Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Animovaný

Recenze (23)

plakát

Vlaštovky a Amazonky (2016) 

Od odpadu tenhle dětský film dělí jen občasné krásné scenérie. Kdo někdy četl knížku, tak může jen skřípat zuby. Příšerní herci, podivné nové zápletky, dětské postavy - i kdyby byly dobře zahrané - příšerní spratci, všichni dospělí nesympatičtí. Tvůrcům se příběh podařilo obrat úplně o všechno, co ho dělá zajímavým. Ble.

plakát

Velký den slečny Pettigrewové (2008) 

Pohodová romantická komedie odehrávající se v třicátých letech. Dobová hudba, kostýmy i obrovská podobnost děje klasickým filmům pro pamětníky. Když si odmyslíte moderní techniku ve filmování, tak já bych pravděpodobně ani nepoznala, že jde o současnou adaptaci. Pravda scénář věrně vychází z knížky (červené knihovny) Winifred Watsonové napsané právě ve 30. letech (vyšla i u nás zhruba před deseti lety pod názvem Slečna Pettigrewová začíná žít). Dech to nevyrazí a příběh je opravdu jednoduchý, až naivní. Ale je to tak pěkné a pěkně zahrané, že to potěší:-)

plakát

Slečna Fisherová a záhada Hrobky slz (2020) 

Celovečerní film, který potěší všechny fanoušky seriálu Vražedné záhady slečny Fisherové. V ČR poprvé oficiálně uvedený v 18. 4. 2020 na TV Prima. Měla jsem strach, čím nás tvůrci překvapí. Zbytečně. Jde o další povedený díl seriálu, jen ve filmové délce a kvalitě. A ano, slečna Fisherová je Jamesem Bondem dvacátých let. Soukromým očkem, který se nezastaví před ničím, zachrání všechny a všechno vypátrá, rozhoduje si o všem sama a ještě to zvládne na hoodně vysokých podpatcích. A proč by neměla? Výrazných ženských akčních hrdinek není zrovna moc a ve srovnání s filmovou Larou Croft u mě slečna Fisherová zdaleka vede.

plakát

Vražedné záhady slečny Fisherové - Série 1 (2012) (série) 

Kostýmový seriál odehrávající se v Austrálii 20. let se soukromou vyšetřovatelkou, která je lady, akční a vamp. Seriál je speciální dotaženými reáliemi v detailech i kostýmech, optimistickou nadsázkou (jak to miluju v dnešní době temných severských krváků), super vyladěnými dialogy a skvělou hudbou. Je vidět, že se jednotlivé díly točily postupně, seriál nabírá tempo díl od dílu a je v počátcích až moc televizní. To se ale mění od Královny květin (9), kdy už si nezadá i s mnohem dražšími produkcemi. Nemyslím, že jde o seriál hlavně pro ženy. Jack Robinson má hodně daleko k romantickým postavám a tak neodežene chlapské příznivce Saturnina či jiných konverzačních humoresek. Škoda, že do Česka se seriál dostává s hodně velkým zpožděním, kdy je tento žánr kilometry za aktuálními filmařskými trendy, takže počítám, že kritici si na něm pořádně smlsnou. Já ale tleskám tomu, že vůbec dorazil a přiznávám se k opakovanému binge watching. Seriál podle knižní předlohy australské spisovatelky Kerry Greenwoodové, www.phrynefisher.com a česky www.fisherka.cz.

plakát

Vražedné záhady slečny Fisherové - Kokainové blues (2012) (epizoda) 

První díl o příjedzu Phryne z nudné Anglie do barvité Austrálie. Poměrně zdařile vystavěná detektivní zápletka. Zároveň si ještě vybavuji tu euforii, kdy jsem první díl viděla poprvé - ta hudba, ty rekvizity a reálie, Austrálie a Essie Davis k sežrání - zvlášť v originále se svým sametovým vibrujícím hlasem. I když je vidět, že si tvůrci seriálu tu ideální podobu ještě hledají, už v prvním díle nasadili laťku hodně vysoko. Až na ty milostné scény, teda.... POZOR SPOILER Ve filmu existuje skutečné napětí pouze mezi Jackem a Phryne. Všechny ostatní flirty jsou obyčejná vata... Knižní předloha vyšla i česky jako Kokain Blues.

plakát

Vražedné záhady slečny Fisherové - Vražda ve vlaku do Ballaratu (2012) (epizoda) 

Jeden z dílů, který se podle mě v seriálu nepovedl. Narozdíl od knížky, která je napínavá a akční (taktéž Vražda ve vlaku do Ballaratu) s perfektně vykreslenými postavami, je to ve filmu trochu nuda s nic moc hereckými výkony. Mezi Phryne a Lindsayem to nemá chemii, chybí mi i pohotové slovní přestřelky - pro seriál a sérii vůbec, typické. Z hlediska seriálu je to ale celkem důležitý díl, kde Phryne získá své nové budoucí nejbližší, takže je určitě doporučuji nepřeskočit. Recenze knížní předlohy třeba zde: https://www.databazeknih.cz/recenze/slecna-fisherova-vysetruje-vrazda-ve-vlaku-do-ballaratu-420401

plakát

Vražedné záhady slečny Fisherové - Vražda v loděnicích (2012) (epizoda) 

Phryne je doma mezi smetánkou i podsvětím, Tentokrát se dostane do nezyklé společnosti - mezi anarchisty (a komunisty a revolucionáře). Z pohledu australského diváka jde o atraktivní až exotické prostředí, pro nás jsou "rudé" hlášky občas úsměvné, ale Phryne má alespoň možnost vytáhnout módní kousky inspirované Ruskem a sibiřskou zimou, takže apetit na působivé kostýmy uspokojen.

plakát

Vražedné záhady slečny Fisherové - Ruddigore (2012) (epizoda) 

Ruddigore (Poslední představení, Ruddy Gore) je z divadelního prostředí. Jde o první díl, kde se Phryne potkává s okouzlujícím čínským obchodníkem Lin Chungem. Zatímco v knížkách jde o klíčovou postavu, seriálem se jen mihne, aby nechal prostor Jackovi. A mezi Jackem a Phryne to opět jiskří: "Říkal jsem si, kdy sem zase vtrhnete.- Chyběla jsem vám? - Není šance, připadá mi, že vás mám na krku každý druhý den." (můj volný překlad)

plakát

Vražedné záhady slečny Fisherové - Hrozinky a mandle (2012) (epizoda) 

Rozinky a mandle je zajímavá exkurze do židovské komunity v Melbourne. Je to podle mě díl, kde se napětí mezi Phryne a inspektorem Jackem Robinsonem rozjíždí naplno, spolu s brilantně vypointovanými hláškami. Tvůrci seriálu postavili zápletku trochu jinak, než je v knize (zatím v ČR nevyšla) a to částečně včetně pointy, takže bylo zajímavé sledovat, jak si s tím scénáristé poradili. Díl opět doprovází skvělá hudba.

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama