fichty91

David Fichtner

okres Ústí nad Labem

<< předchozí 1 2 3
    • 10.2.2018  11:22

Imho 99 % současné české tvorby nejde sledovat bez pocitu trapnosti, vlastně nejde sledovat vůbec... Prezident Blaník patří do toho 1 %. Pokud znáte souvislosti, na které se ve filmu (stejně jako v seriálu) naráží, od srdce se zasmějete, zvlášť pokud patříte mezi ty, kteří s místní politickou reprezentací nejsou spokojení (příjemný oddych). Těch gagů je tam opravdu hodně (stejně jako v seriálu), a když si uvědomím, že to všechno vlastně natáčeli "za chodu" a celý film vypustili do kin nedlouho po konci prezidentských voleb, musím smeknout klobouk. Navíc mě bavil i ten příběh, který byl trošku upozaděný klasickým konceptem Kanceláře Blaník, ale pointa nebyla vůbec špatná. Za mě super.

• 30.7.2017  13:11
    Baby Driver (2017)

Trailer namlsal, film postupem času slábnul a lehce zklamal. Čekal jsem trochu něco jinýho, začátek skvělej a říkal jsem si, že pojmenování "nejstylovější film roku" má něco do sebe. Práce s hudbou vynikající. Ale postupně se to začlo víc a víc táhnout, objevovalo se víc a víc hluchých míst, která ovšem byla proložená skvělou akcí. Ke konci už jsem si spíš říkal, kdy už bude konec, škoda... náběh to mělo hodně slušnej, nakonec průměr.

• 5.4.2017  08:40
    Život (2017)

Napětím super, tvor z Marsu mě chvílema slušně zapustil do sedačky, ale jinak nuda a šeď. Otřepaný námět, "marťanovská" scéna z Times Square, klasická americká dávka emocí a nezapadající deadpoolovské vtipy Ryana Reynoldse, nad kterým se po nečekaně krátký chvíli režisér smiloval. Snad první film, kde mi úplně nesednul můj oblíbenec Gyllenhaal.

• 30.1.2017  13:41
    Rozpolcený (2016)

Další zajímavej nápad, i když vyhrocenej asi až do nesmyslna... každopádně McAvoy to zahrál výborně, to se musí nechat, Hedwig jednoznačně nejlepší, etc... :D

• 18.1.2017  06:38

One man show Jamese Franca :) jinak naprostý průměr

• 1.12.2016  07:48

Původně čtyři hvězdy, po zamyšlení jsem si ale řek, že ten film vlastně splnil všechno, co bych si od 5* filmu já osobně představoval, takže 5*. Chvílema dost silný psychodrama, který je jednou za čas vhodný zhlídnout, takových filmů podle mě není moc (takhle kvalitních), Jake Gyllenhaal znovu ukázal skvělý výběr projektu. Výborně zrežírováno, natočeno, skvělý herecký výkony, prolínání v čase a celkově příběh na jedničku s hvězdičkou. Smutnej fakt je, že v kině (konkrétně Cinema City Ústí n/L) dostal film tak málo prostoru - jeden kinotýden, jednou denně ve 21:00... nebo možná jde spíš považovat za úspěch, že se to tady vůbec promítalo.

• 11.11.2016  08:30

Nemám, co bych vytknul. Gibson se s tim nemazal a to je v tomhle žánru dobře. Filmů, o kterých po zhlídnutí zpětně přemýšlím je málo a většinou je hodnotím vysoce, což je přesně tenhle případ. V hlavě mi utkvěly hlavně dvě věci - Vince Vaughn mě podruhý naprosto dostal a překvapil, po jeho roli v True detective, kdy jsem si říkal, že to k němu vůbec nesedí, tomu tak bylo i tady... jeho nástup do filmu byl famózní, docela bych chtěl být u natáčení jeho první scény :D Druhou věcí je samotná akce v Japonsku - neuvěřitelná řežba, kterou snad nemůžu ani porovnat s jiným válečným filmem, který jsem měl možnost vidět. Jediný, co mi "kazilo" dojem, byl představitel hlavního hrdiny... ale i ten si mě získal celkem rychle, zahrál to skvěle. A završil to "klasickej" konec, kde se vyjadřovali sami skuteční účastníci války... Takže jasných 5*

• 12.9.2016  10:12

Povedený nápad, i provedení. Nicméně trailer prozradil většinu nejlepších scének, takže celý film byla spíš taková omáčka navíc. Ale pobavilo.

