karnifex

okres Kroměříž

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 13.8.2019  23:22

Na žánr "romantická komedie" to vůbec nebylo špatné. Místy sentimentální, ale v únosné míře. Ale často vtipné a to se cení!

• 2.8.2019  00:42

Velmi silný snímek - už dlouho se mi nestalo, abych s hrdiny filmu spoluprožíval a soucítil tolik, jako v tomto případě.

• 30.7.2019  18:16
    Gomora (2008)

Film mě příliš nenadchnul. Chyběla mi nějaká ucelenost, nějaký záměr - byly to spíš takové střípky ze života lidí nějak postižených mafií. Možná je to tím, že jsem neviděl stejnojmenný seriál, možná jsem spíš toužil vidět něco jako Munziho Černé duše (ty pro mě stále zůstávají v rámci filmů s tématikou mafie nepřekonatelné).

• 30.7.2019  17:57
    Uteč (2017)

Žánr horor tady podle mě neodpovídá - je to spíš podobenství s prvky hororové komedie. Bavil jsem se celkem dobře, ale zas až tak nadprůměrný film, jak naznačují některé kritiky, to pro mě nebyl.

• 15.7.2019  00:06

Slabší 3*** - bylo to povrchní a plné klišé, ale díky výborným kulisám a slušným soubojům se na to dalo dívat. Jenom mi neskutečně vadila ta uřvaná a kýčovitá hudba. Jo, a taky by mě zajímalo, proč v té vypjaté scéně na konci Alita prostě nechytila Hugovo "torzo" nohama, aby nespadl - to by jistě zvládla.

• 6.2.2019  22:19

Vzhledem k tomu, že jsem na tento film četl většinou velmi negativní komentáře, byl jsem při jeho sledování mile překvapen - vůbec nebyl špatný. Vše bohužel shodil neuvěřitelně kýčovitý závěr (nebo jsem něco nepochopil?).

• 20.1.2019  22:07
    Rédl (TV seriál) (2018)

Tak výborně, doba pokročila natolik, že už ani nejfanatičtější uctívač devadesátých let nebude schopen přijmout obraz á la Hotel Herbich, tak to všechno zkusíme svést na Rusy a estébáky. No a komu dát režii? Pro takové zbabělecké "vyrovnávání se z minulostí" není zkušenější kandidát než Hřebejk. Na skutečnou reflexi toho období, včetně zmínění skutečnosti, že většina tehdejších svinstev se děla pod taktovkou odeesáckých politiků a "podnikatelů", je pro ČT za čtvrt století ještě příliš brzo.

• 2.1.2019  01:44

Tento film mě patrně úplně minul. Osudy módního návrháře mě zajímají ještě méně, než jak žijí tučňáci (řečeno s Woody Allenem), takže hlavním důvodem, proč jsem ho chtěl vidět, byl Daniel Day-Lewis. Asi hrál skvěle, ale nepoznával jsem ho - pořád ho vnímám jako Boxera, tato jeho role mi byla velmi blízká.. Jako drsný Plainview v Až na krev mě fascinoval, ale rozhodně nezískával sympatie. No, po zhlédnutí Niti z přízraků mám pocit, že jestli bych nikdy nechtěl skončit jako Plainview, tak jako Woodcock už tuplem ne! High society ("chuj sosájety", jak doporučuje vyslovovat Pelevin) a její problémy jsou naprosto mimo moje chápání, takže tento snímek jsem spíše nevěřícně sledoval a vcítit do jeho postav jsem se prostě nedokázal.

• 25.12.2018  22:27
    Magnolia (1999)

Popularita tohoto filmu je pro mě záhadou. Osobně v něm vidím hlavně citové vydírání - a to nesnáším natolik, že dávám odpad bez ohledu na případné "polehčující okolnosti".

• 2.12.2018  22:44
    Železný věk (TV seriál) (2018)

Typicky německá snaha o "cool" dokument má přesně opačný efekt - je to nudné k uzoufání a hrané scénky jsou tak neuvěřitelně pitomé (a špatně zahrané), že je to prakticky nesledovatelné.

• 24.11.2018  22:52

Českou mši vánoční i Ladovi obrázky mám rád už od dětství - ale z tohoto se mi zvedal žaludek už po pár vteřinách.

• 7.11.2018  22:22

O tom, že válka dělá z některých lidí bestie (nebo spíš dá jejich bestialitě možnost se projevit) není třeba pochybovat. Násilí v tomto filmu není žádná trierovská intelektuální provokace - je tak odporné a surové, že jsem při některých scénách musel zavřít oči.

• 21.10.2018  21:28

Výborné herecké výkony (ano, rok 1989 - konec starých časů kvalitní české filmové tvorby), ale problém nastane, když snímek srovnáme s předlohou. Zatímco film představuje nostalgickou oddechovku bez hlubších přesahů, kniha je úplně o něčem jiném. Nejen naprosto rozdílný závěr, ale hlavně absence Váňova vyprávění o setkání s Megalrogovem (pro mě nejsilnější pasáž knihy) dělá z tohoto filmu skutečně jen "úsměvné vyprávění". Ne, určitě to není špatná podívaná, ale stejně mě napadá, že je to asi takové, jako kdyby Rosamunde Pilcher předělala Romea a Julii v sentimenální škvár, kde se nakonec všichni ožení a vdají.

