Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dobrodružný

Recenze (1 914)

Nesnesitelná krutost (2003)

Spíš jsem čekal, že to bude Nesnesitelná blbost, ale nakonec to byl celkem slušný průměr. Film je - jako většina rom/kom - zábavnější v první půlce, když to je víc kom než rom. Takže doporučuju koukat do půlky a zbytek si domyslet, díky čemuž ušetříte zhruba 45 minut.

Říjnové nebe (1999)

Líbilo, dojalo, místy pobavilo, ale ničím nepřekvapilo.

plakát

Casting na lásku (2020) odpad!

Viděl jsem půlku. Tady je seznam míst, kde jsem se zasmal:

Slavnosti sněženek (1983)

Spousta hlášek, ale Postřižiny byly lepší a Vesnička o hodně lepší.

Tři sekundy (2019)

"Béčko" je asi přesný hodnocení. Dokoukal jsem to, ale strašně moc věcí mi lezlo na nervy. Hlavně, že se postavy nechovají racionálně a zoufale hloupý konec.

plakát

Mare z Easttownu (2021) (TV seriál)

Výborný start, dobrá atmosféra malého města se spoustou složitých vztahů, poněkud zbytečné linie s lesbickou dcerou a s spisovatelem, postupná gradace, ale na konci poněkud zklamání. Kate Winslettová překvapila, hraje dobře.

Nikdo (2021)

Takhle nějak si představuju akční film dneška. Má to v sobě něco z 80. přehnanosti a něco z ruské drsné školy s příjemným nenápadným černým humorem ("Dej sem hodinky, ale hlavně mi KURVA DEJ NÁRAMEK S KOČIČKOU" nebo "Mám hodně brokovnic, protože jsi přivedl hodně Rusáků."). Poslední dobou jsem koukal na ruské akční filmy (Bratr, Náklad 200, Žmurki) hodně a Nobody si z nich vzal to nejlepší, včetně mého oblíbence Alexeje Serebrjakova, a přidal k tomu americké peníze, které se zkrátka na kvalitě provedení projevily. Hudba, kamera, střih, to všechno tu funguje perfektně, hlavně u přestřelek nebo automobilových honiček. Režisér Najšuller je zjevně talent, o něm ještě uslyšíme. Jestli mám nějakou výtku, tak snad jen, že mě víc bavilo pojetí bitky v buse, kde i hrdina nějakou tu ránu utrží, než masakr proti desítkám nepřátel, ale to je drobnost. Možná je 5 hvězdiček hodně, ale v rámci žánru si je rozhodně zaslouží.

plakát

Svéráz národního lovu (1995)

Ve srovnání třeba s Bratrem nebo Žmurki nebo Náklad 200 to je slabý. Jak mám ruské filmy rád a u těch drsnějších se obvykle výborně bavím, tady jsem se nějak nebavil. Není to úplně špatný, pár fajn momentů se najde, ale jako celek mi to nesedlo.

Velký Gatsby (2013)

Vizuálně okouzlující. Skoro každý záběr by mohl být samostatný obraz a obstál by. Moderní hudba je tu někdy víc ok a někdy trochu rušivá, ale to není hlavní potíž. Tou je, že samotný obsah je vlastně dost plytkej. Nevím, knížku jsem nečetl, prý je chytřejší. Ale film bohužel není. Dokoukal jsem to, protože je to pěkný, ale dostal jsem to, co jsem čekal. Naleštěné nic. Co stačilo na Moulin Rouge, to už tu bylo málo.

The Empty Man (2020)

Asi nejlepší horor za posledních hromadu let. Atmosférickej, chytrej, se spoustou drobných náznaků a odboček. Co vypadá na začátku jako tuctová slenderman-candyman věc, je ve skutečnosti mnohem, mnohem zajímavější. Přes dvě hodiny utekly jako voda. Hodně věcí jsem napoprvé ani úplně nepochopil, a vlastně mi to nevadí.