Saraph

Lukáš V.

okres Praha-východ

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 28.4.2018  00:45

Čekal jsem, že Infinity War bude nejlepší Avengers film doposud, ale nečekal jsem, že tak na plné čáře. Na rozdíl od ostatních přidružených filmů už není jen „klaďas, záporák, jdeme se mlátit“, ale nějaká hloubka. Měl jsem obecnou představu, co a jak se asi tak stane, ale zmýlil jsem se v docela dost věcech. Myslím, že hodně diváků průběh děje překvapí.

• 31.3.2018  12:42

Musím přiznat, že jsem tenhle film sledoval docela jako fanboy, protože jsem v minulosti četl knihu a ta se mi velice líbila. Navíc PC/konzolové hry mě baví a virtuální realita už dávno získala můj zájem, proto i žánr velice nahrává mému kladnému hodnocení. Nečekal jsem od Spielberga nic než špičkové zpracování. Několik věcí ve filmu udělal jinak, což je naprosto běžné, ale některé pasáže mi oproti knize přišly naopak smysluplnější a zábavnější. V knize se mi pár situací úplně nezamlouvalo, ale naštěstí si Spielberg vzal to dobré a to horší vylepšil/vypustil.

• 24.3.2018  10:20

Tohle je samozřejmě další z těch filmů, co si člověk nepouští kvůli story. Ta by se docela dobře dala shrnout v jednom souvětí. Je to zase jen další animace alá strážci vesmíru, u které se dobře žere popcorn.

• 16.3.2018  23:54
    Tomb Raider (2018)

Oproti příběhu z hry roku 2013 to bylo docela zklamání. Navíc by si mohli odpustit tu starou Laru s copy a dvěma pistolemi, ke které je to očividně pořád ještě táhne. I Square Enix už dal přednost novému charakteru Lary.

• 19.1.2018  23:47

Liam Neeson in... just another Liam Neeson action movie!

• 16.12.2017  21:18
    Arrow - Kapiushon (S05E17) (epizoda) (2017)

Kdyby každá epizoda měla kvalitu této, byl by to naprosto boží seriál.

• 3.9.2017  20:55

Relativně k ostatním seriálům Marvelu je tohle docela zklamání. Ani tomu zrovna moc nenahrává fakt, že jsme dostali všechny postavy najednou a tudíž je neznáme předem tak, jak to je např. v Avengers nebo Defenders. Asi tvůrci sami o tomto seriálu nepřemýšlí jinak než jako o méněcenné vsuvce, než dokáží nabídnout něco lepšího.

• 8.7.2017  01:18

Předchozí adaptace Spider-Mana mě nadchly mnohem méně než příběhy většiny jiných hrdinů. To zasazení do univerza Avengerů byl opravdu dobrý tah. Když vidím Spideyho spolupracovat s Tonym Starkem, hned mě to baví víc, než když si píše svojí origin story sám. Po dlouhé době mě nějaký film dokázal vtáhnout a nepustit. Tohle se u mě nepovedlo ani u dlouho očekávané Wonder Woman.

• 1.7.2017  09:20

I am Optimus Prime! ... I am Optimus Prime! ... I am Optimus Prime! Ano Optime, myslím, že to všichni pochopili po prvních 50 tvých představení. První půl hodinu jsem vůbec netušil, co se sakra děje a poslední cca. tři čtvrtě hodina mohla klidně mít tak 20 minut a nikdo by se nezlobil. Jakoby se tam dělo to samé několikrát. Film byl tak nehorázně přehnaně dlouhý, že jsem si nemohl pomoci a musel sem tam koukat na hodinky.

• 3.3.2017  02:04

No emoce tady jedou jak na horské dráze, to rozhodně. Neustále je připomínáno, jak moc na hovno je pro akčního hrdinu stáří. Hned mě napadlo, jak strašně super to Logan měl ve všech předchozích filmech v porovnání s tímto.

• 21.2.2017  00:01

Celé mi to naprosto zkazila ta příšerná kamera, kvůli které se vůbec nedalo koukat na akční scénky. Až od druhé poloviny, kdy ty kancelářské krysy přestaly sedět na prdeli, to teprve začala být zábava,

• 11.8.2016  07:06
    Mělčiny (2016)

No to byla blbost. Aby ten film byl dostatečně „cool“, museli tam nacpat trapné smskování a další používání mobilního telefonu. První minimálně půl hodiny se nedělo vůbec nic a myslel jsem, že tam usnu. Je to taková nepovedená analogie Marťana. Ani se nedivím, že více než 5 lidí z té projekce uteklo v průběhu.

• 5.7.2016  23:48

Jak často se stane, že třetí film je nejlepší? Tentokrát se to stalo. Nebyli jsme zaseknutí na jedom místě jako v jedničce a bylo to o něco nabouchanější než dvojka. Dokonce se to i dá místy nazvat hororem, ale jen takovým, co plně spoléhá na lekačky. Tu první jsem rozhodně nečekal.

