squire

okres Praha-východ
učitel

1 bod

• 24.9.2018  18:18

Takové trochu legrační to bylo. Ale jo, odehrávalo se to ve vlaku, což je vždycky fajn, chvilkami (ale fakt jenom chvilkami) to bylo i docela napínavé, takže proč ne. Vivat Liam!

• 5.2.2018  13:45

Skvělé! Nic víc.

• 5.2.2018  13:43

Prostě skvělé. Co dodat?

• 5.2.2018  13:40

Líbí se mi ty reakce od ber.zerk, crazy town, nap.alm, thugz a dalších. Ale tož ano, asi jim to nic neříká, nicméně většině nás ostatních to naopak cosi říká. Takže asi tak - 5!

• 5.2.2018  13:33
    Pomoc! (1965)

No jo, Beatles. Co víc? Není možno dát než plný počet bodů, i když ten film není zas až tak skvělý. Ale --- prostě --- Beatles!!!

• 5.2.2018  13:29

Tohle je zkrátka ono. Vím, že je to často nepravdivé, často i poněkud směšné, ale těch 2379 dílů prostě něco vypovídá o nás, o naší zemi. Těch pět bodů zkrátka není o tom, že by se mi to nějak líbilo, nebo že bych tomu snad doopravdy věřil, ale je to prostě o tom, co tady bylo. V podstatě bych tomu pořadu dal tak jeden maximálně dva body ( tak nějak od 1966 do 1969) v té době, kdy byl pravidelně promítán v kinech před hlavním filmem, ale teď se na něj dívám každou neděli ráno a prostě se mi to líbí. Možná právě proto, že už je to minulost.

• 5.2.2018  13:20
    Cesty víry (TV pořad) (2000)

Prostě ano.

• 2.1.2010  22:15
    Ledová smrt (2006)

Název tohoto filmu se ke mně dostal ve slovenštině a bez diakritiky. Takže: Ladova smrt :-) O smrti Josefa Lady se tady nehovoří, což je škoda, protože pak by to mohl být možná o něco zajímavější film.

• 10.6.2009  21:25
    UFO - nejlepší důkazy (TV seriál) (2006)

Takže: "Vlády nám lžou, vědci jsou hloupí zkostnatělí byrokrati (obzvláště Carl Sagan) a ten, kdo vidí v oranžovém fleku na fotografii jenom oranžový flek, nemá fantazii a vůbec je to blbec!" O tomhle se v onom seriálu hovoří tři hodiny pořád dokola, až nějak nakonec nezbyl čas nejen na ty "nejlepší" ale vlastně vůbec na žádné důkazy. Nu, zůstávám skeptikem.

• 11.5.2009  20:24
    Strážce duší (TV seriál) (2005)

Největší záhadou tohoto seriálu o záhadách je ta, proč se tak strašně nepovedl.

• 8.5.2009  22:11
    Vražední ptáci (1987)

Ano, chápu, že horor je žánr, v němž jde hlavně o vyvolání mrazení v zádech a nějaká ta logika příběhu, stavba vyprávění ,zákony dramatu nebo dokonce doteky něčeho jako umění mohou jít stranou. Ale toto???? To snad opravdu ne!

• 14.2.2009  23:48
    Nemocnice na kraji města (TV seriál) (1977)

Tak trochu nadhodnocený seriál s velmi kvalitním hereckým obsazením, ale jehož scénář se zase až tak moc neliší od těch dnešních nastavovaných kaší. Zkrátka je to taky kaše, ale nenastavovaná.

• 14.2.2009  23:38
    Záhada hlavolamu (TV seriál) (1969)

Pět hvězd - samozřejmě z nostalgie. Herecké výkony rychlošípáků totiž byly dost otřesné, sololitovo-hobrovo-překližková výprava vyžadovala od diváka značnou míru fantazie a zároveň tolerance...a přesto - jako devítiletý hoch jsem se v den vysílání seriálu budil o hodinu dřív, nemoha dospat vzrušení, že dnes TO bude! Teď už bych se nebudil, ale přesto se na seriál podívám vždycky rád. Tak proč ne pět hvězdiček?

• 14.2.2009  23:29
    Pra pra pra (TV seriál) (2000)

Nevtipné.

• 14.2.2009  23:27
    Sňatky z rozumu (TV seriál) (1968)

Skvělá adaptace Neffovy pentalogie - respektive jejích prvních dvou dílů. Přesné vystižení atmosféry knihy a velice dobré herecké obsazení, jako by se postavy z knížky přímo vylouply.

• 14.2.2009  23:21
    Šumná města (TV seriál) (1995)

Když se daří, tak se daří. A tenhle seriál se podařil výjimečně. Jestli opravdu existuje něco jako zlatý fond ČT, pak šumňáky bych zařadil do platinového.

