Orvokki

homepage

Twitter: Orvokit

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 29.8.2017  16:21

Keď si predstavím, že ja som v tehotenstve nebola schopná rýchlejším tempom dobehnúť šalinu, klobúk dolu pred jednou z hlavných hrdinok. Vydarený zombie film.

• 3.3.2017  09:17
    Pasažéři (2016)

Trochu sci-fi pre neho, trochu romantiky pre ňu. Sem tam trefný humor, nenáročný dej, dobrí herci. Dej sa odohráva na vesmírnej lodi, okolo pekný vesmír. Celkom fajn film.

• 3.3.2017  09:15
    John Wick 2 (2017)

Videla som Johna Wicka 2 v kine, teraz už môžem porodiť, ostatné premiéry si kľudne pozriem s oneskorením a doma. Ale John Wick bol pre mňa najočakávanejší film. A pôjdem naň do kina znova. Akčné od začiatku do konca, v rámci možností logické a dokonalé bolo, že fakt často vymieňal zásobník (občas som mu to i počítala), takže množstvo obetí som mu aj verila. A že ich bolo. Proste Johna Wicka naštvať nechcete. Ale hlavne, Keanu Reeves je bohovsky sympaťák a kľudas. Teším sa na trojku, len teda by sme na ňu nemuseli čakať 2-3 roky.

• 3.3.2017  09:15
    Zlato (2016)

Začiatok slabší, ale koniec to celkom vyzdvihol. Matthew McConaughey je skvelý herec, o tom niet pochýb. Celý čas ma ale jeho výzor, najmä ten zub, celkom iritoval. Zaujímavá kauza, príbeh sa inšpiroval skutočnými udalosťami a ten záver docela dosť prekvapil.

• 3.3.2017  09:14

Najlepšie je doobeda pozrieť znova jedničku a večer ísť na dvojku. Potom to celé, keď máte ešte udalosti v hlave, dáva väčší zmysel. Dvojka nesklamala, prekonala očakávania. Skvelá hudba, herci, príbeh. Proste jedno z mála pokračovaní, na ktoré sa oplatí ísť.

• 3.3.2017  09:14

Zo série Resident Evil som videla možno tri filmy, ale nepamätám si ani jeden. Manžel mi v skratke povedal, o čom to vlastne je, no na konci som usúdila, že sa na to dalo pozerať aj bez znalosti predchádzajúcich filmov. Lakacie scény začali byť veľmi rýchlo predvídateľné a dej vlastne tiež. Nebola to žiadna výhra, ale občas to chce aj niečo slabšie, minimálne si môžete precvičovať postreh v hľadaní chýb a nelogických situácií.

• 3.3.2017  09:13
    Spojenci (2016)

Dráma so silným koncom, aspoň pre mňa, ale ja som tehotná, hormónmi vraj ovplyvnená. Tak mi to proste prišlo smutné. Inak príbeh krásny, jednoduchý, no dobre natočený, má to niečo z histórie, ale šmrncnuté súčasnosťou, takže prístupné mainstreamovému publiku. A Marion Cotillard je strašne moc obdivuhodná.

• 3.3.2017  09:13

Kašlať na Fifty Shades Darker, toto mal byť valentínský kino trhách. Je v tom láska, skvelé hlášky, odkazy na množstvo ďalších komixoviek (DC i Marvel), hudba, príbeh. Má to hlavu aj pätu, dobre sa zabavíte. Čím viac z komixového prostredia viete, tým lepšie. Príde aj Voldemort, Sauron, King Kong, Godzilla a množstvo ďalších záporákov. Zabalené v štýlovej Lego animácii. Chválim, že si film robí srandu aj sám zo seba.

• 15.9.2016  22:27

Pre fanúšikov povinnosť, pre všetkých ostatných je to zaujímavé tiež. Beatles pesničky samozrejme poznám, mená členov poznám, niečo málo o kapele som vedela. Ale fakt len málo. Takže dokument bol pre mňa jedno veľké prekvapenie, jedna zaujímavosť za druhou. Do toho ich chytľavá melódia, archívne zábery. Super. Dokuement mapuje ich najaktívnejšie roky, prvé koncerty, ktoré ich dostali na výslnie, vyčerpávajúce turné i chvíle, kedy toho už mali dosť. [MFF Cinematik 2016, Piešťany]

• 15.9.2016  19:05

Tatry, príroda, na ktorú môžete pozerať do nekonečna a povolanie nosičov, ktoré v Tatrách ešte stále pretrváva. Ak vás to zaujíma viac, jeden z najstarších nosičov Peter Petras napísal skvelú knihu Na chodníku chodník. Ak pôjdete na Reinerku, dostanete ju aj s podpisom. [MFF Cinematik 2016, Piešťany]

