Ivoshek

pracující inteligence

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 20.6.2017  14:37
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Na tomhle seriálu se mi toho líbí spousta. Je atmosférický (hudba je skvělá a stejně tak práce s kamerou, detaily, střihem...), má zajímavé a dobře zahrané postavy, mezi nimiž hraje prim zkrachovalý právník s ekzémem John Stone. A hlavně, málokde se člověk tak zblízka seznámí s tím, jak funguje justiční systém ve Spojených státech. Za pozornost stojí i to, že se tvůrci nezdržovali s nějakým přelakováním reality, takže newyorkskou vazební (?) věznici obývají v podstatě jen černoši a hispánci. Běloši se v rámci systému vyskytují v podstatě jen v roli policistů, právníků a soudců. Jediná věc, která mi trochu vadí, je, že je to celé takové pozvolné, temné a pomalé. Normálně by to asi nevadilo, ale jak na to koukám až později večer, skoro u každého dílu jsem ke konci usnul.

• 10.6.2017  23:40
    Lidice (2011)

Nemůžu říct, že by to v mých očích nějak výrazně vybočilo z české produkce filmů o válce. Není to špatný, ale moc mě nebavilo na to koukat. A taky, když už člověk dopředu ví, jak to dopadne...

• 6.6.2017  23:44
    Volyň (2016)

Krvavé země... závěrečná půlhodina je čistá hrůza.

• 2.6.2017  20:32
    Tanečník (2016)

Jednak je to dobře natočený, sestříhaný a podložený dobovou hudbou, takže to tvoří příběh. Jednak je sám Sergej hodně zajímavá persona. Ale (a to je důležité) hlavně, ten tanec je naprosto nadpozemsky dobrý.

• 29.4.2017  18:30

Já jsem maximálně spokojenej. Stopáž o 90 minutách je tak akorát, aby se u téhle konverzačky udrželo tempo. Tyhle typy filmů, jako je třeba Bůh masakru nebo Jméno, stojí a padají s herci a dialogy. Obojí tu funguje luxusně. Sami uvidíte, jak dopadnou čtyři navenek ideální páry, když se odhalí jejich tajemství...

• 23.4.2017  22:07

Je to film o zorganizovaných mluvících opicích. Čili je potřeba to brát trochu s nadhledem. A je to zábavný film o mluvících opicích! I když ten film ze 70. let, kde dělaly opice sluhy, a pak se vzbouřily, byl podle mne zábavnější.

• 23.4.2017  21:47
    Mimi šéf (2017)

Slabé tak moc, že jsem u toho ani nedokázal usnout a musel jsem si číst. Ani vtipné to není, ani nic.

• 17.4.2017  22:51

Ten film je strašně, strašně blbej. Tak moc, že si myslím, že je to úmysl. Veškerá logika příběhu, postav a vůbec, je zcela debilní. Mezitím se závodí s hořícími auty, oživují se samoovládací vozy a vybuchují ponorky. Kdyby se vynechalo všechno mluvení, dal bych tomu 3 hvězdičky.

• 10.4.2017  22:15
    Legenda 17 (2013)

Nejdřív jsem čekal nějaký takový ten americký sportovní příběh. Ale tohle je Rusko, se vším všudy. Včetně sibiřského manšaftu, co nechce postoupit do 1. ligy, protože takhle mají větší pohodu. Dobrej film!

• 7.4.2017  23:07
    Rozpolcený (2016)

Pokusím se to hodnotit, aniž bych sem napsal spoiler... na druhé straně, samotný oficiální text prozrazuje víc než dost. Klady: hlavní herečka a Mekevoj, který ty své proměny hraje vcelku uvěřitelně, sympaticky zahraná psycholožka. Záporů je bohužel víc: strašně otravná další unesená holka, té jsem přál jen to nejhorší. Absence nějakého většího vzruchu mi taky vadila, vlastně je to celé dost konverzačka. A taky jsem dost brzo přišel na to, v čem je pointa (holt šestý smysl se nedá udělat pokaždé), a nezdá se mi úplně dobrá. Ani vtipná. V souhrnu mi to tedy nepřijde jako nějaký Šalajmanův návrat, spíš pokračování trendu.

