romulus777

romulus777

Movies and Love forever

<< předchozí 1 2
    • 28.3.2013  09:35

Myslím,že slovné spojenie filmová lahôdka tento film dokonale vystihuje.Hviezdne obsadenie väčšinou ešte nezaručuje úspech - ba práve naopak,ale v tomto prípade došlo k dokonalej symbióze hereckých osobností kalibru H.Jackman-a a Ch.Bale-a.Nemenej úspešne im sekundujú M.Caine,S.Johansson a mňa osobne milo prekvapil D.Bowie v roli vedeckého génia Nicolu Tesl-u.Od samotného začiatku sa divák nenudí a vzájomný konflikt dvoch kúzelníkov -už ako taký sľubuje nádejnú zápletku,ktorá postupne naberá na obrátkach a doženie oboch protagonistov do extrémnych rozhodnutí.

• 27.3.2013  07:50

Krásne dojemná dráma o jednom nesplnenom športovom sne a sile úprimného priateľstva,pri ktorej budete mať slzy na krajíčku.Supeeeeer Film.

• 26.3.2013  13:19
    Casino (1995)

Absolútna mafiánska Klasika.Základný stavebný kameň pre každého "správneho"filmového mafiána.Škoda ďalších slov.Kto nevidel Casino,nech v žiadnom prípade nechodí do Vegas :-)

• 26.3.2013  10:38

M.Scorsese,S.Buscemi a originálna gangsterka z dôb prohibície - to je neodolateľná 3 kombinácia predurčená k úspechu.

• 26.3.2013  10:33
    Putování s dinosaury (TV seriál) (1999)

Dino - téma pre mňa nikdy nestratí svoje čaro a dokumentov tohto ypu nikdy nebude dosť.

• 25.3.2013  08:24

Šialená a nezabudnuteľná akčná jazda tria R.Downey Jr.+V.Kilmer+M.Monaghan,ktorá mi miestami vháňala do očí slzy smiechu (či skôr rehotu :-)Ako tu čítam,niektoré hlášky už medzičasom zľudoveli.Kto nevidel o veľa prichádza.

• 25.3.2013  07:58
    Queen v Budapešti (koncert) (1987)

Tavazsi sél vizet árast virágom,virágom (Jarný vietor spúšta vody.etc...)....mráz mi behá po chrbte,keď si spomeniem na túto maďarskú pieseň,ktorú Freddie na tomto pamatnom koncerte odspieval z dlane.Vačsiu poctu by si Maďari len ťažko mohli priať.Čo by tak asi spieval,keby sa koncert uskutočnil jedného pekného dňa na Slovensku,resp v Čechách ?Joj,škoda,že to už navždy zostane v rovine snov :-(((

• 25.3.2013  06:36
    Gladiátor (2000)

Ak by sa ma niekto niekedy opýtal na pomyselný rebríček mojich best history filmov,bol by Gladiator medzi Top 3.Geniálne namiešaný mix dobrodružstva,napätia,histórie a v neposlednom rade jedného ľudského príbehu,priateľstve,ponížení a sile lásky na pozadí mocenských intríg.Kostýmy,exteriéry,výber hercov - to všetko číní z tejto snímky skutočný VEĽKOFilm v pravom zmysle slova.Majster Ridlley Scott rozvinul svoje majstrovstvo v plnej šírke,ba povedal by som,že nazrel až za obzor.Aj keď R.Crowe zahviezdil od čias Gladiátora v ďalších projektoch,v mojej pamäti navždy zostane zapísaný ako generál Maximus,ktorý svojou slávou zatienil aj zákerného cisára Comoda.

• 22.3.2013  13:57
    Stalingrad (1993)

Zima roku 1943,Nemeckí vojaci zdecimovaní obrovskými stratami a šialenou Ruskou zimou.Presne toto sa mi vybaví pri mene Stalingrad.Agresor uväznený v chápadlách túžby po ovládnutí nekonečnej ruskej krajiny.Zúfalstvo a bezradnosť tých tisícok obyčajných poslušných "vykonávačov rozkazov",ktorých ich neomylný vodca poslal na východný front v naivnej predstave bleskovej vojny,takže im na cestu zabudol pribaliť zimné ošatenie.No hrôza. Je zaujímavé sledovať osudy a nakoniec aj skazu ľudí z druhej strany barikády,lebo my - deti zrodené pod veľlkou červenou hviezdou sme mali dlhé roky za vzor neohrozených ruských bratov. Nemecký režisér J.Vilsmaier ponúka svoj pohľad na konflikt,ktorý mal na zvrat v WW 2.zásadný význam.Od Stalingradu Nemci už len ustupovali.Pre filmového fanatika milujúci vojnovú tematiku prináša táto snímka objektívny pohľad na vec a aj preto považujem film Stalingrad za významný prínos Európskej kinematografii.

