Ivoshek

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 21.9.2018  18:23
    Ararat (2002)

Zatímco historická linie, která se odehrává ve staré Anatolii léta Páně 1915, mi přišla zajímavá, poutavá a děsivá, téměř nic z toho, co bylo současné, mě nebavilo (včetně celníka). Každopádně to není špatný film... jen bych si raději dal klasický historický spektákl.

• 8.9.2018  13:15

Jedničku jsem neviděl, dvojku z donucení s dětma. Je to blbost.

• 3.9.2018  12:41

Bojové scény mě bavily, zbytek filmu už ovšem moc ne. Tentokrát je to celé děsně upovídané a takové natahované... Clint dělá obvykle lepší filmy, a třeba zrovna Iwo Jima, která popisuje totéž, ale z pohledu Japonců, se myslím povedla o dost víc.

• 29.8.2018  23:01
    Sněhulák (2017)

Tak jako víte co, předělávači Nesboa do filmu? Vezměte si toho celýho Sněhuláka a nacpěte si ho do prdele. Holeovky jsou dlouhý knížky, napínavý, plný úvah a slepých uliček, výslechů a přemýšlení. Tohle je pakárna. Navíc pakárna, která už prvním záběrem říká, kudy se to celé bude ubírat. Je to strašná škoda kvůli výbornému Fassbenderovi, kameře, scenériím... Příště ať to místo Fass-bendera hraje rovnou Bender.

• 26.8.2018  23:58

Tenhle animák je ve skutečnosti udělanej tak, aby bavil dospělý :) dětem se to samozřejmě líbit bude taky... Spongebob je každopádně výbornej animák.

• 26.8.2018  22:51
    Spongebob v kalhotách (TV seriál) (1999)

Je to blbost s tak naprosto absurdním humorem, že to prostě nejde nemít rád.

• 19.8.2018  16:00

Námět je to pěkněj, o to nic. I Ralfa Fýnese mám rád, skoro jako Lujze de Fýnese. I taková ta vize města, co se propadá do chaosu, který policajti nezvládají, byla fajn. Jenže k čemu to všechno, když ten film jako celek je hrozná blbost? Těšil jsem se, ale jsem zklamán. Vraťte mi vstupný!

• 17.8.2018  22:54

Výborná krimi. Minimalistická, jednoduchá a přímočará. Je to navíc celé hozené do takové retro atmosféry, jak z 50. let. Ale nejlepší je, že hlavní hrdina kromě dodržování pár zásad není "jakože hodný lupič". Je to brutální kriminálník a s ničím se moc nemaže. Né že by zabíjel nezučastněné, ale u zučastněných mu k tomu stačí někdy dost málo. Násilí je tady tolik, třeba v přestřelce s Číňany, že by to mohlo skoro být brané až jako parodie, ale díky Melovi se to pořád udrží v ranku ultra drsné krimi. Celkově se mi líbil už původní Payback, ale tenhle ještě o kus víc.

• 12.8.2018  23:52
    Equalizer (2014)

Tohle je ultimátní guilty pleasure. Denzela jsem měl navíc vždycky rád. A tady je nejlepší. Ex-super agent CIA, co se schovává na důchod v Hornbachu, ale kvůli docela milé šlapce rozjede totální válku s ruskou mafií. 26 sekund. Já vim, je to blbost, ale užil jsem si to na max. “Kdo jste?” “To zajímá každýho...” V lecčem to připomíná třeba Death Wish s Bronsonem (který je ale o dost syrovější a bílej tam střílí černochy, tedy naopak než tady) nebo Punishera.

• 7.8.2018  12:41

Má to silnou a uvěřitelnou atmosféru zapadákova, kde toho kromě ocelárny moc není. Život je chudý, jednotvárný a není moc cest, jak to změnit. A jestli jo, tak ne k lepšímu. Samotný příběh je jednoduchý, není tu moc co řešit nebo vyšetřovat. A to je vlastně ten hlavní problém. Plus to, že se hlavní záporák chová naprosto nesmyslně a nelogicky. Neříkám, že násilnický šéf gangu občas něco neudělá... ale proč by vraždil dlužníka, který postupně splácí? Proč by měl zcela nesmyslně někam vyrazit v noci? Proč by měl zabíjet barmana, když z toho nic nemá? A právě tahle nelogičnost a trochu utahanost jsou důvody, proč nad tři hvězdy nepůjdu.

