Ivoshek

pracující inteligence

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 10.7.2018  22:32

Vcelku povedený, televizně působící film. Potíž je, že jsem si k nikomu z hrdinů nevytvořil silnější vztah. A protože tu chybí nějak silnější momenty, vlastně to tak nějak celé proteklo...

• 8.7.2018  10:56

Papírově to měl být pro omne pětihvězdičkový film. Jenže nebyl. Oliver Stone si rozhodně zaslouží body za superkvalitní obsazení (kterému kraluje skvělý Val Kilmer jako jednooký král Filip), poctivost v přístupu k historickým reáliím a také za to, že se ve ztvárnění starověkého světa a jeho armád, paláců i bitev nešetřilo na výpravě. V zásadě si body zaslouží i za hlavní myšlenku filmu, že ani Alexander sám nejspíš nevěděl, proč nedokázal přestat válčit a dál a dál dobýval země na východě, i když v tom nebylo valného smyslu. To, za co má film ode mne místo pěti hvězdiček jen tři je to, že mne na to vlastně nijak zvlášť nebavilo koukat. Začátek byl fajn, bitva u Gaugamel skvělá, ale dál se z toho stala trochu roztahaná nuda, občas proložená sexem s Tibeťankou (?) nebo se spolubojovníkem...

• 26.6.2018  15:45

Moc hezký film se spoustou roztomilých osmdesátkových videoherních odkazů. A přitom baví i děti, které se narodily v novém miléniu a o těch hrách nevědí lautr nic.

• 23.6.2018  16:26

Zrovna tenhle film mi nesednul, ani moc nevím proč. Neutíkalo mi to... Možná jenom nemám rád Hybnera.

• 20.6.2018  09:51

První asi tak dvě třetiny filmu mají drive a parádně to celé odsýpá. I díky Cruisovi, ale taky díky perfektní kameře a střihu a fungujícímu humoru. Asi by to bylo na víc hvězdiček, kdybych to měl hodnotit samo o sobě. Akorát že já už jsem viděl filmy o pilotech (Air America), pašerácích kokainu (Kokain), mafiánech (Mafiáni, Casino) a Medellínském kartelu (Narcos). Takže se mi v tom nějak těžko hledá něco úplně nového. Nicméně v rámci žánru jistota kvalitní zábavy.

• 15.6.2018  10:41

Jako jo, je to filmově slabý v porovnání s jedničkou, zbytečně nostalgický a místy to vykrádá sebe samo. Nicméně jsem to právě s tím mírně nostalgickým pocitem dokoukal a vlastně nemůžu říct, že by mě to úplně zklamalo.

• 14.6.2018  11:05
    War Machine (2017)

Generál McChrystal udělal v kariéře jednu obrovskou chybu. A to, že si pro velký profil v Rolling Stone nedal pozor na hubu a řekl, co si opravdu myslí o tom, jak to celé Obamova vláda provozuje. Kromě toho, že ho vyhodili z armády, o něm taky natočili posměšnej film. A to tenhle. Jako copak o to, vtipné to místy je... ale hlavně proto, že to dělá z McChrystala polo-dementa. Když se ale člověk koukne na Youtube třeba jak povídá v rámci TED talks, tak to blbec rozhodně není.

• 29.5.2018  17:07
    Babij Jar (2003)

Viděl jsem v němčině se zvláštním ruským dabingem přes ni, ale docela jsem rozuměl i tak. Film je působivý a řada scén v něm funguje dobře a silně. Za mne asi nejvíc ta, když místní Ukrajinci přivážou staré židy na vůz se senem a zapálí, nebo když dva němečtí vojáci z nudy postřílí celou rodinu.

• 23.5.2018  18:16

Taková škoda. Jan Amos byl obrovsky zajímavá osobnost, jedinečně přesahující svou dobu. A i ta doba okolo byla divoká a barvitá a on prošel kromě Čech i Polsko, Německo a Nizozemí... Z té látky se dalo natočit cokoli, ale bohužel, výsledkem je totálně neživotný a nudící televizní film.

• 28.4.2018  23:29

Spielberg je dobrej a v jakékoli dekádě ví, co a jak. Ten film není hlubokomyslnej, je to zábava. Ale jaká! Nasadíš 3D brýle a jsi tam a bavíš se stejně jako pětiletej, desetiletej, nebo čtyřicetiletej (tzn. jsi na tý hudbě a Atari hrách fakt vyrostl). Skvělý!

• 27.4.2018  23:25
    Rallye smrti (2008)

Rozverná pičovinka. Jako odpočinková věc proč ne.

• 31.3.2018  09:49
    Borg/McEnroe (2017)

Hodně to připomíná Rivaly (The Rush), kde ve firmulích soupeří Niki Lauda s tím Anglánem. Akorát Rivalové mají mnohem lepší tempo a vykreslení postav a jejich pohnutek je takové celé míň, hmm, nudné. Možná bych řekl, že v mých očích filmu ublížilo, že tenis moc nesleduju, jenže to formule taky ne a přitom mě bavily o hodně víc.