• 22.3.2013  13:12
    Lesní duch (1981)

Pre mňa je toto dielko spomienkou na časy dávno minulé,keď boli horory naozaj strašidelné.Vynára sa mi staré kamarátove video a simultánny dabing,keď nám stačil jeden jediný hlas a nie príliš kvalitný obraz :-)Napätie vybičované do krajnosti,ruka odfaklená motor.pílou a mnoho ďalších symbolov.Bruce Campbell ako neohrozený "duchobijec"Vtedy,ako pubertiak som nemal veľkú možnosť porovnávať túto záležitosť s inými podobného druhu,takže spolu s Cintorínom domácich zvierat zostane v mojej pamäti uchovaná ako moje hororové základy.Aj dnes,po rokoch si tento filmik rád pozriem,ale namiesto hrôzy sa na mojej tvári objaví skôr jemný úškrn spôsobený primitívnymi trikmi.Až sa niekedy sám seba pýtam : "Ako je možné,že mi v tej dobe tieto nedostatky vôbec nevadili ?"asi tu nebolo nič lepšie :-)

• 22.3.2013  12:57
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Pre jedných arogantný a samoľúby čudák,pre iných neprekonateľná modla. Za tých 8.sezón veru Gregory House nezaháľal a svojou neuveriteľnou intuíciou ala Sherlock Holmes stihol svojimi rozhodnutiami zachrániť desiatky ľudských životov.Neuveriteľlne štastná voľba hlavného predstaviteľa robí tento projekt o triedu lepším oproti iným "medicínskym"seriálom.Ja osobne som len postupne prichádzal Gregorymu na chuť,lebo mi spočiatku prekážala jeho arogancia,ale ako išiel čas,pochopil som,že za maskou "tvrďasa"sa ukrýva nevšedný človek a lekár a teraz mi tá jeho príslovečná arogancia vyslovene vyhovuje.Ako niekedy s obľubou vravím :"Človek nemusí byť priateľ s každým a za každú cenu"....

• 22.3.2013  11:56
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Neuveriteľné ako jeden neuznaný rakúsky maliarik zmanipuloval masy a priviedol svet na pokraj priepasti.Démonické schopnosti AH našli živnú pôdu v 1.svet.vojnou zbedačenom nemeckom národe.A to,čo nasledovalo potom už história zachytila v učebniciach dejepisu. K samotnému seriálu len toľko : pochybujem,že niekto niekedy lepšie zachytí všetku tú hrôzu,ktorá sa prehnala svetom a ukázala,čo sa môže stať,keď ľahostajnosť mocných prerastie v bezmocnosť a zanechá len oči pre plač.Bohužiaľ ľudstvo vždy bude vzývať diktátorov a on sa ten Démon vždy niekde rád objaví.

• 22.3.2013  10:58
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

No čo už povedať k tomuto novodobému kultu?ak máš pocit,že máš veľa voľného času,začni pozerať Fringe-a a zistíš,čo je to droga :-) Ako tu už bolo viackrát spomenuté každá generácia má svoje X-Files :-) a tento seriál teda v ničom nezaostáva,ba práve naopak.Pokročilá technológia,sympatickí hrdinovia,veci medzi nebom a zemou,moderný šat a v neposlednom rade elektrizujúca atmosféra z neho robia ťažko odolateľnú záležitosť.

• 22.3.2013  10:39
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Desať hviezdičiek pre tento seriál by bolo málo.Spolu s mojou manželkou (na ženu má neuveriteľnú vlastnosť - miluje vojnové filmy)sme hltali diel za dielom a po skončení celej tejto vojnovej ságy upadli do akejsi letargie.Bolo nám ľúto,že toho nebolo viac. To čo prišlo potom (Pacific)už nenaplnilo naše očakávania,škoda. K samotnému seriálu asi toľko,že výber hercov,bojové scény,triky,atmosféra to Všetko bolo citlivo zvolené a povedal by som Dokonalé.

