peiton

peiton

señorita Peiton

USA
Som horor,ale viem byť aj romantika.V láske do španielskej a francúzskej tvorby.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 14.6.2018  19:11
    Jeskyně (2014)

SPOILER.Nič zvláštne z čoho by moja výsosť padala na zadok a možno len preto lebo som s týmto počinom bojovala v horizontálnej polohe...?Chápem,že ked príbeh vsadíte do jaskyne nedá sa túto rovnicu dalej riešiť či nebodaj rozvíjať dej,zápletku...),ale takisto sa nedá odpustiť ani partička piatich hlúpych ľudí a fakt,že robia všetko preto,aby sa NEdostali von .Kde prosím vás nechali zdravý rozum a orientačný zmysel?!Od španielov som čakala oveľa oveľa viac.Jednu hviezdu prihadzujem scenáristovi,kedže opäť nechal prežiť ženu.Píšem si dalšiu čiarku a klaustrofobici,chodte radšej na pivo.

• 14.6.2018  13:26
    Učitelka (2016)

Je toto vôbec možné...??!Je!Zuzana Maurery v hlavnej (podčiarkujem)zápornej postave manipulatívnej,zakomplexovanej,vychcanej potvory,ktorá si rieši svoj deficit matky šikanovaním žiakov,ktorá vyústi až do pokusu spáchania samovraždy jedného z nich.Je tu prítomná i problematika bud priameho či nepriameho podplácania.Skvelý nápad vsadiť tento príbeh do doby dávno minulej,do onej doby kedy ešte žiaci mali rešpekt a úctu k učiteľovi.No takého učiteľa akého (ne)charakterovo stvárnila Mauréry si úctu nezaslúži vari žiaden.Mať chrbtovú kosť je na nezaplatenie.Opravte ma ak sa mýlim..

• 12.4.2018  07:26

Námet šťavnatý,ale spracovanie o to horšie.No docela rýchle to na mojich hodinkách odsýpalo,kedže som tušila,že sa bude riešiť po celý čas jedna a tá istá situácia.I tu platilo staré známe pravidlo:,,Boh Ti nepomôže,pomôž si sám."A tak sa i stalo.Hl.hrdinka bola skutočnou hrdinkou a v konečnom dôsledku i šťastnou ženou,kedže sa jej podarilo i ked za dramatických okolností a na jej smolu nepriamo zbaviť tak úchylného manžela.Gratulujem.Nezabudli ani na pointu,ktorá prekvapila,ale to sa v drvivej väčšine od pointy očakáva.Priznám sa,ja som takú nečakala a príjemne prekvapila.

• 3.3.2018  14:45
    Dívka na přání (2009)

Očakávala som zmrzlinový pohár s horúcim karamelom,no dostala som omeletu z vaječných bielkov.

• 25.2.2018  09:25

Zvedavosť ani mňa neobišla ba naopak prinutila ma pozriet si tento pokus o vyvolanie Hitlera zo záhrobia a jeho vsadenie do moderného Nemecka.Pri tomto pohľade sa musí Adolfík v ,,hrobe" obracať ako vrtula.No a tento pokus o čierno-čierny vtip(pretože u mňa toto bola čierna komédia) treba brať s veľkou dávkou nadsázky a nadhľadu.Tvorca mohol oveľa viac popustiť uzdu fantázie,pridať štiplavejšie dialogy,narážky a poznámky k tematike vojny,aby to bolo ešte viac kontroverznejšie.Takto len opatrné zakopnutie.I tak za originálny námet a vierohodného vodcu A.H. ***/*****.

