(Ne)obyčejný kluk (2017)

Roztomiloušský film. Cit, kterým je prostoupený, je zpracovaný s mírou a grácií.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Hluboký a drsný příběh v artovém obleku. Mnoho maličkostí pečlivě vsazených do mozaiky temných odstínů.

Zombieland (2009)

Občas takový malý bizarní výplach hlavy neuškodí.

Láska na kari (2014)

Film má větší potenciál, než uměli tvůrci proměnit. Takto mi nezbývá než mu přidělit nálepky: plytkost a kýč.

Mauglí - příběh džungle (2018)

Neokleštěná, nesentimenální verze Mauglího, koukatelná pro dospělého člověka. A za hudbu Nitina Sawhneyho samozřejmě bod navrch.

Palmeras en la nieve (2015)

Příliš sterilní, patetické a hrané. Aspirující spíše na béčkovou kategorii. Zjevně se u mě dostavil opačný účinek, než filmaři zamýšleli.

Příběh mého syna (2012)

1:05:12 Jeden z nezajímavějších kameramanských záběrů, jaký jsem v kinematografii viděla. Krásný. (Místnost, bílá hrdlička na římse). Film po dokoukání nepůsobí příliš sourodě a budí podezření na nedokonalou scénaristickou práci. Je to ale ten typ příběhu, který ještě v divákovi dozní a uzraje. Chápu, že je spletité válečné a mezilidské téma komponované do dvou časových rovin obrovský filmařský level. Nakonec s malým odstupem musím uznat, že se toho zhostili tvůrci obstojně a s grácií. Soundtrack: https://www.youtube.com/watch?v=dZmxv-ASkQg

Lví král (2019)

Děti budou příst spokojeností. Z hlediska biáku pro dospěláka (omlouvám se za nelichotivou pravdu) - tuctové filmové prostředky, nablýskaný brak, kasovní trhák.

Sněžná past (2018)

Úvod do filmu je vyjádřený nádhernými kameramanskými snímky kanadské přírody. Celý zbytek příběhu je ale škaredý. Úplně zbytečný film.

Newyorská romance (2013)

Nemůžu si pomoct od pocitu, že je Keira herecky lehce afektovaná. Její mimika a úsměvy nepůsobí přirozeně.