seale

seale

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 22.5.2017  19:35

Aha, Ang Lee. Tato informace mi unikla, nedívala jsem se předem na čsfd a koukala jsem tedy na film bez znalosti jakékoliv souvislosti. Hned po skončení jsem měla jasný pocit - kvalitní rodinné drama, které je tvořené spoustou zajímavých momentů a krásných detailů. Když jsem se podívala na čsfd a uviděla, kdo snímek režíroval, zapadlo to do sebe, protože Ang Leeho považuji za velmi talentovaného tvůrce.

• 1.4.2017  21:17

Originálně, stylově udělaný film s velkou duší. Smutnokrásné a místy dechberoucí. Zároveň je postaráno o akci.

• 1.4.2017  21:06

Tučňáci jsou sympaťáci ve fracích. Mám ráda filmy, ve kterých filmař snímá matku Zemi. Vždy mi to připomene, jak divotvorná a intuitivní umí být příroda. Vizuální a hudební chillout.

• 15.3.2017  19:49
    Mládí (2015)

Film o ničem, a přitom o všem. (Skoro jako některé moje komentáře). Takové čáry máry si zaslouží vysoké hodnocení. :)

• 15.3.2017  19:45

Téměř dokonalý zločin ve zcela dokonalém mysteriozním thrilleru.

• 1.3.2017  23:15

Krvavý steak podávaný s pikantní chilli papričkou. Za vypíchnutí stojí hutná atmosféra i akce, působivé herecké výkony (obzvláště malé Dafne - klobouk dolů), výprava, kamera, hudba a zvuk. Škoda toho trošku sentimentálního konce.

• 25.1.2017  21:20

Stylová romantika. :)

• 19.1.2017  14:12
    Příchozí (2016)

Nadčasové. A to doslova. Člověku se zatají dech, když si uvědomí, že to, co se na plátně promítá jako sci-fi, se může teoreticky třeba i opravdu přihodit. Vesmír je širý dlouhý lán, nevyzpitatelný a tolik ještě neprobádaný. Za to Denis Villeneuve začíná být docela jasnou hvězdou. Talent od boha a velký tvůrčí potenciál na poli filmařském, v jehož snímcích se mísí art a nápad, atmosféra a myšlenková provázanost.

• 14.1.2017  20:36

Vytí a zívání kojotů, občas prostoupené výběrovou country music. Ta se mi na celém snímku líbila nejvíc. ;) Devízou byla taky účast J. Bridgese, který má jako člověk, i herec svůj styl a kouzlo. Vesměs snímek ale neměl co nabídnout a jednalo se o žánrovou tuctovku. Ztvrzením mých slov byl samotný závěr, který si pro prvoplánovost troufám označit za nepovedený.

• 11.1.2017  00:55

Trošku mě mrzí, že v tomto případě půjdu proti proudu, ale bylo to pritažené za vlasy. Tlačilo se s dějovou a emotivní linkou na pilku. Namotávky a zamotávky.

• 5.1.2017  00:06
    La La Land (2016)

Kloubení zážitkových motivů - hudby, lásky, mlsání a planetária. Jako tvůrčí fajnovost považuji krásnou hru kamery a světla (přechody ze světel do stínů, z reality do muzikálu, z komedie do dramatu).

• 28.12.2016  22:47
    Pasažéři (2016)

Sterilní vědeckofantastická popcornovka.

• 28.12.2016  01:59
    Zálesák (1966)

Mrazík (Nasťa s Ivanem) střihlý Reventantem zmrtvýchvstání. To byste si neměli nechat ujít. :))

• 17.12.2016  01:43

Vždycky jsem věřil číslům, rovnicím a logice, jež mají výsledek. Ovšem po tak dlouhém hledání se ptám: kdo ten výsledek vybere, aby to mělo smysl? V životě jsem se setkal s fyzičnem, metafyzičnem, s přeludy, atp. a přišel jsem na to nejdůležitější: to je můj největší životní objev: "Pouze v té záhadné rovnici lásky je možné najít logické řešení. Dnes jsem tu kvůli Tobě, ty jsi mi dala smysl, děkuji." https://www.youtube.com/watch?v=_a11w18k1u8

• 22.11.2016  05:06

Jsou tři možnosti. 1/ Kuchyňská linka, náčiní a čerstvé suroviny, 2/ Návštěva stylové restaurace, 3/ Návštěva fast-foodu. V přeneseném významu kuchyně je reálný život, kvalitní restaurace je kniha (filmová předloha) a fast-food je tento film. Můžete si vybrat. Dobrou chuť. :) Knihu jsem četla, je to kult a dokonalá forma. Srdcovka.

