Henk123

Henk123

Eat Pussy Not Animals

okres Praha

19 bodů

Můj deníček

 • 2.4.2014 v 20:03

  Píseň ledu a ohně - Ser Barristan Selmy --> Bílá kniha ( Úryvek z Bouře mečů )

  Ser Barristan z rodu Selmyů. Prvorozený syn sera Lyonela Selmyho z Harvesthallu. Sloužil jako panoš seru Manfredu Swannovi. Pojmenován ''Chrabrý'' ve svých deseti letech, kdy oblékl vypůjčenou zbroj a objevil se jako tajemný rytíř na turnaji v černoazylu, kde byl poražen a odmaskován Duncanem, Vážčím princem. Pasován na rytíře Aegonem V. Targaryenem ve věku šestnácti let, po vykonání významných činů chrabrosti a odvahy jako tajemný rytíř v zimním turnaji v Králově přístavišti, kde porazil prince Duncana Malého a sera Duncena Vysokého, lorda velitele Královské gardy. Během války Devítigrošových králů zabil v souboji muže proti muži Maelyse Obludného, posledního z Černohňových následovníků. Dále zabil Lormellea Dlouhé kopí a Cedrika Bouři, bastarda z Bronzobrány. Do Královské gardy uvedem ve svém třiadvacátém roce lordem velitelem serem Geroldem Hightowerem. Porazil všechny vyzývatele na turnaji ve Stříbromostu. Vítěz pranice v Panenském jezírku. Během Šerodolské vzpoury převedl do bezpečí krále Aeryse II., navzdory šípu v hrudi. Pomstil smrt svého bratra v přísaze sera Gwayna Vyzáblého. Zachránil lady Jeyne Swann a její septu z rukou Bratrstva z Králolesa, porazil Simona Toyena a Smějícího se rytíř, a toho prvního zabil. Na turnaji ve Starém městě porazil aodmaskoval tajemného rytíře Černoštíta, odhalil v něm Bastarda z Náhorních planin. Stal se jediným šampionem turnaje lorda Steffona v Bouřlivém konci, kde shodil z koně lorda Roberta Baratheona, prince Oberyna Martella, lorda Leytona Hightowera, lorda Jona Conningtona, lorda Jasona Mallistera a prince Rhaegara Targaryena. Zraněn šípem, kopím mečem v Bitvě na Trojzubci, kde bojoval po boku svých bratrů v přísazes Rhaegarem, princem z Dračího kamene. Omilostněn králem Robertem I. Baratheonem a jmenován lordem velitelem Královské gardy. Sloužil v čestné stráži, která provázela lady Cersei z rodu Lannisterů do Králova přístaviště, aby se tam provdala za krále Roberta. Během povstání Balona Greyjoye vedl útok na Starý Wyk. Šampion turnaje v Králově přístavišti ve věku 57 let. Propuštěn ze služby králem Joffreym I. Baratheonem ve svém 61 roce z důvodu pokročilého věku.

  Píseň ledu a ohně - Ser Barristan Selmy --> Bílá kniha ( Úryvek z Bouře mečů )
 • 1.4.2014 v 19:57

  How I met 'How I met your mother'

  Komentář po zhlédnutí všech dílů - bez spoilerů ..Začnu tím jak jsem strašně rád, že tenhle seriál vznikl, již od začátku co jsem začal HIMYM sledovat jsem věděl, že to bude můj oblíbený seriál, ale že to přeroste až do takových rozměrů jsem neměl potuch. 

  Josh Radnor ( Ted ) - Pro mě do té doby neznámý herec se objevil a navždy se zaznamenal do mého filmového/seriálového života, celou tu postavu udělal tak skutečnou, až je mu těžko uvěřit, že by mohl být v reálném životě někým jiným, sice všichni dohromady tvoří celek, ale role Teda do toho vkládá tu podstatu žánru HIMYM. Od High Five, přes dívky na jednu noc, hledání té pravé, monology o architektuře po špatnou výslovnost některých slov, to a ještě víc zvěčnil na vždy Josh Radnor a je skvělé, že tento člověk si zachoval téměř identický vzhled po všechny série. Toť v červených kozačkách šameleón Theodor Evelyn 'Ted' Mosby - Též znám jako Shmosby, Doctor X, Galactic President Superstar McAwesomeville, T-Mos či prostě Teddy Westside !

