Anna (2019)

Po dlhšej dobe pre mňa dosť solídny akčno - špionážny film, hlavne tie z obdobia studenej vojny mám veľmi rád. Slabých miest veľmi málo, resp skoro žiadne, len už ako to dnes chodí, miestami pritiahlé za vlasy a mierne štrajchnuté štýlom alá John Wick ale to si všimnete aj sami ale ako vravím, dobré, veľmi dobré dielo.

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Pre mňa vcelku podarený snímok, najmä s veľmi podmanivou a krásnou titulnou skladbou, resp. melódiou. Film som videl pred mnohými rokmi prvý krát, kedy som mu ešte dobre nerozumel ale už vtedy na mňa zapôsobil svojou výpravou a príbehom. Le Bihan sa do roly dobre hodil a aj keď tam trošku rezonovalo to Maniho kung fu, myslím že nad tým by sa dali privrieť oči. Bojové scény hlavne v podaní hlavného hrdinu sú pomerne brutálne ale rozhodne to filmu neškodí, aby som bol úprimný, pri prvom vzhliadnutí filmu pred spomínaným dlhým časom som mal otovrené ústa že čo si to rytier de Fronsac dovoľuje.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Na filme ma najviac zaujalo ono pomyselné puto medzi Rogersom a Barnesom, resp. bola to pre mňa hlavná myšlienka a odkaz filmu. Myslím, že Winter Soldier hral podľa mňa minimálne rovnako veľkú a podstatnú postavu ako samotný Cpt. America a pevne verím v jeho návrat v ďaľšom snímku...kto ste dopozerali film až do úplného konca po titulkoch, viete o čom hovorím...

Dracula (1992)

Kedže priamo v knihe nie je úplne uvedené ako sa valašský knieža stal "princom temnoty", veľmi som uvítal úvod filmu, vcelku interesantný nápad. Snímok samozrejme, ako už je to u sfilmovaných románov zvykom, ubieha oproti knihe oveľa svižnejšie, prijal by som možno o čosi dlhšiu stopáž. Pre mňa ale nutnosť, nakoľko som román prečítal nespočet krát, ale čo sa patrične vyobrazilo v mojich nočných morách v detskom veku boli fotky zo snímky F.W. Murnaua - Nosferatu, ktoré boli ilustračnou súčasťou spomínanej knihy. Skrátka, iniciácia ako sa patrí a láska na celý (ne)život.

Dům tisíce mrtvol (2003)

O mnoho menej znatelnejšia porcia surovej brutality, zdôrazňujem surovej, nakoľko v tomto snímku sa utešená rodnika zameriava skôr na pomalšie mučenie a iné úchylarny plus markantný Dr. Mengele Satan osobne. Na filme mi asi najviac imponovala tá znepokojivá historka práve o ňom, ktorá sa ukázala pravdivá, žiaľ pre protagonistov. Záver v smrdutom podzemnom laboratóriu pre mňa asi najlepšia časť filmu.

Fantozzi (1975)

Ako mnohí napísali, diely Maléry sú tiež u mňa jednička ale toto pôsobí ako príjemný rozbeh. Najlepšie scény asi futbalový zápas, kempovanie a ujde aj japonská reštaurácia s národným zvykom v hode tanierom s prirodzeným výkrikom :)

Far Cry (2008) odpad!

Ťažký prúser a pľuvanec do ksichtu skvelej klasike medzi FPS...

Hastrman (2018)

Netradičný námet, ktorý tu už podľa mňa dlho chýbal a s krásnou podmanivou titulnou hudbou, do istej miery melancholický smutný film o nesmrteľnej vodnej bytosti, ktorá by už konečne spoznala niečo viacej ako doteraz, dúfal som aby sa z filmu nevyvinula nejaká rádoby rozprávka a som rád, že sa tak nestalo. Hlavný predstaviteľ sympaťák a veľmi som mu fandil v jeho konaniach, žiaľ, ľudia ako rasa opäť nesklamali, čiže čo je iné a neznáme, okamžite zničiť...za mňa 4 hrnčeky s dušami :)

Hogo fogo Homolka (1970)

"Áaale hele, rybička-nerybička, my se sem ženem jako blázni, abys dědek měl radost, člověče a von si lítá po lesích!" Len jedna z mnohých megahlášok v tomto naozaj dobrom filme bezchybne znázorňujúcom malomestkú mentalitu.

Honza málem králem (1977)

Príjemná a neopozeraná rozprávka, možno aj preto, že ju nereprízujú tak často ako iné...najviac sa mi páčili scény, v ktorých elegantne a vtipne prechytračil Honza rôznych lenivcov, lakomcov a mudrlatnov. Z toho best asi sekerková polievka + ťažba dreva a výprask, hľadanie "pokladu" na ceste a zaběhlí velbloudi..."No tak kolik? No tak morde kolik jich ten podroužek vlastně měl? " :D