seale

seale

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 12.10.2018  15:50

Čistá práce všech zúčastněných. Obvykle mě témata investigativního a právnického charakteru odrazují pro předimenzovanost. Ale Michael Mann to čapl za pačesy a podal divákovi s přehledem a grácií. Všechno zapadá, ladí a pasuje. Parádní výkony protagonistů a hudební podkres Bourke & Lisa Gerrard povyšují film na první ligu.

• 6.10.2018  18:34
    Nepřátelé (2017)

Ryzí příběh v podkřídlí podmanivé kinematografie. Více snad netřeba k tomu ani dodávat.

• 12.9.2018  20:12

Další marnotratné provětrání peněženek - filmových tvůrců i divácké cílovky.

• 8.9.2018  15:04
    Velká hra (2017)

Příběh je přeinformovaný, sterilní a vleklý. Až konec vykreslil zajímavou pointu. Můj dojem to už ale nezachránilo.

• 3.9.2018  01:46

Dokonalé zpodobnění všech poloh lásky. Je to tam. Důmyslný scénář okořeněný civilními pikantnostmi.

• 29.8.2018  01:11
    Upgrade (2018)

Vizuál a efekty - áčko. Režie a herectví - béčko.

• 25.8.2018  14:14
    Brimstone (2016)

Melodická a epická noční můra. ..Nakonec po týdnu rozležení a uzrání pocitu zvyšuji hodnocení. Přecejenom se jedná o originální, působivou kinematografii a to si zaslouží ocenit.

• 21.8.2018  22:53
    Bojovník (2015)

Začátek byl slibný a střízlivý, dával tušit solidní porci filmové zábavy. Postupně se ale tento nádech vytrácí a vedení se ujímá klasický americký produkt - heroismus pocukrovaný emocemi a pravdoláskařstvím. Plus musím udělit hudbě pod taktovkou Jamese Hornera. Aniž bych předem znala skladatele, bylo to zaujmutelné a libozvučné. A pro tohle patří James mezi mé nejoblíbenější, čest jeho památce.

• 20.8.2018  14:46
    Síla slova (2007)

Síla slova - zafungovalo to. Není to vytuněná efektní filmařina, je to jen kus člověka a historie. A v tom je taky síla.

• 30.7.2018  23:14
    Děrsu Uzala (1975)

Člověk v přírodě, příroda v člověku. Pocta člověčenství - jak z hlediska příběhu, tak i po stránce režijní práce.

• 1.7.2018  14:50
    El Norte (1983)

Neotřelý, výrazný snímek. Hutné téma zpodobňující kontrasty třetího a západního světa. Odzbrojující závěr.

• 1.7.2018  00:23

Film je natolik naturální, že dokáže pracovat s divákovou sugestivitou. Kdybyste se chtěli podívat, připravte se, že se stanete na hodinu a půl Aborigincem. Budete se smát, tancovat, lovit, bojovat a taky umírat.

• 15.6.2018  23:22

Komorní a minimalistické pojetí. Možná právě proto dokáže film přenést diváka do děje. Někde tam je malé okýnko, kterým se dá proplout skrz.

• 10.6.2018  12:51

Určeno především pro menšího / mladšího diváka. V této kategorii - pěkné sci-fi. Teenageri si přijdou na své.

• 31.5.2018  12:51

Plus za pěkný a čitelný příběh. Mínus uděluju četnému zastoupení klišé. Jestli máte chuť na celovečerní hřejivou pohádku, toto by mohla být správná volba.

• 18.5.2018  20:00

Drsná výpověď a poselství, v podání kvalitní kameramanské práce. Podobně jako režisérovo: Sin Nombre, které jen zaujalo svým příběhem více.

• 25.4.2018  00:20
    Annihilation (2018)

Horrorová sci-fi magie. Film s velkou vnitřní atmosférou a invencí. Múzy líbaly. Stalker v americkém audiovizuálním kabátě. Obsazení Natalie Portman do hl. role odvážné vojínky a průzkumnice může vzbuzovat v nejednom divákovi předsudek, zařazující film do béčka. Já to vidím střízlivě - toto je jednoduše podařené áčko, včetně výkonu Natalie.

