StepHood

Trash seeker

1 bod

• 5.5.2016  07:40
    Avengers (2012)

Hoja hou na druhou, Párksoni. Tak i já jsem se dočkal - mrkl jsem se na ty marvelovské hrdiny, kteří si netahají triko ve svém solo filmu, ale naopak - jsou všichni v jednom celovečeráku a společně kopou za tým Nicka Furyho. Zápletka je celkem jednoduchá - Loki zlobí, a je třeba ho trošičku upokojit. A jelikož je Loki bůh, tak je třeba ho upokojit ve větším stylu. Ať jste fanouškem jakékoliv AVENGERS postavy, užijete si ji dostatečně. Všichni mají ve filmu stejný prostor a drží si svoje typické chování. Thor se snaží pomáhat Zemi, Tony Stark popichuje ostatní a Kapitán Amerika velí všem kolem sebe a snaží se pomoct kdejaké kočce, co uvízla na stromě. Prostě film je v dokonalé rovnováze, která potěší jistě i ty diváky, kteří MARVEL mají za švédského výrobce domácích spotřebičů.

• 29.11.2014  08:54

Hoja hou na druhou, Párksoni. Tak tohle je krásný příklad, jak dopadne film, který byl utahán na dva díly - prostě nuda sem, nuda tam. Během 137 minut se vlastně nic nestalo. Z plakátu se na vás těší (a vy na ni) bojová lučištnice, ale ve filmu se objeví s lukem na pár chvilek a ještě jen pro “kameru”. Spousta niceříkajících, rádoby hlubokých řečí a vybrčených slz hlavní hrdinky. Brát Hunger games jako ságu, tak se jedná o zajímavý koncept, který si určitě zaslouží pozornost. Bohužel, tento díl toho moc nepřinesl - dalo se to odříkat za deset minut, a připíchnout to jako intro k čtvrtému (ehm, třetímu č.2) dílu. Takže za mě, dvě hvězdy, a s odřenýma ušima. Jedna hvězda za písničku The hanging tree a credits písničku od LORDE. A druhá hvězda za friendzonovaného padlého bratra Liama aka Hurikána.

• 29.11.2014  08:53

Nazdárek za dárek, Čampalové. Ha, kdepak, jen vás zkouším. Hoja hou na druhou, Párksoni. Tak jak začít ? Bylo nebylo, kdysi dávno jsme mohli přes počítačové obrazovky prožívat prvotní dobrodružství (tehdy ještě blonďatého) perského prince. A jelikož nás to bavilo, dočkali jsme se více Persie – princovské akrobatické skoky, potyčky, hlavolamy, pasti, zlý vezír a samotný princ (a také i ta princezna) uměly nabídnout zábavu na dlouhé hodiny. K tomu se navíc dostala i magická dýka, která uměla vracet čas pomocí písků času. A pak se rozhodlo, že by princ mohl začít bavit i přes tu televizní obrazovku. A jedná se o moc pěknou, pohádkově akční, podívanou. Film vychází z příběhových střípků herní předlohy – písky času, zlý vezír, princezna. A i přes fakt, že to tady již bylo, tak se jedná pořád o kvalitní zábavu. Akčních scén tu je dostatek (těch s dýkou času je bohužel poměrně málo), bojové a útěkové scény jsou parádní, radost pohledět. Vezír je správně vezírovitý, perský princ je opravdu z Persie. Hráči si užijí pasivně to, co již jednou přes klávesnici prožili, a diváci si prostě vychutnají správnou akční pohádku.

• 29.11.2014  08:52
    John Wick (2014)

Hoja hou na druhou, Párksoni. Musím uznat, že jsem se dlouho v kině nebavil takovým způsobem, jak u tohoto filmu. Sice mě bylo již z traileru jasné, že tento film bude příběhem jednoduchý, ale zábavný – ale až takhle? To jsem nečekal. První čtvrthodinka je rozjezdová, pak následuje rychlý rozjezd, který nabere na otáčkách a nepoleví do titulků. Veškeré bojové scény byly prostě parádní – jednoduše se nádherně kouká na Wickův bojový GUN-FU styl. K tomu si připočtěte slušný počet vedlejších postav, které mají své minipříběhy a které jsou, sice v omezené míře, vedeny a i uzavřeny. Prostě zasloužených pět hvězd pro “Babu Yagu”.

