Ivoshek

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47
    • 22.2.2018  20:49
    Taboo (TV seriál) (2017)

Je to temné a atmosférické - špínou, magií, přístavem, čarodějnictvím. Ani nevím, proč se mi to tak líbí, ale líbí se mi to moc. Tohle hodnocení je k první sérii, necelé...

• 22.2.2018  11:42
    Taboo - Série 1 (série) (2017)

• 17.2.2018  10:40

Prvních dvacet minut bylo super, gag za gagem. Fungovalo to. Kadence vtipů se ovšem vyčerpala a jakmile musel film stát na příběhu, začala to být nuda. Kromě toho autoři jsou dost sluníčkoví a ne z každého se dělá stejný typ legrácek. A třeba Sedláček tu působí vyloženě trapně. Autoři to měli dát jako půlhodinový speciál.

• 15.2.2018  21:08

Na Cronwnberga je to celé málo ujeté a naopak dost ukecané. Nemůžu říct, že by byla úplně nuda, ale ve srovnání třeba s Východními přísliby nebo Dějinami násilí tomu chybí koule a určitá, pro Cronenberga jinak typická, explicitnost.

• 12.2.2018  22:40
    Blok 99 (2017)

Je to místy až komiksově drsné, takže kdo má rád rozdupané lebky, zlámané údy a vydloubnuté oči, přijde si na své. Akorát tedy až po půlce filmu, ale kdo si počká, ten se dočká. Vince umí drsňáka zahrát překvapivě dobře a když si člověk odmyslí podstatu zápletky, která nedává ale lautr smysl, tak je to jako celek docela povedené ultrasurové béčko.

• 6.2.2018  19:45

Jednak mi to moc nedávalo smysl, jednak nemám rád Angelínu Jolie.

• 3.2.2018  23:04
    Fotograf (2014)

Dobrá krimi s přesahem do rusko-polské historie. Dokonalá herečka v hlavní roli.

• 28.1.2018  18:15
    Velká sázka o malé pivo (TV film) (1981)

Nepovedená komedie, ani Kaiser s Lábusem to nezachránili

• 28.1.2018  14:20
    Šedá zóna (2001)

Je to velmi podobné filmu Saulův syn, včetně tématu dítěte, které přežije komoru. Drtivá většina filmu je postavená na reálných událostech a většina dění je tu zobrazena s historickou věrností k tomu, co se ve vyhlazovacích táborech dělo. Včetně kluzkých těl, špinavých komor, které se pak každý den myjí a znovu malují. PS: podle několika málo přeživších pamětníků opravdu jednou malé dítě komoru přežilo, jeho osud však bohužel skončil jinak než ve filmu. SS ho okamžitě zabili.

• 25.1.2018  22:28

Není to nějak nové a zpracováním to je dost televizní. Přesto je téma transportů židů do vyhlazovacích táborů hodně silné a i na malém prostoru jednoho dobytčáku se toho odehraje víc než dost.

• 22.1.2018  23:13

Je to strašně divnej film s ujetým, minimalistickým humorem. Asi to na pět hvězd není, ale mně to přišlo vtipný.

• 20.1.2018  23:28

Všechno to pěkně gradovaně funguje až zhruba do momentu, kdy dorazí šerifovy dopisy. Do té doby je to vtipné, roztomile drsné a místy i kruté, ale hlavně v jádru docela uvěřitelné. I když místy trochu přepálené. Od dopisů se stanou změny, které třeba u Dixona nedávají moc smyslu a nepasují na zbytek filmu. I tak je to povedený film, jeden z nejzábavnějších a nejzajímavějších, jaké jsem za poslední rok viděl.

• 16.1.2018  12:43

Fantastická konverzačka, kde se drtivá většina vtipů odehrává s kamennou tváří. Za mne pořád pětibodový. Krobot super.

• 16.1.2018  12:40

A jak říká Olinka Walló, pusť mi tam červenou.

• 14.1.2018  18:03
    Coco (2017)

Napaditý kousek. Nejlepší animák posledních let. Způsob, jakým se tu staví příběh i využití křesťansko pohanské (aztécké) posmrtné mytologie je skvělý. Dojemná místa i humor jsou tam, kde mají být a fungují. A taky tu skvěle funguje český dětský dabér v hlavní roli.

