seale

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 3.9.2017  00:17
    Průvodce (2008)

Pěkně divný a divně pěkný film. Vše krásně, něžně propletené a provázané jako proutěný košík na okně.

• 18.8.2017  21:19
    Polytechnika (2009)

Dosti hutné, silné téma. Bylo mi během sledování těžko. Přijde mi, že mohlo být téma vyváženo nějakým polehčujícím motivem. Nějakou světlou nadějí, aby to bylo dílo univerzálního charakteru a poselství. Proto hodnotím průměrně. Zfilmované jako dokument to bylo kvalitně, jen tomu chyběla křehká pocta duším, kterým byl film věnován. Třeba barevný závěr v podobě letících motýlů, ptáků. Letadlo plachtící skrze mraky. Něco takového (ve spojistosti s ženami, studentkami inženýrství, oběťmi antifeministického fanatika).

• 12.7.2017  22:38

Řeknu toho méně jak opice: byl to dobrý biják. Doporučuji zajít si na to do kina, kde dobrý biják získá správný smysl a rozměr. Třeba z toho budete i na větvi. :)

• 11.7.2017  23:19
    Jmenovec (2006)

Moc pěkný, čistý příběh. Ke konci sice začal být trochu monotonní, ale samotný závěr dodal filmu třešničku. Podívala jsem se díky hudbě, o kterou se postaral můj oblíbený Nitin Sawhney. Některé jeho písně jsou s filmem přímo tematicky příbuzné. https://www.youtube.com/watch?v=lHv0oG9wPJc --*-- https://www.youtube.com/watch?v=Qly7eVu6_m8

• 29.6.2017  23:32

Moc mě tyto patetické příběhy neoslovují. Situační konstrukt, kterému mi nešlo moc uvěřit. Ale chápu, že lidi tyto témata berou za city a tak bude film obecně asi považovaný za dobrý. Napadlo mě, že jsem nedávno viděla film na podobné téma, o Italech v Améru a jejich zápletkách. Skvělý úsměvný filmek Pod vlivem úplňku. V Naprostých cizincích se taky kamera stáčí na superúplněk na nebi.. a pojala jsem tedy navíc i pocit, že mohlo jít o inspiraci až lehké plagiátorství.

• 23.6.2017  23:57

Snad jen pár slov, které vystihnou dojem: poťouchlé a nevšední; místy zajímavá práce s kamerou; krásy Sibiře.

• 22.6.2017  21:29

Extra porce křehkosti na linii příběhu, detailů i hudby. Filmy o válce jsou pohádky pro dospělé. Pohádky, protože v nich je zřetelně a objektivně definováno dobro a zlo, což vede k univerzálnímu poselství (lze to přiměřit k množství příběhů zasazených do relativního světa, kde bývá definice dobra a zla docela nejednoznačná).

• 19.6.2017  21:03
    Šaman (1992)

Tady jsem byla ve svém živlu. Krásný exteriér, dobrodružství a vědecké téma, podkres libozvučnou hudbou.

• 6.6.2017  20:53
    Warrior (2011)

V rámci žánru sportovní a rodinné drama: špica. Film prostoupený sílou a vítězstvím.

• 22.5.2017  19:35

Aha, Ang Lee. Tato informace mi unikla, nedívala jsem se předem na čsfd a koukala jsem tedy na film bez znalosti jakékoliv souvislosti. Hned po skončení jsem měla jasný pocit - kvalitní rodinné drama, které je tvořené spoustou zajímavých momentů a krásných detailů. Když jsem se podívala na čsfd a uviděla, kdo snímek režíroval, zapadlo to do sebe, protože Ang Leeho považuji za velmi talentovaného tvůrce.

• 1.4.2017  21:17

Originálně, stylově udělaný film s velkou duší. Smutnokrásné a místy dechberoucí. Zároveň je postaráno o akci.

• 1.4.2017  21:06

Tučňáci jsou sympaťáci ve fracích. Mám ráda filmy, ve kterých filmař snímá matku Zemi. Vždy mi to připomene, jak divotvorná a intuitivní umí být příroda. Vizuální a hudební chillout.

• 15.3.2017  19:49
    Mládí (2015)

Film o ničem, a přitom o všem. (Skoro jako některé moje komentáře). Takové čáry máry si zaslouží vysoké hodnocení. :)

• 15.3.2017  19:45

Téměř dokonalý zločin ve zcela dokonalém mysteriozním thrilleru.

