Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (2 533)

plakát

Štěstí je krásná věc (2020)

Mně nevadí hrubozrné komedie, ani fekální humor. Fakt to nemusí byt nějaká intelektuálská zábava. Jediný, co chci, je, aby to bylo vtipný. A tohle až na par výjimek (Hawking) vtipný není.

Velké oči (2014)

Asi nejslabší věc, kterou jsem od Burtona viděl. Samotný nápad je ok a začátky plánu jsou i docela zábavné, postupně se ale vkrádá nuda a konec u soudu je spíš trapný.

Proroctví (2009)

To byla ale strašná píčovina. O to hůř, že jsem se nechal nalákat celkem zajímavou první tak třetinou, kde padala letadla a havarovaly vozy metra. Od toho momentu bylo ale čím dál jasnější, že to bude špatný a nedomyšlený. A taky že jo. 66 % my ass, tohle je tak 15 %.

plakát

Smysl pro tumor (2024) (seriál)

Něčím mi to nesedlo. Možná scénářem, herci, nebo typem humoru, který mi nepřišel vtipný.

Machr na 30 dnů (2020)

Klasická bláznivina, v jakých Boudali typicky hrává. Líbila se mi víc první půlka, kde je hlavní hrdina depresivní, i tak jsem byl ale spokojený a dostal jsem odlehčenou, přiměřeně dlouhou a místy dost vtipnou komedii.

Přípitek (2020)

Myslím, že někde lehce přes 60 % odpovídá tomu, jak mi tahle komedie přišla. Mírný nadprůměr, něco povedených nápadů a vtipů (velká část v hlavě přehrávaných situací), ale i dost hluchých míst (hlavně v části se vztahem se Soňou) a celkově ne úplně soudržný děj. Zatím za aktuální francouzskou komediální špičku beru dvojici Boudali & Lachoux.

plakát

Barvy zla: Červená (2024)

Spíše nadprůměrná polská kriminálka s docela zajímavě postavenou strukturou, postavami i pointou. Hodnocením jsem někde mezi 3-4, ale když to srovnám s českou produkcí, tak jdu prostě intuitivně výš. Poláci se ve filmech obrovsky zlepšili a je radost na jejich věci koukat. Jednou z nich bude evropská velmoc.

Apollo 13 (1995)

Na to, jak zajímavé je to tema, je pojaté strašně nezabavne a nudně. Vlastně jako by se nic moc nedělo, postavy mi byly u prdele… když to srovnám s Rusama a jejich Vremja Pjervych …

Nezanechat stopy (2021)

Atmosféra Polska startu 80. let je tu ukázána výborně. Jak chováním postav kopajicich za režim, tak odpůrců, ale i v obrazovém ztvárnění. Samotný případ je zajímavý a už ve své době vzbudila tahle státní zvůle velkou pozornost v Polsku i mimo něj. Potíž je, že na relativně jednoduchý příběh je přes 2,5 hodiny moc. Méně je někdy více a tady mel někdo přijít a nejmíň o hodinu to zkrátit. Skoda.

plakát

Bakaláři - Abiturientský večírek (1980) (epizoda)

Jedna z nejslabších bakalářských povídek. Sraz, bývalí spolužáci, z toho dva bývali manžele. On by to rad obnovil. Nuda a strašně otravny Josef Dvořák.