• 6.2.2018  15:17
    matka! (2017)

Už ani neviem spočítať ako dlho som sa tešila na túto snímku a dostalo sa mi trpkého sklamania.Veľmi podivuhodný príbeh,záhada nad záhady hmm.A neskôr:,, čo to kurva malo znamenať!"Kľudne by som verila a dala ruku do ohňa,že naša hrdinka Matka! je psychicky narušeným jedincom.Ach ako by som sa popálila.Lenže takto väčšiu sprostosť moje náročné oko mystery záležitostí už dávno nevidelo.Nebyť tej druhej polovice (kedy moje napätie opadlo úplne)mohlo to mať nábeh na perfektný komorný thriller.A divák ako ja s náročným okom tešiacim sa na záver,sa mu dostane tak nezmyselnej pointy.Myslela som si,že bude o niečo viac rafinovanejšia,prepracovanejšia.Nuž takto ste to chceli a mňa asi rozbolela hlava.2** pre Michelle,o sladká Michelle bez Teba by som túto sprostosť odsúdila na šibenicu.

• 27.1.2018  23:31

SPOILER! Survival pre veľmi malé publikum,hmm chcem tým povedať veľmi mladé publikum,žiadna fuj scéna sa nekonala a všetci prežili.Prosím vás, to sa v takýchto druhoch snímkov predsa nestáva.No tentokrát som rada,lebo tu bol prítomný i zvierací kamarát-pes.A pilot,ktorý zomrel pri zrútení lietadla hned v samotnom úvode a teda som si k nemu nevytvorila nejaký bližší citovejší vzťah sa tým pádom neráta.Sorry.Naši smelí hrdinovia,boli podľa môjho názoru zachránení už vtedy ked objavili opustený zrub.Ja osobne by som si túto neplánovanú ,,dovolenku" v čistom lone prírody predlžila.Ved niet sa kam ponáhľať,či?Potom to už išlo s Kate a jej čertíkom dolu kopcom a domyslite si ako to celé dopadlo..Nuž,ale knižná predloha nepustí,spisovateľ bude zjavne romantická duša.

• 6.1.2018  18:28
    Zlato (2016)

Typický príklad ako človek dokáže vyletieť vysoko do obrovských výšok a rovnako rýchlo aj padnúť na holú prdel.McConaughey si musí kurva silne veriť ked si vyberá takéto ťažké charaktery postáv...Zasa som sa raz na neho namotala a nemohla ,,vynadívať".Nuž i napriek tomu ak by chýbal v obsadení postáv z väčšou pravdepodobnosťou by som tento ničím pre mňa pútavým skut.príbeh vypla,pretože ,,nie je všetko zlato čo sa bliští".

• 11.10.2017  06:54
    Leatherface (2017)

Ako už tradične mám potrebu porovnávať predchádzajuce časti TCHM s tzv.aktuálnym pokračovaním a musím bohužiaľ konštatovať,že to ide s poslednými masakrami dolu vodou.Ako samostatný jedinec možno docela fajn hororový kúsok,no v opačnom prípade z môjho subjektívneho a prísneho pohľadu na moje veľké sklamanie ma oblieva pocit hamby aj za dvoch režisérov tohto snímku,ktorý dostali veľmi nevdačnú úlohu.A preto sa pýtam kde sa do čerta stratila tá mrazivá atmosféra,ktorá bola tak typická pre TCHM a o napätí ani nehovoriac..??!V druhom pláne mi prekážala tá nezmyselná dejová linka.Niekedy úplne stačí jednoducho vyvstavaný príbeh s mini nádychom reality.Dúfala som a tešila som sa ako nadržaná holka,no naletela som ako naivné dievča.Tak mi treba.

• 15.9.2017  16:37

Zlé a ešte horšie..Ako spomienka na kultový seriál Baywatch ponižujúce ako parodia nedostačujúce.Nezachraňujú mu krk ani nenápadne hosťujúci obstarožný Hasselhoff a bývalá sexica Pamela Anderson.Obsadenie hercov je absolútne mimo misu a pýtam sa dokedy Efron bude zo seba robiť šaška?!!Typický americký humor tak trápny a plytký ako len pre tento druh komédie môže byť.Toto ja asi nikdy nepochopím(nie som asi vaša) a pravda mohla som to obísť širokým oblúkom,no musela som ho pozrieť z čistej povinnosti,nie zo zvedavosti.