• 29.11.2014  08:52

Hoja hou na druhou, Párksoni. Rád bych podotknul, že jsem již byl před shlédnutím odhodlán udělit podprůměrnou známku. Přece jen mě nikdy nápad patriotového panáčka v směšném oblečku nechytil. Možná film ctí věrně komiksovou předlohu, ale prostě na mě Kapitán Amerika působí opravdu směšně slečinkovsky. Není na něm nic zábavného, není ani osobnostně zajímavý. Je to jen mánička, co občas práskne štítem Nácka přes obličej. Po vizuální stránce nelze skoro nic vytknout, vše vypadalo opravdu parádně. Ale ten příběh, ten hrdina. Zdá se mně poněkud smutné, když se vám na filmu nejvíce líbí postava Nicka Furyho, která se ukázala jen na konci. Jak jsem ale řekl ze začátku, já jsem už šel do toho s tím, že Amerika není pro mě země zaslíbená.

• 25.8.2014  20:39
    Chobotnice (1998)

Hoja hou na druhou, Párksoni ! Tenhle film je béčková lahůdka mého dětství. Rozhodl jsem se jej vyhledat a znovu se na to mrknout. Věděl jsem jen, že je tam nějaký potvora, proti které stojí ten hipí z Vlasů, co říká v zoufalých situacích hlášku "Teď co?" ! K tomu připočtěte klišé s potvory, co po celý film vyvražďuje přeživší a žoldáky, vtipně-pitomé hlášky (Voják: "Těm neutečeme, leda že bys je nakrmil ! " Technik: "Nakrmil? Mám jen žvejkačku a větrovej bonbon") a solidní tempo filmu, které opravdu nekolísá. Pro ty, co se chtějí na tento film podívat jako na horor, je Chobotnice jednoznačně hvězdičkový film. Ti, co budou k tomu přistupovat více jako k akční komedii, si film určitě užijí.

• 14.7.2014  19:22

Hoja hou na druhou, Párksoni. Dle mého názoru se do osmi španělských minut vešlo mnohem více Maxe Payne než do filmu s Markem Wahlbergem. Od začátku do konce sice filmík kopíruje příběh hry, ale není tomu vůbec na škodu - já jsem se vyloženě bavil. Rozhodně palec nahoru za efekty, zvuky a vtípek s LOADem :-D. Za mě rozhodně palec nahoru a jednu Berettu k tomu.

• 14.7.2014  19:19

Hoja hou na druhou, Párksoni. Tak jsem si řekl, že se i já mrknu na ty amatérsko-krátko snímky o Maxovi. A musím říct, že právě Hero mě opravdu zaujal nejméně. Nahradit písničkou všechny zvuky rozhodně nebyl dobrý nápad. Ač jsem se snažil, nějak jsem neměl pocit, že se dívám na něco spojené s Maxem. Opravdu jediná hvězdička se musí dát jen za původní písničku ze hry do závěrečných titulek. Jinak ty čtyři minuty za shlédnutí asi ani nestojí.

• 30.10.2013  20:00

Hoja hou na druhou, Párksoni. Tenhle film je opravdu béčková lahůdka. Už jen ta hlavní postava – namakaný dlouhovlasý frajer, který většinu filmu pobíhá po lese jen v riflových slipech a likviduje každého napotkání. Je to ten typ filmu, který nepotřebuje děj, aby člověka zabavil. Stačí jen spousta tupých žoldnéřů a rozličné způsoby jejich smrtí. K tomu to chce připočíst ještě spoustu kruto-hlášek („přítel nebo nepřítel?“ „jsem přítel“ *PRÁSK* „špatná odpověď“) a naprosto klasickou 80-kovskou muziku. Ano, film je to nevěřitelně pitomý – ale já jsem se u něj královsky bavil. Rozhodně dávám všech pět prstů jedné useknuté ruky.

