Mars útočí! (1996)

Jedna * za Jacka Nicholsona. Je to jeden z mála herců, který i ze strašného filmu s praštěným scénářem a nulovou pointou dokáže alespoň něco vytěžit. Jinak je to neuvěřitelná blbost...

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Opravdu povedená komedie, u které jsem se bavila od začátku do konce. Hlavní podíl na tom mají výborné herecké výkony a vtipné dialogy, navíc to mělo na romantickou komedii celkem originální téma a Norton jako režisér také nebyl špatný. Zkrátka pohodová večerní oddychovka. 90%

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Málokdy se mi stává, že bych hned po skončení filmu začala uvažovat, kdy si ho znovu pustím. Ale přesně to se mi u Přeletu stalo. Nicholson předvedl životní výkon, za nějž si Oskara bezpochyby zasloužil. Stejně tak Forman, který se tímto dílem navždy zapsal do historie filmu. Úžasný film, který probudí vaše emoce nevtíravým, přesto úžasně lidským příběhem. Jednoduše skvělá podívaná. Bez váhání 100%

Důkaz (2005)

Musím říci, že tento film mě dost zklamal, čekala jsem mnohem víc. Navíc na mě hned po pár minutách začal působit jako zoufalý pokus o napodobení filmu Čistá duše. A slabý, nepřesvědčivý výkon Gwyneth Paltrow nezachrání ani legendární Hopkins. Nezajímavé dialogy, slabá zápletka, nijak zářivé herecké výkony a navíc mi to přišlo celé hrozně americky umělé a přehnané. Zkrátka jsem se moc nebavila, rozhodně ne natolik, abych si tento film někdy znovu pustila. Slabých 30%

Čistá duše (2001)

Krásně dojemný příběh podle skutečné události v podání oskarového Russella Crowea a výborně doplňujících Jennifer Connelly a Eda Harrise. Skvělý scénář, dobrá režie a hlavně úžasné herecké výkony hlavních představitelů. Stále nemůžu pochopit, proč Russell Crowe toho Oskara nedostal. Pravda je, že příběh se lehce liší od života skutečného Johna Nashe, přesto si myslím, že je to výborně zpracované dílo, kterému v podstatě nemám co vytknout. 100%.

Klub rváčů (1999)

Wow! Tohle je přesně ten typ filmu, který vám utkví v paměti a jen tak na něj nezapomenete. Sice mi nějakou dobu trvalo, než jsem pochopila o co přesně v tomto filmu jde, protože má dost složitý děj, ale o to více jsem si to užila. Herecky i režisérsky je film více méně bezchybný, líbily se mi i dialogy a navíc mi přesně seděl tento styl vyprávění příběhu. Lepší než knižní předloha! Zkrátka úžasný zážitek! Rovných 100%.