• 6.8.2018  23:55

Povedenější mi přišla první část, ještě v Pešti. Úvahy o tom, co se asi děje a co se s nimi se všemi stane. I cesta do Polska a začátek života v lágrech. Pak to ale začne být trochu stejné. Možná to není chyba filmu, ale tyhle situace byly už ztvárněné tolikrát... Je to celkově dobrý film o mladém klukovi v mezní situaci, jen prostě není něčím zásadně výjimečný a holt filmy z vyloženě vyhlazovacích táborů prostě člověka zasáhnou víc.

• 30.7.2018  13:08

Je to kombinace hodně černé komedie a docela dost věrného popisu toho, co se dělo ve špičce vedení Sovětkého svazu po Stalinově smrti. Nevím, jestli část s odstavením (teda pokud to lze tak nazvat) Beriji nebyla oproti realitě zrychlená. Nejzábavnější postavy jsou frajírek Žukov a ustrašený Molotov (Palin).

• 29.7.2018  20:42
    Mamma Mia! (2008)

Viděl jsem to vlastně náhodou a nic si od toho nesliboval. A přitom je to naprosto roztomilý film. Příběh je druhotný, jde o písničkové vstupy a ty fungují skvěle. Svoje party zpívají fakt ti herci a je to celé veselé a barevné. Celkově je to blbost, ale mě to bavilo.

• 27.7.2018  12:41
    Sobibor (2018)

Přiznejme si to upřímně, tenhle film se Rusům nepovedl, zvlášť když ho divák může srovnat s americkým filmem Útěk ze Sobiboru z roku 1987. Oba filmy opisují situaci z léta 1943, kdy se vězni ze Sonderkommanda, tedy skupiny určené k obsluze tábora, úklidu komor atd., vzbouřili a utekli. Největší slabina ruského snímku jsou herci. Že nevypadají moc německy, to se ještě dá snést. Horší je, že příšerně přehrávají. Druhou slabinou je scénář, který je slabý, protagonisté málo zajímaví a neživotní. Je to obrovský paradox, protože samotný příběh jednoho z mála přeživších, tehdy 16letého Blatta, je sám o sobě naprosto dostačující. Napsal i několik knih a pro kvalitní příběh bohatě stačilo se jeho vyprávění držet...

• 25.7.2018  10:17

Já jsem viděl o vyhlazování židů spoustu filmů. Nejlíp fungovaly ty, které se na věc dívaly věcně a bez příkras nebo patosu: Útěk ze Sobiboru, Saulův syn, Šedá zóna. O něco hůř ty, které byly víc vykalkulované na efekt (a na Oskary), jako je Schindlerův seznam. A nejhůř u mě fungovalo tohle. Uznávám, že třeba fór s překladem instruktážního projevu poddůstojníka SS ("A jako hlavní cenu vyhrajete tank") je povedený. Ale jako celek mě to nebavilo.

• 10.7.2018  22:32

Vcelku povedený, televizně působící film. Potíž je, že jsem si k nikomu z hrdinů nevytvořil silnější vztah. A protože tu chybí nějak silnější momenty, vlastně to tak nějak celé proteklo...

• 8.7.2018  10:56

Papírově to měl být pro omne pětihvězdičkový film. Jenže nebyl. Oliver Stone si rozhodně zaslouží body za superkvalitní obsazení (kterému kraluje skvělý Val Kilmer jako jednooký král Filip), poctivost v přístupu k historickým reáliím a také za to, že se ve ztvárnění starověkého světa a jeho armád, paláců i bitev nešetřilo na výpravě. V zásadě si body zaslouží i za hlavní myšlenku filmu, že ani Alexander sám nejspíš nevěděl, proč nedokázal přestat válčit a dál a dál dobýval země na východě, i když v tom nebylo valného smyslu. To, za co má film ode mne místo pěti hvězdiček jen tři je to, že mne na to vlastně nijak zvlášť nebavilo koukat. Začátek byl fajn, bitva u Gaugamel skvělá, ale dál se z toho stala trochu roztahaná nuda, občas proložená sexem s Tibeťankou (?) nebo se spolubojovníkem...

• 26.6.2018  15:45

Moc hezký film se spoustou roztomilých osmdesátkových videoherních odkazů. A přitom baví i děti, které se narodily v novém miléniu a o těch hrách nevědí lautr nic.