• 28.3.2013  17:09
    Max Payne (2008)

Hoja hou na druhou, Párksoni. Smutný příběh jednoho policajta, zasněžený temný New York a droga jménem Valkýra. To by mohlo být opravdu povedený kousek, který čerpá z herního Maxe. První polovina filmu byla opravdu o ničem. Člověk si opravdu říká, co se to děje. Max jen chodí a vlastně nic kloudného nezjistí nebo neudělá. Postupem času to začíná být přece jenom zajímavější. Se stopou vedoucí k Valkýře, zjištění co ta droga umí a postupnému odhalování vraha paní Paynové film nabírá svižnější tempo. Dokonce se začne i střílet. Těch zastřelených není tolik jako ve hře, ale není to zlé. Více než akční film, naplněný explozemi a tunami umělé krve, je to krimi film, kdy detektiv slídí po vrahovi jeho manželky a dítěte. Atmosféra filmu se mě líbila – byla správně temná a sněžilo celou dobu. Přece jenom, tyhle dva prvky jsou to, co provázely Max po celou dobu jeho herního dobrodružství. Na druhou stranu mě tam chyběla třetí důležitá věc – PainKiller(s). Aspoň na konci, kdy už měl Max dost, si mohl dát hrst prášků. Nevadí no. Dále byly moc pěkně udělány halucinace vyvolané drogou Valkýra. Celkem zajímavý pohled na bubáky, kteří provázejí člověka, který ten drogový medikament vypil. Co je méně veselé, je představitelka Mony Sax. Ta mě byla ale až tak neuvěřitelné nesympatická. Trubka s kožešinou kolem krku a s nějakým pseudo-kvérem. Tohle fakt ne! Přece jenom – v herní verzi Maxe Payne to byla naprosto okouzlující vražedkyně – Desert Eagel, culík a dokonalý outfit. Ano, ve hře bylo střílení opravdu požehnaně. A to, že ve filmu těch vystřelených nábojnic nebylo mnoho, mně zase tolik nevadilo. To by pak musel Max střílet všude, kam se pohne. Na druhou stranu, mohli tvůrci aspoň na chvilku „půjčit“ Maxovi mimo jeho pistolku a brokovnici i nějaké další srandy. Přece jenom každý hráč této hry si s Maxem určitě spojuje i Ingram (či dokonce dual Ingram) nebo Colt Commando. Toho bullet-time tam bylo taky málo (jeden, maximálně dva) – v druhé polovině filmu tam ta možnost využívání být mohla. Film měl mnohem na víc – hra byla dostatečným námětem k tomu, aby se Max Payne stal odpadlickým policajtem i ve filmové podobě. Ale že by to byl nějaký vyloženě nepovedený snímek, to rozhodně ne. Podle mě se jedná o průměrné filmové zpracování herní legendy jménem Max Payne.

• 24.3.2013  20:13
    Doom (2005)

Hoja hou na druhou, Párksoni. Podle mě se někde stala chyba a film se nazval „Doom“ omylem. Jinak si nedokážu tuto blbůstku vysvětlit. Skupina pitomých vojáků s patřičně tvrďáckýma jménama, jejichž muška byla asi stejně přesná jako močení opilce do záchodové mísy po tmě. Krom blbosti jednotlivých členů se jim stávají i naprosto úsměvné věci – v největší akci přestane jít baterka nebo zásobník upadne na zem (aby vojáka mohla řádně potrhat potvora). Celý film je o tom samém – BUM – mrtvý, zbytek skupiny se přiběhne podívat – pak se zase vrátí – BUM – další připraven pro pytel na mrtvoly. Moc dobrého dojmu nepřidal ani Dwayne, který společně se siláckýma pózami hláškoval hloupé vojenské řeči. Jedna scénka byla fajná – a to ta z první osoby – nicméně se koukat kvůli ní na celý film to fakt ne – radši si ji najít na YouTube. Co se týče příběhu filmu, nemá společného naprosto nic s tím příběhem ze hry. I když – jedna z postav řekla, že je to tam jako v pekle. No, tak asi se musíme spokojit s tímhle. Nehrát jako malý Dooma do zblbnutí, tak bych asi dal průměrné tři hvězdy. Nicméně jsem očekával nějakou kruto-akci, které se ovšem dostalo jednou. A to je na 100 minut vážně málo. Půl hvězdy za scénku z první osoby, půl hvězdy za muziku, půl hvězdy za úctu k hernímu Doomovi a půl hvězdy za Dwaynův očima-kulící pohled. Dvojka, a to s odřenýma ušima.

