Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi

Oblíbené filmy (10)

Všemocný

Všemocný (2011)

Pro mě zatím nejlepším mezi snímky podobného nádechu, jako jsou Pí, či Fenomén. zatím mi vždy chyběla nějaká akce. Řekněme, že hlavním protagonistou je supergénius, ovšem rádi bychom se dozvěděli, jaký by byl život jednoho takového člověka. V tomto ohledu mě Limitless rozhodně nezklamal. Droga, která umožní využívat mozek na 100%, to tu ještě nebylo. Eddie si užije svou zábavu, ovšem neutají pravdu na dlouho a objeví se další zájemci o tuto umělou genialitu. Přesně tak, jak bychom to mohli v běžném životě čekat.

Temný rytíř

Temný rytíř (2008)

To je prostě tak legendární Nolanova tvorba, že si to prostě jeden musí pustit několikrát, aby ocenil úplně všechno. Já tam prostě nenašel nic, co bych vytknul. Žádná scénka tam není navíc. Brucova interakce s Luciem i Alfredem je prostě perfektní a záporák Joker? Toho bych si dal klidně ještě jednou! To, že 20. nejlepší film žebříčku ČSFD je o komiksovém hrdinovi, něco znamená.

Iron Man

Iron Man (2008)

Jelikož podobné sci-fi naprosto žeru, byl pro mě Iron Man naprostá topovka. Prostě to, jak Tony začal, kdo byl před tím, než vlezl do obleku, tohle všechno mi přišlo naprosto úžasné. Hodnocení komunity se mnou sice nesouhlasí, nicméně já hodnotím díly takto: 1 > 3 > 2.

Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War (2018)

Čekal jsem, že Infinity War bude nejlepší Avengers film doposud, ale nečekal jsem, že tak na plné čáře. Na rozdíl od ostatních přidružených filmů už není jen „klaďas, záporák, jdeme se mlátit“, ale nějaká hloubka. Měl jsem obecnou představu, co a jak se asi tak stane, ale zmýlil jsem se v docela dost věcech. Myslím, že hodně diváků průběh děje překvapí.

Ready Player One: Hra začíná

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Musím přiznat, že jsem tenhle film sledoval docela jako fanboy, protože jsem v minulosti četl knihu a ta se mi velice líbila. Navíc PC/konzolové hry mě baví a virtuální realita už dávno získala můj zájem, proto i žánr velice nahrává mému kladnému hodnocení. Nečekal jsem od Spielberga nic než špičkové zpracování. Několik věcí ve filmu udělal jinak, což je naprosto běžné, ale některé pasáže mi oproti knize přišly naopak smysluplnější a zábavnější. V knize se mi pár situací úplně nezamlouvalo, ale naštěstí si Spielberg vzal to dobré a to horší vylepšil/vypustil.

Osudový dotek

Osudový dotek (2004)

Velice chytře udělaný filmeček.. Musím říct, že od určité části to byla opravdu jízda a psycho. Nápadu snad není co vytknout.

The Avengers

The Avengers (2012)

Perfektní efekty.. no, co si budeme povídat - je to marvalácký velikán, na těch se nešetří. Velice vtipné momenty, řekl bych, že se jedná i o vcelku docela inteligentní humor. Když jsem byl na premiéře, téměř pořád se lidé v sálu smáli. Pokud jste neviděli některé z předchozích marveláckých snímků jako jsou Iron Man, Hulk, Thor či Captain America, doporučil bych zvážit priority.

Vykoupení z věznice Shawshank

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Myslím, že tady není co řešit. Tohle prostě musí vidět každý - hvězda mezi hvězdami. Moudrá slova M. Freemana mě donutila ho ještě víc zbožňovat. "Venku nejsem nic, tady mě všichni znají jako chlápka, co dokáze obstarat cokoli." Plus to, co se stane na konci, je prostě dechberoucí.

Deadpool

Deadpool (2016)

Nečekal jsem, že by mě Deadpool zklamal a taky mě nezklamal. Snad poprvé v životě u nějakého filmu říkám, že jedna z nejlepších scén byla úvodní titulková. Ó díky bohu za ten R rating, bez toho by celý film neměl vůbec smysl. Tenhle jiný styl humoru mě dostal. Deadpool si dělá srandu snad ze všech možných superhrdinských klišé a sám radši všechny rozseká na sračky, než aby se patlal s nějakými hrdinskými proslovy. To si tam radši střelí nějakou hlášku o pohlavních partiích. Akce tu nebyla úplně to hlavní a vzhledem k tomu, že tenhle film táhne dopředu především humor, asi bych to neviděl na více než jedno nebo dvě pokračování.

Logan: Wolverine

Logan: Wolverine (2017)

No emoce tady jedou jak na horské dráze, to rozhodně. Neustále je připomínáno, jak moc na hovno je pro akčního hrdinu stáří. Hned mě napadlo, jak strašně super to Logan měl ve všech předchozích filmech v porovnání s tímto.

Reklama

Reklama