Vetřelec: Covenant (2017)

Ridley Scott sa po dlhých rokoch vrátil s Votrelcom a potešilo ma to.. pri prvom trailery mi zahrialo pri srdci a takto to postupovalo až kým som film nedopozeral na predpremiére. Je však pravdou, že som čakal viac Votrelca ako Promethea, taktiež viac horových scén, strašenia a temnoty. Film sa však značnú časť niesol v znamení vysvetľovania, dialógov, ktoré nikomu nedali nič a zbytočným scénam, ktoré mohli byť nahradené votrelcom. Osobne si myslím, že fanúšikovia, ktorí hltali votrelca pred rokmi si prídu na svoje aj napriek tomu, že ide o novodobý blockbuster, ktorý sa prispôsobuje dnešnému publiku. Každopádne som zvedavý, čo príde ďalej.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Nečakal som až tak dobrý film ako som dostal. Príbeh plný emócií, ktorý vás prinúti zamyslieť sa trochu viac nad životom. Kvalitné herecké obsadenie, ktoré však nedostalo až tak veľa priestoru ako by mohlo, každopádne aj to málo bolo fajn a k celkovej spokojnosti mi to úplne stačilo.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

To, čo Mel Gibson dokázal s týmto snímkom sa len tak nevidí. Perfektná réžia s neskutočnou atmosférou, ktorá kombinuje ako mrazivé scény z bojiska druhej svetovej, tak aj romantické chvíle hlavného hrdinu s jeho prvou láskou. Trúfam si povedať, že ide o jeden z najlepších vojnových filmov po neskutočne dlhej dobe.

Narcos (2015) (seriál)

Po dlhej dobe naozaj žasnem.. jeden z najlepších seriálov vôbec. Niet, čo viac dodať.

Kniha džunglí (2016)

Veľkolepé spracovanie a návrat Mauglího na plátna kín. U mňa maximálna spokojnosť, dostal som všetko, čo som po tomto filme žiadal. Skvelé vizuálne spracovanie, nestarnúci príbeh Mauglího a celková atmosféra v džungli plnej zvierat. Vrelo odporúčam ak chcete zažiť trocha nostalgie a zabaviť sa pri oddychovom rodinnom filme.

Hodný dinosaurus (2015)

Po naozaj dlhej dobe rozprávka, ktorá si ma chytila tak za srdce ako Dinosaurus, Hľadá sa nemo či Za plotom. Nemôžem jej vytknúť naozaj nič. Krásna rozprávka, nádherné scenérie, skvelý dej aj pointa celého snímku, neskutočne dojemné scény, pri ktorých mne aj priateľke neraz ušla slzička. Dobrý dinosaurus je plný radosti ale aj smútku, ktorý je však tak dobre rozprávaný, že budete mať z neho skvelý dojem. Puto medzi dinosaurom a malým špuntom, ktorého sa mal na začiatku zbaviť je naozaj silné a krásne. Maximálna spokojnosť a zaslúžených 5/5.

Marťan (2015)

Ridleyho veľdielo nesklamalo a je späť v plnej kráse.. skvelý filmový zážitok, ktorý aj napriek dlhej minutáži dokáže diváka na každú minútku zaujať. Prìbeh, atmosféra, zábava ale aj emócie a scenérie Marsu plné efektov.. herecké obsadenie Matta bolo perfektné a jeho úloha takmer v celom filme dokázala vynikať.. nemám, čo dodať toto proste treba vidieť.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Kto by to bol povedal, čo sa vykľuje z takého projektu akým je Labyrint. Otázky a pochybnosti, ktoré sa nachádzali v prvom Labyrinte sa nám postupne odkryli tým sa však objavili ďalšie a nechali nás v napätí, čo nás bude naďalej čakať. Zmena z labyrintových robotických pavúkov na nakazených raplov určite vítam pretože v dnešnej dobe sú "zombies" iN. Navyše sa do prostredia a atmosféry zhoreniska hodili a priniesli mrazivú hororovejšiu atmosféru. Plus dávam taktiež akcii, efektom a celkovému prostrediu, herecké výkony mladých hercov sa držali na úrovni tak ako v prvej časti takže tu nie je, čo vytknúť. Uvidíme, čo nám ukáže tretia časť a snáď bude finále stáť za to!

Everest (2015)

Naozaj kvalitná dobrodružná dráma plná krásnych scenérií ale aj mrazivých momentov, ktoré nás presvedčia o tom aké zlo sa môže nachádzať v toľkej kráse. Nechýbali ani emotívne momenty, ktoré v niektorých chvíľkach dali naozaj zabrať. Celková atmosféra, prevedenie a hlavne kvalita obrazu a neskutočného ozvučenia v projekcii IMAX dokázala divákovi navodiť neskutočnú atmosféru a husiu kožu. Pri tomto filme si uvedomíte, čo všetko je schopný tvor akým je človek urobiť len preto aby si splnil svoj sen.. napr. obetovať svoj vlastný život. Film však neprináša naozaj nič viac, čo by vás mohlo nadchnúť, takže nečakajte nečakané a projekcia akou vám bude tento film predstavený sa postará o to, aby ste boli maximálne spokojný minimálne po zážitkovej stránke.

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Perfektný ak nie vôbec najlepší dokument aký som o druhej svetovej vojne videl. Plná informácií, záberov a dychberúcej atmosféry vojny. Vrelo odporúčam.