• 24.3.2013  12:38

Hoja hou na druhou, Párksoni. K této parodii jsem se dostal stejně slepě jako Mičl k zápočtům. Byla by to ovšem neuvěřitelná škoda nevidět další skvělou komedii z dílny bratrů Zuckerových a Jima Abrahamse. Jedná se přesně o ten typ filmu, kdy většina fórků je opravdu střelených. S každým dalším zhlédnutím si člověk ale všímá dalších a dalších drobných šprýmů a úsměvných narážek. Opravdu jsem se dlouho nahlas u nějaké komedie nezasmál. Jako ukázka by mohl posloužit monolog zlého německého důstojníka: „Dovole abych vám připomněl, pane Riversi, že trest za vraždu je smrt zastřelením. Doufejme ve vašem zájmu, že seržant Krüger přežije.“ * zazvoní telefon, Němec ho vezme* „Jaký je stav seržanta Krügera? … ano … rozumím … dejte mi vědět, kdyby se jeho stav jakkoliv změnil“ *položí telefon* „je mrtev“. Je tedy hezké přivítat mezi Toppera Harleye (Žhavé výstřely), Franka Drebina (Bláznivá střela), Teda Strikera (Připutejte se, prosím), Jacka Colta a Wese Lugera (Nabitá zbraň 1) dalšího – Nicka Riverse. Bravo!!!

• 22.3.2013  14:10

Hoja hou na druhou, Párksoni. A ty, Kulle, buď také pozdraven!! Vypadáš jako Herkules, ale chováš se jako Connan. Tvůj příběh také nepatří mezi originální – přece jenom útěk z vlastního království, snaha najít kruto - zbraň proti démonovi v těle ženy není nic ohromujícího. A co ta muzika během tvých soubojů? Rocková muzika plná kytar a bicích přece do takového filmu nepatří. Ale přece jenom – ze začátku mě spíše vadila, později jsem se opravdu více a více těšil na nějaké to práskání zlosynů – minimálně kvůli hudebnímu podkresu. Ty, a démonka jste si odehráli svoje, proti tomu nelze nic moc říct. Kulle Dobyvateli, tvůj příběh je na tři hvězdičky – sice neohromí, ale na zábavu určitě postačí.

• 17.3.2013  08:17

Hoja hou na druhou, Párksoni. Tak rodina jménem Die Hard má nový přírůstek. Porod byl komplikovaný, ale dítě se narodilo. Jenom velká škoda, že se sourozencům moc nepodobá. Tak copak tu máme? : Jakýsi policajt a jeho synáček ničí vše v Moskvě, aby zastavili zlé padouchy. Akční scény střídají sentimentální chvilky otce se synem – a takhle to jde od začátku do konce filmu. Opravdu mě dojímal pohled na Johna, který litoval ztracených chvilek s jeho synkem. Smrtonosná past V ale skončí s dobrým koncem – rodina se dá do kupy a bude určitě žít šťastně až do smrti. Samotné akční scény byly přehnaně explozivní a destruktivní. Všechno, co mohlo vybouchnout, tak vybouchlo. Co vybouchnout nemohlo, tak se aspoň maximálně rozstřílelo. Kamera, co se rozmazává a k tomu bláznivé střihy moc akčním scénám nepřidávají (což je smutné u tohohle filmového žánru ). Dle mého názoru se neměla hlavní postava vůbec jmenovat John McClane. Už to totiž není ten správný policajt. Spíše starostlivý tatík s bouchačkou, co ničí bezohledně všechno kolem sebe. Jedná se o průměrný akční snímek, který parazituje na úspěšné akční sérii. Smutný to smajlíkson.