• 15.9.2016  09:18
    High Rise (2015)

Začalo to sľubne, ale potom som sa akosi stratila. Myšlienka super, len to spracovanie mi nesadlo. No herci boli parádny. S Wheatleyho filmami to mám ako na húpačke, buď som z nich nadšená, alebo rozmýšľam, čo som práve videla a prečo to natočil takto. High-Rise je ten druhý prípad. [MFF Cinematik 2016, Piešťany]

• 27.2.2016  10:39
    Deadpool (2016)

Od Marvelovky sa dalo očakávať, že to bude filmová lahôdka, ale Deadpool prekonal všetky očakávania. (Ak ste teda nejaké mali, ja som o filme prvýkrát počula pár hodín pred tým, ako sme naň šli do kina.) Začne to už titulkami. Schválne si ich všímajte. Kto tam hrá, kto za tým stojí. A v podobnom duchu sa nesie celý film. Presne zvolený humor, ktorý viac menej očakávate, ale tak perfektne podaný, že vám to vôbec nevadí. Predvídateľné do poslednej scény, ale opäť, podané tak dobre, že vám to absolútne neprekáža. Práve naopak. Celé to do dokonalosti zaklincovali presne mierené hlášky a dialógy. Deadpool si robí srandu z ostatných filmov, kinematografických klišé, komixov aj sám zo seba. Aj z nás. A robí to dobre, fakt moc dobre. Samozrejme si počkajte aj na poslednú scénu po titulkoch. Takže aby sme si to zhrnuli... herci, scenár, humor, akčné scény, hudba, zápletka, záporaci i tí dobrí... od prvej až po poslednú sekundu je na ten film radosť pozerať. Mimochodom, ono je to vlastne love story.

• 27.2.2016  10:17

Zopár vtipných momentovby sa našlo, ale slabých mist, kedy som nemala ďaleko k zívaniu, je viac. A to má film iba 75 minút. Trochu čierny humor, trochu lovestory tak nejak inak, trochu toho Fínska, nejaké tie tajomstvá. Nedokážem sa zbaviť pocitu, že sa to dalo natočiť pútavejšie. [Severská filmová zima 2016]

• 27.2.2016  10:11

Ej, tak toto nebolo úplne v poriadku. Kätilö som chcela vidieť z jedného dôvodu. Kniná predloha patrí k najlepším knihám, aké som minulý rok prečítala. Drsný, silný, jazykovo neskutočne bohatý príbeh. Bolo mi jasné, že natočiť to nebude jednoduché a tak som ani nemala veľké očakávania. Lenže film bol oproti nej veľmi slabý. Natočený pekne, kvalitne, hádam, že nemal veľký rozpočet, ale pozeralo sa naň dobre. Problém je ten samotný príbeh. A herečka. Krista Kosonen je skrátka moc pekná, aby hrala hlavnú ženskú postavu, ktorá má byť škaredá. Vzťah medzi ňou a nacistickým dôstojníkom bol veľmi jednoduchý. Akoby sa ocitli iba v nesprávnej dobe na nesprávnom čase. Toť vše. Žiadne ďalšie prekážky. Lenže ich vzťah bol podstatne komplikovanejší. A to nehovorím o ďalších postavách, rodinných vzťahoch, dopisoch a dianí v tábore. Film častokrát naláka k prečítaniu knižnej predlohy, ale myslím, že tomto prípade to nebude fungovať. Čo je škoda, pretože román je naozaj kvalitný. A film iba slabým odvarom. [Severská filmová zima 2016]

• 27.2.2016  10:03

Wow. Tak toto bol milé a príjemné prekvapenie. Najmä ak poznáte trochu švédske a fínske reálie. Film ma hrozne moc bavil a to patrím k milovníkom Fínska. Je to potrhlé, originálne, dostatočne severské a trošičku predvídateľné, ale to nijako nekazí dojem z filmu. Mimochodom, Jonas Karlsson je aj spisovateľ a napísal dve dosť absurné a vtipné novely Místnost a Faktura. Humor ma tuším v krvi. [Severská filmová zima 2016]

• 4.12.2015  22:28

To bolo tak absurno-podivné, že nemôžem hodnotiť menej.

• 26.11.2015  22:41

Blbosť. Ale chválim tú ženu, že sa nehrala na hrdinku a keď išlo do tuhého, vlasy si pekne zopla do gumičky.

