Ivoshek

pracující inteligence

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 7.11.2017  00:17

Je to takové nijaké. Celá ta kreslená blbost kolem mě proplula jak nic... jasně, myšlenka s rodinou je fajn. Ale jinak tam nějak nic moc zásadně zajímavého nebo vtipného nevidím. Doby Asterixe jsou prostě pryč a už se nevrátí.

• 3.11.2017  22:43

Moc hezký. Takový pomalý laskavý film o magorech, co to jde s nimi po dobrém

• 22.10.2017  17:29

Ubylo humoru, příběh je taky zase o něco slabší než minule... na příští LEGO něco film už nepůjdeme.

• 5.9.2017  17:19

Tak já nevim. Čekal jsem hluboké vekedílo a místo toho dostal celkem předvídatelné polosoudní drámo o dozorkyni z Auschwitz.

• 4.9.2017  22:43

Jako dospělák jsem viděl dětských animáků desítky, tak mám srovnání. Tomuhle chybí silnější nebo zajímavější příběh. Celé to pobíhání appkami mi přišlo trochu stereotypní.

• 17.7.2017  22:15
    Oklamaný (2017)

Nebylo to špatný. Tempo je pomalejší, ale nechybí tu atmosféra a má to takový nenápadný humor. PS: Nicole Kidman je zbotoxovaná tak, že má výraz jak Boris Karloff.

• 9.7.2017  19:08
    Podfu(c)k (2000)

Asi jsem na tenhle ultracool krimi humor už starej, nebo tak něco. Vzdal jsem to po prvni půlhodině. Přišlo mi, že tam kromě jakože drsnejch fórků a divnýho střihu vlastně nic moc není.

• 3.7.2017  23:50

To je moc hezkej film. Tak docela přirozeně plyne... líbilo se mi to.

• 20.6.2017  14:37
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Na tomhle seriálu se mi toho líbí spousta. Je atmosférický (hudba je skvělá a stejně tak práce s kamerou, detaily, střihem...), má zajímavé a dobře zahrané postavy, mezi nimiž hraje prim zkrachovalý právník s ekzémem John Stone. A hlavně, málokde se člověk tak zblízka seznámí s tím, jak funguje justiční systém ve Spojených státech. Za pozornost stojí i to, že se tvůrci nezdržovali s nějakým přelakováním reality, takže newyorkskou vazební (?) věznici obývají v podstatě jen černoši a hispánci. Běloši se v rámci systému vyskytují v podstatě jen v roli policistů, právníků a soudců. Jediná věc, která mi trochu vadí, je, že je to celé takové pozvolné, temné a pomalé. Normálně by to asi nevadilo, ale jak na to koukám až později večer, skoro u každého dílu jsem ke konci usnul.

• 10.6.2017  23:40
    Lidice (2011)

Nemůžu říct, že by to v mých očích nějak výrazně vybočilo z české produkce filmů o válce. Není to špatný, ale moc mě nebavilo na to koukat. A taky, když už člověk dopředu ví, jak to dopadne...

• 6.6.2017  23:44
    Volyň (2016)

Krvavé země... závěrečná půlhodina je čistá hrůza.

• 2.6.2017  20:32
    Tanečník (2016)

Jednak je to dobře natočený, sestříhaný a podložený dobovou hudbou, takže to tvoří příběh. Jednak je sám Sergej hodně zajímavá persona. Ale (a to je důležité) hlavně, ten tanec je naprosto nadpozemsky dobrý.

• 23.4.2017  22:07

Je to film o zorganizovaných mluvících opicích. Čili je potřeba to brát trochu s nadhledem. A je to zábavný film o mluvících opicích! I když ten film ze 70. let, kde dělaly opice sluhy, a pak se vzbouřily, byl podle mne zábavnější.

• 23.4.2017  21:47
    Mimi šéf (2017)

Slabé tak moc, že jsem u toho ani nedokázal usnout a musel jsem si číst. Ani vtipné to není, ani nic.

• 17.4.2017  22:51

Ten film je strašně, strašně blbej. Tak moc, že si myslím, že je to úmysl. Veškerá logika příběhu, postav a vůbec, je zcela debilní. Mezitím se závodí s hořícími auty, oživují se samoovládací vozy a vybuchují ponorky. Kdyby se vynechalo všechno mluvení, dal bych tomu 3 hvězdičky.