• 1.4.2017  18:28
    Život (2017)

Slušnej scifi horor s docela pěknými nápady a výbornou kamerou. Třeba je fajn, že se všechno děje ve stavu beztíže. Taky vesmírná obluda je správně obludná a v rámci žánru neobvyklá. Za mne spokojenost. Rozhodně o dost lepší, než Prométeus.

• 20.3.2017  16:30

Jednoduchý nápad, jak vyřešit ženu a jejího milence, bude mít spoustu nečekaných důsledků... je to povedený film, ale neodsýpalo mi to tak, jako třeba Fargo. Holt prvotina.

• 19.3.2017  20:29
    Fargo (1996)

Když jsem to viděl podruhý a pořádně se soustředil, užil jsem si to maximálně. Člověka napadne takový vcelku neškodný nápad na malou vydíračku, který se prostě nemůže pokazit... a pak už to jede.

• 18.3.2017  23:54

Starého, osmdesátkového Špýlberka jsem měl radši. Vyrostl jsem na jeho dobrodružných kouscích. Indiana Jones (hlavně Chrám zkázy!), ýtý mimozemšťan, Čelisti a tak. Pak se zkultivoval a od Špindlerova seznamu točí takové ty laskavé filmy. Jo, je to výborně natočené, herci fungují, kostýmy fungují, i nějaké náznaky humoru tu jsou. Ale celé to nemá koule a výsledkem je vlastně neškodná oddechovka s pár momenty, které hrají na emoce.

• 18.3.2017  23:45

Kdybych si tu spíš náhodou nepřečetl komentář od Dobytka, nejspíš by mě nenapadlo se na tenhle film podívat. A to by byla veliká, veliká škoda. Je to černobílý, nejsou tu žádný moderní prolínání časů a cizích příběhů, co se na konci slejou v jedno gigantický vysvětlení. Prostě to pomalu teče, kousek po kousku. Thornton je výbornej, hraje minimalisticky a věrohodně... Skvělý film.

• 17.3.2017  18:27

Není to špatnej film, jenom mu chybí víc akce. Třeba Mafiáni (Goodfellas) mají svoje povídací scény, ale po nich přijde vždycky něco brutálního. Trochu mi to připomnělo Kokain.

• 26.2.2017  16:18

Jako odlehčená komedie to funguje docela pěkně, i šišlavý Samul Jackson je fajn. Akčnější scény jsou taky většinou udělané zajímavě. Jediná věc, co mi vadila, je že super-profi-agenti drží střelné zbraně jak největší amatéři (prst na spoušti, bězné míření na kolegy). Ale pokud tohle nějak nesledujete, bude vám tohle nejspíš jedno.

• 26.2.2017  16:17
    Ben Hur (2016)

Nový Ben Hur má moc pěkně udělaný ten poslední závod. Tolik k seznamu věcí, co se povedly. kladům. Velkofilmy ze šedesátých let měly něco, co u těch nových silně postrádám. V tomhle případě kvalitní herce a přitažlivé herečky. Zidiotštěný příběh tomu taky moc nepomáhá a vrcholem jsou nesmysly typu Morgana Freemana jako černošského žida a zázračně vykurýrované lepry. A jako třešnička na dortu působí ten chlap, co hraje Messalu. V podstatě od první do podlední minuty má výraz, jak kdyby byl retardovaný.

• 6.2.2017  11:51
    Batalon (2015)

Ruské válečné filmy z 21. století mají poněkud kolísavou úroveň. Asi to souvisí s celkově jiným vnímáním světa, než mají středoevropané. Je tu spousta obtížně uvěřitelného patosu i individuálních situací, které jsou podané na můj vkus strašně polopatě. Vlastně bych tomu vyčetl totéž, co většině filmů z US produkce. Rusové by se měli vrátit k tomu, co je šlechtilo třeba v Idi i smotri (naturalismus a civilnost) nebo v 9. rotě, kde se (až na výjimky) z těch vojáků nedělají hrdinští nadlidé.

