Hranice nemožného (2008) (seriál)

1.řada 80%, 2.řada 80%, 3.řada 80%, 4.řada 80%, 5.řada 70%

The Lone Gunmen (2001) (seriál)

Škoda, že je takhle rychle utnuli. Setsakramentsky vtipný a zábavný spin-off Akt X.

Závod s ďáblem (1975)

Ten oficiální text distributora tady je trošku úlet,ne? Komukoliv, kdo film neviděl, důrazně doporučuju ho nečíst, protože je v něm tak 90% celýho filmu.

Zpátky do školy (2009) (seriál)

Po mafiánském dílu s kuřecími křidélky a neuvěřitelnym paintballovym Modern Warfare (asi bych hodně dlouho hledal na polích sitcomů něco takhle nabitýho) už nemůžu jinak než za pět.

Sabotáž (1936)

I s přihlédnutím k dost krátké stopáži svižná, hodně úderná a překvapivě nikterak odlehčená jednohubka s libovou a pekelně napjatou scénou převozu filmu s vyvrcholením, které by si dnes už asi dovolil natočit málokdo (spíš nikdo). Pro mě zatím společně s Lady Vanishes nejlepší meziválečný Hitchcock.

Čtvrtý druh (2009)

Moje oblíbené téma a moc dobrý námět, ale zpracování by bohužel zasluhovalo pár facek pro každého, kdo se na filmu podílel. Jediné, čemu se jakžtakž nedá moc co vytknout ,je tu a tam opravdu hodně mrazivá atmosféra, jenomže bohužel jsem si neužil ani to, protože jsem byl neustále myšlenkama jinde, když jsem přemýšlel, jaké to možná mohlo být žrádlo v rukou někoho úplně jiného.

Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1. (1976)

No ono to samozřejmě na pět hvězdiček není, to je asi všem jasný. Ale je to taková klasika a kdysi v dobách před rokem 1989 dokonce kult, že nejde hodnotit jinak. Tudíž berte těch pět hvězdiček spíše s rezervou. :-)

Trvalá dovolená (1980)

Nemít to něco málo přes hodinku, ale třeba o dalších 30 minut víc, tak bych tohle typicky "jarmuschovsko-atmosferický" newyorský zewlování jednoho ultrapodivnýho týpka, jehož příběh se dá vlastně shrnout jednou větou (a možná ani to ne), klidně poslal s hodnocenim o hvězdu níž. Takhle se ale jednalo o snesitelnou návštěvu odvrácené strany velkýho jablka, i když mezi pravidelně pouštěné jarmuschovky (Noc na zemi, Zlomené květiny, Ghost Dog) se to určitě nezařadí. Zas takovej masochista a uspávač sám sebe filmama rozhodně nejsem.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Musim se přiznat, že jsem si díky This Is It uvědomil, že jsem toho krále popu asi žral podstatně víc, než jsem si byl kdy ochotnej připustit, protože jsem měl chvílemi nefalšované potíže se sledováním dění na plátně, v čemž mi dost bránily nečekané návaly smutku a tísně při vědomí, že už prostě nic dalšího od Michaela nedostaneme. Ne že bych přímo po kapsách lovil kapesníky, ale připadal jsem spíše než v kině, jako kdesi na pohřbu blízké a velmi milované osoby (a to jsem si prosím od Jacksona krom pár provařených pecek nic nepustil ani nepamatuju). Ale to je jsou na jednu stranu pocity, které na druhé straně vyvažuje již mnohokrát jinými zopakovaný názor o bonusovém dvd, který je u mě čímsi na způsob slušného zákusku či předkrmu k hlavnímu chodu, který ale bohužel jaksi nedorazil a už ani nikdy nedorazí.

G. I. Joe (2009)

Strašně mě sere, že jsem tuhle ukrutně nadupanou a zábavnou bejkárnu neviděl na velkym plátně... to mohl být teprve pořádnej nářez.