• Krátkometrážní

Věčně mladá (2015)

Žiť večný život.Je to dar alebo prekliatie?Dar večnej mladosti by sa nepochybne páčil filmovej predstaviteľke Madeline zo snímky Smrť jej pristane :-) ,lenže tento ,,dar" je lákavý len ako myšlienka.Adaline sa zastavili roky v tom najlepšom veku života,kedy je mladá,zdravá a bezpochyby plodná,proste je to kočka a o ctiteľov nemá núdzu.No ona nechcela byť šťastná,záležalo jej na priateľoch a všetko čo robila bolo na úkor seba až do chvíle pokým nestretla jeho..Snímka,ktorú možno vysoko ocenia praví romantici,no ja som to až tak cukríkovo nevidela.Samotný nápad,myšlienka poteší,rozuzlenie a gradovanie deja bolo už len povinnou jazdou,kedy som už len čakala ako budú všetci žiť šťastne až pokým nezomrú,samozrejme i vrátane hlavnej predstaviteľky.Ach,tie šediny.To Ti je taká krásna vec ;-)

The Divide (2011)

Všade kam sa pozriem samá nuda.Partia rôznorodých indivíduí(to sa musí uznať) uväznená dobrovoľne-nedobrovoľne v suteréne domu sťa protiatomový kryt riešiac všetko možné len nie to ako vyviaznuť z jeho zložitej situácie.Slabý odvar katastrofického scenára ako len niekoľkonásobne vylúhovaný čajový sáčok môže byť.Po sci-fi a jeho charakterových črt ani ťuk nehovoriac o akomsi ,,zle",ktoré číha za dverami protiatomového krytu,ktoré aj tak ako prišlo tak i odišlo.Toto nie je dobré ani po sci-fi stránke nieto po hororovej,pretože čo s hororom,ktorý nie je strašidelný či sci-fi bez technických vízií prebiehajúcimi priamo pred mojimi očami alebo thrillerom,ktorý nie je napínavý??Nedívať sa (!)

The Human Centipede III (Final Sequence) (2015) odpad!

Pre začiatok som vedela do čoho asi idem o to väčšie bolo moje ani nie tak zdesenie lež skôr nemilé prekvapenie,že po ľudskej stonožke nebolo skoro celú tú dlhú dobu ani chýru ani slichu,až sa objaví niekde skoro v samotnom závere a v daleko prijateľnejšej forme než bolo z predchádzajúcich dielov známe.Sú veci,ktoré si za peniaze nekúpite a potom sú veci,ktoré jakživ nemali uzrieť svetlo sveta.Jednou z tých vecí je toto nechutné,odponé a zvrátené divadlo,ktoré nie je určené pre ľudí zo slabším nervovým systémom-jedným slovom hnus (!)

Domov snů (2010)

Musím pochváliť a vyzdvihnúť to,že sa riešia v snímke naraz dva časové údaje hrdinky a jej bytovej otázky.Priamou úmerou sa tu prítomnosť prelína s minulosťou či naopak a tým šetria moju trpezlivosť i nervy.Niektoré krvavé scénky sú neznesiteľne kruté,presne načasované a nastylované až tak,že to miestami hraničí s pochybnosťou o tom,žeby sa vari jednalo o snímok vychádzajúci zo skutočných udalostí.Zostaňme my radšej pekne pri zemi a povedzme si otvorene a na rovinu,že tvorcovia mali opäť raz bujnú fantáziu.

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

WTF??!Obávam sa,že túto myšlienku filmu možno pochopia a ocenia iba a len zarytí fanúšikovia žánru horor s upresnením na subžáner slasher.Ak si odmyslíme tú brutálne nezmyselnú hlavnú dejovú linku a jej príbeh zduplovanú štýlom Found footage sťaby dokument,dostávame docela poučnú inštruktáž o masových vrahoch,ich myslení,plánovaní,samotnom vraždení atd.Mňa takýto počin neuchvátil,z masového vraha nešiel strach,krv netiekla prúdom a mňa ako pravého hororového fanúšika nechytil za srdce.

Tři muži v negližé (1995)

Pohľad na dvojicu Swayze/Snipes v ženských šatách s make-upom mi skoro vypálilo zrak.Do trojky chýbal už len John Travolta a dielo skazy by bolo dokonané.

Dobrou, mámo (2014)

Musím vyzdvihnúť a pochváliť celkový námet,ale čo sa týka spracovania skoro hluchonemá snímka bez dynamiky,energie no o to viac obohatená o zavádzajúci obsah,ktorého cieľom asi bolo diváka zmiasť a možno poniektorích čo do pointy i šokovať.Scenáristi tu presne vedia čo robia,zahrávajú sa s nami a drzo nám klamú do očí nevynímajúc popis/obsah snímky,aby nás neskôr k záveru vyviedli z omylu. Že ani Vy by ste netipovali takú zradnú pointu..Z toho vyplýva len jediné a síce,snímku má zmysel vidieť už len z tohto jediného dôvodu,kedy ponúka divákovi tak málo,no zároveň tak veľa...Ak by sa takýto netradičný nápad akým tento námet bezpochyby je dostal čírou náhodou do rúk,,dlhoprstej" americkej produkcii čo je len otázkou času,nezostal by kameň na kameni.Pretože ešte v čerstvej mysli mi rezonuje originálny snímok od našich susedov FUNNY GAMES,neskôr ukradnutý pre USA.

Megastavby (2004) (seriál)

Ja neverím vlastným očiam!Tento dokument skutočne stojí za pozornosť a nebudete ľutovať ak mu obetujete svoj čas..Pri niektorých dieloch som len neveriacky krútila hlavou.Medzi jednotlivými sériami si dovolím vypichnúť a upozorniť na diely ako Mesto zlata, Bostonský veľký výkop,Nápravné zariadenie North Branch, Dubajské palmové ostrovy,Najväčšie kasíno,Horská dráha Kingda Ka,Tunel pod kanálom La Manche..

Pod kůží (2013) odpad!

Scarlett si mala dať pred týmto "pokusom o niečo" radšej týždeň prac.voľna a ja som sa mala tomuto vyhnúť širokým oblúkom.Hluchonemá snímka bez akéhokoľvek tempa.Som znechutená,akoby som kráčala po ovocnom sade bez jediného jablka.Strašne zvláštny druh snímky,ktorú asi nepochopím,pokým sa nestanem zvodnou mimozemšťankou.

S láskou, Rosie (2014)

Môže priateľstvo medzi mužom a ženou vôbec existovať??Dozviete sa ak si pozriete túto milú a roztomilú snímku podobne milú ako hlavní predstavitelia na čele so sympatickou Lily Collins ,ktorá vlastní neskutočnú iskru v očiach.Tento príbeh sa mi páčil.Bolo to akoby skoro vystrihnuté zo života,pretože aj takéto situácie a vzťahy vznikajú,ale aj zanikajú medzi priateľmi.Bravo Lily Collins,ak nie sú v Hollywoode všetci slepí,máš veľký potenciál to daleko dotiahnuť (ak budeš chcieť).Držím palec!