Nepřítomnost (2011)

Mám slabost pro nízkorozpočtové filmy, zvláště mají li tak hutnou a tíživě melancholickou atmosféru jako Absentia. Monotónní hudební linka, běžící celým snímkem, byla prostě výborná. Od nejvyššího hodnocení mě odradilo byť jen kraťoučké zobrazení "Temnoty". Velice dobré 4*.

Výchozí bod (2014)

O vědě se spirituálním podtextem? Proč ne?

7500 (2014)

Letušky. Tak to je v kostce vše, na co se v tomto filmu dalo dívat. Trapně nevyužitý potenciál záhadného kufru aka pandořina skříňka. Spoilel - nespoiler, zmastit konec ve stylu Šestého smyslu, bylo ranou z milosti. Ano kočka ani pes. Bohužel, v tomto případě měli kritici filmu pravdu, nestál ani za to podívání.

The Possession of Michael King (2014)

Z evokace temných sil a jejich následného vymítání se během času stalo zaběhnuté filmové klišé. Myslel jsem si, já bloud, že mě v tomto subžánru hororu již nic nepřekvapí. O zjevení se sice nejednalo, nicméně, takové milé malé překvápko to bylo. Sympaticky znepokojivý pohled na téma posednutí, slušné lekačky a v rámci možností cosi jako happy end. Vzhledem k bídné hororové bilanci roku 2014 dávám čtyři hvězdy.

Co děláme v temnotách (2014)

Zkrátka a dobře: Už dlouho jsem se takto nepobavil u filmu s upírskou tématikou, u filmu jenž si utahuje sám ze sebe, u filmu kde herci nejen hrají ale, alespoň mi to tak připadalo, své účinkování si dokonce užívají. Od dokonalosti a plného hodnocení jej zradila pouze má útlocitnost. Nicméně čtyři hvězdy dle mého jsou dobrým vysvědčením.

I Will Follow You Into the Dark (2012)

Film na jedno zkouknutí. V mých očích jej zachraňují pouze dvě věci: 1.) občasné filozofování (kupodivu to fungovalo) 2.) Netypický konec

Upstream Color (2013)

Proti tomuto je Tarkovskij mainstream nebo lépe filmový pop music, neboť jsem po zhlédnutí snímku donucen zalézt do kouta a zpytovat své svědomí stran mých nedostatků v akceptaci filmového umění.

Zpráva o Europě (2013)

Profesionálně dobře odvedená práce, jak kamery, tak herců. Je možné, že jsem zaujatý, ale nenašel jsem v ději žádná hluchá místa, nelogičnosti, zbytečné či zmatené dialogy. Pro mě čtyřhvězdičkový film.

Animal (2014)

Ta jedna hvězda je hodnocení za přírodu a masky oblud, ale jinak.. Děláte si srandu?

Chraň nás od zlého (2014)

Nejsem filmový kritik, fajnšmejkr či náročný divák. Chvála bohu za to! Osobně si myslím, že v případě tohoto filmu není hejtování na místě. Komiksově laděná, přímočará kriminálka s prvky hororu. Rozhodně stojí za shlédnutí.