  Jason Segel ( Marshall ) - Jason je další skvělý herec, kterého  jsem nijak nezaregistroval až do chvíle co jsem sledoval tento jedinečný seriál. Přestože je Jason můj oblíbený herec i mimo HIMYM, tak stále pro mě bude ten Minnesotský 'Big Fudge' a vždy když ho uvidím budu vědět, že už žádná role pro něho nikdy nebude taková jako tento hodný kluk se silnými rodinnými kořeny, pověrčivý, v nadpřirozeno věřící, vše-hry-vyhrávající a všemi milovaný Marshall, který přeskočí všechny překázky, předčí všechny stroje a vždy bude vzhlížet na přírodu jako na část jeho samého. Avšak je tvořen další bytostí, jeho soulmate 'Lilypad'. Nechť navždy zní '500 Miles' pro  Big Fudge, Vanilla Thundera, Beerculese neboli vše v jednom - Marshalla Eriksena !

  Neil Pattrick Harris ( Barney ) - Neila jsem měl tu čest znát dříve než z HIMYM. O jeho kvalitách je asi ztráta času mluvit, každý kdo se trochu zajímá ví, že Neil je tak trochu nadčlověk. Jako všichni ostatní stvořil kultovní postavu, postavu Barneyho, jednu z nejoblíbenějších seriálových postav vůbec. Zamrzlý puberťák v těle dospělého muže, jenž si nebere s životem servítky a jde si za tím, prožít celý život na tom nejvyšším levelu, levelu Legendary. Celý život a každý jeho tah je zahalen pláštěm tajemna a všichni u obrazovek i v nich vědí, že Barney kudy chodí roznáší rozruch a nepředstavitelnou zábavu pod rouškou ztřeštěnosti. Komediální tahoun tohoto megaseriálu se všemi jeho striptérkami, Slap Bet, Whisky, doutníky, Laser-Tag, Awesome this and Suit Up that, Challengema nebo Playbook a dlouhá řada dalšího nevyřčeného a i nevyslovitelného. To je Barney wait for it.... Mr. Awesome, Barnacle, Swarley, Swarlos, Barnman, Lorenzo von Matterhorn, Arnie Linson, B-Dawg, Mrs. Stinsfire etc...... Stinson ! Bro of all Bros.

  Alison Hannigan ( Lily ) - Když jsem poprvé zapnul HIMYM tak to byla Alison, kterou jsem znal ze všech nejlépe, a to ze známého American Pie, kde mi moc sympatická nebyla, ale jakoby mávnutím hůlky jí osud zanesl do těch správných míst, kde zapadla jak na míru dělaná. Ačkoliv je HIMYM založený spíše na hlavních mužských postavách, Lily je nenahraditelná a rozesmála mě nespočetněkrát a jakoby tu lásku mezi ní a Marshallem posouvala do skutečného světa. Když uslyším hlášku: You Son of a Bitch, budu vědět, že to vždy není takové jak v podání Lily. Shopaholička, Marshall-holička, milující všechny děti a žena, která neudrží tajemství, též v utajení jako rozchodový agent a Slap Bet Commissioner. Lilypad 'red-head' Aldrinová.

  Cobie Smulders ( Robin )  - Poslední člen legendární party. Cobie Smulders mě od začátku dostala svým šarmem a důvtipem. Tato tvrdá kanaďanka je taková žena-nežena, od ubrečené dívky po rozchodu až po tvrdou seveřanku s vždy nabitym kvérem doplňuje skvělou partičku New Yorčanů. Postupná tajemství, která vychází na světlo světa jí činí více zábavnou, jelikož vždy něčim překvapí, má ráda modré hudební nástroje a někdy je rozhodně víc chlap než kdokoliv jiný. Cobie Smulders je velice talentovaná a nádherná ženská, kterou čeká určitě slibná kariéra a rozhodně by bez ní HIMYM nebylo to ONO. Z Metro News One se vám hlásí Cobie '' Robin Sparkles '' Smulders.

