• Krátkometrážní

Z for Zachariah (2015)

Tak nějak jsem nepochopil smysl tohohle filmu. Jo, má skvělý obsazení a herecký výkony jsou na jedničku (hlavně Chris Pine), ale že bych mě to bavilo to říct nemůžu. Je to takový tichý film o ničem, což sedí na postapokalyptické filmy, ale zápletka filmu mohla být lepší než milostný trojúhelník.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Damn! Jon Faevrau umí vařit! Nebo alespoň dobře zahrál, že to umí. Nenapadlo mě, že druhořadý herec z Iron Mana dokáže zaujmout takovým hereckým drivem. Faevraua jsem si oblíbil spíš jako herce-režiséra, zezačátku film sice rychle utíká, škoda, že po přechodu na foodtruck už to připomíná spíš nějaký typický rodinný film a po stránce dialogů už to není tak slavné.  Vedle Jona je tu také oblíbená Scarlett, kterou snad nemusím vychvalovat. Scény s vařením mi dělaly chutě.

Vikingové (2013) (seriál)

Musím říct, že se jedná o velmi znamenité dílo, které je hodno rovnat se s Game of Thrones a v některých případech ji i převyšuje. Ano, nemá to tak velký budget jako si mohlo dovolit HBO, ani to není skoro krvavé a šokující, ale první dvě série jsem zhltnul za pár dnů, bavilo mě to hodně. Co je na tom nejlepší je rychlost seriálu. Tím chci říct, že se to nikdy nevleče a když se vynoří nějaký antagonista, normálně by se čekalo, že bude proti vikingům bojovat po celou sérii, toto není ten případ, protože nějaké spory jsou vyřešeny během dvou epizod. U GoT by to lidem nevadilo, z důvodu character development, (ten je zde sice malý) ale vůbec jsem se nenudil, hlavně kvůli tomu, že se na nic nečeká. GoT má dvě výhody - má o dost zajímavější (a různorodé) postavy (ne, že by zde nebyly sympatické postavy, jen jich moc není) a poměrně měnící se děj, tím chci říct, že u Vikingů se můžou dít snad jen dvě velké věci - nájezd na Britské ostrovy, nebo vzpoura nějakého klanu. Doufám, že to v příští sérii trochu okoření, protože tyto dvě věci (neustále se opakující) po chvilce začnou nudit. GoT mělo také výhodu nesčetného množství postav, přitom každá měla v seriálu jinou cestu a prostředí. Tady jsou cesty pouze dvě, buď Ragnar a jeho rodina, či Athelstane a Británie. Ale dost o GoT, na to, jak je tento seriál ''malý'' a ne-Rkový si zaslouží vysoké hodnocení. S1 = 83%; S2 = 90% Třetí série měla své dobré a špatné epizody, negativem je že zde přibylo dramatu a to hlavně co se týče Flokiho/Ragnara/Aslaug ať už že se vzájemně obviňují o tom, kdo se s kým vyspal, nebo mám pocit, že polovina scén Flokiho jsou jen závistivé pohledy na Athelstanea nebo Ragnara. Ke konci série už to trochu ubralo, a dostali jsme nádherný nájezd na Paříž. Hlavně to finále potěšilo. S3 = 86% Po trochu dramaticky nudnější třetí sérii, 4. vrací úder skvělým dějem, a to jsem o dost víc překvapený, protože dílů místo deseti bylo dvacet, i přesto odsýpala každá epizoda. Mrzelo mě jen, že Ragnar nedostal tolik prostoru jako v sériích předešlých a také už nebyl ve svém živlu jako dříve. Nicméně Travis Fimmel odvádí skvělý výkon, a až pozdě jsem si uvědomil jak jsem zbožňoval scény mezi ním a králem Ecbertem. Tato série mě také bavila z důvodu, protože Vikingové drží při sobě (pokud nepočítám Rolla) a nebojují mezi sebou navzájem, což bylo v minulosti dost unavující. Nastal další time jump a série se už připravuje na nástup Ragnarových synů, z nichž mi ani jeden nepřirostl k srdci (protože jsou to svině :D) Snad se to do budoucna změní. S4 = 87% Na to, že to je už pátá série, to má překvapivě dobré tempo. Ano, už tu není Ragnar, ani Eckbert a ačkoliv žádní ze synů nejsou tak charismatičtí jako jejich předchůdci, tak se děj stále hezky pohybuje kupředu. Pořád tu máme překrásnou Katheryn Winnick (které je v seriálu asi 60, ale pořád vypadá na 30...) a Ivar ačkoliv je velká svině, tak jeho herec to podává tak chytrým a krutým způsobem, že mě baví sledovat jeho vychytralé taktiky. Co mě také překvapilo, je nový "bad guy" v podobě bishopa Heahmunda, jehož herec podává brutální výkon a hodně mi připomíná hlavního Tudorovce (edit: On to hlavně je Tudor!!!). Bjornovu cestu také rád sleduji, a v Africe, to bylo místy i vtipné, což bych od Vikingů nečekal. Líbí se mi, že už tu není moc důraz na repetitivnost, jako nájezdy na Anglii a přetahování o trůn Kattegatu, jo, jsou tu stále konflikty mezi Vikingy, ale už na to není kladen takový důraz. Co se mi nelíbí je fakt, že proti sobě Vikingové X a Y bojují na život a na smrt, a o dvě epizody později se stávají skvělými přáteli, jen aby porazili Vikinga Z. To trochu nedává smysl. S5 = 75%