• 30.3.2018  08:40

Dafoe je jako Ježíš výbornej. A v rámci jednoho filmu i obrovsky proměnlivej. Líbila se mi v tom Marie Magdalena i ten zvláštní příběh po ukřižování, který ve své době církev musel strašně naštvat.

• 24.3.2018  18:44
    Anthropoid (2016)

Jsem rád, že se tahle část dostala víc do mainstreamu a taky střelba v kostele je udělaná líp než v “Atentátu”. Jinak mi ale dialogy zejm. v češtině trhaly uši. A vydávat skoro 50letou zmalovanou Geislerovlu za slečnu, co budí pozornost celého baru, no to snad ne.

• 16.3.2018  21:56
    Arn (2007)

Na můj vkus je tam málo boje a málo krve.

• 7.3.2018  17:28

...ten tvůj kurz vaření, to bylo vážně požehnání... jen máš tady skvrnu na sukni.”

• 25.2.2018  19:16

Mám tohle retro rád, hlavně kvůli Abrhámovi, který si prvorepublikové zbohatlíky vtipně vodí. A samozřejmě, paralela k našim 90. letům se víc než nabízí.

• 22.2.2018  20:49
    Taboo (TV seriál) (2017)

Je to temné a atmosférické - špínou, magií, přístavem, čarodějnictvím. Ani nevím, proč se mi to tak líbí, ale líbí se mi to moc. Tohle hodnocení je k první sérii, necelé...

• 22.2.2018  11:42
    Taboo - Série 1 (série) (2017)

• 17.2.2018  10:40

Prvních dvacet minut bylo super, gag za gagem. Fungovalo to. Kadence vtipů se ovšem vyčerpala a jakmile musel film stát na příběhu, začala to být nuda. Kromě toho autoři jsou dost sluníčkoví a ne z každého se dělá stejný typ legrácek. A třeba Sedláček tu působí vyloženě trapně. Autoři to měli dát jako půlhodinový speciál.

• 15.2.2018  21:08

Na Cronwnberga je to celé málo ujeté a naopak dost ukecané. Nemůžu říct, že by byla úplně nuda, ale ve srovnání třeba s Východními přísliby nebo Dějinami násilí tomu chybí koule a určitá, pro Cronenberga jinak typická, explicitnost.

• 12.2.2018  22:40
    Blok 99 (2017)

Je to místy až komiksově drsné, takže kdo má rád rozdupané lebky, zlámané údy a vydloubnuté oči, přijde si na své. Akorát tedy až po půlce filmu, ale kdo si počká, ten se dočká. Vince umí drsňáka zahrát překvapivě dobře a když si člověk odmyslí podstatu zápletky, která nedává ale lautr smysl, tak je to jako celek docela povedené ultrasurové béčko.

• 6.2.2018  19:45

Jednak mi to moc nedávalo smysl, jednak nemám rád Angelínu Jolie.

• 3.2.2018  23:04
    Fotograf (2014)

Dobrá krimi s přesahem do rusko-polské historie. Dokonalá herečka v hlavní roli.

• 28.1.2018  18:15
    Velká sázka o malé pivo (TV film) (1981)

Nepovedená komedie, ani Kaiser s Lábusem to nezachránili

• 28.1.2018  14:20
    Šedá zóna (2001)

Je to velmi podobné filmu Saulův syn, včetně tématu dítěte, které přežije komoru. Drtivá většina filmu je postavená na reálných událostech a většina dění je tu zobrazena s historickou věrností k tomu, co se ve vyhlazovacích táborech dělo. Včetně kluzkých těl, špinavých komor, které se pak každý den myjí a znovu malují. PS: podle několika málo přeživších pamětníků opravdu jednou malé dítě komoru přežilo, jeho osud však bohužel skončil jinak než ve filmu. SS ho okamžitě zabili.

• 25.1.2018  22:28

Není to nějak nové a zpracováním to je dost televizní. Přesto je téma transportů židů do vyhlazovacích táborů hodně silné a i na malém prostoru jednoho dobytčáku se toho odehraje víc než dost.

• 22.1.2018  23:13

Je to strašně divnej film s ujetým, minimalistickým humorem. Asi to na pět hvězd není, ale mně to přišlo vtipný.

• 20.1.2018  23:28

Všechno to pěkně gradovaně funguje až zhruba do momentu, kdy dorazí šerifovy dopisy. Do té doby je to vtipné, roztomile drsné a místy i kruté, ale hlavně v jádru docela uvěřitelné. I když místy trochu přepálené. Od dopisů se stanou změny, které třeba u Dixona nedávají moc smyslu a nepasují na zbytek filmu. I tak je to povedený film, jeden z nejzábavnějších a nejzajímavějších, jaké jsem za poslední rok viděl.

• 16.1.2018  12:43

Fantastická konverzačka, kde se drtivá většina vtipů odehrává s kamennou tváří. Za mne pořád pětibodový. Krobot super.

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48