Počátek (2010)

Krom originálního námětu, zpracování a kamery.... ta hudba. Dělá z toho mistrovské dílo.

Kosmo (2016) (seriál)

Já nejsem zrovna na komedie a český už vůbec, ale tohle se fakt povedlo. Břitká satira o pěti dílech je tak akorát a utahuje si ze všeho a všem v takovým tempu, že jeden žasne, co dovedli autoři stvořit. Srovnání s Jistě, pane ministře je tu naprosto na místě

Matrix Resurrections (2021)

Wachovski si měl.... s prominutím nechat ptáka, tohle nemělo koule. Když jsem po sedmý slyšel něco o binárnu, už to bylo otravný. Ale k věci, dobrou hodinku se jaksi vysvětluje a napojuje na to, co se předtím zdálo jako uzavřenej příběh, navíc docela ubohým stylem, až to místy připomínalo Deadpool zkříženej s puberťáckým seriálem. Akční scény byly odfláknutý a jedinou malou novinkou - lidi jako bomby. Matrix 1 byl nádhernej taky proto, jak atmoška s hudbou hrály krásně dohromady a tady to zabily na 0*. Scény v japonským vlaku vypadaly, že si jen režisér chtěl sjet nakoupit do Japonska, psychologie postav nula a ..... ona "romantika" flashbacků - momentek ke starším dílům je dvakrát třikrát milá, ale po stosedmnáctý když vidím náboje padající z vrtulníku.... si říkám, sakra, to jsem měl jít na jedničku a radost by mi to udělalo větší. Závěr byl ubohej, souboje lowcostový a přitom stačilo jen pořádně oprášit dvojkový úvodní bitky. Votrhanej francouz, scénka s jahodou, generálčino dvojí kázání neukázněným vojákům..... what the f***. Matrix 4 vykradl sám sebe, brutálně a odfláknutě, čekal jsem, že půjde kvalita dolu, ale tohle jsem fakt nečekal. Nedokončený výhrůžky francouze a narážky na vědmu dávaj tušit, že se možná ještě pokusí o pětku. Po zklamání ze SW 7-9 z toho zbyde vlastně jen pachuť, že ani nejslavnější nejkultovnější značky.... prostě dnešní hollywood neumí důstojně resuscitovat. Sbohem Neo.

Čertí brko (2018)

Inspirace s jinou českou pohádkou o peklu se tam nedá nevšimnout. Pohádková vykrádačka, tak trochu. Politická satira není nejaká přes čáru, přeci pohádky mají mít nějaký morální přesah, jenže pohádka je pro děti, ne pro dospělý. Tohle prvoplánovitý rejpání do voličů je nevěrohodný, klišovatý a nehodí se do pohádky dětem. Maskér odvedl dost podprůměrnou práci, stejně jako kulisy, zápletka byla zbytečně komplikovaná, závěr hodně odfláknutý, písničky lehce nadprůměrný, jen ty to ale nezachrání. Byl to slepenec, kterej prostě nedrží pohromadě. Neurazí, ale za pár let po tom neštěkne pes. Jo a Lucifer, co si v závěru na čertovským mobilu sjíždí fotky byla moc moc ňámkózní p......píp.....

Upgrade (2018)

Panejo, cyberpunk opravdu poctivě vyvedenej. Ponurá atmoška, luxusní hudba, děj, syrovost jak od Mnemonica, tohle jsem nečekal. A přitom vlastně lowcost film, kterýho nandá snad jen Kostka a Pozemšťan. Tady se musí vyseknout poklona. Hluboká poklona.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Před dvaceti lety americká sračka, která v dané době fungovala, byť s přimhouřeným okem. Po dvaceti letech jsem ale čekal teda mnohem víc, dostal jsem ale oklišovaný americký Bčko, retro s úplně stejně rozpatlaným dějem, postavama a s ne úplně povedeným upgradem na vizuální efekty. Špatná investice 2 hodin života.

Legenda o čtyřech bojovnících (2015) odpad!

To není béčko, ale céčko. Je to jasná činská kopie pána prstenů, rádoby monumentální příběh s historií až k počátku věků, legenda, boj se zlem, blablabla. Jenže, hudba je místy ne průměrná, ale debilní, masky jsou opravdu ze ŽS Dolní Kotěhůlky, scénář je vysloveně obšlehnutej, souboje ala okresní přebor, jako celek to není podprůměrný, je to ubohý. Kdyby se alespoň snažili mít v tom nějaký originální nápad. Jo a klon Gandalfa připomíná spíš opilýho Johna, nakříženýho s Čáryfukem. A než se v tom ději vůběc něco málo stane, tak úvodní atmoška a vykreslení hracího dvorku zabeze 55 minut ze stopáže 92 minut. Vlastně jsem to dokoukal, abych mohl napsat tenhle canc, ze studijních důvodů. EDIT: Nemohl jsem si vzpomenout na ten film, co byl jako jeden z mála, ještě blbější, než tohle. A už jsem si vzpomněl: Supercyklon

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Když je film v nemilosti, je to vykrádačka starších dílů. Když je film v milosti, je to remake pro fajnšmekry. Síla se neprobudila, protože je to čtyřka v bledě modrém, novější autfit, džendr-rasově vyváženej, jako samostatnej film docela povedený, ale jako sedmička veleslavný ságy průser jak Brno. Atmoška na lodi je už omšelá, hudba je sterilní, bezbřehá beznaděj pouštního zapadákova už není tak ošuntělá, padouch je ne moc padouchovatej, ani ty světelný souboje nejsou, co byly, na mýtus o síle ani nezbyl prostor, prostě to nemá koule, ať se na to kouknu jak chci. Džejdžej má můj obdiv za restart Star treku, ale tohle se prostě nepovedlo. Jestli se musela udělat plonková sedmička, aby se zavděčila všem a osmička teprv bude mít koule.... snad. Průměr mezi 1* (jako sedmička SW) a 5* (poctivá filmařina nějakýho obstojnýho samostatnýho filmu)... je 3*

Symptom Pandorum (2009)

Ano, inspiraci v Event Horizont nelze popřít. Ale je to šmrncnutý atmoškou v prvního vetřelce a konec zase lehce navozuje planetu opic. Já se nenudil, vybrat z několika dobrých filmů tu něco onde tamto - bejvává většinou průser nebo průměr a tenhle počin i tak svou laťku docela přeskočil, nebývale dobře. Příjemný překvápko.

400 Days (2015)

Wasting time. Film má kvalitní námět, proto jsem se kouknul, jenže to je jediné, co je dobré. Ano, na kvalitní mysteriozní scifi není nezbytně nutně potřeba tuny dolarů, ale pak musí být dobrý scénář nebo muzika nebo postavy, vizuál, .... jenže průměrný úvod nudy v bunkru, kde se bohužel pocit nejistoty nestupňoval a dost odfláknul, člověk přečkával jen s tím, co zajímavého bude, až vylezou nahoru. A ono nepřišlo téměř nic. Z 2,5 * (bunkr) a 1* (zbytek) je průměr slabý 2. Škoda, látka mohla být zajímavá, ale tohle byla ztráta času i pro fanouška postapo.