• 20.9.2018  23:10

Frankensteinovské horory mám spojené se starým hradem, tento se sice odehrává v městkém prostředí, ale kulisy jsou výborné - samotný příběh už méně. Přesto se jedná o dobrý film s podmanivou atmosférou..

• 16.9.2018  23:00

Krásný, poklidně plující film. V žádném případě se ale nejedná o horor (což možná způsobilo zklamání některých diváků a z toho plynoucí nízké hodnocení).

• 15.9.2018  22:50

Alenka pofrancouzštělá natolik, že mi film často připomněl francouzské stereotypy Monty pythonů. Ale celkově to byla hlavně nuda..

• 9.9.2018  22:52
    Delta (2008)

Tak nevím, poselství filmu je vlastně dost banální a závěr spíše než katarzi nebo rozhořčení působí divákovi určitou trpkost. Bezútěšný venkov je sice i zde vizuálně působivý, ale to můžeme vidět i v lepších filmech (Béla Tarr). Ta jedna hvězda je za pohřební plavbu - ta scéna byla krásná..

• 5.9.2018  22:56

Ačkoli film pojednává o politických tématech a ideologii, daří se mu zůstávat neideologický. Právě tak jsem ocenil, že se Leemu podařilo zobrazit negativní postavy aniž by z nich udělal karikatury (snad s výjimkou Felixovi manželky). Celkové vyznění hodně kazí závěrečné scény, které příliš tlačí na pilu.

• 8.7.2018  21:53

Pro mě velké zklamaní - od Verhoevena už skoro automaticky očekávám, že v do svých filmů vloží/skryje nějaké podstatnější sdělení, ale tady jsem ho nenašel. Ale možná, že jsem to jenom neviděl..

• 7.7.2018  12:10

Velmi vzdálená a rozostřená kamera znemožňuje navázat s postavami kontakt, což vytváří svým způsobem mnohem autentičtější dojem pouhého pozorovatele. Při sledování jsem si vzpomněl na dávnou sérii They Must Be Mad!, která podobné "adrenalinové sportovní výkony" břitce komentovala: "Pro někoho zkouška mužnosti, pro jiné naprostá volovina!" Zde se o podobně výstižný komentář postaral projíždějící stařík pádnou otázkou: "Kolik vám je let?!"

• 7.7.2018  11:39
    Vyšší moc (2014)

Výborné drama, které se nevstřebává snadno - některé scény (posezení v hotelovém pokoji s přáteli) mají tak stísňující atmosféru, že nejen její protagonisté, ale i divák má chuť utéct. "Zázračná" záchrana manželky z vánice na konci filmu je jen připravené divadýlko (kvůli dětem, nebo pouze kvůli manželovu egu?). Podivná závěrečná scéna v davu putujícím silnicí mi unikala, ale její smysl myslím výborně odhadl ve svém komentáři Tosim.

• 7.7.2018  10:48
    RoboCop (1987)

Podobně jako ve Hvězdné pěchotě zde kromě "oficiální" linky postupně začneme slyšet tišší a mnohem hlubší melodii - podvratnou melodii, která dává celé skladbě skutečný smysl..

• 5.7.2018  23:20

Známkou kvality a nadčasovosti tohoto snímku může být, že (aspoň mě osobně) záporné postavy spíše než pohlávary KSČ připomínaly současné manažery atd. (konkrétně Rudolf byl Babiš jak vyšitý). Jenom bodyguardi se těch pár let změnili: teda pořád jsou to hovada, ale už vypadají úplně jinak - ti dnešní jsou takoví větší, profesionálnější, agresivnější..

• 24.6.2018  22:02

Některé scény působily až surreálně.

• 23.6.2018  22:39
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Velmi dobrý film (obzvláště na současné české poměry). Příjemným překvapením jsou výborné herecké výkony (s výjimkou Martina Myšičky, který si svou roli patrně spletl s nějakým filmem typu Pelíšky) - je zřejmé, že když naši herci dostanou slušnou příležitost, zvládnou to. A ačkoli nesnáším retrománii, výpravu jsem zde ocenil.

• 9.6.2018  22:54
    Pracka v láhvi (TV film) (1978)

Kromě vynikajícího Petra Čepka podávájí herci tak příšerné výkony, že tím film se zajímavou zápletkou naprosto pohřbívají.

• 3.6.2018  00:33

Zajímavý úsek historie, ale zpracování velmi slabé. Je to patetické, postavy většinou nemluví, ale deklamují a vše je děsně nudné a zpracované bez nápadu.

• 29.4.2018  22:50
    Borg/McEnroe (2017)

Plno klišé, plno kýče (zdůrazněného hudbou). Chápu, že sportovní drama je zvláštní žánr, jehož hranice a omezení není snadné překročit, ale pokud jsou zde postavy natolik neslané-nemastné, že nemáte důvod některé z nich fandit, a to, jak dopadne klíčový zápas, k nemuž vše směřuje, vás přestane zajímat už v první půlhodině snímku, není to pro film dobrá vizitka..

• 28.4.2018  22:26

Zvláštní příběh se skvělými záběry a ještě lepší hudbou, která připomněla čas, kdy rock ještě za něco stál. Pamatuje tu dobu? - já si ještě občas vzpomenu..

• 24.4.2018  19:16
    King Kong (1976)

Film má vynikající atmosféru i dobré herecké obsazení. Snímku, který byl patrně výborný už v době svého vzniku, přidal čas nános patiny, který se k němu hodí a pro mě celkový dojem ještě zvyšuje.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15