• 14.2.2009  23:12
    Toulavá kamera (TV pořad) (2003)

Těch pět hvězdiček není ani tak za uměleckou hodnotu jednotlivých reportáží, nýbrž především za to, že tento pořad existuje a dokonce, že STÁLE existuje (neboť naše ČT s oblibou ruší dobré pořady, zatímco ty přežité leckdy nechávat přežívat i svou fyzickou smrt) a že ještě nikoho z moudrých nenapadlo přesunout jeho premiérové vysílání třeba na středeční odpoledne od 14.30 a pak se divit, že sledovanost rapidně poklesla.

• 7.2.2009  22:20
    Hroch (1973)

Pět hvězdiček - čtyři hvězdičky - tři hvězdičky - dvě hvězdičky - jedna hvězdička - odpad - hroch !

• 26.1.2009  21:48

Je poněkud ošidné hodnotit na filmovém serveru záznam koncertu, ale když se na to podívám komplexně - seděl jsem více než dvě hodiny před obrazovkou? Seděl. Bavil jsem se skvěle? Bavil. Cítil jsem chvílemi husí kůži na zátylku? Cítil. Nudil jsem se? Nenudil. Měl jsem po shlédnutí pocit dobře prožité půtřetí hodiny? Měl. Tak kolik hvězdiček, když ne pět?

• 26.1.2009  21:41

Nu, těžko hodnotit sbírku klipů stejně jako film, ale na druhé straně - nemožno hodnotit TUTO sbírku klipů jinak než plným počtem bodů.

• 14.1.2009  10:04

To, že Mr.Shyamalan umí vytvořit poměrně specifickou atmosféru, je nepochybné. Ale - upřímně - když si zajdete v listopadu na Olšanský hřbitov s videokamerkou a doma pak těch pár záběrů podbarvíte vhodnou hudbou, máte atmošku taky. Horší už je to s příběhem. A ten je v případě tohoto filmu nějaký takový akýsi...zkrátka nezajímavý! Navíc logika a směřování děje jsou determinovány jakousi pohádkou, vyprávěnou starou asiatkou, takže se nakonec může stát vpodstatě cokoliv bez důvodu, protože zmíněná pohádka tomu dá alibi. (Proto také nemám moc rád žánr fantasy.) takže: Žena ve vodě je film, na který se celkem pěkně dívá, ale kdyby byla v půlce promítání vyhlášena evakuace sálu, asi bych se už do kina na dokončení nevracel.

• 11.1.2009  10:04
    Stalo se (2008)

Je hezké, že se pan Shyamalan uvedl do titulků jako herec jedné z hlavních postav (-: .Bohužel při té své přepečlivosti zapomněl uvést i to, že námět si evidentně vypůjčil od Stephena Kinga (např. Puls, Mlha,Stand aj.), stavbu filmu z Války světů (z té Spielbergovy) a třeba ty panáky padající z lešení z Monty Pythonovského létajícho cirkusu. Co si ovšem zapomněl vypůjčit (neb to tomu filmu chybí) je aspoň špetka nějaké neočekávatelnosti a překvapení. Nebo snad někdo opravdu může při scéně, kdy hlavní hrdina najde v posteli místo šílené stařeny panenku, očekávat něco jiného, že ona šílená stařena stojí v tu chvíli jinde než za jeho zády? Případně, že když vědec v závěru filmu řekne, že se věc může opakovat i na jiném místě planety a v následujícím záběru se objeví Paříž.......? Jediná věc, která mě překvapila, byla délka - a musím říci, že v případě tohoto filmu to bylo překvapení vcelku příjemné.

• 15.9.2006  17:02

Tento film mě v době svého vzniku příliš nepobavil. A zatímco v případě mnoha starších filmů obrousil "smirek nostalgie a sentimentu" hrany mého tehdejšího negtivního hodnocení, v případě této komedie se tak nestalo a mně se zdá, že s postupem času tento snímek trošku troškovatí.

• 15.9.2006  17:01

To tehdy v těch skvělých šedesátých letech Ladislav Fuks napsal skvělou novelu, Juraj Herz měl skvělé období, Rudolf Hrušínský byl ve skvělé formě, obsadit do role Miliho Miloše Vogniče byl skvělý nápad..... a vznikl skvělý (nebo geniální ?) film. Zatímco obvykle lze v případě filmových adaptací literárních děl říci to typické: knížka je lepší než film či méně častější : film je lepší než kniha. V případě Spalovače jde o dvě naprosto rovnocenná díla a já mohu naprosto zodpovědně prohlásit: dívejte se i čtěte. Obojí stojí zato!

• 15.9.2006  17:00

Kolikrát jen jsem ji viděl? Dvacetkrát? Třicetkrát? Nádherný film, o němž se říká, že k němu Beatles připěli jen písničkami. Ale není to pravda, Yellow Submarine je film nejbeatlovštější z beatlovských filmů a vystihuje náladu a atmosféru druhé poloviny šedesátých let více než jiné. I když možná přesněji: náladu druhé poloviny šedesátých let ne takových jaké skutečně byly, ale jaké je CHCEME mít ve svých vzpomínkách a představách. Bezstarostnost, hudba, humor, fantazie, barvy... a za dveřmi už číhá Easy Rider a Půlnoční kovboj a ........