Trellíno

okres Praha
Stále na vrcholu blaha!

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 1.11.2017  11:00
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

Nechávám celkové tři hvězdy, ale nakonec díky čtvrté finální řadě velká spokojenost. Jsem rád, že jsem The Strain, i přes hodně rozkolísanou úroveń jednotlivých dílů, nikdy nevzdal a díky tomu jsem se po průměrných třech řadách dočkal docela parádního zakončení této variace na Simmonsovy Hladové hry. FX je momentálně jedna z jistot (Fargo, AHS, Taboo, Legion, Atlanta) a u mě mají velké plus, že The Strain nechali i přes poměrně nízkou sledovanost dojet až do cíle tak nějak přesně podle původního plánu, díky čemuž se vše pěkně uzavřelo a hlavně nijak výrazně nenatahovalo.

• 28.8.2015  21:19
    V hlavě (2015)

Nejlepsi pixarovka od Incredibles. Emocionalni naboj uvodni desetiminutovky Up roztazeny bez hlucheho mista na cely film. Neni nahoda, ze za obojim stoji Docter. Narvane napadama az na pudu. Obcas to se mnou delalo to same, jako Linklateruv Boyhood.

• 10.8.2015  18:26
    Temný případ (TV seriál) (2014)

1.série - 100%, 2.série - 80%

• 20.2.2015  10:31

Parádní Grohlův pomník historii americké hudby. Překvapivě skoro vůbec ne o Foo Fighters, ale hlavně o hudební minulosti toho či onoho města, kde se zrovna nahrává další song na Sonic Highways. Stylově totální mišmaš, ale funguje to perfektně a Grohl jako režisér docela zraje. Doufám, že se brzo vrhne na něco dalšího.

• 3.12.2014  15:10

Nářezová válečná řežničina, jaká tu nebyla snad od Band of Brothers. Ayer si po dementní Sabotage hodně rychle napravil reputaci.

• 31.10.2014  16:16
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Mimořádně znepokojivý seriál, který snad bude pokračovat minimálně tou slíbenou třetí řadou. Díl White Bear je jak vystřiženej z Danteho Pekla. Vánoční speciál pak nasazenou laťku možná i přeskakuje. Nápadů je evidentně stále spousta, takže se těšim na další pokračování, protože i tady se opět dostavila poctivá porce strašidelně vizionářské deprese.

• 19.10.2014  15:23
    Lucy (2014)

Transcendence 2

• 11.10.2014  18:29

Po delsi dobe totalne retardovana buranska kretenska Sandlerovka, na kterou musite mit naladu, ale kdyz se trefite, tak je zabava stoprocentne zarucena. Sandler tu vypada jak vychlastanej Per Gessle a podobny hovado nehral snad od konce devadesatek. Prasacky a dementni az na pudu, ale spousta forku funguje, takze palec lehce nahoru.

• 19.6.2014  17:30
    Fargo (TV seriál) (2014)

Bavilo mě to víc než Coenovic celovečerák. Billy Bob Thornton zase jednou naprosto luxusní záporák.

• 6.5.2014  17:28

Co jsem to kurva právě dokoukal? Lynch na tripu hadr a to mám pro Coscarelliho nemalou slabost, ale tohle se fakt, až na pár světlých okamžiků, opravdu skoro nedalo dokoukat.

• 23.4.2014  18:41
    The Killing (TV seriál) (2011)

Po první sérii zatim za opatrných 80%. Závěr povedený, ale rozvleklé až běda. 2.série vážně masakr, hlavně druhá půlka za 100% jak vyšitých, byť celkově je třeba před týdnem dokoukaný True Detective ještě pořád hodně jinde. P.S. Linden a hlavně Holder skvělé postavy. Kinnaman je velkej frajer. 3.série spíše zklamání. Laťka nasazená závěrem případu Rosie byla holt až moc vysoko. Tentokrát roztahané ještě víc než jednička, ale hlavní dva tahouni udrží pozornost, finále bylo znovu fajn(zapadlo to do sebe do posledního dílku skládačky) a díky tomu jsem zvědavý na finální rozuzlení ve čtrvté (mini?) sérii. Trojka za 70%. Celkově pak hodně silné čtyři hvězdičky a jeden z nejlepších detektivních seriálů současnosti. Finální 4.serie za 80%.

• 15.4.2014  15:45
    Robot Chicken (TV seriál) (2005)

1.série - 60%,

• 8.4.2014  13:56

1.série - 100%, 2.série - 90%, 3.série - 80%

• 7.3.2014  16:30

Vysoká škola scenáristické imbecility. Technicky ale moc fajn. Příště přeji Robinsonovi trošku šťastnější ruku při výběru scénáře.

• 17.10.2013  12:56

Být tady místo Chamberlaina Mulder se Scullyovou, tak by se skoro jednalo o dost průměrný díl Akt X... povedený konec naštěstí dost zachraňuje.

• 3.9.2013  19:44

Tyrolácký bizár á la Billy Wilder. Asi nejdivnější snímek, pod kterým je slavný režisér podepsán. Jódlující obchodní cestující Bing Crosby, nachcípanej senila Franz Josef toužící po štěnatech, zamilovaný čoklové, vesnice houslistů, pořádná plácaná, nudné muzikálové vložky a já nevím co všechno ještě, ale přesto nějakým záhadným způsobem Císařův valčík docela funguje(hlavně typické Wilderovy slovní přestřelky a celkem fajn závěr). Potvrzení, že Billyho filmová tvorba je jednou z nejkonzistentnějších vůbec, protože i ty nejslabší kousky jsou stále slušný a koukatelný průměr.