• 22.3.2013  10:22
    Znamení (2002)

Akčný hrdina Mel G.tentoraz v zranitelnejšej polohe.Malá farma kdesi na americkom vidieku a nezameniteľná zvieravá atmosféra podmienená príchodom "malých zelených",aj keď sa mi tá vesmírna "stvúra"až taká malá nezdala :-).Divák veľmi ľahko podľahne volaniu očakávaného dobrodružstva a prvky hororu vhodne sklbené so Sci-fi robia z tohto filmu suuuper jazdu.Ako vravia filmoví kritici spoza mláky :"Two Tumbs Up" (Dva palce Hore -tzn.známka kvality). Pre mňa osobne sa tento film bude už navždy spájať so skutočnosťou,že po jeho skončení mi mama oznámila veľlmi nepríjemnú správu,že môj skvelý dedko po krátkej chorobe zomrel :-(((

• 22.3.2013  10:04
    Ti druzí (2001)

Budem trošku spomínať,lebo túto snímku som videl už dávnejšie,ale ani s odsupom času zo mňa jej atmosféra nevyprchala.Tak teda....Hodnú chíľu po skončení filmu som zostal nemo sedieť v kresle a zmohol sa na jediné Waaaaau.Celý film som si myslel,že poznám zápletku a nakoniec som dostal "pecku"medzi oči a normálne som sa aj bál,čo sa mi až tak často pri dnešných hororoch nestáva.Najprv som sa domnieval,že to bude ďalšia upirológia,ale houby.Potešilo ma,že som tam nezaregistroval žiadne dušičky mŕtych detičiek (v poslednej dobe tak obľúbený prostriedok na ľakanie ľudí)Nicole K. sa dokonale zžila s postavou a najmä vďaka nej sa Vám tento film na dlhý čas vryje do pamäti.Ak sa chcete tak naozajstne živočíšne báť,vrelo odporúčam.Niekedy s nostalgiou spomínam na čaro starších hororov :-(((

• 22.3.2013  09:44
    Trosečník (2000)

Príbeh muža,ktorému sa jedného dňa otočí život naruby.Dostane od života takú facku,že polovicu filmu nedokáže povedať ani slovo.A to je ešte rád,že prežil leteckú haváriu.TH predviedol taký herecký koncert,že mu uveríte doslova VŠETKO.Vôľa prežiť sa nesie celým týmto originálnym dielom aj keď táto Robinsonovská téma bola už veľakrát spracovaná.Minutáž filmu je síce nadštandardná,no divák sa ani na chvíľku nenudí.Vždy sa k tejto snímke rád vrátim.

• 22.3.2013  08:14
    Bílé peklo (2001)

Presvedčivý filmový dôkaz,že aj medzi nemeckými okupantmi z čias WW 2 existovali slušní jedinci vyznávajúci základné životné hodnoty.Sila Lásky,ktorá ženie hlavného hrdinu naprieč smrteľnou ruskou krajinou je bezhraničná.Krásne exteriéry,najmä Áziská časť Ruska na pozadí jedného ľudského príbehu vo mne zanechala silný dojem.Mne dovtedy neznámi herci a slušný hudobný doprovod patria jednoznačne k veľkým kladom tohto dielka.Film,ktorý nestavia na nekonečnom hrdinstve ruských víťazov vojny,ba práve naopak - ponúka pohľad na hrôzy vojny z tej druhej strany.

• 22.3.2013  07:58

Načo zbytočných slov?Treba si nájsť 3 hodinky a potom sa už len ponoriť do poctivej väzenskej filmárčiny.Po skončení filmu Vami budú lomcovať emócie.Jeden z Najkrajších filmov aké som kedy videl.Desať hviezd by bolo adekvátne hodnotenie :-)

• 22.3.2013  07:45

Tom Hanks vs.Paul Newman+Jud Law.Krásne smutný a jemnou nostalgiou 30 tych rokov šmrcnutý film.Vyrovnávanie si účtov malo v tej dobe iné rozmery.Ameriku vraj postavili prisťahovalci,takže si so sebou priniesli aj svoje Európske spôsoby riešenia konfliktov.Nájomný vrahúň proti bývalému "čističovi". Zápletka jak vyšitá.Čo viac si bežný filmový maniak môže priať???Odporúčam všetkými desiatimi.

