Ivoshek

Ivoshek

pracující inteligence

Česko

61 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vrať se do hrobu! (1989)

  Film, kde Šteindler naprosto exceluje a takové množství hlášek, které se jen tak nevidí. Moje oblíbené: "A Jakoubku, kolik Vám vůbec je?" "Ty nevypadáš ani jako vekslák, ani jako depešák....ty vypadáš,.... jako náš fotr" "Jednu čabajku a třináct příborů" Musím se shodnotu s nekterými hodnotícími níže: čím jsem starší, tím víc je mi ten film bližší.

 • poster

  Údolí včel (1967)

  Vláčilův nejlepší film. Kombinace Körnerových temných příběhů a Vláčilova mistrovství dává možná nejlepší český film vůbec. Navíc pointa je naprosto super. Jediná otázka zní - čí duše je temnější - Ondřejova nebo Arminova?

 • poster

  Život Briana (1979)

  A co nám dali Římani, co? Tedy kromě silnic, kanalizace, vzdělávání, bezpečnosti a lékařské péče?

 • poster

  Monty Pythonův smysl života (1983)

  V podstatě sled cca desetiminutových skečů, z nichž některé jsou naprosto vynikající ("něco mě včera kouslo...", tlusťoch v restauraci, sexuální výchova...).

 • poster

  Četa (1986)

  Je to hodně přímočaré a naturalistické. Z filmu je hodně cítit angažovanost, asi je to dané tím, že Stone ve Vietnamu (na rozdíl od Kubricka či Coppoly) byl. Zcela upřímně, Apokalypsa nebo Full Metal jacket možná jsou filmařsky lepší díla, ale k válečné realitě se mi zdá nejblíž Četa.

 • poster

  Černý jestřáb sestřelen (2001)

  Dvouhodinová válečná jízda, která mně nenudila ani minutu. Po technické stránce (kamera, zvuk, střih) naoprosto dokonalé.

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Neuvěřitelně příjemný a zároveň vtipný film. Nikdy bych nevěřil, že tohle někdy o romantické komedii napíšu, ale je to tak.

 • poster

  Půlnoční kovboj (1969)

  Jednoduchost, skvělá práce s obrazem a hudbou, Voight a Hoffman. Realita, flashbacky i prozářené sny dvou ztroskotanců ve špinavé megapoli. Místy jsem byl dojatý, místy jsem se bavil a celkově tenhle film považuju za jeden z nejlepších snímků vůbec. Nechápu, že není v csfd výrazně výš. Vážně by mě zajímalo, jestli by si něco tak kontroverzního a s takovým koncem dneska někdo dovolil natočit. Upřímně si myslím, že ani omylem. Pozn: Melodii, která ve filmu několikrát zazní, docela zajímavě předělali Faith No More - enjoy.

 • poster

  Kladivo na čarodějnice (1969)

  Vynikající počin, který zobrazením (v 17. století reálně proběhlých) čarodejnických procesů poukazuje na procesy v Československu po roce 48. Proto také skončil na dlouho v trezoru. Skvěle se čte i Kaplického knižní předloha, která navíc oproti spíš vizuálnímu filmu dává prostor myšlenkám a duševním procesům jednotlivých postav, včetně pana Bobliga z Edelstadtu. Užili jste si film? Zkuste ještě knížku. Rychlá poznámečka - ač film mnoho veselých momentů nemá, mně se vždycky při sledování vybaví Monty Python a jejich "španělská inkvizice" :-)

 • poster

  Maléry pana Šikuly (1999)

  Naprosto vynikající komedie, která si neuvěřitelně přesně dělá legraci z věcí, které zná každý, kdo kdy pracoval v "open space" v americkém stylu - idiotští šéfové, neplacené přesčasy a práce v sobotu, pokřivené vztahy, konzultanti "Bob a Bob", nenáviděná tiskárna..... Co myslíte, že se stane, když začnete na všechna firemní pravidla zvysoka s..t? Řekl bych, že právě kvůli absenci zkušenosti z práce v open space v některíé z nablblých "nadnárodek" tu část lidí nechápe, v čem je tahle komedie tak vtipná.......A já vím, o čem mluvím. Zaplaťpánbůh, že už delší dobu v takové firmě sám být nemusím. Mimochodem, za volbu českého názvu by odpovědný pracovník zasluhoval přesunout pracoviště do sklepa a odebrat sešívačku.