• Thriller

Dokonalý trik (2006)

Myslím,že slovné spojenie filmová lahôdka tento film dokonale vystihuje.Hviezdne obsadenie väčšinou ešte nezaručuje úspech - ba práve naopak,ale v tomto prípade došlo k dokonalej symbióze hereckých osobností kalibru H.Jackman-a a Ch.Bale-a.Nemenej úspešne im sekundujú M.Caine,S.Johansson a mňa osobne milo prekvapil D.Bowie v roli vedeckého génia Nicolu Tesl-u.Od samotného začiatku sa divák nenudí a vzájomný konflikt dvoch kúzelníkov -už ako taký sľubuje nádejnú zápletku,ktorá postupne naberá na obrátkach a doženie oboch protagonistov do extrémnych rozhodnutí.

Million Dollar Baby (2004)

Krásne dojemná dráma o jednom nesplnenom športovom sne a sile úprimného priateľstva,pri ktorej budete mať slzy na krajíčku.Supeeeeer Film.

Casino (1995)

Absolútna mafiánska Klasika.Základný stavebný kameň pre každého "správneho"filmového mafiána.Škoda ďalších slov.Kto nevidel Casino,nech v žiadnom prípade nechodí do Vegas :-)

Spartakus (2010) (seriál)

Zoberieme veľa krvi,potu,nahých tiel.Celé to premiešame pieskom z Capuy,dochutíme jemnou dávkou love story a vznikne nám jeden akčný - históriou inšpirovaný serál,ktorý vás zdrapí do svojich pazúrov a už tak ľahko nepustí.Jasné,že má seriál aj veľa nedostatkov,ale kto v ňom hľadá nejaké vážne umenie ???

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

M.Scorsese,S.Buscemi a originálna gangsterka z dôb prohibície - to je neodolateľná 3 kombinácia predurčená k úspechu.

Putování s dinosaury (1999) (seriál)

Dino - téma pre mňa nikdy nestratí svoje čaro a dokumentov tohto ypu nikdy nebude dosť.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Charlie a spol....nevyčerpateľná studňa zábavy,ktorá askosi vyschla s odchodom Ch.Sheena.Nezáleží na tom,čo bol skutočný dôvod týchto skutočností,seriál tým bezpochýb utrpel.Škoda.

Troja (2004)

No veru,kritiky na tento film su tú rôzne,ale pre mňa ide jednoznačne o vydarené dielko a vôbec netúžim po nejakej staršej verzii.Prehnaný pátos a hrdinské dialógy starých filmov rozhodne nemusím,čím rozhodne nechcem znižovať hodnotu práce starých majstrov.Je to jednoducho vec vkusu.Keď to zhrniem : Keby som chcel vidieť film držiaci sa dopodrobna historickej Homérovskej línie,pozriem si nejaký dokument o Tróji.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Šialená a nezabudnuteľná akčná jazda tria R.Downey Jr.+V.Kilmer+M.Monaghan,ktorá mi miestami vháňala do očí slzy smiechu (či skôr rehotu :-)Ako tu čítam,niektoré hlášky už medzičasom zľudoveli.Kto nevidel o veľa prichádza.

Queen v Budapešti (1987) (koncert)

Tavazsi sél vizet árast virágom,virágom (Jarný vietor spúšta vody.etc...)....mráz mi behá po chrbte,keď si spomeniem na túto maďarskú pieseň,ktorú Freddie na tomto pamatnom koncerte odspieval z dlane.Vačsiu poctu by si Maďari len ťažko mohli priať.Čo by tak asi spieval,keby sa koncert uskutočnil jedného pekného dňa na Slovensku,resp v Čechách ?Joj,škoda,že to už navždy zostane v rovine snov :-(((