Iron Man 3 (2013)

Po několikátém shlédnutí to není tak špatné, i přesto se to řadí k těm horším Marvelovkám. Asi nejvíce mě štvalo, že si nejchytřejší Tony Stark nechá radit od nějakého desetiletého (ne)roztomilého fracka, místo aby použil mozek a využil těch 40 obleků, co má po ruce. Je to spíše film o Starkovi než o Iron Manovi, což není úplně špatně, ale určité scény, ačkoliv měly působit komicky, tak byly spíše obočí-nadzvedající (neustále se rozpadající oblek). Ano, asi se spíš řadím mezi ty, co nesnášeli twist s mandarinkou, ale Ben Kingsley byl i tak super. Killian mi nepřipadal moc charismatický, a z Iron záporáků ho řadím asi nejníže. Na druhou stranu se mi líbil James Badge Dale jako Eric Savin (Coldblood), jehož dábelský usměv dokázal navodit atmosféru.

Creed II (2018)

O něco lepší než první díl, hlavně z důvodu, že se jednička snažila až moc napodobit Rockyho styl a nic nového nepřinesla. Tady už je konflikt o dost osobnější, a problém není jen v ringu, ale i co se týče otcovství doma. Michael B. Jordan ve své nejlepší (fyzické) formě, i Thompson a Lundgren zazářili, mezi fanoušky Slye sice nepatřím, připadá mi, že jako herec mluví dost pomalu a hučivě. Boxerská akce se hodně povedla, škoda jen, že je tu typický hrdinský stereotyp (hrdina prohraje, otřepe se a vyhraje). Proč musí být Rusové vždycky ti zlí? Jinak rapperská hudba je otřesná a dost oba filmy snižovala. Fandil jsem Dragovi.

Tenkrát v Americe (1984)

Poté co zemřel skladatel Ennio Morricone, o němž všichni tvrdí, že je legendární, jsem se podivil, že jsem s jeho hudbou viděl pouze Hateful Eight. Tak jsem se rozhodl to napravit. A byl jsem překvapený jak vypadal De Niro za mlada. Prvních 40 minut jsem byl dost zmatený, protože to byl pocit, jako bych se na to začal od půlky filmu. Je tam akce, všichni se střílejí, zabíjejí a prchají, ale vůbec jsem nevěděl proč. Pak naštěstí začaly flashbacky. Ty mě hodně bavily a všechno se začalo pomalu vysvětlovat. Škoda, že ze skoro 4 hodin zabíraly podstatně malou část. Hudba byla zajímavá, takovou dnes jen tak neuslyšíme.