• 18.11.2016  21:29
    JFK (1991)

Z pohledu filmařského se jedná o bravurní, perfekcionistický dokument zachycující americkou historickou událost. Z pohledu diváka se jedná o napresované investigativní tlachání a naspeedované střihy jeden za druhým. + / -

• 30.10.2016  20:33

Několikrát mě film rozhihňal. Tedy dobrý. :) Hopla, a teď dodatečně zjišťuji, že Cher získala Oscara.

• 16.10.2016  15:52

Pohoda, lidskost a skvělý filmařský počin.

• 28.8.2016  00:50

Dobrá filmová volba. Plné hodnocení. Audiovizuál, hudba, kamera, grafika, čitelný příběh - vše fungovalo skvěle. Tvůrcům nezbývá než vzdát hold.

• 3.7.2016  18:04
    Jiná země (2011)

Originální a zajímavé téma. Vylazené audiovizuální efekty.

• 23.5.2016  23:18

Celkově 72% za tento slazený popcorn?

• 1.5.2016  15:30
    Rise Up! (2016)

Snaha se cení. Úsilí tvůrců tohoto mini počinu bez nároků na zisk si zaslouží pochvalu. Fanouškovská záležitost.

• 22.4.2016  02:55
    Zmizelá (2014)

V jádru nezajímavé a nadměrně sofistikované drama z červené knihovny. Ovšem dobře filmařsky provedené. Celý film má vyznění vztahové pasti, detektivní a nakonec i kriminální zápletka. Pár příležitostí pro emotivní herectví. Ale střízlivá mysl jako je moje to bere s rezervou. V realitě by to dopadlo jinak. (Např. v době dnešních možností bych nevěřila, že tu ženskou by někdo nedokázal vystopovat, i bez šarády a lhaní v TV. Dále bych nevěřila, že by neexistovalo na konci jiné rozuzlení). Jestli tomu dobře rozumím, rámcovou pointou tohoto díla je ničivá moc lží; médií a strachu v člověku. Mysteriozní dramata jsou fajn, jen bohužel tento snímek mi pro jeho nekonzistentnost plně nesedl.

• 19.4.2016  22:10

Krásné kostýmy, účesy, filmové efekty, hudba. Celkový dojem: ano, i ne. Lepší průměr. Výrazná byla komediálnost, místy úsměvné pasáže, a místy popcornová fraška. Nabídka kombinování všech těch pohádek, které jsem v dětství měla ráda - Andersen, Grimmové, severské mýty, apod.

• 16.4.2016  22:49

Nemám co vytknout, vše fungovalo. Oceňuji plným hodnocením.

• 9.4.2016  21:35

Překrásné.

• 7.4.2016  00:07

Horror tak akorát, s výraznou hudbou.

• 26.3.2016  04:05
    Kokuhaku (2010)

Za mě pseudodramatický, zdlouhavý snímek.

• 25.3.2016  20:02
    Nepřítel (2013)

Vzápětí po skončení filmu bych ho zhodnotila průměrně. Byla to taková psychošeď. Počin má však kouzelnou schopnost, díky kterému dojem diváka i dodatečně roste a uzraje. Denis je vskutku talentovaný režisér, který si dává záležet.

• 23.3.2016  22:54

Na toto kino jsem si koupila lízatka: modré a zelené. A ještě k tomu duhové šumivé. Co bych tak řekla. Natěšilo mě to hlavně na koncert Hanse Zimmera, který se blíží a já se moc těším.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6