• 19.6.2016  16:12

The Lonely Island sleduji již od dob, kdy „I'm on a boat“ byla jejich novinka. Strašně se mi na nich líbí, že celou dobu dělají jen blbiny, ale v kvalitě naprosto rovné populárním skladbám a klipům. Díky tomu dokázali do tohohle filmu dosadit koncerty, které vypadaly tak dobře, že by to v reálu určitě fungovalo. Komedie mi přišla super nejspíš hlavně kvůli mému nadšení k této skupině, jejichž humor mě pokaždé dostane.

• 26.3.2016  12:52
    Supergirl (TV seriál) (2015)

Tento komentář píšu po shlédnutí 17 epizod. Původně jsem tu měl rozmluvu o chaotickém příběhu, levných efektech a nějakých drobných klišé. K mému překvapení ale tento seriál začínal nabírat na kvalitě. Už nikde nevidím naprosto vehementní fyziku jako v prvním díle. Dialogy už nejsou úplně zbytečné, i když sem se nějaká ta rozmluva o smyslu existence objeví. Shrnuto a podtrženo, seriál Supergirl trpí především nepřívětivým startem a to také mělo za důsledek tolik špatných hodnocení po prvních pár epizodách od lidí, co tomu už dál nedali šanci. Jestli se dostanete tak daleko jak já, možná tomu nějakou tu hvězdu přidáte.

• 23.3.2016  23:44

Marvel stále ještě drží žezlo. Problém BvS je ten, že se příliš rychle snaží dotlačit filmové univerzum do fáze Justice League, aby dohnalo Marvelovské týmovky. Pokud divák nečte komiksy, zatím v tomto univerzu ještě neví nic o původu Wonder Woman a velice málo o Batmanovi. Tenhle film toho prostě má na svých ramenou více, než dokázal unést. To je jeden z důvodů, proč vyvolal u diváků tak smíšené pocity. Rád bych ještě porovnal Nolanovu verzi Batmana s touto. Tam, kde se Nolan snaží vyobrazit Batmana jako obyčejného člověka s obyčejnou fyzickou zdatností v obyčejném světě, Snyderův Batman zvedá půltunové činky a padouchy prohazuje zdmi. I když jsem měl Nolanovu trilogii velice rád, i na tuto více komiksovou variantu jsem se velice těšil. Kdyby se Snyder nesnažil diváka „do všeho rychle dostat,“ rozložil si to na nějaký jeden či dva filmy předcházející tomuto, snad by ode mě BvS těch 5 hvězd dostal.

• 19.3.2016  00:48
    Daredevil - Season 2 (série) (2016)

Který film o Punisherovi se povedl nejvíc? Druhá série Daredevila.

• 15.3.2016  22:34

Konečně epizoda skoro celá o Brucovi a jeho pátrání po vrahovi svých rodičů. Tahle byla jednoznačně jedna z nejlepších ze série, určitě mezi top 3. Tolik se toho stalo.

• 15.3.2016  02:13

Ale jo, tohle už docela šlo. Po naprosto katastrofálním prvním filmu a nepatrně lepším druhém alespoň už Jason nosí tu legendární masku. I hlavní přeživší sem tam přemýšlela, samozřejmě ale „dorazit ho,“ když ležel nehybně na zemi, to opět nikoho nenapadlo. Přeci by ho nepřipravili o těch 6 nebo 7 dalších pokračování, ne? Jason má samozřejmě Wolverinovu nesmrtelnost, proto není možné, aby ho pouhá sekyra zaražená do lebky zabila.

• 14.3.2016  02:34

Určitě jsem se bavil víc než u jedničky. Tím, že se většina filmu odehrávala na ulicích, bylo konečně dost dobře vidět, co se při noci očisty děje „tam venku“. To jsem přesně vytknul prvnímu filmu. Nebyl špatný nápad udělat ten film z pohledu někoho, kdo nezabíjí poprvé. Frank Grillo hraje i ve třetím filmu, proto věřím, že bude ještě lepší než tento.

• 14.3.2016  00:07
    Očista (2013)

Nápad se mi líbí, ale co udělali s tím příběhem, to už moc ne. Zaprvé: co se sakra děje všude po Spojených státech? Proč celý film koukáme na jeden barák? Myslel jsem, že tem film je o potenciálním zlepšování ekonomické a evoluční situace, ne o jedné rodině snažící se zachránit si vlastní krky. Zadruhé: tyhle thrillery lomeno horory mají vždycky strašnou potřebu obsahovat postavy, jež se rozhodují naprosto iracionálně. Vidím na ulici zkrvaveného černocha, co volá o pomoc? A jéje, ona určitě neprobíhá dvanáctihodinová očista a nikde jinde po státě se to neděje! Tak to ho přijmeme s otevřenými náručemi, samozřemě tím ani přinejmenším neohrozíme naši rodinu a popřeme celou pointu tady této estrády, co je tak prospěšná naší americké společnosti!

• 7.3.2016  12:11

Na pana Freeze jsem se těšil dlouho. Pokud toto pro mě nebyl nejlepší díl vůbec, tak určitě jeden z nejlepších. Nabitější epizoda tam dlouho nebyla. Jsem i rád za to, že tam zbytečně nevnutili prezenci Bruce a udrželo si to tak jednotnou atmosféru.