• 11.9.2017  22:08

SPOILER!Myslíte si,že ak jeden alebo tisíc novinárov nakrúti reportáž za účelom toho,aby sa svet dozvedel pravdu o tom aké zverstvá sa páchajú v krajinách tretieho sveta,prosím vás,nebudte smiešny.Svet toto už dávno vie,i tak zatvára pred týmito zločinmi oči.Skôr za zločin sa pokladá tá skutočnosť,ktorá tomu predchádzala..V tomto konk.prípade išlo bohužiaľ o falošné obvinenie s cudzoložstva a tým pádom končí zbytočnou smrťou hl.postavy a to všetko len preto,že manžel obvinenej dostal chuť na iné ženské mäsko.Veľmi dramatický záver filmu nejedného chytí za srdce a dokonca i samotného verbala tuším zasiahol ten kameň rovno do srdca.Neľutujem ten čas,ktorý som si vyhradila pre túto snímku.Moje odporúčanie posúvam dalej...

• 26.7.2017  14:01
    Amanda Knox (2016)

Pýtam sa a zároveň som šokovaná ako je vlastne možné odsúdiť človeka bez akýhkoľvek presvedčivých a hmatateľných dôkazov,až sa mi rozum pozastavuje ako v tomto prípade ,,úbohej" študentky,asi takýmto spôsobom a síce,,vašu piču som taky nevidel a verím že ji máte..".V Amerike by takéto niečo určite neprešlo,no nachádzame sa v prudérnom Taliansku,kde porezanie nožom nazývajú kvázy brutálnym činom.A nie ja hlavnú podozrivú nehájim,skôr naopak,verím v jej vinu,ved nakoniec tal.súdy jej naložili čo sa do nej vošlo psychopatke jednej(i ked si myslím,že konali skôr intuitívne a nie v rámci dôkazov....).Mám rada snímky s mystery atmosférou + skutočný príbeh pohol so mnou,zaujal ma hned od začiatku a nepustil ma spať až do konca i herečka v hlavnej úlohe to zahrala bravúrne,preto si zaslúži plnú paľbu.

• 14.5.2017  17:07

SPOILER Za tú maximálne trápnu stand up comedy ktorú predvádzala hlavná hrdinka by som išla s hodn.výrazne dole ,ale vyrovnáva to fakt,že si to dieťa na moje veľké prekvapenie predsa len nenechala aj ked, prisahám,že to spelo k pravému opaku a aj ruku do ohňa by som za to dala a spálila by som si ju,to mi verte.Snímok,ktorý neurazí,ale ani ničím nenadchne.Scenár akoby vystrihnutý zo života.Ktovie odkiaľ scenáristka a režisérka v jednej osobe čerpala inšpiráciu,všakže...

• 11.5.2017  18:11

Pýtam sa:,,čo to bolo za podivuhodný film??!"Z každého rožka troška.Trocha thriller,trocha mystery,trocha duchariny,dramy..Nemalo to žiadnu dejovú linku,ani jadro a o neuspokojivom závere ani nehovoriac.Takto filmy predsa nekončia (jedným buchnutím) takto filmy predsa začínajú...Trpla som celý čas,ale nie zo zvedavosti,ale z netrpezlivosti konca,z ktorého aj tak vyvstalo viac otázok ako odpovedí..Neodporúčam ani pri nadmernom dostatku času.P.S.Kristen Stewart je už zabehaná herečka a je mi záhadou prečo mala teda tendenciu ukazovať svoje A-čka celému svetu.Zhrnula by som to asi takto a síce, toto je asi jediná motivácia pre mužské pohlavie pozrieť si toto čudo.Dosť zbytočný snímok,ktorý ma obral o dosť času.

