuje. 60%

Krvavá nevěsta (2019)

Sice by se našla spousta výhrad a celé to šlo udělat ještě v ujetějším módu, ale v záplavě krásných Disneyho pohádek příjemný oddech. Samara si svatební noc představovala trošku jinak, než že ji bude pošahaná familíe lovit ve svém domě. Prvních 30 minut je zcela jednoznačná 5hvězdičková záležitost. 70%

Fair Play (2014)

Komunismus byl špatný, áno? Samozřejmě je víceméně jasné do jakého hejna Fair Play střílí, nicméně Geislerka ukazuje, proč je v současnosti nejobsazovanější českou herečkou. Líbilo se mě civilní chování postav a nesnaha dělat z takto vážného tématu komedii. 70%

Eli (2019)

Přesně pro tenhle typ filmů uznávám Netflix. Je to už několikátý snímek, který není vůbec lehce čitelný. Na konci s náma scénarista vymetl v ringu všechny rohy a já zůstal zase jen s otevřenou pusou civět, co to jako mělo být. V první polovině skvělá atmosféra, pak mě to přestávalo pomalu bavit, aby mě závěrečný zvrat dostal. 65%

Blíženec (2019)

Přísnost musí občas být, vždyť tohle je film Ang Leeho. Tady člověk musí mít trošku vyšší nároky než obvykle. Will Smith se zařadil po bok všech Arnoldů a Jean-Claudů, kteří si už v minulosti vjeli do vlasů se svým klonem. Blíženec je hodně zbytečné akční sci-fi, které nejvíce ohromí omlazeným Willem Smithem a jednou parádní honičkou na motorkách. Zbytek je často dost k nepřežití. Hlavně postavy nejsou zrovna dvakrát sympatické a zajímavě zahrané. Hrozně moc se těším na další Mizery a byl bych rád, kdyby Will přehodnotil své hollywoodské postavení. 45%

Bestie (2003)

Steven se z Východní Evropy přikutálel do Asie a s nekonečným zásobníkem provedl nové sčítání obyvatel. Určitě se jedná o jednu z lepších Seagalovek počátku milénia. Kvalit devadesátých let to nedosahuje ani náhodou, ale až na jednu scénu kdy se olizuje se zhruba 15letou Thajkou, se to dá v pohodě absolvovat. 40%

Terminátor: Temný osud (2019)

Nepřiznaný remake. Předchozí 3 díly ať už zkoušely cokoliv, nikdy nedokázaly pořádně navázat na nesmrtelné první dva díly. Neříkam že se to Temnému osudu povedlo, ale Camerona jsem minimálně prvních 30 minut cítil. Škoda že podobné kvality postrádala Trojka, která sice dodala ve své době stále ještě mladého Arnolda, ale zase nám nevrazila ten správný příběh. Casting bych označil od dvojky za nejlepší možný. Pro mě naprosto neznámí herci mě překvapili. Zlý Terminátor je nejen skvěle vymyšlen, ale i obsazen. Jsem spokojený a vlastně smířený, že Terminátor bude velmi dlouhou dobu na odpočinku a nikoho nenapadne, znovu svolávat starou partu k dalšímu dobrodružství. Ono ty příběhy (naháněčka) se opravdu v jednotlivých dílech podobají jako vejce vejci. A zázračný scénář nikdo jen tak nevymyslí. 80%

Fabrika (2018)

Občas se vyplatí sáhnout také po tvorbě z veliké Rusi. V minulosti z ní nejeden zajímavý kousek vypadnul. Fabrika se zpočátku tváří poměrně zajímavě, ale přestože se snaží být dost politická a dokonce i akční (zdravím Equalizera), tak výsledný dojem nezanechává úplně nejlepší. Přitom nám toho chtěla tolik povědět o problémech Ruska. 60%

Rabín a zloděj (1979)

Gene Wilder pro mě nikdy nepředstavoval komediální jistotu. Tady se v postavě rabína vydává na západ a třeskutých situací zrovna dvakrát nepřichází. Rád bych vypíchnul nějakou scénu, která mě rozesmála, ale musel bych si ji vzít leda tak z jiného filmu. 45%