UrsusDom

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 2.6.2019  22:35
    Trhlina (2019)

Tohle se vám nebude líbit. Všem haterům se z plných plic směju. Film splnil má očekávání bez vyjímky. Knihu jsem dočetl před nedávnem, proto mohu porovnávat. Osobně jsem spokojen. Nic víc, nic míň.

• 28.12.2018  16:10
    Bird Box (2018)

Dlouho jsem odolával dát plný počet bodů, ale nakonec zvítězily emoce. Minimalistická verze obludné apokalypsy mě přímo nadchla! Neznámo se, díky bohu, neproměnilo v digitálně upravené známo. Co by prozrazeno být nemělo, prozrazeno nebylo. Samozřejmě, každý podle naturelu si může udělat o filmu vlastní obrázek. Pro mne to bylo ztvárnění mých nejhorších nočních můr. Zlo ve své dominantní podobě a téměř absolutní převaze, kdy jedinou myšlenkou řídnoucího zbytku lidstva je přežít. Rozumíte? Žádný podzemní odboj, protiútok a už vůbec ne porážka nepřítele. Viděl jsem tam myšlenku o usebrání se posledního zbytku lidství porážce navzdory. Ta nedořčenost a nezodpovězené otázky celému vyznění příběhu jen prospěly. Závěrem se rád zmiňuji o potěšení ze zážitku vidět herečku Sandru Bullock, kterak neřekla své poslední herecké slovo. Nedávné, pro mne, její herecká topornost byla ta tam a Sandra byla opět po letech u v ě ř i t e l n á.

• 13.8.2016  23:34
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Děláte si legraci? Na osmdesátkových sci-fi, fantasy a hororech jsem vyrůstal. A soundrack? Takový ten akční motiv, jestli mi rozumíte, mi velmi ale velmi připomínal soundtrack z božského Deus Ex rpg hry od Ion Storm. Nelze mi jinak než hodnotit *****

• 10.6.2016  17:48

Má krevní skupina. Proč mi to jen vizuálně připomnělo jiný film s Robinem Williamsem - Jak přicházejí sny? Temný a zároveň kouzelný film, při kterém člověk žasne, že je naživu a zároveň má z téhož hrůzu. Propletenec emocí. Šťastný konec nemusí nutně znamenat, že kladným postavám nebude zkřiven vlásek.

• 10.6.2016  17:45

Maximální spokojenost až do závěrečných titulků.

• 10.6.2016  17:40

Tohle vážně není zbrusu nová Amelie z Montmartru. Bohudík a bohužel. Nebudu vysvětlovat, jen připojím poznámku: Zdánlivě neotřelý způsob, jak se vypořádat s teismem a Bohem jako persónou, je v dnešní postmoderní době mírně opožděný a celkem i zbytečný. Ale jo! Dostal ten panák bůch naložíno, jen co pravda a dobře mu tak dědkovi vzteklému! Přítomnost Bohyně či paní Boží a dcery Boží jen potvrdila, že se nejspíš jedná o "Takovou normální rodinku" ředitelů Zeměkoule a nikoliv o personifikaci tvořivého a věčně hravého prinicu. No nic. Nepochybně jsem očekával jiný druh humoru, zdravě neuctivého jako ve filmu Kevina Smitha - Dogma. Zklamání z očekávání je příčinou mého nízkého hodnocení - jedna hvězda za vizuál.

• 11.1.2016  17:26
    Skrýš (2010)

Sympatičtí herci, výborný rozjezd, stupňované napětí a houstnoucí atmosféra. Tohle v žánru horor nemůže dopadnout špatně, myslel jsem si. Mýlil jsem se? Ano i ne. Nemýlil jsem se, jelikož ve srovnání s "Pay the Ghost" šlo o naprvní pohled zajímavé a neotřelé téma. Byla chyba něvěřit zkušenostem s americkými horory, s většinou z nich. Rozkódování "bubáka" na kletbu a degradace tajemné "Báby" na prachsprostou čarodějnici mě zamrzelo. Přesto dávám dobré tři hvězdy. Dobrý film.

• 11.1.2016  17:12
    Ostrov (2006)

Tak jo, nemučte mě! Co se kinematografie jsem rusofil. No a co? Nádherná rusky-ruská podivnost, náhled do hluboké a temné ruské duše. Ač se běžně moje pozornost nachází v roztěkaném stavu, tento film jsem shlédnul bez přerušení.