• 1.3.2016  19:10

Kristen Stewart se dívá do kamery. Kristen Stewart recituje scénář. Chris Hemsworth se to snaží zachnánit. Kristen Stewart se dívá do kamery. Kristen Stewart recituje scénář.

• 19.2.2016  11:31
    One Punch Man (TV seriál) (2015)

Když jsem několika známým představil One Punch Mana jako mangu/anime, kde hlavní hrdina skolí všechny na jeden úder, setkal jsem se jen s krčením rameny. To mě vedlo k uvědomění si, v čem spočívá skutečná síla tohoto titulu. Není to skoro vůbec o tom, koho všeho dokáže Saitama rozdrtit. Je to o správné vyváženosti humoru, Saitamovy povahy, zasazení hrdiny do prostředí „kariérního růstu“ a pak samozřejmě nějaké té akce (která, jak už název napovídá, skoro skončí dříve, než vůbec začne). Konečně se zas za nějakou dobu povedlo udělat jedno anime, kde nebyly tucty chyb a klišé a mohl jsem se do toho skutečně ponořit.

• 11.2.2016  00:14
    Deadpool (2016)

Nečekal jsem, že by mě Deadpool zklamal a taky mě nezklamal. Snad poprvé v životě u nějakého filmu říkám, že jedna z nejlepších scén byla úvodní titulková. Ó díky bohu za ten R rating, bez toho by celý film neměl vůbec smysl. Tenhle jiný styl humoru mě dostal. Deadpool si dělá srandu snad ze všech možných superhrdinských klišé a sám radši všechny rozseká na sračky, než aby se patlal s nějakými hrdinskými proslovy. To si tam radši střelí nějakou hlášku o pohlavních partiích. Akce tu nebyla úplně to hlavní a vzhledem k tomu, že tenhle film táhne dopředu především humor, asi bych to neviděl na více než jedno nebo dvě pokračování.

• 1.2.2016  20:57

Nepostřehl jsem žádné drama navíc. To, které tam je, se skutečně úzce věnuje předání hlavní myšlenky. Úžasná Alicia Vikander jen potvrdila, proč ji už dávno mám mezi oblíbenými herečkami. Dávám čtyři, jelikož žánr není úplně můj šálek kávy, ale i tak výtečná práce.

• 29.1.2016  11:46

Nevím, jestli to bylo těmi vlnami houpajícími se ve 3D verzi, ale mě film vtáhl a až do konce nepustil. Věřím, že tohle je ten typ filmu, který by človka asi moc nenadchl, díval-li by se na něj doma v televizi a ne v sálu kina, kde na něj ze všech stran řvou hromy a šplouchá voda. Velkou část filmu se totiž jen pluje a bojuje se samotnými vlnami. Jestli toto nezaujme, hned je to o něco menší zábava.

• 26.12.2015  14:11
    Ansacu kjóšicu (TV seriál) (2015)

Viděl jsem tohle až po shlédnutí hraného filmu, který sice není žádným zázrakem, ovšem stále podle mého stojí za shlédnutí. No ale teď k tématu: Assassination Classroom zaujme především nápadem. Ano, máme tady kvanta anime ve školním prostředí, ale kolik z nich má skutečně nějaký cíl, než jen chodit sem a tam, bavit se o jídle, atp.? Občas mi připadají otravné opakující se fráze jako „looking forward to your assassination“ a zejména trapná je hlavní postava, o které, nebýt toho hraného filmu, bych si byl polovinu první epizody jist, že je to holka. Dokonce je i ženskou dabován, což ale není v anime nic nového. Celkově to ale působí docela chytlavě a ty 3-4 hvězdy si to podle mého názoru zaslouží.

• 8.12.2015  13:56

Ukradli mi slona a já ho chci zpátky 2. V podstatě se po shlédnutí prvního filmu nedá ani předpokládat, že by ten film byl o nečem víc než jen mlácení, mlácení a mlácení. Příběh? Scénář? Ani náhodou. Jelikož si v tom prvním nezamlátil Tony Jaa dostatečně, prostě se rozhodl, že si toho slona nechá ukrást ještě jednou, aby sranda pokračovala. Jenže oproti třeba Ong-bakovi i ty mlátičky byly takové nudné a nezajímavé.

• 13.11.2015  19:43
    Ong Bak 3 (2010)

Nuda, nuda, nudaaa! Po druhém Ong-bakovi jsem doufal v pokračování prvního filmu, ale z nějakého důvodu se rozhodli pokračovat v tom, co se nikomu nelíbilo. Narozdíl od předešlých dvou filmů už třetí skoro sám neví, oč v něm vlastně má jít. Celá pointa příběhu je „jdeme se mlátit, protože proč kurva ne.“ Skoro bych zapomněl, že půl filmu jsme Tiena viděli jen tančit pod vodopádem. Závěrečným vyvrcholením byl souboj tak příšerně nezajímavý, že už skutečně dokazoval, jak zbytečný celý tenhle film byl.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9