• 5.10.2015  13:19
    Marťan (2015)

Ak si chcete Marťana naozaj užiť... tak si ho prečítajte. Nečakane. On to nie je zlý film, Matt Damon zahral dobre, párkrát sa aj celé kino zasmialo, hudba fajn. Lenže to je všetko. Proste je to iba dobrý film. A pritom mal Mark Watney toľko skvelých hlášok, že aj napriek situácii ste sa museli smiať na každej strane. Odpustím, že niečo ubrali/pridali/vymenili, vo filmoch to inak nejde, to už mi tam viac chýbala pesnička Stayin' Alive od Bee Gees. Ale z prakticky dokonalého materiálu (rozumej knižnej predlohy) vyťažili strašne málo. A to je škoda. Ale prečítajte si to až po filme, aby ste neboli sklamaní.

• 13.9.2015  11:32
    Rec 2 (2009)

Presne tam, kde končí prvý diel, tam začína druhý. A to je super. Lenže ostáva aj všetko ostatné, plus ako bonus dostaneme ďalšiu skupinku ľudí určených na vyvraždenie a jedného farára. Lebo vírus je nudný, primiešame do toho náboženstvo. Veľa náboženstva. A otravnú reportérku vystrieda tvrdohlavý farár. I keď... no nebudem radšej spoilerovať. Po jednotke, najmä keď to pozeráte hneď po sebe, sú lakacie scény predvídateľné a vlastne vás už tak veľmi neprekvapia. A mňa neprekvapuje, že ma to bavilo ešte menej, ako prvý diel. Do ďalších sa nepúšťam, radšej si pozriem dobrú drámu alebo akčný thriller. [MFF Cinematik 2015, Piešťany]

• 13.9.2015  11:25
    REC (2007)

Uverím vám zombíkov, upírov aj vlkolakov, ale prosím, prosím vyvarujte sa hlúpym postavám a ešte hlúpejším rozhodnutiam. Chápem, že to mal byť horor, ľudia v strese, diváci vystrašení, reportérka, ktorú by ste najradšej zahryzli vy sami hneď na začiatku, ale ona potvora sa drží až do konca, ale to neznamená, že film musí byť hlúpy. Bolo tam dosť mrazivých scén, lakačiek a všetkého, čo k dobrému hororu patrí, len to asi nie je žáner úplne pre mňa, takže ma to nudilo. No fanúšikovia si prídu na svoje, to len ja mám tendenciu to moc rozoberať namiesto toho, aby som sa jednoducho bála.[MFF Cinematik 2015, Piešťany]

• 13.9.2015  11:17
    Love (2015)

Vlastne to bolo veľmi romantické. Ale moderne romantické, dnes už sme na plátne videli všeličo, tak prečo nie aj porno. Umelecké ak chcete. Ale malo to i príbeh, aby tie sexuálne scény dávali zmysel. Som si istá, že v 3D to musí byť ešte väčší zážitok, obzvlášť jedna scéna. Mne sa to páčilo. Verím, že veľa fanúšikov si to nezíska, možno za tým budú podaktorí hľadať niečo, čo tam ani nie je, ale ten film je skutočne pôsobivo krásny. A o láske! [MFF Cinematik 2015, Piešťany]

• 13.9.2015  11:13
    Suri (2015)

Časť so splavom ma bavila viac, najmä prechod cez územie hrochov. Bohužiaľ po príchode k Surmom je to už slabšie. Tých dobrodruhov obdivujem, to áno, je skvelé vidieť, že niekde ešte žijú pôvodné prírodné kmene so svojimi zvykmi a tradíciami a naopak je smutné vidieť, ako sa ich ten náš svet snaží zničiť. A je fantastické že o to niekto píše, nakrúca a ukazuje na problémy s obsadzovaním územia i krásu ich kultúry, tak odlišnej od tej našej. Lenže malo by to spolu viac pasovať. Nesedel mi rozprávačov denníkový. A radšej by som sa dozvedela o danej oblasti a kmeni, ako počúvala výchovné frázy o tom, ako ich naša konzumná spoločnosť ničí. Nehovorím, že to nie je pravda, ale tomu filmu to proste nesedelo. Väčší efekt by malo ukázanie jedinečnosti oblasti. Ale inak o kmeni suri sme sa až tak veľa nedozvedeli. Najprv to bolo o tom, dostať sa na ich územie, potom vidieť rituál donga. Ale poučovaní sme iba o tom, ako kvôli nám a miestnej vláde nastáva drancovanie oblasti. Skrátka to spolu nefungovalo, dokument je nedotiahnutý a verím, že s takými skúsenosťami, ako Barabáš má, z neho mohol vytiahnuť viac. Škoda. Štvrtú hviezdičku dávam miestnej prírode, v Afrike je akosi moc krásne. [MFF Cinematik 2015, Piešťany]

• 13.9.2015  11:00
    Hodiny dne (2003)