• 1.1.2016  10:14
    Re-Kill (2015)

Nízká hodnocení tohoto filmu mě osobně překvapují. Letos jeden z nejlepších zombie-horror počinů, který se nemusí stydět vedle seriálů Walking Dead a Fear of the Walking Dead. Využít televizně dokumentární propagandy boje se zombie apokalypsou, něco podobného jsem naposledy viděl ve Hvězdné pěchotě, kde se burcovalo k boji s civilizací brouků. Na to aby se z tohoto snímku stal pilot k novému seriálu, zde chybí vyprofilované postavy. Rozhodně to, alespoň pro mě, byla akční jízda, která mé očekávání další béčkové akčňárny rozhodně převezla. Plné hodnocení 5*

• 31.12.2015  21:25
    400 Days (2015)

Jakožto fanoušek žánru sci-fi a mysteriózních filmů jsem zklamán. Krásně rozehrané lehce klaustrofobní dusno v kombinaci s "ponorkou" přešlo v náznaky naprosto čehokoliv až se na konci rozplynulo v prázdné nic. Nebo mi také unikla pointa, v mládí jsem nejedl vtipnou kaši a jen shazuji film pro bystrého a přemýšlivého diváka. Rozhodně nebudu tuto zkušenost opakovat. Nikdy!

• 14.12.2015  21:05
    Demonic (2015)

Vzhledem k faktu, že jsem v poslední době viděl málo dobrých hororů, dávám tomuto filmu 4 hvězdy, normálně za tři. Jako pavouk na svou kořist v pavučině, čekal jsem stupidní dialogy a stokrát ohranou teen vyvražďovačku a ke své úlevě se nedočkal. Stará dobrá klasika s překvapením nazávěr. Ani trochu jsem se nenudil.

• 12.11.2015  17:15
    Neutečeš (2014)

1* za herecké obsazení rolí...prostě za neokoukané tváře. Námět filmu byl velice slabý, nedostačující. Kletba předávaná pohlavním stykem. Určitě originální. Logické a dějové chyby. Absence reakce rodičů. Kvalitní nízkorozpočtovku si, holt, představuji jinak. Bohužel. Jeepers Creepers či Absentia se vedle této skoro-televizní inscenace vyjímají jako hollywoodský trhák. Doufám, že má chatrná čeština stačila k osobnímu zhodnocení hororu, jenž nepatří mezi naprosté propadáky, ale nikterak neoslnil.

• 31.10.2015  18:18
    Větrný démon (1990)

Suterén horových "c" filmů, si mě získal svou totální zpackaností, která snad musela být úmyslná. Jenom logicky uvažující tým tvůrců dokáže dát hlavy dohromady a spáchat sérii logických lapsů a hororových klišé, které pak vydává za film. Hodnocení "odpad" je v tomto případě poctou této nefilmařské raritě. Nejenže jsem snímek dokoukal do finále, navíc jsem se neskutečně pobavil.

• 3.10.2015  14:47

Rozmáchlý to film! Od samého začátku se rozmachuje a rozmachuje, fantazií překypuje a už v druhé třetině jakoby všem došel dech a pokračuje akční scifi rutinou. Neznamená to, že jde o nepovedný film. Na dysneyovskou pohádku je to celkem slušný výkon.

• 26.9.2015  22:03

Slohové cvičení nechám povolanější grafomanům. Raději to shrnu, protože je to velmi osobní. Tuctová next-gen epizoda z mé oblíbené série Terminátor. Bylo by to za tři "*", .....nebát Arnoldova úsměvu :D Takže "*****" ! P.S. Kritiky nikdo nemá rád ;)

• 13.9.2015  08:55

Pamětnická..vlastně již nepamětnická študácká komedie. Nebudu se ztrapňovat nižším hodnocením než 5*. Jsem prostě nadšenec pamětnických filmů. Technické zpracování, recenzi scénáře ponechám puntičkářům. No a co?

• 23.8.2015  21:06
    Maggie (2015)

Na slohová cvičení jsou zde jiní, kteří se egocentricky opájejí vlastními verbálními projevy. Já jsem zde od toho, abych jen konstatoval, že se mi film líbil. A ano..Arnold Schwarzenegger je herec. Konečně.

