• Thriller

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Neuveriteľné ako jeden neuznaný rakúsky maliarik zmanipuloval masy a priviedol svet na pokraj priepasti.Démonické schopnosti AH našli živnú pôdu v 1.svet.vojnou zbedačenom nemeckom národe.A to,čo nasledovalo potom už história zachytila v učebniciach dejepisu. K samotnému seriálu len toľko : pochybujem,že niekto niekedy lepšie zachytí všetku tú hrôzu,ktorá sa prehnala svetom a ukázala,čo sa môže stať,keď ľahostajnosť mocných prerastie v bezmocnosť a zanechá len oči pre plač.Bohužiaľ ľudstvo vždy bude vzývať diktátorov a on sa ten Démon vždy niekde rád objaví.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Absolútna pohodička na nedeľné popoludnie.Nepriehľadnuteľný M.Douglas v úlohe ducha - playboya-legendy.Od komédií tohto typu nikdy netreba čakať nič svetoborné,takže o sklamaní sa dá len ťažko hovoriť.

Bílé peklo (2001)

Presvedčivý filmový dôkaz,že aj medzi nemeckými okupantmi z čias WW 2 existovali slušní jedinci vyznávajúci základné životné hodnoty.Sila Lásky,ktorá ženie hlavného hrdinu naprieč smrteľnou ruskou krajinou je bezhraničná.Krásne exteriéry,najmä Áziská časť Ruska na pozadí jedného ľudského príbehu vo mne zanechala silný dojem.Mne dovtedy neznámi herci a slušný hudobný doprovod patria jednoznačne k veľkým kladom tohto dielka.Film,ktorý nestavia na nekonečnom hrdinstve ruských víťazov vojny,ba práve naopak - ponúka pohľad na hrôzy vojny z tej druhej strany.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Desať hviezdičiek pre tento seriál by bolo málo.Spolu s mojou manželkou (na ženu má neuveriteľnú vlastnosť - miluje vojnové filmy)sme hltali diel za dielom a po skončení celej tejto vojnovej ságy upadli do akejsi letargie.Bolo nám ľúto,že toho nebolo viac. To čo prišlo potom (Pacific)už nenaplnilo naše očakávania,škoda. K samotnému seriálu asi toľko,že výber hercov,bojové scény,triky,atmosféra to Všetko bolo citlivo zvolené a povedal by som Dokonalé.

Casino (1995)

Absolútna mafiánska Klasika.Základný stavebný kameň pre každého "správneho"filmového mafiána.Škoda ďalších slov.Kto nevidel Casino,nech v žiadnom prípade nechodí do Vegas :-)

Cesta (2009)

Jooooj,škoda,že nevidím takéto snímky častejšie.Apokalypsa zaklopala na dvere s nevídanou presvedčivosťou a prinútila ma zamyslieť sa nad faktom :"Aké by to bolo,keby k niečomu takému skutočne došlo?".Z ľudí by sa v momente stali šelmy a Satan by sa opäť cítil ako v Raji.Vigo Mortensen ma po Kapitánovi Alatriste-m opäť presvečil o svojich hereckých schopnostiach.Škoda,že Charlize dostala tak žalostne málo priestoru,ale asi to bol "umelecký"zámer.

Cesta do zatracení (2002)

Tom Hanks vs.Paul Newman+Jud Law.Krásne smutný a jemnou nostalgiou 30 tych rokov šmrcnutý film.Vyrovnávanie si účtov malo v tej dobe iné rozmery.Ameriku vraj postavili prisťahovalci,takže si so sebou priniesli aj svoje Európske spôsoby riešenia konfliktov.Nájomný vrahúň proti bývalému "čističovi". Zápletka jak vyšitá.Čo viac si bežný filmový maniak môže priať???Odporúčam všetkými desiatimi.

Dokonalý trik (2006)

Myslím,že slovné spojenie filmová lahôdka tento film dokonale vystihuje.Hviezdne obsadenie väčšinou ešte nezaručuje úspech - ba práve naopak,ale v tomto prípade došlo k dokonalej symbióze hereckých osobností kalibru H.Jackman-a a Ch.Bale-a.Nemenej úspešne im sekundujú M.Caine,S.Johansson a mňa osobne milo prekvapil D.Bowie v roli vedeckého génia Nicolu Tesl-u.Od samotného začiatku sa divák nenudí a vzájomný konflikt dvoch kúzelníkov -už ako taký sľubuje nádejnú zápletku,ktorá postupne naberá na obrátkach a doženie oboch protagonistov do extrémnych rozhodnutí.

Dr. House (2004) (seriál)

Pre jedných arogantný a samoľúby čudák,pre iných neprekonateľná modla. Za tých 8.sezón veru Gregory House nezaháľal a svojou neuveriteľnou intuíciou ala Sherlock Holmes stihol svojimi rozhodnutiami zachrániť desiatky ľudských životov.Neuveriteľlne štastná voľba hlavného predstaviteľa robí tento projekt o triedu lepším oproti iným "medicínskym"seriálom.Ja osobne som len postupne prichádzal Gregorymu na chuť,lebo mi spočiatku prekážala jeho arogancia,ale ako išiel čas,pochopil som,že za maskou "tvrďasa"sa ukrýva nevšedný človek a lekár a teraz mi tá jeho príslovečná arogancia vyslovene vyhovuje.Ako niekedy s obľubou vravím :"Človek nemusí byť priateľ s každým a za každú cenu"....

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Charlie a spol....nevyčerpateľná studňa zábavy,ktorá askosi vyschla s odchodom Ch.Sheena.Nezáleží na tom,čo bol skutočný dôvod týchto skutočností,seriál tým bezpochýb utrpel.Škoda.