• 1.3.2017  23:15

Krvavý steak podávaný s pikantní chilli papričkou. Za vypíchnutí stojí hutná atmosféra i akce, působivé herecké výkony (obzvláště malé Dafne - klobouk dolů), výprava, kamera, hudba a zvuk. Škoda toho trošku sentimentálního konce.

• 25.1.2017  21:20

Stylová romantika. :)

• 19.1.2017  14:12
    Příchozí (2016)

Nadčasové. A to doslova. Člověku se zatají dech, když si uvědomí, že to, co se na plátně promítá jako sci-fi, se může teoreticky třeba i opravdu přihodit. Vesmír je širý dlouhý lán, nevyzpitatelný a tolik ještě neprobádaný. Za to Denis Villeneuve začíná být docela jasnou hvězdou. Talent od boha a velký tvůrčí potenciál na poli filmařském, v jehož snímcích se mísí art a nápad, atmosféra a myšlenková provázanost.

• 14.1.2017  20:36

Vytí a zívání kojotů, občas prostoupené výběrovou country music. Ta se mi na celém snímku líbila nejvíc. ;) Devízou byla taky účast J. Bridgese, který má jako člověk, i herec svůj styl a kouzlo. Vesměs snímek ale neměl co nabídnout a jednalo se o žánrovou tuctovku. Ztvrzením mých slov byl samotný závěr, který si pro prvoplánovost troufám označit za nepovedený.

• 11.1.2017  00:55

Trošku mě mrzí, že v tomto případě půjdu proti proudu, ale bylo to pritažené za vlasy. Tlačilo se s dějovou a emotivní linkou na pilku. Namotávky a zamotávky.

• 5.1.2017  00:06
    La La Land (2016)

Kloubení zážitkových motivů - hudby, lásky, mlsání a planetária. Jako tvůrčí fajnovost považuji krásnou hru kamery a světla (přechody ze světel do stínů, z reality do muzikálu, z komedie do dramatu).

• 28.12.2016  22:47
    Pasažéři (2016)

Sterilní vědeckofantastická popcornovka.

• 28.12.2016  01:59
    Zálesák (1966)

Mrazík (Nasťa s Ivanem) střihlý Reventantem zmrtvýchvstání. To byste si neměli nechat ujít. :))

• 17.12.2016  01:43

Vždycky jsem věřil číslům, rovnicím a logice, jež mají výsledek. Ovšem po tak dlouhém hledání se ptám: kdo ten výsledek vybere, aby to mělo smysl? V životě jsem se setkal s fyzičnem, metafyzičnem, s přeludy, atp. a přišel jsem na to nejdůležitější: to je můj největší životní objev: "Pouze v té záhadné rovnici lásky je možné najít logické řešení. Dnes jsem tu kvůli Tobě, ty jsi mi dala smysl, děkuji." https://www.youtube.com/watch?v=_a11w18k1u8

• 22.11.2016  05:06

Jsou tři možnosti. 1/ Kuchyňská linka, náčiní a čerstvé suroviny, 2/ Návštěva stylové restaurace, 3/ Návštěva fast-foodu. V přeneseném významu kuchyně je reálný život, kvalitní restaurace je kniha (filmová předloha) a fast-food je tento film. Můžete si vybrat. Dobrou chuť. :) Knihu jsem četla, je to kult a dokonalá forma. Srdcovka.

• 18.11.2016  21:29
    JFK (1991)

Z pohledu filmařského se jedná o bravurní, perfekcionistický dokument zachycující americkou historickou událost. Z pohledu diváka se jedná o napresované investigativní tlachání a naspeedované střihy jeden za druhým. + / -

• 30.10.2016  20:33

Několikrát mě film rozhihňal. Tedy dobrý. :) Hopla, a teď dodatečně zjišťuji, že Cher získala Oscara.

• 16.10.2016  15:52

Pohoda, lidskost a skvělý filmařský počin.

• 28.8.2016  00:50

Dobrá filmová volba. Plné hodnocení. Audiovizuál, hudba, kamera, grafika, čitelný příběh - vše fungovalo skvěle. Tvůrcům nezbývá než vzdát hold.

• 3.7.2016  18:04
    Jiná země (2011)

Originální a zajímavé téma. Vylazené audiovizuální efekty.

• 23.5.2016  23:18

Celkově 72% za tento slazený popcorn?

<< předchozí 1 2 3 4 5 6