• 15.8.2015  17:49
    Nekromancie (2009)

Předesílám, viděl jsem už lepší. Téma: posmrtný život, peklo, propadnutí peklu. Mnoho jsem si od tohoto snímku nesliboval a v posledku jsem byl více než štědře odměněn. Fascinující pohled na to, kterak snadno lze přijít o rozum, o duši. Technickou stránku filmu jsem neřešil a raději se soustředil na celkový dojem. Prostě jsem si ten slepenec tří lidských osudů užíval (můj psycholog by měl ze mě radost) na vlnách emocí. Zvrácenost a temnota lidské duše? Proč ne? Zvláště když jsem "mezi řádky" nalezl (mluvím stále sám za sebe) sdělení, jak důležité je odpuštění a odpoutání. Čili, výsledný dojem z takto pojatého šíleného příběhu je překvapivě pozitivní.

• 5.7.2015  20:44

Další, sice slabší, nicméně stále sledováníhodný příspěvěk do světa Insidious, světa tří plání (pozemský svět, svět tmy a svět světla). Příběhově slabší drama, které se přeci jen k závěru mírně pohlo ku předu s goteskním závěrem (směs hrůzy a humoru).

• 5.5.2015  18:45

Mám slabost pro nízkorozpočtové filmy, zvláště mají li tak hutnou a tíživě melancholickou atmosféru jako Absentia. Monotónní hudební linka, běžící celým snímkem, byla prostě výborná. Od nejvyššího hodnocení mě odradilo byť jen kraťoučké zobrazení "Temnoty". Velice dobré 4*.

• 13.2.2015  23:08

O vědě se spirituálním podtextem? Proč ne?

• 2.2.2015  10:22
    7500 (2014)

Letušky. Tak to je v kostce vše, na co se v tomto filmu dalo dívat. Trapně nevyužitý potenciál záhadného kufru aka pandořina skříňka. Spoilel - nespoiler, zmastit konec ve stylu Šestého smyslu, bylo ranou z milosti. Ano kočka ani pes. Bohužel, v tomto případě měli kritici filmu pravdu, nestál ani za to podívání.

• 1.1.2015  10:57

Z evokace temných sil a jejich následného vymítání se během času stalo zaběhnuté filmové klišé. Myslel jsem si, já bloud, že mě v tomto subžánru hororu již nic nepřekvapí. O zjevení se sice nejednalo, nicméně, takové milé malé překvápko to bylo. Sympaticky znepokojivý pohled na téma posednutí, slušné lekačky a v rámci možností cosi jako happy end. Vzhledem k bídné hororové bilanci roku 2014 dávám čtyři hvězdy.

• 1.1.2015  10:49

Zkrátka a dobře: Už dlouho jsem se takto nepobavil u filmu s upírskou tématikou, u filmu jenž si utahuje sám ze sebe, u filmu kde herci nejen hrají ale, alespoň mi to tak připadalo, své účinkování si dokonce užívají. Od dokonalosti a plného hodnocení jej zradila pouze má útlocitnost. Nicméně čtyři hvězdy dle mého jsou dobrým vysvědčením.

• 1.1.2015  10:44

Film na jedno zkouknutí. V mých očích jej zachraňují pouze dvě věci: 1.) občasné filozofování (kupodivu to fungovalo) 2.) Netypický konec

• 25.12.2014  20:12

Proti tomuto je Tarkovskij mainstream nebo lépe filmový pop music, neboť jsem po zhlédnutí snímku donucen zalézt do kouta a zpytovat své svědomí stran mých nedostatků v akceptaci filmového umění.

• 21.12.2014  18:38

Profesionálně dobře odvedená práce, jak kamery, tak herců. Je možné, že jsem zaujatý, ale nenašel jsem v ději žádná hluchá místa, nelogičnosti, zbytečné či zmatené dialogy. Pro mě čtyřhvězdičkový film.

• 19.12.2014  20:30
    Animal (2014)

Ta jedna hvězda je hodnocení za přírodu a masky oblud, ale jinak.. Děláte si srandu?

• 8.12.2014  08:52

Nejsem filmový kritik, fajnšmejkr či náročný divák. Chvála bohu za to! Osobně si myslím, že v případě tohoto filmu není hejtování na místě. Komiksově laděná, přímočará kriminálka s prvky hororu. Rozhodně stojí za shlédnutí.

• 8.12.2014  08:46
    Dům ďábla (2009)

Jednu hvězdu za retrostylizaci, zbytek si ponechám pro sebe, jelikož jsem film pochopil až moc dobře. Šlo jen o to, jak zabít čas a ve výsledku se navzájem plácat po rameni, kterak jsme natočili suprový snímek pro filmové kritiky.

<< předchozí 1 2 3