Anna Karenina (2012)

Ruská klasika se západními herci, jako je třeba Oněgin s Fienessem a Liv Tyler patří mezi mé neobjblíbenější... nejspíš právě kvůli té ruské melancholii, která v kombinaci s dobrými herci dostává grády.... Keira Knightley se toho chytla řádně a má největší poklona patří právě jí... protože Karenina je role přesně pro ni. Ona se svým vzhledem a zjevem prostě dokonale hodí na tento typ rolí... stejně jako ve Vévodkyni dostala prostor zazářit. Jude Law v tom svém kostýmku... no... prostě ho stále vidím jako Repomena a tahle role nebyla pro něj. Největším zážitkem je rozhodně to divadelní prostředí, kdy herci pozvolna vstupují a vystupují z jeviště a obcházejí kulisy... geniální a originální řešení doplněné typickou dobovou hudbou. U mě za 5*

Mama (2013)

Po Sinistrovi konečně další horor, který mi vyrazil dech.... dnešním dnem si přestávám stěžovat na svou maminku, protože mít takovouhle Mámu, tak mě trefí šlak ale doopravdy! Oceňuju nápad s třešňovými peckami, takovéhle prvky mě vždycky dostanou, stejně jako "křupinky" v podobě můr, které si menší dívčinka chroupe půlku filmu. Jestli je někdo zvyklý na Béčkové horory plné umělé krve, kterých je všude spousta, může mu zůstat tenhle film, zapovězen... nedoceněn... já se bojím ale ráda a takovéhle "rodinné horory" jsou pro mě to pravé ořechové :) 5*

Aréna (2011)

Za tu scénu s náhubkem bych panu režisérovi poopravila fasádu. Jako vážně? Chudák Hopkins.... :( Jinak... přepočítačované "bojové scény", do půl těla odhalený hlavní hrdina a sem tam nahá krasotinka,to je asi tak vše co tenhle průměrný film může divákovi nabídnout...... Ale vážně jsem se zasmála, když Jackson poučuje Kellana o "odstínech šedi", chudák ani netuší, jaký dnes mají význam :D