Ivoshek

Ivoshek

pracující inteligence

Česko

60 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Kancl (TV seriál) (2001)

  David Brent je tupé, kruté, sebestředné, neschopné hovado. A stejně jsem si ho zamiloval. Ono to asi ani jinak nejde. Spolu s Extras rozhodně jeden z nejlepších seriálových počinů, jaké jsem kdy viděl. Humor Richarda Žervé mi svým libováním si v totální trapnosti připomněl první Formanovy filmy. Dodatkový komentář: Po shlédnutí bonusového vánočního dvojdílu u mně tenhle seriál ještě o kousek stoupnul. Téměř úplně se tam změnila atmosféra a z šéfovského kreténa se David stane loserem bez šance na lepší život. Někdy jsem s Davidem Brentem neskutečně soucítil. Konec seriálu byl pro mně naprostým zadostiučiněním. "Neile, mohl bys jít stranou, vyfotíme se jen my, stará parta."

 • poster

  Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

  Na tomhle seriálu je hodně vidět, že autoři (Antony Jay a Jonathan Lynn) prostředí britské státní správy znali naprosto přesně. Ovšem takhle fantasticky vtipně vám politiku jen tak někdo nepodá. Nejlepší postavou pro mne je jednoznačně Sir Humprey Appleby, stálý tajemník ministerstva pro administrativní záležitosti. Monenty, kdy mírně natvrdlému Hackerovi vysvětluje fungování nějakého obzvlášť zapeklitého mechanismu, jsou absolutní skvosty. Musím pochválit vynikající český dabing, který se směle vyrovnává originálu. Pokud se vám seriál líbil, mohlo by vás zaujmout, že: v češtině vyšly celkem čtyři knihy napsané dvojicí Jay a Lynn, kde je dění popsáno deníkovou formou, což dává fórkům úplně nový rozměr - stejnou situaci totiž popisuje úplně jinak naivní Hacker, protřelý Appleby a mladý Bernard. Zajímavé je i divadelní zpracování Na Vinohradech. V hlavních rolích Preiss a Němec. Taky povedená záležitost, byť kvalit seriálu IMHO nedosahuje. Na závěr má oblíbená citace Sira Humpreyho: "Ten, kdo chce zachovat tajemství, musí zachovat tajemství, že má tajemství k zachování."

 • poster

  Komparz (TV seriál) (2005)

  Cynické, drsné, černohumorné až do krajnosti, a zároveň chytré a velmi dobře znalé poměrů. Seriál, který si zcela bezostyšně dělá legraci ze všech možných současných polit-korekt. tabu (třeba když mediální hvězdy "pomáhají" hladové Africe, nebo když hlavní hrdina seřve rušícího mentálně opožděného hocha v restauraci nebo omylem zbije trpaslíka). Výborné jsou i cameo role, ve kterých ze sebe dělají šašky uznávaní herci (ať už o sex škemrající Daniel Radcliffe, úchylný Patrick Stewart, vychytralý Chris Martin z Coldplay....) Pokud máte drsnější humor rádi, bude se vám to hodně líbit.

 • poster

  Ajťáci (TV seriál) (2006)

  Skvělej britcom. Člověk, co to napsal, musel někdy v IT pracovat, jinak si to nedokážu vysvětlit. Moje nejmilejší část je v dílu dvě s reklamou na nové číslo záchranky namísto starého 999, které si pak Moss pobrukuje: ...Nicer ambulances, faster response time and better looking drivers. They are not just emergency services, they are your emergency services. So remember the new number (ZPÍVANÉ) 0018 999 881 999 119 725 3.. A popravdě, já už si to pobrukuju taky.

 • poster

  Monty Pythonův létající cirkus (TV seriál) (1969)

  ...zvlášť mám rád turnaj v tenisu, kde vyhraje jakýsi mimozemský pudink.

 • poster

  Futurama (TV seriál) (1999)

  O stupeň lepší než někdy poněkud měkcí Simpsonovi,

 • poster

  Lekár umierajúceho času (TV seriál) (1983)

  Nepochybně jeden z nejpovedenějších seriálových projektů v tehdejším Československu, zejména díky Körnerovu scénáři a tradičně vynikajícímu Čepkovi v hlavní roli. Obsah je suše nastíněn v obsahu, jen k tomu dodávám, že ačkoli samotný Jesseniův životopis byl mírně upraven do příběhové podoby, historické dění a reálie jsou popsány velmi věrně. Körner totiž scénář diskutoval hned s několika historiky, kteří se na dobu 17. století specializují. Je to nakonec takové "dvojité balení" - kromě zajímavého životního příběhu Jana Jesenského se vám dostane i kvalitního historického exkurzu do doby zvolna končící renesance a začínajícího baroka, pro Čechy pak do let, kdy se na dalších 300 let lámal chleba. Jestli dostanete možnost se podívat, určitě ji nepropásněte. V ČT tenhle seriál z mně neznámého důvodu prakticky nereprízují

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Dnešní menu: polévka Gaspacho (snad nebude opět servírována studená), kuřecí Vindaloo a ležák. Mňam, mňam.

 • poster

  Father Ted (TV seriál) (1995)

  Britský humor je místy hodně obskurní záležitost. Řekl bych, že autor neměl zrovna slabost pro duchovenstvo a Iry. Otec Ted je sice "weirdo", ale z trojice duchovních na ostrově je asi nejnormálnější. Otec Jack je polosenilní, věčně opilé hovado, které vzpomíná na doby vyučování na dívčí škole. Otec Dougal působí místy jako duševně opožděný a jeho projev do televize mě položil: "Existuje Bůh? Kdo ví.... Každopádně já nejsem žádný velký fanoušek organizovaného náboženství." Po prvních dvou dílech je to na 4 Stars, ale po dalších dílech nevylučuju, že mě to začne bavit jako IT Crowd. Aktualizace: Začalo mne to bavit ještě víc než IT Crowd. Nyvýšení na 5 Stars.