Matrix Revolutions (2003)

Slovo klišé sa v tunajších komentároch vyskytuje hodne a použijem ho aj ja. Trojka Matrixu je ho totiž plná ako paprika (či vojak) semena a to kazí dojem z inak celkom slušnej sci-fi. Sci-fi ktorá však máločím dokazuje svoju príslušnosť k slávnej jednotke.

Matrix (1999)

Normálne som prekvapený, že doteraz (marec 2009) som ešte neohodnotil Matrix. Na svoju to bol úžasný film a zostal ním doteraz. Na rozdiel od svojich mladších bračekov, ktorí radšej ani nemali vzniknúť.

Ratatouille (2007)

Neviem ako v origináli, ale v dabingu mi to prišli príliš ukričané. Kričali tam všetci pri každej možnej príležitosti a najviac hysterka Colette. Asi si to už nepozriem.

Kruh 2 (2005)

Tak toto teda nie. Kruh 2 ma proste nebavil a nebavil, Aidan rovnako otrvaný ako v jednotke, Rachel blbá "jak tágo", Samara ničím neprekvapila a ostatní boli len do počtu. Z hororu tam nezostal ani len smrad a celé to ani vôbec nemuselo vzniknúť.

Čtyři bratři (2005)

Pre mňa tak trochu sklamanie. Reči o oldschool akcii ma navnadili, film bol však na môj vkus príliš plochý. K tomu pár logických nezmyslov, to u mňa nestačí na viac ako dve hviezdy.

Pád do tmy (2005)

Na moju smolu mi trvalo trochu dlhšie kým som si tento film pozrel a teda som už vedel, čo mám od neho očakávať. A keďže som vedel, čo v tme na hrdinky striehne, tak ani kvalitné ľakačky ma nedostali tak, ako sa im to bezpochyby podarilo ako by som to nevedel. Každopádne, horšie ako samotné potvory na mňa pôsobili úzke chodbičky a pri scéne zaseknutia som mal chuť to vypnúť.

Válečník (2001)

Kórejský historický veľkofilm ma oslovil viac ako jeho čínsky kolegovia. Ono totiž, čínske veľkofilmy majú v sebe istú dávku romantiky, ale napr. vo Flying Daggers nebola na môj vkus poriadne využitá. Musa v sebe nemá takmer žiadnu romantiku, napriek tomu som si vzťahy medzi postavami užíval viac. A vôbec, bolo to super.

Hrdinové (2006) (seriál)

Je to naozaj fajn, len mi to občas príde príšerne naivné. Chcelo by to poriadne pritvrdiť, aby to bolo podľa môjho gusta.

Temný rytíř (2008)

Nezostáva mi iné, ako zopakovať svoj komentár z Batman Begins - pre mňa zatiaľ najlepší film roka. A sotva ho do konca roka niečo prekoná.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Prišlo mi to príliš statické, nič moc sa vo filme vlastne nedialo, a ak sa aj dialo, tak to bolo tak nejak bez súvislostí na dej predchádzajúci aj nasledujúci. Očakávania boli rozhodne vyššie ako výsledok.