• 22.3.2013  07:36
    Cesta (2009)

Jooooj,škoda,že nevidím takéto snímky častejšie.Apokalypsa zaklopala na dvere s nevídanou presvedčivosťou a prinútila ma zamyslieť sa nad faktom :"Aké by to bolo,keby k niečomu takému skutočne došlo?".Z ľudí by sa v momente stali šelmy a Satan by sa opäť cítil ako v Raji.Vigo Mortensen ma po Kapitánovi Alatriste-m opäť presvečil o svojich hereckých schopnostiach.Škoda,že Charlize dostala tak žalostne málo priestoru,ale asi to bol "umelecký"zámer.

• 22.3.2013  07:27
    Kruh (2002)

Jeden z hororikov,pri ktorom Vam nebude všetko jedno.Pre istotu pri pozeraní stíšte,alebo ešte lepšie vypnite mobily a s dostatočným časovým predstihom odhláste pevnú linku.Inak riskujete vlastný život :-)Jedná sa jednoznačne o základný stavebný kameň a povinnú výbavu každého horor-maniaka:-)Kto nevidel Ring,nevie,čo je strach.Ani s odstupom času nestráca na vierohodnosti.Pôvodnú japonskú version som síce nevidel,ale vôbec mi to žily netrhá.Raz dávno som totiž sledoval podobný jap."horor" a tá ich príslovečná japonská úslužnosť a večné klaňanie sa mi pokazily dojem z celého filmu.Nič proti východnej kultúre,ale do hororu to "napasuje"Ak som to však bral ako komédiu,tak to celkom ušlo :-)

• 22.3.2013  06:56

Vždy,keď si spomeniem na temnú oblohu nad Stalingradom z úvodnu filmu a jednu pušku pre dvoch ruských "warriorov"premkne ma mrazivá ruská zima.Atmosféra,ktorá sa dá krájať iba pílkou na železo.Vpredu nemeckí buldoci s dokonakými hračkami MG 34 a za chrbtom ruskí "kosci jastrabej lúky",takže "super" východisková pozícia pre úbohé ruské posily.A potom to "riedenie"vyšších nemeckých dôstojníkov.No paráda :-) Na jednej strane Jud Law v úlohe ruskej sniperskej extraligy a na strane druhej "poľovník"Ed Harris .Medzi nimi smelá devočka Rachel Weisz.Hviezdne herecké obsadenie a uveriteľný námet robí z tejto snímky jeden z Naj filmov s touto tematikou. Ďzei-Ďzei Annaud je jednoducho pán režisér a svojim dielkom ma vyslovene potešil.

• 21.3.2013  10:34

Bez preháňania Absolútny Top medzi vojnovými filmami.Aj dnes,s odstupom času ma mrazí pri spomienke na "vyloďovaciu"scénu z úvodu filmu.Myslím,že toto by muselo posadiť do sedadla aj priameho účastníka bojov.Ja som si v tej chvíli uvedomil,aké strašné to tam muselo byť a bezvýhradne som uveril,že presne tak sa to tam muselo odohrať.Spojenci ako splašené prepelice pod nemeckými guľometmi.No sila.Nie nadarmo sa generálovi Erwinovi Rommelovi,ktorý naplánoval obranu pláži v Normandii vravelo Púštna líška. Jasné,že americkému pátosu a hrdinstvu sa len ťažko dalo v snímke vyhnút,ale co už?Tí padlí si trochu úcty určite zaslúžia. Škoda len ,že sa Mr.Steven nepozrel aj do nemeckých zákopov,resp.bunkrov.Vidieť tú paniku,keď im tie "prepelice" prerástli cez hlavu by bolo určite jedinečné divadlo.Každopádne na hodnote filmu to neubralo,takže hodnotenie je jasné - plný zásah:-)Kiežby sa takýchto diel točilo viacej