• 31.8.2013  19:54
    Scary Movie 5 (2013)

Party bazénových vysavačů a tunel na tunel! Jinak zase jednou čirá esence filmového pekla, kdy bych oněch 86 minut snad radši strávil na stole doktora Mengeleho. Profta s Zuckerem je mi upřímně líto. Než zůstat podepsaný pod něčim podobnym, tak už bych to radši vážně asi zabalil.

• 22.8.2013  08:31

WTFuturologický kongres... přeplácané, zbytečně natažené, pohromadě nedržící a jako celek vlastně ani moc nefungující, ale v některých jednotlivostech naprosto úchvatné (skenování Robin, město "budoucnosti" a následný detox).

• 5.3.2013  09:59
    Woody Allen (2012)

Už jsem tu kdysi něco podobného četl u jednoho z filmů, ale ono to nejde nezopakovat. Co budeme dělat, až jednou Woody nebude?

• 21.1.2013  10:28

Musel bych asi v paměti bagrovat hodně dlouho, abych si vybavil film, ve kterém jsem měl tak nutkavou potřebu rozkopat držky uplně všem postavám, a to od první do poslední minuty. Když si k tomu přidám, že většinu z nich hrajou mý docela oblíbený herci, pak se tady někomu fakt povedl naprostý majstrštyk. S 3DD Piraňou největší hrůza v kinodistribuci roku 2012.

• 21.1.2013  10:22
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

1.řada 80%, 2.řada 80%, 3.řada 80%, 4.řada 80%, 5.řada 70%

• 4.4.2012  14:33
    The Lone Gunmen (TV seriál) (2001)

Škoda, že je takhle rychle utnuli. Setsakramentsky vtipný a zábavný spin-off Akt X.

• 7.3.2012  17:42

Ten oficiální text distributora tady je trošku úlet,ne? Komukoliv, kdo film neviděl, důrazně doporučuju ho nečíst, protože je v něm tak 90% celýho filmu.

• 31.8.2011  13:36
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Po mafiánském dílu s kuřecími křidélky a neuvěřitelnym paintballovym Modern Warfare (asi bych hodně dlouho hledal na polích sitcomů něco takhle nabitýho) už nemůžu jinak než za pět.

• 17.3.2011  13:57
    Sabotáž (1936)

I s přihlédnutím k dost krátké stopáži svižná, hodně úderná a překvapivě nikterak odlehčená jednohubka s libovou a pekelně napjatou scénou převozu filmu s vyvrcholením, které by si dnes už asi dovolil natočit málokdo (spíš nikdo). Pro mě zatím společně s Lady Vanishes nejlepší meziválečný Hitchcock.

• 11.5.2010  14:57

Moje oblíbené téma a moc dobrý námět, ale zpracování by bohužel zasluhovalo pár facek pro každého, kdo se na filmu podílel. Jediné, čemu se jakžtakž nedá moc co vytknout ,je tu a tam opravdu hodně mrazivá atmosféra, jenomže bohužel jsem si neužil ani to, protože jsem byl neustále myšlenkama jinde, když jsem přemýšlel, jaké to možná mohlo být žrádlo v rukou někoho úplně jiného.

• 12.1.2010  14:15

No ono to samozřejmě na pět hvězdiček není, to je asi všem jasný. Ale je to taková klasika a kdysi v dobách před rokem 1989 dokonce kult, že nejde hodnotit jinak. Tudíž berte těch pět hvězdiček spíše s rezervou. :-)

• 6.1.2010  22:22

Nemít to něco málo přes hodinku, ale třeba o dalších 30 minut víc, tak bych tohle typicky "jarmuschovsko-atmosferický" newyorský zewlování jednoho ultrapodivnýho týpka, jehož příběh se dá vlastně shrnout jednou větou (a možná ani to ne), klidně poslal s hodnocenim o hvězdu níž. Takhle se ale jednalo o snesitelnou návštěvu odvrácené strany velkýho jablka, i když mezi pravidelně pouštěné jarmuschovky (Noc na zemi, Zlomené květiny, Ghost Dog) se to určitě nezařadí. Zas takovej masochista a uspávač sám sebe filmama rozhodně nejsem.

• 11.11.2009  09:57

Musim se přiznat, že jsem si díky This Is It uvědomil, že jsem toho krále popu asi žral podstatně víc, než jsem si byl kdy ochotnej připustit, protože jsem měl chvílemi nefalšované potíže se sledováním dění na plátně, v čemž mi dost bránily nečekané návaly smutku a tísně při vědomí, že už prostě nic dalšího od Michaela nedostaneme. Ne že bych přímo po kapsách lovil kapesníky, ale připadal jsem spíše než v kině, jako kdesi na pohřbu blízké a velmi milované osoby (a to jsem si prosím od Jacksona krom pár provařených pecek nic nepustil ani nepamatuju). Ale to je jsou na jednu stranu pocity, které na druhé straně vyvažuje již mnohokrát jinými zopakovaný názor o bonusovém dvd, který je u mě čímsi na způsob slušného zákusku či předkrmu k hlavnímu chodu, který ale bohužel jaksi nedorazil a už ani nikdy nedorazí.

• 8.10.2009  12:42
    G. I. Joe (2009)

Strašně mě sere, že jsem tuhle ukrutně nadupanou a zábavnou bejkárnu neviděl na velkym plátně... to mohl být teprve pořádnej nářez.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18