• 4.2.2017  23:15

Je to primitivní a Steven je v podstatě neherec. Ale je to klasická Seagalovka se šmrncem osmdesátek, honičkama, bitkama a vůbec vším...

• 3.2.2017  13:39

Když jste připraveni ignorovat občasný patos, pár slzopudných scén a další dialogové dojáky na první signální, zůstane vám technicky mistrně udělaný válečný film. Spousta věcí je jako odkoukaná z FPS her (střílečky z vlastního pohledu), kamera v bitvě švenkuje, občas na ni vystříkne krev a málokdy máte úplný přehled o tom, co se všechno na bojišti děje. Vylodění v Normandii v Den D a bitva o most jsou udělané perfektně. Jak psal ale někdo níže, realitě nelidskosti druhé velké války je mnohem blíž Jdi a dívej se.

• 25.1.2017  23:34

Jednu věc je namístě si ujasnit hned teď. Smyslem tohohle filmu je to, co se děje asi tak od půlky až skoro do konce. A to je mlýnek na maso, kde se střílí, bodá, seká, upaluje a vybuchuje, vzduchem lítají kusy lidských těl. To všechno navíc v ostrém tempu s kamerou, která simuluje pohled, jako by tam člověk byl v první linii. Jestli je to příběh o zdravotníkovi bez kvéru, je vcelku jedno. Teda až na to, že se mu věnuje ta první půlka, kdy ho sice vojáci prudí, ale v podstatě jsou všichni děsně hodný a hodně se tam mluví. Kdyby to byl ruskej film, tahle pasáž by trvala tak pět minut od odmítnutí vzít zbraň přes výslech na NKVD a pak už jen nástup k trestnýmu praporu už pěkně s puškou v ruce. /// Mel Gibson upřímně řečeno mimo bojové scény není žádný velký fimmeister a je to celé takové dost povrchní, ale jestli mu něco jde, tak řežby a násilí. A je jedno, jestli se mydlí Skoti s Angličanama (Braveheart), Američani s Britama (Patriot) nebo Američani s Vietnamcema (Údolí stínů, kde teda jenom hrál). I to mučení Krista (Umučení Krista) nebo indiánské honičky a obětování (Apocalypto) jsou naturalistický mazec. A kvůli tomu na to lidi nakonec koukají, no ne?

• 11.1.2017  22:39
    Království (2007)

Nebavilo. Strašně primitivní, strašně. Neni problém, když je primitivní film jako je třeba Komando, kde má chlap kulomet a kosí stovky chlapů krytej jenom živým plotem. Ale je to blbý, když to je ve filmu, který má být jakože "politicko-teroristický chytrý thriller". Všechna ta klišé o FBI agentech a teda hlavně agentkách, co svýma schopnostma přesvědčí poctivé policisty ze Saudské Arábie... jedinej dobrej fór je konverzace US policajta s málo anglicky rozumícím místním kolegou. "Fakt to tak bylo? No to se poseru." "Potřebujete na velkou? Já zastavím."

• 7.1.2017  14:55
    Teorie tygra (2016)

Z různých českých filmů, co jsou "hořké komedie" nebo "laskavé filmy", patří tohle mezi ty povedenější. Dialogy jsou dobře napsané a místy dost vtipné, Bartoška s Balzerovou to hrají úplně lehce a přirozeně. Takže až potud to je fajn. Horší je, že tam nehrají jen talentovaní herci a třeba Kohákovi jsem roli prostě nevěřil. A taky vývoj ke konci je takový, hm, málo pravděpodobný. No ale dokoukal jsem to a to není na český film špatný výsledek.

