Ivoshek

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49
    • 10.12.2018  10:46
    Pan Nikdo (2009)

Dost mě nalákalo vysoké místní hodnocení, ale byl jsem z toho tak zklamaný a znuděný, že jsem to po půlhodině vypnul a už jsem nenašel sílu nebo chuť si to pustit znovu. Třeba to někdy přehodnotím, ale momentálně je můj pocit z toho filmu strašlivá nuda.

• 10.12.2018  00:50
    Interstellar (2014)

Tak za prvé, Interstellar je strašně silnej vizuálně. Scény, kde hoří pole, nebo kde rotuje vesmírem obrovská loď, nebo sjezd gigantické vlny jsou neuvěřitelně působivé. Rozhodně to je film na velké plátno a v lecčem mi to připomnělo Kubricka, který si na podobné scény tak dost potrpěl. Abych řekl pravdu, nepochopil jsem úplně, jak to celé mělo vlastně fungovat, kde se to nakonec Meťjů Mäkkonohý ocitnul a jak se dostal zpátky. Na druhou stranu, nemůžu ani říct, že by mi to nějak zásadně vadilo. Bral jsem to dost podobně jako Inception, kde se to taky jenom hemží věcma, co nedávají smysl a kde je taky spousta scenérií, které mi prostě vyrazily dech. Celkově to možná není žádný extra filozofický film, ale filmařsky je to vysoký nadstandard.

• 8.12.2018  17:09
    Malá smrt (2014)

Jednotlivé příběhy se zábavností dost liší, stejně tak kvalitou pointy. Ale párkrát jsem se smál fakt nahlas a bylo to celkově fajn.

• 8.12.2018  01:02
    Orel Eddie (2016)

Ve skutečnosti to je asi spíš na tři hvězdičky, ale mně na tom filmu přijde nejvtipnější, že se to fakt stalo. Že se opravdu v 88. roce sešli v Calgary na Olympiádě bobisti z Jamajky a jediný (a proto nejlepší) britský skokan na lyžích. Mimochodem vřele doporučuju se na reálného Edwardse podívat na Youtube, protože tenhle exot s podivným výrazem a jogurty na očích je ještě mnohem větší weirdo, než jak ho ukazuje film. Těch vtipů tu není až tak zásadně moc, v Kokosech na sněhu je jich určitě víc, ale už tahle figura, která totálně kašle na to, jak se komu pozdává, je prostě super.

• 27.11.2018  22:25

Zvláštní. Je to strašidelný, temný a plný mrtvol a červů a vůbec divných věcí, a přitom se u toho filmu děti nebojí a naopak ho mají rády. To jsou mi věci.

• 27.11.2018  22:20

Hodně zajímavý kus. Většina konverzací (kromě aktuálně politických) je navíc totálně nadčasová. Jen mě děsí, že ten film, o kterém jsem si říkal, jak je děsně starý, je zhruba stejně starý jako já. Je to původně divadelní hra a tak je to hodně postavené na dialozích, ale já mám vlastně tenhle typ komorních filmů docela rád. No ne? Co třeba Blbec k večeři nebo Bůh masakru?

• 27.11.2018  18:53

A pochcal jsem ti rybu!

• 27.11.2018  18:16

Výborná záležitost tria Z-A-Z. Srovnatelná s jedničkou, plná ujetých vtipů. Opravdu plná, ta kadence je neuvěřitelná, takže když se jeden fór zrovna nechytne, o 30 sekund později už je tam další. K tomu spousta takových skrytých drobností a vtípků, které člověk pochytí třeba až na druhé či třetí zkouknutí. Jednoznačně jedna z nejlegendárnějších komedií.

• 27.11.2018  01:31

Fakt nevím, kdo na ČSFD přidává k filmům kategorie, ale pokud ho někdo znáte, prosím, vyřiďte mu, že CzN fakt není komedie. Je to vztahový příběh s několika málo úsměvnými momenty. Je to v mnoha ohledech ze života a dobře fungují i dvě paralelní dějové linie. Zvlášť ta, kde je Nicholson, je živá a energizující. Ta hlavní je vlastně spíš smutná, když člověk sleduje, jak se lidem postupně jejich život rozpadá a pak zase spojuje a pak... Je pro mne fascinující, jak v osmdesátých letech dokázali dělat filmy, kde se lidi vlastně chovají docela normálně a přirozeně (ať už je to tohle nebo Kramer vs. Kramer) a film si přitom dokáže udržet svoje tempo vyprávění. Nejsem si vůbec jistý, jestli by to v dnešní době takhle šlo. Nebo to možná jde, a jen mne ty filmy míjí. V každém případě je Cena za něžnost kousek, který stojí za zkouknutí i to skoro 40 letech od natočení a pořád člověk nemá pocit, že by to vyprávělo o nějakém jiném světě, než v jakém žijeme my.