• 12.9.2016  10:10

Výbornej příběh a sympatická hlavní dvojice, ALE... klasický zakomponování dojemných scén made in USA, to já prostě nedokážu zkousnout. Takže, kdybych měl hodnotit samotnej příběh, asi bych neváhal s pětihvězdou + scéna, kdy Sully Hanks v jednací síni totálně shodí celou tu pošahanou komisi - luxus. Ale pro mě zbytečný meziscény filmu ubraly na kráse.

• 8.9.2016  07:58
    Smrt ve tmě (2016)

Jasně, o tomhle filmu se dá říct, že patří mezi ty, kdy si často říkáte "proč to ten magor dělá?" a upřímně takový filmy nemám rád. Ale tenhle je něčím jiný. Víc než horor je to opravdu thriller, kterej mě našponoval jak kšandy a povolil až někdy v posledních pěti minutách. Výborný nápad se slepým veteránem, lekací scény obstojný a napětí opravdu vysoký. I když se najde spousta věcí k vytknutí, klady převažujou a výkon Stephena Langa mě přinutil ohodnotit čtyřma hvězdama.

• 28.8.2016  13:57

Takovou úchylárnu jsem nečekal... :D škoda, že si to neudrželo tempo po celou dobu, ale i tak si to zaslouží čtyři hvězdy - skvělý dabing, výbornej nápad a pár hlášek vyloženě výbornejch - pičifuk v nesnázích a Stephen Hawking aka rozšláplá žvejka, to mě fakt dostalo :D

• 24.8.2016  21:04

Zhlídnutí tohohle filmu jsem odkládal hodně dlouho a ani by mě nenapadlo, jak výbornej film si upírám. Chronologicky novější Zmizelou, kterou jsem viděl dřív, jsem sledoval s napětim a nadšením a identický pocity mám z týhle parády. S tím, že tenhle příběh a náměť mě vtáhnul snad ještě víc, než zmíněná Zmizelá. Výborný herecký výkony, mnoho absolutně nečekaných zvratů a nakonec i dá se říct "happy end". Pěti hvězdama šetřím a je málo filmů, po jejichž zkouknutí si hned řeknu, že si to zaslouží nejvyšší možný ohodnocení - tohle je jeden z nich.

• 24.8.2016  17:01

Hodnotí se tady filmy, takže ani špičkovej soundtrack nepomůže týhle tuctovce k víc, jak třem hvězdám.

• 15.6.2016  09:11

Horory jako takový nevyhledávám, ale tenhle hryl sty můžu :D Luxusní příběh, parádně přenesenej na plátno, od první scény mě to vtáhlo do děje, z mýho pohledu vychytaný lekací scény, mráz po těle mi běhal v průběhu celýho filmu, extrémně sympatická dvojice v hlavní roli. To všechno s nádechem "based on true story". Přemýšlel jsem mezi 4 a 5*, ale vzhledem k tomu, že první díl jsem hodnotil čtyřma hvězdama, zákonitě musel přijít plnej počet, protože tohle je ještě o kus dál. Pro mě, jakožto nefanouška hororů, po jedničce Sinisteru, asi nejlepší horor, co jsem měl možnost zhlídnout.