• 10.4.2017  22:15
    Legenda 17 (2013)

Nejdřív jsem čekal nějaký takový ten americký sportovní příběh. Ale tohle je Rusko, se vším všudy. Včetně sibiřského manšaftu, co nechce postoupit do 1. ligy, protože takhle mají větší pohodu. Dobrej film!

• 7.4.2017  23:07
    Rozpolcený (2016)

Pokusím se to hodnotit, aniž bych sem napsal spoiler... na druhé straně, samotný oficiální text prozrazuje víc než dost. Klady: hlavní herečka a Mekevoj, který ty své proměny hraje vcelku uvěřitelně, sympaticky zahraná psycholožka. Záporů je bohužel víc: strašně otravná další unesená holka, té jsem přál jen to nejhorší. Absence nějakého většího vzruchu mi taky vadila, vlastně je to celé dost konverzačka. A taky jsem dost brzo přišel na to, v čem je pointa (holt šestý smysl se nedá udělat pokaždé), a nezdá se mi úplně dobrá. Ani vtipná. V souhrnu mi to tedy nepřijde jako nějaký Šalajmanův návrat, spíš pokračování trendu.

• 1.4.2017  18:28
    Život (2017)

Slušnej scifi horor s docela pěknými nápady a výbornou kamerou. Třeba je fajn, že se všechno děje ve stavu beztíže. Taky vesmírná obluda je správně obludná a v rámci žánru neobvyklá. Za mne spokojenost. Rozhodně o dost lepší, než Prométeus.

• 20.3.2017  16:30

Jednoduchý nápad, jak vyřešit ženu a jejího milence, bude mít spoustu nečekaných důsledků... je to povedený film, ale neodsýpalo mi to tak, jako třeba Fargo. Holt prvotina.

• 19.3.2017  20:29
    Fargo (1996)

Když jsem to viděl podruhý a pořádně se soustředil, užil jsem si to maximálně. Člověka napadne takový vcelku neškodný nápad na malou vydíračku, který se prostě nemůže pokazit... a pak už to jede.

• 18.3.2017  23:54

Starého, osmdesátkového Špýlberka jsem měl radši. Vyrostl jsem na jeho dobrodružných kouscích. Indiana Jones (hlavně Chrám zkázy!), ýtý mimozemšťan, Čelisti a tak. Pak se zkultivoval a od Špindlerova seznamu točí takové ty laskavé filmy. Jo, je to výborně natočené, herci fungují, kostýmy fungují, i nějaké náznaky humoru tu jsou. Ale celé to nemá koule a výsledkem je vlastně neškodná oddechovka s pár momenty, které hrají na emoce.

• 18.3.2017  23:45

Kdybych si tu spíš náhodou nepřečetl komentář od Dobytka, nejspíš by mě nenapadlo se na tenhle film podívat. A to by byla veliká, veliká škoda. Je to černobílý, nejsou tu žádný moderní prolínání časů a cizích příběhů, co se na konci slejou v jedno gigantický vysvětlení. Prostě to pomalu teče, kousek po kousku. Thornton je výbornej, hraje minimalisticky a věrohodně... Skvělý film.

• 17.3.2017  18:27

Není to špatnej film, jenom mu chybí víc akce. Třeba Mafiáni (Goodfellas) mají svoje povídací scény, ale po nich přijde vždycky něco brutálního. Trochu mi to připomnělo Kokain.

• 26.2.2017  16:18

Jako odlehčená komedie to funguje docela pěkně, i šišlavý Samul Jackson je fajn. Akčnější scény jsou taky většinou udělané zajímavě. Jediná věc, co mi vadila, je že super-profi-agenti drží střelné zbraně jak největší amatéři (prst na spoušti, bězné míření na kolegy). Ale pokud tohle nějak nesledujete, bude vám tohle nejspíš jedno.