Zo života jedného psychopata, inak si ten film neviem vysvetliť. Abel je hajzlík od pohľadu. Problém je, že na ten prvý to nepostrehnete. Má butik, priateľku, ktorá sa s ním už nudí, kamaráta, ktorý chce od života viac... snáď iba on sám je spokojný s tým, čo má. A medzi tým všetkým chodením do práce, obedov u matky, svadby priateľa a pod., sem tam niekoho uškrtí. Zaujímave je, že tak ako nikomu nechýba obeť a ako páchateľ reaguje na svoj čin (nijak), tak isto pôsobí aj film na diváka. Nezaujímavé, väčšinou nudné a vlastne mi bolo jedno, čo sa s kým stane. [MFF Cinematik 2015, Piešťany]

• 13.9.2015  10:54
    Mami! (2014)

Záblesky šťastia a rodinnej pohody striedajúce sa s agresívnymi záchvatmi dospievajúceho Steva. Matka odhodlaná mu pomôcť a všetkým dokázať, že ona ho dokáže zvládnuť a jedna susedka, ktorej táto dvojica svojim spôsobom pomáha. Slovník dvojice matka-syn by im mohol závidieť nejeden slovenský hip-hoper, ale k nim sa to perfektne hodilo. Po hereckej stránke výborné, ostatné veci tiež v ničom nezaostávajú. Ani mi neprišlo, že má film cez dve hodiny. [MFF Cinematik 2015, Piešťany]

• 12.9.2015  09:57
    Timbuktu (2014)

Pomalé tempo a dokonalá kamera... o to silnejšie príbeh vyznel. O mestečku, ktoré ovláda skupina islamských radikálov a zavádza nové pravidlá. Prísnejšie. O mestečku, kde sa hovorí troma jazykmi a každý si chce iba v kľude robiť svoju prácu. Ukazuje rozdiely medzi radikálmi i obyčajnými veriacimi. Tragické momenty aj humor. Takýto film o tomto náboženstve som ešte nevidela, ale som zaň rada. [MFF Cinematik 2015, Piešťany]

• 12.9.2015  09:52
    Zvězda (2014)

Mladá Maša, ktorú zaujíma jedine. Nové pery, prsia, nohy, uši, tetovanie... nie nutne v tomto poradí. Chce byť hviezd. Ona vie, že ňou bude, len potrebuje nové pery, prsia... Nespokojná, chudobná, ale pritom stále veselá a optimistická. To Rita si nemôže sťažovať. Milenec jej poskytne luxusné bývanie a ju trápi akurát otázka, aký fond si založí. Z jeho peňazí samozrejme. Na prvý pohľad by sa svet Maši a Rity nemal nikdy stretnúť. O to zaujímavejšie ale bude ich stretnutie i okolnosti, aké k tomu viedli. Niektoré sa ale divák dozvie až neskôr. Postupne. Síce mi Maša liezla svojou povahou pekne na nervy, na záver som ju vlastne pochopila. A tak nejak jej odpustila. Dobre zahrané, skvelý námet, sem tam nejaký vtip. Rusko ma občas svojimi filmami prekvapí. [MFF Cinematik 2015, Piešťany]

• 12.9.2015  09:46
    Realita (2014)

Dokonalo nezmyselné, snové, úžasné. Nemám slov, fakt. Náramne sa mi to páčilo. [MFF Cinematik 2015, Piešťany]

• 12.9.2015  09:45
    Durak (2014)

Zaujímavý obraz skorumpovanej spoločnosti. Jedna prasknutá trubka, jeden dom, jedno mesto, jedna noc a jeden hrdina. Nádherná ukážka toho, ako to občas funguje. Ako ide jednotlivec proti systému a chce zachrániť 820 ľudí. Film, ktorý vyvolá zopár otázok, ale viac menej iba ukazuje to, čo aj tak všetci tušíme. Preto je záver trošku predvídateľný. [MFF Cinematik 2015, Piešťany]

• 11.9.2015  09:34

Lepšie zvolený film na polnočné premietanie byť nemohol. Správna dávka napätia, atmosféry a postupného odkrývania kariet. Viac thriller ako horor. Zaujímalo by ma, či kniha je iba prepisovom scenára, alebo ponúka niečo viac. [MFF Cinematik 2015, Piešťany]

• 11.9.2015  09:29

Film, ktorý dáva príliš odpovedí, akurát akosi pozabudol na otázky. Takže čo ma vlastne malo zaujať? Na režisérsky u herecký debut je to dobré zahrané/natočené, ale aj tak mi tam niečo poriadne chýbalo. A to je škoda. [MFF Cinematik 2015, Piešťany]

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8