• 3.5.2017  19:01
    V domě (2016)

Neviem,ale asi ma to hodnú chvíľu nebavilo ,počítala som s tým,že to bude v poradí dalšia otrepaná ducharina a síce konk.dom v ktorom straší bla bla (inak strašné klišé vo filmárskej tvorbe),ale neskôr prišiel zlom (asi v druhej polovici) a ľudské strašidlo som teda nečakala,naviac pohybujúce sa po dome bez toho,aby si ho majitelia všimli.Milo potešil fakt,že toto ľudské strašidlo chcelo ublížiť (aké prekvapko však?) a nielen sa skrývať a žiť si svoj život.Príjemné prekvapenie a po tejto skutočnosti som hned zbystrila pozornosť.P.S. videné za svetla a i napriek tomu fungujúce a nervy skúšajúce.Pozerať toto v noci a sama asi si nacikám do nohavcičiek :-)) Oplatí sa pozrieť,pre tých menej náročných a myslím,že ani tí druhí nebudú veľmi frflať.Na záver len škoda,že takéto bizardné príbehy nepíše sám život,alebo vdakabohu? :-D

• 23.4.2017  14:46

,,KEĎ ŽENA PRÍDE O SVOJHO MANŽELA,STANE SA VDOVOU.NEEXISTUJE ŽIADNE SLOVO KEĎ RODIČIA PRÍDU O SVOJE DIEŤA.STÁLE STE MATKOU ALEBO OTCOM,AJ KEĎ UŽ NEMÁTE ŽIADNE DIEŤA." Večne filmármi omieľaná téma osvojenia si cudzieho dieťaťa,neskôr i jeho navrátenia k skutočnej rodine a problémami s tými súvisiace.Tentokrát vsadené do krásneho prímorského prostredia povojnových rokov..Možno by bolo lepšie v takejto situácii mlčať,ale výčitky Vás skôr či neskôr dobehnú,že lopata555 :-)) Trocha zdlhavé na môj vkus berie jednu hviezdu,no ubehlo to docela rýchle.Ťažká téma a dráma to nepochybne je a ten záver ma dostal...Apropo pre dieťa nie je matkou tá,ktorá ju porodila,lež tá ktorá ju vychovala.

• 10.4.2017  21:38

Z môjho pohľadu zatiaľ najslabšia časť zo všetkých epizod.Ženy a armáda nejde dokopy a už táto skutočnosť bola dosť veľké sci-fi okrem iného...Škoda.

• 8.4.2017  14:12

Tak na takýto zážitok aký mal náš hlavný účastník hry v tejto časti sa len tak ľahko nezažíva :-))í,ani po požití riadnej dávky kvalitného kubánskeho matrošu. :-))) NO PLAY NO GAME STOP STOP STOP...

• 3.4.2017  12:25
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Títo briti akú fantáziu majú v hlave,sa poriadne odtrhli z reťaze a riadne sci-fi,nuž,ale v tomto žánry je možné všetko.Takýto seriál nám tu chýbal.Chválim.Mini sci-fi príbehy s hlavou témou tech.pokroku vsadeného do rôznych oblastí života a medziľudských vzťahov a každý je svojský,originálny.A už si to aj moje náročné oko diváka predstavuje akoby to bolo eventuálne pretavené do praxe.Min.je to na zamyslenie kam ten svet speje.Technický pokrok hold nezastavíš.Som vybitá,akonáhle dobijem baterky chvátam pre dalšie časti.P.S.Zvlášť by som chcela vypichnúť diel 1.a 2. prvej série.Mimochodom prvá časť nemusí byť nevyhnutne sci-fi na to,aby sa mohla pretaviť do reality dnešného sveta a nemusí sa pritom vôbec jednať o britskú kráľovskú rodinu.. :-))