• 26.11.2018  21:22

Tak nevim. Mám to hodnotit podle pocitu, když jsem to viděl poprvé a výborně jsem se bavil směsicí akce, exotiky a výbornejch gagů, kde vrcholem je Kurt Russell s UZI v ruce a létající čínský záporák v rýžovém klobouku. A taky zelenooká krasavice. Nebo podle pocitu, když jsem to viděl loni? Fuck it, budu hodnotit očima dvanáctiletého filmového nadšence. 5*

• 26.11.2018  21:16

Neni to špatný a chemie týhle partičky pořád funguje, hlavně tlusťoch je skvělej. Už úvodní fór s žirafou v přívěsu je výbornej. Jenže bohužel nejde Pařbu na třetí soudit samostatně a člověk musí srovnávat s Vegas a Bangkokem... a ty byly zkrátka povedenější.

• 24.11.2018  22:58

Aby se člověk u Hooligan Factory bavil, je potřeba mít nakoukáno minimálně tak šest sedm filmů, které se točí kolem fotbalového násilí (plus pár dalších). Namátkou mě tak napadá třeba Hooligans s Frodo Pytlíkem, Football Factory, Rise of a Footsoldier, Cass, Harryho Browna, a určitě bych přišel ještě na pár dalších, kdybych nebyl línej. Tenhle film trefuje od každého něco, dělá si srandu z barevných teplákovek, drsných flashbacků, iniciačních rituálů, černošského chuligána (jo, Cass) a taky z květinářů. Mně to přišlo jako celek vtipný a velmi britský.

• 24.11.2018  18:05

Jak psal Gudaulin níže, aby si člověk tenhle film opravdu vychutnal, je dobré mít něco odžito a pár těch situací vidět (ideálně u druhých lidí než u sebe. Každopádně je to vtipné, má to drive a je to ze života. Jeden z nej filmů posledních pár let.

• 24.11.2018  17:22
    Grimsby (2016)

Mně uchýlnej a prvoplánovej humor nevadí, vlastně ho obvykle spíš vyhledávám. Ale tady jsme se se Sašou B. Kohnem nějako minuli.

• 23.11.2018  00:42
    Kundun (1997)

Je to nuda. Výpravná, kostýmní, citlivá, historicky snad i jakž takž věrná, ale pořád nuda. Mrzí mě to, to téma je zajímavé, ale prostě se to nějak nepotkalo.

• 23.11.2018  00:37
    Zakladatel (2016)

Každý velký fenomén nějak musel začít. A fenomén McD je neuvěřitelně zajímavý. Tenhle film mi strašně moc připomněl Fincherův Social Network o Facebooku a Zuckerbergovi, je to v mnoha věcech hodně podobné. Jen možná tady jsou ti původní poctiví a pracovití bratři ještě o kus sympatičtější, zvlášť ve srovnání s chamtivým Krocem. Bez kterého by ale McDonalds byla fakt jen jedna restaurace v San Bernardinu v Californii… Kdybych měl hodnotit jenom Michela Keatona. dal bych hvězdiček sedm, protože kdokoli se pohyboval v byznysu, musel se s tímhle typem lidí potkat. A Keaton to trefil skvěle. Nicméně film jako celek možná kvůli věcné přesnosti trochu postrádá něco, co by mně víc vtáhlo. Osobitější příběh? Někoho, s kým bych se silněji ztotožnil? Asi. Ale film je to skvělý.

• 18.11.2018  22:10

Jak se velké dějiny podepisují na malé zemi, kde někdy prostě nejde být jen na jedné straně... Hřebejkův opus magnum, kterému jsem se dlouho vyhýbal z obav před druhými Pelíšky. Ale rozhodně to nejsou Pelíšky. Je to mnohem syrovější a mnohem uvěřitelnější. Zvlášť Polívkova postava, která se v podstatě pro vlastní lidskost ocitá téměř neustále na hranici smrti. Za mne jeden z vůbec nejlepších filmů, jaké tu byly po převratu natočeny.

• 18.11.2018  17:55

V rámci dětských filmů je to rozhodně top. A není náhoda, že se to libí chlápkovi středního věku i dětem. Má to humor, dobrý příběh i super animaci. Hodně pomáhá i japonské prostředi.

• 13.11.2018  22:38

První půlka filmu je negativistická, nasraná, odkoukaná ze života a místama brutálně vtipná.

• 6.11.2018  20:24

Nesedlo mi to, možná pro příliš šroubovanou a těžko uvěřitelnou zápletku.

• 27.10.2018  11:18

Nějak mne to nebavilo, přišlo mi to celé takové školometské a ne moc vtipné.