• 23.5.2016  07:23

Předně - nejsem ani náhodou fanoušek Marvelu a různých zfilmovaných komiksů. Ale po těch všech Cpt. Amerikách, Avengers a nevim čem ještě, přišlo pro mě osobně příjemný překvapení. Film měl zajímavý děj, což se o posledním Captainovi říct nedá (nutí mě to srovnávat). Soundtrack taky solidní, postavy sympatický, McAvoyovi sedí role fantasticky. Vtip, akce, žádná nuda. Za mě solidní čtyři hvězdy, i když jsem se rozhodoval spíš mezi 3-4. Takže, když už Marvel, tak pro mě momentálně určitě na vyšší pozici X-men, než Avengers. PS: Ještě nutno dodat, že tohle je první film ze série, který jsem viděl :D + jsem chtěl vyzdvihnout 7.1 zvuk

• 8.5.2016  23:28

bla bla bla... akce... bla bla bla... akce... usnul jsem... konec akce, bla bla bla... :D Black Panther dobrej

• 20.4.2016  07:59

Dlouho se mi nestalo, abych na konci filmu nevěděl, o čem to bylo, nebo jakej smysl to vlastně mělo.

• 29.3.2016  08:17

Na tu velkou slávu, která kolem filmu panovala od jeho prvního teaseru, nic moc... První půlka filmu mohla bejt klidně vypuštěná, prospat to, o nic nepřijdete. Nejlepší okamžik filmu byl, když se poprvý setkal Batman se Supermanem a vyspoilerovaná hláška "Do you bleed?", jinak nuda šeď... Závěr filmu a celkem dlouhá akce to trochu zvedla + samozřejmě hudba od Hanse Zimmera. Průměrák.

• 13.3.2016  18:49

Čekal jsem teda úúúplně něco jinýho, než co jsem nakonec viděl. Šel jsem do kina s tim, že se pořádně zasměju, vypnu a užiju si "Boratovinu".. místo toho jsme z kina odcházeli celkem zaskočeni a zamyšleni. Ve filmu jsou sice místa, kdy se zasmějete, objeví se zde i hodně "vtipů", kterým jsem se teda (já konkrétně) nezasmál vůbec, ale hlavně je film skvělou ukázkou dnešní doby a myšlení lidí, kteří jsou zfanatizovaní vůči migračnímu problému takovým způsobem, že kdyby opravdu přišel "novodobý Hitler", určitá část populace by byla schopná jeho řečím naslouchat a následovat ho. Což podle mě není zrovna dobře. Navíc byl tady Hitler zahrán opravdu bravurně. Takže - ač jsem šel původně vlastně na úplně jiný žánr, čtyři hvězdy si tohle dílo zaslouží.

• 29.2.2016  08:05

Hodně velká ujeťárna. Klobouk dolu před hereckýma výkonama obou hlavních postav, ale mám z tohohle filmu hodně zvláštní pocit :D

• 23.2.2016  23:23
    Saulův syn (2015)

Velký očekávání z několika důvodů - hlavní kandidát na Oscara, evropský film (přecijen Evropa má k tomuhle tématu nejblíž), Osvětim, náhled do fungování Sonderkommanda... bohužel lehký vystřízlivění. Film podle mě zdaleka nevyužil potenciál, jaký měl, hlavní zápletka je o ničom... a ačkoliv se najde i několik momentů a záběrů, které stojí za zapamatování, rozhodně nechápu ten hype kolem tohohle snímku, bohužel. Mírný podprůměr.