  K seriálu samotnému - How I Met Your Mother je kult. Je to nejlepší seriál, zaměřující se na tento žánr. Seriál na který se jentak nezapomene, se všemi těmi skvělými herci se všemi skvělými historkami, vracení se zpět v čase na prožité události, smyšlené události, a budoucí události se v HIMYM povedlo na 100.00 %. Není seriál na který bych se díval tak moc jako na Teda a jeho příběh o tom jak poznal matku jeho dětí. Sázky o facku, telepatické rozhovory, high five, sezení v baru a vlastně všechno na tomto seriálů je na stejné frekvenci jako můj srdeční tep.

  PS: Chválim český dabing, který je docela šikovně udělaný i když samozřejmě na originál to nemá =)

  1. - 6. Série - Zde bylo HIMYM na vrcholu. Doslova 100% zábava s každym dílem, vše dokonalé. A bez strachu to říci i po 20-ti zhlédnutích každého dílu je to pořád ten kulervoucí nářez jaký to vždy byl a bude ! Tento seriál dosáhl dokonalosti.

  7. - 9. Série - Nevím jestli z toho už chtěli jenom vyždímat peníze, jestli jim to už tolik nešlo, nebo jestli šlo o to posunout seriál na trošku jinou mentální úroveň, když už přeci všichni byli dlouholetí třicátnící. Chápu, že se to muselo někdy vyvinout a náš oblíbený seriál musel dospět. Zde už bohužel nemůžu říct, že šlo o 100% spokojenost, něco bylo přehnané, některé díly mi nepřišly tak skvělé a celé se to zvláštním způsobem přebrodilo do trochu jiného pláště, no i tak si budu stát za svým, že to bylo skvělé

  Závěr seriálu, Last Forever - Můj názor - Kdeby cokoliv skončilo tak jak jsme si to představovali, tak by to bylo s odstupem zklamání. Se štěstím i neštěstím mohu říct, že závěr rozhodně bude nečekaným. Celý dvoudíl se nese ve zvláštním duchu a s průběhem se nejdřív nebyl moc spokojen, jelikož je to vše šílené a konfrontuje se to s mou představou o konci tohoto velkolepého příběhu, to je problém konce všech seriálů, dostane se to do rozporu s našemi představami a pak je většina lidí nespokojená, toť zvláštní seriálový paradox, jež sem vypozoroval. Já naopak jsem spokojen s každým koncem, teda pokud by to nebylo nějak extra zmrvené. Last Forever 1 a 2 ve mě nechalo rozporuplný dojem, ale teď s odstupem pár hodin vím, že nakonec spokojený sem. I když jsem čekal více emocí, tak  závěr jsem spíše sledoval se zaraženým dechem, no přeci je to jenom seriál a věřim, že kdeby se ten závěr měl rozebrat a tech 100 tisíc věci co se v něm stane měl rozložit, tak by na to byla potřeba další série, ale o tom závěry nikdy nejsou, jako v životě nedostaneme to co chceme, ale musíme se naučit příjmout to co dostaneme a pokud se zamyslíme zjistíme, že osud míchá karty tak, jak je nám určeno a my si tou hrou procházíme. Na konec bych řekl, že poslední minuty do vyvrcholení velkolepého díla už mě zasáhly a z celého toho příběhu a něčeho co ovlivnilo miliony lidí po světě, co změnilo životy hercům,  vytvořilo dekádu trvající dobrodružství, jsem se cítil jak kdeby mi umřela blízka osoba se kterou jsem se znal tak dlouho, konec byl emotivním zakončením něčeho skvělého, co zanechalo lidské stopy ve vesmíru a ve věčnosti života. And that kids is How I Met...... ''How I Met Your Mother''.

  How I met 'How I met your mother'
 • 20.1.2014 v 00:20

  Život se seriály

  Jelikož mě pečovatelé na nějaký čas nechali bez kazajky, dostal jsem možnost se podělit se svým druhým Já, neboli mým schizofrením dvojčetem o kratičkém rektálním výplodu na volné téma o seriálech, kterým nechci nic sdělit. Článek ovšem přinese na světlo příčiny mého dočasného uvěznění v sanatoriu, kde jsem stále pod vlivem drog a sexuálního zneužívání.