• 27.10.2018  11:16
    Šoa (1985)

Šoa je dokument, navíc postavený téměř výhradně na osobních výpovědích, a jako k takovému je potřeba k němu přistupovat. Pro někoho to může být nuda, může postrádat dramatičnost nebo větší příběhovost. Mně tohle ale sedlo přesně. Ať už si Lanzmann povídá s Glazarem, který jako jeden z mála utekl z Treblinky, s polským mašinfírou, starými zemědělci nebo s esesákem, co dělal strážného, stojí to za vidění.

• 27.10.2018  09:54
    Čas na dobrodružství (TV seriál) (2010)

Hodně ulítlá kreslená zábava, která nemá vnitřní logiku ani pravidla. Vybavuju si díl s mečem z trávy, který srůstá se svým držitelem... Jeden z nejpodivnějších seriálů, které jsem zatím viděl. Ale na rozdíl od Spongeboba se u tohohle málokdy zasměju.

• 26.10.2018  23:02

Čert ví, co za zemi to mělo být, spousta znaků byla smíchaná z LRA, Sierra Leone, Konga... Každopádně je to celé hrozně zlé a přitom je vidět, jak se páchání zla v důsledku stává strašně banálním a střelit někoho do hlavy by mohla být vlastně aktem milosrdenství, kdyby předtím tentýž neukopal k smrti pětileté dítě. Celý film není nějaké gore, to výše pospané je vlastně asi nejkrutější scéna celého filmu. Většinu času z těch více než dvou hodin jsem sledoval příběh docela normálního kluka z chudé země, jehož život se řízením dějin otočí a on skončí v buši jako dětský voják. Docela podle skutečných výpovědí a reportáží věřím, že tohle může být docela odpovídající odraz reality. Nejvíc mne dostala scéna, kde se právě po zabití matky s dítětem hlavní hrdina kouká na dobyté městečko a scéna, kterou vidí, připomíná obrazy řádících žoldnéřů z třicetileté války. Od víc hvězdiček mne asi odradil jen fakt, že prostředí je kulturně příliš odlišné od evropského, a proto je těžké se s protagonisty víc sžít a vnímat to jako "svoje" utrpení. Kdyby to byl film z Čech třicetileté války (a naprosto věřím, že obdobných příběhů tu musely být tisíce), asi by to bylo ještě mnohem silnější.

• 24.10.2018  20:38
    Na dotek (2004)

Closer je film starý skoro 15 let a celou tu dobu mne míjel. Než jsem na něj docela náhodou natrefil. A je to dobrý, fakt dobrý. Čtveřice postav, které jsou všechny svým způsobem sobecké, bezcitné svině (i když teda, doktor Jeff je vlastně docela slušný člověk a do značné míry i Alice). Z toho, jak moc je to celé postavené na dialozích, jsem si hned říkal, že to nejspíš byla divadelní hra - a taky že jo. Ale nevadilo mi to. Pro lidi, co mají rádi vztahové filmy, je tohle určitě top.

• 23.10.2018  00:55

Nejčastější vytýkavý koment tu bývá, proč ti lidé něco neudělají, proč prostě jen akceptují svůj osud v systému. Ve filmu se to zdá divné... Ale v realitě dvacátého století to byl mnohem častější přístup než vzpoura, včetně lidí, kteří věděli, že jejich osudem je smrt. Asi je to nějak součást lidského přizpůsobení se. Jinak film je atmosférický, pomalý a smutný. Skvěle v něm funguje vizuálno. Kamera a scény jsou jako obrazy z galerie (té galérie?). Možná mne jen ten příběh jako takový až tolik nedostal a nechytil za srdce. Možná mají pravdu ti, kdo říkají, že pro fungující dystopický film se musí hlavní hrdina celému tomu zvrácenému světu vzbouřit.

• 7.10.2018  22:24

Takhle špatný animák jsem neviděl, ani nepamatuju. Totálně tu nefunguje humor, vůbec. Ani situační gagy, ani konverzační. A když se k tomu přidá nefunkční muzikálová složka, je výsledkem, že se děcko nudí a dospělý usne.

• 4.10.2018  13:21
    Upgrade (2018)

Asi to ve skutečnosti není film na 100 %, ale.... je to tvrdý, přímočarý, jasně nalajnovaný příběh pomsty, dobře propojený s úvahou o střetu lidské a umělé vůle v jednom těle. A taky se spoustou vtipných nápadů, které místy působí jak od Cronenberga. Velmi, ale opravdu velmi, oceňuju konec.

• 3.10.2018  23:51

Tak možná jsem já sofistikovanej a film je blbej a možná taky je to přesně naopak. V každém případě je to vizuálně působivé srovnatelně s Kubrickovým 2001: VO. Jen tam nejsem schopen najít ten ultra super zajímavý příběh s emzáky a vůbec.

• 30.9.2018  00:47

Má to skvělou kameru. Jinak je to hloupoučká, do sebe zahleděná, politicky korektní sra.ka. Taky by mě zajímalo, jak nadšení by všichni byli, kdyby to "megazábavné" černošské násilí bylo naopak.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 37 49