• 12.1.2018  14:40

Je to hezký film, všichni hrají skvěle a vlastně tomu nemůžu nic vytknout kromě toho, že mě to nebavilo.

• 6.1.2018  22:02
    Dunkerk (2017)

Kamera a zneklidňující hudba fungujou skvěle. A na výpravě se nešetřilo. V tom byl Nolan vždycky dobrej a pořád je. Možná je válka v reálu takhle anonymizovaná, jenže film bez jednoho výrazného příběhu, kde se dá s hrdinou trochu ztotožnit, úplně fungovat nemůže.

• 6.1.2018  11:05
    Wind River (2017)

Zápletka je v důsledku jednoduchá a žádné velké “vyšetřování” to vlastně není. Bohatě to vyrovnává atmosféra, herci a fantastická kamera. Já jsem byl spokojenej maximálně.

• 26.12.2017  23:03

Skvělý, vtipný, rozverný. Pro moje děti návykové. Je potřeba chytit Satana Kalouse.

• 26.12.2017  23:02

Ale jo, neni to úplně zlý

• 11.12.2017  22:57
    Útěk ze Sobiboru (TV film) (1987)

Fakt, že jde o televizní film, tomu trochu ubírá. Což je škoda, protože co do historické věrnosti si tvůrci dali záležet. Třeba scény s příjezdem transportů za zvuku veselé hudby a s ujišťováním Němců o sprchách a práci na východě jsou reálné. Stejně jako to, že holandským židům dávali i lístky k zavazadlům, “aby se neztratily”. Taky třeba, že si zjistili, že v Sobiboru byla většina strážných ukrajinští dobrovolníci a ne SS-mani. I krutosti některých dozorců, samotný scénář útěku nebo technologie vraždění lidí. Jak jsem psal, být tu o kousek lepší herci a víc peněz na výpravu, s pěti hvězdičkami bych neváhal.

• 1.12.2017  11:13

Dost věcí se tam opakuje a mohlo to klidně být o půl hoďky kratší a trochu realističtější... ale vcelku jsem se bavil.

• 27.11.2017  20:09
    Nicky, Ricky, Dicky a Dawn (TV seriál) (2014)

Neni to vtipný, děti jsou toporný, dialogy debilní, herectví jak o zlatou tělku.

• 26.11.2017  17:16

Nechce se mi to hodnotit hvězdičkami, protože to asi není to, co jsem si myslel, že to je, když jsem to pustil dětem. Protože tohle asi dětský animák není. Je to zvláštně kreslené, archaicko moderní (steampunkové?)... Nedokoukali jsme to, protože děti to nezaujalo a já se na to necítil. Někdy se k tomu třeba zkusím vrátit.

• 7.11.2017  00:17

Je to takové nijaké. Celá ta kreslená blbost kolem mě proplula jak nic... jasně, myšlenka s rodinou je fajn. Ale jinak tam nějak nic moc zásadně zajímavého nebo vtipného nevidím. Doby Asterixe jsou prostě pryč a už se nevrátí.

• 3.11.2017  22:43

Moc hezký. Takový pomalý laskavý film o magorech, co to jde s nimi po dobrém

• 22.10.2017  17:29

Ubylo humoru, příběh je taky zase o něco slabší než minule... na příští LEGO něco film už nepůjdeme.

• 5.9.2017  17:19

Tak já nevim. Čekal jsem hluboké vekedílo a místo toho dostal celkem předvídatelné polosoudní drámo o dozorkyni z Auschwitz.

• 4.9.2017  22:43

Jako dospělák jsem viděl dětských animáků desítky, tak mám srovnání. Tomuhle chybí silnější nebo zajímavější příběh. Celé to pobíhání appkami mi přišlo trochu stereotypní.

• 17.7.2017  22:15
    Oklamaný (2017)

Nebylo to špatný. Tempo je pomalejší, ale nechybí tu atmosféra a má to takový nenápadný humor. PS: Nicole Kidman je zbotoxovaná tak, že má výraz jak Boris Karloff.

<< předchozí 1 2 3 4 13 24 36 47