• 5.1.2017  20:30
    Looper (2012)

S filmy, kde se cestuje časem, je takový problém. Totiž že zákonitě musí přijít moment, kdy to celé nebude dávat smysl. Nebo moment, kdy to přestanu chápat. Tady jsem těch momentů měl hromadu. Na druhý straně se mi líbilo, jak se tu pořád něco děje a moc se nedá dopředu odhadnout, kudy se příběh bude ubírat. A třeba psaní vzkazů nožem na vzdálenost třiceti let je naprosto skvělý.

• 1.1.2017  18:14

Gibson to má pořád v ruce. Škoda, že se ta opravdová akce nerozjede dřív než v půlce filmu. I tak jsem byl ale napnutej a bavilo mě na to koukat. Závěrečná přestřelka luxusní.

• 31.12.2016  23:08
    Bulšit (2001)

Přímočará a místama hodně hrubozrná parodie na teenagerovský filmy, hlavně o proměně ošklivky v krasavici. Ale našel jsem tu třeba i narážku na docela starej Breakfest Club. A narážka na film, kde je Drew Barrymore ve 40 letech na střední, ale se sedmdesátiletou bábou... to je mazec. A luxusní je i scéna, kdy jí fešák chválí, jak svěle maluje a pak je záběr na obrázek na úrovni předškoláka. No a pak taky banán se šlehačkou nacpaný v řiti jako paví pera.

• 31.12.2016  16:41
    Bratři (2004)

Dánské filmy poslední dobou nejsou špatné, a ani tenhle není špatný. Akorát není ani vyloženě skvělý a místních 81 % mi přijde až moc. Možná je to tím, že se všechny ty podstatné zvraty odehrají až příliš nepřirozeně rychle, takže to pro mne ztrácí uvěřitelnost.

• 30.12.2016  23:01
    Under sandet (2015)

Z čistě filmového hlediska je to hodně povedený film. S docela jednoduchou konstrukcí příběhu, který je ale výborně napsaný i zahraný. Nevím, kde ty herce vzali, ale všichni působili naprosto věrohodně. Nejvýraznější postavou je dánský feldvébl, který Němce zároveň nesnáší a zároveň k nim nedokáže nemít soucit. Scény zneškodňování min jsou dechberoucí a rozhodně jsem se cítil nervózně pokaždé, když kluci začali šroubovat vršek. Nicméně nakonec jsem nedal 5, ale 3. A ten důvod je nefilmový. Čím dál je od války (a čím víc filmy natáčí spíš "zápaďáci", kteří si Wehrmacht neužili v takové kráse jako třeba Bělorusové, tím víc se tam promítá současná až přehnaně humanistická optika a obviňování původních obětí - něco jako "nepřehnali jsme to?". Třeba v tomhle filmu se o tom, co vlastně Němci těch šest let dělali, nedozví divák vůbec nic. A když si k tomu pak přihodíte všechny ty Habermannovy mlýny, Vyhnání Gert Schnirch... Mladí lidé, kteří toho třeba moc nenačetli, pak můžou mít pocit, že ti zlí byli vlastně až ti pováleční "mstitelé" (ne, že by mnohdy zlí nebyli!), bez toho, proč se vlastně tohle všechno spustilo. Takže dávám tři. S poznámkou, že na podobné filmy by lidé měli koukat až potom, co se kouknou třeba na Jdi a dívej se.

• 30.12.2016  22:49

Mělo by se to jmenovat jinak, aby to nevyvolávalo spojení s Pařbou ve Vegas. Asi spíš Firemní vánoční večírek. Jo. Není to špatnej film a kdybych to viděl ve verzi s titulkama, a tudíž rozuměl všem těm opileckejm vtípkům, asi bych se bavil ještě o kousek víc. Celkově je to nenáročná komedie se spoustou vtipných momentů a gagů a nelituju stráveného času. Na jedné straně to tedy není tak drsné jako Pařba ve Vegas, na druhé tam ale není moc nekomediálního balastu. Za mne slušné tři kousky a kdybych rozuměl všemu, nejspíš bych dal čtyři. Nejlepší postava mi přišel černý byznysman našňupaný omylem koksem.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46