Deadpool (2016)

Film dokázal, že i Fox může dělat komediálně naladěné superhero story. Ačkoliv je zde pár chyb, tak jsem z filmu odcházel spokojený, a dvojka se vydařila dost podobně. Ryana Reynoldse a jeho ukecané žvásty moc nemusím, a to jak u Green Lanterna, tak i u filmů, které následovaly po Deadpoolovi (zejména 6 Underground a Pikachu), naštěstí měl po podstatnou část filmu masku, a bylo zde dost akce, takže to bylo zčásti vyvážené. U Marvelu jsem byl docela otrávenej love story (+ damsel in distress), ale tady to zpracovali dost s vtipem, takže jsem ochoten to tolerovat (Morena Baccarin to hodně ovlivnila). Když se nad tím tak zamyslím, tak co dělá Deadpoola Deadpoolem je jeho ukecanost a otravnost, scénáristé ale mohli volit chytřejší dialogy než z nějakých béčkových filmů. Nega-super-sonic Teenage Warhead a hlavně Francis (můj oblíbenec) potěšili. Colossus mi připadal až moc mentorský, ale měl menší roli, takže nevadí. 70%

Young Justice (2010) (seriál)

Do tohoto seriálu se mi vůbec nechtělo, jednak protože jsem z animáků víceméně vyrostl, a málokterý (i přestože je to z Dc) mě v něčem zaujal (až na JLU a Avengers EHM, to jsou srdcovky), ale také proto, že moc nemusím sidekicky, kteří mi připadají jen jako děti dolézající za hlavním hrdinou, přičemž se vždycky nechají chytit, či porazit, zkrátka je to weak spot. Poté co ovšem Dc Universe seriál oživilo, a také díky doporučení kolegů jh666 a dragon 94, jsem si řekl, že to vyzkouším, jestli si to zaslouží tak vysoké hodnocení. A bavilo mě to docela dost. Sice jsou tu romance, které moc nemusím, ale skupina teenagerů by bez vztahů nešla zpodobnit, takže to jde překousnout. Co mě zde bavilo nejvíc, je široká škála hrdinů a hlavně padouchů, kdy je dopodrobna prozkoumán celý Dc svět (magie, technologie, mimozeměšťani, či evil androidi). A Dc já mám rád, takže čím více tím lépe. Jediné co trochu nedává smysl, je že si parta sidekicků dokáže podat záporáky, kteří přemohli Batmana, či dokonce Supermana, ale i přes to se dá přenést. První série mě asi bavila více, a to hlavně z důvodu soustředění na menší počet hrdinů a utváření nových vztahů mezi nimi, přičemž je každý úplně jiný. Druhá série přidala na kvantitě, kdy se počet sidekicků ztrojnásobil, z čehož byl zezačátku trochu zmatek, ale postupně jsem si zvykl. Epizody rychle utíkají, nic zde není zbytečně natahováno. Akce celkem vydařená, nejvíce mě bavilo znázornění bojových umění. S1 = 90%, S2 = 88% Oblíbené postavy: S1 = Grayson, Superboy, Kaldur'ahm, Kid Flash, Felix Faust, Brain, Sportsmaster, Batman a Captain Marvel; S2 = Blue Beetle, Impulse, Karen Beecher a Batgirl. Seriál Titans by se odtud mohl poučit, co se týče práce s postavami a výběrem záporáků a hlavně hrdinů. Třetí série jako by byla kombinace prvních dvou. Je zde ohromné množství postav, které jsou naštěstí rozdělené na týmy. Smutné je, že se příběh (obzvláště v druhé polovině) zaměřuje na nejmladší sekci - Outsiders (kteří s komiksovými Outsiders nemají snad vůbec nic společného, i přesto že se Batman a Black Lightning objevují v seriálu frekventovaně). Série to není špatná, jen zde chybí určitý směr/cíl protože mi připadá, že zde není nějaký hlavní záporák, proti kterému by šli. Ano, jde zde o zachraňování dětských meta, ale to je pro celou sérii o 26 dílech dost slabé. Jistě, za nitky tahá Darkseid nebo Luthor, ale ti se v seriálu objevují velmi zřídka. Jsem rád za skvělou animaci a ještě více za představení postav, které jsou i v komiksu relativně nové (Orphan, Dolphin, Harper Row, Scandal Savage). Je překvapivé, že je zde origin Cyborga, který sice převzal svůj origin z New 52, ale zastává zde roli spíš jako Teen Titan. Jinak je smutné, že jsou bojující hrdinové skoro vždy neporazitelní, a aby vám tvůrci seriálu řekli, že ne, tak pro případ sejmou Halo (kolikrát Halo v sérii zemřela? Toť otázka). S3 = 86%