• 23.6.2018  16:26

Zrovna tenhle film mi nesednul, ani moc nevím proč. Neutíkalo mi to... Možná jenom nemám rád Hybnera.

• 20.6.2018  09:51

První asi tak dvě třetiny filmu mají drive a parádně to celé odsýpá. I díky Cruisovi, ale taky díky perfektní kameře a střihu a fungujícímu humoru. Asi by to bylo na víc hvězdiček, kdybych to měl hodnotit samo o sobě. Akorát že já už jsem viděl filmy o pilotech (Air America), pašerácích kokainu (Kokain), mafiánech (Mafiáni, Casino) a Medellínském kartelu (Narcos). Takže se mi v tom nějak těžko hledá něco úplně nového. Nicméně v rámci žánru jistota kvalitní zábavy.

• 15.6.2018  10:41

Jako jo, je to filmově slabý v porovnání s jedničkou, zbytečně nostalgický a místy to vykrádá sebe samo. Nicméně jsem to právě s tím mírně nostalgickým pocitem dokoukal a vlastně nemůžu říct, že by mě to úplně zklamalo.

• 14.6.2018  11:05
    War Machine (2017)

Generál McChrystal udělal v kariéře jednu obrovskou chybu. A to, že si pro velký profil v Rolling Stone nedal pozor na hubu a řekl, co si opravdu myslí o tom, jak to celé Obamova vláda provozuje. Kromě toho, že ho vyhodili z armády, o něm taky natočili posměšnej film. A to tenhle. Jako copak o to, vtipné to místy je... ale hlavně proto, že to dělá z McChrystala polo-dementa. Když se ale člověk koukne na Youtube třeba jak povídá v rámci TED talks, tak to blbec rozhodně není.

• 29.5.2018  17:07
    Babij Jar (2003)

Viděl jsem v němčině se zvláštním ruským dabingem přes ni, ale docela jsem rozuměl i tak. Film je působivý a řada scén v něm funguje dobře a silně. Za mne asi nejvíc ta, když místní Ukrajinci přivážou staré židy na vůz se senem a zapálí, nebo když dva němečtí vojáci z nudy postřílí celou rodinu.

• 23.5.2018  18:16

Taková škoda. Jan Amos byl obrovsky zajímavá osobnost, jedinečně přesahující svou dobu. A i ta doba okolo byla divoká a barvitá a on prošel kromě Čech i Polsko, Německo a Nizozemí... Z té látky se dalo natočit cokoli, ale bohužel, výsledkem je totálně neživotný a nudící televizní film.

• 28.4.2018  23:29

Spielberg je dobrej a v jakékoli dekádě ví, co a jak. Ten film není hlubokomyslnej, je to zábava. Ale jaká! Nasadíš 3D brýle a jsi tam a bavíš se stejně jako pětiletej, desetiletej, nebo čtyřicetiletej (tzn. jsi na tý hudbě a Atari hrách fakt vyrostl). Skvělý!

• 27.4.2018  23:25
    Rallye smrti (2008)

Rozverná pičovinka. Jako odpočinková věc proč ne.

• 31.3.2018  09:49
    Borg/McEnroe (2017)

Hodně to připomíná Rivaly (The Rush), kde ve firmulích soupeří Niki Lauda s tím Anglánem. Akorát Rivalové mají mnohem lepší tempo a vykreslení postav a jejich pohnutek je takové celé míň, hmm, nudné. Možná bych řekl, že v mých očích filmu ublížilo, že tenis moc nesleduju, jenže to formule taky ne a přitom mě bavily o hodně víc.

• 30.3.2018  08:40

Dafoe je jako Ježíš výbornej. A v rámci jednoho filmu i obrovsky proměnlivej. Líbila se mi v tom Marie Magdalena i ten zvláštní příběh po ukřižování, který ve své době církev musel strašně naštvat.

• 24.3.2018  18:44
    Anthropoid (2016)

Jsem rád, že se tahle část dostala víc do mainstreamu a taky střelba v kostele je udělaná líp než v “Atentátu”. Jinak mi ale dialogy zejm. v češtině trhaly uši. A vydávat skoro 50letou zmalovanou Geislerovlu za slečnu, co budí pozornost celého baru, no to snad ne.

• 16.3.2018  21:56
    Arn (2007)

Na můj vkus je tam málo boje a málo krve.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48