• 26.2.2017  16:17
    Ben Hur (2016)

Nový Ben Hur má moc pěkně udělaný ten poslední závod. Tolik k seznamu věcí, co se povedly. kladům. Velkofilmy ze šedesátých let měly něco, co u těch nových silně postrádám. V tomhle případě kvalitní herce a přitažlivé herečky. Zidiotštěný příběh tomu taky moc nepomáhá a vrcholem jsou nesmysly typu Morgana Freemana jako černošského žida a zázračně vykurýrované lepry. A jako třešnička na dortu působí ten chlap, co hraje Messalu. V podstatě od první do podlední minuty má výraz, jak kdyby byl retardovaný.

• 6.2.2017  11:51
    Batalon (2015)

Ruské válečné filmy z 21. století mají poněkud kolísavou úroveň. Asi to souvisí s celkově jiným vnímáním světa, než mají středoevropané. Je tu spousta obtížně uvěřitelného patosu i individuálních situací, které jsou podané na můj vkus strašně polopatě. Vlastně bych tomu vyčetl totéž, co většině filmů z US produkce. Rusové by se měli vrátit k tomu, co je šlechtilo třeba v Idi i smotri (naturalismus a civilnost) nebo v 9. rotě, kde se (až na výjimky) z těch vojáků nedělají hrdinští nadlidé.

• 4.2.2017  23:15

Je to primitivní a Steven je v podstatě neherec. Ale je to klasická Seagalovka se šmrncem osmdesátek, honičkama, bitkama a vůbec vším...

• 3.2.2017  13:39

Když jste připraveni ignorovat občasný patos, pár slzopudných scén a další dialogové dojáky na první signální, zůstane vám technicky mistrně udělaný válečný film. Spousta věcí je jako odkoukaná z FPS her (střílečky z vlastního pohledu), kamera v bitvě švenkuje, občas na ni vystříkne krev a málokdy máte úplný přehled o tom, co se všechno na bojišti děje. Vylodění v Normandii v Den D a bitva o most jsou udělané perfektně. Jak psal ale někdo níže, realitě nelidskosti druhé velké války je mnohem blíž Jdi a dívej se.

• 25.1.2017  23:34

Jednu věc je namístě si ujasnit hned teď. Smyslem tohohle filmu je to, co se děje asi tak od půlky až skoro do konce. A to je mlýnek na maso, kde se střílí, bodá, seká, upaluje a vybuchuje, vzduchem lítají kusy lidských těl. To všechno navíc v ostrém tempu s kamerou, která simuluje pohled, jako by tam člověk byl v první linii. Jestli je to příběh o zdravotníkovi bez kvéru, je vcelku jedno. Teda až na to, že se mu věnuje ta první půlka, kdy ho sice vojáci prudí, ale v podstatě jsou všichni děsně hodný a hodně se tam mluví. Kdyby to byl ruskej film, tahle pasáž by trvala tak pět minut od odmítnutí vzít zbraň přes výslech na NKVD a pak už jen nástup k trestnýmu praporu už pěkně s puškou v ruce. /// Mel Gibson upřímně řečeno mimo bojové scény není žádný velký fimmeister a je to celé takové dost povrchní, ale jestli mu něco jde, tak řežby a násilí. A je jedno, jestli se mydlí Skoti s Angličanama (Braveheart), Američani s Britama (Patriot) nebo Američani s Vietnamcema (Údolí stínů, kde teda jenom hrál). I to mučení Krista (Umučení Krista) nebo indiánské honičky a obětování (Apocalypto) jsou naturalistický mazec. A kvůli tomu na to lidi nakonec koukají, no ne?

• 11.1.2017  22:39
    Království (2007)

Nebavilo. Strašně primitivní, strašně. Neni problém, když je primitivní film jako je třeba Komando, kde má chlap kulomet a kosí stovky chlapů krytej jenom živým plotem. Ale je to blbý, když to je ve filmu, který má být jakože "politicko-teroristický chytrý thriller". Všechna ta klišé o FBI agentech a teda hlavně agentkách, co svýma schopnostma přesvědčí poctivé policisty ze Saudské Arábie... jedinej dobrej fór je konverzace US policajta s málo anglicky rozumícím místním kolegou. "Fakt to tak bylo? No to se poseru." "Potřebujete na velkou? Já zastavím."

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46