• 18.1.2016  09:33

Napadá mě hodně slov, jak tohle dílo popsat, ale zároveň nevím, jak se k tomu vyjádřit... Čekal jsem od filmu hodně, spolu s Hateful8 jednoznačně největší tahák začátku roku, ale... začnu tím, co mě zklamalo/nepotěšilo - strašně zdlouhavý, když to přeženu, tak "o ničom" příběh, místy přehnaný, místy nudný.. další mínus z mého pohledu - Will Poulter, tenhle kluk mi prostě nesedí a už vůbec ne do takového žánru... a teď klady - jednoznačně kamera, jak už jsem psal u Birdmana, nehraju si na žádnýho odborníka, ale tohle umění musí trknout každýho laika, ať už dlouhé scény bez střihu, nebo záběry na krásnou krajinu, navíc ve 4K :) dalším plusem jsou akční a bojové scény, parádní nářez (opět i díky kameře)... hudba mě taky zaujala... když to shrnu - čekal jsem trochu víc, podle mě potenciál a úsilí, který za tímhle snímkem stálo, by si zasloužilo trochu víc... Leo předvedl svůj standard, pokud za tuhle roli dostane Oscara, bude to už spíš ze soucitu, protože tu přiblblou sošku si za jeho dosavadní kariéru každopádně zaslouží. I za ty podmínky, v jakých se film natáčel, se nakonec přikláním ke 4*.

• 10.1.2016  21:17

Co říct, klasickej Tarantino. Kolik je v dnešní době režisérů, kteří mají prakticky svůj žánr, vidíte Tarantinovku a poznáte ji na sto honů. Rozvážnější rozjezd, i v tom se ale najde několik zapamatovatelných okamžiků, takže bych určitě první půlku filmu neoznačil za nudnou. No a pak to přijde, jak blesk z čistýho nebe :D Všechny postavy zaslouží potlesk, vyzdvihnout se ale určitě musí S.L. Jackson, Walton Goggins a Jennifer Leigh, která sehrála svou roli parádně. Podmaz od Morriconeho to celé jen podtrhnul. Já se bavil a jsem si jistej, že to nebyla moje poslední projekce týhle parády.

• 6.12.2015  15:58
    Diplomacie (2014)

Výborný téma, který mě zaujalo na první pohled, film se sice trochu táhne, protože jde více méně "jen" o rozhovor dvou lidí v jedný místnosti.. Ale závěr filmu mě docela dostal a samozřejmě musím přičíst fakt, že se to skutečně stalo

• 21.11.2015  12:28

trailer ukázal asi víc, než měl, protože díky němu jsem čekal mnohem větší nálož, než mi byla poskytnuta... Depp skvělej, Edgerton dobrej slizoun, ale film se hrozně táhnul a většinu času jsem měl pocit, že se vlastně nic neděje... hvězda navrch za inspiraci skutečnou událostí

• 16.11.2015  18:54
    Steve Jobs (2015)

Fassbender výbornej

• 3.11.2015  23:34

Oukejjj, tak tohle už je jiná liga. Oproti jedničce nebe a dudy! Od začátku pořádná akce, skvělá hudba, především však jedna velká show Ledgera. Konečně jsem viděl tuhle jeho veleroli na vlastní oči, jeden z nej hereckejch výkonů vůbec. Jediný malý minus, chyběla mi Katie Holmes v roli Rachel :/:D

• 2.11.2015  19:54

Konečně jsem se dostal i k tomuhle filmiku, kterej mě zaujal už po svém nástupu do kin. Jsem rád, že to celkem splnilo očekávání, především záporná postava byla zahraná parádně. Opět zajímavý téma, které nás zavede do zákulisí tísňových linek.. uf, musí to bejt dost úmorná práce... I přes trochu přehnaný konec, který byl lehce k pousmání, jsem spokojenej.

• 2.11.2015  19:51
    Interview (2014)

Tohle Francovi s Rogenem sedlo, ačkoliv jak to tak u takových komedií bývá, postupem času docházela šťáva a na konci už jsem se nezasmál tolik, jako v první polovině filmu, ale i to stačí na čtyři hvězdy (i za tu odvahu natočit film na takový "zapovězený" téma).

• 2.11.2015  19:48

Pro mě zajímavý téma, skvělej výkon Del Tora a celej film podpořenej výbornou hudbou, která vás vtáhne do děje a ještě víc nastíní temnou atmosféru mexickýho podsvětí. Super

<< předchozí 1 2 3