• 10.3.2013  14:16

Hoja hou na druhou, Párksoni. Bruce Willis a John McClane – ti dva k sobě prostě pasují. New Yorský policajt McClane, který drtivou většinu filmu proběhá jen v tílku, bez bot a s Berettou, je proti obrovské přesile padouchů. Ale i tak budete věřit všem přestřelkám. Nejedná se o nějakého super-policajta, který jednou kulkou zastřelí tři zlosyny a ještě si stihne zapálit doutník. Naopak, s každou další potyčkou dostává čím dál tím více na frak (přesněji, na tílko) – ale to je právě to co dělá z Johna toho Johna, kterého máme rádi. Připočteme-li k tomu skvělého Hanse Grubera (pardon, Alana Rickmana samozřejmě) a nadupané akční scény, máme jasnou pěti hvězdičkovou akční jízdu. Co závěrem? Snad jen Yippee-ki-yay, „motherliker“!

• 7.3.2013  17:38
    Ocelový muž (2008)

Hoja hou na druhou, Párksoni. Ocelový muž (v originálním názvu Metal man nebo také Mental man) je hrdina, který získává mocné schopnosti s helmou (nezdravě parodující Iron Mana). Tato přilbice je vědeckým objevem hodného pana profesora, který s ní plánuje jen nenásilné využití – ale jak tomu už bývá, vždy se najde zlosyn, co by rád helmu pro sebe. A je tu filmová zápletka. Profesor před smrtí promění mladého studentíka v mocného Ocelového muže (proč se mu říká Ocelový nevím – spíše plastikový), který se rozhodne pomstít. Mrtvý profesor se ale objeví co by holografický Metal manův rádce (ehm, takový J.A.R.V.I.S. z Iron mana? Co? Co?) a vzniká tak skvělý tým. Začíná hodina a půl pláče a smíchu zároveň. Mezi Mental manovi zbraně především patří pěsti, kterými to nandává pěti dokola se opakujícím nohsledům hlavního padoucha. V poslední bitce dokonce vystřelí jednu (opravdu, celou jednu !!!) raketu. Jako další kruto-hi-tech vybavení musíme připočíst štít (aktivovaný slovem „štít“), skrytí obleku aneb návrat do civilu (slovem „skrýt“), kompletní neviditelnost (slovíčko „úplně skrýt“) a dokonce holografickou změnu obličeje (na to stačí jen pomyslet). Co se týče efektů, opravdu nelze vůbec nic čekat – zapnutý štít nebo již zmiňovaná raketa působí více než levně. Velice často se rozostřuje kamera, interiéry (což je 90% filmu) jsou jednoduché – profesorova laboratoř, dům Mental mana, místnost zlouna, domácí vězení a zlounova laboratoř – to vše bylo podle mě natočeno v režisérově domě. Na druhou stranu pobavila kalkulačka (ano, + ,-,* a / ), která měla symbolizovat číselník na otevírání „zkušební“ místnosti nebo dětský plastikový noktovizor ( s parádní hláškou jednoho ze zlosynů „vidím tě, skrčku … stůj a objev se, jinak zhebneš“). Už z tohoto krásného popisu samotného „filmu“ je jasné, že veškeré náklady se pohybovaly ve výši dvouměsíčního kapesného režiséra. Jedná se o komicky vyhlížející studentský projekt (v celém filmu bylo tak 20 herců), který horko těžko pobaví jednou a to jen díky amaterismu. Jako bonus je dobré připočíst český dabing, který opravdu dokresluje pitomost a ubohost Mental mana. Suma sumárum - znovu koukat už ne – začaly by mě krvácet oči.