Legendy zítřka - Série 5 (2020) (série)

Celou sérii jsem sledoval s odstupem po částech, takže někdy si nepamatuju, jaký jsem měl ze všech dílů pocit. Každopádně onen vibe 4. série, který tento sci-fi seriál dost parodizoval se mi nelíbil. Astra jako záporák byla celkem nevýrazná a to, že odešel Atom bylo spíše smutné než s oddechem. Každopádně ke konci série se to dost vylepšilo a párkrát jsem se i zasmál, což se u Legends děje zřídkakdy. Obzvláště předposlední epizoda (parodie na seriály) byla snad ta nejlepší za poslední 2 série. Astru vystřídal jiný záporák a finále nebylo špatné. Zari bych vyměnil za Zari (+ ke Constantinovi se moc nehodí, ale to je jedno). 70%

Batwoman - Série 1 (2019) (série)

Tenhle seriál mě ze všech Cw potěšil nejméně. I přes hrozný pilot (chápu, proč feministické hlášky typu, Batman should be a woman odradíly většinu diváků), se to zezačátku drželo na docela dobré vlně. Samozřejmě je tu zase řada typických Cw klišé a nelogičností, jako např. zkušená bojovnice Batwoman nemá šanci, proti nějaké teenage holce s nožíkem, nebo případ, kdy Kate mohla chytit zločince jedním úderem (nebo i pouhý batarang), ale místo toho se ze srdce rozhodne, že raněný pár vteřin nemůže počkat (čímž zase dává zločinci šanci, aby opět propukly vraždy). Takhle bych mohl jít dál a dál, někdy je to fakt na hlavu. Je jasné, že to musí natáhnout na 42 minut, proto je formule Batwoman-prohraje-pak-dostane-povzbuzující-proslov-díky-kterému-vyhraje ideální. Obsazení je hrozné. Nevyžaduju bůhvíjaké výkony, ale jsem rád, když má každá postava nějaký účel. Ale vlastně mi stačí 2 věci - sympatický hrdina a hlavní nemesis. Ani jedno se zde nepovedlo. Ruby Rose se snaží vypadat co nejvíc drsně (teda batmanovsky), ale chová se jako naštvaný buldok. Herečka Alice sice umí hrát, ale má strašně groteskní scénář, a co mi vadilo nejvíce, je její nadužívání. Nemůžete dát hlavního záporáka série, do každé epizody, přičemž skoro v každé druhé proti Kate bojovala. Je to strašně repetitivní. S tím jejím scénářem mi také připadala jako parodie na Jokera. Jacob Kane to uměl zahrát, ale má strašně stupidní scénář, ať už jako angry dad nebo policajt, co dá všechno do toho aby chytil Batwoman (kde už jsme to asi viděli??), ale aby dokázal chytit pár zločinců, k tomu mu nevystačí ani komando o 100 mužích (...a ženách :) ) I přesto, že mu Batwoman několikrát pomohla, jí pořád vyhlašuje válku, a to už je po chvíli strašně otravné. Jediný herec, který se mi zalíbil a má celkem fajn linku je Luke Fox (doufám, že bude v budoucnu Batwing). Hrozné obsazení, s cringe scénářem a nudným záporákem (ale Hush se mi líbil) nedá dohromady skvělý seriál, hodný nástupce Arrowa. I přesto se na příští sérii těším, a to hlavně kvůli přeobsazení hlavní hrdinky (což samozřejmě musí být zase lesba... :D), možná vyhodí i Alice, a zajímá mě, jak z toho vybruslí, když se vše točilo kolem rodiny Kane. 40%