• 14.3.2017  23:06

Och ako hlboko sa dá klesnúť.Budem veľmi kritická,poviem to narovinu a ani nad tým veľmi rozmýšľať nebudem a síce peniaze,ktoré vrazili do tejto snímky mohli radšej použiť na odstránenie ozonovej diery.Bolo by to daleko efektívnejšie a vdačnejšie gesto.S erotikou toto čudo nemalo nič spoločné.Slabé aj ako knižná predloha (už toto tvorcovia,scenáristi museli vedieť),ale nie oni sa ešte púšťajú do film.spracovania.By som im čapla po tých prstoch.A už aj nastávajú 2 hodiny pozerania do abolutne nezmyselného a zbytočného pokračovania.Strata času moja aj ich.Rozprávka pre dospelých a pre pubertiakov 1.lekcia sexu môže byť.Pustte im to,nechajte ich,nech nám vyrastá aspoň nová generácia Grey-ov.

• 9.2.2017  18:57

Sú aj takí medzi nami,ktorí majú zo seba komplexy a potom sú tu i takí,ktorí si dokážu zo svojich fyziologických chýb urobiť srandu.A presne toto je prípad nášho hlav.hrdinu-trpaslíka,ktorý má po boku dlhonohú blondínu (koľkím z Vás by sa taká predstava páčila,háááá?) a takisto talent vystreliť si sám zo seba :-) Mimochodom v tomto príbehu,ktorí mi apropo príde skôr tragikomický,tkvie pointa najmä v mega výškovom rozdieli medzi dvoma partnermi,kedy vaša druhá polovička Vám siaha sotva po prsia.Som si istá,že väčšina z nás dievčat by toto nemusela vydýchať.Na tomto príklade je krásne vidieť ako spoločnosť nám diktuje pravidlá.Vykašlite sa na názory druhích ľudí,ale naopak vyjadrite svoj vlastný.

• 5.2.2017  20:29

Ach ako len ja milujem príbehy so šťastným koncom najmä,ak sa týkajú animal tematiky i ked táto konkrétna bola grafického charakteru.No i tak mi tvorcovia brnkli na moju citlivú strunu a musím sa bez hanby priznať,že my i 1,2 slzičky utiekli.Sympatické obsadenie,Redfordove modré oči a krásny príbeh pre celú rodinu.Odporúčam.

• 26.1.2017  15:21

Po vdakabohu veľmi dlhom čase a ako sa zdá i po definitívnom závere(dúfam) prišli tvorcovia o vzťahovej smoliarke Bridget na to,dopriať jej trocha luxusu a zažiť,aký je to pocit,ked sa o ženu bijú 2 muži a nie hocijaký a tiež nie pri hocijakej situácii.Tak si to teda rozmeňme na drobné a síce,nielenže naša depresiami zmáhaná Bridget nezostala na ocot,navyše čakala mimčo s jedným z mužov,s ktorým mala samozrejme intímny pomer v približne rovnakej dobe :-)) Otec neznámy,a pointa je na svete. I keby bol výsledok hocijaký (my vieme ten správny,však) nešťastná by nebola.A ja by som bola nešťastná z toho,ak by nevznikla táto definitívna bodka o najznámejšej vzťahovej smoliarke,no musím skonštatovať,že to bola veľmi milá a povinná bodka na záver.

• 5.1.2017  07:23
    Zvířátko (2016)

Takže pekne po poriadku.Podme zatvoriť osobu do klietky a uvidíme čo sa bude diať.Je síce pravda,že klasický konzumný divák je prejedený podobných snímkov ako sú bitiky,úteky medzi dobrom a zlom,pričom zlo by malo vždy zvíťaziť.Tu čo je zvláštne a tak trocha nezvyčajné je,že si môžete vybrať hned z dvoch hlav.negatívnych postáv,väzňa či väzniteľa.Obaja majú za ušami.Je len na Vás ktorému z nich budete fandiť viac.Čo sa mi páčilo bolo to,akým mazaným spôsobom sa v závere dievča dostalo von z klietky. Ja to stále vravím ,,never žene" a ja si na tento snímok o týždeň ani nevspomeniem.