  _______________________________________________________________________________________________

  Jako první bych uvedl na vědomí čtenáře svojí úctu k přehlédnutí všech pobuřujících frázi či vyjádření, které byly nezbytné k stvoření tohoto výplodu mé psychicky rozložené osobnosti.

  Každý z nás si rád opepří svůj život dle své chuti. Tak jako je tisíce druhů koření, tak je i tisíce způsobů v čem najít svojí vášeň. Pro leckteré osoby to může být impozantní a stále se překonávající stránka kinematografie v tomto případě v podobě seriálů.

  Vezměme v potaz vývoj světové kinematografie, pouhé století nazpět nebylo žádné audio-vizuální příslušenství našich domácností, které by nás nechalo kulturně vyžít z tepla a pohodlí našich příbytků. Možnosti dnešní doby umožňují filmovým tvůrcům jakékoliv kratochvíle, jenž jim jejich kreativní mozky naservírují. Seriály se dneska postavily do pozice silného konkurenta v opozici dlouhodobě opěvovaných filmů, jež nasadily příčku vysoko. Záleží či jste osoba ke kinematografii vzhlížející jako k umění či pouhému oddechu od každodenní rutiny. Pokud se ztotožňujete s první verzí, tak seriály jsou jistě součástí vašeho kulturního vyžití. Začátkem 3. tisíciletí se roztrhl pytlík Brouka Pytlíka se seriály a všelijaký filmový tvůrci se snaží vložit veškerý svůj potencionál do těchto příběhů na pokračování.

  Seriály se dají rozdělit do 3 kategorií, ty které si zamilujeme, ty ke kterým jsou naše pocity vyváženě pozitivní i negativní a ty které nám vyhánějí žaludeční šťávy na obdiv světa. Jedním z těch obávaných, vysoce zdraví škodlivých seriálů, které s úctou lze zařadit do kategorie ''Sračka'' či ''Odpad'' je možno zařadit seriály jako ''Ordinace v Růžové zahradě'' nebo ''Ulice'', kdy trvání těchto seriálů dávno překonalo nekonečnost kosmu, kdy i tvůrci ''Tak jde čas'' kroutí hlavou. Tyto zbraně hromadného ničení by měli být na seznamu OSN, jako zločin proti lidskosti. Jako relevantní důkazní materiál mi posloužil parodicky vzhlížející úryvek ze seriálu ''Ulice'' na webovém portálu ''Youtube'' pod jménem ''Smrt Kláry z ulice'', výše zmiňovaná Klára spadla ze zhruba 15 schodů. Avšak herecky-režisérský výkon mi neumožnil uvěřit ničemu víc než pár modřinám, postava ani jednou nedopadla na hlavu, ačkoliv jsem v to zoufale doufal. Výhra je, že Klára i přes vší nepravděpodobnost zemřela. Tato scéna mě posadila na ''gluteus maximus'' s ústy dokořán otevřenými.

  Naštěstí jsou zde i takové seriály, které celou věc zachraňují, ať už se jedná od zábavných sitcomů se standardní délkou 20-30 minut až po dramatické, fantasy či hororové ''50-ti minutovky'', u kterých není divu, že si je svět oblíbil. Mezi mé oblíbené z naší produkce patří například Okresní přebor, z těch zahraničních co se týče sitcomů, například: Jak jsem poznal vaši matku, Červený trpaslík či Californication na motivy Bukowského a z těch dramatičtějších: Hra o trůny, Dexter, The Walking Dead a spoustu dalších.

  Jako velký fanoušek seriálů a filmů musím říci, že se tento druh kulturního vyžití zapsal do mého života. Pro někoho je to pouhé odreagování, pro mě koníček. Někdo to chápe jako ztrátu času a odsuzuje tento druh zábavy, ale i já respektuji zábavy jiných. Každý nechť si dělá co se mu zlíbí, ať se to světu líbí či ne. S posledními slovy si připínám svěrací kazajku a vracím se zpět do mé vypolstrované místnosti, kde budu hlavou o zeď mlátit do té doby než skončí seriál ''Ulice''. Až do konce Věků. Takže tak.

  Život se seriály