• 14.4.2018  16:47

Hořkosladká pralinka. Mňam. Klenot české kinematografie.

• 14.4.2018  00:07
    Lucky (2017)

Klobouk dolů. Anebo protože je v hlavní roli supr kauboj, tak klobouk spíš vlastně nahoru. :) Záběr se vchodem do červeného domu naznačuje paralelu s červeným pokojem z Twin Peaks. Očividný vliv Davida Lynche, který si mj. ve filmu vystřihl roli zpodobňující týpka, co miluje a oslavuje svou želvu skoro jako boha. Tyto pitoreskní bizarnosti jsou fajn.

• 13.4.2018  19:14

Lyricko-epické vyšetřování mrtvoly tam, kde chcíp pes. Žít byste tam nejspíš nechtěli. Poklona patří režii, malým velkým hercům, jejichž výkony vykreslily realistickou a působivou atmosféru a především panu kameramanovi. Parádní práce s kamerou, se záběry, s portrétováním, s šerosvitem.

• 31.3.2018  16:40
    Spisovatelé (2012)

Docela hezký počin, jen některé pasáže postrádaly uvěřitelnost a zařazovaly film do čeledi amero-tuctovkovitých.

• 25.3.2018  19:26

Zdá se, že si obyvatelé dálného východu libují v plačtivosti, vzlykotu, slzách. To nemusím. Tyto pasáže bych z filmu vystřihla. Jinak to byla zajímavě udělaná fantasy pohádka.

• 20.3.2018  00:32
    Interstellar (2014)

Když jsem se na to dívala podruhé, trochu jsem se bála, aby to nesrazilo můj původní pocit. Ale opak je pravdou, zážitek byl umocněn. Moc jsem v době uvedení filmu nerozuměla komentářům, že se jedná o novou Vesmírnou odysseu. Vždyť je to jiný film s jinou dynamikou a atmosférou. Typická, charakteristická Nolanovka. Každý detail zapadající do sebe jako vnitřek mechanických hodinek. Vše vybroušené jako diamant. Až teď mi dochází, čím jsou si podobné. Oba jsou to velké sci-fi formáty s duší, hloubkou a nadčasovým poselstvím.

• 12.3.2018  21:48
    Soudce (2014)

Na dojmu trochu ubírá prostoupené americké klišé. Přesto se však jedná o herecký koncert dvou protagonistů v područí silného tématu a dobré filmařiny.

• 11.3.2018  15:37

Díky názvu bylo odzačátku jasné, jak film dopadne. Ani nevím, jestli to je výtka - možná že malá ano. Nicméně je tento snímek modelovou ukázkou, co si představuji pod žánrem: psychologické drama. To je zas poklona. Dějově to bylo docela jednotvárné, ale detaily vykreslily celek a zajímavou pointu.

• 10.3.2018  17:32
    Vlna (2015)

Scénář standardní katastrofický. Z filmařského hlediska jako celek dobře odvedené řemeslo.

• 7.3.2018  12:13
    Tělo (2012)

Milion slov a tisíc zvratů. Dovolím si být v komentáři stručnější: překombinované a přepálené, obzvlášť v závěru.

• 5.3.2018  20:20
    Maïna (2013)

Příběh prostoupený Manitouem a krásnou kamerou.

• 18.2.2018  01:08

Mladá a neklidná. Komorní přehlídka malichernosti. V hlavní roli čistá duše a upřímná mysl v těle cynické adolescentky.

• 10.2.2018  23:15

Prokousat se nudným začátkem tohoto filmu bylo obtížné, skoro jsem to vzdala. Ale zkusila jsem tomu dát naději. Naštěstí se děj rozvinul a dalo se to dokoukat, i přesto si ale troufám zápletku a styl filmu označit za lichý.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8