• 21.3.2013  08:56
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Určite to mnohí poznáte ....začnete pozerať nejaký seriál.Pozriete si zopár častí a potom sa s tým nedá prestať-chronická závislosť :-)V mojom prípade to bolo tak,že som až neskôr zistil,že nejaký Walking Dead už beží.Asi to bude spôsobené tým,že namiesto serálov uprednostním väčšinou celovečerné snímky.Ale toto bola iná kapusta.Kedže zbožnujem filmy s apokalyptickou a zombie tematikou,predstavuje tento filmársky počin pre mňa dokonalé skĺbenie týchto subžánrov.Ja viem,poviete si : "len počkaj na ďalšie série" :-) Z mnohých Vašich názorov je mi jasné,že niektoré epizódy,resp.celá séria sú slabšie.Ale v ktorom seriáli také nie sú ??? Pre mňa je veľkým pozitívom fakt,že sa tvorcovia nesústredili na bezduché likvidovanie mozgov nakazených "walkerov".Príbeh skupinky hrdinov,ktorí sa musia dennodenne pretĺkať krajinou poznačenou beznádejou a nasiaknutú krvou a bojovať o to najzákladnejšie Vás zasiahne a už nepustí.Určite by sa tvorcom dali vytknúť mnohé nedostatky,ale ako som už spomenul,podstatný je príbeh.Hercké obsadenie je dobre zvolené.Vyzdvihol by som azda "kušostrelca"-N.Reedus-a. Ak by som mal tú možnosť zasiahnuť do scenára,určite by som tých úbohých "kusáčov" naučil prispôsobiť sa okolnostiam,tzn.vylepšil ich primitívne motorické,resp.rozumové schopnosti(aj keď s praženicou namiesto mozgu to asi ide ťažko,že?).Zopár učenlivých kreatúr by dej jednoznačne spestrilo.A to všetko preto,že ich zabíjanie mi už niekedy pripadá ako jednoduchá detská hra :-)a to je na škodu,lebo sa vytráca to prepotrebné dramatično. Celkovo ale tento seriál hodnotím najvyšším hodnotením.

• 26.3.2013  10:47
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Zoberieme veľa krvi,potu,nahých tiel.Celé to premiešame pieskom z Capuy,dochutíme jemnou dávkou love story a vznikne nám jeden akčný - históriou inšpirovaný serál,ktorý vás zdrapí do svojich pazúrov a už tak ľahko nepustí.Jasné,že má seriál aj veľa nedostatkov,ale kto v ňom hľadá nejaké vážne umenie ???

• 26.3.2013  10:29
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Charlie a spol....nevyčerpateľná studňa zábavy,ktorá askosi vyschla s odchodom Ch.Sheena.Nezáleží na tom,čo bol skutočný dôvod týchto skutočností,seriál tým bezpochýb utrpel.Škoda.

• 26.3.2013  09:46
    Troja (2004)

No veru,kritiky na tento film su tú rôzne,ale pre mňa ide jednoznačne o vydarené dielko a vôbec netúžim po nejakej staršej verzii.Prehnaný pátos a hrdinské dialógy starých filmov rozhodne nemusím,čím rozhodne nechcem znižovať hodnotu práce starých majstrov.Je to jednoducho vec vkusu.Keď to zhrniem : Keby som chcel vidieť film držiaci sa dopodrobna historickej Homérovskej línie,pozriem si nejaký dokument o Tróji.

• 23.3.2013  23:26
    Looper (2012)

Svieži vánok zavial do poľa s cukrovou trstinou a kde sa vzal-tu sa vzal,pred nami všemohúci Bruce opäť v plnej zbroji stál :-) Svižná akčná jazda,ktorá síce neohúri prevratným vizuálom (aj keď sa o to snaží),neponúkne divákovi krkolomné scény,no aj napriek tomu poteší slušnou akceleráciou deja.J.G.Levitt ako podarená a mimoriadne vhodne zvolená mladšia verzia Bruce-a W.Myšlienka cestovania v čase,ktorá je v poslednej dobe filmármi tak často využívanou témou je tu celkom slušne zrealizovaná.Takže ak to skrátim : Film,ktorý vás ničím mimoriadnym neoslní,ale ani nesklame.Príjemná akčná oddychovka a jednoznačne nadštandard.

• 22.3.2013  10:51
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Obľúbený seriálik mojej manželky,ale nehanbím sa priznať,že aj mňa zaujali osudy viacerých postáv.Nemocničné prostredie nie je moje obľúbené miesto na oddych,ale pri tomto dielku mi to akosi neprekážalo.Jednoznačne pohodová rodinná záležitosť.

<< předchozí 1 2