• 2.1.2017  15:07
    Sousedi 2 (2016)

Ťažko sa mi to píše,kedže tu hrá môj obľúbenec,ale je to rovnaká sračka ako tá predchádzajúca ak nie väčšia.

• 31.12.2016  09:29

A opäť tu máme večne nekonečnú tému uneseného dieťaťa.Problém,ktorý v našej skazenej spoločnosti je prítomný a stále bude.Tento na rozdiel od ostatných je vsadený do horizontu udalostí po nájdení dieťaťa a jeho zbližovania so svojimi rodičmi a skutočným,vonkajším svetom (neviem či ma toto zaujíma).Naviac dievča nedokáže alebo nechce a milujúca matka je tá,ktorá sa postupom času prispôsobuje pravidlám a hre jej dcéry.Smutné.Pointa a hlavná myšlienka príbehu vlastne tkvie v tom,že dievča má vypestovaný pozitívne chorý vzťah k svojmu únoscovi,kedže ju vychovával a staral sa o ňu ako o svoje dieťa celých 17 rokov i jej spomienky naň sú len pozitívneho charakteru.Nie nadarmo sa vraví:,,Otcom Ti je ten kto Ta vychoval,nie ten kto Ta porodil".

• 30.12.2016  15:57

Tak trocha iný Disneyland :-))Typická Amerika,ohúriť,šokovať.Nemám 6 rokov a dinosaurí svet ma nikdy nefascinoval,no mám silného tušáka,že mladšej generácie by sa tento prídavok mohol páčiť.Zaujímavý zážitok toto sledovať to bezpochyby, predovšetkým samotný úvod a exkurzia po Jurskom svete,čím väčšia senzácia,tým väčšie tržby.Čo Vám poviem riadne sci-fi.Pri sledovaní ma napadá jedna myšlienka a síce:,,čo ľudia stvorili,to ľudia zničili".A to už nie je sci-i,lež smutná pravda.

• 29.12.2016  11:20
    The Horseman (2008)

Lacná stupídna zabíjačka.

• 27.12.2016  19:11

Sklamanie 2 hviezdy dávam za veľkého sympaťáka a nočný New York v hlav.úlohe.Žiadnu romantiku tu však nečakajte ani poctivú scénku, len 90 minút k ničomu nevedúcich dlhých žvástov medzi dvoma postavami bla-bla-bla...Viem si toto predstaviť zhrnuté v 10 minutách a neobťažovať ma takto celovečerným filmom.Strata času.A ten záver?Ten ma doslova naštval!

• 24.12.2016  20:39

Štandardný refresh či remake čarodejnice z Blair.Tí, ktorí nemali možnosť vidieť prvého priekopníka žánru ff samotnú prvotinu jeho veličenstva Záhadu Blair Witch (tím pádom nemajú možnosť porovnávania) by sa im toto mohlo veľmi páčiť.Naopak tí z Vás,ktorí nemajú trpezlivosť pre tento druh trasúcej sa kamery ani si to nepúšťajte.Upozorňujem,že ani cez tie najmodernejšie technologie (pomôcky) akými sú GPS,dron,vysielačky.. nedokázal natáčací štáb prešťať čiernu mágiu neviditeľného zla,ale o to desivejšieho.Lenže atmoséra?Tá pošla ako jarný sneh.Tento príbeh už nemá bohužiaľ čím prekvapiť,takmer suchú špongiu nevyžmýkaš. Týmto zatiaľ posledným pokračovaním si u mňa pribili akoby klinec do rakvy a samotný záver mi zasadil poriadnu ranu.Takýchto pokračovaní,kde sa budú všetci hľadať navzájom môžu nakrútiť xy,ale s mojou podporou ani len zo zvedavosti už nerátajte.Možno v bud.živote.Porovnávam z orginálom a som znechutená.Z úcty a snahy aspoň priblíženia sa udeľujem ***/*****.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19